مطالب مرتبط:
حسین امروز به الگویی برای جوانان تبدیل شد
اصلاحات برجام باید نگرانی های ما را برطرف کند
محدودیت ها مانع از مرگ های گسترده کرونایی شد / عادی پنداری نکنیم
پاسخ اردوغان به اتهام خیانت در امانت
پاسخ اردوغان به اتهام خیانت در امانت
-37 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 16 آذر 1399 ساعت 03:102020-12-05سياسي

چه چیزی مانع اصلاحات می شود؟/ پاسخ حسین راغفر


«فساد گسترده اصلی ترین مانع انجام اصلاحات است.

برای رفع این مانع نیز ما خوشبختانه در نظام تصمیم گیری های اساسی در قوای مقننه، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازجماران؛ روزنامه شرق در شماره امروز خود نوشت: یکی از سؤال هایی که همیشه در منظر متفکران و جامعه و پس از تنش ها و جنبش های یک کشور مطرح می شود، بحث توسعه سیاسی و توسیعه اقتصادی است .

بسیاری بر این باورند که بسیاری ا ز جنبش ها برآمده از کمبودهای اقتصادی است .

در این میان به سراغ حسین راغفر رفته ایم تا به تحلیل این بپردازد که چگونه یک دولت قوی می تواند با توسل به توسعه سیاسی و توسعه اقتصادی می تواند جامعه ای قوی ، مردمی برخوردار و فضایی دموکرات را خلق کند.

همان گونه که می دانید، توسعه و پیشرفت جوامع نزد عموم پژوهشگران علوم اجتماعی، عمدتا با مردم سالاری، پاسخ گویی، انتخابات آزاد و حکمرانی خوب گره خورده است؛ اما بررسی برخی تجارب جهانی نشان می دهد که بسیاری از کشورها توفیق چندانی در دستیابی به این مردم سالاری نداشته اند.

برای مثال، نشریه اکونومیست در یک بررسی نشان می دهد که حدود 68 کشور در دنیا در زمینه مردم سالاری امتیازی کمتر از 50 درصد گرفته اند.

مؤسسه برتلسمان آلمان نیز نرخ دموکراسی را در سطح جهان امروزه چیزی حدود 54 درصد تخمین می زند.

با توجه به این مقدمه به عنوان پرسش اول، مایلم این سؤال را از خدمت شما بپرسم که اساسا برای رسیدن به توسعه، شما وجود جامعه و حاکمیتی مردم سالار را تا چه میزان از اهمیت برخوردار می دانید؟ آیا در فقدان یک مردم سالاری پایدار، توسعه اساسا ممکن خواهد بود و مدل هایی از این نوع توسعه را می توان امروزه سراغ گرفت؟ به نظرم بحث بر سر این است که اساسا توسعه به چه معناست.

به نظر می رسد که همه ما درباره موضوعی که از آن فهم مشترکی داریم، سخن می گوییم؛ اما به نظر می رسد که از مفهوم توسعه، استنباط مبهمی وجود دارد و باید ببینیم هدف از توسعه چیست؟ به نظر می رسد ذهنِ جمعیت بزرگی از جامعه، توسعه را مترادف با صنعتی شدن می داند.

اگر این معنا را بپذیریم، آن وقت بسیاری از کشورهای به تازگی توسعه یافته و حتی کشورهای توسعه یافته، صنعتی شده هستند؛ اما فاقد نوعی دموکراسی به معنای حاکمیت مردم بر قدرت هستند.

دموکراسی به این معنا که مردم بتوانند قدرت را پاسخ گو کرده و آن را کنترل کنند، در بسیاری از کشورهای دنیا و حتی ممالک پر سابقه صنعتی نیز چنین چیزی وجود ندارد و گفتن از دموکراسی در این کشورها بیش از هر چیزی، مدیون تبلیغات فریبنده رسانه هاست و انتظارات واهی و مبهمی را در ذهن مردم پدید می آورد.

مسئله پایداری و بقای هر جامعه ای، توجه به سه عنصر امنیت، اقتصاد و دموکراسی یا آزادی است و به نظرم اولین مسئله اصلی همه حکومت ها در همه جهان، مسئله امنیت است.

این امنیت البته وجوه مختلفی دارد و مهم ترین آنها امنیت جانی و امنیت محفوظ ماندن از تعدی و تجاوز است؛ اما این نوع امنیت، ارتباط معناداری نیز با امنیت اقتصادی، قضایی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارد.

این موارد کاملا با یکدیگر مرتبط هستند؛ اما سلسله مراتبی در همین وجوه امنیتی وجود دارد.

بدون رسیدن به سطحی از رشدِ اقتصادی و صنعتی شدن، امکانِ تحقق آزادی فراهم نیست پس از امنیت در مقابل تجاوز و تعدی در برابر دولت های متخاصم یا افرادِ غیر، ما به امنیت قضایی می رسیم؛ یعنی یک نظام قضایی باید وجود داشته باشد که بتواند حقوق فردی را تضمین کند.

مرحله بعد امنیت اقتصادی است که حائز اهمیت بسیار کلیدی است و مادامی که این مورد تحقق پیدا نکرده باشد، سخن گفتن از آزادی و دموکراسی، سخنی لوکس و انتزاعی است.

ما موظفیم که فرصت ها را برای جامعه فراهم کنیم تا بتوانیم انتظار داشته باشیم که مردم به بلوغ، درک عمومی و اجتماعی از حقوق خود برسند و بدون رسیدن به سطحی از رشدِ اقتصادی و صنعتی شدن، امکانِ تحقق آزادی فراهم نیست.

ما امروز در دنیا می بینیم که در دوران رشد و توسعه کشورهای شرق آسیا مثل چین، کره، سنگاپور و.

، دیکتاتوری و تمامیت خواهی حکومت ها حاکم بوده و هنوز نیز برقرار است؛ اما خیلی از این کشورها به دموکراسی نرسیدند و برخی از آنها نیز که دموکراسی در آن رشد چشمگیری داشته-مانند کره- هنوز مشخص نیست که در چه مرحله ای قرار دارند.

برای مثال، آغاز برنامه های توسعه کره با برنامه های توسعه در ایران هم زمان بود؛ ولی آن کشور هم به لحاظ سیاسی و هم رشد فساد، در اوایل 1960 میلادی، در مقایسه با جامعه ایرانی بسیار فاسدتر بود و استبداد نیز سرکوبگرتر بود.

امروزه می بینیم که توسعه اقتصادی و صنعتی شدن، نظم در جامعه را محقق کرده است.

اساسا صنعتی شدن مبتنی بر نظم است؛ اما به موازات اینکه نظمِ صنعتی رشد می کند، نظمِ رفتارهای اجتماعی را نیز حاکم می کند، نظم قانون را هم ایجاد می کند و البته همراه با این موارد، رفاه بالاتری را نیز برای مردم فراهم می کند؛ بنابراین اولویت و سلسله مراتب نیازهای اساسی برای داشتن جامعه ای رو به رشد و توسعه یافته را باید لحاظ کنیم.

ما نمی توانیم بدون توجه به این سلسله مراتب، از تحقق آزادی در جامعه سخن بگوییم.

د ولت ها آزادی را به کسی هدیه نمی کنند و این جامعه است که باید آزادی را به دست بیاورد از صحبت شما چنین برمی آید که توسعه اقتصادی را در همه ابعاد آن، مقدم بر توسعه سیاسی می دانید.

ما گاهی شاهد بوده ایم که اگر در حکومت های استبدادی این دو بال توسعه جابه جا شوند و توسعه سیاسی بر توسعه اقتصادی ارجح بوده، ظهور جنبش های اجتماعی مجددا به ظهور فضای بسته سیاسی انجامیده است.

به این معنی که با تفوق جنبش های مردم سالار، شکل گیری حکومتی اقتدارگراتر را می توانیم انتظار داشته باشیم.

شما علتِ شکست جنبش های مردم سالار را چه می دانید؟ برای اینکه بتوانیم قدرت را مهار کنیم، الزاماتی وجود دارد که باید فراهم شود و چون تاکنون فراهم نشده، پیامدهایی را در بر خواهد داشت.

در همه جای جهان وضع به این منوال است که د ولت ها آزادی را به کسی هدیه نمی کنند و این جامعه است که باید آزادی را به دست بیاورد.

این کار نیز از طریقِ مهار قدرت امکان پذیر خواهد بود.

سپس حکومتی به وجود آید که از آزادی های مردم حمایت کند و آن را تعالی ببخشد.

آزادی به جامعه ای نیاز دارد که خودِ این جامعه از رشد و بلوغ کافی برخوردار باشد تا بتواند در امور سیاسی مشارکت کرده و اگر لازم شد، اعتراض کند و در صورت امکان با رأی خود، دولت را از قدرت ساقط کند؛ اما این طور نیست که گروه نخبه ای در جامعه بخواهند و بتوانند همه منافع جامعه را نمایندگی و راهبری کنند؛ بدون آنکه جامعه از آگاهی ها و رشد سیاسی لازم برخوردار باشد.

ما برای اینکه یک جامعه توسعه یافته به معنای واقعی آن داشته باشیم، نیازمند آن هستیم که هم دولت قدرتمند داشته باشیم و هم جامعه نیرومند.

علت شکست جنبش های مردمی در بسیاری از کشورهای در حال توسعه، این است که این جنبش ها عمدتا از سوی نخبگان جامعه سازماندهی شده و فراگیر نشده است.

به این معنی که این فراگیری موجب رشد ظرفیت های کل جامعه شود و بتواند دولت را لگام بزند و مهار کند.

ما به حکومتی قوی نیاز داریم ما به حکومتی قوی نیاز داریم تا بتواند خشونت را مهار کند، قوانین را اعمال کند و خدمات عمومی ارائه کند؛ به نحوی که مردم به خدماتی مانند آموزش وپرورش رایگان، خدمات سلامت رایگان، مسکن مناسب برای همه و سایر زیرساخت های لازم، به صورت آزادانه و برابر دسترسی داشته باشند.

همچنین به جامعه قوی و منسجم و بسیج شده نیاز داریم تا حکومت را در جایگاه خود قرار دهد.

بدون یک جامعه هوشیار، قوانین اساسی و میثاق ها، ارزشی ندارند.

وقتی انقلاب صورت می گیرد، مردم هنوز فاقد رشد و بلوغ کافی برای رشد و سازماندهی جامعه خود هستند.

این جامعه اگر بخواهد جامعه توانمند و قدرتمندی باشد که حاکمیت را کنترل کند و نگذارد که از مسیرهای قانونی منحرف شده و خارج شود، باید خودش یک جامعه منسجم باشد.

بدین معنی که باید تعداد زیادی سازمان های مردم نهاد وجود داشته باشند تا از حقوق مردم پاسداری کنند تا از این طریق یک قدرت متوازن با قدرت دولت ها بتواند شکل بگیرد.

مادامی که این اتفاق نیفتاده باشد، هیچ دلیلی وجود ندارد که قدرت اختیارات خودش را واگذار کند.

این جامعه قدرتمند است که می تواند قدرت را مهار کند و با او وارد چانه زنی شود اما هم زمان همین جامعه باید با قدرت نیز همکاری کند.

این رابطه میان همکاری و مقابله برای کنترل قدرت در جامعه، توسط نهادهای مردمی می تواند به رشد سیاسی و رشد مشارکت های اجتماعی در جامعه و مهار قدرت، یاری رساند.

این نیز یک تلاش دائمی است.

این نیست که تنها یک انقلاب یا انفجار صورت بگیرد و دیگر همه چیز را تمام شده بدانیم و به دست د ولت ها بسپاریم.

در واقع توازن میان حکومت قوی و جامعه قوی، محصول رقابت و همکاری توأمان و دائمی میان این دو است.

این دو باید یاد بگیرند که باوجود اختلاف هایشان، با هم همکاری نیز بکنند.

بنابراین مسئله این نیست که از اولویت توسعه سیاسی یا توسعه اقتصادی سخن بگوییم بلکه همان گونه که اشاره کردم، مفهوم توسعه فقط به صنعتی شدن دلالت ندارد؛ اگرچه صنعتی شدن به رشد انضباط و نظم، رشد اشتغال و رشد درآمدهای مردم در جامعه یاری می رساند و به تدریج موجب می شود که نسل پس از نسل، آگاهی های سازماندهی و بسیج کننده جامعه را فراهم آورد.

از این حیث، کره جنوبی مصداق درخشانی است.

کره در 1960 بسیار از ایران عقب مانده تر بود و در سال 1965 سرانه درآمد ملی در کره جنوبی 105 دلار است و در ایران همان زمان، 255 دلار است و کشور کره نیز نسبت به ایران بسیار مستبدتر و فاسدتر است.

اما امروزه وضع کره به حدی رسیده که رییس جمهور این کشور که فرصتی را برای رییس یک شرکت خصوصی در این کشور مهیا کرده، مردم بدون آنکه خشونتی به خرج دهند، به خیابان ها می آیند و خواهان رفتن او و برخورد دستگاه قضایی هستند، عزل می شود و 23 سال هم به او زندانی می دهند.

این همان دموکراسی است.

ما سرمایه دارانی را پدید آورده ایم که هم صاحبان سرمایه اند و هم در درون قدرت حضور دارند به هماوردی جامعه نیرومند و دولت قوی و رقابت و همکاری دوسویه این دو اشاره کردید.

در همین رابطه، به نظر شما چگونه می توان به نوعی دموکراسی و مردم سالاری پایدار دست یافت و اساسا چه مدلی می تواند گذار به این مردم سالاری را توضیح دهد و تسهیل کند؟ مدلی عمومی وجود ندارد.

همه کشورها تفاوت های فرهنگی و تاریخی متفاوتی دارند و حتی الگوهای توسعه کشورهای شرق آسیا با وجود مشابهت های زیاد، مغایرت ها و تفاوت های فاحشی نیز با یکدیگر دارند.

در مورد ایران نیز وضع به همین منوال است.

ما باید مسیر توسعه و مسیر رشد مردم سالاری را متناسب با مسیر طی شده تاریخی و با توجه به ظرفیت های انسانی، اقتصادی و اجتماعی خودمان طراحی کنیم و به پیش ببریم.

برای این مهم نیز باید یک برنامه مدون و تعریف شده ای وجود داشته باشد و اینکه قدرت به آن برنامه پایبند شود.

در نتیجه بسیاری از این مفاهیم در ابتدا باید میان نخبگان جامعه مورد اجماع قرار گیرد و این نخبگان با دیدگاه های متنوع بتوانند زمینه های متشکل شدن جامعه را فراهم آورند، با یکدیگر نیز گفت وگو کنند و یک مسیر عمومی را برای توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور مهیا کنند.

این مورد البته در همه جای دنیا، وظیفه قانون اساسی است و قانون اساسی، سندی است که به طرح مسئولیت ها، وظایف و حقوق شهروندان و حکومت اشاره دارد.

اولین چیزی که در این راستا باید از هر حکومتی مطالبه کرد، تحققِ قانون اساسی است.

البته شاید هم حکومت و هم جامعه تمایلی به این گونه مشارکت ها نداشته باشد و ابتدای عرایضم نیز بدین نکته اشاره کردم.

قدرت به هیچ وجه حاضر نیست سهمی به جامعه بدهد؛ مگر اینکه از سوی جامعه بدین کار ملزم شود.

همان طور که می دانید، در قانون اساسی ایران، آموزش وپرورش رایگان، خدمات سلامت رایگان همگانی، دسترسی به مسکن و سرپناه برای همه وجود دارد و کار به عنوان یک حق همگانی به رسمیت شناخته شده و ده ها مورد دیگر از جمله ایجاد تشکل های مردمی، حق اعتراض های مسالمت آمیز، رسانه های آزاد و .

تعریف شده است.

اما باید دید که چرا بخشی از این موارد محقق نمی شود.

ما ابتدا باید این موارد را مطالبه کنیم و بازگشت به قانون اساسی را مصرانه بخواهیم.

اگر مردم در جامعه ما صاحب شغل شوند-همان گونه که قانون اساسی متعهد شده است- و دولت ها نیز خود را موظف بدانند که اشتغال کامل برای همه کسانی که طالب کار کردن هستند، فراهم کند، بسیاری از مشکلات کنونی جامعه حل خواهد شد.

اگر دستگاه قضایی، امنیت اقتصادی را برای همه فراهم کند و فرصت های اقتصادی که وعده قانون اساسی است، توسط حکومت فراهم شود، خیلی از مسائل مرتفع می شود.

اما در سه دهه پس از جنگ تحمیلی تا کنون شاهد بوده ایم که فرصت های نابرابر به نفع افرادی فراهم شده و متأسفانه فرصت های رشد از میلیون ها انسان دیگر گرفته شده است.

به هیچ وجه پذیرفته نیست که نظام مالیاتی ما در خدمت صاحبان سرمایه های کلان باشد.

تصمیماتی که اتخاذ می شود، به شکل گیری سرمایه داران از منابع عمومی و مردمی به نام خصوصی سازی و انتقال آن به افرادی منجر شده است.

ما سرمایه دارانی را پدید آورده ایم که هم صاحبان سرمایه اند و هم در درون قدرت حضور دارند.

به این معنی که در حلقه های تصمیم گیری اساسی حضور دارند و اجازه نمی دهند که تصمیماتی به نفع عموم مردم اتخاذ شود.

بنابراین مطالبه ملی ما باید تحقق کامل قانون اساسی باشد.

باید بخواهیم که برای جوانان ما شغل ایجاد کنند و امکان این کار نیز کاملا در کشور وجود دارد.

همچنین بخواهیم که آموزش وپرورش و بهداشت رایگان برای مردم فراهم شود، نه اینکه شاهد آن باشیم که داروهای وارداتی به جای اینکه در بیمارستان ها برای معالجه بیماران مورد استفاده قرار بگیرد، از خیابان ناصرخسرو سردرآورد و با ده ها برابر قیمت به فروش برسد.

چنین روندی اساسا اشکال مختلف امنیت روانی، روحی، جسمی و اقتصادی مردم را مختل می کند.

به همین دلیل، تحقق تمامیت قانون اساسی و امکان رشد تشکل های مردمی برای پیگیری حقوق و مطالبات مردم بسیار ضروری است.

برای اینکه یک جامعه توسعه یافته درست کنیم، امنیت اولین قدم خواهد بود ما امروز می بینیم که سازمانی به نام سازمان حمایت از مصرف کنندگان وجود دارد اما این سازمان تشکلی دولتی است که تنها از حافظ و پاسبان منافع واردکننده هاست و نه منافع مردم.

مردم اگر نسبت به کالاهایی که وارد کشور شده و سپس نیز بابت آنها هیچ خدمات پس از فروشی ارائه نمی شود، باید به کجا مراجعه کنند؟ بنابراین برای اینکه یک جامعه توسعه یافته درست کنیم، امنیت اولین قدم خواهد بود.

به خصوص نخبگان جامعه باید توجه داشته باشند این است که دشمنان این کشور چیزی که خواهان آن نیستند، برقراری امنیت در این ایران است.

ما از روز اول انقلاب شاهد رشد ناآرامی ها و فعالیت های ضدانقلاب در اقصی نقاط کشور بوده ایم.

دهه نخست انقلاب، مملو از انواع و اقسام آشوب ها، ترورها، جنگ تحمیلی، تحریم های اقتصادی، توطئه های گوناگون برای کودتا و.

بوده است.

در چنین جامعه ای، طبیعی است که دهه نخست، دهه استقرار نظام است.

بنابراین، نیاز بوده که نظام مستقر شود تا بتوانیم تحقق اصول قانون اساسی را از آن مطالبه کنیم.

همچنین بی تجربگی مسئولان کشور در دهه نخست، این دهه را دهه ای پرآشوب و پرتلاطم جلوه می دهد.

با وجود همه این نابسامانی ها، از خود گذشتگی میلیون ها جوان ایرانی بود که کشور را از توفان عظیمی که در آن گرفتار آمده بود، به سلامت رهایی داد.

تعداد زیادی از مسئولانی که تا چند سال قبل جزء انقلابیون محسوب می شده اند، امروزه در دام اشرافیت افتاده اند در همه دولت های پس از جنگ، نوعی عدول از مسلمات قانون اساسی را شاهد هستیم و هیچ کس نیز نمی پرسد که برای مثال، آموزش وپرورش به چه علت باید خصوصی سازی شود؟ کسانی که زمانی اعتراض می کردند، اکنون صاحب منصب شده اند و از روند خصوصی سازی منتفع شده و بهره می برند.

متأسفانه تعداد زیادی از مسئولانی که تا چند سال قبل جزء انقلابیون محسوب می شده اند، امروزه در دام اشرافیت افتاده اند و آنچه امروز شاهدش هستیم، عدم پایبندی به میثاق ملی ما یعنی قانون اساسی است.

بنابراین اینکه امروزه چه باید بکنیم، خیلی روشن است.

مطالبات و راه حل نیل به آنها نیز روشن است.

تمام مشکلاتی که در این سال های گذشته کشور متحمل شده، محصول سیاست های داخلی است.

البته آنچه از خارج به ما و جامعه ما رسیده، تنها و تنها تهدید، توطئه و هزینه بوده است.

در نتیجه برای اینکه امروزه از این مسیری که به آن گرفتار شده ایم، رهایی یابیم، راهی جز بازگشت به قانون اساسی وجود ندارد.

اصلاحات در اقتصاد می تواند زمینه ساز اصلاحات در حوزه سیاست شود به عنوان پرسش پایانی، مایلم این سؤال را از حضور شما بپرسم که در فضای کلی، تصور بفرمایید چنانچه مردم سالاری و برقراری یک حاکمیت مردم سالار به هر علتی ناممکن باشد، چگونه می توان به بهبود حکمرانی و بهبود معیشت مردم امیدوار بود؟ این موارد جمع شدنی و امکان پذیر است.

من به هیچ وجه ناامید نیستم.

امروزه بسیاری از کسانی که در موقف تصمیم گیری های اساسی هستند، شرایط حساس کنونی را تا حدود زیادی درک می کنند و می دانند که ادامه این مسیر به این نحو امکان پذیر نیست.

اما برای اینکه ما دچار تشنج هایی از جنس بهمن 98 نشویم، نیازمند اصلاحات و تغییرات اساسی هستیم.

اگر قرار بر این باشد که به مطالبات امروز، جامعه و مردم پاسخ ندهیم، باید منتظر پیامدهای سخت تر و پرهزینه تر و آینده ای مبهم تر باشیم.

از این رو، به نظرم می رسد که در شرایط کنونی، شاید بشود گفت که خوشبختانه این آگاهی در حلقه های تصمیم گیری کشور فراهم آمده، اما فساد گسترده اصلی ترین مانع انجام اصلاحات است.

برای رفع این مانع نیز ما خوشبختانه در نظام تصمیم گیری های اساسی در قوای مقننه، مجریه و قضاییه، افراد سالم متعهد پایبند به ارزش های جامعه و فداکار کم نداریم.

منتها این اشرافیتی که بر جامعه امروز ما غلبه کرده، بیشتر امکان های تصمیمات اساسی را کور کرده و منافذ تنفس را برای این بخش سالم و شریف، تنگ تر کرده است.

من تصور می کنم که این فرصت برای اصلاحات و بازسازی کشور وجود دارد.

ما نیازمند تغییرات اساسی و ورود یک نگاه کاملا متفاوت و متعهد و پایبند به قانون اساسی و اصول آن هستیم.

چنانچه نکته پایانی دارید، در خدمت شما هستیم.

امیدوارم به اینکه فرصت های تغییر اساسی این بار در قالب برآمدن دولتی متفاوت، امکان پذیر باشد؛ دولتی که حقیقتا به فکر مردم باشد.

باید اصلاحات از اقتصاد شروع شود و اصلاحات در اقتصاد می تواند زمینه ساز اصلاحات در حوزه سیاست شود.

هرچه زودتر اصلاحات سیاسی- اقتصادی با الزاماتی در فرایند میان مدت، موجب ریشه کنی فساد در نظام تصمیم گیری کشور شود، آن وقت می توان امیدوار بود که زمینه های رشد و به دنبال آن توسعه اقتصادی امکان پذیر شود.


کلید واژه ها: توسعه سیاسی - اقتصادی - توسعه - حسین راغفر - اصلاحات - توسعه اقتصادی - انتخابات آزاد - حکمرانی خوب - روزنامه شرق - جامعه - سیاسی - راغفر - تصمیم گیری - پژوهشگران - جنبش - گونه - انتخابات - پاسخ - مردم - حسین - برخوردار - حکمرانی - دموکرات - روزنامه - پیشرفت - گسترده - یکی از - شماره - جهانی - تصمیم

آخرین اخبار سرویس:
دلم می خواست بنویسم اما سواد نداشتم

استعفای رغبتی و رسول پناه از هیات مدیره پرسپولیس

حضور قالیباف در جلسه بررسی وضعیت بورس در کمیسیون اقتصادی مجلس

برنامه های دهه فجر با هدف امیدآفرینی در مردم عملیاتی شود

نیازمند متن جامع علمی ناظر به سطوح مختلف حوزوی و دانشگاهی هستیم

دومین همایش بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی برگزار می شود / مشارکت 40 دانشگاه در همایش

بانیان قم هراسی به دنبال چه هستند؟

73 بیمار در بخش های کرونایی استان بوشهر بستری هستند

محمد علی الحوثی: آمریکا در سنگر داعش و القاعده در حال جنگ با ماست

تکلیف محوری و مسؤولیت پذیری لازمه کار جهادی است

پاسخ وزیر دفاع به سوالات نمایندگان در کمیسیون امنیت مجلس

آزمایشگاه مرکزی گناوه توسط خیرین سلامت احداث می شود

استان سمنان پیشگام حوزه فرهنگی و دینی در کشور است

افتتاح آکادمی پاورلیفتینگ بانوان بدون رونمایی از لباس

تذکر به حناچی درباره دستگیری دو شهردار منطقه

مشکل از رییس بورس است یا نگاه دستوری؟

دیدار امام جمعه تبریز و آیت الله حسینی بوشهری

رییس بسیج رسانه استان زنجان: تولید محتوا و مستندسازی در زنجان بسیار ضعیف است

میرتاج الدینی: «دلار جهانگیری» برای قوه قضاییه به اندازه 10 سال پرونده ایجاد کرد

دیدار رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه با تولیت آستان قدس رضوی

کریمی رییس هیات تفحص از خودروسازان شد

تاکید معاون علمی فناوری رییس جمهوری به توسعه فناوری اطلاعات در حوزه فرهنگ دینی

رییس شورا : 2 نقشه ای بودن ساخت و سازها از مشکلات کرج است

مجازات کیفری در انتظار افراد ناقل کرونا

سرلشکر جعفری: پیشرفت در عرصه های مختلف نتیجه اعتماد به جوانان است

بایدن و توهمی برای تسلای داغدیدگان برجام

آیا واکسن فایزر باعث فوت آیت الله مصباح یزدی شد؟

کلیپ خنده دار از شیرین کاری سگ ها

اعزام طلاب مدرسه علمیه رضویه لامرد به مناطق محروم بشاگرد

بیانیه گام دوم معماری کلان اجتماعی برای انقلاب اسلامی است

امیر سیاری: دشمن از طریق جنگ نرم به دنبال تغییر سبک زندگی ماست

معرفی مدیر کل جدید پدافند غیرعامل استانداری

واکنش مشاور رهبری به استعفای رییس بورس

13 گلزار شهدا در روستاهای قزوین تا آخر سال ساماندهی می شود

نامه نمایندگان مناطق کردنشین به رهبری

ربیعی: به جای نشست های حزبی در جمع کارشناسان درباره بودجه صحبت کنید

بزرگداشت ناظم الاطبای کرمانی طبیب و ادیب کرمانی

استکبار شیوه های جدیدی برای انحراف جوانان در پیش گرفته است

ابتلای حدود 5 درصد دانشجویان به کرونا

ماجرای سفر پیراهن شگفت انگیز به دور دنیا

اگر امور در دست مردم باشد، بهترین نتیجه را خواهیم گرفت

وعده قالیباف برای پیگیری وضعیت بورس در شورای هماهنگی اقتصادی ⁧‫سران قوا‬⁩

محرومیت در سیستان وبلوچستان با وجود رسیدگی ها همچنان باقی است

تله کابین کرمانشاه بر اساس استانداردهای جهانی است

دستورات مهم روحانی به شورایعالی بورس

مؤسسات قرآنی خروجی قابل قبولی در مهجوریت زدایی از قرآن ندارند

اجرای طرح ملی تولید نماهنگ

حاج قاسم هرچه داشت از دفاع مقدس داشت | هیچ کشوری جرأت اقدام نظامی علیه ایران را ندارد

شورای عالی بورس برای صیانت از حقوق سرمایه گذاران تصمیمات لازم را اتخاذ و اجرایی کند

وزیر دفاع به سوالات نمایندگان در کمیسیون امنیت ملی مجلس پاسخ داد

با پایتخت انگشتر ایران آشنا شوید

عکس کمتر دیده شده و قدیمی از سردار سلیمانی

تاکید کلهری برتعامل سازمان های خدمات رسان برای کنترل بیماری کرونا

حضور وزیر دفاع در کمیسیون امنیت ملی مجلس

حضور امیر حاتمی در کمیسیون امنیت ملی برای پاسخ به سوال نمایندگان

افشای نقشه دشمن از زبان مقام بلندپایه ارتش

اولین جشنواره ملی «پرچمداران انقلاب اسلامی» در قم برگزار می شود

موضوع زودهنگام بودن برای انتخابات عراق دیگر مفهومی ندارد

دولت برای اختصاص ارز دارو و تجهیزات پزشکی اولویت خاصی قائل است

آماده ساخت راه آهن هرات به مزارشریف در افغانستان هستیم

نگاه به آمریکا یعنی ما در جنگ روایت ها باخته ایم

مشکل از رییس بورس است یا نگاه دستوری؟

سه روایت خیلی صریح از بازندگان بورس

حسن روحانی: شورای عالی بورس برای صیانت از حقوق سرمایه گذاران تصمیمات لازم را اتخاذ کند

تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا تا 3 ماه آینده

روحانیون با عمل خود فرهنگ دینی را ترویج دهند/ سمنان نیازمند نگاه ویژه است

نامه نمایندگان مناطق کردنشین به رهبری در اعتراض به اهانت به قوم کرد در صداوسیما

برگزاری بیست و دومین محفل ختم قرآن کریم در اردبیل

توضیح ظریف در مجلس درباره یک عکس جنجالی +فیلم

دادگاه تجدید نظر پرونده سکه ثامن برگزار شد

تا به امروز معتاد متجاهر ابتلا به کرونا نداشته ایم

روایت های متضاد از استعفای رییس بورس

«تله کابین» کرمانشاه اردیبهشت تکمیل می شود/ اتریش تله کابین را تایید کرد ولی استاندارد کرمانشاه خیر!

برگزاری اختتامیه مسابقه «قرآن» کشوری مس در رفسنجان

انتقاد رییس مجلس از عدم میزبانی دولت از سرمایه های مردم در بورس/ تعیین تکلیف در نشست سران قوا

دیدار نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان با فرمانده نیروی زمینی سپاه

سازمان بسیج مداحان خراسان رضوی از ستایش گران اهل بیت تقدیر کرد

پیش بینی شیوع موج چهارم کرونا در کرمان در اواخر بهمن ماه

یادداشت|بنادر و صنایع به ظلم به هرمزگان پایان دهند

آیین گذار از صورت های سنتی تا مدرن در کودکان ایرانی بررسی می شود

اعضای شورای شهر به باغ بودن 4 پرونده پلاک ثبتی تهران رای دادند

پاسخ صریح خطیب زاده به بیانیه تروییکای اروپا

این 6نفر؛ تمام امید اصولگرایان در 1400

آیت الله بشیر نجفی تحریم آستان قدس رضوی توسط آمریکا را محکوم کرد

کتاب «ادبستان کساء» رونمایی شد/نکاتی درباره نگاه درمانی و گفتگودرمانی

مجاز نیستیم با هر روش باطلی مسیر حق را تقویت کنیم/ با استفاده از روش های ناصواب دیرتر به اهداف خود می رسیم/ با بیان یک مطلب غیر معتبر بر همه بیانات خود خط بطلان نکشیم؛ استاد کاظم قاضی زاده در گفت وگو با شفقنا

مردم درباره بازشدن مدارس از اول بهمن چه می گویند؟

دلیل عدم تسلیت احمدی نژاد بعد از فوت آیت الله مصباح

اجرای طرح هر مغازه یک پایگاه سلامت در بازار بزرگ تهران

گذری از تنگه واشی و جاذبه های دیدنی آن

رزمایش های نیروهای مسلح حاوی پیامی صریح به دشمنان بود

87 درصد دانش آموزان کردستانی در شبکه شاد فعالیت دارند

تفاهم نامه همکاری مرکز خدمات و حوزه علمیه خراسان امضا شد

اشتری: تعداد اوباش تهران بسیار کاهش یافته است

پنج شنبه پایان بررسی کار بررسی بودجه در تلفیق

نامه نمایندگان مناطق کردنشین به رهبری در اعتراض به اهانت به قوم کرد در صداوسیما

پیشرفت در عرصه های مختلف نتیجه اعتماد به جوانان است

پیشنهاد سخنگوی شورای نگهبان به مجلس برای تفکیک انتخابات ریاست جمهوری از انتخابات شوراها

معاون رییس جمهوری: فرهنگ مهمترین وجه توسعه یافتگی کشور است

تعهد پنج ساله برای معرفی فرش مددجویان کمیته امداد به جهان

چه چیزی مانع اصلاحات می شود؟/ پاسخ حسین راغفر

چه چیزی مانع اصلاحات می شود؟/ پاسخ حسین راغفر