مطالب مرتبط:
جزییات پذیرش دانشجو در دوره های فرعی دانشگاه شهید بهشتی اعلام شد
دانشگاه هرمزگان در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد
تصمیم دانشگاه آزاد درباره چاپ مقاله دانشجویان دکتری اعلام شد
جشنواره فرهنگی و هنری به مناسبت دهه فجر در دانشگاه بوعلی سینا همدان برگزار می شود
استاد علوم اسلامی دانشگاه الازهر بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 6 بهمن 1399 ساعت 20:002021-01-25دانش

تاثیر ارزشیابی دانشجو در نمرات پایان ترم؛ انتخاب دانشگاه های بزرگ


ایرنا- یک ترم دیگر در شرایط کرونایی و آموزش مجازی سپری شد و بنا به تصمیم تمام دانشگاه ها و دستورالعمل وزارت علوم ارزشیابی دانشجویان روی نمرات پایان ترم آنها تاثیر زیادی دارد و بخشی از نمره نهایی را تشکیل می دهد.

- تاثیر ارزشیابی دانشجو در نمرات پایان ترم؛ انتخاب دانشگاه های بزرگ" تهران- ایرنا- یک ترم دیگر در شرایط کرونایی و آموزش مجازی سپری شد و بنا به تصمیم تمام دانشگاه ها و دستورالعمل وزارت علوم ارزشیابی دانشجویان روی نمرات پایان ترم آنها تاثیر زیادی دارد و بخشی از نمره نهایی را تشکیل می دهد.

سازوکار برگزاری و تقلب احتمالی در امتحانات موضوع فعلی دانشگاه هاست.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز دوشنبه خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، 31 فروردین 99 معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دستورالعمل نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم را به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ابلاغ کرد.

در این دستورالعمل آمده است: با توجه به تداوم شرایط ویژه کشور در پی شیوع بیماری کووید 19 و متوقف ماندن آموزش های حضوری در دانشگاه ها و با نزدیک شدن زمان امتحانات شایسته است تا دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی موضوع ارزشیابی پایانی نیمسال تحصیلی و برگزاری امتحانات را با توجه به شرایط و امکانات خود در دستور کار قرار دهند و با تاکید بر اینکه استاد هر درس مرجع ارزیابی دانشجو در آن درس است، برای برگزاری امتحانات و ارزشیابی تحصیلی این موارد مورد توجه قرار گیرد.

این دستورالعمل می افزاید: لازم است در شرایطی که آزمون به صورت غیرحضوری برگزار می شود، با تشخیص شورای آموزشی دانشگاه و با پیروی از برنامه معینی، بخش یا تمام ارزشیابی آموخته های دانشجویان را به شیوه مستمر، در طول نیمسال و با بهره گیری حداکثری از امکانات فضای مجازی برگزار کنند.

در ادامه این دستورالعمل آمده است: در صورت برگزار نشدن جلسات حضوری آزمون، تمام امتحانات یا برخی از آنها به ویژه در دوره های تحصیلات تکمیلی که تعداد دانشجویان یک کلاس اغلب محدود و انگشت شمار است، به صورت امتحان کتبی یا شفاهی از طریق برقراری ارتباط بر خط بین استاد و دانشجو انجام شود.

می توان با کمک یک دوربین مبتنی بر وب به روش مستقیم از دانشجو امتحان گرفت، در این صورت استاد پرسش را در اختیار دانشجو می گذارد و او بلافاصله و در حضور استاد به روش مجازی شروع به ارائه پاسخ بر روی وایت بورد یا یک برگه کاغذ سفید می کند؛ برگه پاسخ داده شده، به عنوان برگه امتحان تبدیل به تصویر و سپس ذخیره سازی می شود.

همچنین در این دستورالعمل تاکید شده است، ارزیابی نهایی دانشجو باید به صورت ترکیبی از روش های مختلف انجام شود تا تصویر معتبرتری از میزان و کیفیت یادگیری دانشجو را در اختیار استاد قرار دهد.

حالا امتحانات پایان ترم دانشگاه ها آغاز شده و تقریبا تمام دانشگاه ها با یک دستورالعمل مشابه امتحانات را برگزار کرده و نمرات پایانی را ارائه می کنند که در ذیل به آنها اشاره می شود.

دانشگاه تهران و شیوه های جلوگیری از تقلب حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران در خصوص نحوه نمره دهی دانشجویان به ایرنا گفت: ارزیابی دانشجویان به صورت مستمر و در طول ترم انجام شده و شرایطی ایجاد شده است تا اساتید در کلاس ها دانشجویان را ارزیابی کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری آزمون امن موضوع بسیار مهمی است که با برنامه ریزی های انجام شده در دانشگاه تهران و بارگذاری نرم افزارهای داخلی روی سیستم آموزش مجازی تقلب شناسایی و با استفاده از آنها آزمونی کم حاشیه در دانشگاه برگزار می شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران در خصوص زمان امتحانات عنوان کرد: حدود سه هفته به ترم نودانشجویان افزوده شده است و امتحانات آنها از 18 تا 30 بهمن ماه برگزار می شود.

همچنین کلاس های دانشجویان قدیمی که از 29 شهریور ماه آغاز شده و امتحانات آنها از 27 دی ماه تا 10 بهمن برگزار می شود.

وی عنوان کرد: تاکنون بیش از 9 هزار کلاس درس مجازی در این دانشگاه برگزار شده است.

دانشگاه شهید بهشتی و محاسبه نمرات به صورت تلفیقی علی اکبر افضلیان معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی نیز به ایرنا گفت: اساتید از ابتدای ترم تحصیلی در حال پایش دانشجویان هستند و امتحانات پایان ترم تنها بخشی از نمرات دانشجویان را شامل می شود.

وی اظهار داشت: امتحانات نیمسال اول سال تحصیلی جاری از 13 دی آغاز شده و دو هفته به طول می انجامد.

همچنین امتحانات دانشجویان کارشناسی ورودی 99، از 27 دی آغاز و تا بهمن ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: امتحانات طبق دستورالعمل وزات علوم و با توجه به پاندمی کرونا در راستای حفظ سلامت دانشجویان به صورت غیرحضوری با استفاده از سامانه های یادگیری الکترونیکی دانشگاه انجام می شود که نقص های این سامانه رفع شده و مشکلی برای برگزاری امتحانات وجود ندارد.

افضلیان در خصوص نحوه نمره دهی به دانشجویان تصریح کرد: طبق اطلاعیه ای به اساتید اعلام شده تا در همان اوایل ترم عملکرد دانشجویان در کلاس های مجازی ارزیابی و پایش شود و امتحان پایان ترم فقط بخشی از نمره دانشجو را تعیین کند؛ بنابراین نمرات دانشجویان به صورت تلفیقی خواهد بود.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در مورد تمهیدات دانشگاه برای جلوگیری از تقلب در امتحانات مجازی عنوان کرد: قطعا هر دانشگاهی تمهیدات و اقدامات لازم را برای جلوگیری از تقلب دارد و دانشگاه ما نیز راهکارهای موثری برای شناسایی دانشجویانی که متاسفانه دچار تقلب در امتحان می شوند، دارد که مطلوب است این تمهیدات علنی نشود.

وی عنوان کرد: پیش از شیوع ویروس کرونا 200 کلاس مجازی در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شد اما در حال حاضر این تعداد به پنج هزار کلاس افزایش یافته است.

دانشگاه علامه، برگزاری شفاهی برخی امتحانات شجاع احمدوند معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه برخی امتحانات پایان ترم به صورت شفاهی-مجازی برگزار می شود، گفت:اساتید برای برگزاری امتحان باید از بستر مجازی دانشگاه علامه استفاده کنند.

وی ادامه داد: امتحانات نیمسال اول 1399-1400 از 4 بهمن ماه و به صورت مجازی آغاز شده است.

همچنین به درخواست برخی از اساتید که اذعان می کردند امنیت امتحانات در این شیوه بیشتر رعایت می شود، یک بازه زمانی (18 تا 21 بهمن ماه) را برای امتحانات شفاهی در نظر گرفته ایم.

به این صورت که دانشجویان تک به تک در مقابل وب کم قرار می گیرند و به صورت شفاهی از آن ها سوال می شود و استاد به آنها نمره می دهد.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه امتحانات در سامانه آموزش مجازی دانشگاه برگزار خواهد شد، تاکید کرد که اساتید برای برگزاری امتحان مجاز به استفاده از سایر بسترها نیستند.

احمدوند درباره نحوه نمره دهی به دانشجویان در این ترم گفت: در دستورالعملی به اساتید و دانشکده ها توصیه شده که حتی المقدور 25 درصد نمره (5 نمره) را به امتحانات پایانی و 75 درصد نمره (15 نمره) را به فعالیت های کلاسی دانشجویان در طول ترم اختصاص دهند که البته این موضوع اجباری نیست.

وی با بیان این مطلب که تاریخ برگزاری امتحانات برای نو دانشجویان و دانشجویان پیشین متفاوت نیست، افزود: در صورتی که دانشجویی در زمان برگزاری امتحان دچار مشکل خاص و یا مبتلا به بیماری شود، در صورت تأیید پزشک مربوطه و همچنین تأیید در کمیسیون موارد خاص دانشگاه غیبت او موجه بوده و یا آن درس برای دانشجو حذف خواهد شد و یا نمره صفر برای او منظور نخواهد شد.

4 روش دانشگاه علم و صنعت برای جلوگیری از تقلب معاون آموزشی دانشگاه علم وصنعت ایران با بیان اینکه این دانشگاه از 4 روش برای برگزاری آزمون امن استفاده می کند، گفت: هدف ما برگزاری آزمونی عادلانه و بدون استرس برای دانشجویان است.

ابوالفضل واحدی در گفت و گو با ایرنا ایرنا با بیان اینکه امتحاناتی که به صورت مجازی برگزار می شود چند وجه دارد، اظهار داشت: در امتحانات مجازی نیاز است که امنیت امتحان دچار مشکل نباشد و استرس و اضطراب نیز از میان دانشجویان کاسته شود.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت تصریح کرد: در حال حاضر امتحانات به وسیله دوربین برگزار می شود به طوری که اساتید تمام دانشجویان را مشاهده می کنند و امکان تقلب به حداقل می رسد و استرس دانشجویان نیز کاهش پیدا می کند.

واحدی گفت: امتحانات در طول 4 هفته برگزار می شود و این بازه زمانی باعث می شود که به پهنای باند ایترنت فشاری وارد نشود، همچنین از ابتداء ترم به اساتید گفته شده تا در طول ترم امتحانات مستمری برگزار شود و امتحانات پایان ترم تنها بخشی از نمره را در بر می گیرد.

وی با اشاره به زمان برگزاری امتحانات عنوان کرد: کلاس های دانشجویان تازه وارد 10 آبان آغاز شد و امتحانات آنها نیز از 5 تا 15 بهمن برگزار می شود و سایر دانشجویان که کلاس های آنها از 29 شهریور ماه آغاز شده بود امتحانات آنها از 20 دی ماه تا 4 بهمن برگزار می شود.

معاون آموزشی دانشگاه علم و صنعت عنوان کرد: دانشگاه شیوه های مختلفی برای برگزاری آزمون امن و به دور از تقلب دارد به عنوان مثال سوالات برای هر فرد متفاوت و پارامتری باشد، سوالات به صورت رندوم پخش شود و حتی ممکن است برخی اساتید به صورت آنلاین از دانشجویان امتحان شفاهی بگیرند.

به طور کلی تلاش دانشگاه این است که سلامت امتحان و عادلانه بودن آن تضمین شود و دانشجویان استرسی نداشته باشند.

واحدی اظهار اشت: به طور کلی تا کنون هزار و 16 درس به دانشجویان ارائه شده است و بالای 95 درصد دانشجویان در کلاس ها شرکت کرده اند.

دانشگاه امیرکبیر و استفاده از سه سامانه برای برگزاری امتحانات محمد حسین کریمیان معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: دانشگاه برنامه ریزی کرده تا با استفاده از سامانه خارجی مودل (Moodle) و دو سامانه داخلی نیما و بیگ بلو باتن امتحانات پایان ترم نیم سال تحصیلی 1400-1399 را برگزار کند.

وی گفت: تجربه اساتید در طرح سوال، مدیریت زمان و توزیع نمرات در طول ترم برای امتحانات ارزیابی و کار کلاسی بیشتر شده است.

همچنین اساتید سعی کرده اند که بخش زیادی از نمره را به عملکرد و فعالیت آموزشی طول ترم دانشجویان اختصاص دهند و حدود 30 تا 50 درصد نمره با توجه به هر درس به امتحانات پایان ترم اختصاص یابد.

وی ادامه داد: زیرساخت های درنظرگرفته شده استفاده از دو سامانه کورسز یا مودل است که امتحان با اینترنت خاموش از دانشجو گرفته می شود و یک سامانه دیگر به نام سامانه نیما (توسط شرکت های دانش بنیان دانشگاه امیرکبیر ساخته شده است) که اساتید امتحانات را در آن به صورت آنلاین برگزار می کنند.

البته زمانی که امتحانات در سامانه مودل به صورت آفلاین برگزار می شود، در سامانه نیما نیز دانشجو و استاد حضور دارند که اگر دانشجویان سوالی داشتند، از اساتید بپرسند به طوری که در طول امتحان دانشجو از حضور استاد استفاده کند.

کریمیان تصریح کرد: امتحانات دانشجویان از 17 دی ماه برای دانشجویان کارشناسی به جز ورودی های 99 برگزار می شود و پس از این مدت زمان امتحانات کارشناسی ارشد، دکتری و دانشجویان کارشناسی نوورود برگزار می شود.

که به طور کلی برگزاری امتحانات 4 هفته به طول می انجامد.

معاون آموزشی دانشگاه امیرکبیر اظهار داشت: در راستای برگزاری امتحان امن و جلوگیری از تقلب اساتید امتحانات را متفاوت با یکدیگر طراحی کرده اند اما اگر به تقلبی برخورد کنیم، دانشگاه قانونی عمل می کند و به دانشجویان نیز اعلام شده تا در دوران امتحانات اگر نیاز بود باید دوربین و میکروفون دانشجویان روشن باشد.

همچنین اگر پاسخ های نوشته شده مورد تایید قرار گرفت ولی استاد لازم دانست می تواند با دانشجو کنفرانس شفاهی داشته باشد تا از اطلاعات دانشجو اطمینان کامل پیدا کند.

زمان امتحانات دانشگاه خوارزمی، شریف و الزهرا امتحانات دانشگاه خوارزمی از 22دی ماه آغاز و تا 6 بهمن 99 و دانشگاه صنعتی شریف 29 دی ماه آغاز و تا 12 بهمن ماه ادامه دارد همچنین امتحانات دانشگاه الزهرا از 20 دی ماه آغاز شده و تا 9 بهمن ماه ادامه دارد.

زمان امتحانات دانشگاه پیام نور و آزاد اسلامی امتحانات دانشگاه آزاد اسلامی برای دانشجویان پیشین از 4 بهمن ماه آغاز شده و همچنین امتحانات دانشجویان نوورود از 16 بهمن آغاز می شود و تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.

همچنین امتحانات انشگاه پیام نور از یکم تا 24 دی ماه به صورت مجازی برگزار شده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، کلاس های درس دانشگاه های کشور همزمان با شیوع ویروس کرونا متوقف و آموزش های الکترونیکی یا برخط از اسفندماه 98 جایگزین آموزش های حضوری شد؛ برگزاری الکترونیکی این کلاس ها همچنان در دانشگاه ها ادامه دارد اما با اعلام رییس جمهوری و بخشنامه وزارت علوم، حضور دانشجویان دکتری با رعایت پروتکل های بهداشتی در دانشگاه ها بلامانع است.


کلید واژه ها: دانشگاه ها - دانشگاه - دستورالعمل - وزارت علوم - وزارت علوم، تحقیقات و فناوری - پایان - شرایط کرونایی - آموزش - دانشجو - آموزش مجازی - دانشجویان - امتحانات پایان ترم - امتحانات - تحقیقات و فناوری - وزارت - برگزاری - کرونایی - انتخاب - علوم - تصمیم - نهایی - شرایط - تشکیل - مجازی - آموزش عالی - گزارش روز - سپری - نمره - دیگر - بزرگ

آخرین اخبار سرویس:
اخبار 20 علمی و فرهنگی شبکه 4 سیما؛ 10 اسفند

شصت و پنجمین جلسه گروه علمی فلسفه هنر و ارتباطات

افزایش زمان توقف پرونده های جذب هیأت علمی در ایام کرونا

مهلت دریافت چکیده کنفرانس بین المللی پژوهش های نشر تمدید شد

اعلام نتایج پذیرش دوره های فراگیر ارشد پیام نور، فردا

ماده واحده تعیین الزامات اجرایی بهبود عوامل مؤثر در پیشرفت علمی کشور ابلاغ شد

شکار یک دنباله دار در میان تروجان های «مشتری»

شکار یک دنباله دار در میان تروجان های مشتری

آیین نامه حمایت پارک علم و فناوری در حوزه کارآفرینی از سوی وزارت علوم ابلاغ شد

استخدام 5 عنوان شغلی در موسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم در اصفهان

تدفین شهید در دانشگاه موجب رشد هویت دانشجویان است

آموزش عملی تعمیرات سخت افزار و نرم افزار موبایل

ماده واحده تعیین الزامات اجرایی بهبود عوامل پیشرفت علمی ابلاغ شد

تعیین مهلت 3 ماهه برای تدوین مأموریت دانشگاه های کشور

کترینگ کارما(استخدامی)

ماده واحده تعیین الزامات اجرایی بهبود عوامل پیشرفت علمی ابلاغ شد

ماده واحده «تعیین الزامات اجرایی مربوط به بهبود عوامل مؤثر در پیشرفت علمی کشور» ابلاغ شد

تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه صنعتی و اتاق بازرگانی اصفهان منعقد شد

برگزاری کارگاه پرورش ایده

دو تاجر کاشانی به کرونای انگلیسی مبتلا شدند

برگزاری کارگاه پرورش ایده

بدون پرداخت جریمه دیرکرد از هم اکنون برای کنکور 1400 ثبت نام کنید

دستگاه شکار حشرات با استفاده از جریان هوا در گناباد ساخته شد

دانشجویان دانشگاه تربت حیدریه برای حذف و اضافه دروس تا 13 اسفند فرصت دارند

تجهیزات پزشکی با پوشش های ضدمیکروبی ALD ایمن تر می شوند

تعیین الزامات اجرایی مربوط به بهبود عوامل مؤثر در پیشرفت علمی کشور ابلاغ شد

کارگاه «تفسیرشناسی قرآن» برپا می شود

ماده واحده «تعیین الزامات اجرایی مربوط به بهبود عوامل مؤثر در پیشرفت علمی کشور» ابلاغ شد

زمان اعلام نتایج نهایی فراگیر ارشد پیام نور مشخص شد

بسته های معیشتی برای آسیب دیدگان از کرونا به همت اساتید دانشگاه سیستان و بلوچستان تهیه و توزیع شد

ثبت 106 اثر دانشکده علوم پزشکی شوشتر در جشنواره سراسری رسانه و نشریات دانشجویی

لزوم تمرکز هیئت علمی پژوهشگاه ها بر انجام پژوهش های فناورمحور

استقامت از عکس خانوادگی خود رونمایی کرد

تصویر جدید و زیبای تلسکوپ فضایی هابل از خوشه کروی M92

نتایج نهایی تکمیل ظرفیت آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی منتشر شد

مریخ نورد چین برای فرود آماده می شود

ستاری: درمان بیماری های صعب الاعلاج با «ژن درمانی» / بیمارستان تخصصی نخستی سانان راه اندازی می شود

استخدام مدیر کنترل کیفیت (مکانیک ، متالورژی ، صنایع) در تهران

دانشگاه آزاد شهرکرد قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان

راهبردی که عملکرد حسگر های دپامین را بهبود می بخشد

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره کارآفرینی در آذربایجان غربی برگزار شد

پیوست به رسانه / شماره چهارم نشریه دانشجویی «رسانه» کانون فضای مجازی دانشگاه خوارزمی منتشر شد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص زمان اعلام اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های تحصیلی آزمون ورودی دوره های فراگیر تحصیلات تکمیلی ( دانش پذیری کارشناسی ارشد) دانشگاه پیام نوربهمن ماه سال1399 (نوبت بیست و یکم)

استخدام حسابرس فارغ التحصیل دانشگاه دولتی در فارس

مشارکت اعضای کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه یزد در طرح ملی قرار مهربانی

200 وعده غذای گرم بین خانواده های نیازمند گرگان توزیع شد

مریخ نورد چین برای فرود روی سیاره سرخ آماده می شود

مریخ نورد چین آماده فرود روی سیاره سرخ می شود

«ابوالفضل صابری»، معاون فضای مجازی و افکار عمومی سازمان بسیج دانشجویی شد

«آموزشیار» بدون تایید فنی بیش از یک میلیون دانشجو را سردرگم کرده! / سامانه آموزشی با 53 ایراد فنی

داوطلب دریافت واکسن کووپارس: حالم خوب است / جزییات مراقبت از دریافت کنندگان واکسن ایرانی + فیلم

موش تراریخته «کوویدسا» برای ارزیابی واکسن کرونا رونمایی شد

تایید نهایی موقعیت مکانی پایگاههای اورژانس در محدوده فاز اول آزاد راه «تهران- شمال»

مریخ نورد چین برای فرود روی سیاره سرخ آماده می شود

داوطلب دریافت واکسن کووپارس: حالم خوب است/ جزییات مراقبت از دریافت کنندگان واکسن کرونای ایرانی+فیلم

دوره «تحلیل تکنیکال مقدماتی و پیشرفته»

کشاورزی دانش بنیان اصلی ترین هدف سند امنیت غذایی است

از کمبود انسولین تا بلاتکلیفی متقاضیان کنکور کارشناسی ارشد

وبینار «مبانی و شبیه سازی نیروگاه های فتوولتاییک با استفاده از PVsyst»

فراخوان حمایت از پژوهشگران علم و الهیات

بینایی ماشین علمی در خدمت مهندسان مکاترونیک

دوسوم دانشجویان علمی کاربردی شاغل هستند

استخدام مدیر کنترل کیفیت (مکانیک ، متالورژی ، صنایع) در تهران

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در فهرست دانشمندان برتر جهان قرار گرفت

خوابگاه های دانشگاه امیرکبیر موقتا تعطیل می شوند

وبینار «مبانی و شبیه سازی نیروگاه های فتوولتاییک با استفاده از PVsyst»

دانشگاه آزاد شهرکرد قهرمان مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان

دوره «تحلیل تکنیکال مقدماتی و پیشرفته»

استخدام بازاریاب با پورسانت عالی در شرکت فراز اکسیر ثمین در اصفهان

آغاز تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا

دانش بنیان شدن کشاورزی اصلی ترین هدف سند امنیت غذایی است

آغاز تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا

برگزاری رویداد ملی کرسی آزاد اندیشی در رشت

عضو هیات علمی دانشگاه مازندران به عنوان داورجایزه معتبر بین المللی گلدن ترزینی برگزیده شد

آغاز تست انسانی دومین واکسن ایرانی کرونا/ تولید انبوه واکسن «کووپارس» از اواخر بهار

استخدام پژوهشگر در واحد R&D (دکتری علوم پایه شیمی یا مهندسی شیمی) در تهران

دوره مجازی آموزش حفظ قرآن برگزار می شود

استقبال گسترده دانشجویان پیام نور کشور از جشنواره کارآفرینی

در صورت تامین منابع مالی قادر به انجام کارهای بزرگ علمی و فناورانه هستیم

نیاز جامعه افغانستان، ارتقای ظرفیت استادان دانشگاه است

اختصاص خوابگاه به دانشجویان دارای پروژه های عملی

دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اولین رویداد مجازی «کروناستارتاپ» را برگزار می کند

توسعه شرکت های دانش بنیان در جهاد دانشگاهی

استخدام کارشناس پژوهش و فناوری و آزمایشگاه در البرز

اجرای اولین واحد تصفیه فاضلاب صنعتی ﺑﺎ ﻓﻨﺎﻭﺭی محققان دانشگاهی

چهارمین کنفرانس هندسه محاسباتی ایران به میزبانی دانشگاه یزد برگزار شد

استخدام مدیر شعبه پخش بیرجند، بازاریاب و ویزیتور و حسابدار در بیرجند

یک گلستانی موفق به تولید «روغن ترانسفورماتور» در کشور شد

کتاب داده کاوی با  Python منتشر شد

دوازدهمین شماره از نشریه دانشجویی «حنیفا» منتشر شد

استخدام کارشناس پژوهش و فناوری و آزمایشگاه در تهران

شکار زنده حشرات با کمک جریان هوا

60 انجمن علمی مغز و شناخت در مراکز دانشگاهی فعال شده است

آغاز ثبت نام جاماندگان کنکور 1400 از امروز

برگزاری چهارمین کنفرانس هندسه محاسباتی ایران به میزبانی یزد

افزایش توقف پرونده های جذب هیات علمی در ایام کرونا/ فرایند تبدیل وضعیت استادان

تست انسانی دومین واکسن ایرانی آغاز شد

جذب و ارتقای اساتید وزارت علوم با شاخص های دانشگاه فرهنگیان همخوانی ندارد / واگذاری مراکز تربیت معلم به سبک فتحعلی شاه قاجار

تجلیل از حافظان قرآن کریم در قزوین

3 دانشجوی آذربایجان غربی در جشنواره کارافرینی دانشگاههای پیام نور کشور برگزیده شدند

تاثیر ارزشیابی دانشجو در نمرات پایان ترم؛ انتخاب دانشگاه های بزرگ

تاثیر ارزشیابی دانشجو در نمرات پایان ترم؛ انتخاب دانشگاه های بزرگ