موضوعات داغ: - فدراسيون فوتبال - حقوق بازنشستگان - بازنشستگان تامين اجتماعي - تامين اجتماعي - متناسب سازي حقوق بازنشستگان - ميليارد تومان - انتخابات فدراسيون - دبير كل فدراسيون - هواداران پرسپوليس - مجلس شوراي اسلامي - انجمن سرطان آمريكا - هيات رييسه فدراسيون فوتبال - ميرزا محمدي - كانال استقلال - بازي هاي آنلاين - آيناز - هايما s7 - جشنواره مطبوعات - ني آباد - خلف - ميزباني قطر - خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس - سعيد رضايي

مطالب مرتبط:
استاندار خراسان شمالی:آثار مثبت طرح توسعه مجموعه مفخم اطلاع رسانی شود
سلاح های هیات تیراندازی خراسان شمالی فرسوده و قدیمی است
میرزایی در خراسان جنوبی خبر داد: طرح های اشتغالزا و توسعه اشتغال استان بررسی می شوند
ظرفیت مرز ماهیرود برای توسعه شهرستان های مجاور خراسان جنوبی استفاده شود
یک بیمار کرونایی در خراسان شمالی جان باخت/ بستری 28 بیمار دیگر
-198 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 6 بهمن 1399 ساعت 07:052021-01-25سياسي

نبود ثبات مدیریتی موجب عدم توسعه یافتگی خراسان شمالی شده است


استان خراسان شمالی از ابتدای تاسیسش 13 استاندار و سرپرست را تجربه کرده است.

طی چندروز گذشته نیز خبری مبنی بر تغییر مجدداستاندار خراسان شمالی در فضای مجازی منتشر که این موضوع با مخالفت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی روبرو شد.

- بازار"؛ گروه استان ها: با مصوبه دولت در سال 83 استان خراسان بزرگ به سه استان خراسان رضوی به مرکزیت مشهد، استان خراسان شمالی به مرکزیت بجنورد و استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند تقسیم شد.

خراسان شمالی با جمعیت 900 هزار نفر بین دو قطب زیارتی مشهد مقدس و سیاحتی شمال کشور قرارگرفته و دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی بی شماری است که این استان همه ساله میزبان قریب به 20 میلیون زائر و گردشگر از جای جای میهن اسلامی است.

ولی این استان متأسفانه آن گونه که بایدوشاید نتوانست شاخص های خود را ارتقا دهند.

استان خراسان شمالی را می توان در بررسی بسیاری از شاخص های توسعه و پیشرفت٬ جزو استان های محروم و کمتر توسعه یافته کشور دانست.

13 استاندار در 16 سال نزدیک دو دهه از تقسیم این استان می گذرد متأسفانه اکنون اتفاق های بنیانی که باید در استان شکل پیدا می کرد و باعث افزایش تولید ناخالص داخلی استان می شد را شاهد نیستیم و یکی از دلایل این موضوع تغییرات و عدم ثبات مدیریتی استان است که موجب توسعه نیافتگی مطلوب استان شده است.

استان خراسان شمالی از ابتدای تأسیسش 13 استاندار و سرپرست را تجربه کرده یعنی به طور میانگین هر یک سال و یک ماه مدیریت یک استاندار جدید.

نزدیک دو دهه از تقسیم این استان می گذرد متأسفانه اکنون اتفاق های بنیانی که باید در استان شکل پیدا می کرد و باعث افزایش تولید ناخالص داخلی استان می شد را شاهد نیستیم این تغییر زودبه زود و کوتاه مدت استانداران به عنوان مدیران ارشد دولت در خراسان شمالی به آفتی برای توسعه این استان محروم تبدیل شده است عدم ثبات در مدیریت کلان ضربه های زیادی را در بخش های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به استان وارد می آورد که جبران آن دشوار است.

بار دیگر طی این چند روز گذشته مطالبی مبنی بر تغییر احتمالی استاندار خراسان شمالی در فضای خبری استان در حال انتشار بوده که این موضوع، اکنون با مخالفت نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی روبرو شده است.

بی ثباتی مدیریتی نماینده مردم پنج شهرستان بجنورد، راز و جر گلان، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم در خصوص تغییرات مکرر استاندار خراسان شمالی می گوید: از زمان تأسیس این استان استانداران بسیاری آمده و رفته اند که در این دولت نیز تغییراتی زیادی در جایگاه استاندار ایجادشده است، که قطعاً این جابجایی ها جز آسیب برای استان خراسان شمالی نتیجه ای نخواهد داشت.

محمد وحیدی عامل اصلی توسعه نیافتگی خراسان شمالی را بی ثباتی مدیریتی عنوان می کند و اظهار می دارد: انتظار نمایندگان استان از نهاد ریاست جمهوری و وزارت کشور تثبیت مدیریت استاندار فعلی به عنوان استاندار حداقل تا پایان این دولت است.

تغییر استاندار به نفع مردم نیست نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جر گلان نیز در واکنش به جابجایی استاندار خراسان شمالی می گوید: جابجایی استاندار خراسان شمالی در شرایط کنونی به هیچ وجه به نفع مردم نیست زیرا این جابجایی ها مسیر پیشرفت استان را کند خواهد کرد.

سید محمد پاک مهر اظهار می دارد: بیشترین جابجایی استاندارهای این استان پس از تأسیس در این دولت بوده است و وزارت کشور و رییس جمهور مصالح مردم را با جابجایی استانداران معامله نکنند زیرا این امر باعث بی اعتمادی مردم نسبت به مجموعه نظام خواهد شد.

انتظار نمایندگان استان از نهاد ریاست جمهوری و وزارت کشور تثبیت مدیریت استاندار فعلی به عنوان استاندار حداقل تا پایان این دولت است.

وی به انتصاب پنج استاندار و سرپرست استانداری در این دولت را در خراسان شمالی موردنقد و تذکر جدی می داند و می افزاید: این تغییرات صرفاً منافع مردم را به خطر می اندازد و فایده ای برای استان نخواهد داشت.

گلایه از جابجایی ها نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، گرمه و جاجرم و راز و جر گلان ضمن هشدار به رییس جمهور مبنی بر لزوم توجه به زیرساخت ها و توسعه خراسان شمالی به جای تغییر مسئول ارشد اجرایی استان، با تأکید بر اینکه حامی و موافق تمام اقدامات استاندار خراسان شمالی نیستیم، ادامه می دهد: اعتراض ما به جابجایی های پیاپی است زیرا این جابجایی ها را برخلاف مصلحت استان و مردم می دانیم.

پاک مهر می افزاید: مسئولان دولت به جای تغییر در استاندار، حرکت این استان برای توسعه و پیشرفت را شتاب بدهند زیرا تعهداتی چون فاز 2 پتروشیمی، پروژه نیمه کاره سیمان سمنگان، اتصال استان به راه آهن سراسری کشور، همچنین تعیین تکلیف باند دوم جاده بجنورد به گلستان و جاده بجنورد، سنخواست به میامی ازجمله خواسته های مردم برای اجرایی شدن و به پایان رسیدن است و تغییر استاندار به خاطر برخی مسائل سیاسی، دردی از مشکلات مردم این خطه محروم را دوا نمی کند.

مخالفت نمایندگان مجلس نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی نیز تغییر استاندار خراسان شمالی، را به صلاح استان و مردم نمی داند و می گوید: با توجه به اینکه مدت کوتاهی به پایان دولت مانده است، نمایندگان استان نامه ای را به صورت مکتوب به رییس جمهور ارسال و مراتب مخالفت خود را با این تغییر اعلام کرده اند.

استاندار در مدت حضور خود تفاهم نامه هایی را منعقد کرده و قول هایی را داده است که این تغییر باعث نیمه تمام ماندنشان خواهد شد.

علی جدی بابیان اینکه نبود ثبات مدیریت در استان باعث آسیب به مردم خواهد شد می گوید: در ایام انتخابات، تغییر یک مدیر استانی قطعاً به نفع مردم استان نیست مگر اینکه در دولت کسانی باشند که غیر از منافع مردم را بخواهد دنبال کنند.

ناپایدار بودن مدیریت استان نماینده استان خراسان شمالی در شورای عالی استان ها نیز در این رابطه بازنده اصلی تغییر استاندار خراسان شمالی را مردم می داند و با انتقاد از ناپایدار بودن مدیریت استان، استان خراسان شمالی را استانی جوان عنوان می کند و می گوید: خراسان شمالی علی رغم تأسیس چندساله در آغاز مسیر توسعه است.

نمایندگان استان نامه ای را به صورت مکتوب به رییس جمهور ارسال و مراتب مخالفت خود را با این تغییر اعلام کرده اند علیرضا ایزدی می افزاید: مدیریت استان از ابتدای تأسیس تاکنون به جز دولت اول تدبیر و امید همواره ناپایدار بوده است تا قبل از سال 92 هر استاندار به طور متوسط هشت ماه بر صندلی استانداری تکیه زده است که بزرگ ترین آسیب برای توسعه استان به شمار می رود.

وی تصریح می کند: ثبات مدیریت عالی استان در چند سال اخیر در کنار تلاش های شبانه روزی استاندار فعلی باعث شده که شهرستان های استان مخصوصاً شهرستان های محروم راز و جر گلان، جاجرم، فاروج، گرمه، مانه، سملقان و .

دیده شده و امیدوار شوند.

نماینده استان خراسان شمالی در شورای عالی استان ها می افزاید: حال که پروژه های مغفول مانده و محرومیت زدایی چون بیمارستان رازوجرگلان، جاده میامی (تنها و نزدیک ترین راه ارتباطی به پایتخت) اتصال استان به حمل ونقل ریلی، کارخانه سیمان سمنگان و.

با همکاری و همدلی استاندار و نمایندگان محترم در حال رونق است چرا صحبت از تغییر استاندار می شود؟ حال که خانه دار شدن محرومین سرعت گرفته چرا صحبت از تغییر می شود؟ حال که مطالبه گری از صنایع استان با حمایت استاندار همه گیر و همه خواه شده است چرا بحث تغییر مطرح می شود؟
کلید واژه ها: استان خراسان - خراسان شمالی - استان - خراسان - استان خراسان شمالی - شمال - جاذبه های گردشگری - مجلس شورای اسلامی - استاندار - استان خراسان رضوی - اسلامی - گردشگر - شورای اسلامی - توسعه یافتگی - خراسان جنوبی - خراسان بزرگ - خراسان رضوی - فضای مجازی - مصوبه دولت - نمایندگان - مشهد مقدس - شمال کشور - توان - مشهد - گردشگری - میزبان - میلیون - سرپرست - بیرجند - تاریخی

آخرین اخبار سرویس:
مشاوره رایگان تلفنی از سوی مربیان پرورشی کرمانشاه انجام می شود

تجهیزات پزشکی با فناوری لایه نشانی اتمی ایمن تر می شوند

انتقاد میرمحمدی از اختصاص ردیف ویژه برای بیماری سالک در بودجه

با متخلفان جرایم انتخاباتی زودهنگام برخورد قانونی صورت می گیرد

سرپرست ستاد انتخابات خراسان رضوی: انتخابات غیر رقابتی پذیرفتنی نیست

بازدید معاون دادستان کل کشور از مجموعه آرتا صنعت در شهرستان نمین

دستگیری یک عضو شورا و چند کارمند دولت در فارس

تصویب لوایح FATF به آمریکا برای تشدید جنگ اقتصادی علیه ملت ایران کمک می کند

بستری 50 بیمار کرونایی با حال نامساعد در بیمارستان های کرمانشاه

استاندار یزد: اجرای کامل قانون و بی طرفی سرلوحه ستاد انتخابات باشد

چهل و چهارمین نشست سراسری اتحادیه جنبش عدالتخواه از 12 ال 15 اسفند برگزار می شود

رونمایی از طرح جامع پدافند غیرعامل در استان

زیرساخت تزریق ماهانه 15 تا 20 میلیون واکسن کرونا در کشور

واکنش ها نسبت به لباس نیمه برهنه سفیر غنا در دیدار با روحانی + عکس

لزوم برنامه ریزی برای رشد روحیه انقلابی و جهادی در حوزه های علمیه

دستورالعمل ترک فعل مدیران ارزیابی خواهد شد

پیشنهادی برای رقابت عادلانه شهرک های صنعتی

داشتن حساب کاربری درسامانه ثنا به معنای سابقه کیفری نیست

دیدار پاپ با آیت الله سیستانی، اتفاق بزرگی خواهد بود

اعتبارات مصوب «جهش تولید» در فارس جذب شوند

گزارش تسنیم از خانه نشینی یک نخبه بورسیه در پی کارشکنی های وزارت علوم

از انقلاب مشروطه تا فساد دانشگاهی

انسان با همراهی با قرآن و ائمه اطهار(ع) به کمال می رسد

تعیین تکلیف هزینه کرد مازاد درآمد حاصل از فروش نفت در سال 1400

بزرگداشت نجم الدین اربکان در آنکارا

ممنوعیت تبدیل امکانات دستگاه ها به اقامتگاه نوروزی

استخدام کارگر ساده آقا در شرکت ایمن تیام سپاهان در تهران

استخدام مدیر اجرایی در شرکت تحلیل گران در تهران

استخدام کارگر ساده در شرکت سم گستر افق در تهران

استخدام صندوقدار خانم با مزایا در یک کافه در پاسداران تهران

تکذیب دستور سازمان بورس مبنی بر محدودیت خرید سهام

امور تربیتی یکی از رویش های انقلاب اسلامی است

سود و جریمه تسهیلات کشاورزان خسارت دیده بخشیده می شود

ثبت نام دوازدهمین المپیاد دانش آموزی نانو

شهروند خبرنگار دهم اسفند شبکه سهند

سختی کار پزشکی قانونی قابل درک و تصور نیست

طرح های انتقال آب زیر ذره بین مجلس می رود

حمایت جامعه روحانیت مبارز از لاریجانی تکذیب شد

پایگاه شکاری شهید بابایی اصفهان میزبان پیکر مطهر خلبان شهید بیرجند بیک محمدی

ترجیح فرهنگ کاخ نشینی از مصادیق تحریف امام | اهم اخبار رسا

زنان مسلمان نیازمند علم و معرفت در مبارزه با نقشه های دشمنان اسلام هستند

بازداشت یک مسئول شورای شهر شیراز

بازدید استاندار از حاشیه شهر مشهد

امام جمعه تبریز: امور پرورشی حساس ترین بخش آموزش و پرورش است

استخدام مسئول دفتر در شرکت فناوری زنجیره های بلوکی سام در تهران

حمید رضا نیکومرام تشییع پیکر خلبان شهید بیرجند بیک محمدی در پایگاه هشتم شکاری اصفهان‎

استخدام کارشناس برنامه ریزی و انبار در قزوین

هماهنگی های لازم برای برگزاری انتخابات 1400 در استان تهران انجام شده است

«کام شیرین» و مسئولیت پذیری در خانواده

سعید سجادی افتتاح موزه سردار آسمانی و هنر ایران

یک فوتی و 74 بستری دستاورد کرونا در 24 ساعت گذشته

کارگاه خلاقیت، کارآفرینی و ایده پردازی در پزشکی قانونی برگزار می شود

بازداشت دو مسئول در شهرستان های شیراز و جهرم

استخدام مسئول دفتر در شرکت مهندسین مشاور آیریانا طرح و برنامه در تهران

مجلس دولت را از هزینه کرد منابع مناطق نفت خیز منع کرد

ترمز تورم در هزینه جاری دولت است

تنها 185 ساختمان پزشکی قانونی ملکی است

استان مرکزی هنوز از مجمع خیرین مسجدساز برخوردار نیست

علی لاریجانی مسافر چین شد

جزییات اعطای تسهیلات در قالب طرح نسخ الکترونیکی پزشکان

تکذیب دستور سازمان بورس مبنی بر محدودیت خرید سهام

اختصاص اعتبار برای پروژه های محلی /لایحه بودجه 1400 شهرداری زیر ذره بین شورای شهری ها

هشدار ایران به آژانس درباره قطعنامه احتمالی شورای حکام آژانس

تشییع پیکر پاک یک شهید گمنام در زندان مرکزی بروجرد

استخدام کارمند اداری و حسابدار در تهران

استخدام نیروی تشریفات و پذیرایی فوری

کارخانه ای نباید تعطیل و کارگری بیکار شود

استخدام گرافیست در یک شرکت معتبر بازرگانی در تهران

92 هزار نمونه ژنتیکی از مجرمین اخذ و 20 هزار پروفایل استخراج شد

تأسیس مهدکودک تا دبیرستان در کنار حوزه های علمیه خوهران

سوادآموزی برای جوانان و افراد کم سن در الویت قرار می گیرد

نشست وبیناری عملیاتی کردن مفاهیم اسلامی برگزار می شود

علی لاریجانی مسافر چین شد

راه اندازی خطوط دریایی بین جزایر و اصلاح مصوبه امحای لنج های چوبی

خروجی مراکز فرهنگی باید آموزه های دین مبین اسلام باشد

جشن «شده ام 9 ساله» ویژه دختران برگزار می شود

توییت چینی سخنگوی وزارت خارجه درباره واکسن کرونا

تاز ه ترین وضعیت کووید 19 در استان خراسان جنوبی| آمار مبتلایان به کرونای انگلیسی به 15 مورد رسید+ جدول

دیدار اعضای انجمن علوم پرتونگاری با حضرت آیت الله علوی گرگانی

ویژه برنامه های متنوع جامعه بیت الزهرا(س) آران و بیدگل در ماه رجب

نشست خبری همایش بین المللی جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت

اهدای بیش از 5 هزار و 500 جلد کتاب به مخاطبان طرح رواق کتاب

وداع با پیکر خلبانِ شهید در اصفهان

دستگاه های اجرایی اجازه استفاده از منابع سه درصدی مناطق نفت خیز را ندارند

توسعه شبکه سازی تخصصی و تقویت ایده پردازی در بخش معدن و صنایع معدنی نوآور

جهانگیری: قبول دارم که در حق زنان و اهل سنت کوتاهی هایی شده

می خواهند «رییسی و قالیباف» را سرگرم انتخابات کنند/ «اقتصاد و معیشت» مطالبه جدی مردم در انتخابات 1400

نشست علمی با موضوع « استهلال با چشم مسلح» با حضور آیت الله فاضل لنکرانی

کرونای انگلیسی به یزد رسید

«برگزاری نوزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت» در صفحات معارفی رسانه ها

طرح نذر هشتم در تربت حیدریه

تشییع و خاکسپاری پیکر شهید محمدی در قائم شهر

آغاز رزمایش بزرگ دریایی ترکیه در مدیترانه

ضرورت تامین زیرساختهای برگزاری انتخابات الکترونیکی شورای شهر قم

محمدصادق نیک گستر سیزدهمین جشنواره جوان سرباز

جایگاه مناسب استان قزوین در حوزه مدیریت نرم افزار شاد در کشور

طرح نذر هشتم در بربت حیدریه

آزادراه غدیر بخشی از مشکلات ترافیکی البرز و تهران را حل می کند

کرونا اسکله صیادی سَلَخ در قشم را تعطیل کرد

بازداشت یک مسئول شورا در شیراز و یک مدیر سابق دولتی در جهرم

نبود ثبات مدیریتی موجب عدم توسعه یافتگی خراسان شمالی شده است

نبود ثبات مدیریتی موجب عدم توسعه یافتگی خراسان شمالی شده است