مطالب مرتبط:
سیلی نماینده مجلس انقلابی بر صورت مجری قانون/ علی اصغر عنابستانی از مجلس اخراج می شود؟
جنجال سیلی نماینده اصولگرا بر چهره قانون در خط ویژه
واکنش ها به سیلی آقای نماینده بر گوش سرباز قانون/ این قضیه هم با عذرخواهی تمام می شود؟
سیلی نماینده مجلس زیرگوش سرباز وظیفه پلیس راهور؛ قانون چه می گوید؟!
واکنش نایب رییس مجلس به سیلی زدن نماینده مجلس به سرباز راهور: همه مقابل قانون برابرند
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 09:052021-01-24سياسي

سیلی نماینده انقلابی برچهره قانون


صدای سرباز راهنمایی و رانندگی می لرزد و در میان هیاهوی عابرانی که در حمایت از او فریاد می زنند و بوق ماشین های معترض، می گوید در حالی که می خواسته جلوی عبور ماشین «نماینده مجلس» از خط ویژه را بگیرد، - صدای سرباز راهنمایی و رانندگی می لرزد و در میان هیاهوی عابرانی که در حمایت از او فریاد می زنند و بوق ماشین های معترض، می گوید در حالی که می خواسته جلوی عبور ماشین نماینده مجلس از خط ویژه را بگیرد، آقای نماینده به او سیلی زده است صدای سرباز راهنمایی و رانندگی می لرزد و در میان هیاهوی عابرانی که در حمایت از او فریاد می زنند و بوق ماشین های معترض، می گوید در حالی که می خواسته جلوی عبور ماشین نماینده مجلس از خط ویژه را بگیرد، آقای نماینده به او سیلی زده است؛ حامد اکبری هستم، سر دروازه دولت شیفتم، این ماشین آمده {در خط ویژه} راننده اش پیاده شده و بدون مجوز تردد خط ویژه {می خواسته عبور کند}، به من گفته {.

}، من هم جواب (فحاشی اش) را دادم و بهش گفتم بچه خوشگل، خود نماینده مجلس پیاده شد، یک چک زده زیر گوش من که هم شاهد دارم، هم آن قسمت دروازه دولت دوربین است.

شاهدان تایید می کنند.

می گویند به او سیلی زده است.

آقای نماینده، راننده و به نظر می رسد شخصی دیگر که روی صندلی عقب نشسته، همچنان داخل دنای مشکی رنگی نشسته اند که احتمالا خودروی خدمت مجلس شورای اسلامی باشد و چنان نو نوار و صفر کیلومتر است که هنوز حتی برگه سفید کارخانه اش روی شیشه جلو چسبیده است.

شیشه ها را که به نظر می رسد دودی شده، بالا کشیده اند.

عابر و ماشین است که اطراف این جنجال قُل می زند.

شاهدانی که از سرباز وظیفه سیلی خورده هم عصبانی ترند، با تکرار اینکه نماینده مجلس سرباز را کتک زده ، از تصویرکه احتمالا یکی از ماموران راهنمایی و رانندگی می پرسند چرا باید مامور شما را بزند؟! مردم اعتراض دارند و رو به شیشه های دودی بالاکشیده، از آقای نماینده می پرسند تو نماینده مردمی؟! و اعتراض می کنند به لجبازی وکیل المله ای که نتیجه اش سیلی خوردن یک سرباز وظیفه راهنمایی و رانندگی و ترافیک سنگین خیابان انقلاب است.

حتی راننده های BRT هم پا به میدان گذاشته و می گویند 30 دستگاه اتوبوس به خاطر رفتار آقای نماینده و توقف خودروی او، معطل مانده و یکی از همین رانندگان از او می خواهد کاسه کوزه اش را جمع کند! ویدیو بلافاصله در فضای مجازی دست به دست و آقای نماینده، علی اصغر عنابستانی معرفی می شود.

عده ای می گویند ازقضا سرباز حامد اکبری، شهروندی سبزواری است و به همین دلیل هم نماینده حوزه انتخابیه اش را به خوبی شناخته است.

علی اصغر عنابستانی، 7 ماهی است که نماینده این حوزه انتخابیه در مجلس یک دست اصولگرای یازدهم است و درگذشته، مسوول ستاد محمود احمدی نژاد در استان خراسان رضوی، استاندار چهارمحال و بختیاری در دولت احمدی نژاد بوده است؛ سیاستمداری اصولگرا که با 8 هزار و 28 رای وارد خانه ملت شد و از همان بدو ورود، با انتقادات تند و تیزش علیه دولت و وزرای حسن روحانی، پاستور را به رگبار بست و حالا خود به عنوان قانونگذار روبه روی سربازی ایستاده که تنها درپی اجرای قانون بوده و واکنش آقای قانون گذار، سیلی بر چهره مجری قانون! ساعاتی پس از انتشار این تصاویر که عنابستانی را به هشتگی پُرکاربرد در توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی تبدیل کرد و البته همزمان با مطالبه افکار عمومی برای استعفای، رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس به این اتفاق واکنش نشان داد.

بنابر آنچه امیرحسین قاضی زاده هاشمی گفته، با وجود پیگیری های چند روزه گزارش نیروی انتظامی در این باره هنوز به مجلس ارسال نشده است.

موضوعی که نشان می دهد این حادثه نه روز گذشته، که احتمالا چند روز پیش روی داده اما خبرش درز نکرده و حالا انتشار تصاویر در فضای مجازی سبب شده بالاخره نایب رییس نخست مجلس به فکر توضیح بیفتد.

رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس البته گفته که پس از رسیدن گزارش ها و ادعاهایی مبنی بر درگیری نماینده مجلس و یکی از ماموران پلیس راهور، هیات نظارت بر رفتار نمایندگان پیگیری را برای بررسی صحت و سقم و چگونگی موضوع آغاز کرده است.

این نماینده عضو جبهه پایداری مجلس گفته که این هیات ادعاهای موجود را بررسی و درصورت صحت و سقم حادثه و چگونگی ماجرا را بررسی و در صورت احراز تقصیر، برخورد قانونی را انجام خواهد داد.

علی اصغر عنابستانی اما رفتار ناپسندش را تکذیب کرده و با بیان اینکه ما حتی از ماشین هم پیاده نشدیم ، مدعی است سرباز مذکور به راننده خودروی ما توهین کرد اما من به صورت سرباز سیلی نزدم.

آن چه آقای نماینده احتمالا به عنوان توهین مدعی شده احتمالا همان تعبیری است که حامد اکبری مدعی است در پاسخ به فحاشی راننده نماینده، به زبان آورده است؛ تعبیری چنان رکیک که اعتماد از بازنشر آن معذور است.

نماینده اصولگرای سبزوار اگرچه مدعی شده که پس از این توهین، آنها از پشت و جلو راه را به روی ما بستند و این باعث شد تا شلوغ شده و با حضور جمعیت، التهاب ایجاد شود اما توضیح نداده که اساسا بدون مجوز عبور از خط ویژه در آن بخش از خیابان چه می کرده و چرا به خواسته قانونی سرباز راهنمایی و رانندگی که مشغول انجام وظیفه و اجرای قانون بوده، توجه نکرده است؟! شاید لازم باشد به آقای نماینده که در حساب کاربری اش در توییتر نیز خود را حقوقدان معرفی کرده، یادآوری شود که مطابق ماده 607 قانون مجازات هرگونه حمله یا مقاومتی که با علم و آگاهی نسبت به مامورین دولت حین انجام وظیفه آنان به عمل آید، تمرد محسوب می شود.

همچنین آن طور که در ماده 614 این قانون آمده، چنانچه اقدام او موجب اخلال در نظم و صیانت و امنیت جامعه یا بیم تجری مرتکب یا دیگران گردد به 2 تا 5 سال حبس محکوم خواهد شد.

در ویدیوی یک دقیقه و 40 ثانیه ای منتشر شده، تعدادی از مردم به طور جدی نسبت به اینکه آقای نماینده به صورت آن سرباز وظیفه سیلی زده، شهادت می دهند.

سرباز حامد اکبری هم تاکید دارد که علاوه بر شهادت شاهدان، می توان موضوع را از طریق تصاویر دوربینی که کمی آن طرف تر تعبیه شده، پیگیری کرد.

حال اگرچه نماینده سبزوار گفته در حال پیگیری موضوع از طریق سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی است اما ساعتی پیش از انتشار اظهارات عنابستانی، سردار مهدی حاجیان، سخنگوی نیروی انتظامی گفته بود که سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی بلافاصله دستور ویژه ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی نیروی انتظامی صادر کرد.

حاجیان با اشاره به باور و تاکید سردار اشتری به صیانت از شخصیت، کرامت انسانی و حق و حقوق سربازان وظیفه، خود نیز تاکید کرده که درصورت احراز تقصیر نماینده مجلس، نیروی انتظامی از حق کارکنان خود به جدیت دفاع خواهد کرد.

این جنجال تازه در مجلس یازدهم اما درحالی رقم خورده که محمدباقر قالیباف، رییس کنونی قوه مقننه، زمانی فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بوده، در حالی در واکنش به این رویداد در توییتی از پیگیری موضوع خبر داد اما از او در قامت رییس مجلس، انتظاری دوچندان است که به این پرسش افکار عمومی پاسخ دهد که چطور نماینده مجلس و قانونگذار بر چهره مجری قانون سیلی می زند؟!
کلید واژه ها: راهنمایی و رانندگی - نماینده - ماشین - نماینده مجلس - راهنمایی - رانندگی - ویژه - عبور - فریاد - حمایت - سرباز - سیلی - مجلس - میان - انقلابی - راننده - دروازه - اکبری - پیاده - قانون - تردد - بدون - مجوز - دولت

آخرین اخبار سرویس:
وکیل

مجلس لایحه دولت را برای افزایش حقوق بازنشستگان در دستور کار قرار دهد

چرا احساس ناراحتی و تنهایی می کنیم؟

نیاز به یک کارگر ساده برای سیمان کاری

طراح آرچیتکت کورل اتوکد تیریدی مکس فتوشاپ

خدمات آقا زیر35سال

بازنشسته جوان و خلاق

فلسفه ایجاد فرمانداری های ویژه چه بود؟

تصمیم مجلس برای نحوه استفاده از ارز 4200

در مفهوم و مصادیق عبادات تجدید نظر شود/ تفکر و تعقل عبادات برتر

نیرو خانم جهت بسته بندی زغال

کار در منزل بصورت دورکاری با

سرپرست دفتر فنی

نیازمند به راننده پایه 2هستم

نیازمند کارمند خانم برای تولید محتوا

درخواست نمایندگان خوزستان از رییس جمهور برای سهمیه ویژه واکسن کرونا

هفتاد نغمه از خرمن میراث کهن ایران زمین

شروط بخشش جرایم مازاد راهنمایی و رانندگی

ترامپ تاسیس حزب جدید را رد کرد

ثبت رکورد 3.633 گیگابیت بر ثانیه روی شبکه همراه اول

جشن «شده ام 9 ساله» ویژه دختران برگزار می شود

استخدام حسابدار

نصاب دزگیر ردیاب نیاز مندیم .

استخدام نیروی کار بلد

شبنم قلی خانی در سالن بدنسازی /عکس

برگزاری انتخابات باشکوه و سالم در دستور کار مسئولان استان باشد

درخواست نمایندگان خوزستان از رییس جمهور برای سهمیه ویژه واکسن کرونا

یک کارگر ساده سیمانکاری

ویزیتور باتجربه

استخدام نیروی کار خانم

فرصت برای خانم های جوان

نظافت چی و آشپز خانم یا آقا

استخدام نیروی اموزشی درکلینیک درجردن

وکیل پایه یک دادگستری

نیازمند ادمین حرفه ای پایگاه خبری و اینستاگرام

تیپ بی نظیر یکتا ناصر در سال 69 /عکس

مردم بدانند که تعیین آینده ایران در گرو رأی آنهاست

موشک باران پایگاه عین الاسد ضربه شست کوچک ایران به آمریکایی ها بود

ادامه اعمال محدودیت های شدید در خوزستان تا شنبه آینده

ضرورت آمادگی رزمی

احتمال خیز کرونا در نوروز

گوش شنوایی برای صحبت های نوجوانان و جوانان داشته باشیم

تیپ بی نظیر یکتا ناصر در سال 69 /عکس

کتاب اسناد لانه جاسوسی برای استفاده دانش آموزان منتشر شد

امر اجتناب ناپذیر

پوررمضان: نحوه اجرای حکم در روستای تورسو بابل مناسب نبود/منابع طبیعی سراغ دانه درشت ها برود

مشمولان بالای یک سال غیبت در استان محل سکونت خود خدمت کنند

فرمانده ای که ژنرال عراقی را مات کرد

استخدام مهندس دریایی در گروه مهندسین مشاور ایتسن از تهران و خوزستان

2 بیمارستان بروجرد تخریبی هستند/ از پروژه راه آهن چه خبر؟

استخدام نماینده علمی در شرکت حکیمان طب کار در تهران

مهم ترین مشکل ناشنوایان در روزگار کرونایی

گلایه استاندار مرکزی از فعال نبودن مجمع خیرین مسجد ساز

اصلا نامزدی انتخابات به ما می خورد؟

وجود 465 درخواست برای صدور مجوز کانکس در خرمشهر / منطقه آزاد فاقد طرح تفصیلی است

تاکید شهردار قم مبنی بر اهتمام ویژه در اجرای پروژه های نشاط شهروندی

انتخابات در اوج اقتدار و بی طرفانه برگزار شود

وقتی تاریخ بی اعتبار می شود

شباهت عجیب مردم عادی با افراد مشهور + عکس

مشمولان بالای یک سال غیبت در استان محل سکونت خود خدمت کنند

زمان پخش خندوانه در نوروز 1400 مشخص شد

مر قانون را در بررسی صلاحیت کاندیداها به کار خواهیم گرفت

اوقات شرعی امروز دوشنبه به افق شهرکرد

استخدام مهندس دریایی در گروه مهندسین مشاور ایتسن در خوزستان

مصوبات کانکس های خرمشهر باطل شد

انتصاب سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران

لاریجانی، موضوع بحث هر دو جناح سیاسی

نخبگان برای ملت افق گشایی کنند

امکان ندارد کاندیداها برنامه اصلاح طلبان را نپذیرند و اصلاح طلبان آنها را به عنوان کاندیدای خود بپذیرند

انتقاد تند اصولگرایان از نامه خاتمی به رهبری

العراق | الحشد الشعبی حول الاستهداف الامریکی الاخیر: قواتنا کانت ضمن خط الدفاع العراقی وهذا الاعتداء ینبئ بتطورات مستقبلیه خطیره

خشم اصولگرایان از نامه خاتمی به رهبری

وقتی تاریخ بی اعتبار می شود

موافقت دولت با تمدید مهلت استفاده پلیس از درجه داران و افسران وظیفه برای تشخیص تخلفات رانندگی

استخدام نماینده علمی در سینا پیشگام دارو نوین در تهران

استخدام کارشناس مرکز تماس در شرکت ارتباط گستر نیک آرمان

اینجا بهانه ها خودشان جور می شود...

تیپ سفید برفی مارال فرجاد /عکس

آملی لاریجانی: حوزه علمیه نیاز مبرمی به تحول دارد

برخی مؤسسات کنکور مانع اجرای قانون می شوند

از شایعه تا واقعیت رانش در سد باطله مس انجرد+ تصاویر

هشدار مکتوب ایران به آژانس

جشن «شده ام 9 ساله» ویژه دختران برگزار می شود

موافقت دولت با تمدید مهلت استفاده پلیس از درجه داران و افسران وظیفه برای تشخیص تخلفات رانندگی

/گزارش/ وقتی تاریخ بی اعتبار می شود

پیام تسلیت وزیر آموزش و پرورش به بازماندگان اکرمی

انتخابات در اوج اقتدار و بی طرفانه برگزار شود

رستاخیز همایونی

شاهچراغ(ع)؛ اسطوره سخاوت و ولایت مداری مردم شیراز

استوری موشن | سالروز شهادت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع)

موشک های عین الاسد ضربه کوچک ایران به آمریکایی ها

195 مقاله به همایش جاودانگی نفس در اسلام و مسیحیت ارسال شد

15 اسفند تا 15 فروردین سفرها ممنوع شود

فیلم | در فراق یار

گزیده روزنامه های 11 اسفند 1399

استخدام کارشناس الکترونیک در یک شرکت مهندسی معتبر در اصفهان

همیاری آگاهانه همکاری آزادانه

بحث نوبخت و قالیباف بر سر حقوق بازنشستگان

پرهیز از اظهار نظر سیاسی

مسئولان عالی قضایی استان تهران وضعیت زندانیان را بررسی کردند

سیلی نماینده انقلابی برچهره قانون

سیلی نماینده انقلابی برچهره قانون