مطالب مرتبط:
سید مجید صدری عضو جدید هیات مدیره پرسپولیس کیست؟
موافقت با استعفای رسول پناه/ اعضای جدید هیات مدیره پرسپولیس معرفی شدند
درگیری لفظی معاون و رییس پیشین هیات مدیره: برو بیرون از ساختمان!
درگیری لفظی معاون و رییس پیشین هیات مدیره: برو بیرون از ساختمان!
آشنایی با عضو جدید هیات مدیره پرسپولیس/ مدیر مخابراتی در جمع سرخ پوشان
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 6 بهمن 1399 ساعت 08:052021-01-25اقتصادي

آتش اختلاف در حیاط خلوت دولتمردان اصفهان/ اعتراض هیات مدیره عمران زاینده رود به روابط فامیلی


در حالی که سازمان عمران زاینده رود همواره مورد انتقاد مردم چادگان به دلیل عدم ایفای نقش اجتماعی خود به شهر چادگان و عمران و آبادانی آن بوده است که در طی چندماه اخیر مسائل و مشکلات آن دوچندان شده است .

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از اصفهان، کلنگ افتتاح دهکده تفریحی زایند رود در مجاورت دریاچه سد زاینده رود در شهر چادگان  در راستای توسعه و کمک به رونق گردشگری و اقتصادی در منطقه چادگان توسط استانداری اصفهان به زمین زده شد.

دهکده ای که از هدف اصلی خود دور می شود به تدریج این مجموعه رشد و توسعه پیدا کرد و با ورود بخش خصوصی به این مجموعه به تدریج احداث ویلاهای مجلل در این مجموعه آغاز شد و رفته رفته این مجموعه با آنچه در اهداف آن که کمک به رشد شهر چادگان بود فاصله گرفت؛ فاصله طبقاتی میان افراد متمولی که به این دهکده سفر می کردند و مردم بومی چادگان اندکی این موضوع که این دهکده در خدمت توسعه چادگان است را از مسیر خود منحرف ساخت.

در اوایل سال 98 بود که طی حکمی از سوی استاندار اصفهان، حمیدرضا جوادی به سمت مدیرعامل سازمان عمران زاینده رود انتخاب شد؛ پس از تغییر مدیرعامل جدید سازمان عمران زاینده رود، تغییر اساسنامه سازمان عمران مورد مطالبه معاون عمرانی استاندار اصفهان قرار گرفت.

  مطالبات کارگرانی که محقق نشد پس از این و با روی کار آمدن مدیرعامل جدید سازمان عمران زاینده رود، برخی شایعات پیرامون تعدیل و تبدیل وضعیت 100 کارگر سازمان عمران ایجاد شد که جوادی در گفت وگو با خبرنگار فارس در این باره اظهار کرده بود: هیچ تعدیل نیرو و یا تغییر وضعیت در سازمان عمران رخ نداده و حتی قرار است در زمینه بهبود وضعیت معیشتی و تغییر احکام کارگران این سازمان تغییراتی ایجاد کنیم.

پس از آن اما این موضوع رنگ و دیگری به خود گرفت و در سال 98 بود که خبر از این سازمان مبنی بر تبدیل قرارداد نیروهای دهکده از قراردادی به حجمی باعث تجمعاتی از سوی کارگران این سازمان شد که در پایان با ورود سازمان بازرسی کل کشور این موضوع منتفی شد و کارگران به محل کار خود با همان شرایط قبل بازگشتند.

ورود سازمان بازرسی به پرونده عمران زاینده رود سازمان بازرسی کل کشور در آن زمان اعلام کرده بود آماده بررسی گزارش های دریافتی در خصوص نحوه شکل گیری سازمان عمران زاینده رود و مجموعه ویلایی در چادگان و نیز واگذاری اراضی ملی و سایر مسائل مربوط به این دهکده تفریحی است.

در حالی که سازمان عمران زاینده رود همواره مورد انتقاد مردم چادگان به دلیل عدم ایفای نقش اجتماعی خود به شهر چادگان و عمران و آبادانی آن بوده است که در طی چندماه اخیر مسائل و مشکلات آن دوچندان شده است.

اعتراض هیأت مدیره به عملکرد مدیرعامل به وجود آمدن برخی مسائل مالی و همچنین ورود برخی نهادهای امنیتی به موضوع و دستگیری برخی از مدیران سازمان عمران به دلیل مسائل مالی نیز بر پیچیدگی این موضوع افزود.

در حالی که هیأت مدیره جدید سازمان عمران زاینده رود سال گذشته از سوی استاندار اصفهان حکم گرفته بودند که این هیأت مدیره با مشاهده مشکلات عدیده این سازمان در نامه ای در مهرماه 99 به استاندار اصفهان مهمترین مشکل سازمان را ضعیف و ناکارآمدن بودن مدیرعامل عنوان کردند.

در حالی که هیأت مدیره جدید سازمان عمران زاینده رود سال گذشته از سوی استاندار اصفهان حکم گرفته بودند که این هیأت مدیره با مشاهده مشکلات عدیده این سازمان در نامه ای در مهرماه 99 به استاندار اصفهان مهمترین مشکل سازمان را ضعیف و ناکارآمدن بودن مدیرعامل عنوان کردند.

    هیأت مدیره عمران زاینده رود: جوادی بماند، وضعیت دهکده بحرانی می شود در آن برنامه به نداشتن هیچگونه برنامه از سوی جوادی برای توسعه سازمان به شکلی که تا کنون هیچ برنامه ای در این خصوص به هیأت مدیره طی یکسال گذشته ارائه نشده و بیشتر به امور جزیی و تبلیغات اشاره شده است.

این نامه به موضوع ممنوعیت فروش زمین های دهکده تفریحی زاینده رود از سوی سازمان بازرسی کشور نیز اشاره داشته است و درباره مشکلات تأمین حقوق پرسنل تا پایان سال 99 با رویه مدیرعامل هشدار داده است.

چند روز پس از این نامه بود که مصوبه سازمان عمران زاینده رود مبنی بر انتخاب مسعود منتظری با اتفاق آرا به عنوان مدیرعامل جدید سازمان عمران زاینده رود به دفتر استاندار اصفهان و رییس شورای سازمان برای صدور حکم مدیرعامل جدید ارسال شد.

پس از آن بود که در آذرماه 99، هیأت مدیره این سازمان عمران در نامه ای به استاندار اصفهان به دلیل آنچه بی توجهی به فرآیند قانونی انتخاب مدیرعامل از سوی استاندار اصفهان ذکر کرده اند، استعفای خود را که به استعفای اجباری تعبیر شده بود، اعلام کردند تا مشکلات سازمان عمران وارد مرحله جدیدی شود.

پساپرده روابط فامیلی در انتصاب مدیرعامل سازمان عمران زاینده رود اما این پایان کار برای تغییرات انتخاب مدیرعامل جدید این سازمان نبود و برخلاف تصمیم هیأت مدیره برای انتخاب مدیرعامل جدید، استاندار به عنوان رییس شورای سازمان عمران زاینده رود هیچ واکنشی به این انتخاب انجام نداد و آنطور که اعلام شده، علت این عدم واکنش را باید در ارتباط فامیلی حمیدرضا جوادی مدیرعامل فعلی سازمان عمران زاینده رود با محمدباقر توکلی دستیار ویژه استاندار اصفهان جست وجو کرد؛ موضوعی که باعث شد این انتخاب هیأت مدیره از سوی استاندار اصفهان ملغی شود.

ماجرای نامه نماینده مردم چادگان به وزیر کشور این اتفاقات باعث شد تا نماینده مردم چادگان در مجلس شورای اسلامی در نامه ای به وزیر کشور به موضوعات رخ داده در سازمان عمران عمران از قبیل روابط خویشاوندی، عدم توجه به نظر هیأت مدیره از سوی مسؤولان استان و تغییر سریع اعضای هیأت مدیره و تغییر اساسنامه سازمان عمران زاینده رود و تضییع حق مردم محروم چادگان اعتراض کند و خواستار ورود وزارت کشور" به این موضوع شود.

استانداری اصفهان بدون نظر وزارت کشور اجازه تغییر اساسنامه ندارد پس از نامه محمدصالحی به وزارت کشور، مدیرکل تحول اداری وزارت کشور در نامه ای به حجت الله غلامی، معاون امور عمرانی استانداری اصفهان خواستار ارسال گزارشی جامعی از تغییرات سازمان عمران زاینده رود شد؛ همچنین در این نامه بر تدوین اساسنامه جدید تأکید و بیان شده هرگونه فرآیند اداری و قانونی در خصوص این اساسنامه باید پس از اعلام نظر وزارت کشور صورت بگیرد.

  مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری اصفهان نیزدر پاسخ به نامه وزارت کشور با اشاره به تشکیل جلسات متعدد برای انتخاب مدیرعامل جدید با حضور معاون امور عمرانی استاندار اصفهان، این جلسات را بی نتیجه اعلام کرده و در آن نامه از معرفی اعضای جدید هیأت مدیره توسط استاندار اصفهان خبر داده است.

در حالی این کش و قوس ها در مجموعه سازمان عمران زاینده رود رخ می دهد که ذی نفعان اصلی این مجموعه که در اساسنامه آن مردم شهر چادگان هستند، بهره برداری مناسبی صورت نمی گیرد؛ از سوی دیگر شائبه تغییر اساسنامه سازمان عمران زاینده رود برای حذف شهردار چادگان به عنوان عضو حقوقی دائم هیأت مدیره در سال های اخیر نیز مورد توجه است؛ موضوعی که با واکنش مردم این شهر مواجه شده است.

حمایت استانداری لازمه عبور عمران زاینده رود از بحران نکته دیگر اینکه با توجه به وضعیت نامناسب سازمان عمران زاینده رود و همچنین تغییر مدیرعامل در شرایط فعلی بیم آن می رود که مدیرعامل بعدی این سازمان دچار مشکلات عدیده ای شود و لازم است تا استانداری اصفهان حمایت های لازم را از مجموعه مدیریتی بعدی صورت دهد، ضمن آنکه مدیرعامل فعلی این سازمان که استخدام جمعیت هلال احمر است نیز با عدم تمدید مأموریت با توجه به ارتباط خویشاوندی با دستیار ویژه استاندار اصفهان، ممکن است با همین فشارهایی که چندماهی این سازمان را در بلاتکلیفی قرار داد، در ادامه در پست های مدیریتی دیگر و در رده های مدیریتی بالاتر مشغول فعالیت شود.

محمد عرب در گفت وگو با خبرنگار فارس در اصفهان درباره آخرین وضعیت سازمان عمران اظهار داشت: جلسه هیأت مدیره سازمان عمران روز گذشته با حضور اعضای جدید و استاندار اصفهان درباره مشکلات این سازمان برگزار شد که در این جلسه استاندار انتخاب مدیرعامل را به صورت کامل به هیأت مدیره واگذار کرد.

شهردار چادگان همچنان عضو هیأت مدیره عمران زاینده رود است شهردار چادگان درباره وضعیت عضویت خود در هیأت مدیره نیز اظهار داشت: شهردار چادگان همانند گذشته عضو هیأت مدیره سازمان عمران است و بنده نیز در جلسه روز گذشته هیأت مدیره حضور داشتم و این رویه درباره حضور شهردار چادگان در هیأت مدیره سازمان عمران تغییر نکرده است.

وی در پاسخ به این سوال که تلاش هایی برای تغییر اساسنامه سازمان عمران زاینده رود در حال انجام است، اظهار داشت: با توجه به قانون شهرداری ها، هرگونه تغییر اساسنامه سازمان های تابعه شهرداری ها باید با تأیید شورای شهر صورت بگیرد و از آنجا که سازمان عمران زاینده رود تحت مجموعه شهرداری چادگان است، این تغییرات باید در شورای شهر چادگان به تصویب برسد؛ ضمن آنکه خط قرمز ما در تغییر اساسنامه این سازمان حقوق مردم چادگان است و به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد این موضوع در اساسنامه که در تلاش برای تغییر آن هستند گنجانده شود.

بدهی 2 ساله دهکده به شهرداری چادگان عرب درباره بدهی سازمان عمران به شهرداری چادگان نیز گفت: سازمان عمران هیچ کدام از بدهی های خود از سال 98 را به شهرداری چادگان پرداخت نکرده است و این مبالغ هنوز وصول نشده و تنها بخشی از هزینه صدور پروانه به شهرداری پرداخت شده است.

ماجرای اعتراض مقام معظم رهبری" به احداث سازمان عمران زاینده رود در پایان آنچه مهم است این که سازمان عمران زاینده رود با هدف کمک به توسعه منطقه محروم چادگان بنا شده است؛ موضوعی که هر روز که از تاریخ احداث آن می گذرد بیشتر به باد فراموشی سپرده می شود و ناخودآگاه سخنان رهبر معظم انقلاب درباره این مجموعه را تداعی می کند.

ایشان در جلسه هیأت دولت اصلاحات درباره این سازمان بیان کرده بودند: در این در استان اصفهان شهری (چادگان) را سراغ دارم که در میان دو دره عده ای در فقر و فلاکت، و عده ای در ناز و نعمت زندگی می کنند که این خواب را از چشمان من ربوده است و اگر پیش از این می دانستم با این که قصد ندارم در امور اجرایی کشور دخالت کنم، احداث این مجموعه را متوقف می کردم.

حال باید منتظر ماند و دید که آیا رویه سازمان عمران زاینده رود در خدمت به توسعه منطقه چادگان شکل واقعی خود را خواهید دید یا در ادامه مسیر قبلی حیاط خلوتی برای انتصابات افراد نزدیک به مسؤولان سطح اول استان اصفهان باقی خواهد ماند.

انتهای پیام/63086/ج30/
کلید واژه ها: چادگان - زاینده رود - شهر چادگان - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - زاینده - اصفهان - استانداری اصفهان - عمران - دهکده - خبرگزاری فارس - سد زاینده رود - سازمان عمران - فاصله طبقاتی - رونق گردشگری - توسعه - رشد و توسعه - هیات مدیره - دولتمردان - استانداری - ایفای نقش - بخش خصوصی - حیاط خلوت - مردم بومی - رفته - مردم - خبرگزاری - اجتماعی - گردشگری - اقتصادی - آبادانی

آخرین اخبار سرویس:
استخدام شرایط گذار(سرمایه گذار)

معلم خصوصی زبان انگلیسی هستم

استخدام ویزیتور مواد غذایی

برش کار و بسته بند

ویزیتور فروش جوجه کباب های طعم دار

ابلاغ بخشنامه پوشش بیمه تکمیلی فرهنگیان

تجارت 65.5 میلیارد دلاری ایران در 11 ماه گذشته

تداوم افزایش قیمت ها در بازار خودرو/تیبا2 به 132 میلیون تومان رسید

استخدام بازاریاب اینترنتی برای فروش پوشاک

استخدام منشی،عکاس ،مسلط به اینستا 15 نفر

دعوت به همکاری جهت کارآفرینی

تولیدی سفره یکبار مصرف

نیروی خانوم ی آقا ویزیتور

استخدام راننده همراه با وانت پیکان و آریسان

کار درمنزل تایپ باگوشی وکامپیوتر

طرز تهیه خورش عدس اسپایسی؛ با طعمی تند و پختی سریع

جوشکار لوله کشی گاز

استخدام زیبایی

استخدام نیروی کار ساده در فست فود

نیازمند منشی برای نمایشگاه ماشین

نیازمند کارگر خانم

فروشنده ماهر

به نیروی فرزکاریاتراشکارنیازمندیم

دعوت از سرمایه پذیران وام خودرو ملک طلا سیمکارت

استخدام نظافتچی مجتمع

آلودگی 96 درصدی دست نانوایان

استخدام خانم ارایشگر در تمامی لاین ها

منشی و دستیار مدیر عامل

استخدام سرایدار

دعوت به همکاری در نمایندگی بیمه سامان

تحویل دار

آرماتور بندی وقالب بندی

راهکار قانونی شکایت از خودروسازان چیست؟

ضرورت توجه به تمام گونه های حیات وحش حتی مارمولک خانگی

نقش خاکستری دلالان بازار در قیمت کالا

کارشناس فروش خانم

استخدام راننده نیسان دارای مدرک دیپلم

راننده پایه تفریح فوری

استخدام مدیر فروش

کارشناس فروش خانم با گواهینامه رانندگی

کاردرمنزل درآمدبالا

ارایشگر ماهر بدون نیاز مشتری

کارشناس الکترونیک جهت امور بازرگانی

مسکن با دلار 28 هزار تومانی معامله می شود اما بورس...!

ضرورت توجه به تمام گونه های حیات وحش حتی مارمولک خانگی

مجوز مجلس به وزارتخانه ها برای تشکیل صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس

صادرات نفت عراق به 3 میلیون بشکه نزدیک شد

مسکن با دلار 28 هزار تومانی معامله می شود اما بورس...!

به چند کارگر ساده نیازمندیم

صندوقدار سوپر میوه

سبد گردانی مطمئن بورس

نیازمند حسابدار مسلط به سپیدار

نیازمند چرخکار کفش

اپراتور تولید

استخدام راننده آژانس تایم کاری اختیاری

درآمد نفتی کمتر از 20درصد سال های معمولی بوده است

منشی و اپراتور لیزر (خانم)

استخدام کارگر خانم

مالیات گیری از خودروهای میلیاردی بازار آنها را کساد می کند؟!

به 2 ادمین اینستاگرام حرفه ای نیازمندیم(خانم)

تمام وقت

استخدام در کارخانه معتبر قطعات خودرو

استخدام نگهبان

استخدام مشاور فروش املاک خانم وآقا(مبتدی-حرفه ای)

کار در منزل با گوشی و غیر حضوری

حسابداری بصورت نیمه وقت

پرورش حلزون

استخدام کارگر ماهر معدن

استخدام نیروی کار

کارگر یا شاگرد تاسیسات

مالیات گیری از خودروهای میلیاردی بازار آنها را کساد می کند؟!

همایش فرصت ها و راهکارهای تجارت بین سوریه و ایران آغاز شد

استخدام نیروی فنی

جذب نیرو در صنعت بیمه پاسارگاد

استخدام تعدادزیادی راننده سواری وموتورسیکلت

به منشی خانم نیازمندیم

تایپ و گویندگی ومشاغل دیگردر منزل با یک گوشی

استخدام نصاب تصفیه آب خانگی با تجربه و حرفه ای

استخدام نیروی چیدمان و حراست در بازار روز کوثر 6 در اصفهان

استخدام کمک آشپز و آشپز

نیازمند سرمایه گذار

مرز سیرانبند بانه در یک قدمی رسمی شدن قرار گرفت

آغاز توزیع نهال رایگان در بین شهروندان تهرانی

گوگل به دنبال ساخت عنوانی مانند Red Dead Redemption 2 است

هزینه 378 میلیارد دلاری چین برای پژوهش و توسعه

در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی بازار اصلاندوز تعطیل می شود/ توزیع 2000 ماسک بین شهروندان

معیشت مردم به دلار گره خورده است

استخدام بازاریاب

بازاریابی

کار در هتل

نیازمند شاطر

استخدام نیروی کار در کافه رستوران محدوده پلیس راه

کار منزل و اشپزی

نظافت چی تعمیرگاه (ترجیها افغانستانی)

استخدام مشاور املاک(آقا و خانم)

روش های خانگی برای سفید کردن دندان

یک بام و دو هوای صمت در ترخیص کالاهای ممنوعه

ترخیص 3.6میلیارد دلار کالا در بهمن

رتبه اول خلخال در تولید گل رز هلندی

طرز تهیه کیک هویج بدون نیاز به فر

آتش اختلاف در حیاط خلوت دولتمردان اصفهان/ اعتراض هیات مدیره عمران زاینده رود به روابط فامیلی

آتش اختلاف در حیاط خلوت دولتمردان اصفهان/ اعتراض هیات مدیره عمران زاینده رود به روابط فامیلی