مطالب مرتبط:
سیلی نماینده مجلس انقلابی بر صورت مجری قانون/ علی اصغر عنابستانی از مجلس اخراج می شود؟
جنجال سیلی نماینده اصولگرا بر چهره قانون در خط ویژه
واکنش ها به سیلی آقای نماینده بر گوش سرباز قانون/ این قضیه هم با عذرخواهی تمام می شود؟
سیلی نماینده مجلس زیرگوش سرباز وظیفه پلیس راهور؛ قانون چه می گوید؟!
واکنش نایب رییس مجلس به سیلی زدن نماینده مجلس به سرباز راهور: همه مقابل قانون برابرند
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 5 بهمن 1399 ساعت 09:052021-01-24سياسي

سیلی نماینده انقلابی برچهره قانون


صدای سرباز راهنمایی و رانندگی می لرزد و در میان هیاهوی عابرانی که در حمایت از او فریاد می زنند و بوق ماشین های معترض، می گوید در حالی که می خواسته جلوی عبور ماشین «نماینده مجلس» از خط ویژه را بگیرد، - صدای سرباز راهنمایی و رانندگی می لرزد و در میان هیاهوی عابرانی که در حمایت از او فریاد می زنند و بوق ماشین های معترض، می گوید در حالی که می خواسته جلوی عبور ماشین نماینده مجلس از خط ویژه را بگیرد، آقای نماینده به او سیلی زده است صدای سرباز راهنمایی و رانندگی می لرزد و در میان هیاهوی عابرانی که در حمایت از او فریاد می زنند و بوق ماشین های معترض، می گوید در حالی که می خواسته جلوی عبور ماشین نماینده مجلس از خط ویژه را بگیرد، آقای نماینده به او سیلی زده است؛ حامد اکبری هستم، سر دروازه دولت شیفتم، این ماشین آمده {در خط ویژه} راننده اش پیاده شده و بدون مجوز تردد خط ویژه {می خواسته عبور کند}، به من گفته {.

}، من هم جواب (فحاشی اش) را دادم و بهش گفتم بچه خوشگل، خود نماینده مجلس پیاده شد، یک چک زده زیر گوش من که هم شاهد دارم، هم آن قسمت دروازه دولت دوربین است.

شاهدان تایید می کنند.

می گویند به او سیلی زده است.

آقای نماینده، راننده و به نظر می رسد شخصی دیگر که روی صندلی عقب نشسته، همچنان داخل دنای مشکی رنگی نشسته اند که احتمالا خودروی خدمت مجلس شورای اسلامی باشد و چنان نو نوار و صفر کیلومتر است که هنوز حتی برگه سفید کارخانه اش روی شیشه جلو چسبیده است.

شیشه ها را که به نظر می رسد دودی شده، بالا کشیده اند.

عابر و ماشین است که اطراف این جنجال قُل می زند.

شاهدانی که از سرباز وظیفه سیلی خورده هم عصبانی ترند، با تکرار اینکه نماینده مجلس سرباز را کتک زده ، از تصویرکه احتمالا یکی از ماموران راهنمایی و رانندگی می پرسند چرا باید مامور شما را بزند؟! مردم اعتراض دارند و رو به شیشه های دودی بالاکشیده، از آقای نماینده می پرسند تو نماینده مردمی؟! و اعتراض می کنند به لجبازی وکیل المله ای که نتیجه اش سیلی خوردن یک سرباز وظیفه راهنمایی و رانندگی و ترافیک سنگین خیابان انقلاب است.

حتی راننده های BRT هم پا به میدان گذاشته و می گویند 30 دستگاه اتوبوس به خاطر رفتار آقای نماینده و توقف خودروی او، معطل مانده و یکی از همین رانندگان از او می خواهد کاسه کوزه اش را جمع کند! ویدیو بلافاصله در فضای مجازی دست به دست و آقای نماینده، علی اصغر عنابستانی معرفی می شود.

عده ای می گویند ازقضا سرباز حامد اکبری، شهروندی سبزواری است و به همین دلیل هم نماینده حوزه انتخابیه اش را به خوبی شناخته است.

علی اصغر عنابستانی، 7 ماهی است که نماینده این حوزه انتخابیه در مجلس یک دست اصولگرای یازدهم است و درگذشته، مسوول ستاد محمود احمدی نژاد در استان خراسان رضوی، استاندار چهارمحال و بختیاری در دولت احمدی نژاد بوده است؛ سیاستمداری اصولگرا که با 8 هزار و 28 رای وارد خانه ملت شد و از همان بدو ورود، با انتقادات تند و تیزش علیه دولت و وزرای حسن روحانی، پاستور را به رگبار بست و حالا خود به عنوان قانونگذار روبه روی سربازی ایستاده که تنها درپی اجرای قانون بوده و واکنش آقای قانون گذار، سیلی بر چهره مجری قانون! ساعاتی پس از انتشار این تصاویر که عنابستانی را به هشتگی پُرکاربرد در توییتر و دیگر شبکه های اجتماعی تبدیل کرد و البته همزمان با مطالبه افکار عمومی برای استعفای، رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس به این اتفاق واکنش نشان داد.

بنابر آنچه امیرحسین قاضی زاده هاشمی گفته، با وجود پیگیری های چند روزه گزارش نیروی انتظامی در این باره هنوز به مجلس ارسال نشده است.

موضوعی که نشان می دهد این حادثه نه روز گذشته، که احتمالا چند روز پیش روی داده اما خبرش درز نکرده و حالا انتشار تصاویر در فضای مجازی سبب شده بالاخره نایب رییس نخست مجلس به فکر توضیح بیفتد.

رییس هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس البته گفته که پس از رسیدن گزارش ها و ادعاهایی مبنی بر درگیری نماینده مجلس و یکی از ماموران پلیس راهور، هیات نظارت بر رفتار نمایندگان پیگیری را برای بررسی صحت و سقم و چگونگی موضوع آغاز کرده است.

این نماینده عضو جبهه پایداری مجلس گفته که این هیات ادعاهای موجود را بررسی و درصورت صحت و سقم حادثه و چگونگی ماجرا را بررسی و در صورت احراز تقصیر، برخورد قانونی را انجام خواهد داد.

علی اصغر عنابستانی اما رفتار ناپسندش را تکذیب کرده و با بیان اینکه ما حتی از ماشین هم پیاده نشدیم ، مدعی است سرباز مذکور به راننده خودروی ما توهین کرد اما من به صورت سرباز سیلی نزدم.

آن چه آقای نماینده احتمالا به عنوان توهین مدعی شده احتمالا همان تعبیری است که حامد اکبری مدعی است در پاسخ به فحاشی راننده نماینده، به زبان آورده است؛ تعبیری چنان رکیک که اعتماد از بازنشر آن معذور است.

نماینده اصولگرای سبزوار اگرچه مدعی شده که پس از این توهین، آنها از پشت و جلو راه را به روی ما بستند و این باعث شد تا شلوغ شده و با حضور جمعیت، التهاب ایجاد شود اما توضیح نداده که اساسا بدون مجوز عبور از خط ویژه در آن بخش از خیابان چه می کرده و چرا به خواسته قانونی سرباز راهنمایی و رانندگی که مشغول انجام وظیفه و اجرای قانون بوده، توجه نکرده است؟! شاید لازم باشد به آقای نماینده که در حساب کاربری اش در توییتر نیز خود را حقوقدان معرفی کرده، یادآوری شود که مطابق ماده 607 قانون مجازات هرگونه حمله یا مقاومتی که با علم و آگاهی نسبت به مامورین دولت حین انجام وظیفه آنان به عمل آید، تمرد محسوب می شود.

همچنین آن طور که در ماده 614 این قانون آمده، چنانچه اقدام او موجب اخلال در نظم و صیانت و امنیت جامعه یا بیم تجری مرتکب یا دیگران گردد به 2 تا 5 سال حبس محکوم خواهد شد.

در ویدیوی یک دقیقه و 40 ثانیه ای منتشر شده، تعدادی از مردم به طور جدی نسبت به اینکه آقای نماینده به صورت آن سرباز وظیفه سیلی زده، شهادت می دهند.

سرباز حامد اکبری هم تاکید دارد که علاوه بر شهادت شاهدان، می توان موضوع را از طریق تصاویر دوربینی که کمی آن طرف تر تعبیه شده، پیگیری کرد.

حال اگرچه نماینده سبزوار گفته در حال پیگیری موضوع از طریق سردار اشتری، فرمانده نیروی انتظامی است اما ساعتی پیش از انتشار اظهارات عنابستانی، سردار مهدی حاجیان، سخنگوی نیروی انتظامی گفته بود که سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی بلافاصله دستور ویژه ای برای حمایت از حقوق سرباز وظیفه راهور و پیگیری موضوع از طریق معاونت حقوقی و بازرسی نیروی انتظامی صادر کرد.

حاجیان با اشاره به باور و تاکید سردار اشتری به صیانت از شخصیت، کرامت انسانی و حق و حقوق سربازان وظیفه، خود نیز تاکید کرده که درصورت احراز تقصیر نماینده مجلس، نیروی انتظامی از حق کارکنان خود به جدیت دفاع خواهد کرد.

این جنجال تازه در مجلس یازدهم اما درحالی رقم خورده که محمدباقر قالیباف، رییس کنونی قوه مقننه، زمانی فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی بوده، در حالی در واکنش به این رویداد در توییتی از پیگیری موضوع خبر داد اما از او در قامت رییس مجلس، انتظاری دوچندان است که به این پرسش افکار عمومی پاسخ دهد که چطور نماینده مجلس و قانونگذار بر چهره مجری قانون سیلی می زند؟!
کلید واژه ها: راهنمایی و رانندگی - نماینده - ماشین - نماینده مجلس - راهنمایی - رانندگی - ویژه - عبور - فریاد - حمایت - سرباز - سیلی - مجلس - میان - انقلابی - راننده - دروازه - اکبری - پیاده - قانون - تردد - بدون - مجوز - دولت

آخرین اخبار سرویس:
طرح شهید سلیمانی در کردستان تشدید می شود

فریاد بلند دردهای سیستان و بلوچستان هستیم، اما نیاز به اشک تمساح دشمنان نداریم

ملت ایران بیش از 40 سال نظام سلطه را زمین گیر کرده است

نظام اسلامی ایران محکوم به پیروزی است

افتتاح مرکز درمانی ویژه بیماران کرونایی در بیمارستان شهید چمران وزارت دفاع

درخواست نمایندگان مجلس از آملی لاریجانی درباره لوایح FATF

احیای کارخانه پارس لامع با 200 کارگر

عجیب ترین کتابخانه های جهان؛ از کتابخانه شتری تا کتابخوانی داخل بشقاب پرنده 

ربیعی: جهش ایرانی ویروس کرونا صحت ندارد

دوباره احمدی نژاد، دوباره ادعای ترور به وقتِ انتخابات

350 هزار متر مربع جاجیم خراسان جنوبی روانه بازارهای خارجی می شود

کرونا این بار هم مزاحم سال جدید

جزییات همایش بین المللی «مغرب اسلامی حج و حرمین شریفین» اعلام شد

باغ موزه دفاع مقدس خراسان شمالی به بهره برداری رسید

تهیه نوشت افزار برای 60 هزار کودک بازمانده از تحصیل در پویش پازل همدلی

آموزشکده فنی دختران در میناب آغاز به کار کرد

استقلال دانشگاه صنعتی بیرجند حفظ شود

چهار برگزیده جشنواره ملی کتابخوانی رضوی در مهریز تجلیل شدند

سعیدی: سوخت بری نه یک اختیار بلکه یک اجتناب تاریخی است

اندرابی: طالبان دچار اختلاف داخلی شدید شده اند

وزیر میراث فرهنگی: شیوه نامه جدید سفرهای نوروزی تصویب می شود

5 هزار اصله نهال در پارکهای جنگلی سطح شهر سنندج غرس می شود

انتشار 15 عنوان کتاب در خصوص وجوه شخصیتی آیت الله حسینی شاهرودی

روستاهای بالای 20 خانوار واجد شرایط برگزاری انتخابات هستند

اسقلال دانشگاه صنعتی بیرجند حفظ شود

دلتنگ راهیان نور؛ سفری به سرزمین اسرارآمیز وحدت و همدلی

ضرب الاجل معاون عمرانی استاندار قزوین برای ساماندهی شهرک چرم سازی

همایش ملی برنا ویژه نوجوانان و جوانان برگزار می شود

افتتاح مرکز درمانی ویژه بیماران کرونایی توسط وزارت دفاع

گروههای سایبری مهارت های هکری را به دولت ها می فروشند

انتقاد امام جمعه دهدشت از وضع گلزار شهدا

جلسه هفته جاری مجمع تشخیص مصلحت درباره لوایح مرتبط با FATF نیست

مخبر: هفته آینده تولید انبوه واکسن کرونا آغاز می شود / از 6 مسیر ساخت واکسن را دنبال کردیم

چهار برگزیده جشنواره کتابخوانی رضوی در مهریز تجلیل شدند

1800 واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در قم احداث می شود

هشت سؤال اساسی نمایندگان طلاب از مجمع تشخیص مصلحت نظام

جهانگیری: به آینده کشور امیدوارم

تفرشی: قیام گوهر شاد، به خاطر کشف حجاب نبود

سرنوشت دشمن تا ابد شکست است / بسیج، فلسفه حیات و پاره تن ملت

سهم بودجه پژوهشی فرهنگ در کشور روشن نیست

کمان22 برگ برنده نهاجا در عملیات رزمی

کسب رتبه اول دستگاه های برتر ارایه خدمات الکترونیکی توسط ستاد وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی

دومین دوره توانمندسازی معاونت های گفتمان سازی بسیج دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود

فیلم| مشروحی بر مصوبات امروز مجلس پیرامون لایحه بودجه 1400

معیشت کارکنان، همچنان از مهم ترین اولویت های نیروی انتظامی

بررسی ماجرای کرونای جهش یافته ایرانی در رادیو سلامت

اوحدی: به ایثارگران زلزله زده سی سخت 30 میلیون بلاعوض پرداخت می شود

تاکید تولیت آستان قدس رضوی بر اهمیت خدمت رسانی به نیازمندان

نمایندگان مجلس خواستار رد لوایح fatf از آملی لاریجانی شدند

انتشار کارت ورود به جلسه کنکور دکتری

نشست های علمی و فرهنگی کنگره آیت الله العظمی حسینی شاهرودی در ایران و کشورهای مختلف برگزار می شود

اقدامات انجام شده در روز اول سفر نمایندگان مجلس به سراوان

معافیت مالیاتی کارکنان مناطق آزاد در حال پیگیری

معرفی راه یافتگان به مرحله نهایی جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

تبیین دستاورد های ملی قرارگاه خاتم الانبیاء (ص)

روحانی: کشور در مرحله پیروزی در جنگ تحمیلی اقتصادی قرار دارد

پویش نیروهای جوان انقلاب اسلامی«پنجا»

واکنش دولت به ادعای محسن رضایی درباره FATF

اولیانوف: روسیه در جهت بهبود اوضاع پیرامون برجام تلاش می کند

وزارت نیرو دنبال سند زدن همه تالاب های کشور به نام خود است/ تلاش معاون رییس جمهور با نامه نگاری و تمسک به قوه قضاییه!

شیفت عصر صحن علنی مجلس آغاز به کار کرد

متهم شدن آمازون به نژادپرستی

جهانگیری:عده ای درباره شرایط کشور دروغ سازی می کنند/روزهای خوبی را پیش رو می بینم

اجرای مراسم پنج شنبه آخر سال در محل آرامستان ممنوع است

واکنش کاربران به پخش مستند حمله موشکی ایران در آمریکا

خاموشی: در حال حاضر 1200موقوفه در کشور ما ثبت شده است

کمک به زلزله زدگان سی سخت، اختلافات دو منطقه را پایان داد

بی توجهی 16 دستگاه اجرایی به استخدام فرزندان شهدای کهگیلویه و بویراحمد

بیانیه 170 نماینده مجلس در مخالفت با پیوستن به FATF

اهمیت جایگاه و کاربرد مواد پیشرفته در اقتصاد و توسعه پایدار

عبور از گفتمان های سوخته

رسانه انقلابی باید حضور جریان ساز و تاثیرگذار داشته باشد

وحدت ادیان، ویژگی اثر برگزیده جایزه جهانی کتاب سال

سال 1400 هیچ یتیم و فرزند محسنین بدون حامی نخواهیم داشت

فعالیت 120 خانه قرآن روستایی در البرز

مراسم دانش آموختگی دانشجویان دافوس ارتش

نوبت دوم نشست علنی آغاز شد/ هفدهمین نشست بررسی لایحه بودجه 1400

آیت الله سعیدی: نظام اسلامی ایران محکوم به پیروزی است

اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره فردا منصوب شدند

این پهپاد ایرانی، پهپاد MQ-9 بآمریکایی را هم پشت سر گذاشت +تصاویر و ویژگی ها

مُکران؛ پشتیبان قوی برای ناوگروه های رزمی و عملیاتی نیروی دریایی

نام شهید فهمیده در جهان طنین انداز آزادی و آزادگی است

گام دیگر دستگاه قضا در رونق تولید / احیای کارخانه پارس لامع با 200 کارگر

هفته آینده تولید انبوه واکسن کرونا آغاز می شود

وبینار مجازی «پرتوی از زندگی امیرالمومنین(ع)»

نرم افزار مجموعه آثار مرحوم استاد سیدهادی خسروشاهی رونمایی شد

پشت پرده طلاق رامبد جوان و سحر دولتشاهی فاش شد+ عکس

سعیدی: سوخت بری نه یک اختیار بلکه یک اجتناب تاریخی است

انتخابی برای استقلال صنفی خانه مطبوعات

رییس سازمان راهداری تغییر کرد

خاموشی: در حال حاضر 1200موقوفه در کشور ما ثبت شده است

اسقلال دانشگاه صنعتی بیرجند حفظ شود

 انتخابات؛ مهم ترین عرصه ظهور و بروز مردم سالاری

ابلاغ مصوبات مالیاتی سران قوا/ اجراییه های صادره مالیاتی با هدف کمک به بنگاهها یک سال معوق شد

خریداران ضایعات در خراسان جنوبی ساماندهی شوند/افزایش نظارت ها در حوزه مالخرها

آینده نگری؛ ایستادن در اکنون و درک امکان ها برای رفتن به سوی فردا و شناخت خطرهای احتمالی است

5 هزار اصله نهال در پارکهای جنگلی سطح شهر سنندج غرس می شود

هیات رییسه رویه بدی را در پیش گرفته است/ الزام وجود ندارد بودجه تا پایان اسفند تمام شود/ کسی حق جلوگیری از طرح پیشنهاد توسط نماینده ها را ندارد

مجلس پیگیر احقاق حقوق سهامداران است

محرومیت زدایی نیروی زمینی سپاه در مناطق محروم هرمزگان

سیلی نماینده انقلابی برچهره قانون

سیلی نماینده انقلابی برچهره قانون