موضوعات داغ: - بازنشستگان تامين اجتماعي - فدراسيون فوتبال - پنجره نقل و انتقالاتي - تامين اجتماعي - بازرسي هاي آژانس - مجلس شوراي اسلامي - كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي - حقوق بازنشستگان - شوراي اسلامي - اقدام راهبردي براي لغو تحريم ها - اداره كل محيط زيست استان تهران - كامپانيا - رودخانه هاي مرزي - اقتصاد صلح - مراكز درماني سرپايي - بالشت - شركت ملي - ديشموك كهگيلويه - غارنگاره - ويكرام - بت كليا - هوادار - قانون هدفمندي يارانه ها

مطالب مرتبط:
رونمایی آفرینش های هنری طراحان لباس کشور 
بندهایی از طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری مغایر سیاست های کلی تشخیص داده شد
خرید بیش از 9 هزار کتاب در نخستین نمایشگاه مجازی / نزدیک به 6 هزار کتاب تحویل پست داده شده است
بندهایی از طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری مغایر سیاست های کلی تشخیص داده شد
شرکتهای پیمانکاری مناطق ویژه بایستی طرح طبقه بندی مشاغل را اجرا کنند
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 3 بهمن 1399 ساعت 08:452021-01-22اقتصادي

دختران نوجوان در پوشش با کمبود مواجهند/ سه حلقه دانشگاهی، طراحان و تولیدکنندگان را در کنار هم قرار داده ایم/ پیش خرید سیصد طرح لباس کودک ازسوی تولیدکنندگان


دختران نوجوان ما در زمینه پوشش اسلامی با مشکلاتی مواجهند و به نوعی دچار کمبودند زیرا کمتر به نیازهای این رده سنی پرداخت شده است.

- " شفاپور می گوید: دختران نوجوان ما در زمینه پوشش اسلامی با مشکلاتی مواجهند و به نوعی دچار کمبودند زیرا کمتر به نیازهای این رده سنی پرداخت شده است.

این کاستی خانواده ها و والدین را نیز با مشکلاتی مواجه کرده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، حوزه مد و لباس طی سال ها و دهه های گذشته کودکان و نوجوانان و نحوه پوشش آن ها را نادیده گرفته و تا سه سال پیش رویدادی تخصصی در این زمینه وجود نداشته است.

جشنواره لباس کودک که تا به امروز طی دو دوره برگزار شده و سومین دوره آن به دبیری غزاله بهمنی در حال برگزاری است، یکی از اتفاقات با اهمیتی است که برای برگزاری بهتر آن برنامه ریزی های کوتاه و بلندمدت شده است.

سیده مرضیه شفاپور (دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور) طی گفتگو با ایلنا ضمن توضیح درباره اهمیت رده سنی کودک و نوجوان و نوع پوشش آن ها از اتفاقات تازه ای گفت که در سومین جشنواره لباس کودک به آن پرداخته شده است.

سومین جشنواره لباس کودک در حال برگزاری است.

اتفاقات جدیدی که در رویداد امسال افتاده، چه مواردی هستند؟ رویکرد سومین جشنواره ملی لباس کودک و نوجوان نسبت به سال های قبل خیلی متفاوت شده است.

اول اینکه بخش علمی و دانشگاهی را به جشنواره افزوده ایم و طی این اتفاقات از تصویرگری ها و مقالات و پایان نامه هایی که در این حوزه نگاشته شده وبه رشته تحریر درآمده بهره برده ایم و انتخاب هایی در این زمینه داشته ایم.

پس از اعلام فراخوان نزدیک به 300 اثر در این بخش به دست مان رسید.

طی دوره های قبلی بخش کیف و کفش را نداشتیم و این بخش نیز در جشنواره امسال وجود دارد و مورد توجه قرار گرفته است.

در رابطه با نحوه پوشش کودکان و نوجوانان در قالب جشنواره لباس کودک چه اتفاقات جدیدی رخ داده است؟ لباس های پوشیده و با حجاب در قالب پوششی کامل که مورد استفاده رده سنی نوجوان است، یکی دیگر از بخش های جشنواره لباس کودک امسال است.

به عنوان یکی از متولیان حوزه مد و لباس از اهمیت قشر نوجوان بگویید.

به هرحال رده سنی نوجوان یکی از مقاطعی است که کمتر به آن توجه شده و از منظرهای مختلف دارای اهمیت بسیار است.

در واقع رده سنی نوجوان بین دو رده سنی کودک و جوان قرار دارد و این دومقطع را به یکدیگر مرتبط می کند و این موضوع نیز بر اهمیت توجه به این رده سنی می افزاید.

از طرفی شاید مطلع باشید که دختران نوجوان ما در زمینه پوشش اسلامی با مشکلاتی مواجهند و به نوعی دچار کمبودند زیرا کمتر به نیازهای این رده سنی پرداخت شده است.

این کاستی خانواده ها و والدین را نیز با مشکلاتی مواجه کرده است.

آن ها به طور معمول نمی دانند برای پوشش دختران نوجوانشان چه انتخابی داشته باشند و تلاش ما این بوده با افزودن بخشی جدید به رویداد امسال این مسئله را تاحدودی حل کنیم.

در جشنواره امسال معلولین را نیز مد نظر داشته اید.

درباره این اتفاق نیز توضیح دهید.

با توجه به اینکه امسال بحران کرونا بر تمام کشورها حاکم شده، ما نیز بخشی جدید را به دیگر بخش ها اضافه کردیم که طی آن لباس و پوشش افراد معلول و کم تواناها و ناتوان های جسمی مورد توجه قرار می گیرد.

در ادامه از متقاضیان خواستیم لباس هایی را برای معلولان و کم توان ها طراحی کنند که در این بخش نیز لباس هایی به دست ما رسیده است.

انتخاب اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره بر چه مبنایی بوده است؟ همه تلاشمان این بوده در این بخش از وجود افراد کاربلد و متخصص بهره ببریم، زیرا به هرحال سیاستگذاری هر رویداد به دلیل ایجاد خط و مشی ها از اهمیت زیادی برخوردار است، لذا اینگونه نبوده که صرفا طراحان را دعوت به همراهی و همکاری کنیم.

ما در این بخش روانشناس رنگ داریم و از وجود روانشناس کودک نیز بهره برده ایم.

روانشناس حوزه نوجوان نیز داریم تا علائق و خواسته های این رده سنی رادر قالب شورای سیاست گذاری، ارزیابی کند و با ایجاد تمهیدات تخصصی در رفع کاستی ها و مطالبات موجود بکوشد.

از وجود طراحان نیز استفاده کرده ایم و اساتیدی را داریم که در حوزه کیف و کفش فعالیت می کنند.

از طراحان خواسته ایم نیازهای مهم رده سنی کودک و نوجوان را مدنظر قرار دهند و کفش هایی را طراحی کنند که سلامت پای بچه های ما را تامین کند.

حتی نوع جنس پارچه ها و متریال هایی که در طراحی و دوخت لباس ها به کار رفته نیز برایمان اهمیت داشته و تلاش کرده ایم به این موضوع نیز نگاهی تخصصی و حرفه ای داشته باشیم.

و کدام ارگان ها و نهادها برای برگزاری جشنواره امسال شما را همراهی کرده اند؟ در رویداد امسال سه حلقه دانشگاهی، طراحان و تولیدکنندگان را در کنار هم قرار داده ایم که این اتفاق نیز کیفیت جشنواره را به نوعی افزایش می دهد و باعث تعامل بیشتر دانشگاهیان، طراحان لباس و تولیدکنندگان پوشاک خواهد شد.

با توجه به اینکه بحران کرونا فعالیت های جمعی و برگزاری جشنواره ها را تحت تاثیر قرار داده، از استقبال متقاضیان حوزه مد و لباس در جشنواره امسال بگویید.

به جز 300 اثری که در بخش مقالات، تصویرگری و پایان نامه به دستمان رسید، تعداد 740 اثر به دبیرخانه جشنواره سوم لباس کودک ارسال شد.

نکته جالب تر اینکه پیش از آغاز داوری ها، تولیدکنندگان سیصد اثر طراحان ما را پیش خرید کرده اند که اتفاق بسیار خوبی است.

در حال حاضر برندهای خارجی در ایران بازار فعالی ندارند و ما تولیدکنندگان بین المللی فعال در عرصه کودک را دعوت کردیم.

جشنواره سوم لباس کودک نسبت به دو دوره قبل تا چه حد مورد استقبال قرار گرفته است؟ استقبال متقاضیان نسبت به دوره های قبل بیشتر بوده است.

امسال بحران کرونا را داشتیم و شخصا فکر نمی کردم تعداد علاقمندان اینقدر زیاد باشد و تعداد بالایی از آثار برایمان ارسال شود.

به هرحال کرونا معضلی بود که روی بسیاری از کسب و کارها تاثیر بسیار داشت.

اما در چنین شرایطی طراحان ما کارهای مفید و موثری انجام داده اند.

در جشنواره امسال طرح هایی داشتیم که از نقاط دور کشور برایمان ارسال شده بود.

به اضافه اینکه امسال از فضای مجازی بهترین و بیشترین بهره را برده ایم.

طی این مدت هرشب با اساتید مختلف، برنامه های لایو اختصاصی داشتیم.

آن اساتید بر اساس تخصصشان مباحث و موضوعات مختلفی چون کالکشن، رنگ و پارچه را توضیح می دادند و تحلیل می کردند.

این را هم در نظر داشته باشید که رویدادهای این چنینی بعد بیزینسی و بازاری آثار را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

همین که چند طرح و اثر وارد چرخه تولید می شود اتفاق خوبی است و به نظرم بهترین اتفاق جشنواره نیز همین است.

برای تعامل با تولیدکنندگان و بازاریان با چه نهادهایی وارد تعامل شدید؟ ما امسال علاوه بر تولیدکنندگان مختلف، شورای عالی برندها و اتحادیه تولیدکنندگان و صادر کنندگان پوشاک و نساجی را در کنارمان داشتیم.

سال گذشته این تعاملات را نداشتید؟ خیر این نهادها و مسئولان مربوط به آن ها، در دوره های قبل با ما همراه نبودند.

از طرفی با دانشگاه های فعال در عرصه طراحی نیز تعاملات خوبی برقرار کردیم.

همه این موارد باعث شد به خروجی قابل قبولی دست یابیم.

اینکه طی یک سال گذشته برندهای خارجی به ایران راه نیافته اند برای تولیدکنندگان فرصت است یا تهدید؟ این اتفاق هم می تواند فرصت باشد و هم می تواند تهدید محسوب شود.

فرصت از این جهت که زمینه فعالیت برندها و تولیدکنندگان داخلی فراهم می شود.

تهدید از این جهت که ما باید به هرحال با برندهای خارجی نیز رقابت کنیم.

زیرا وقتی برندهای مختلف با هم رقابت کنند روی طرح های طراحان ما و کیفیت آثار تولیدی تاثیرات مثبت خواهد داشت و حال که درگیر محدودیت ها هستیم این امکان فراهم نیست.

زمانی که طراحان و تولیدکنندگان داخلی در کنار برندهای مطرح و درجه یک دنیا قرار گیرند، علاوه بر انگیزه بیشتر، آثار با کیفیت تری تولید می کنند زیرا چه بخواهند چه نخواهند باید رقابت کنند تا از دور فعالیت خارج نشوند.

در کل هدف ما این است که نوجوان ما با افتخار برند ایرانی را به تن کند و صرفا به دنبال این نباشد که برندهای غربی را بپوشد.

تلاشمان این است این فرهنگ را به مرور ایجاد کنیم.

البته در این میان نباید تنوع و کیفیت برندهای خارجی را نادیده بگیریم و صرفا به ایرانی بودن فکر کنیم.

تولیدات ایرانی باید کیفیت بالایی داشته باشند تا مورد قبول مردم قرار گیرند.

همینطور است.

برندهای خارجی سالهای سال است که فعال هستند و همه آن ها با علم و آگاهی ادامه مسیر داده اند.

اگر ما فرصتی را برای طراحان و تولیدکنندگان داخلی ایجاد کنیم، قاعدتا آن ها نیز الگو می گیرند و کیفیت کارشان را بالا می برند.

زمانی که ما امسال برای اولین بار لایوهای اختصاصی گذاشتیم و زمانی که اساتید رنگ را دعوت کرده ایم و آن ها آمده اند و راجع به روانشناسی رنگ ها در لباس کودک و نوجوان صحبت کرده اند، زمانی که از وجود استادی متخصص در زمینه پارچه بهره برده ایم و زمانی که روانشناس کودک و نوجوان را به جشنواره دعوت کرده ایم، اینها کمک کننده است.

آیا قرار نیست کارگروه یا انجمنی را در زمینه لباس کودک و نوجوان تشکیل دهید؟ بازخوردهایی از سراسر کشور داشتیم مبنی بر اینکه این روند متوقف نشود و بیش از پیش به رده سنی کودک و نوجوان اهمیت دهیم و تا آن را پررنگ تر ببینیم.

کلا درخواست ها و تاکیدها بر این موضوعات بوده و ما نیز به این نتیجه رسیدیم که شورایی را تحت عنوان انجمن طراحان کودک و نوجوان تشکیل دهیم و این اتفاق به زودی رخ خواهد داد.

تلاشمان این است این انجمن به زودی تشکیل شود تا در جشنواره سال آینده به صورت تخصصی برنامه ارائه کند و عملکردهای مثبتی داشته باشد.

قرار است با هدف ساماندهی و حمایت از فعالیت قانونی مزون ها، فعالان این صنف مجوز دریافت کنند.

این اتفاق قبلا وجود نداشت؟ برای ساماندهی مزون ها تلاش های بسیاری صورت گرفته این اتفاق به طور کم و بیش وجود داشته اما الان با توجه به ارتباط خوبی که از طریق فضاهای مجازی برقرار کرده ایم.

آیا حوزه اختیارات و نحوه عملکرد انجمن لباس کودک در حد یک صنف ارتقا پیدا خواهد کرد؟ بله این امکان وجود دارد.

کلا ما به عنوان کارگروه ساماندهی مد و لباس به انجمن ها کمک می کنیم و این وظیفه ماست.

اما اینکه انجمن ها چگونه به آن نتیجه نهایی خود برسند مربوط به عملکرد هیئت مدیره و دیگر اعضا است.

به هرحال هر انجمنی که در حوزه مد و لباس تشکیل شده، کارگروه کنارش بوده.

کارگروه همیشه نظرات تخصصی خودش را اعلام کرده است.


کلید واژه ها: نوجوان - تولیدکنندگان - برگزار - دختران - لباس کودک - کودکان و نوجوانان - پوشش - کمبود - برگزاری - رده سنی - اسلامی - پرداخت - لباس - کودک - خانواده ها - سومین دوره - دچار - دوره - مد و لباس - نوجوانان - خبرنگار - جشنواره - خانواده - والدین - طراحان - کودکان - یکی از - کاستی - گزارش - دبیری

آخرین اخبار سرویس:
قیمت انواع گوشی موبایل در 10 اسفند+ جدول

دست و پا زدن شرکت ها در اتاق تاریک!

تقاطع غیرهمسطح جعفریه قم تا پایان امسال به بهره برداری می رسد

قطع آب در بعضی از نقاط شیراز

استخدام کارشناس حقوقی در شرکت صبا نفت در تهران

استخدام متصدی پذیرش مشتریان بازار سرمایه بورس در شهرستان بانه

استخدام کارشناس فنی مهندسی(رشته مکانیک،صنایع، برق،شیمی)در شهرک صنعتی شکوهیه

مجوز تشکیل صندوق سرمایه گذاری(ETF) توسط وزارتخانه ها

پزشکی قانونی: گرانی 300 درصدی تجهیزات/ عدم استقبال از استخدام

کمک 15 میلیارد ریالی خیران به خانواده های زندانیان مراغه و عجبشیر

توزیع بیش از دو میلیارد لیتر انواع فرآورده های نفتی در زاهدان

کرونا در دورهمی ها و مراسم ختم و عروسی گروگانگیری می کند

منابع طبیعی تجدید شونده زیربنای توسعه پایدار جوامع است

تحویل ماست نوشیدنی با طعم سیب به جای آیفون 12 پرو مکس

جزییات پرداخت وام 70 میلیونی فرزند سوم

اردبیل قطب جدید گردشگری کشور می شود / اجرای 40 هزار میلیارد ریال طرح سرمایه گذاری گردشگری در استان

از ذخیره سازی میوه شب عید تا تمدید مهلت شرکت در کنکور

خطای هندی که حتی VAR هم آن را ندید ! + سند

چگونگی صدور چک چند امضایی در قانون جدید

چگونگی طرح دعوای مطالبه خسارت

قیمت طلا و سکه امروز 10 اسفند 99

منابع طبیعی تجدید شونده زیربنای توسعه پایدار جوامع است

جزییات جدید درباره قانون صدور چک

ببینید | گفتگو با خانم کوهی موسس آموزشگاه طراحی و دوخت ترمه

اعلام آلوده ترین مناطق اهواز از نظر کرونا

دست و پا زدن شرکت ها در اتاق تاریک!

استخدام 6 عنوان شغلی در شرکت سپند تهویه در شهرک صنعتی پرند

پیش ب ینی قیمت طلا سه شنبه 11 اسفند

رشد باورنکردنی آمار نصب جهانی iOS 14

فارس من| مشکلات اراضی «شرکت شاندیز بذر» با تهاتر حل می شود

تست کرونا برای پروازهای به مبد أ و مقصد خوزستان الزامی شد

نیسان انتشار دی اکسید کربن خودروهایش را کاهش می دهد

فیلم/ توضیح بانک مرکزی پیرامون مبادلات بیت کوین از طریق صرافی های مجاز

کم رونقی بی سابقه در نمادهای اصفهانی بورس/ جمع شدن صف فروش «فولاد» در دقیقه 90

احداث کارخانه لیفتراک و تولید برق از گاز توسط ایران در ارمنستان/ صادرات 6400 کالا از ازمنستان به اروپا با مالیات صفر

انتقاد نماینده تهران از نحوه اعمال نظر نماینده دولت در خصوص پیشنهادات نمایندگان

استخدام کارگر انبار آقا در مجموعه کالا خانه تهران در محدوده میدان شوش

همکاری ایران برای استخراج معادن مس ارمنستان/اجلاس همکاری های بین بخشی ایران و ارمنستان

استخدام تراشکار و فرزکار در یک شرکت معتبر مهندسی در پاکدشت

استخدام کارشناس ارشد سرمایه انسانی در شرکت صبا نفت در تهران

استخدام کارشناس برنامه نویس PHP در شرکت گل خندان تجارت در اصفهان

مبادله پایاپای پیتزا در برابر یک پرس غذای خانگی

چگونگی صدور چک چند امضایی در قانون جدید

برگزاری اولین رویداد معرفی طرح های نوآورانه شتابدهنده صدر فردا برای جذب سرمایه گذار

ماجرای خانه منسوب به نصیرالدوله به کجا رسید؟

خرید لوازم خانگی خارجی یا ایرانی

موزه نفت سوزها در کرمان گشایش می یابد

کارخانه لیفتراک و تولید برق از گاز توسط ایران در ارمنستان/ صادرات 6400 کالا از ازمنستان به اروپا با مالیات صفر

نحوه صدور چک های جدید بانکی

مردم آذربایجان غربی 2هزار و 550 میلیارد ریال به نیازمندان کمک کرده اند

درباره آنان که عطش خرید دارند

ایران خودرو با پیش فروش 7 محصول

استخدام کارشناس فروش بیمه در بیمه سامان نمایندگی 1166 در مازندران

پرداخت 2 میلیارد تومان زکات در شهرستان رودسر

استخدام 2 عنوان شغلی در شرکت لینک اکسپرس در البرز و تهران

تزریق نخستین واکسن ایرانی تاپایان سال

آذربایجان شرقی بندر خشک می شود

برق بازار فلافل فروشان اهواز هم قطع شد

اولین واکسن ایرانی تاپایان سال تزریق می شود

کارمند قلابی در ایلام دستگیر شد

ویژگی چک های جدید بانکی چیست؟ (فیلم)

توفان 600 میلیون ریال به شبکه توزیع برق زابل خسارت وارد کرد

اعلام آلوده ترین مناطق شرق اهواز از نظر شیوع کرونا

در صورت صدور قطعنامه ضد ایرانی در شورای حکام آژانس ، واکنش قاطع خواهیم داشت!

پیش بینی بورس فردا دوشنبه 11 اسفند 99

قیمت روز خودرو در 10 اسفند

ظرفیت های ویژه آذربایجان شرقی برای ارتباط تجاری با ارمنستان/همکاری ایبران برای استخراج معادن مس

راهکار ارتقاء شفافیت اطلاعات در عرصه ی اقتصاد ایران چیست؟

استخدام کارشناس فروش و بازاریابی تلفنی با مزایا در تهران

آلوده ترین مناطق شرق اهواز از نظر شیوع کرونا مشخص شدند

5500 میلیارد ریال تسهیلات جهش تولید در آذربایجان غربی پرداخت می شود

استخدام 7 عنوان شغلی در شرکت سک سک در شیراز

اعلام جزییات صورت حساب از طریق پیامک

اهدای 200دستگاه آبگرمکن به مددجویان

مرمت خانه حاجیان؛ مکتب خانه 150 ساله سمنان

آخرین قیمت انواع تبلت/ امروز 10 اسفند

شرط مجلس برای موافقت با ارز 4200 تومانی

وانت نیسان در بازار چند؟

ایجاد زبان مشترک برای رفع مشکلات واحد های تولیدی عمده دستاورد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بوده است

چگونگی صدور چک چند امضایی در قانون جدید

توزیع 180 تن کالا های اساسی در میامی

استخدام مدیر تولید آقا (رشته مدیریت صنعتی، صنایع) در البرز

دور زدن دنیا برای واردات نهاده های دامی!

میرتاج الدینی: واعظی وزیر بود استیضاحش می کردیم

بدون حتی یکبار مراجعه به بانک، حساب افتتاح کنید، کارت بانکی را درب منزل تحویل بگیرید

نشست مجمع نمایندگان کرمانشاه با وزیر نیرو برگزار شد

ارزش صادرات معدن و صنایع معدنی از 5.6 میلیارد دلار فراتر رفت

افرادی که پس از اخذ بلیت قطار به کرونا مبتلا شوند از حضورشان در قطار ممانعت می شود

انتظار بازنشستگان تامین اجتماعی برای صدور احکام جدید تا نیمه اسفند 99

پیشگامی فولاد خراسان در ایفای مسئولیت های اجتماعی شایسته قدردانی است

طرح توسعه میدان نفتی آذر به بهره برداری رسمی می رسد

پرداخت تسهیلات کرونایی به صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا

انتقاد نماینده تهران از نحوه اعمال نظر نماینده دولت در خصوص پیشنهادات نمایندگان

افزایش 35 درصدی نرخ تاکسی های تبریز در سال آینده

توسعه میدان نفتی آذر؛ پیغام مهم بین المللی در شرایط تحریمی

انتقاد نماینده تهران از نحوه اعمال نظر نماینده دولت در خصوص پیشنهادات نمایندگان

چگونه برای یک کسب و کار خانگی شبکه فروش ایجاد کنیم؟

3535 نهال به یاد شهدای زنجان غرس می شود

خبر 20 یکشنبه 10 اسفند

بانک رفاه اعلام کرد: به پزشکانی که از نسخ الکترونیکی استفاده کنند تسهیلات می دهیم

دختران نوجوان در پوشش با کمبود مواجهند/ سه حلقه دانشگاهی، طراحان و تولیدکنندگان را در کنار هم قرار داده ایم/ پیش خرید سیصد طرح لباس کودک ازسوی تولیدکنندگان

دختران نوجوان در پوشش با کمبود مواجهند/ سه حلقه دانشگاهی، طراحان و تولیدکنندگان را در کنار هم قرار داده ایم/ پیش خرید سیصد طرح لباس کودک ازسوی تولیدکنندگان