مطالب مرتبط:
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 16 آذر 1399 ساعت 00:502020-12-05سياسي

تأخیر جایز نیست


ایجاد ارتباط بین یک موضوع واقعی و حق مسلم که واکنش جمهوری اسلامی به ترور شهید دکتر فخری زاده است با یک موضوع خیالی که آغاز دور جدید مذاکرات میان ایران و آمریکاست، - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس، سعدالله زارعی نوشت: واکنش ایران به اقدام تروریستی علیه دانشمند برجسته هسته ای و موشکی جمهوری اسلامی اگر در روزهای آینده رخ دهد، اهمیت اساسی دارد و تأخیر در آن هزینه هایی متوجه ما می کند.

بر این اساس یک خط سیاسی در خارج کشور و داخل ایران به راه افتاده تا نشان دهد اقدامی صورت نخواهد گرفت و یا این اقدام به زمان دیگری موکول گردد.

در این خصوص باید گفت: 1- ادبیات بعضی از شخصیت های سیاسی مبنی بر اینکه اقدام به عملیات تلافی جویانه حق ایران است و این کار در زمان مناسب خود انجام می شود و جمهوری اسلامی بنا ندارد در زمین نتانیاهو بازی کند، به ایران اقدامی نخواهد کرد ترجمه شده است؛ چرا که این ادبیات شباهت آشکاری با بیانیه هایی دارد که اقدام واکنشی به زمان مناسب محول گردیده، اما هیچ گاه اقدامی صورت نگرفته و یا اقدامی متناسب و معادل نبوده است.

البته اگر واژه و ادبیات زمان مناسب درست ترجمه شود، می تواند به معنای هم اینک و در زمانی کوتاه هم باشد ولی از آنجا که این واژه مبهم است دامنه ای از هم اینک تا آینده های دور دارد، به ادبیات رایج ارجاع داده شده و معنای فعلاً نه و در زمان نزدیک نه پیدا کرده است.

این ادبیات در عین حال سبب می شود تا دشمنی که پس از اقدام جنایتکارانه، نگران واکنش جدی ایران بود، به حدی از اطمینان از عدم واکنش ایران برسد که درباره جنایت خود به تبلیغات معکوس روی بیاورد.

این تبلیغات معکوس از یک طرف معطوف به توجیه اقدام تروریستی خود است که نتیجه آن ترور شخصیتی شهید پس از ترور جسمی اوست و نمونه هایی از این را در روزهای اخیر شاهد بودیم و از طرف دیگر معطوف به قدرت نمایی و پوشاندن ضعف مفرط خود در برابر جبهه مقاومت است و نتیجه آن مشروعیت زایی برای خود و نهادهای امنیتی جنایتکار در داخل اسراییل است.

2ـ چند روز است که در رسانه های اسراییلی خطی دنبال می شود مبنی بر اینکه این آخرین اقدام تروریستی اسراییل در داخل ایران است.

روز جمعه گذشته مقاله ای از سوی مؤسسه مطالعات امنیت ملی رژیم صهیونیستی با عنوان آیا ترور می تواند اسراییل را به اهداف خود برساند به چاپ رسید و در آن این سؤال مطرح شد که آیا ترور عناصر برجسته می تواند روند را تغییر دهد و با استناد به مواردی مثل جایگزینی آیت الله مجاهد سیدحسن نصرالله به جای شهید حجت الاسلام سیدعباس موسوی، نتیجه گرفت که ترور نمی تواند اسراییل را به هدف برساند و هزینه های این اقدام، بسیار بیشتر از نتایجی است که می گیرد.

کما اینکه همیشه وقتی دستگاه امنیتی اسراییل شخصیتی از مقاومت را ترور کرده است، دستگاه تبلیغاتی برای آرام کردن فضای انتقامی طرف مقابل، دست به تحلیل هایی از این دست زده است.

آیا می توان باور کرد که میان دستگاه امنیتی و دستگاه سیاسی رسانه ای اسراییل تفاوت وجود دارد؟ واقعیت این است که رژیم صهیونیستی، رژیمی یکپارچه است و واحدهای آن یک مأموریت را دنبال می کنند.

3- همزمان با این مسئله، الیوت آبرامز مسئول پرونده ایران در کاخ سفید، این خط را دنبال کرد که: ایران تمایل ندارد در هفته های باقی مانده از دولت ترامپ و پیش از سوگند ریاست جمهوری بایدن با انتقام گرفتن، مذاکرات احتمالی با دولت بعدی آمریکا و لغو تحریم ها را به خطر بیندازد.

ایران دنبال کاهش تحریم های آمریکاست و هر تصمیمی که می گیرد با احتیاط خواهد بود.

عبارت آبرامز از یک سو از نگرانی آمریکا از واکنش جدی ایران حکایت می کند و از سوی دیگر از همدستی آمریکا با رژیم اسراییل در عملیات ترور اخیر و در ممانعت از واکنش جدی ایران خبر می دهد.

ایجاد ارتباط بین یک موضوع واقعی و حق مسلم که واکنش جمهوری اسلامی به ترور شهید دکتر فخری زاده است، با یک موضوع خیالی که آغاز دور جدید مذاکرات میان ایران و آمریکاست، با هدف وارد کردن فشار داخلی به جمهوری اسلامی برای خویشتنداری است.

آنان با طرح مذاکره برای رفع تحریم ها، در نظر دارند جریان ساده لوح یا.

مذاکره جو در ایران را وادار به اعمال فشار به جمهوری اسلامی برای عدم واکنش به جنایت اسراییل نمایند.

عبارت آبرامز مبنی بر اینکه ایران تمایل ندارد واکنشی نشان دهد ، در متن خود دو نکته دیگر هم دارد؛ آمریکا چه در ماه های پایانی دولت ترامپ و چه در ماه های آغازین دولت بایدن، نمی تواند به اقدام قاطع احتمالی ایران واکنش نشان دهد.

از این رو آبرامز به جای ادبیات دستوری از عبارت تحلیلی استفاده کرده و البته از جیب ایران حرف زده است! نکته دوم این است که او در این عبارت وانمود کرده است که - حداقل- آمریکا با جناحی و شخصیت هایی در داخل حکومت ایران تماس دارد و در این تماس ها برای او ثابت شده است که ایران به دلیل موجهی! درصدد واکنش به اقدام تروریستی اخیر اسراییل علیه خود نیست.

4- همزمان با این خط تحلیلی، یک مقام میانی رژیم اسراییل اعلام کرد یک افسر ارشد موساد در تل آویو توسط افراد ناشناس ترور شده و در توضیح آن گفت ترور در پشت چراغ قرمز اتفاق افتاده است.

در همان حال بعضی منابع غیراسراییلی گفته اند فهمی هنیاوی عرب تبار و ساکن یک شهرک صهیونیستی بوده و ارتباطی با موساد نداشته است.

در اسراییل سابقه دارد که وقتی یک جنایت روی می دهد خود این رژیم برای کشیدن حریف به تله عملیاتی، دست به انتشار این گونه اخبار زده است.

طرف مقابل اگر دقت به خرج ندهد به دام می افتد و با شادمانی آن را به خود منتسب می کند و جو انتقام در محیط تصمیم گیری او از بین می رود.

مشابه این خبر را زمان ترور شهید عماد مغنیه در حومه دمشق شاهد بودیم که دو روز پس از آن، این خبر توسط رسانه های اسراییلی منتشر شد که مییر دگان رییس وقت موساد در اردن مورد سوءقصد قرار گرفته است که البته این خبر جعلی به هیچ وجه در رسانه های حزب الله منعکس نگردید.

دیروز مقام اسراییلی کشته شدن فردی در تل آویو را به عنوان یک مأمور ارشد موساد معرفی کرده و گفت از عوامل ترور او خبر ندارد! ترور در تل آویو و در زمان شلوغی تردد و پشت چراغ قرمز و بی خبری سرویس های چندگانه رژیم صهیونیستی! 5- از تحرکات مختلف آمریکا و رژیم صهیونیستی به خوبی می توان فهمید که به شدت نگران واکنش قدرتمند ایران هستند و خواب ندارند.

رژیم صهیونیستی در اقدامی پریشان از یک سو با تبلیغات سیاسی در داخل وانمود کرد، در برابر ضربه ای که زده واکنشی نخواهد دید؛ در همان حال رسانه های آن اعلام کردند پیشرفته ترین ناو جنگی- موسوم به سپر- را روز چهارشنبه گذشته از آلمان خریده و در سواحل بندر حیفا مستقر کرده اند و در شرح قدرت آن گفته اند این ناو نظامی دارای توپ اتوملارا، گنبد آهنین دریایی (سی دُم) و موشک های سطح به سطح باراک 8 بوده و قابلیت حمل بالگرد هم دارد.

مخاطب، کلیدواژه های حیفا و گنبد آهنین را می شناسد.

این به معنای هراس جدی این رژیم از موشک باران حیفا است و باز همه می دانیم که هیچ سیستم دفاعی قادر به مقابله با موشک های بالستیک ایران نیست کما اینکه در جنگ با حزب الله، حماس و انصارالله هم سامانه های دفاعی گنبد، پاتریوت و بی 52 کارآیی نداشته اند.

مراکز اطلاعاتی اسراییل همزمان با این خبر وانمود کردند تحرکات سپاه را زیر نظر دارند و می دانند که تجهیزات گسترده و سنگینی را به سمت مرزهای جنوب غربی ایران روانه کرده است.

در همین زمان کشورهای عرب هم پیمان رژیم صهیونیستی- بحرین و امارات - حمله قاطع ایران در پاسخ به ترور شهید سردار فخری زاده را قطعی می دانند و در پیغام های آشکار و غیرآشکار از کشیده شدن دامنه واکنش ایران به خود ابراز نگرانی کرده اند و البته این خط را هم اسراییلی ها داده اند.

طی دو روز گذشته وزارت خارجه رژیم صهیونیستی اعلام کرد ممکن است واکنش به شهادت سردار فخری زاده در یک یا چند کشور همسایه شمالی یا جنوبی ایران اتفاق بیفتد.

رژیم اسراییل از این خط خبری درصدد برآمده جمع زیادی از کشورها را برای ممانعت از اقدام واکنشی ایران به کار بگیرد.

بر این اساس آمریکایی ها و اسراییلی ها به کشورهای عربی اجازه دادند میان اقدام تروریستی جمعه 7 آذرماه آبسرد و مسایل خود با ایران فاصله گذاری و حتی آن را محکوم نمایند.

از همه این خبرها چیزی جز هراس شدید رژیم صهیونیستی فهمیده نمی شود.

این رژیم هم اینک خود را در شرایط بسیار سخت و پیچیده می بیند چرا که واکنش شدید ایران به این ترور، سه پیامد اساسی برای این رژیم دارد؛ واکنش شدید ایران اقتدار امنیتی، نظامی و سیاسی این رژیم را درهم خواهد شکست و به حوادث پی در پی امنیتی علیه آن منجر می شود، پیامد دوم اقدام سنگین ایران، ایجاد شکاف شدید در اسراییل خواهد بود و بگومگوهای زیادی را میان رژیم سیاسی و ساکنان آن از یک سو و احزاب و نهادهای اسراییلی از سوی دیگر پدید می آورد و پیامد سوم این است که روند مذاکرات عربی- اسراییلی و عادی سازی روابط این رژیم با کشورهای عربی را از بین می برد، چرا که جمع بندی عربی را نسبت به قدرت و وضعیت اسراییل تغییر می دهد.

6- اقدام قدرتمندانه ایران در واکنش به ترور شهید دکتر فخری زاده و بقیه اقدامات جنایتکارانه ای که در ده سال اخیر از سوی رژیم صهیونیستی علیه جمهوری اسلامی صورت گرفته است، می تواند وضعیت کنونی منطقه را به ضرر آمریکا، رژیم صهیونیستی و وابستگان عرب این دو تغییر دهد.

اگر ایران ضربه ای زمین گیرکننده به اسراییل بزند معنای آن این است که پایگاه های آمریکا در منطقه هیچ امنیتی ندارند.

چرا که وقتی به رژیم اسراییل حمله شود به این معناست که به بزرگ ترین پایگاه آمریکا در منطقه حمله شده و از آن پس امنیت ناوگان پنجم در بحرین و پایگاه های آمریکا در امارات و.

معنا و مفهومی نخواهد داشت.

بنابراین اقدام قاطع ایران، وضع حوزه عربی مرتبط با آمریکا و اسراییل را نیز به هم خواهد ریخت.

الان سخن این است که اسراییل در چهار جنگ (1948 تا 1973) بر اعراب مسلط شده و برتری قدرت خود را به اثبات رسانده است.

وقتی ایران به رژیم صهیونیستی ضربه اساسی بزند، معنایش اثبات دوباره ایران به عنوان قدرت برتر در منطقه است.

آنگاه تفوق ایران بر کل سیستم امنیتی- نظامی منطقه مورد پذیرش- ولو غیر اعلامی- دشمنان آن، قرار می گیرد.

از سوی دیگر حمله قدرتمند نظامی ایران به رژیم صهیونیستی، موج قدرتمندی را در جهان اسلام و حوزه عربی به راه می اندازد و آن قدر قدرتمند خواهد بود که نه آمریکا و نه دولت های عربی قادر به مهار نخواهند بود.

همه می دانند و خود اسراییلی ها و دولت های عربی هم اعلام کرده اند که دست کم 85 درصد مردم عرب، از توافقات اخیر امارات، بحرین و سودان با رژیم صهیونیستی، خشمگین هستند و آن را خیانت تلقی می کنند.

حال در این وانفسا که اقدام رژیم های وابسته عرب به برقراری رسمی و آشکار رابطه با رژیم غاصب صهیونیستی، مردم عرب را به شدت ناراحت کرده است، اقدام قاطع ایران جمعیت های عرب را به خیابان می کشاند و سبب تغییرات مهمی در سطح دولت های منطقه می شود.

این راز نگرانی شدید آمریکایی ها، اسراییلی ها و وابستگان عرب آنان در منطقه و رفتارهای متناقض و توأم با ضعف آنان در پرونده ترور شهید فخری زاده است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: جمهوری اسلامی - اقدام - ایران - اسلامی - جمهوری - اقدام تروریستی - سعدالله زارعی - ادبیات - تأخیر - سیاسی - موضوع - واکنش - نتانیاهو - زمان - ترور - تروریستی - خبرگزاری - هایی - اساس - مذاکرات - دانشمند - هسته ای - بیانیه - ارتباط - عملیات - ترجمه - هزینه - موشکی - گزارش - اساسی

آخرین اخبار سرویس:
نماینده شاهرود: سفر رییس دستگاه قضا به سمنان مردمی و تشکیلاتی بود

کرسی «نظریه پردازی قرآن بنیان؛ فرایندها و چالش ها» برگزار می شود

رییس جمهوری مکزیک به کرونا مبتلا شد

حکایت فروریزش اسکلت فلزی سازه نیمه کاره و ربط آن به زلزله تهران

کاندیدها با آگاهی از واقعیت جامعه وارد عرصه انتخابات شوند

ترفندهایی طلایی برای قبولی در امتحانات پایان ترم

شاکی چه زمانی برای برگشت زدن چک می تواند اقدام کند؟

نیروی خانم

نیرو جهت کار کنافکاری

دعوت به همکاری ادمین پیج اینستاگرام

دستیار مسلط به خدمات رنگ و براشینگ نیازمندیم

استخدام منشی خانم

نیازمنداصلاح کار حرفه ای و ماهر

مدیر خانم

کارپاره وقت غیرحضوری اینترنتی

پلمب 3 دفتر پیشخوان دولت در ملایر

یکی از عجیب ترین هتل های عجیب دنیا را بشناسید

والتر برنستاین فیلمنامه نویس مشهور در لیست سیاه هالیوود درگذشت

سه نفر از کارمندان شهرداری اشنویه دستگیر شدند

مناجات شهید چمران با خدا

عناوین روزنامه های سیاسی 6 بهمن 99/ بازی دستوری با نرخ ها +تصاویر

مسئول حمایت از حقوق شهروندی کیست؟

در سند تحول قضایی باید مشخص شود چه چیزی قرار است متحول شود

اجرای کامل سند تحول قضایی نیازمند اصلاح قوانین است/ گلف وحشت/ فینال جدید برای شیری

ابَربدهکار بانکی پیکر روحانیون سرشناس را به خانه می برد و غسل می دهد!/ ماجرای چشم بازکردن آیت الله مصباح ساخته و پرداخته او بود/نقش جن گیرها در تصمیمات مسؤولان/ 40 میلیارد تومان خمس را از کجا آورده ای؟!

تزریق بدون عارضه واکسن ایرانی کرونا به 21 تن تا کنون/ احتمال دسترسی به این واکسن تا خرداد

طراح با آشنایی کامل به کورل و اتوکد

اجرای کامل سند تحول قضایی نیازمند اصلاح قوانبن است/ گلف وحشت/ فینال جدید برای شیری

کتاب «رابطه علم و دین در غرب» راهی بازار نشر شد

نمایش مُدِ لباس زنان عربستان

آشنایی با تاریخچه موشک های دور ایستا

نیروی کانتر دار

همکار شیفت صبح با حقوق مکفی

به تعدادی متور سوار. بهمراه موتورسیکلت نیازمندیم

استخدام مشاور املاک مبتدی

شهیدی که نام خود را تغییر داد

نیازمند برقکار هیوندای و کیا

چند نفر منشی خانم با درآمد

فروشنده آقا و خانم

استخدام مشاور مبتدی و حرفه ای

استخدام منشی شرکت

فروشنده خانم و اقا مبتدی و حرفه ای

طرز تهیه رولت تخم مرغ و سبزیجات

فرماندار جدید قوچان منصوب شد

خیارشور را خودتان در خانه درست کنید

تحلیلی بر آنچه میان نماینده و مامور گذشت

متفاوت ترین نظرات ظریف در مورد انتخابات 1400، جو بایدن، اختلافات داخلی و خطر اسراییل

لاریجانی، ظریف و فتاح از گزینه های مطرح در انتخابات ریاست جمهوری

آثار خوش گمانی در زندگی انسان

آزمون استخدامی ذوب آهن اصفهان برگزار شد

جذب نیروی مشاور آقا و خانوم

استخدام آبدارچی

کمترین رعایت پروتکل های بهداشتی در کجاست؟

وزیر بهداشت: ممکن است در درون کشور شاهد جهش در ویروس کرونا باشیم

حاشیه های ادامه دار سیلی به گوش سرباز راهور / واکنش مردم به توییت عنابستانی +فیلم و عکس

تبیین حقایق و دستاوردهای انقلاب اسلامی

تاکید دادستان تهران بر استقلال رأی قضات

ظریف: منطقه خلیج فارس نیازمند گفتگو و همکاری است

هیأت وزیران خواستار تغییر رویه رسانه ملی نسبت شد

#عنابستانی

ببینید بایدن و هریس با ترامپ چه کردند!

برای نجات جازموریان دستگاه ها به تکالیف خود عمل کنند

واکنش سازمان هواپیمایی به بی حرمتی ایرلاین ها به نماز و نمازگزاران

سخن واعظی درباره نظارت مجلس بر بورس درست نیست/ مجلس مطالبه مردم در هر سطحی را پیگیری می کند

آخرین خبرها از ساماندهی حریم «فلک الافلاک»/ دولت به تعهدات خود عمل نکرد

دستگاه قضا در رسیدگی به پرونده های کلان با جسارت بیشتر عمل کند

توییت جنجالی عنابستانی درباره سیلی زدن

استخدام کارشناس ارشد شبکه با حقوق توافقی و بیمه در تهران

چه کسانی تاکنون به روحانی توهین کرده اند؟/ مقایسه عواقب توهین به احمدی نژاد و عواقب توهین به روحانی + جدول

خوشنویسان و نگارگران ثروت تاریخی ایران اند

نقدهای زودهنگام مردم را از نمایشگاه دور نکرد

جرم سربازی که سیلی خورد (کاریکاتور)

دادستان تهران: قضات به حواشی پرونده ها در مقابل فشار جریان ها بی اعتنا باشند

برپایی پیش کنگره 17 هزار شهیده زن در سمنان

بازگشت »منشور کوروش« پس از 40 سال به ایران

واکنش های توییتری نمایندگان به ماجرای سیلی زدن همکارشان به صورت سرباز

رونمایی از اولین روبات انسان نمای ایرانی

اعلام اسامی 46 تصمیم ساز اصلاحات برای انتخابات 1400

معرفی 46 عضو نهاد اجماع ساز اصلاحات برای انتخابات 1400/ نامزد واحد و مشارکت فعال در صورت وجود کاندیدای اختصاصی

فریب افکار عمومی و دوقطبی سازی کاذب پیش از انتخابات 1400

ببینید | زودتر ازدواج کنید تا وام بیشتری بگیرد

فضیلت و برکات سوره فاطر

تصمیم گیری درباره کودکان کار بر عهده چه کسانی است؟

روزنامه شوت| کیومرث هاشمی مشاور وزیر نیست

دفاع سخنگوی دولت از آذری جهرمی پس از احضار وزیر ارتباطات به دادستانی

دادستان تهران: قضات به حواشی پرونده ها در مقابل فشار جریان ها بی اعتنا باشند

ربیعی: مواضع وزیر ارتباطات در مواجهه با فیلترینگ شخصی نیست، بلکه مبتنی بر تصمیم دولت و رییس جمهور است

توییت بی ربط عنابستانی درباره ماجرای سیلی زدن به سرباز: وظیفه خداست که دفاع کنه!

تأثیر انقلاب اسلامی در گرایش مردم اروپا به اسلام/ فیلسوف های مسیحی چگونه شیعه شدند؟

آیت الله سعیدی: بی توجهی به امر به معروف آسیب های بسیاری برای جامعه به دنبال دارد

دولت، مردم، اینستاگرام

پهپاد »کرار« رونمایی شد

از کمبود آب آشامیدنی در روستای اسلام آباد تا پرداخت نشدن بیمه بیکاری

بررسی ابعاد رسانه ای رفتار نماینده مجلس با یک سرباز

سردار سربلند سردشت

تصویب نظام مصون سازی و عملیات پدافند شیمیایی کشور

گزیده روزنامه های 6 بهمن 1399

جنگ با تاریخ شفاهی؟!

جلسه شورای انجمن اولیاء و مربیان ناحیه یک اهواز برگزار شد

سومین جلسه کمیته تعیین مزد برگزار می شود

تأخیر جایز نیست

تأخیر جایز نیست