مطالب مرتبط:
محرومیت ارتباطی در شرق استان سمنان/ 470 کیلومتر از راه ها خاکی است!
وزیر راه وارد استان سمنان شد/ آغاز سفری 2 روزه
ورود وزیر راه و شهرسازی به استان سمنان
وزیر راه از چند پروژه زیرساختی در استان سمنان بازدید کرد
وزیر راه از چند پروژه زیرساختی در استان سمنان بازدید کرد
-198 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 25 دی 1399 ساعت 00:502021-01-13اقتصادي

توسعه اقتصادی با ارتقای راه های استان سمنان؛ نقطه طلایی اتصال شمال-جنوب و شرق-غرب


یکی از مطالبات مسئولان استان سمنان در راستای توسعه اقتصادی، ارتباط و اتصال کریدورهای شرق به غرب و همچنین شمال به جنوب است که سمنان را به شاهراه ارتباطی شمالشرق کشور بدل می سازد و می تواند اشتغال، - توسعه اقتصادی و حمل و نقل را به این استان هدیه دهد.

بازار"، گروه استان ها: استان سمنان به لحاظ جغرافیایی دارای ویژگی های بارزی است که قرارگیری در مسیر کریدور شمال شرق کشور و تقاطع بین کریدورهای شمال - جنوب و شرق به غرب در محدوده استان های تهران و خراسان و همچنین مازندران و استان های مرکزی کشور یکی از این ویژگی های جغرافیایی است.

اما نکته قابل توجه این است که این ظرفیت های جغرافیایی فقط در حالتی بالفعل می شوند که بتوانیم شاهد ارتباط دهی آن ها از طریق ناوگان جاده ای و ریلی باشیم که مقوله ترانزیت کالا و تجارت و همچنین مسافر و گردشگر صورت گیرد.

در این راستا وزیر راه و شهرسازی در سفری دو روزه به استان سمنان از پروژه های استان بازدید کرده و این سفر فرصتی بود تا دوباره درباره مسائل مرتبط با توسعه اقتصادی از طریق زیرساخت ها و راه ها تبادل نظر شود.

اجرای 21 پروژه به صورت بورسی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه سفر خود به استان سمنان با بیان اینکه 21 پروژه در سطح کشور به منظور استفاده از منابع بازار" سرمایه یکی از راه هایی است که وزارت راه برای تامین اعتبارات مورد نیاز خود به کار بسته است.

محمد اسلامی با اشاره به اینکه برای آزادراه ها و راه آهن رایزنی هایی با بانک مرکزی، وزارت اقتصاد و دارایی و همچنین سازمان برنامه و بودجه انجام گرفته است همچنین موضوع بازار سرمایه مطرح شد تا بتوانیم اعتبارات مورد نیاز را از این راه تأمین کنیم، گفت: خوشبختانه قسط نخست تأمین مالی این طرح از بازار سرمایه نیز دریافت شد و امیدواریم که این امر به تسهیل اتمام پروژه مذکور کمک کند.

21 پروژه در سطح کشور به منظور استفاده از منابع بازار سرمایه مطرح شده که حرم تا حرم در سطح استان سمنان یکی از این پروژه ها است وی با بیان اینه وزارت راه به مثابه معدود وزارتخانه ای است که مستقیماً خودش لایحه ارسال کرده است که در بودجه 98 و 1400 این اتفاق رخ داد تا بتوانیم در زمینه تامین اعتبارات گام های اساسی برداریم، گفت: این اقدام صورت گرفت تا مشکلات تأمین اعتبارات پروژه های سنواتی و سن و سال دار حل شود کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب استاندار سمنان نیز گفت: کاری که در استان برای پروژه های راهسازی مانند سمنان- فیروزکوه و حرم تا حرم شده نسبتاً راضی هستیم هر چند ایده آل ما است که پیمانکار بتواند در یک سال 30 کیلومتر مسیر را تحویل دهد اما بروکراسی و تأمین منابع مالی معمولاً مشکلات را برای طرح ها به وجود آورده که امیدواریم به زودی شاهد رفع آنها باشیم.

علیرضا آشناگر افزود: مسیر مرتبط با دامغان از شمال کشور تنها معطل سه کیلومتر راه بیرون از حوزه استان سمنان است و از سوی دیگر گره بسیاری از مشکلات در وزارتخانه و خارج از استان سمنان باز می شود لذا از وزارت راه تقاضا داریم به این طرح ها نیز نگاه ویژه داشته باشد.

وی افزود: در زمینه تأمین مسکن یکی از مشکلات استان نداشتن زمین است.

امروز در سرخه هیچ زمینی برای توسعه شهری ندارد و برای تأمین زمین باید به سراغ تغییر کاربری ها و… رفت که کار دشواری است از سوی دیگر تأمین زمین می تواند علاوه بر مسکن و توسعه شهری به تأمین زیرساخت ها و تأسیسات شهری و فضای سبز و… نیز منجر شود لذا باید ساز و کاری صورت گیرد تا بتوانیم تأمین یا واگذاری یا اشکال دیگری که مد نظر وزارت راه و شهرسازی است را داشته باشیم.

مشکل زمین در استان سمنان استاندار سمنان با بیان اینکه بسیاری از مشکلات ما در استان در زمینه زمین است، تاکید کرد: بخشی از مشکلات ما در تملک کاربری ها است که مسکن و شهرسازی باید برای این مشکل نیز چاره اندیشی کند زیرا اگر ساز و کاری نباشد خدمات کاربری نیز متوقف خواهد شد.

آشناگر بیان داشت: مشکل دیگر استان در مقوله مسکن مهر است که در برخی مناطق طرح خوبی بود و به تأمین مسکن کمک کرد اما در اکثر شهرهای ما مشکلاتی را نیز به دنبال داشته که برای مثال می توان به شهرهای بزرگ استان مانند سمنان، گرمسار و شاهرود اشاره کرد که آماده سازی طرح ها مشخص نیست در حالی که مجموعه ای ساختمان ها را طراحی کرده و متأسفانه امکان بهره برداری از آن نیست.

مشکلات راه های دامغان علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان نیز درباره مشکلات راه و شهرسازی در این شهرستان، توضیح داد: جاده گلوگاه به دامغان کار بسیار خوبی بود که خوشبختانه مورد توجه وزارت راه نیز قرار گرفت و امروز بخش جنوبی آن از دامغان تا معلمان و … زیر بار ترافیکی قرار دارد و لحظه به لحظه تریلی های حمل بار از آن عبور می کنند اما مشکل این محور آن است که وقتی رانندگان تریلی به دامغان می رسند دیگر جاده ای برای حضور آنها در شمال وجود ندارد و لذا سردرگم می شوند.

وی افزود: مشکل جاده دامغان به معلمان این است که شرایط زیر بار ترافیکی رفتن را ندارد و دلیل آن هم فقط سه کیلومتر مسیر خاکی عنوان می شود که واقعاً در اندازه ای نیست که بتوان درباره آن بحث کرد، از سوی دیگر عدم رفع مشکل این جاده به پیمانکار که 30 میلیارد تومان مازاد نیز اعتبار گذاشته فشارهای مضاعفی را وارد ساخته و او هم امروز با مشکل مالی روبرو است لذا همین سه کیلومتر آسفالت نشدن باعث شده تا جاده فاقد تابلو و استانداردهای لازم برای تردد باشد که امیدواریم وزارت راه به آن عنایت داشته باشد.

احداث کریدور شمال به جنوب نماینده دامغان در مجلس بیان کرد: احداث این محور می تواند شمال را به جنوب مرتبط کند و برکات فراوانی خواهد داشت همچنین بندر امیرآباد 25 میلیون تن حجم بار ترانزیتی دارد که پنج میلیون تن آن امروز بلای جان جاده های استان مازندران شده است زیرا محل تردد به سمت جنوب ندارند و بار ترافیکی به سمت تهران منتقل می شود در حالی که جاده ارتباط دهنده مازندران به جنوب از دامغان مهیا است و فقط باید یک اقدام دیگر برای تکمیل آن شود.

علیزاده برمی با بیان اینکه دامغان به دلیل موقعیت جغرافیایی تنها شهرستانی است که از جنوب به مرکز کشور راه دارد و چون این مقوله از لحاظ جغرافیایی مهیا است احداث این کریدور اهمیت دارد، تاکید کرد: کریدور شمال به جنوب همچنین می تواند از لحاظ اشتغال، اقتصاد و … برکات فراوانی را برای منطقه داشته باشد و به کاهش بار ترافیکی شمال و حتی تهران نیز کمک می کند.

انتقاد به مدیران نماینده سمنان، مهدی شهر و سرخه در مجلس که انتقادات شدیدی را علیه مسئولان دولتی انجام داد، گفت: مسئولان راهداری و راه و شهرسازی باید از اتاق هایشان بیرون آیند و مشکلات را ببینند مردم سمنان مطالبات جدی را نیز در حوزه راه دارند که یکی از آن ها کریدور شمال به جنوب و محور فیروزکوه به سمنان است که می تواند شمال را به جنوب متصل و سمنان را از این منظر از بن بست خارج کند از سوی دیگر محور کیاسر و همچنین دوآب به مهدی شهر نیز با مشکلاتی روبرو است که در کنار محور سمنان- معلمان می بایست مد نظر مسئولان استانی و کشوری در وزارت راه قرار گیرد.

عباس گلرو ادامه داد: مسکن مهر امروز برای مردم مشکلات بسیاری ایجاد کرده و شرکت ها که در آن پروژه ساخته اند تا جایی که می توانستند سود کرده اند، قانونی درباره این شرکت ها وجود دارد که اگر 100 واحد خانه در مسکن مهر بسازند باید خدمات عمومی مانند مدرسه و یا درمانگاه و مسجد و.

بسازند چرا شرکت ها در سمنان 98 واحد خانه ساخته اند؟ آیا این گریز از قانون در روز روشن نیست؟ چرا نظارتی بر این مسائل نمی شود؟ مسئولان راهداری و راه و شهرسازی باید از اتاق هایشان بیرون آیند و مشکلات را ببینند مردم سمنان مطالبات جدی را نیز در حوزه راه دارند که یکی از آن ها کریدور شمال به جنوب و محور فیروزکوه به سمنان است وی افزود: ما مشکلات تأمین اعتبارات داریم اما به واقع ایران کشوری نیست که منابع اندکی داشته باشد، در ابتدای تصدی گری نمایندگی سمنان، سرخه و مهدی شهر در مجلس با مدیران حوزه عمرانی سمنان نشستی داشتیم و در آن نشست نیز مطرح شد که بیشترین مشکلات این منطقه در حوزه راه و شهرسازی است تکمیل دامغان- معلمان مدیرکل راه شهرسازی استان سمنان نیز درباره پروژه های حوزه راه و شهرسازی استان گفت: اینکه قطعه اول دامغان-معلمان به طول 55 کیلومتر با پیشرفت 25 درصد در حال انجام و قطعه دوم به طول 50 کیلومتر با پیشرفت 45 درصد در حال فعالیت است اتز سوی دیگر دامغان گلوگاه نیز در حال اجرا است که این محور نیز پیشرفت خوبی دارد.

حسین دهقان بیان کرد: 37 کیلومتر محور فیروزکوه-سمنان در حوزه سمنان قرار دارد، کار اجرایی 10 کیلومتر از این مسیر به پایان رسیده و نصب نیوجرسی ها و تابلوها شروع شده است که امیدواریم در دهه فجر 99 این قطعه نیز به بهره برداری برسد و مابقی نیز طبق دستور وزیر عملیات مناقصه انجام و این محور به سرانجام می رسد.

وی گفت: محور گرمسار- سیمین دشت به طول 18 کیلومتر در حال اجرا است و از سوی دیگر در محور تهران مشهد چندین پروژه و تقاطع غیر هم سطح وجود دارد که بعضی از آن ها سال گذشته به افتتاح رسید که حوزه آرادان، مومن آباد و شهرک صنعتی امیدواریم هر چه سریع تر به بهره برداری برسد.

تصویب 10 پروژه راه و شهرسازی مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان نیز در این نشست با اشاره به اینکه درمجموع 10 پروژه راه سازی شرق استان در سفر رییس جمهور به استان سمنان مصوب شده است، گفت: دور اول سفر رییس جمهور به این استان پروژه راه عباس آباد- کاهک مصوب شده است.

امیر عمیدی بابیان اینکه این پروژه اکنون به مرحله آسفالت رسیده و 10 کیلومتر آماده عبور است، خاطرنشان کرد: مابقی مسیر به طول 15 کیلومتر عملیات پایه آن انجام شده که با مساعدت هوا به زودی عملیات روکش آن نیز انجام خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه 49 درصد از راه های استان سمنان متعلق به شرق استان است و این استان جزء هفتمین استان پهناور کشور است، بیان کرد: 29 پروژه به طول 224 کیلومتر بااعتبار 36 میلیارد تومان راه های روستایی و فرعی در شرق استان در دست اقدام است.

رسیدگی به راه های اصلی شرق استان سمنان مدیرکل راه و شهرسازی شرق استان سمنان با اشاره به اینکه درراه های اصلی 12 پروژه به طول 197 کیلومتر در دست اقدام است، افزود: در بخش طرح اقدام ملی مسکن دو هزار و 827 متقاضی از شاهرود ثبت نام کردند.

درمجموع 10 پروژه راه سازی شرق استان در سفر رییس جمهور به استان سمنان مصوب شده است عمیدی بابیان اینکه 467 نفر واجد شرایط هستند، گفت: پنج پروژه به تعداد 408 واحد در شاهرود در دست اقدام است و تاکنون 24 واحد به سقف دوم و 72 واحد عملیات اجرایی آن آغازشده است.

وضعیت ناوگان ریلی سمنان مدیرکل راه آهن شمال شرق (1) نیز در این نشست اظهار داشت: 60 درصد از مسیر ریلی تهران – مشهد در حوزه مدیریت راه آهن شمال شرق (1) قرارگرفته است همچنین باید گفت 922 کیلومتر از مسیر ریلی تهران – مشهد در این استان واقع شده است حال آنکه راه آهن به صورت منطقه ای مدیریت می شود و بخشی از این ایستگاه ها در دو استان خراسان رضوی و شمالی قرارگرفته و این مسئله مدیریت راه آهن شمال شرق را گسترده کرده است.

فرشاد زادخور با اشاره به شیوع بیماری کرونا و کاهش سفر ریلی خاطرنشان کرد: با توجه به مطالبات مردم و ضرورت ایجاد فاصله گذاری اجتماعی ظرفیت کوپه های قطارهای مسافربری در راستای قطع زنجیره انتقال کرونا 50 درصد کاهش یافته است.

وی بابیان اینکه 60 قطار روزانه در محور ما تردد می کند، گفت: علی رغم خدمات مسافربری در بخش باربری نیز خدمات خوبی در راه آهن شمال شرق (1) ارائه می شود همچنین بیش از پنج میلیون تن روزانه در محور شمال شرق (1) بارجا به جا می شود و باید گفت همه مسیر تهران مشهد دوخطه است و به سیستم کنترل ترافیک مرکزی متصل است و نگهداری و بهره برداری ریل توسط راه آهن منطقه انجام می شود.

تردد 60 رام قطار مدیرکل راه آهن شمالشرق (1) با اشاره به اینکه دو گذرگاه مشکل جدی برای تردد ایمن دارد، تصریح کرد: یکی از گذرگاه ها در چهار کیلومتری ایستگاه شاهرود قرار دارد و دوم گذرگاه روستایی در دامغان است که اصلاح این گذرگاه در دستور کار است.

این پروژه در مرحله مناقصه قرار دارد که به زودی در ابتدای سال آینده بهره برداری می شود و پروژه کارخانه قند مطالعات آن آغازشده و در دست فاز اجرایی قرار دارد که نیازمند 16 میلیارد تومان اعتبار است.

زادخور بابیان اینکه ریل شریانی ریلی طبس – شاهرود - اینچه برون که می تواند بندرها جنوبی را به شمال کشور متصل کند، اضافه کرد: این پروژه در اقتصاد این استان نقش مؤثری ایفا می کند و راه آهن سراسر جنوب به شمال ایجاد خواهد شد.

وی بابیان اینکه مطالعات این پروژه انجام شده و در حوزه ساخت در حال پیگیری هستیم، اضافه کرد: حمل بار را باید به سمت حمل ونقل ریلی سوق دهیم و با تحقق این پروژه از مزایای حمل ونقل سبز بهره مند خواهیم شد از سوی دیگر مصرف کمتر سوخت فسیلی و ارتقای سطح ایمنی حمل ونقل ریلی و کاهش تصادفات جاده ای از مزایای اجرای این طرح خواهد بود.

انتظار توقف قطار در گرمسار فرماندار گرمسار در این نشست بابیان اینکه روزانه 11 هزار نفر از جامعه کارگری و دانشگاهی از تهران به ایوانکی در حال تردد هستند، اظهار داشت: توقف قطار تهران – مشهد در گرمسار به عنوان یکی از مطالبات مهم این منطقه پیگیری می شود.

ریل شریانی ریلی طبس – شاهرود - اینچه برون که می تواند بندرها جنوبی را به شمال کشور متصل کند سعید متقی با اشاره به اینکه روستای بنه کوه یکی از مناطق هدف گردشگری برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی است، تصریح کرد: طرح اتصال مسیر ریلی به منطقه ویژه اقتصادی گرمسار و سیلوی 100 هزار تنی از دیگر پروژه های اولویت داری است که باید تسریع شود.

وی در ادامه بابیان اینکه اقدامات مطلوبی در حوزه شهرسازی در بخش ایوانکی انجام شده است، گفت: پروژه 76 واحدی مسکن مهر ایوانکی در دست اجرا است و هم اکنون 200 خانوار در شهر جدید ایوانکی سکونت دارند.

فرماندار گرمسار با تأکید بر اینکه تا سال آینده برای سکونت 540 خانوار در شهر جدید ایوانکی برنامه ریزی شده است، افزود: با ایجاد زیرساخت های خدماتی ازجمله آب، برق و گاز جمعیت ساکن در شهر جدید ایوانکی در افق توسعه به 15 هزار و 500 خانوار می رسد.


کلید واژه ها: توسعه اقتصادی - استان - استان سمنان - اقتصادی - سمنان - شمال - کریدور - ارتباط - توسعه - ناوگان جاده ای - کشور - جنوب - ترانزیت کالا - یکی از - اتصال - ویژگی - مازندران - حمل و نقل - ترانزیت - مسئولان - مطالبات - خراسان - شاهراه - ارتقای - ناوگان - گردشگر - مسافر - تهران - تقاطع - طلایی

آخرین اخبار سرویس:
170 میلیارد ریال به مشاغل آسیب دیده از کرونا در دزفول پرداخت شد

2 میلیارد ریال تجهیزات درمانی برای بیماران صعب العلاج قزوین خریداری شد

مهاباد صاحب خانه معدن شد

اولین اقامتگاه بوم گردی روستایی البرز مجوز ساخت گرفت

برنامه تقدیر از 20 شرکت معدنی و صنایع معدنی در همایش بهداشت، ایمنی، محیط زیست و انرژی

قیمت امروز طلا، سکه، دلار و ارز

پرداخت نزدیک به 58 هزار میلیارد ریال تسهیلات تبصره 18

کاروانسرای خشکرود با کاربری های تعریف شده به بخش خصوصی واگذار می شود

واگذاری سهام شستا به بازنشستگان منتفی شد

افزایش ضریب اعتباری به 45 درصد قیمت پایانی

قیمت طلا، قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت ارز امروز 27 دی ماه 99

قیمت گوشت قرمز در بازار چنده؟ + جدول

قیمت روز خودرو در بازار آزاد اعلام شد

مبدل حرارتی چیست و چه کاربری دارد + پیشنهاد خرید ویژه

توزیع صد بسته کمکهای مومنانه در جغتای

آیا ایران هم می تواند صاحب ارز دیجیتال شود؟

در آبان 99؛ تعداد چک های برگشتی کاهش یافت

دستگیری کارمند بانک به اتهام خرید و فروش ارز خارج از شبکه

تردد مسافری از تمرچین پیرانشهر در مرز شمال عراق ممکن شد

قیمت طلا و سکه در 27 دی ماه

چرا بورس امروز نزولی شد؟

ورود دلار به کانال 23 هزار تومان؛ یورو هزار تومان ارزان شد | جدیدترین قیمت ارزها در 27 دی 99

نشست شورای برنامه ریزی گیلان

استخدام کارمند فروش بیمه ایران در همه ی مناطق تهران

نیرو جهت کار در ماهی و آکواریوم فروشی

استخدام منشی با حقوق ثابت و بیمه در شرکت سدید صنعت فرجاد در بلوار میرداماد

آخرین مهلت ثبت نام فروش فوری سایپا امروز 27 دی 99 +لینک ثبت نام

اتمام بخشی از مطالعات جمع آوری فاضلاب از رودخانه «گنجنامه»

پرستاری خانم سالمند

بازنگری در تعریف و شیوه ثبت سند

ویوک، جدیدترین گجت های هوشمند و کاربردی را در این سایت ببینید

عملیات اجرایی «پیاده راه مدرس» کرمانشاه از دستور کار شهرداری خارج شد

پیش بینی قیمت طلا و سکه فردا یکشنبه 28 دی ماه 99

علت کمبود کپسول گاز در بهبهان مشخص شد / 95 درصد گاز مایع سر از باک خودروها در می آورد

مخالفت ایران خودرو با واردات خودروهای دست دوم

تولید شیشه جام در 9 ماهه امسال به بیش از 840 هزار تن رسید

استخدام مهندس صنایع در شرکت آرین الکتریک غرب در همدان

انجام بیش از 400 مورد بازرسی از قالیبافان استان سمنان

دریا آرام است

ترکه سرما بر تن باغات زرآباد

فروشنده دفتری در عمده فروشی

قیمت روز انواع خودرو در 27 دی ماه

شاخص کل بورس در پایین ترین ارتفاع

مخالفت ایران خودرو با واردات خودروهای دست دوم

هشدار اقتصاد به قیمت گذاری دستوری برای نرخ ارز

انرژی برق نیروگاه زباله سوز ساری تامین شد

اختصاص 15 هزار تن شکر برای زمستان گذری زنبورداران

رهاسازی مرحله دوم آب در اراضی تحت پوشش طرح آبرسانی دشت سیستان 

مخاطرات تاخیر مکرر سیاست گذار در بازار مسکن

رمزگشایی از جعبه سیاه خاموشی های زمستانی

نرخ ارز آزاد در 27 دی ماه 99

صادرات صنایع دستی سیستان و بلوچستان به اروپاو امریکا

چالش های آبگیری سد نهب قزوین / 262 هکتار از اراضی زراعی زیر آب می رود

بازداشت رییس یک اتحادیه در مازندران

آخرین اخبار از نرخ وام مسکن

معایب مبلمان پلیمری، مبلمان پلیمری چیست؟

افزایش 6 دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

تعرفه های خدمات درمانی در بودجه 1400 یکسان شد

بنزین تشویقی ایام کرونایی صحت ندارد

واکنش هادی ساعی به جریمه و محرومیتش؛ کار آنچنان بزرگی نکردم!

کارت بازرگانی یکهزار صادرکننده رفع تعلیق شد

ضرورت توجه بیشتر به نقش طراحان و گرافیست ها در جشنواره چاپ

300 مدرسه در قزوین نیازمند نوسازی است

کامپیوترهای استوک

خرید تابلوی 12 میلیاردی چیزی جز عربده کشی ثروتمندان نیست

قیمت سکه، طلا و ارز 99.10.27 +جدول

دلیل تعطیلی پارک لاله تهران اعلام شد

پنج سرمایه گذار بخش گردشگری در قزوین جذب شد

نارضایتی استاندار کرمان از وضعیت توسعه اقتصادی

مدیریت صحیح منابع آبی لازمه توسعه سلسله است

آمادگی 30 شرکت پیمانکاری اردبیل برای بازسازی قره باغ

دو دلیل عمده ریزش دوباره بورس/ چرا در قیمت های ارزنده همه فروشنده هستند؟

تحقق نقش تعاون در اقتصاد نیازمند بازنگری در قوانین است

قیمت روز خودرو در 27 دی+جدول

قیمت انواع آهن آلات در 27 دی 1399

خسارت وسایل برقی آسیب دیده از قطعی برق را چگونه دریافت کنیم؟

دلیل تعطیلی پارک لاله تهران اعلام شد

ب ام و M3 مدل 2021 رونمایی شد

قیمت سکه، طلا و ارز 99.10.27 +جدول

گام های دولت در رفع مشکلات زغال سنگ

معایب و مزایای دوربین های مداربسته داهوا

 توزیع روغن خوراکی در خراسان شمالی آغاز شد 

بورس امروز شنبه 27 دی 1399/ ورود شاخص کل به کانال 1.1 میلیون واحدی

راهکاری برای کاهش خسارت سرما به اقتصاد کشاورزی جنوب سیستان و بلوچستان

سایه واردات پست های الکتریکی بر سر تولیدات داخل

نابودی سالانه 2 میلیارد تن خاک ایران

اقتصاد انگلیس 2.6 درصد کوچک شد

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان فارس : ایجاد شغل با شکست انحصار محقق می شود

سکه 10 میلیون و 400 هزار تومان شد

یک هزار میلیارد ریال برای ارتقا تصفیه خانه های فاضلاب کردستان نیاز است

واردات شتر از طریق بازارچه های مرزی سیستان و بلوچستان

سرپرست اداره کل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی بوشهر: انجام کارگروهی و نظرات کارشناسی در تصمیم گیری و سیاست گذاری های کارآفرینی مهم است

جدیدترین نرخ دلار، یورو و سکه و طلا در 27 دی

جذب کارگر انبار و پیک ارسال کالا

جذب کارگر ساده آقا و خانم

شراکت

صندوق سهام پروژه کلید توسعه زیرساخت های کشور/تجربه نگاری استفاده از راهکار تامین مالی در دنیا

اتان با خلوص 98 درصد در پالایشگاه گاز ایلام تولید می شود

بیش از 4000 نفر متقاضی مسکن روستایی در خراسان جنوبی

محدودیت دسترسی به سیگنال در استورهای ایرانی| آیا فیلتری دیگر در راه است؟

توسعه اقتصادی با ارتقای راه های استان سمنان؛ نقطه طلایی اتصال شمال-جنوب و شرق-غرب

توسعه اقتصادی با ارتقای راه های استان سمنان؛ نقطه طلایی اتصال شمال-جنوب و شرق-غرب