مطالب مرتبط:
تایید کمیسیون تلفیق با افزایش 70 درصدی بودجه خراسان رضوی
موافقت کمیسیون تلفیق با افزایش 70 درصدی بودجه خراسان رضوی
تخصیص 100 درصدی بودجه برای اتمام پروژهای نیمه تمام خراسان رضوی
پرونده های قاچاق کالا در گمرکات خراسان رضوی 100 درصد افزایش یافت
سفر نوبخت به خراسان رضوی
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 10:402021-01-22اقتصادي

نوبخت: افزایش بودجه خراسان رضوی از میانگین کشوری بیشتر است


ایرنا- رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: لایحه بودجه سال 1400 که به مجلس شورای اسلامی ارایه شد نسبت به بودجه امسال از افزایش 46 درصدی برخوردار است در حالی که با توجه به شرایط متمایز خراسان رضوی، - " مشهد- ایرنا- رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: لایحه بودجه سال 1400 که به مجلس شورای اسلامی ارایه شد نسبت به بودجه امسال از افزایش 46 درصدی برخوردار است در حالی که با توجه به شرایط متمایز خراسان رضوی، بودجه سال آینده این استان 70 درصد افزایش دارد.

محمدباقر نوبخت پنجشنبه شب در ویژه برنامه "اشاره" شبکه سیمای استان بودجه سال 1400 خراسان رضوی را سه هزار و 400 میلیارد تومان ذکر و بیان کرد: بودجه امسال استان حدود 2 هزار میلیارد تومان بوده است و افزایش بودجه سال آینده آن با توجه به ظرفیتی که در اختیار دارد، اقدام مطلوبی است.

وی افزود: هرچند در ابتدا مجلس شورای اسلامی نسبت به افزایش منابع مالی در بودجه تردید داشت بویژه گمان کرد که دولت سهم درآمدهای نفتی کشور در بودجه سال 1400 را بیش از آنکه بایسته است، پیش بینی کرده اما هر سه مولفه در بودجه شامل درآمدهای نفتی، درآمدهای دولت و واگذاری دارایی مالی که انتظار می رفت مجلس ارقام مرتبط با این مولفه ها را کاهش دهد، توسط مجلس افزایش یافت.

رییس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: رفتار مجلس شورای اسلامی نشان داد که حداقل ارقام مربوط به این سه مولفه را پذیرفته و بیشتر از آن را هم جایز دانسته است لذا افزایش 70 درصدی بودجه خراسان رضوی نیز مورد تایید کمیسیون تلفیق مجلس قرار گرفت که امید است با این ارقام در بودجه سال آینده بتوان تحولات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در کشور ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه کشور در یک محاصره کامل اقتصادی قرار دارد گفت: با این حال دولت با وجود همه تنگناهای اقتصادی اجازه نداد دشمن احساس کند کار نظام جمهوری اسلامی را تمام کرده است، دشمن وقیحانه و متوهمانه فکر می کرد که ملت ایران تابستان داغی را در پیش خواهد داشت و 40 سالگی انقلاب را نخواهد دید.

نوبخت افزود: دولت تلاش کرد چرخ توسعه را بچرخاند و نسبت به افزایش حقوق و مسائلی که در این راستا بود، اقدام کند و اجازه ندهد دشمن بتواند حلقه محاصره ایران را تنگتر کند و همه را به ستوه آورد.

وی ادامه داد: ما شاهد بودجه 109 میلیارد دلاری در ایران بوده ایم اما امروز باید کشور را با بودجه کمتر از 9 میلیارد دلار اداره کنیم لذا به اندازه 109 میلیارد دلار نمی توانیم به مردم خدمت رسانی داشته باشیم اما آینده این کشور روشن است.

اجرای 52 طرح دارای اولویت در خراسان رضوی رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: در سفرهای گذشته به خراسان رضوی برای توسعه این استان 117 طرح با اعتبار سه هزار و 347 میلیارد تومان مورد تصویب قرار گرفت که تاکنون چهار هزار و 67 میلیارد تومان مازاد بر اعتبارات مصوب آنها پرداخت شده است و عملکرد ما در این خصوص 121 درصد جلوتر از مصوبات است.

وی افزود: از آنجا که تعدادی از این طرحها در گذر زمان دچار تورم و گرانی شدند، باید 600 میلیارد تومان دیگر برای تکمیل طرحها به خراسان رضوی پرداخت شود.

نوبخت ادامه داد: طبق مصوبه نشست امروز شورای برنامه ریزی و توسعه استان، می توان با هزینه هزار و 100 میلیارد تومان که تاکنون 340 میلیارد تومان آن پرداخت شده است، اجرای 52 طرح را تا قبل از اتمام زمان خدمت این دولت به پایان رساند.

وی گفت: در بخش تولید نیز 120 طرح در خراسان رضوی شناسایی شده که اگر بتوان هزار و 493 میلیارد تومان برای اجرای آنها پرداخت کرد، زمینه اشتغال برای هشت هزار و 500 نفر در استان فراهم می شود.

گلایه از کم کاری مسوولان در ساخت خانه های حاشیه شهر مشهد رییس سازمان برنامه و بودجه با گلایه از مسوولان اجرایی خراسان رضوی در به تاخیر افتادن ساخت واحدهای مسکونی حاشیه شهر مشهد از آنان خواست با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هر چه سریعتر نسبت به تامین زمین و ساخت 2 هزار واحد مسکونی ویژه اقشار کم درآمد در حاشیه مشهد اقدام کنند.

وی با اشاره به مصوبات سفر قبلی خود به خراسان رضوی افزود: پیشتر مقرر شد هشت هزار واحد مسکونی برای افرادی که توانایی مالی برای ساخت مسکن ندارند با اولویت مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی در خراسان رضوی ساخته شود که امروز چهار هزار واحد مسکونی از این تعداد در استان به بهره برداری رسید و چهار هزار واحد باقیمانده نیز در مراحل نهایی ساخت قرار دارند.

نوبخت ادامه داد: از مجموع هشت هزار واحد مسکونی ویژه اقشار کم درآمد در خراسان رضوی، ساخت 2 هزار واحد مسکونی به حاشیه شهر مشهد اختصاص یافت که حتی در سفر قبلی به این شهر کلنگ احداث آن نیز به زمین زده شد اما این واحدها تاکنون به دلیل نداشتن زمین ساخته نشده است.

وی با بیان اینکه ردیف مستقلی در بودجه سالانه برای حاشیه شهر مشهد اختصاص یافته است، گفت: استانهای دیگر نیز کمابیش با مشکلات حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ خود مواجه هستند و انتظار یک ردیف خاص از بودجه برای ساماندهی حاشیه نشینی داشتند لذا برای تامین مالی ساماندهی حاشیه شهر، یک ردیف با عنوان حاشیه شهرها با اولویت حاشیه شهر مشهد در نظر گرفته شد و یک ردیف ویژه هم با عنوان "شهید برونسی" اختصاص یافت که سپاه و وزارت راه و شهرسازی در این زمینه مشارکت داشتند.

خراسان رضوی آسیب پذیرترین استان کشور در برابر کرونا رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به مشکلات صنعت گردشگری خراسان رضوی ناشی از شیوع کرونا افزود: خراسان رضوی یکی از استانهایی است که بیشترین صدمه از کرونا را متحمل شد، لذا دولت در حد مقدورات خود از جهت پرداخت تسهیلات و به تاخیر انداختن مالیات و هزینه بیمه تامین اجتماعی برای اصنافی که با کمبود درآمد مواجه هستند، به یاری آسیب دیدگان ناشی از کرونا شتافت.

وی ادامه داد: تاکنون نیز دو بسته حمایتی به میزان هر بسته شامل سه هزار و 600 میلیارد تومان به اقشار کم درآمد در کشور پرداخت شده که سهم هر نفر 100 تا 120 هزار تومان بوده است، علاوه بر این، غیر از دو نوبت پرداخت یارانه نقدی به اقشار کم درآمد، روز 27 هر ماه یک نوبت ویژه یارانه برای خسارت دیدگان از کرونا نیز پرداخت می کنیم، البته این ارقام برای خانوارهای خاصی است که درآمدی ندارند.

نوبخت گفت: دولت در محدودیتهای شدید مالی قرار دارد اما با این حال از ابتدای امسال تاکنون 50 هزار میلیارد تومان برای پرداخت تسهیلات بانکی به مشاغل آسیب دیده از کرونا در کشور اختصاص داده است.

وی در باره بودجه زیارت خراسان رضوی افزود: به سبب وجود مضجع شریف ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در مشهد و هزینه مضاعفی که برای خدمت رسانی مطلوب به زائران برای این استان ایجاد می شود، قرار بود اعتباراتی در قالب بودجه زیارت به این استان اختصاص یابد اما نمایندگان مجلس خواهان اعتباراتی برای شهرهایی که دارای اماکن مذهبی بودند، از محل بودجه زیارت شدند لذا این مطالبه تامین اعتبارات بخش زیارت برای خراسان رضوی را دشوار کرد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به تلاش نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی برای احیای بودجه زیارت استان ادامه داد: در بودجه سال 1400 چه ردیف ویژه برای اعتبارات بخش زیارت خراسان رضوی باشد و چه نباشد، دولت اعتبارات ویژه این بخش را برای مشهد در نظر خواهد گرفت.

استخدام 53 هزار نفر در کادر درمان کشور نوبخت همچنین با تاکید بر افزایش کادر درمان بویژه پرستاران گفت: با اینکه مجوز استخدام دولتی بسیار محدود است اما در بودجه سال 1400 دولت اعتبارات لازم برای استخدام 53 هزار نفر، افزایش حقوق فوق العاده و کارانه معوق پرستاران در کادر جدید درمان را در نظر گرفت به طوری که بودجه وزارت بهداشت 2.

3 برابر نسبت به بودجه امسال این وزارتخانه افزایش یافت.

وی در خصوص جذب سرمایه گذاری خارجی نیز افزود: باید نسبت به این موضوع واقع بینانه عمل و دامنه توقعات خود از این بخش را محدود کرد زیرا به دلیل تحریم های اقتصادی، نقل و انتقالات پول و همکاری با شبکه بانکی دنیا بسیار دشوار است و باید تحریم ها را دور زد.

نوبخت اظهار امیدواری کرد با توجه به مجاورت استانهایی مانند خراسان رضوی با کشورهای همسایه بتوان همکاری آنها را در جذب سرمایه گذاری خارجی جلب کرد که در این زمینه توفیقاتی نیز به دست آمده است.


کلید واژه ها: بودجه - مجلس شورای اسلامی - خراسان رضوی - سازمان برنامه و بودجه - افزایش - شورای اسلامی - لایحه بودجه سال 1400 - میلیارد تومان - سازمان برنامه - خراسان - لایحه بودجه - رییس سازمان - برنامه - اسلامی - سال آینده - سال 1400 - رضوی - برخوردار - استان - شورای - امسال - میلیارد - محمدباقر نوبخت - مجلس - سازمان - درصد - تومان - شرایط - آینده - نوبخت

آخرین اخبار سرویس:
استخدام برنامه نویس به شکل دورکاری

گجبری ،نامورتبریز

استخدام نیروی راننده

استخدام چرخکار یا دوزنده جهت تولیدی پوشاک بچگانه

فروشنده خانم وآقا

استاد کار ساختمانی

به تعدادی همکار خانم نیازمندیم

جذب نیروی خانم مجرد

سرایدار روز وانباردار

وعده های بی سرانجام و تداوم نابسامانی در بازار روغن!

کروناهای جدید در کمین پیش فروش سفرهای نوروزی

نصف جهان میزبان هنر هزار نقش ایرانی

راننده جهت کار با بیل بکهو سنوپارس دنده ای

به یک مدلینگ خانم نیازمندیم فوری

مدیر تولید ( کارخانه تولید لوازم خانگی )

استخدام منشی حسابدار خانم

به یک نصاب دزدگیر ،ضبط و باند نیازمندیم

چند مدل برای ریمو تتو،میکروبلیدینگ ،لیفت ابرو

نیروی آشپز خانم نیازمندیم

نیازمند مدیر فروش و 2 بازار یاب

استخدام بازاریاب پخش گرم

پرداخت کمک بلاعوض زلزله زدگان سی سخت آغاز شد

جزییات اجرای قانون جدید چک از ابتدای سال 1400

در بازار سهام چه می گذرد؟

کارگر ساده روز مزد زیر 30سال

استخدام کارشناس و مدیر فروش

اجاره میز در سالنی شیک

بازاریاب تلفنی با حقوق ثابت

تایپیست هستم

استخدام مدیر مالی و حسابدار

دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان اسفند تمدید شد

آغاز توزیع گوشت برنج روغن و مرغ مازاد بازار تا چند روز آینده

کاردان: کرونا باعث افزایش سرانه مطالعه کتاب در کشور شد

استخدام خانم و آقا جهت عهد قرارداد حضوری

استخدام دو نفر فرزکار و جوشکار

استخدام راننده به صورت دائمی

دعوت به کار اینترنتی پر درآمد(تجارت اینترنتی)

همکار آشنا به چرخ صنعتی با تسویه ماهانه

ثبت نام راننده ی اسنپ

استخدام نیرو در نانوایی لواش

موقعیت مناسب برای کسب درآمد با سرمایه اندک

خلع ید اسدبیگی ها اصلی ترین خواسته کارگران هفت تپه است / حقوق، عیدی و حق بیمه کارگران پرداخت نشده

پایه های صادراتی ایران در ساحل خام فروشی پهلو گرفته / آمریکا سالانه 1000 میلیارد دلار به کشاورزان یارانه می دهد

بررسی چند ادعا در مورد روند درمان علی انصاریان/ از داروهای میلیونی بلا استفاده تا صورتحساب نجومی بیمارستان

جذب نیروی ماهر فروش لوازم خانگی

ثبت نام موتور و وانت بار در اسنپ

راننده خاور و کمپرسی پایه یک

یک خانم با روابط عمومی بالا اشنا به کامپیوتر

راننده باماشین در آژانس

کارگر ساده فست فود

کسب درآمد دلاری

غربالگری 74 درصد مردم اصفهان در طرح شهید سلیمانی

کارگر ماهر در مغازه لاستیک فروشی و خدمات

تراکت پخش کن فعال

استخدام مشاور ملکی مبتدی و حرفه ای، املاک بزرگ خشت

کارمند خانم یا آقای بازنشسته

مشاور خانوم و اقا برای همکاری در املاک

دعوت به همکاری نیروی آقای جوان در پوشاک زنانه

نیازمند تزیینات ماشین و نصاب ضبط و دزدگیر

متقاضیان کار

اموزش و استخدام نگین تراشی

مشکلی در عرضه دام عشایر وجود ندارد/ عرضه 10 میلیون راس دام عشایر در سال

وضعیت بازار کار مهندسی در ایران چگونه است؟

تفاوت ساتنا و پایا در چیست؟

استخدام منشی جوابگوی تلفن خانم در یک شرکت آموزشی از راه دور در فارس

بازاریاب حرفه ای برای فروش بدون نیاز به سرمایه

به یک فروشنده جوان جهت کار در سوپر مارکت نیازمندیم

خدمتکار

ثبت نام رانندگان خانم و آقا به صورت کاملا

تراکت پخش کن دادزن کار دانشجویی ونیمه وقت پاره وقت

فروشنده خانم غرفه عسل در فروشگاه رفاه

استخدام بازاریاب حضوری

ستاد تنظیم بازار: دلیل افزایش قیمت میوه صادرات است

پول های خرد به یک چالش جدی برای کشور تبدیل شده است

چند نکته مهم و کاربردی برای نگهداری پارچه لینن

سلفی آسانسوری سپیده خداوردی /عکس

تمدید دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان اسفند

آماری جالب از ساعتهایی که زنان و مردان ایرانی صرف خوردن و خوابیدن می کنند

15 درصد تخفیف آیگپ برای مشترکان همراه اول

نرخ تورم در قم نسبت به سایر استان ها پایین است

آماری جالب از ساعتهایی که زنان و مردان ایرانی صرف خوردن و خوابیدن می کنند

عینک فوق العاده و خاص شقایق دهقان /عکس

ترکیب سه آنتی بیوتیک برای درمان درد های عصبی

کاهش قاچاق معکوس انسولین

مذاکرات مزدی از هفته آینده آغاز می شود/ حداقل هزینه خانوار 6.8 میلیون تومان تعیین شد/ کارگران به جبران قدرت خرید از دست رفته نیاز دارند

جهت استخدام

موتور سوار با موتور کار در اداره پست

50 نفر کارگر ساده با جای خواب و غذا

نیاز به سرمایه گذار برای توسعه صنعت توریسم

شواری عالی کار از هفته آینده وارد مذاکرات مزدی می شود/ حداقل هزینه خانوار 6.8 میلیون تومان تعیین شد/ کارگران به جبران قدرت خرید از دست رفته نیاز دارند

ثبت نام روغن برای تحویل در 1400!

شواری عالی کار از هفته آینده وارد مذاکرات مزدی می شود/ افزایش مزد معنی نمی دهد، کارگران به جبران قدرت خرید از دست رفته نیاز دارند

کار در منزل اینترنتی فرصت عالی

استاد کار بلوک زنی نیازمندیم

بازاریابی بازاریاب پرسود حوزه ساختمان

باغدارانی که امسال داغدارند+فیلم

افزایش سالانه تبدیل مقالات ایرانی به تجاری سازی

استخدام پیک موتوری در شرکت اسپید

منشی خانم یا آقا

بسته بندی کار پاره وقت

نوبخت: افزایش بودجه خراسان رضوی از میانگین کشوری بیشتر است

نوبخت: افزایش بودجه خراسان رضوی از میانگین کشوری بیشتر است