مطالب مرتبط:
اگر هاشمی بود حزب کارگزاران را به اتحاد با اصلاح طلبان ترغیب می کرد
باید ناز اصلاح طلبان را هم بکشند که در 1400 کاندیدا شوند /چرا قالیباف با این رأی به مجلس رفت؟/فائزه هاشمی متفاوت از خانواده است
مشاور آیت الله هاشمی: باید ناز اصلاح طلبان را هم بکشند که در 1400 کاندیدا شوند
مشاور آیت الله هاشمی: باید ناز اصلاح طلبان را هم بکشند که در 1400 کاندیدا شوند /چرا قالیباف با این رأی به مجلس رفت؟/فائزه هاشمی متفاوت از خانواده است
اگر اصلاح طلبان ردصلاحیت شوند، خاتمی هم نامزدی معرفی نمی کند/ همه اصلاح طلبان از یک نامزد حمایت خواهند کرد
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 28 دی 1399 ساعت 13:352021-01-17سياسي

اگر هاشمی بود کارگزاران به جای تک روی به اتحاد با اصلاح طلبان ترغیب می شد


اگر هاشمی بود کارگزاران به جای تک روی به اتحاد با اصلاح طلبان ترغیب می شد به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلام نو، غلامعلی رجایی، مشاور اکبر هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه مجلس یازدهم در هفت ماه گذشته کاملا ناپخته عمل کرده است، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازسلام نو، غلامعلی رجایی، مشاور اکبر هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه مجلس یازدهم در هفت ماه گذشته کاملا ناپخته عمل کرده است، گفت: نمایندگان باید با نمایندگان ادوار مجلس، استانداران و مسوولان اجرایی و تقنینی مشورت کنند.

مشورت در واقع سهیم کردن دیگران در اندیشیدن است و انسان را به پختگی می رساند.

مشاور مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه تک صدایی به کشور آسیب می زند، یادآور شد: واقعیت این است که نمایندگان مجلس یازدهم در خوش بینانه ترین حالت با مشارکت 42 درصدی وارد مجلس شدند، به این معنی همه مردم در انتخاب این مجلس شریک نبودند و حتی معتدلان اصولگرا هم نتوانستند با سهم قابل اتکایی وارد مجلس شوند.

فاجعه وقتی است این تک صدایی در دولت آینده هم تکرار شود.

وی گفت: در غاصب بودن رژیم صهیونیستی تردیدی نیست اما چرا برای از بین بردن این رژیم در مجلس به طور رسمی زمان تعیین می کنند در حالی می دانند این موضوع حساسیت بین المللی را موجب می شود؟ این ریشه در رویکرد تک صدایی دارد و باید برای آن فکری کرد.

اگر از همین منظر نگاه کنیم به نظرم رییس جمهوری منتخب 1400 باید اصلاح طلب یا ترکیبی از اصلاح طلبان، اصولگرایان و اعتدالی ها باشد.

نظر هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری 76 ناطق نوری بود رجایی شرایط انتخاباتی سال 1400 را شبیه خرداد 76 توصیف کرد و افزود: در آن سال با وجود اینکه نظر مرحوم اکبر هاشمی رفسنجانی، علی اکبر ناطق نوری بود ولی به صراحت گفت که از آرا مردم صیانت و حراست می کند و در نهایت از دل صندوق رای، سید محمد خاتمی بیرون آمد.

 الان هم فکر می کنم اگر حاکمیت مشارکت و نظر واقعی مردم را می خواهد، باید به شیوه هاشمی عمل کند.

مشاور رسانه ای شهردار تهران از انتخابات اسفند 98 مجلس شورای اسلامی به عنوان تجربه تلخ یاد و اظهار کرد: از این تجربه تلخ درس بگیریم تا رییس جمهوری حداقلی نداشته باشیم تا در چانه زنی های بین المللی با مشکل مواجه نشویم.

نباید فراموش کرد که اقتدار و اعتبار اجتماعی هر سیستم سیاسی به حضور و مشارکت مردم در همه مسائل  است.

  بزرگان جریان اصولگرا باید به مجلس مشورت دهند رجایی ادامه داد: در مجلس یازدهم شاهد رگه های خیزش تندروی و افراطی گری هستیم مثلا اینکه در طرح ها مجازات زندان برای مسوولان تعیین می کنند از عجایب جهان است.

 مجلس اختیار نظارت دارد و وقتی این ابزار را در اختیار دارد باید از آن استفاده کند، نظارت باید به حدی دقیق باشد که نیازی به بازداشت و زندان نباشد.

شما حق نظارت و اعمال نظارت دارید نه تهدید مسوولان اجرایی به زندان! این مجلس از شگفتی های دوران است و به نظرم عقلای قوم باید فکری کنند و جلوی این تندروی ها را بگیرند.

  این فعال سیاسی ادامه داد: بزرگان جریان اصولگرا باید به مجلس مشورت دهند.

عقلای اصولگرا اگر به فکر اعتبار خود هستند باید کاری کنند که نمایندگان دست از این تندروی ها بردارند.

اگر اصلاح طلبان 2 درصد رای دارند گزینه های آنها را تایید صلاحیت کنند رجایی در واکنش به اظهارات فعال اصولگرا که بر پایه یک نظرسنجی رای اصلاح طلبان در انتخابات 1400 را  2 تا 8 درصد عنوان کرده بود، یادآور شد: این نظرسنجی ها قابل استناد نیست و اگر فکر می کنند اصلاح طلبان 2 درصد رای دارند بدون نگرانی گزینه های آنها را تایید صلاحیت کنند.

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی گفت: نه تنها اصلاح طلبان که پایگاه رای اصولگرایان هم افت کرده است اگر افت نکرده بود، چرا محمدباقر قالیباف با این رای به مجلس رفت؟ مردم به دلایل متعدد نسبت به آینده ناامید هستند.

 این مجلس که با شعار معیشت تشکیل شد، باید به سمت بهبود وضعیت اقتصادی حرکت می کرد نه اینکه به جای کمک به دولت مقابل آن بایستد.

دولت حداقلی قدرت چانه زنی کمی دارد رجایی گفت: اگر مشارکت و پشتوانه رای پایین باشد، دولت نمی تواند در مذاکرات بین المللی چانه زنی کند.

حتی اگر وزیر خارجه رای اعتماد پایینی از مجلس بگیرد قدرت مذاکره خواهد داشت.

بنابراین قدرت چانه زنی در مذاکرات جهانی برای یک رییس جمهوری و دولت حداقلی پایین می آید.

این فعال اصلاح طلب ادامه داد: اگر مردم پای صندوق رای نیایند، پیام های بین المللی زیادی از این عدم حضور شنیده می شود و کار دولت منتخب را مشکل می کند.

بنابراین حتی باید ناز اصلاح طلبان را بکشند تا آنها جنس خوبی عرضه کنند و مشتری بیشتری را جذب کنند.

مغازه ای که یک نوع پارچه دارد خریداران ترجیح می دهند با همان لباس قدیمی کنار بیایند و جنسی نخرند.

رجایی افزود: نگرانم رییس جمهوری بعدی با یک رای حداقلی انتخاب شود.

این موضوع پیام های منفی در داخل و بیرون خواهد داشت، امیدوارم این اتفاق نیفتد.

آرزوی من دیدن انتخاباتی پرشور در 28 خرداد 1400 است.

 مردم اگر ببینند که رقبای قدری در میدان حضور دارند کنجکاو می شوند و فرد قوی تر را انتخاب می کنند.

طرح انتخاباتی مجلس کشور از نخبگان خالی می کند رجایی با اشاره به مصوبه اخیر مجلس تحت عنوان اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری و شرایط مندرج در آن برای نامزدها گفت: با این نگاه مملکت را از نخبگان خالی می کنند، نخبگانی که به نظام و کشور علاقه مندند و اهل مهاجرت کردن نیستند.

هنوز کسی چون جیمی کارتر 97 ساله(رییس جمهوری سابق آمریکا) گاهی محل رجوع و مشورت سیستم سیاسی آمریکا است.

این فعال اصلاح طلب ادامه داد: باید بستر برای حضور همه سنین در ساختار قدرت مهیا باشد و مردم خودشان می فهمند چه کسی مناسب چه کاری است.

 محروم کردن داوطلبان مثل همان قانون منع به کارگیری بازنشستگی، کشور را از آدم های مجرب محروم می کنند.

 آیا وزرای خارجه، اعضای پارلمان انگلیس، سناتورهای آمریکایی جوان هستند؟ جو بایدن جوان است؟ چطور سن جو بایدن در انتخابات آمریکا اشکالی ایجاد نکرد؟ رجایی خاطرنشان کرد: ما همواره آدم هایی که می توانستند منشا تحول آفرینی باشند را از گردونه فعالیت خارج کردیم.

جو بایدن اگر در ایران بود رد صلاحیت می شد، اما شاهد بودیم مردم آمریکا با چه نشاطی به او رای دادند.

وی با بیان اینکه نمایندگان ما با وضع چنین قوانینی، کشور را از تاثیرگذاری نخبگان خالی می کنند، اظهار کرد: فکر می کنم دست اصلاح طلبان در حال بسته شدن است زیرا در جبهه اصولگرایی کسانی مثل ناطق نوری هستند که خودشان رغبتی به حضور ندارند، ولی اصلاح طلبان که افرادی با سنین بالا، کارکشته و با تجربه هستند که در قالب این طرح مجلس، نمی توانند حضور یابند.

لاریجانی بهتر است خودش را نسوزاند / اصلاح طلبان در مرحله حیرت هستند رجایی با بیان اینکه در جناح اصولگرا مانند ناطق نوری کم داریم، گفت: کسانی مثل مرحوم حبیب الله عسگر اولادی بودند که از دنیا رفتند که آن مرحوم هم در موقعیتی نبود که وارد رقابت ریاست جمهوری شود، لاریجانی در تله سیاست چپ و راست گیر افتاده و دور، دور او نیست چون نه اصلاح طلبان و نه اصولگرایان روی لاریجانی اجماع نمی کنند.

پخته ترین کار این است که لاریجانی خودش را نسوزاند تا اگر دولت بعد اصلاح طلب بود بتواند در سمت معاون اول یا یکی از معاونت های ریاست جمهوری ایفای نقش کند.

مشاور رسانه ای شهردار تهران گفت: اصلاح طلبان فعلا در مرحله حیرت قرار دارند و نگران گزینه های خود هستند.

اصلاح طلبان مثل کسی می مانند که چند بار به خواستگاری رفته و جواب رد شنیده است، آنها در مجلس جواب رد شنیدند.

امروز باید از اصلاح طلبان خواسته شود تا این تنور را گرم کنند و گزینه های اصلی خود را بیاورند.

این نگاه به نفع خود اصولگرایان هم است.

  رجایی افزود: اگر جهان پهلوان تختی با یک کشتی گیر محلی کشتی می گرفت و پیروز می شد این برد چه افتخاری برای او داشت؟ رقابت و مسابقه ای که نتیجه آن از قبل مشخص است، چه جذابیت و افتخاری دارد؟ اگر سه قوه یکدست شوند، اصلاح طلبان به پارکینگ و تعطیلات بروند و قرنطینه شوند، تا زمان نامعلوم آینده سیاسی و مردم را از دست خواهند داد.

 اصلاح طلبان می توانند مردم را پای صندوق رای بیاورند و آوردند و دیدیم که شورای شهر تهران را یکدست از آن خود کردند.

  رجایی بیان کرد: پتانسیل رای آوری اصلاح طلبان تا چند سال قبل بالا بود حالا ممکن است البته سردرگمی خود اصلاح طلبان که نتوانستند خود را به خوبی ویترین مردم نشان دهند هم عامل دیگر ریزش رای اصلاح طلبان است که نباید از آن غافل شد.

مثلا همین انتخابات دوم اسفند 98 مجلس یازدهم بهترین موقعیت بود که آنها نتوانستند یک لیست کامل ببندند و با یک لیست شکسته آمدند.

  وی، اسحاق جهانگیری را اصلاح طلبی مجرب و استخوان دار معرفی کرد و گفت: اسحاق جهانگیری در بدترین شرایط هم هنوز این پتانسیل و ظرفیت را دارد که رای مردم را جذب کند.

 قبول دارم که جهانگیری شرایط 96 را ندارد.

او خود را قربانی کرد.

او می توانست شهردار تهران شود ولی جهانگیری وزیر و نماینده مجلس بود و هشت سال هم معاون اول رییس جمهوری است، لذا مصلحت نبود در جایگاه نازل تری قرار گیرد.

او از نیروهای مورد اطمینان هاشمی بود.

مشکل اصلاح طلبان را اصولگرایان هم دارند رجایی یادآور شد: همان مشکلی که در جبهه اصلاحات وجود دارد، اصولگرایان هم دارند.

مشکل آنها رای آوری و اختلاف است.

 در جریان اصلاحات عارف هم موتور خود را روشن کرده و اطلاع دارم ستاد خود را فعال کرده است، در حالی که اجماعی روی او نیست، در میان اصولگرایان هم تعداد زیادی برای نامزدی در 1400 اعلام آمادگی کرده اند.

مشاور رسانه ای شهردار تهران درباره اینکه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و خاتمی در تلاش هستند یک نفر را به عنوان نامزد ریاست جمهوری معرفی کنند، بیان کرد: امیدوارم مثل دفعات قبل ختم به خیر شود و روی یک گزینه اجماع کنند.

این  خبر خوبی است و حتما اصلاح طلبان به یک گزینه خواهند رسید زیرا عارف و جهانگیری هر تصمیمی که شورای اصلاح طلبان بگیرد، تمکین می کنند.

وی در سالگرد درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی درباره محبوبیت او در جامعه گفت: فکر می کنم محبوبیت مرحوم آیت الله هاشمی  رو به تزاید است.

زیرا ارزش وجودی او در عرصه سیاست، مدیریت و اجرا خودش را نشان داد.

حتی بُعد فقهی هاشمی کمتر گفته شده و بیشتر به عنوان یک دولتمرد و سیاستمدار شناخته شده است.

اما شخصیت او بُعد فقهی ارزشمندی داشت که در ارتباط با امام (ره) تعریف می شود.

حال که ارتباط هاشمی با امام (ره) را تحلیل می کنیم، می بینیم که او همواره در جهت حل مسائل کشور پیشنهاد و حرکت کرده است.

اگر هاشمی زنده بود از استقلال طلبی و تک روی برخی درون کارگزاران حمایت نمی کرد رجایی خاطرنشان کرد: هاشمی یک مجتهد سیاسی بود.

او فقط راجع به دیپلماسی بین المللی و مسائل داخلی صاحب نظر نبود، بلکه در چارچوب شریعت پیشرفت و توسعه کشور و رفاه مردم را می خواست.

او اگر زنده بود برای بحران های کشور به دولت و نظام راه حل پیشنهاد می داد.

مشاور مرحوم هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: اگر هاشمی زنده بود مثلا حزب کارگزاران سازندگی را به اتحاد و همراهی با اصلاح طلبان ترغیب می کرد و از برخی استقلال" طلبی ها و تک روی های طیف های داخل کارگزاران حمایت نمی کرد.

اگر اختلافی بود همه را به همگرایی و اجماع سفارش می کرد.

هاشمی باعث شد در انتخابات سال 94 مجلس شورای اسلامی از درون طیف های اصولگرایی دو سه نفر چون کاظم جلالی و بهروز نعمتی از تهران وارد لیست اصلاح طلبان شوند کسانی که نه در اصلاح طلب و نه اعتدالی بودند بلکه نیروهای نزدیک به علی لاریجانی بودند.

او دنبال این بود که چتر بزرگی را در کشور بگستراند.

رجایی با بیان اینکه هاشمی در سال 76  از رای خاتمی صیانت کرد و اجازه نداد رای مردم مخدوش شود، عنوان کرد: به نظرم اصلاح طلبان اگر توانستند هشت سال با یک دولت موفق و کارامد، در عرصه بین المللی و داخلی آبرو کسب کنند، جز با حمایت هاشمی نبود.

شواهد و علایمی از نامزدی محسن هاشمی برای انتخابات نمی بینم رجایی درباره احتمال نامزد شدن محسن هاشمی در انتخابات 1400 عنوان کرد: فکر نمی کنم محسن هاشمی این دوره مطرح باشد، شواهد و علائمی نمی بینم، حضور هاشمی در شرایط کنونی را در ادامه استراتژی اصلاح طلبان باید دید.

او چهره ای کارگزارانی است و باید منتظر ماند و دید چه اشخاص دیگری وارد کارزار 1400 می شوند و در یک جمع بندی به این تحلیل برسیم که هاشمی می آید یا خیر.

ولی تصورم این است که هاشمی نیاید.

محسن هاشمی اکنون وضعیتی مشابه علی لاریجانی دارد.

این فعال اصلاح طلب درباره اظهارات فائزه هاشمی در حمایت از ترامپ، گفت: فائزه معمولا متفاوت از بقیه خانواده حرف می زند و البته آزاد است و زمان حیات پدرش هم آزاد بود و حرف می زد.

 همان زمان هم گاهی نسبت به او اعتراض می شد.

به نظر من او حرف درستی نزده است و نباید مانند افراد بیرون از نظام به رییس جمهوری عجیب آمریکا و آمر ترور شهید سردار سلیمانی دل بست.

   وی ادامه داد: ناگفته نماند برخی از اصولگرایان تندرو با هدف زمین گیر شدن دولت روحانی دوست داشتند ترامپ در انتخابات آمریکا پیروز شود.

بهرحال با واکنش محسن هاشمی موافق هستم و فکر می کنم محسن به  نقد درون خانوادگی دست زد که می تواند الگویی برای اصلاح طلبان و اصولگرایان که در افکار عمومی باشد.

منبع: ایرنا 
کلید واژه ها: اکبر هاشمی رفسنجانی - هاشمی رفسنجانی - مجلس یازدهم - نمایندگان - هاشمی - مجلس - رفسنجانی - اصلاح طلبان - یازدهم - کارگزاران - مشاور - نمایندگان مجلس - بیان - گزارش - اصلاح - مشورت - گذشته - استانداران - اتحاد - سلام - مسوولان - مشارکت - انتخاب - واقعیت - انسان - ادوار - کشور - آسیب - شریک - حالت

آخرین اخبار سرویس:
حسن بیگی: پیش بینی 7609 شعبه اخذ رای انتخابات 1400 تاکنون/ در برخورد با تخلفات انتخابات تعارف نداریم

خط حزب الله 277 | قدرت ایران نشانه است

دانشجویان دانشگاه پیام نور زنجان در جشنواره نشریات دانشجویی درخشیدند

ارسلان سلطانقلی به عنوان فرمانده جدید سپاه اسلام آبادغرب معرفی شد

جزییات برگزاری جشن نیکوکاری در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد 

13 هزار و 309 نفر ازجمعیت هشترود پرخطر هستند

صدور حکم انفصال از خدمت مدیران خوزستانی به استاندار سپرده شد

نظارت و غربالگری کرونایی در قم تشدید می شود

روند پرداخت بدهی عراق به ایران به زودی آغاز می شود

شهید مهران عزیزانی؛ از اسارت در دستان داعش تا پیکر بی سر+ تصاویر

توضیح درباره خبر نامه محمد خاتمی به رهبری

خدمه کشتی سانچی زنده هستند! + اسناد و حکم دادگاه

قفل 2 ساله FATF شکسته می شود؟

تشییع پیکر مطهر شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس در ساوه

بدون عنوان

آیت الله علم الهدی: انقلاب کربلا، انقلابی برای شکل گیری انقلاب های ضدظلم در همه جوامع بود

اطلس مشاغل پساکرونا تدوین می شود

سومین ره نشان گروه های جهادی با موضوع هنر و رسانه

رسالت مهم تداوم نهضت عاشورا در کنار امام سجاد (ع) بر عهده حضرت زینب (س) بود

امام جمعه دیلم: شهدا نماد ایستادگی ایران اسلامی هستند

21870 نفر در مسابقه پیامکی ویژه میلاد امام علی(ع) شرکت کردند

تربیت دینی دانش‎آموزان؛ گامی در راستای تحقق «گام دوم انقلاب»

بررسی مشکلات شهرک بروجردی

 نشست مجازی نظریه ی اقتصادی امامَین انقلاب برگزار می شود

خاطرات نوروز 99 در فروش بلیط قطار و هواپیما تکرار می شود؟

آزادیخواه: بازار استقبال از روزهای پایان سال مهیاست

تشییع شهدای گمنام همزمان با سالروز وفات حضرت زینب (س) در اراک

از شیوه انتخاب همسر تا بصیرت حضرت زینب(س) در کربلا

نیمه تاریک سیاره زهره

نخستین جشنواره ملی فرهنگی، هنری رنگ ها و نیرنگ ها به میزبانی سمنان برگزار می شود

لزوم آگاه سازی دانشجویان نسبت به رخدادهای جنگ تحمیلی | تجارب در حوزه بهداری رزمی را به جبهه مقاومت منتقل کنیم

دیدار وزیر خارجه عراق با ظریف

ایران اجازه احیای دوباره تروریستها در منطقه را نمی دهد

انتقاد دادستانی از عدم راه اندازی سامانه های نظارتی برخط

رضایی: دشمنان به «ایرانِ زمانِ شاه» اجازه پیشرفت ندادند؛ حالا به جمهوری اسلامی اجازه بدهند؟! / چرا باید یک عده نورچشمی باشند؟

حقیقت پور: زاکانی و دوستانش فکر می کنند شورای نگهبان غیرانتفاعی اند/ شورای ائتلاف خودخوانده درست کردند

پیکرهای 2 شهید گمنام در استان بوشهر تشییع و خاک سپاری شدند

آمریکا شوی رسانه ای انجام می دهد

غول پیکرترین هواپیماهای دنیا را بشناسید

کدخدایی: دادسرای تهران در رابطه با تعقیب کیفری قاتل شهید سلیمانی اقدامات خوبی کرده است

ایران اجازه احیای تروریسم تکفیری در منطقه را نخواهد داد

سردار باقرزاده با خانواده شهید «گلمحمدی» دیدار کرد

رسانه کوبا:ایران با «همکاری با آژانس» در جایگاه شاکی است، نه متهم

درخواست نژادبهرام برای حمایت مجدد بنیاد مستضعفان از دستفروشان

از بانکداری روز دنیا و مورد انتظار مشتریان عقب نمانیم

واکنش دفتر سیدمحمد خاتمی به خبر ارسال نامه به رهبر معظم انقلاب

درخواست بسیج 8 دانشگاه برای رد FATF

مخالفت مجلس با اخذ مالیات از تراکنش های بانکی

انقلاب کربلا، انقلابی برای شکل گیری انقلاب های ضد ظلم در همه جوامع بود

مشاور فرمانده کل سپاه در سفر به ساوه: مردم پایه های مهم امنیت ملی

دستگیری مشاور قلابی قوه قضاییه در یزد

بازده پایین دارایی ها و افزایش بدهی های شرکت ملی نفت

فهرست نامزد های منتخب کمیته جوانان شورای وحدت اصولگرایان برای انتخابات شورای شهر تهران

آغاز هجوم گسترده ملخ صحرایی از 10 روز آینده

دکتر احمدی نژاد: دعا کنیم خدای متعال در این فرآیند نورانی و الهی و حتمی نقش مثبتی هم به ما بدهد

یادداشت رسیده | ولایت فقیه، محور وحدت و اقتدار نظام

100 پرستار در مبارزه با کرونا شهید شدند

ناچاریم محدودیت ها را تا ماه ها ادامه دهیم

پرداخت بدهی عراق به ایران به زودی آغاز می شود

حفظ سلامت شهروندان محوریت انتخابات 1400

رییس سازمان بازرسی: امروز مهم ترین ترک فعل، عدم راه اندازی سامانه های نظارتی برخط است

تخلف هیئت امنای صندوق توسعه در قانون پتروپالایشگاه ها/تاخیر در تصویب تنفس خوراک جایز نیست

نشست تبیین مسائل و مجاری مطالبه گری تخصصی در رشت برگزار می شود

فاصله گرفتن برخی مسئولان از خط انقلاب و شهدا از دلایل تاخیر تحقق دولت اسلامی است

پیش بینی 7609 شعبه اخذ رای انتخابات 1400 تاکنون/ در برخورد با تخلفات انتخابات تعارف نداریم

ابطال گواهی فوت 9 خدمه کشتی سانچی

اولیانوف: احیای برجام رفتار مسئولانه شورای حکام را می طلبد

کنایه شرق به اصلاح طلبان استمرارطلب/ هر اتحادی الزاما سازنده نیست!

امکان جعل تعرفه انتخابات وجود ندارد

فرماندار: برگزاری هرگونه مراسم و دورهمی در دالاهو ممنوع است

پیش بینی 7609 شعبه اخذ رای انتخابات 1400 تاکنون

نخستین وبینار توسعه محلی در قلب تاریخی تهران

وقف درآمدی پایدار

رایزنی وزیر خارجه عراق با ظریف در تهران

کاربران فضای مجازی درباره انتخابات 1400 چه می گویند؟

یادداشتی بر نمایشگاه گروهی چاپ دستی «تکرار» در نگارخانه هنگام

تامین محل استقرار دفاتر نمایندگی ادارات در جلیل آباد پیشوا

علت وفات حضرت زینب (س) چه بود؟

همسر حضرت زینب (س) چه کسی بود؟

اثر کارتونیست کرمانشاهی برگزیده مسابقه بین المللی کارتون سوریه شد

واریز مستقیم منابع درآمدی به حساب سازمان هدفمندی

استوری پسر زیدان از حضورش در نماز جمعه+ عکس

عملکرد برجسته فولاد هرمزگان در حوزه های فرهنگی

وزیر خارجه عراق: به زودی روند پرداخت بدهی عراق به ایران آغاز می شود

پیکر 2 شهید گمنام در استان بوشهر آرام گرفت

آغاز نوزدهمین مسابقات قرآن بانوان شاغل در سپاه

شادی گل رامین رضاییان به یاد میناوند و انصاریان (فیلم)

برگزاری رالی تور گردشگری در البرز

دیدار محمد جواد ظریف با وزیر امور خارجه عراق

نماهنگ | «پرده آخر»

اشرافیت سیاسی و حذف جمهوریت نظام / کارآمدی جمهوری به مشارکت مردم است

معاون استاندار ایلام خواستار پرداخت معوقات شهرداری های استان شد

500 پژوهشگاه پس از پیروزی انقلاب در کشور تاسیس شده است

پرواز سوی عشق، با بال مادران و همسران شهدا

امکان جعل تعرفه انتخابات وجود ندارد

به جای راضی کردن غرب باید به فکر تأمین منافع ملی کشور باشیم

میراث شهدا را با عملکرد نامناسب اقتصادی از بین نبریم

ماه گذشته 18 هزار و 353 دادخواست بدوی در دیوان عدالت اداری ثبت شده است

پیش بینی 7609 شعبه اخذ رای انتخابات 1400 تاکنون/ در برخورد با تخلفات انتخابات تعارف نداریم

وعده رییس سازمان نوسازی برای بازسازی مدارس آسیب دیده در سی سخت

اگر هاشمی بود کارگزاران به جای تک روی به اتحاد با اصلاح طلبان ترغیب می شد

اگر هاشمی بود کارگزاران به جای تک روی به اتحاد با اصلاح طلبان ترغیب می شد