مطالب مرتبط:
آشنایی با نوجوانان حائز رتبه جشنواره تلاوت مجلسی در استان خراسان رضوی + صوت
توفان خراسان رضوی را درنوردید؛جاده های استان لغزنده است
سفر نوبخت به خراسان رضوی
معاون رییس جمهوری درگذشت استاندار پیشین فارس را تسلیت گفت
آشنایی با نوجوانان حائز رتبه جشنواره تلاوت مجلسی در استان خراسان رضوی
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 12:202021-01-22سياسي

نگاهی به سفر معاون رییس جمهوری به استان خراسان رضوی


ایرنا- دولت تدبیر و امید در راستای انجام وظایف قانونی خود و همچنین فراهم آوری شرایط مناسب برای توسعه کشور نگاهی ویژه به استان خراسان رضوی دارد که سفر 2 روزه معاون رییس جمهوری به این استان نیز در همین راستاست.

- محمدباقر نوبخت در این سفر سعی کرد شرایط برای انجام تعهدات دولت دوازدهم در ماه های آخر به گونه ای فراهم و برنامه ریزی شود که تعهدی از این دولت برای دولت بعدی باقی نماند.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور روز پنجشنبه در نشست مجمع نمایندگان مردم خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت تلاش نموده پروژه های شاخص اما نیمه تمام را تکمیل کند تا شاهد تاثیر منفی ناشی از طولانی شدن اجرای اینگونه طرح ها در کشور نباشیم.

از مهمترین محورهای مورد توافق اعضای مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی و معاون رییس جمهوری در این نشست، لزوم ادامه اجرای طرحهای نیمه تمام در بخشهای مختلف تا تکمیل و راه اندازی آنها در دوره فعالیت دولت دوازدهم بود.

بر همین اساس رییس سازمان برنامه و بودجه بر عدالت در تخصیص بودجه تاکید و بیان کرد: با همه عزمی که برای رفتار عادلانه داشتیم ادامه راه گذشته و تکمیل پروژه های مهم در کشور غیرقابل اجتناب است.

نوبخت در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی نیز بر تکمیل پروژه های نیمه تمام تاکید کرد و گفت: 52 پروژه مهم نیمه تمام در خراسان رضوی با مبلغ هزار و 105 میلیارد تومان برای تکمیل تا پایان فعالیت دولت تامین اعتبار می شود.

وی افزود: البته تاکنون 339 میلیارد تومان از اعتبار مورد نیاز پرداخت شده و مابقی نیز تامین می شود.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: در سفر امروز به این استان حدود 120 پروژه با اعتبار هزار و 493 میلیارد تومان برای جهش تولید در نظر گرفته شده که با عملیاتی شدن آنها هشت هزار و 560 فرصت شغلی به صورت مستقیم و 26 هزار و 450 فرصت شغلی به صورت غیرمستقیم در استان ایجاد می شود.

وی با بیان اینکه امروز چهار هزار واحد مسکونی ویژه اقشار کم درآمد نیز در خراسان رضوی بهره برداری می شود گفت: قرار بود 2 هزار واحد مسکونی در حاشیه شهر مشهد آماده بهره برداری شود که اعتبار لازم نیز اختصاص یافت، انتظار این بود امروز این دو هزار واحد نیز تحویل مردم شود، اما چرا انجام نشد؟ انتظار این است که موانع به سرعت برطرف شود و اگر لازم است اصلاحات در مصوبه قبلی انجام گیرد.

نوبخت افزود: در سفرهای استانی رییس جمهوری و هیات وزیران و سفرهای کاری به این استان تاکنون در مجموع 117 پروژه با اعتبار سه هزار و 374 میلیارد تومان برای توسعه خراسان رضوی درنظرگرفته شده که تاکنون چهار هزار و 67 میلیارد تومان پرداخت شده یعنی 121 درصد تعهدات محقق شده است.

وی ادامه داد: از نظر سرجمع بیش از تعهد پرداخت شده اما خود را به تغییر قیمتها و افزایش حجم برخی پروژه ها پایبند می دانیم و 609 میلیارد تومان دیگر باید به این استان پرداخت کنیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: سفرهای استانی فرصتی است تا مدیران منطقه ای و استانی به بیان مشکلات بپردازند و مسوولان ملی نیز سیاستهای کلان کشور و برنامه های توسعه ملی و منطقه ای را بیان کنند.

وی با اشاره به پدیده نگران کننده مهاجرت در تعدای از مراکز استانی افزود: در این زمینه ردیف مستقلی برای حاشیه شهر مشهد وجود دارد و با آن مخالفتی نداریم اما سایر استانها نیز به ما در این خصوص فشار می آورند با این همه برای مشهد این ردیف وجود دارد و تا پایان امسال رقم قابل توجهی برای زیرساختهای حاشیه شهر مشهد خواهم داشت.

نوبخت در حاشیه این جلسه به خبرنگاران گفت: مقرر شد در یک مرحله هزار و 100 میلیارد تومان برای طرحهای عمرانی و حدود 500 میلیارد تومان برای طرحهای تولیدی اختصاص یابد که طرحهای تولیدی در راستای جهش تولید و طرحهای عمرانی برای توسعه استان و تکمیل زیرساختها می باشد.

بودجه زیارت معاون رییس جمهوری با اشاره به بودجه زیارت افزود: هر استان و هر شهری در کشور یک مقبره امامزاده دارد و وقتی بحث اعتبار ویژه پیش می آید، بقیه مناطق کشور نیز خواستار استفاده از این بودجه هستند، درحالی که حجم زائر و مسافر در مشهد مقدس قابل قیاس با هیچ جای کشور نیست و به دلیل اهمیت و اولویت شهر مشهد، دولت آمادگی خود را برای تخصیص اعتبار ویژه مربوط به زائران در این کلانشهر اعلام کرده است.

وی همچنین در زمینه بودجه حاشیه شهر مشهد ادامه داد: برای حاشیه شهر مشهد یک ردیف مستقل داشتیم که بر این اساس عمل می شد و و ردیف دیگری به نام "شهید برونسی" در مشهد وجود داشت که با تزریق اعتبار می توانستیم به تکمیل زیرساختها در این زمینه اقدام کنیم.

نوبخت گفت: در این راستا اینجانب تاکنون از محلات مشهد و حاشیه این شهر بازدیدهای مختلف داشته ام و از آنجا که سایر استانها مانند سیستان و بلوچستان نیز متقاضی این اعتبارات بودند، برای اینکه تعداد این ردیف ها زیاد نشوند، همه ردیف ها در مجلس به ردیف متمرکز تحت عنوان زیرساخت حاشیه شهرها اختصاص پیدا کرد.

وی افزود: اما همانطور که اهمیت و اولویت توجه به حاشیه مشهد برای مسوولان ملی و منطقه ای روشن و متمایز بود، اکنون موافقت دولت برای اینکه ردیف مستقل با همین عنوان برای مشهد مقدس داشته باشیم، جزو مصوبات امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار گرفت و طبق پیشنهاد استاندار خراسان رضوی حدود 300 میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت های مشهد و استان لازم است.

مسکن اقشار محروم معاون رییس جمهوری به همراه استاندار خراسان رضوی و رییس بنیاد مسکن کشور عصر پنجشنبه به روستای رادکان شهرستان چناران در 75 کیلومتری شمال غربی مشهد سفر و با دادن کلید 6 واحد مسکونی ویژه محرومان به مالکان آنها بهره برداری رسمی از چهار هزار واحد مسکن محرومان خراسان رضوی را آغاز کرد.

وی در مراسم بهره برداری از چهار هزار واحد مسکن محرومان خراسان رضوی در شهرستان چناران گفت: این واحدها برای اقشار کم درآمد کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی ساخته شده است.

نوبخت افزود: در حال حاضر 110 هزار واحد مسکونی ویژه افراد کم برخوردار و اقشار محروم کشور در حال ساخت است که تاکنون 35 هزار واحد تحویل متقاضیان شده است.

وی ادامه داد: در خراسان رضوی برای ساخت هشت هزار واحد مسکونی ویژه محرومان برنامه ریزی شده است که تاکنون چهار هزار واحد تحویل مالکان شده و طی ماه های آینده چند هزار واحد دیگر هم ساخته و تحویل مالکان می شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با انتقاد از کندی روند ساخت واحدهای مسکونی ویژه محرومان در حاشیه شهر مشهد گفت: علاوه بر اینها 2 هزار واحد نیز در حاشیه شهر مشهد ساخته می شود که به دلیل برخی مشکلات از جمله آماده نبودن زمین در حاشیه شهر روند اجرایی آنها با وجود تامین اعتبار لازم به کندی پیش رفته است.

توجه به حوزه بهداشت و درمان نوبخت همچنین پنجشنبه شب در مراسم افتتاح بیمارستان 200 تختخوابی و خیرساز "ناظران" مشهد که ویژه درمان بیماران سرطانی است گفت: به نمایندگی از دولت از همه خیران بزرگوار که برای به سرانجام رساندن این اقدام خیر و ماندگار تلاش کرده اند تشکر می کنم و حداقل کاری که دولت می تواند در راستای این خدمت پرارزش انجام دهد پاسخ مثبت به مطالبه خیران برای تجهیز وسایل مورد نیاز درمان بیماران سخت درمان این بیمارستان است.

وی افزود: طی هفته آینده تامین تجهیزات این بیمارستان را به وزارت بهداشت اعلام و ابلاغ خواهیم کرد تا خدمات به بیماران، به بهترین نحو انجام شود.

معاون رییس جمهوری در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: با توجه به شرایطی که کشور به خاطر شیوع کرونا درگیر آن شده، اعتبارات وزارت بهداشت و درمان در لایحه بودجه سال 1400 از 2 برابر هم بیشتر شده است.

وی افزود: به علت ایجاد تخت های جدید بیمارستانی و احداث بیمارستان طی سالهای گذشته نیازمند کادر جدید درمان هستیم لذا مجوز 53 هزار استخدام در این خصوص داده شده و بودجه مورد نیاز آن نیز در لایجه بودجه 1400 در نظر گرفته شده است.

نوبخت ادامه داد: با توجه به اهمیت سلامت مردم برای دولت، نخستین اقدام در دولت یازدهم اجرای طرح تحول سلامت بود که در دولت دوازدهم نیز این طرح استمرار یافت تا پرداخت هزینه درمان از جیب مردم به حداقل برسد و اکنون نیز موضوع سلامت در دستور کار دولت قرار دارد.


کلید واژه ها: معاون رییس جمهوری - خراسان رضوی - مجلس شورای اسلامی - استان خراسان رضوی - رییس جمهوری - رییس سازمان برنامه و بودجه کشور - مجمع نمایندگان - خراسان - سازمان برنامه و بودجه کشور - استان خراسان - شورای اسلامی - دولت - سازمان برنامه و بودجه - نمایندگان - جمهوری - نیمه تمام - رضوی - رییس - دولت تدبیر و امید - استان - معاون - محمدباقر نوبخت - نمایندگان مردم - سازمان برنامه - کشور - برنامه - اسلامی - دولت دوازدهم - وظایف قانونی - تدبیر و امید

آخرین اخبار سرویس:
نقاط مشترک اقتصادی در مرز با همسایگان ایجاد شود

مسجد کانون اصلی جوشش و انگیزه بخشی به جامعه است/ ضرورت محوریت مسجد در محلات

استخدام کارمند اداری آقا از تهران جهت کار در منطقه صنعتی ایوانکی

راه یابی 2 روستای خراسان شمالی به مرحله نهایی روستاهای دوستدار کتاب

آژیر خطر پیری جمعیت به صدا در آمده است

برای پرستاران دچار عوارض کرونا امتیاز «شبه ایثارگری» اختصاص داده شود

رسانه ها مشوق اصلی مردم برای حفاظت از عرصه های طبیعی هستند

محسن رفیق دوست: تنها کسی که می تواند مشکلات مردم را حل کند فقط یک سپاهی است

برگزاری نشست گفتمان علمی انقلاب اسلامی با حضور حجت الاسلام خسروپناه

مهمترین رسالت سپاه پاسداران کمک به عمق بخشی خارجی و دفاعی انقلاب اسلامی است/تا 30 سال آینده هیچ کشوری تنها قدرت برتر جهان نخواهد بود

چرا جمعیت امام علی منحل شد؟

کوتاهی دست بابک زنجانی ها از درآمدهای نفتی در جنگ اقتصادی

لایحه رتبه بندی معلمان به تصویب هیات وزیران رسید

پایان راه جشنواره ابوذر

استقبال انگلیس از آزادی نازنین زاغری

بررسی 3 لایحه و یک طرح در صحن شورای شهر اصفهان

سپاهی با فرد نظامی فرق دارد / بنا نیست دولت نظامی تشکیل شود

لایحه رتبه بندی معلمان به تصویب هیات وزیران رسید

استاندار: فضای تهران را در ایام نوروز جذاب برای مردم کنیم

پزشکیان: شورای نگهبان اگر ظریف را تایید صلاحیت نکند، دیگر چه کسی را می خواهد بگذارند بیاید؟ /ظریف بیاید، قالیباف و رییسی پیروز نمی شوند

سردار هوشی سادات فرمانده قرارگاه خاتم شد/سردار سعید نامزد انتخابات ریاست جمهوری می شود

صندوقدار خانم یا آقا

مشاور و مجری تبلیغات و فروش در رسانه های اجتماعی

به دو نفر نیروی دور کاری نیازمندیم

روایت شکنجه های مخوف فرقه خشن/ تلاش رجوی برای نابودی خانواده ها

استخدام برنامه نویس magento2 با حقوق بالا (دورکاری)

استخدام مسئول دفتر مدیر عامل خانم در یک هلدینگ معتبر در تهران

در یک پنل تخصصی عنوان شد: زنان شجاع کردستان حماسه سازان گمنام

علم الهدی: فقط جشن گرفتن در فضای مجازی کافی نیست/ جشنهای ماه شعبان در فضای حقیقی برگزار شود

لایحه رتبه بندی معلمان در هیئت وزیران به تصویب رسید

پُر بازدید های هفدهم اسفند خبرگزاری صدا و سیمای فارس

ابزار موشکی ایران روی هژمونی آمریکا تاثیر گذار است

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء استعفاء کرد

لایحه رتبه بندی معلمان در هیات وزیران تصویب شد

رد حوادث آبان 98 در صحن شورای شهر اصفهان

حاجی میرزایی خبر داد: تصویب لایحه رتبه بندی معلمان در هیئت وزیران

فیلم | امام جمعه همدان: دولت اسلامی موظف به مدیریت فضای مجازی است

اظهارات جنجالی محسن رضایی درباره مذاکره با آمریکا و حضور سوریه در عراق و سوریه

تقدیر مدیر برنامه ایدز سازمان مل از نقش ایران در مبارزه با این بیماری

بررسی طرح ساخت بزرگراه شمال شرق شیراز

گلخانه 2.5هکتاری هیدروپونیک توت فرنگی در چناران افتتاح شد

توییت کاندیدای نظامی انتخابات 1400 پس از استعفا

شرایط بهداشتی کشور نیازمند برگزاری انتخابات الکترونیک است

فرایند صدور چک در قانون جدید اعلام شد

توضیح وزارت کشور درباره دلایل انحلال جمعیت امام علی

تذکر اعضای شورای شهر درباره کوه خواری

صهیونیسم از مسیر اصلی یهودیت بسیار فاصله گرفته و منحرف شده است

اخبار 18:30 شبکه 5 سیما؛ 17 اسفند

استخدام مشاور املاک حرفه ای

استخدام نیرو در رستوران امیر کبیر

استخدام نیروی آقا زیر 27سال

استخدام در کارخانه غذای آماده به پخت

استخدام وکیل و کارشناس تولید محتوا در خدمات بیمه ای آریا آرامین در تهران

استخدام کارشناس تولید محتوا در شرکت خدمات بیمه ای آریا آرامین در تهران

چاه های آب دستگاه های دولتی کنتورگذاری شوند

از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «عصر های کریسکان» در سنندج رونمایی می شود

فرصت شغلی بازیگری

احمدی: محیط ورزش باید پاک ،معنوی و دینی باشد/ در اساسنامه های ورزشی، فرهنگ جایگاه بالایی دارد

استخدام کارمند اداری و انفورماتیک در محدوده میدان جمهوری اسلامی اصفهان

راهکار مناسب و قطعی فقرزدایی آموزش و توانمندسازی است

دیدار وزیر خارجه ایرلند با ظریف درباره برجام

فرمایش امام خمینی (ره) در خصوص عدم ورود نظامی ها به سیاست وابسته به شرایط زمان خود بود/سردار دهقان، یکی از گزینه های ماست/قالیباف و محمد را شایسته ریاست جمهوری نمی دانیم

علم الهدی: جشن های شعبان، حقیقی برگزار شود

انتخابات در بروجرد طبق برنامه های امنیتی و بهداشتی برگزار می شود

بودجه نظام مهندسی تاکنون 170درصد محقق شده است

مراسم رونمایی از نرم افزارهای جدید مجمع جهانی اهل بیت(ع)

سفر دو روزه دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به استان مرکزی به روایت تصویر

تصویر دیده نشده از شهید محمدابراهیم همت + عکس

برگزاری آیین اختتامیه رویداد کار آفرینی در بوشهر

هفت روایت مستند از جنایت های وحشیانه گروهک منافقین

واکنش وزیر خارجه انگلیس به پایان دوره محکومیت نازنین زاغری

اصلاح طلبان و انتخابات 1400؛ تکثر کاندیدا داریم / کاندیدای دیپلمات در راه پاستور

سلحشوری مردم کرد در تاریخ بی نظیر است/رهبری با علم و آگاهی کامل کردستان را استانی فرهنگی نامیدند

حکیم: سفر پاپ نقطه عطفی در مسیر بازیابی جایگاه معنوی عراق است

لایحه رتبه بندی معلمان در هیئت وزیران به تصویب رسید

طرح ممنوعیت ورود به استان لرستان از نوروز 1400 آغاز می شود

حاج قاسم و شهید همت در یک قاب+عکس

وزارت کشور: جمعیت امام علی منحرف شده بود

در دیدار ظریف با همتای ایرلندی چه گذشت؟

جزییات و زمان ثبت نام داوطلبان انتخابات شوراهای شهر/ 4 روش ثبت نام الکترونیک و حضوری

ماجرای سند خوردن کوه بی بی شهربانو به نام یک نهاد عمومی | حجت نظری: شهرداری و محیط زیست مانع تخریب کوه شوند

اعتراضات در مینه سوتا در آستانه محاکمه قاتل جورج فلوید

برگزاری دوره آموزشی مجازی اعضا هیئت نظارت در فارس

کار اینترنتی در منزل با درامد بالا

از تقریظ رهبر معظم انقلاب بر کتاب «عصر های کریستال» در سنندج رونمایی می شود

نگهبانی تمیزکاری جای اسکان داده میشود.

اصولگرایان و انتخابات 1400؛ شرط لاریجانی برای ورود به رقابت انتخابات ریاست جمهوری/ مردم در انتخابات 1400 فریب نمی خورند

مبارزه با تبعیض و فساد اولویت دستگاه قضایی است

منتجب نیا: دیدار پاپ و آیت الله العظمی سیستانی پیام آور وحدت ادیان آسمانی است

لزوم برگزاری باشکوه تر جشنهای مذهبی در شهر همدان

شهر ارواح 50 درجه زیر صفر/ گزارش تصویری

اولویت دستگاه قضایی در مبارزه با تبعیض و فساد

زمان اخذ مالیات از خانه های خالی / موضع دولت درباره اخذ مالیات از اینفلوئنسر ها

تصاویر/ مراسم درختکاری در مدرسه امام شافعی سنندج

چاه های آب دستگاه های دولتی کنتورگذاری شوند

تقدیر از برگزاری نمایشگاه دستاوردهای بومی سازی زیرساخت اطلاعاتی شبکه ملی اطلاعات

مراسم راهپیمایی به مناسبت شهادت امام موسی کاظم (ع) در شیراز برگزار می شود

استخدام کارشناس نصب مودم سازمانی آقا در چهارمحال و بختیاری

چتر مهربانی سپاه بر سر دانش آموزان بی بضاعت؛ 10 هزار بسته معیشتی در شیراز توزیع می شود

لندن: زاغری در اسرع وقت به انگلیس بازگردد

نگاهی به سفر معاون رییس جمهوری به استان خراسان رضوی

نگاهی به سفر معاون رییس جمهوری به استان خراسان رضوی