مطالب مرتبط:
اصلاح طلبان شانسی در انتخابات 1400 ندارند/ همه چیز به نفع اصولگرایان است/ اتفاقات مجلس یازدهم در سال 1400 تکرار می شود
اصلاح بودجه 1400 بر اساس وسعت شهرستان ها انجام شد
توجه ویژه به زیرساخت ها در بودجه 1400/ اولویت ها در شیراز جابه جا شده است
دستور روحانی به اعضای اقتصادی کابینه دولت برای همکاری با مجلس برای تصویب لایحه بودجه 1400
دستور روحانی به اعضای اقتصادی کابینه دولت برای همکاری با مجلس برای تصویب لایحه بودجه 1400
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 8 بهمن 1399 ساعت 17:052021-01-27سياسي

نماینده مردم شیراز در مجلس: بودجه 1400 را به نفع محرومین اصلاح شد


نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: بودجه 1400 را به نفع محرومین اصلاح شد.

- از شیراز، ابراهیم عزیزی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با بیان ایرادات بودجه تنظیم شده توسط دولت که در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در حال بررسی و اصلاح است پرداخت و در ادامه راهکارهای این کمیسیون برای اصلاح بودجه را نیز تشریح کرد و در پایان به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

در ابتدا رییس مجمع نمایندگان استان فارسبا بیان این که دولت این بودجه را در شرایطی متفاوت با روال همیشگی به مجلس ارایه داد اظهار داشت: بودجه تنظیم شده توسط دولت دارای ایرادات فراوانی بود و مراحل تنظیم، تحلیل و دفاع از آن نیز متفاوت با همیشه بود و نیازهای واقعی مردم در آن کمتر لحاظ شده بود و به ویژه این که این بودجه به شدت نفتی و غیر واقعی بود.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی افزود: طبق روال مرسوم رییس جمهور باید برای تفسیر، تشریح و دفاع از این بودجه و اولویت های دولت به مجلس می آمد که رییس دولت از این امر خودداری کرد و در نهایت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه مامور به این کار شدند که پس از حضور نیافتن آن ها معاون پارلمانی رییس جمهور به منظور تحلیل بودجه پیشنهادی دولت به صحن مجلس آمد.

وی افزود: بر اساس گزارش وزیر اقتصاد در این بودجه نسبت به سال گذشته با رشد منفی سرمایه گذاری از یک سو و با کاهش درآمدهای مالیاتی از سوی دیگر مواجه بودیم و به عنوان نمونه درآمدهای گمرکی با کاهش قابل ملاحظه ای روبه رو بود.

عزیزی در ادامه گفت: لایحه بودجه تقدیمی دولت به اندازه ای دارای ایرادات اساسی و کارشناسی بود که ناگزیر بودیم یا با کلیت آن مخالفت کرده و آن را رد کنیم و یا این که در مجلس و کمیسیون تلفیق به بررسی و اصلاح آن بپردازیم و مجلس به سبب ماهیت مشورتی اش با مراجعه به آرای نمایندگان و بنا به مصالح مردم راه دوم را انتخاب کرد و در نهایت نظر مثبت مجلس با 33 رای بر این شد که بر روی بودجه کار شود و متناسب با واقعیات و نیازهای مردم تنظیم شود.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با بیان رویکردهای مجلس در اصلاح بودجه 1400 گفت: مجلس و کمیسیون تلفیق در نخستین گام اصلاح لایحه بودجه، کاهش وابستگی دولت به درآمدهای نفتی را در اولویت قرار دادند.

وی افزود فروش روزانه نفت ما در شرایط کنونی نزدیک به یک میلیون بشکه در روز است اما دولت با بودجه ای رویایی بودجه را بر اساس استخراج و صدور روزانه 2 میلیون و 300 هزار بشکه بسته بود و در مقام پاسخگویی به مجلس نیز نبود و به صورت شفاف دلیل این امر و راه های رسیدن به این سطح از صادرات را بیان نمی کرد و برداشت مجلس از این رقم این بود که دولت به جای محاسبه کارشناسی در پیش بینی درآمدهای نفتی دچار اغراض سیاسی است و به همین سبب مجلس بودجه را بر اساس فروش نفت حداکثر یک و نیم میلیون بشکه در روز بست.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد دولت برای جبران کسری بودجه نیز فروش اوراق قرضه و دست درازی به صندوق توسعه ملی بود که مجلس مخالف این امر بود و آن را مغایر با برنامه ریزی های کلان کشور می دانست.

عزیزی ویژگی دوم لایحه بودجه برآمده از کمیسیون تلفیق را در توجه آن به توسعه امور زیربنایی و زیرساختی دانست و در ادامه نیز محرومیت زدایی از اقشار آسیب پذیر و مناطق حاشیه ای را سومین ویژگی این بودجه دانست.

وی در تکمیل این بخش گفت: هدفمندی واقعی یارانه ها و عادلانه تر کردن توزیع یارانه ها با هدف کمک به محرومان، تامین سهام 7 میلیون جامانده از سهام عدالت، تاکید موثر بر معیشت، امنیت و سلامت به عنوان ارکان توسعه کشور، توجه به تحصیل و ازدواج جوانان، حذف رانت های غیرموجه، افزایش حقوق سربازان و حمایت از نهادهای حمایتی از دیگر محورهای مهم این بخش است که همکارانمان در کمیسیون تلفیق در تلاش هستند آن را در اولویت بودجه 1400 قرار بدهند.

وی افزود: توجه زیادی نیز در بودجه پیش رو به مسکن محرومان و افراد دردمند شده و کم کردن فاصله طبقاتی نیز جزو اهداف آن است و تلاش شده که این بودجه دست عده ای را از ویژه خواری و رانت خواری کوتاه کند.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در ادامه به ارایه آمار و ارقامی در مورد توزیع ثروت در میان لایه های مختلف اجتماع پرداخت و گفت: 35 میلیون نفر از افراد کشور در دهک زیر متوسط یا در محدوده خط فقر قرار دارند که مقرر شده یارانه 183 هزار تومانی به آنها تعلق گیرد که از بین این 35 میلیون نفر 10 میلیون نفر آنها تحت پوشش کمیته امداد امام و بهزیستی و نهادهای حمایتی قرار دارند که علاوه بر کمک 183 هزار تومانی ماهانه 280 هزار تومان دیگر نیز دریافت می کنند.

وی افزود: در صورت تصویب نهایی بودجه 20 میلیون نفر از هموطنانمان نیز که در طبقه متوسط قرار دارند هر کدام 136 هزار تومان یارانه دریافت خواهند کرد و 25 میلیون نفر دیگر که جزو طبقات حقوق بگیر یا درآمد متوسط به بالا هستند نیز ماهانه 91 هزار تومان دریافت خواهند کرد.

رییس مجمع نمایندگان استان فارس در ادامه گفت: در بودجه 1400 هزینه های مصرفی آب، برق و گاز برای مشترکین کم مصرف رایگان و جرائم بیمه ای واحدهای صنفی که در شرایط سخت کرونایی کسب و کار خود را حفظ کرده اند نیز حذف خواهد شد.

عزیزی افزود: معافیت مالیاتی حقوق بگیران زیر چهار میلیون تومان در ماه و و رایگان شدن بی قید و شرط حق انشعاب برق، آب، فاضلاب و گاز مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی از دیگر نکات قابل توجهی است که مجلس در بودجه سال آتی لحاظ کرده است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تشریح کرد در این بودجه قرار نیست تمام مشکلات مردم به یک باره برطرف شود اما به گونه ای در مجلس بررسی شده که به دغدغه های اغلب مردم پاسخ بدهد و تلاش مجلس بر این است که با اقدامات زیرساختی و حمایت از بخش تولیدی و ممانعت از خام فروشی نفت بتوانیم اهداف فوق را تا جای ممکن محقق کنیم.

وی در پایان از تلاش مجلس در جهت کاهش آسیب های اجتماعی، حمایت از کشاورزان، نوسازی و تامین تجهیزات مدارس، تخصیص اعتبار جهت همسان سازی حقوق کارگران بازنشسته تامین اجتماعی، حمایت از طرح های هادی روستایی، بازنگری در نحوه واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی، افزایش وام ازدواج به ماهی 100 میلیون تومان و حذف ضامن وام ازدواج و تبدیل آن به مکانیزم اعتبارسنجی خبر داد و اظهار داشت: سامان دهی به وضعیت بورس با تشکیل صندوق پروژه، پیشنهاد در مورد لغو معافیت های مالیاتی موسسات کنکور، افزایش 25 درصدی حقوق کارمندان و افزایش پلکانی مالیات، کاهش حداکثر حقوق دولتی و لغو ممنوعیت کشت برنج از دیگر تلاش های نمایندگان مردم در کمیسیون تلفیق بودجه و اصلاح بودجه است.

عزیزی در پایان گفت: البته پیشنهادات کمیسیون تلفیق بودجه مجلس پس از بررسی در کمیسیون تلفیق و تصویب در آن در صحن علنی مجلس نیز مطرح شده و در صورت تایید مجلس جهت تایید نهایی به شورای نگهبان می رود.


کلید واژه ها: نماینده مردم شیراز - نماینده مردم شیراز و زرقان - بودجه - نماینده مردم - مجلس شورای اسلامی - کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی - شورای اسلامی - نماینده - اصلاح - مجلس - شیراز - کمیسیون تلفیق مجلس - مردم - سوالات خبرنگاران - تنظیم - بودجه 1400 - محرومین - ایرادات - کمیسیون - مجمع نمایندگان - کمیسیون تلفیق - ابراهیم عزیزی - متفاوت - اسلامی - دولت - زرقان - واقعی - شورای - نمایندگان - خبرنگاران

آخرین اخبار سرویس:
سردمداران FATF خود حامیان اصلی تروریسم هستند

یک انتصاب و سه کاندید ریاست برای سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

مجازات تخریب عمدی اموال دیگران چیست؟

آشپز یا کمک آشپز با حقوق عالی

خانم جوان پرانرژی و زرنگ جهت کار کتاب

نیاز به کامیونت

همکار برای نصب دوربین مداربسته و تابلو برق هستم

استخدام پذیرشگر شب و خانه دار هتل

امور منزل وخانه داری

چرخکار پیراهن دوز خانم راسته دوز

کسب درآمد اینترنتی بالا

آقا مجتبی و داستان شهادت در خط T

استخدام نیرو برای 15 روز

مسئول چیدمان

جذب سرمایه

استخدام مشاوراملاک

آماده همکاری با سالن زیبایی در لاین اکستنشن مژه

شاگرد و کار آموز در امر تهویه( کولرسازی )

پرستار جهت نگهداری از سالمند

استخدام اپراتور لیزر خانم

نیازمند نیروی کمکی اشپز در آشپز خانه

کار درمنزل

ابتلای 319 نفر دیگر در جمهوری آذربایجان به کرونا

به تعدادی آقا و خانوم جهت کار در فروشگاه هایپر

ادمین نیمه وقت (خانم)

فنی کار ماهر مسلط به کارهای مرغداری مادر و مرغداری گوشی

اصلاح طلبان در انتخابات فعال برخورد می کنند

اقدامات مددکاران اجتماعی در دوره کرونا

انرژی مثبت علیرام نورایی

محکومیت آمریکا در پی دعوای استرداد اموال رسانه ملی

استاندار اسبق خوزستان بازداشت شد

پژوهشی در بررسی تحولات سیاسی بعد از انقلاب ایران

نگاهی به سندروم ونگوگ

ویژه برنامه های هفته راهیان نور در استان بوشهر برگزار می شود

کمک به مشارکت آگاهانه مردم در انتخابات 1400

تصمیم مهم مجلس برای فرهنگیان در سال آینده

اصلاح طلبان در انتخابات فعال برخورد می کنند

اقدامات مددکاران اجتماعی در دوره کرونا

پرستار سالمند فوری

به یک نظافت چی و نیرو برای اصلاح و ابرو

امکان ساخت ویدئو از تصاویر افراد

عناوین روزنامه های سیاسی 14 اسفند 99/ روایت وارونه +تصاویر

کارگر ساده و ماهر تمام وقت جهت رستوران

فردیس استخدام مشاور در املاک

ب یک نیروی فعال در جیگرکی نیازمندیم

کارمند اداری خانم

استخدام خانم و آقا

تهدید امنیتی، مجلس نمایندگان آمریکا را تعطیل کرد

CFT و پالرمو دستپخت حامیان تروریسم است

بازاریابی در منزل

جذب همکار دور کار

کارشناسان فروش

همه به خوزستان کمک کنیم

CFT و پالرمو دستپخت حامیان تروریسم است

تهدید امنیتی، جلسه کنگره آمریکا را به تعطیلی کشاند

نماینده بیمه

پیک موتوری فعال جهت رستوران فوری

کار با گوشی از اینستاگرام

گرافیست خانم

کارواش برای جذب نیرو

کافه لیزا

«تکبر» در کلام امام صادق (ع)

معرفی بهترین سرویس های وبلاگ نویسی سال 2021

نظافتچی خانم

نیازمن نیروی جوان آقا جهت بسه بندی شیفت شب

جهت همکاری در اتلیه حمام وکیل

پرستاری از خانم سالمند

بکارگیری تمام امکانات برای اجرای سند مهندسی فرهنگی

دادستان تهران:با اخلالگران اقتصادی و ارزی برخورد می شود

نماینده کارگران: مزد منطقه ای تبعات اجتماعی و سیاسی برای ما خواهد داشت

روح الامینی: سراب 1+5 را کنار بگذارید

یارانه دولت به ساکنین مناطق فاقد لوله کشی گاز

شهیدی که دوبار خبر شهادتش را به مادرش داد

استخدام جهت مدیریت امور

استخدام صندوقدار خانم در فست فود هایدا

رستوران جلالی تبریز شعبه سعادت اباد

جذب نیرو رستوران

تجارت با دنیا حق مردم است

موضع متفاوت رضایی با اعضای مجمع تشخیص مصلحت

در قرض الحسنه کارنامه روشنی داریم

عضویت در FATF زمینه ساز سیطره استکبار است

اعلام جرییات استخدام کارکنان شهرداری در 1300 شهر

آشپز فوق حرفه ای

استخدام فروشنده ماهر در امر فروش

استخدام بازاریاب آقا برای لوازم خودروهای سنگین

به اسا کارماهرآرماتوربند( شناژکار) نیازمندیم

توصیه های رهبر انقلاب برای بهره برداری بیشتر از ماه رجب

ایران جز 10 کشور برتر دنیا در تولید فولاد

تعیین سازوکار خرید برق از نیروگاه اتمی بوشهر

درگذشت اسلامی ندوشن تکذیب شد

تعامل اقتصادی با جهان مصلحت است یا نیست؟

نقش پست مدرنیسم در گسترش مهدویت ستیزی

نیاز منده فروشنده خانم

نیازمند سرایدار

منشی مدیرعامل

استخدام نیروی کار فعال شرکتی

آخرین وضعیت بیژن مرتضوی پس از ابتلا به کرونا

وضعیت بیژن مرتضوی پس از ابتلا به کرونا

بسیج کارکنان موجب تقویت همدلی در ادارات می شود/ پیشبرد امور فرهنگی و معنوی با روحیه بسیجی

جزییات پروتکل های بهداشتی کنکور دکتری 1400

نماینده مردم شیراز در مجلس: بودجه 1400 را به نفع محرومین اصلاح شد

نماینده مردم شیراز در مجلس: بودجه 1400 را به نفع محرومین اصلاح شد