مطالب مرتبط:
عقب نشینی دولت از اجرای یک تصمیم بورسی
مالکی: گلزنی بعد از خدا گلم را به روح دایی ام تقدیم کردم/ عقب نشینی ما طبیعی بود
عقب نشینی دولت از اجرای یک تصمیم خود در بازار بورس
مالکی: عقب نشینی ما پس از گل برتری طبیعی بود
آیا وزارت صمت از آزاد کردن واردات لوازم آرایشی عقب نشینی می کند؟
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 10:002021-01-24اقتصادي

چرایی عقب نشینی شورای رقابت از آزادسازی نرخ ها


 بازار خودرو طی هفته های اخیر همراه با نوسانات نرخ ارز روزهای آرامی را سپری کرده، این در شرایطی است که سیاست گذار خودرو و شورای رقابت دلخوش به آرامش بازار، - برنامه ریزی ها در راستای جهش تولید و اصلاح قیمتی را فعلا معلق نگه داشته اند.

آنچه مشخص است بازار خودرو تحت تاثیر کاهش نرخ ارز و همچنین کاهش ریسک های غیراقتصادی و تورم انتظاری روند نزولی قیمتی را پیش گرفته،حال آنکه به نظر می رسد سیاست گذار خودرویی و قیمتی کشور آرامش بازار را نتیجه عملکرد خود در پیاده سازی برنامه های اصلاحی می دانند.

بر این اساس این طور وانمود می شود که برنامه ریزی ها و طرح های خودرویی که از سه سال پیش در دستور کار بوده، بالاخره نتیجه داده و ثمره آن را می توان در بازار کنونی و بدون هیاهوی این روزهای خودرو دید.

این توهمات اما طی چند روز گذشته منجر به لغو بسیاری از مجوزهای قیمتی خودرو شد به طوری که شورای رقابت مجوز آزادسازی 18 محصول کم تیراژ، مجوز قیمت گذاری فصلی و همچنین افزایش قیمت زمستانه خودرو را معلق کرد به این امید که جریان آرام بازار مسیر خود را ادامه دهد.

حال سوالی که مطرح می شود این است که آیا فی الواقع بازار خودرو متاثر از سیاست گذاری و بسته های اصلاحی وزارت صمت و شورای رقابت هم اکنون روند نزولی در قیمت ها را در پیش گرفته یا این آرامش موقتی است و با هر رخداد سیاسی و اقتصادی یا تغییرات قیمتی در دیگر بازارها، خودرو نیز در دنده معکوس قیمتی قرار خواهد گرفت؟ در این زمینه بسیاری از کارشناسان معتقدند که سیاست گذار خودرویی هم اکنون سرابی می بیند از بازاری متعادل که به دور از هیجانات قیمتی مسیر خود را طی می کند.

این در شرایطی است که کوچکترین رخداد یا اتفاقی در نرخ ارز می تواند خودرو را بار دیگر با هیجانات کاذب روبه رو کند.

آنچه مشخص است سیاست گذار خودرو و شورای رقابت در کلاف سردرگم صنعت و بازار خودرو، به دنبال نتایج مطلوب و اثرگذار آن هم در کوتاه ترین زمان ممکن در بسته ها و دستورالعمل های خودرویی هستند، این در حالی است که اگر دستورالعمل های صادره تاثیر مطلوبی نیز داشته باشد به طور حتم موقتی است و همین مساله خودروساز را از تصمیمات کلان در حوزه خودرو باز می دارد.

آنچه مشخص است تصمیم شورای رقابت مبنی بر آزادسازی 18 محصول و همچنین افزایش فصلی قیمت خودرو نتیجه شکست تصمیمات و برنامه ریزی های پیشین این شورا در حوزه خودرو بود .

شورای رقابت همزمان با اعلام آزادسازی قیمت محصولات کم تیراژ به نوعی به شکست قیمت گذاری دستوری اعتراف کرد و اینکه با ادامه این روند و افزایش زیان خودروساز نه تولید کننده سودی خواهد برد و نه مصرف کننده و در این بین دلالان و سفته بازان منتفعان اصلی بازار خودرو هستند.

بدین ترتیب مصوبه شورای رقابت به نوعی نوید افزایش تولید در شرکت های خودروسازی را می داد که به دلیل زیان انباشته و زیان تولید چندان انگیزه ای برای رشد تولید محصولات خود نداشتند چرا که هرچه تولید افزایش می یابد به دلیل قیمت گذاری دستوری، زیان نیز روند صعودی به خود می گیرد.

از سوی دیگر اما وزارت صمت نیز با آگاهی از زیان خودروساز طرح آزادسازی بخشی از قیمت محصولات خودرویی را به ستاد اقتصادی دولت ارائه کرده بود و این طرح نیز در راستای جهش تولید در شرکت های خودروساز به دولت ارسال شد .

با این حال اما به نظر می رسد در کنار شورای رقابت که هفته گذشته از موضع قیمتی خود عقب نشست، طرح وزارت صمت نیز فعلا مسکوت بماند.

حال سوالی که مطرح می شود این است که چرا وزارت صمت و شورای رقابت از موضع قیمتی خود عقب نشینی کردند، آن هم در شرایطی که طبق صورت های مالی ارائه شده به بورس، سه شرکت خودروساز بزرگ کشور تا پایان پاییز زیان انباشته 43 هزار میلیارد تومانی را به ثبت رساندند و زیان تولید نیز به 5/ 16 هزار میلیارد تومان رسیده است .

آنچه مشخص است همزمان با اعلام مواضع قیمتی اخیر شورای رقابت فشارها به این شورا افزایش یافت تا از آزادسازی 18 محصول کم تیراژ عقب نشینی کند .

دولت، قوه قضاییه و برخی نمایندگان مجلس در شرایطی شورای رقابت را برای عقب نشینی از مواضع خود تحت فشار قرار دادند که رییس این شورا بارها اعلام کرد از مواضع خود کوتاه نخواهد آمد.

با این حال اما رضا شیوا تمامی برنامه های خود مبنی بر افزایش زمستانه خودرو، آزادسازی قیمت 18 محصول و در نهایت قیمت گذاری فصلی را کلا معلق کرد تا رضایت کسانی را جلب کند که نگران تبعات آزادسازی قیمت بودند یا از عملکرد این شورا در حذف قیمت دستوری زیان می دیدند.

آنچه مشخص است رضا شیوا رییس شورای رقابت دلیل خاصی برای عقب نشینی از مواضع خود اعلام نکرده حال آنکه بسیار از کارشناسان معتقدند که این شورا با توجه به ماه های پایانی عمر دولت دوازدهم، مجوزهای لغو قیمت گذاری دستوری را حذف کرده، با این شرایط به نظر می رسد که دولت نیز چندان پیگیر طرح وزارت صمت برای جهش تولید و جبران زیان خودروسازان نباشد.

مثلث فشار به شورای رقابت تغییر مسیر شورای رقابت در ارتباط با افزایش قیمت خودرو از مبدأ به نوعی دست اندرکاران صنعت خودرو را شگفت زده کرد.

شگفتی آنها از آن جهت بود که در اوایل دی ماه سال جاری شورای رقابت طی مصوبه به مدیران خودروساز اجازه داد تا قیمت 18 محصول خود را که در دسته کم تیراژها قرار داشتند، خود تعیین کنند.

البته شورای رقابت برای این مصوبه شرطی نیز پیش پای مدیران خودروساز قرار داد و آن افزایش 50درصدی تیراژ تولید این محصولات بود.

اما همان طور که اشاره شد به فاصله کمتر از یک ماه شورای رقابت نه تنها این مصوبه را باطل کرد، بلکه به مدیران خودروساز نیز اعلام کرد تا پایان سال جاری خبری از افزایش قیمت خودرو که پیش تر به صورت فصلی انجام می شد، نیست.

محتمل ترین گزینه برای تغییر این رفتار شورای رقابت را می توان در فشارهایی جست وجو کرد که بعد از مصوبه این شورا در ارتباط با آزادسازی قیمت 18 محصول کم تیراژ وارد شد.

دامنه این فشارها از رییس سازمان بازرسی کل کشور تا وزیر صمت را شامل می شد.

حسن درویشیان، رییس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار با وزیر صمت به مخالفت با ایده این وزارتخانه در ارتباط با نزدیک کردن قیمت کارخانه و بازار پرداخت و گفت این نگرانی وجود دارد که این تصمیم منجر به افزایش مجدد قیمت خودرو در بازار شود.

به فاصله اندکی از سخنان رییس سازمان بازرسی کل کشور، علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت نیز به مخالفت با مصوبه شورای رقابت در ارتباط با آزادسازی قیمت 18 محصول کم تیراژ شرکت های خودروساز پرداخت.

رزم حسینی این اقدام شورای رقابت را ناشی از بی تدبیری اعضای این شورا دانست و معتقد بود این مساله روی قیمت خودرو در بازر تاثیر منفی گذاشته است.

در شرایطی رزم حسینی با اقدام وزارت صمت به مخالفت برخاست که ایده آزادسازی قیمت محصولات کم تیراژ از سوی سازمان گسترش و نوسازی به شورای رقابت پیشنهاد شده بود.

از طرف دیگر رزم حسینی طرحی را به ستاد اقتصادی دولت ارائه داده بود تا قیمت محصولات تولیدی خودروسازان آزاد شود.

اما به رغم طرح ارائه شده به ستاد هماهنگی اقتصادی دولت و پیشنهاد سازمان گسترش و نوسازی صنایع در ارتباط با آزاد شدن قیمت کم تیراژها وزیر با تصمیم شورای رقابت به مخالفت پرداخت.

در کنار فشاری که از ناحیه رییس سازمان بازرسی کل کشور و وزیر صمت به شورای رقابت وارد شد، شاهد بودیم که برخی از نمایندگان مجلس نیز چه در محافل خصوصی و چه در محافل عمومی به مخالفت با این مصوبه شورای رقابت پرداختند.

چرایی تغییر تصمیم شورای رقابت تغییر دیدگاه شورای رقابت در ارتباط با جلوگیری از افزایش قیمت خودرو در مبدا بسیار بحث برانگیز شده است.

مخالفت با افزایش قیمت محصولات تولیدی شرکت های خودروساز در حالی مورد تاکید شیوا قرار گرفته است که این شورا اوایل دی ماه مجوز آزادسازی مشروط قیمت 18محصول کم تیراژ را به نوعی صادر کرده بود و این اختیار را به مدیران خودروساز داد تا قیمت این بخش از محصولات را خود تعیین کنند.

اما چرا شورای رقابت به ناگاه از موضع خود پایین آمده است؟ احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان در این ارتباط به دنیای اقتصاد می گوید تغییر نظر شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو آن هم در شرایطی که همچنان شاهد افزایش تورم بخش خودرو به استناد آمارهای ارائه شده بانک مرکزی هستیم برای ما هم جای سوال دارد.

دبیر انجمن خودروسازان ادامه می دهد: در حال حاضر شرکت های خودروساز به وزارت صمت تعهد داده اند تا پایان خرداد ماه سال آینده افزایش 50 درصدی تولید خودرو را محقق کنند اما با این شرایط به نظر می رسد خودروسازان نتوانند از پس تعهد داده شده بر آیند.

نعمت بخش می گوید: در حال حاضر همچنان شاهد فاصله معنادار میان قیمت کارخانه و بازار هستیم و در این شرایط جلوگیری از افزایش قیمت در مبدا نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای این مساله باشد.

دبیر انجمن خودروسازان تاکید می کند این احتمال وجود دارد که شورای رقابت به واسطه آزادسازی قیمت 18 محصول کم تیراژ خودروسازان به نوعی تحت فشار قرار گرفته باشد.

نعمت بخش معتقد است در حال حاضر خودروسازان وضعیت مالی مساعدی ندارند و خارج شدن این شرکت ها از وضعیت فعلی نیازمند عزم جدی و گرفتن تصمیمات سخت است و تا زمانی که تصمیمات سخت در این حوزه گرفته نشود، نمی توان به بهبود وضعیت مالی شرکت های خودروساز امید بست.

فربد زاوه کارشناس خودرو هم به نوعی با احمد نعمت بخش هم نظر است.

زاوه به خبرنگار ما می گوید: در حال حاضر با توجه به عقب نشینی شورای رقابت از افزایش فصلی قیمت خودرو و همچنین جلوگیری از آزادشدن قیمت محصولات کم تیراژ و تاکید روی دو نرخی بودن قیمت خودرو به نظر می رسد شورای رقابت از ناحیه بخشی از قدرت که از رانتی در این زمینه برخوردار هستند، تحت فشار است.

این کارشناس خودرو ادامه می دهد البته دود این مساله به چشم خودروسازی و همچنین مصرف کنندگان واقعی می رود.

زاوه می گوید: عدم امکان افزایش قیمت خودرو قدرت مالی خودروسازان را کاهش می دهد و این اتفاق بی شک روی توان تولید و عرضه آنها اثرگذار خواهد بود.

زاوه ادامه می دهد: اگر این اتفاق بیفتد کاهش توان تولید به معنای کاهش عرضه و افزایش قیمت بازار خواهد بود.

223224
کلید واژه ها: خودرو - شورای رقابت - بازار - بازار خودرو - برنامه ریزی - برنامه - شورای - رقابت - نوسانات نرخ ارز - نرخ ارز - کاهش نرخ ارز - اصلاح - سیاست - آرامش - روند نزولی - دستور کار - جهش تولید - عقب نشینی - آزادسازی - کاهش - سازی - عملکرد - نرخ ها - تولید - گذشته - همراه - دستور - پیاده - دلخوش - کشور

آخرین اخبار سرویس:
تولید 8 میلیون تن شیر/57 درصد دام کشور سبک است

قیمت پرفروش ترین لپ تاپ ها در بازار امروز 7 اسفندماه+ جدول

توضیحات شرکت ملی نفت درباره راه اندازی زودهنگام خط لوله گوره-جاسک

قیمت گران ترین و ارزان ترین دنا در بازار

گزارش تسنیم نتیجه داد؛ 8 کارگاه تولیدی قزوین از تملک بانک ها خارج شدند

فرماندار: با افتتاح آزادراه غدیر ورامین از بن بست خارج شد

تعدادی تایپیست معمولی نیازمندیم

رابیتس کاری حرفه ایی

کارگر سالن قارچ در فردیس

نیرو جهت تولیدی

نیازمند یک نیروی ظرفشور

ذخایر روغن در کشور کافی است / مردم نگران تأمین روغن نباشند

بهترین مارک هواپز و قیمت انواع هوا پز

کشف 450 میلیارد تومان کالای قاچاق در استان بوشهر

توزیع اقلام پرمصرف ایام عید از چند روز آینده آغاز می شود

آخرین قیمت سکه، قیمت طلا و قیمت دلار در بازار +جدول/ 7 اسفند 99

استخدام مدیر توسعه بازار در شرکت گرین وب در خراسان رضوی

8 بازار جدید میوه و تره بار صبح شنبه افتتاح می شود

استخدام رییس حسابداری، کارشناس ارشد حسابداری و کارشناس مالی در تهران

استخدام حسابدار در شرکت مهاد صنعت در تهران

استخدام پشتیبان و طراح سایت خانم در شرکت بازرگانی تولیدی بهاز کالا در تهران

وزارت جهاد از دامداران خواست دام خود را به بازار عرضه کنند

63 درصد مددجویان کمیته امداد کشور زن هستند

بسته بودن ورودهای استان بوشهر به روی مسافران

جذب نیرو مدیریت با مزایای عالی

استخدام بازاریاب خانم و آقا

نگهبان

جذب نماینده ومدیر فروش در بیمه پاسارگاد

جذب نیرو خانم

بافنده تابلو فرش کوچک نیازمندیم

برنامه نویس وب سایت

سامانه هوشمند آرد در اردبیل راه اندازی شد

طرح آبخیزداری شهرک صنعتی سمنان 50 درصد پیشرفت دارد

نظارت ها بر بازار مهاباد تشدید می شود

مشترکان خانگی عمده مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز؛ ماینرهای کشف شده فروخته می شود!

تغییر قانون اتاق بازرگانی با سناریویی به ضرر بخش خصوصی

«پدرانگی» در گذر زمان

وزارت اقتصاد: مالیات دریافتی هم اینک معادل 50 درصد هزینه های جاری کشور است

احیای برند فرش لری ضروری است

بعیدی نژاد خبر داد: رایزنی نمایندگان اتاق بازرگانی ایران و انگلیس درباره فرصت های همکاری اقتصادی

ورشکستگی نیمی از شیرینی فروشان شهر قطاب و باقلوا

تهران با آزادراه غدیر نفس خواهد کشید

تاکید معاون برون مرزی بر تولید برنامه های با نشاط در سطح بین الملل

آخرین تغییرات سهمیه بنزین وانت بار ها

کاهش حجم مبادلات تجاری ایران در سال جاری به دلیل شیوع کرونا

ریشه بحران کمبود روغن در کشور / هشدار اقتصاددانان

ضرورت واردات مستقیم نهاده های دامی توسط تشکل ها

نشستن بلورهای سپید برف بر شکوفه های گوجه سبز

تکمیل روند ساخت پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش دربهار1400

جزییات آخرین تغییرات در سهمیه بنزین وانت بارها/ مصوبات کارگروه مدیریت مصرف سوخت

مهلت دریافت وام ودیعه مسکن

توافق استقلال با ستاره شهر خودرو

نرخ موز اعلام شد

قایدی هم چنان غایب تمرین استقلال

اضافه کاری کارگران در روز به چه میزان مجاز است؟

مهلت دریافت وام ودیعه مسکن

کمک یک میلیارد تومانی بیمارستان شهید مطهری به درمان مددجویان بهزیستی

قیمت دلار امروز پنجشنبه 7 اسفند+ جدول نرخ ارز

بازگشت روند نزولی به معاملات هفتگی بورس

این شب های سپید متفاوت

عدم همکاری دستگاه ها در شناسایی خانه های خالی

گفت وگوی ایسنا با سفیر ایران در تایلند: بایدها و نبایدهای روابط اقتصادی ایران-تایلند/ تهران و بانکوک چگونه هاب تجارت منطقه ای شوند

وزیر راه:تهران با آزادراه غدیر نفس خواهد کشید

استخدام کارشناس فنی

ارز های دیجیتال

سرمایه گذار نیازمندیم

استخدام کارمند اداری در شرکت تجارت الکترونیک جوان پویا در البرز

ویدئو / اهواز در خاموشی

استخدام 3 عنوان شغلی در شرکت ققنوس تجارت خاورمیانه در پونک تهران

ثبات قیمتی در بازار طلا و سکه | جدیدترین نرخ طلا و سکه در 7 اسفند 99

استخدام سرپرست بازرگانی، سرپرست کنترل کیفیت و مسئول ایمنی و بهداشت در قم

وزیر راه خبر داد: احداث آزادراه ابراهیم برای کاهش ترافیک شرق تهران

قیمت مصوب موز اعلام شد

دفتر بیمه سامان

استخدام 4 عنوان شغلی در کشاورزی و دامپروری شان دشت در تهران

دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان اسفند ماه 99 تمدید شد

بازپرداخت تعهدات شرکت های دولتی در اولویت قرار گیرد

استخدام 3 عنوان شغلی در توربوسل - سنجش افزار مرجع خلیج فارس در اصفهان

رونمایی از سامانه هوشمند رصد توزیع آرد در مرکز استان اردبیل

کمبود عرضه مرغ باعث گرانفروشی شده است

ببینید | ماجرای جالب مهمانی رفتن مجید صالحی به خانه رضا عطاران!

قیمت طلا امروز پنجشنبه 7 اسفند+ جدول

قیمت موز اعلام شد

رقابت کشورها برای ساخت نیروگاه اتمی

ممنوعیت ارائه خدمات مرتبط با رمزارز ها توسط بانک مرکزی نیجریه

عیدی روحانی به مردم

15 هزار تخت بیمارستانی جدید در کشور افزوده می شود

قیمت سکه و طلا پنجشنبه 7 اسفند

مردم نگران تامین کالاهای پرمصرف نباشند

عیدی زودهنگام حسن روحانی به مردم

کاهش حجم ذخیره آب سد «بختیاری» لرستان

همتی: تصمیم گیری در مورد FATF دیر شده است

نرخ مصوب موز اعلام شد/هر کیلو 25 هزار تومان

نرخ مصوب موز اعلام شد

ذخایر روغن در کشور کافی است

توسعه همکاری های اقتصادی ایران و روسیه با استفاده از حمل و نقل دریایی

25 هزار میلیارد تومان کسری سرمایه قطعه سازان

استخدام ادمین سایت و شبکه های اجتماعی با مزایا در محدوده سهروردی تهران

مشارکت 10 میلیارد ریالی ایرانسل در پویش یاری خانواده ارتباطات به زلزله زدگان «سی سخت»

حضور 5 کشور اوراسیا با غرفه های اختصاصی در نمایشگاه تهران

چرایی عقب نشینی شورای رقابت از آزادسازی نرخ ها

چرایی عقب نشینی شورای رقابت از آزادسازی نرخ ها