موضوعات داغ: - بازنشستگان تامين اجتماعي - حقوق بازنشستگان - تامين اجتماعي - فدراسيون فوتبال - متناسب سازي حقوق بازنشستگان - پنجره نقل و انتقالاتي - شهاب الدين عزيزي خادم - مجلس شوراي اسلامي - شبهاي مافيا - حوزه هاي علميه - سردار علي ابراهيمي - چالگاه - زيان ده - طرح تامين كالاهاي اساسي - بينال ونيز - صحبت كردن - صداي سكوت - وحيد فاضلي - نشريه علمي - آيت الله رفسنجاني - تيم بسكتبال - دو تيم يوونتوس - حماه

مطالب مرتبط:
راه هایی برای داشتن یک ساعت خواب راحت
مدت برگزاری مراسم در تالارهای پذیرایی آذربایجان غربی 3 ساعت خواهد بود
صاعقه های آبی رنگی که فقط از ایستگاه فضایی دیده می شوند
خمیازه روباه را دیده بودین! +عکس
مرغ 24 ساعت دیگر ارزان می شود
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 6 بهمن 1399 ساعت 07:452021-01-25سياسي

همه چیزهایی که باید در باره توییتر بدانیم / چه ساعت هایی توییت ها بهتر دیده می شوند؟


همه ما روزانه با فعالیت در شبکه های اجتماعی، ردپایی از خود برجای می گذاریم.

ساعات فعالیت مان در شبکه های اجتماعی، تک تک صفحاتی که مخفیانه به آنها سر می زنیم، - هر آنچه می نویسیم، بازنشر می کنیم و لایک می زنیم، همه و همه بخشی از این ردپای دیجیتالی است که ما از خودمان برجای می گذاریم.

شرکت های فناوری صاحب این اپلیکیشن ها، مجموعه داده ای از ردپای ما دارند که می تواند به خوبی نشان دهنده باورها، عقاید، ارزش ها و الگوهای رفتاری ما باشد.

برخی معتقدند که با تحلیل این ردپای دیجیتال، می توان ما را بهتر از خودمان شناخت و حتی ویژگی های روان شناختی هر فرد را نیز به درستی پیش بینی کرد.

به عنوان نمونه در ماجرای رسوایی فیس بوک-کمبریج آنالاتیکا ، شرکت کمبریج آنالاتیکا در زمان انتخابات سال 2016 امریکا، با جمع آوری داده های 87 میلیون پروفایل فیس بوکی و تحلیل صفحاتی که توسط این پروفایل ها لایک شده بود، اقدام به تحلیل روان شناختی این کاربران و متناسب با ویژگی های روان شناختی و سنخ های روانی هر فرد، تبلیغ انتخاباتی مرتبط با آن ویژگی را طراحی کرد.

فارغ از آنکه این ماجرای فیس بوک-کمبریج آنالاتیکا تا چه میزان در پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات سال 2016 امریکا موثر بود، این واقعیت که افراد را می توان بر اساس ردپای دیجیتالی که از خود برجای می گذارند، از جمله از طریق لایک های شان شناخت، نمی توان کتمان کرد.

علاوه بر این، تحلیل رفتار جمعی کاربران شبکه های اجتماعی در لایک کردن مطالب، می تواند اطلاعات جدیدی از سازوکارهای حاکم بر این شبکه ها به ما بدهد.

به عنوان مثال، کسی که می خواهد یک کمپین آنلاین موفق راه اندازی کند، لازم است بداند که سازوکار حاکم برای موفقیت یک توفان توییتری چیست و توییت هایی که در این توفان زده می شوند باید حاوی چه ویژگی هایی باشند.

در این گزارش، ما با ارایه داده هایی از توییتر تلاش کرده ایم تا نه تنها برخی از ویژگی های موثر بر دیده شدن یک توییت را ذکر کنیم، بلکه با ارایه گرافی از لایک توییت های برخی فعالان سیاسی در توییتر، رفتار و ارزش سیاسی آنها را در نسبت با یکدیگر مقایسه کنیم.

روش تحلیل چیست؟ داده های تحلیل شده کدامند؟ به منظور جمع آوری لایک های برخی کاربران سیاسی پرطرفدار در توییتر، لایک توییت های 18 حساب کاربری با گرایش های سیاسی مختلف اعم از انقلابی و اصولگرا، اصلاح طلب و تحول خواه در بازه زمانی 16 آذر تا 19 دی ماه سال جاری با روش های داده کاوی جمع آوری که در نتیجه آن داده های 951 توییت گردآوری شد.

این 951 توییت در مجموع بیش از یک میلیون و 148هزار لایک را از جانب 120هزار و 742 کاربر یکتا دریافت کردند.

این حجم وسیع از داده های جمع آوری شده، یعنی بیش از یک میلیون و 148هزار لایک، یافته های ارزشمند و قابل اتکایی را در اختیار ما قرار می دهد که باعث کاهش خطا در نتیجه گیری و افزایش ضریب اطمینان می شود.

لایک ها در مورد دلایل دیده شدن یک توییت چه می گویند؟ در فرآیند گردآوری لایک ها، زمان ثبت هر لایک نیز ثبت شد.

تحلیل زمان ثبت شده برای هر لایک، یافته های جالب توجهی را در اختیار ما قرار داد؛ از جمله اینکه هر توییت پس از انتشار یک زمان طلایی دارد که می تواند بیشترین توجهات را به خود جلب کند و بخش اعظم لایک های یک توییت، برای این بازه زمانی است.

یافته های ما نشان می دهد که اکثر لایک های یک توییت در 12 ساعت ابتدایی پس از انتشار آن ثبت می شود.

یعنی آنکه پس از گذشت 12 ساعت از انتشار آن توییت، احتمالا توجهات به آن توییت فروکش خواهد کرد.

نمودار به روشنی گویای این واقعیت است.

این نمودار، پس از تحلیل زمان ثبت هر یک از لایک های جمع آوری شده (بیش از یک میلیون و 148هزار لایک) به دست آمده است.

محور افقی تعداد ساعات پس از انتشار توییت را نشان می دهد و محور عمودی نشانگر آن است که چند درصد از کل لایک های یک توییت به این زمان تعلق دارد.

همان گونه که می بینید، عمده لایک های یک توییت مربوط به ساعات اولیه پس از انتشار آن است و تقریبا پس از 36 ساعت از انتشار توییت، به ندرت آن توییت لایک خورده است.

بسیاری از توییت های بررسی شده نیز در همان ساعات اولیه کل لایک های شان را به دست آورده‎ اند.

سطر اول جدول بالا نشان می دهد که هر توییت به طور میانگین، در هر یک از این بازه های زمانی چند درصد از کل لایک هایش را به دست آورده است.

همان گونه که مشخص است، به طور میانگین 95.

95 درصد از کل لایک های هر توییت متعلق به 24 ساعت اول پس از انتشار آن است.

سطر دوم نیز نشان می دهد که در بدترین و دیرترین حالت، یک توییت چند درصد از لایک هایش را در این بازه زمانی به دست می آورد.

به طور مثال، یک توییت در 6 ساعت ابتدایی پس از انتشار، در بدترین حالت فقط 25 درصد از لایک هایش را به دست می آورد، اما به طور میانگین هر توییت در 6 ساعت اول 67 درصد از لایک هایش را به دست خواهد آورد.

این یافته ها نشان می دهد که ساعات اولیه پس از انتشار یک توییت، در موفقیت و دیده شدن آن توییت خیلی مهم است؛ چراکه بخش مهمی از لایک های آن توییت در همان ساعات اولیه کسب می شود و اگر این ساعات اولیه به هر دلیلی از دست برود، احتمالا توییت، هر قدر هم خوب باشد، دیگر دیده نخواهد شد.

این یافته با آنچه ما در ترند شدن هشتگ اعدام نکنید دیده بودیم نیز تطابق دارد.

جایی که فقط 6 ساعت پس از انتشار اولین توییت حاوی این هشتگ، بیش از 2.

5 میلیون لایک و 638 هزار ریتوییت به توییت های حاوی این هشتگ اختصاص یافت که این حجم از توجه در نهایت باعث شد تا این هشتگ در ابعاد جهانی ترند شود.

بنابراین هر توییت و هر کمپین و توفان توییتری برای دیده شدن باید یک واقعیت را جدی بگیرد: ساعات اولیه مهم است.

این یافته ها ما را با یک واقعیت دیگر نیز روبه رو می کند و آن اینکه موفقیت یک توییت، درست مثل یک سیستم پیچیده، به شرایط اولیه انتشار آن توییت بسیار حساس و وابسته است و توییتر به نوعی یک محیط آشوبناک است و چه بسا این محیط را با استفاده از نظریه آشوب (Chaos theory) بتوان بهتر تبیین کرد.

در کدام ساعت ها توییت بزنیم؟ شاید زمانی که این یادداشت را مطالعه کنید، با خود فکر کنید تاکنون آنچه گفته شد بدیهی است.

واضح است که یک توییت بیشترین لایک های خود را در ساعات اولیه پس از انتشار می گیرد.

اما بر مبنای این واقعیت که داده های ما نیز آن را تایید کردند، سوال مهمی که پیش می آید، آن است که چه ساعتی باید توییت زد؟ گردآوری ثبت ساعات لایک ها به ما کمک کرد تا بتوانیم بفهمیم در کدام ساعت از شبانه روز بیشترین لایک ها ثبت شده است؛ یافته ای که به ما کمک می کند تا بفهمیم در چه ساعاتی از شبانه روز احتمال لایک شدن یک توییت بیشتر است که نتایج آن در تصویر شماره 2 آمده است.

همان گونه که در این نمودار می بینید، حوالی ساعت 11 شب بیشترین تعداد لایک ثبت شده است.

پس از آن به ترتیب ساعات 10 شب، صفر بامداد و 9 شب بیشترین لایک ثبت شده است.

بنابراین اگر شما بخواهید توییت تان بهتر دیده شود، اگر در ساعت 11 شب این توییت را بزنید احتمالا موفق تر از زمانی خواهید بود که در ساعت 9 شب توییت خود را منتشر کنید؛ به نوعی می توان گفت که بازه طلایی برای لایک گرفتن در توییتر از ساعت 10 تا 12 شب است.

یافته های بالا به طور تجربی برای هر فعال توییتری ثابت شده است، اما بررسی ساعات مختلف در نمودار بالا، نتایج جالب تری به ما می دهد.

به عنوان مثال، حوالی ساعت یک بامداد تعداد لایک های بیشتری از ساعت 5 یا 6 عصر ثبت شده است.

لایک هایی که احتمالا به توییتی که در ساعات پایانی روز ثبت شده، اختصاص دارد.

این یافته یک معنای مهم دارد.

اگر ساعت 12 شب (صفر بامداد) توییت بزنید احتمالا توییت تان بیشتر از ساعت 5 عصر لایک خواهد گرفت! واقعیتی که نشان می دهد بسیاری از کاربران توییتر عمدتا تا ساعت یک بامداد بیدار هستند.

این یافته ها در کنار این واقعیت که یک توییت بیشترین لایک را در همان ساعات ابتدایی خود می گیرد، راهنمای ساده ای را در اختیار ما قرار می دهد که به ما کمک می کند تا استراتژی بهتری برای انتشار توییت های مان داشته باشیم.

یعنی آنکه یک توییت با بهترین محتوا که در ساعت 5 عصر منتشر شده، احتمالا کمتر از توییتی با یک محتوای متوسط که در ساعت 10 شب منتشر شده دیده می شود.

پس در کنار توجه به محتوا، به ساعت انتشار توییت نیز توجه کنید و اگر می خواهید توییت تان برجسته شود، حداکثر تلاش خود برای بازنشر شدن آن را در همان ساعات اولیه انجام دهید.


کلید واژه ها: شرکت های فناوری - فعالیت - کمبریج - روان شناختی - توییت - شناخت - تحلیل - شبکه - شرکت - انتخابات - اپلیکیشن - داده - توان - هایی - دیجیتالی - پیش بینی - مخفیانه - ارزش ها - بازنشر - میلیون - شناختی - روزانه - فناوری - توییتر - رسوایی - نمونه - ویژگی - دهنده - لایک - بینی

آخرین اخبار سرویس:
پولدار باشی، واکسن می زنی!

مردم، رعایت دستورالعمل های بهداشتی و محدودیت ها را جدی بگیرند

مردم و مسئولان با وجود آغاز واکسیناسیون در کشور نباید سهل انگاری کنند

افتتاح رویداد ملی کرسی های آزاداندیشی در گیلان با حضور 360 دانشجو

  کریسکان عنوان کتابی به تقریظ مقام معظم رهبری

هشدار نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد به نظام مهندسی؛سهل انگاری در بازسازی خانه های سی سخت تکرار نشود

جدیدترین اخبار انتخابات ریاست جمهوری 1400 یکشنبه 10 اسفند/ زمان انتخابات ریاست جمهوری 1400

فوت 2 عضو یک خانواده در شهرستان باوی بر اثر کرونا

تمدن بشری به خاطر دوری از انسانیت در آستانه فروپاشی است

دادستان دیوان محاسبات: دنبال پرونده سازی نیستیم

بخش هایی از تبریز بر روی گسل است

تصمیمات بودجه ای مجلس /9/

روایت جدید از نامه سیدمحمد خاتمی به رهبر انقلاب

اعلام نظر دولت درباره تعدادی از طرح های نمایندگان 

بزرگترین دیوارنگاره بغداد از حسن روح الامین

دشمن از طریق تحریم های مالی مختلف نسبت به صادرات کشور مانع ایجاد کرده است

جزییات مصوبات مجلس برای نرخ اینترنت در سال آینده

تصاویر| افتتاح موزه هنر ایران توسط بنیاد مستضعفان

استاندار: مدیران آذربایجان غربی تا آخرین لحظه عمر دولت، پای کار هستند

مقامات عالی قضایی استان تهران وضعیت زندانیان را مورد بررسی قرار دادند

وزارتخانه ها مجوز تشکیل صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس را دریافت کردند

آغاز تزریق 696 دوز واکسن به جانبازان و والدین شهدای خوزستانی

اعضای هیات نظارت انتخابات ریاست جمهوری در استان اردبیل معرفی شدند

تصمیمات بودجه ای مجلس /9/

پیشنهاد دولت، مورد تصویب مجلس قرار گرفت/افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از اشتغال و کارآفرینی

استاندار فارس: صیانت از آرای مردم را به بهترین شیوه محقق می سازیم

نحوه صرف منابع حاصل از واگذاری بنگاه های دولتی مشخص شد/تقویت تعاونی ها در اولویت

فراخوان کنگره بین المللی شعر غدیر در شیراز

مسابقه المان حرم در سطح استاندارد ملی اجرا شود/ لزوم توجه به ایمن سازی بناها

پیشکسوتان دفاع مقدس نباید به فراموشی سپرده شوند

خسروپناه: داروی امام کاظم 3بار من را شفا داد

ببینید: پولدار باشی، واکسن می زنی!

با فعال سازی احراز هویت الکترونیک، اخذ اثر انگشت با استامپ در انتخابات حذف شد/ از 25 فرایند انتخابات فقط فرایند اخذ رای الکترونیکی نشده است

مدیران ادارات آذربایجان غربی تا آخرین لحظه عمر دولت، پار کار هستند

وزارتخانه ها مجاز به تشکیل صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس شدند

مسئول شورای هیئات مذهبی خوزستان درگذشت

وضعیت کرونا بیژن مرتضوی بحرانی شد+ آخرین جزییات

سخنگوی دولت درگذشت علی اکرمی به جامعه مطبوعاتی کشور تسلیت گفت

قدردانی خانواده شهید مدافع امنیت مصطفی نوروزی از مردم انقلابی مازندران

خبر مهم وزیر درخصوص سهام عدالت

جریان انقلابی را باید در دستگاه ها و نهاد ها برجسته کرد

اخبار شبانگاهی (22) شبکه سه سیما؛ 10 اسفند

حضور فعال البرز در نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی

لحظه در آغوش گرفتن شهید تازه تفحص شده + عکس

جشنواره تئاتر «سنگر ویژه یگان های نیروهای مسلح» 12 اسفند خاتمه می یابد

مادر سردار شهید علی شفیعی آسمانی شد

تسلیت ربیعی درپی درگذشت مرحوم علی اکرمی

بازدید معاون سیاسی وزیرکشور و نمایندگان شورای نگهبان از روند چاپ تعرفه

نصب کنتورهای هوشمند برق و گاز الزامی شد

کلنگ زنیِ نمایشگاه دائمی تولیدات صنعتیِ داخلیِ غربِ استان

پیگیری ترک فعل برخی ادارات در دستور کار سپاه کربلا قرار دارد/ کار جهادی بی منت نیاز امروز جامعه است

برگزاری آیین سالروز شهادت امین ولایت

برگزاری آیین بزرگداشت سالروز شهادت امین ولایت

اصلاح طلبان و انتخابات 1400؛ نگرانی ها بابت رد صلاحیت های گسترده همچنان پابرجاست / یک حزب سیاسی دیگر نامزد اصلاح طلب معرفی می کند

بازخوانی وصایای شهدای استان سمنان در دستور کار است

پیام تسلیت سخنگوی دولت در پی درگذشت علی اکرمی

معاون دادستان تهران: داشتن حساب کاربری در سامانه ثنا به معنای سابقه کیفری نیست

اصولگرایان و انتخابات 1400؛ فتاح اعلام کرد کاندیدای ریاست جمهوری نمی شود/ کنایه یک اصولگرا به احمدی نژاد

نشست کارگروه حوزوی وقف در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس

خبرهای مهم درباره تولید اورانیوم 20 درصد و میزان کاهش بازرسی های آژانس

آیا ایمان به خداوند شرایط دارد؟ +صوت

اجرای مراسم در آرامستان در پنج شنبه آخر سال ممنوع

امام جمعه شاهرود: هنرمندان در رشد و بلوغ انتخاباتی تاثیرگذار هستند

مردم سیستان و بلوچستان: به ما اعتماد کنید

ثبت بالاترین رکورد سرعت روی شبکه واقعی 5G همراه اول

در جلسه هیات دولت چه گذشت؟

از سایت های مذهبی- حوزوی؛ انتخاب رییس و اعضای هیأت های نظارت بر انتخابات 1400 استان قم/ انتشار فرازهایی از نهج البلاغه به زبان یونانی در فضای مجازی/ برگزاری پنجشنبه های عاشورایی در زندان های گیلان

مادر سردار شهید علی شفیعی آسمانی شد

مجلس به وزارتخانه ها مجوز داد تا «صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس» تشکیل دهند

استقبال شهروندان تبریزی از طرح کاشت درخت در منازل

استخدام مهندس دریایی در گروه مهندسین مشاور ایتسن در خوزستان

عکس متفاوت بهاره افشاری

استخدام مدیر پشتیبانی نرم افزار (حسابداری) در شرکت تحلیل گران اطلاعات پویا

دستگیری فعالان جنبش محیط زیستی در هلند + عکس

یک نماینده به واعظی: حرف نزنید، نمی گویند لال هستید! / قصد مطهری از کاندیداتوری چیست؟ / روایت عطریانفر از گزینه های اصلاحات برای ریاست جمهوری / کنایه سنگین مشاور روحانی به نمایندگان مجلس

تسلیت ربیعی درپی درگذشت مرحوم علی اکرمی

قسمت اضافه ملک جماران ریاست جمهوری تخریب شد / درآمد شهرداری در سال 98 از محل ماده 100 زیر یک درصد بود

270 نفر دیگر در جمهوری آذربایجان به کرونا مبتلا شدند.

مجوز وزارت دفاع در استفاده از سهمیه نفت خام و میعانات گازی

نشست ستاد مقابله با کرونا مازندران با حضور سخنگوی ستاد ملی

پشت صحنه سریال آیتمی نوروز شبکه نسیم + عکس

مجلس با افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون موافقت کرد

تعیین سقف درآمدهای دولت در سال 1400

مجوز مجلس برای گازرسانی به روستاهای سیستان و بلوچستان

مادر شهید شفیعی آسمانی شد

توزیع 50 هزار اصله نهال رایگان در آذربایجان شرقی

بهسازی و ترمیم جاده چال دیری در اندیکا

صحن علنی شبانگاهی مجلس پایان یافت/ جلسه بعدی؛ فردا صبح

جشنواره ساخت سفره هفت سین از مواد بازیافتی در قم فراخوان شد

امام جمعه مشهد: با عملکرد نیروی انتظامی اوباش توان قدرت نمایی ندارند

حرف رییس جمهور درست است، اما قانون باید درست اجرا شود نه سلیقه ای

لزوم توجه به سلامت منابع انسانی در برابر مواد مخدر از سوی مدیران

پایان دوازدهمین جلسه بررسی لایحه بودجه 1400 در مجلس

انجام مانورهای تخصصی به آمادگی نیروهای امدادی کرمانشاه کمک می کند

کرونا در آستانه موج چهارم

رفع تصرف بیش از 137 هکتار از اراضی ملی

بازرسی های آژانس حدود 30 درصد کاهش می یابد

خانواده شهدای ایرنا تجلیل شدند

پیام تسلیت سخنگوی وزارت امور خارجه برای درگذشت یک روزنامه نگار

دانشگاه آزاد اسلامی باید نظارت پذیر شود

همه چیزهایی که باید در باره توییتر بدانیم / چه ساعت هایی توییت ها بهتر دیده می شوند؟

همه چیزهایی که باید در باره توییتر بدانیم / چه ساعت هایی توییت ها بهتر دیده می شوند؟