موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - مرحله گروهي - ليگ قهرمانان آسيا - رييس كل دادگستري استان البرز - همسان سازي حقوق بازنشستگان - قهرمانان آسيا - رييس كل دادگستري استان - همسان سازي حقوق - دادگستري استان البرز - رييس كل دادگستري - فرماندار ساوه - لاك پشت دريايي - تيم فوتبال شهرداري آستارا - نفت و گاز يمن - ورود BMW - طب ايراني اسلامي - ماده 27 - گويش محلي - سال تحصيلي جديد دانشگاه ها - شهر چالوس - عملكرد داور دربي - حضور آندره آ پيرلو - خونيق

مطالب مرتبط:
مشکلات به دلیل وجود جریان لیبرال است/ به نفوذی ها حساس باشید
زاکانی نفوذی ها و ریشه قتل های زنجیره ای را معرفی کرد!
پیرو ولایت باشید/ ریشه ضد انقلابی های داخلی را از بیخ بکنید
ایران در دوراهی حساس پس از ترور شهید فخری زاده / تهران در مسیر تکرار اشتباهات اعراب است؟
یادداشت ربیعی درباره این «برهه حساس تاریخی»
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 16 آذر 1399 ساعت 00:402020-12-05سياسي

زاکانی: به نفوذی ها حساس باشید


به نفوذی ها حساس باشید خبرگزاری مهر: علیرضا زاکانی در نشست مجازی بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما که به مناسبت 16 آذر «با موضوع جریان شناسی نفوذ در جنبش دانشجویی» برگزار شد، - خبرگزاری مهر: علیرضا زاکانی در نشست مجازی بسیج دانشجویی دانشگاه صدا و سیما که به مناسبت 16 آذر با موضوع جریان شناسی نفوذ در جنبش دانشجویی برگزار شد، گفت: وقتی به جریان دانشجویی توجه می کنید، 2 نماد را در جریان دانشجویی می توانید به زیبایی ببینید.

اول 16 آذر سال 1332 و دوم 13 آبان 1358.

وی افزود: در 16 آذر سال 32 به واسطه اعتراض به حضور نیکسون در کشور و حضورش در دانشگاه تهران که برنامه ریزی شده بود جریان دانشجویی آن جوهره حقیقی خودش را به نمایش گذاشت.

آن زمان حاکمیت ستمشاهی به واسطه سرسپردگی به نظام سلطه، دانشجو را بر علیه خود می شوراند و جریان اصلی دانشجویی قبل از انقلاب علیه حکومت وقت بود.

لذا ویژگی 16 آذر سال 1332 این وجه امتیازش نسبت به سایر حرکات قبل از انقلاب خیلی بارز است.

رییس مرکز پژوهش های مجلس در ادامه با اشاره به روندی که در طی سال های گذشته در جنبش دانشجویی طی شده و همچنین نفوذ برخی جریانات در جنبش دانشجویی، تاکید کرد: به اعتقاد من شناخت جریان نفوذ و جریان استحاله بسیار مهم است و نکته اول اینکه جریان دانشجویی باید این دقت ها را از خودش را آغاز کند.

زاکانی تصریح کرد: نکته دوم این است که اگر جنبش دانشجویی نسبت به جریان نفوذ در درون حکومت حساس است باید برگردد به ابتدای انقلاب.

در ابتدای انقلاب ما یک اتفاقی افتاد، اتفاق این بود که ما یک اشتباهی را کردیم که هنوز 41 سال است که داریم چوب آن یک اشتباهمان را می خوریم.

وی افزود: امام فرمودند که ما اشتباه کردیم که به دولت موقت آنها اعتماد کردیم و به دولت موقتی اعتماد شد که به فرموده امام، آنها به کمتر از سپردن انقلاب به دست آمریکا به چیزی بسنده نمی کردند.

پس شما اگر صحبت از جریان نفوذ می کنید در واقع از جریانی صحبت می کنید که اساس آن قائل بر اساس انقلاب نبود.

رییس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به عدم همراهی بازرگان با انقلاب، تصریح کرد: بازرگان به مردم می گفت بروید خانه هایتان بنشینید و مردم که ادامه مسیر انقلاب را دنبال می کردند مورد اعتراض دولت موقت قرار گرفتند و بعد از اینکه دولت موقت بعد از 13 آبان و 3 خرداد گفت انقلاب به بن بست رسیده است، امام فرمودند که نه شما خودتان به بن بست رسیده اید، انقلاب به بن بست نرسیده است.

زاکانی اظهار داشت: متاسفانه ابتدای انقلاب به جریان لیبرال اعتماد شد و به این جریان رسمیت بخشیده شد و جریان نفوذ در دل حکومت اسلامی و در دل جمهوری اسلامی تا امروز ادامه پیدا کرد و ما طی این 41 – 42 ساله هرچه آسیب خوردیم بخش عمده آن از این جریان بوده است.

وی ادامه داد: امروز یک جریان انفعال و وادادگی در مقابل دشمنان و جریان تسلیم و جریانی که به نوعی دلداده به غرب را شما مشاهده می کنید.

حالا اگر این جریان را قبلاً در قالب یک پرچم مشخص یا یک حزب مشخص می دیدید امروز در قالب بسیاری از کسانی که ممکن است مسئولیت هم در کشور داشته باشند می بینید و همان شعارهای قبل را می دهند و همان مسیر را می روند اما عملاً آن تابلو را ندارند.

لذا این جریان نفوذ را باید شناسایی کنیم و با دقت آسیب های آن را ملاحظه کنیم.

رییس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جریان نفوذ در قالب یک جریان اشتباه از ابتدای انقلاب وجود داشت و 41 سال ما داریم چوب آن را می خوریم، و این جریان توانست اثرات خاص خودش را هم بگذارد.

زاکانی یادآور شد: امروز وقتی شما دقت می کنید می بینید دوگانه هایی هست، این دوگانه ها در کشور شرایطی را ایجاد کرده که شما دیگر با یک جریان سیاسی مواجه نیستید دقت کنید که کلاه سر من و شما نگذارند.

وی تاکید کرد: دانشجو به عنوان عنصر فعالی که بناست نفی نظام سلطه را بکند، بناست تقویت حاکمیت و نظام اسلامی را در دستور کار داشته باشد و بنا دارد که مطالبه جدی کند و حکومت و اجزای آن و سه قوه را در اهداف انقلاب اسلامی بسیج کند و به میدان بیاورد و مطالبه داشته باشد و آنها را نقد اساسی کند؛ این دانشجو باید دقت کند که امروز در صحنه عمل با یک جریان قدرت و ثروت مواجه است که برای کسب قدرت و برای کسب ثروت هر بهایی را به جامعه و مردم تحمیل می کند و مصالح انقلاب و منافع ملی را زیر پایش می گذارد.

نماینده مردم قم در مجلس اضافه کرد: دانشجویان باید به این مسائل توجه کنند.

پشت این جریان قدرت و ثروت که سرپنجه های نفوذ هستند جریان های حامی و جریان های اطلاعاتی وجود دارند.

بخشی از جریانات اطلاعاتی کشور که در ادوار گذشته خطاهای جدی را از آنها شاهد بودیم مثل قتل های زنجیره ای که خاستگاه آن خاستگاه دشمن و نظام سلطه و محکوم کردن چهره نظام اسلامی بود.

زاکانی تصریح کرد: عناصری در پشت این جریان قدرت و ثروت وجود دارند و عمیق تر که می شویم می بینیم که جریان دشمن خواه را در پشت این صحنه با یک عیار بالا مشاهده می کنیم.

وی با بیان اینکه امروز دیگر 41 سال 42 سال پیش نیست که ما تابلوها را نگاه کنیم، باید برویم برنامه ها و ایده ها و نظرات و کارکردهای گذشته تا امروزِ افراد و گروه ها را ببینیم، اظهار داشت: نسبت به آنها دقت داشته باشیم و اگر یک عنصر یا کسی که روحیه انقلابی گری دارد به عنوان انقلابی به روی صحنه می آید او را هم باید محک بزنیم که این 42 سال بعد از انقلاب کجا بوده و اگر سن او به قبل از انقلاب می رسد آنجا کجا بوده است.

رییس مرکز پژوهش های مجلس افزود: باید ببینیم این فرد در صحنه های مختلف حاضر بوده یا نه، حاشیه نشینی کرده و اگر یک جایی موضعی گرفته به نفع جریان انقلاب بوده یا نه، این موضع چیزی بوده که دشمن دنبالش بوده یا نه.

این یک ملاک است، ممکن است عنوان انقلابی هم به خودش بدهد اما نفاق داشته باشد.

زاکانی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در لشکر سیدالشهدا فرمودند که ما یک دشمن داریم که دشمن قطعی و قهری ما است و آن آمریکا است.

اگر کسی در جریان انقلاب مواجه شد با یک ایده های، نظری، فردی، جریان، گروهی که داعیه انقلابی گری هم داشته باشد اما حرف هایش به نفع آمریکا و در راستای او بود باید به او تذکر بدهیم، اگر تذکر دادیم و او خودش را اصلاح کرد معلوم است که او اشتباه کرده است، اما اگر این فرد به حرف نادرست و عمل نادرست و رفتار نادرست خودش اصرار داشت، و برخلاف منافع ملت، انقلاب و دولت و در راستای خاستگاه آمریکا بود باید انگشت نفاق را به سمت او قرار داد و او را در دایره نفاق دید، این فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی در دهه هفتاد است.

وی گفت: باید در دوران جنبش دانشجویی ابتدا این تطهیر را صورت بدهید و آن هم به روش خالص سازی و ایده های خوبتان را تکثیر کنید.

در واقع عناصر فعال تان را در جامعه دانشجویی تکثیر کنید بعد بیایید با یک جریان شناسی دقیق فعالان عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی کشور را مرور کنید و جریان نفوذ را در دل آنها در قاب جریان قدرت و ثروت پیدا کنید و ریشه ها و عقبه های آن را بدانید تا بتوانید در این مسیر گام جدی بردارید.

رییس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه به اعتقاد من اگر بخواهیم نگاهی به آینده داشته باشیم، دو وظیفه عمده و اساسی نسبت به مردم داریم، افزود: جریان دانشجویی نسبت به خودش هم وظیفه دارد.

وظیفه دارد که خودش را بسازد و در صحنه های مختلف حاضر و فعال باشد و از تجارب دوران دانشجویی استفاده کند برای اینکه آینده این کشور را که با آن عنصر انسانی ساخته شده، درست رقم بزند.

زاکانی گفت: وظیفه اول این است که به عنوان چشمان روشن و زلال و دقیق بتواند با ایده های ناب و درست و با یک فعالیت سریع و اساسی ظرفیت آگاهی بخشی به جامعه را بالا ببرد.

یعنی خود جمع دانشجویی باید اینقدر برون مایه و داشته هایی را داشته باشد که وقتی به جامعه تزریق می کند از عطر منتشرشده در فضای جامعه، جامعه استشمام کند و رشد پیدا کند و نشاط و رشد و جریان دانشجویی بتواند به جامعه تزریق کند، این کار اول ناظر به مردم است.

وی تاکید کرد: کار دوم این است که جریان دانشجویی بتواند یک نهضت خدمتگزاری را در مسیر خدمت به مردم پرچم داری کند، سپس این نهضت خدمتگزاری با آن نهضت آگاهی بخشی و رشد جامعه شرایط را باید به سمتی ببرد که این نهضت مواسات با آن نهضت آگاهی بخشی جریان دانشجویی به عنوان پیشران و اثرگذار در متن جامعه قرار بگیرد.

نماینده مردم قم در مجلس گفت: جریان دانشجویی یک نسبتی هم با مسئولین دارد که نسبت آن با مسئولین این است که بتواند نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه کند، اگر مسئول کار خوبی می کند یک دفاع واقع بینانه و تحلیل داشته باشد و اگر مسئولی کار بدی می کند یک نقد منصفانه ای جریان دانشجویی داشته باشد و یک نسبتی هم باید با نظام سلطه برقرار کند و آن هم این است که بتواند یک نفی اساسی در مسیر تحقق اهداف نظام سلطه در جامعه را پیش بگیرد و این هم نمی شود جز با تبعیت از رهبری معظم انقلاب اسلامی و فهم و درک خاستگاه های این حکیم عالی مقام و این فرزانه بزرگ که ما دلداده او هستیم و به او عشق می ورزیم.


کلید واژه ها: دانشجویی - دانشجو - دانشگاه صدا و سیما - علیرضا زاکانی - بسیج دانشجویی - جنبش دانشجویی - برگزار - 16 آذر - دانشگاه - نشست مجازی - صدا و سیما - زاکانی - نفوذ - خبرگزاری - دانشگاه تهران - قبل از انقلاب - علیرضا - مناسبت - برنامه ریزی - واسطه - موضوع - نفوذی - مجازی - جنبش - بسیج - نشست - حساس - حضور - علیه - سیما

آخرین اخبار سرویس:
دومین دوره «مرکز توسعه شغلی ایرانسل» آغاز به کار کرد

نخستین پایانه صادراتی سوخت شرق کشور در نهبندان ایجاد می شود

بحران کرونا زمان بازگشایی مدارس انگلیس را به تعویق انداخت

تسلیت پدرام پاک آیین در پی درگذشت پدر حسین انتظامی

بودجه سال آینده شهرداری 9 اسفند راهی فرمانداری می شود

مراسم بزرگداشت آیت الله مصباح یزدی در موسسه امام خمینی

رییس قوه قضاییه: منافع ملی روابط بین ملت و دولت را رقم می زند

10 عامل دردهای بدنی+ اینفوگرافیک

بانوی موفقی که مشق هایش را همسرش می نوشت

معاون وزیر: امسال افزون بر 25 هزار معلم جذب آموزش و پرورش می شوند

معاون اول رییس جمهور: همه در یک کشتی نشسته ایم

تحول جدی در بودجه سال بعد بنیاد شهید

5 نفر پیک موتوری محدوده ی امام خمینی

گفت وگوی ملی راهکار حل مشکلات کشور/ نباید اجازه دهیم عده ای نسل جدید را مایوس کنند

نماز جمعه در 2 شهر گلستان برگزار نمی شود

مدرسه حج در سنندج افتتاح می شود

دفتر پیشخوان شلوغی که وضعیتش نگران کننده است + فیلم

استخدام منشی وفروشنده

واگذاری 500 واحد مسکونی به مددجویان چهارمحال و بختیاری

نباید فریب زبان بازی دشمنان را بخوریم/مواظب باشیم دشمنی که از در بیرون کردیم از پنجره وارد نشود

45 طرح در لرستان نیازمند 55 میلیارد تومان اعتبار است

مجلس دانش آموزی مجلسی تشریفاتی نیست/ باید تعامل مدیران آموزش و پرورش با نمایندگان بیشتر شود

یادواره 26 شهید زن استان یزد برگزار شد

روایت ظریف از رایزنی های خود با مقامات ارمنستانی

خیرخواهی ملاک امر به معروف و نهی از منکر باشد

حسین انتظامی به سوگ پدر نشست

شکار حشرات توسط ماهی تیرانداز

مادران شهدا فرزندانشان را عباس گونه تربیت کردند

وضعیت استفاده ایرانی ها از رایانه، اینترنت و تلفن همراه به چه شکلی است؟

نماینده ولی فقیه در کردستان: اساس امر به معروف و نهی از منکر «خیرخواهی» است

تاکید ریاست پارلمان عراق در دیدار با هیات کُرد: گفت وگوهای بودجه ای باید به دور از اختلافات سیاسی انجام شود

نگین شهر زاهدان

خاطره شنیدنی همسر شهید لاجوردی/ منافقی که امروز پزشک فوق تخصص است

اطلاع نگاشت | من تقی زاده هستم

حل مشکلات کشور با اتکا به داخل و استفاده از ظرفیت بین المللی میسر است

کلانتری: باید دست کسی مثل روحانی را ببوسیم!/ رییس جمهور 95درصد مشکلات را حل کرد

آیت الله جنتی: مسوولین هر چه زودتر مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند

در کنار هم بودن زمینه حل همه مشکلات را فراهم می کند

تخریب ویلای غیرمجاز دو مقام مسئول در فیروزکوه

اتفاقات پس از انتخابات آمریکا رسوایی کامل برای دمکراسی غربی بود

جزییاتی از دعوت نشدن علی عسگری به جلسه دولت/ کاری که با عذرخواهی هم تمام نشد

نماز جمعه این هفته در 76 شهر فارس اقامه می شود

آموزش و پرورش مجاز به فروش املاک مازاد خود

اولین محموله واکسن 22 بهمن به تهران می رسد

وقتی رفتار توأم با مهربانی منجر به طرح مشکلات زندانیان می شود

تخت روانچی: دولت بایدن بداند هرگونه تاخیر در لغو تحریم ها بیانگر ادامه خصومت با مردم ایران است

امکان ثبت «آرزو های تهرانی ها» فراهم شد

عدالت از آثار اجتماعی نماز است

معاون وزیر: امسال افزون بر 25 هزار معلم جذب آموزش و پرورش می شوند

طلاب برای درمان ناباروری زوجین کمک می کنند

لایروبی مسیرهای انتقال آب کشاورزی در منطقه آزاد انزلی آغاز شد

معاون وزیر: امسال افزون بر 25 معلم جذب آموزش و پرورش می شوند

گردشگری قشم در سایه احترام به پروتکل های ستاد ملی کرونا / پلمب و لغو مجوز تا پایان فروردین 1400 در انتظار متخلفین

اشتری: هرجا از مکتب حاج قاسم سلیمانی دور شدیم شکست خوردیم

جنگ نرم را از جنگ نظامی جدی تر بگیریم

انتقاد تند ضرغامی از قطعی برق: برق مجانی پیشکش!

2 ویلا در محدوده تپه های سیلک کاشان قلع و قمع شد

منافع غیر از سرزمین هم جزو منافع ملی محسوب می شود

نشست «سکولاریسم و نقد اندیشه های آن از دیدگاه شهید مطهری»

ارتقاء آثار هنری وابسته به تکامل اندیشه هنرمندان است

«کارگروه اخلاق» در پژوهشکده علوم انسانی «سمت» راه اندازی شد

سهم پروژه های روستایی؛ 58 درصد پروژه های دهه فجر خراسان جنوبی

لزوم بهره گیری از فضای مجازی در راستای برگزاری باشکوه برنامه های دهه فجر

خدمات هلال احمر در استان سمنان تقویت شود

لایحه دهیاری های خودکفا در دولت تصویب شد

استاندار خراسان رضوی: برای رفع مشکلات مردم باید عجول بود

ظرفیت های البرز قبل از تدوین لایحه بودجه به گوش مسئولان برسد

کاهش 5 درصدی مالیات بر تولید راهکار حمایت از سرمایه گذاری مولد

امیدآفرینی؛ رویکرد برنامه های دهه فجر

فعالیت ارزشمند بنیاد نهج البلاغه در تبیین تعالیم اسلام

تشدید نظارت ها با توجه به شیوع کرونای انگلیسی در فرودگاه امام (ره)

کلانتری: باید دست کسی مثل روحانی را ببوسیم!/ روییس جمهور 95درصد مشکلات را حل کرد

دستاوردهای انقلاب، خلاقانه به نسل جدید منتقل شود

مشارکت و همبستگی در انتخابات آینده از سطح دانش آموزی آغاز می شود

از آغاز مراحل انتخابات شوراهای اسلامی تا نظارت شورای نگهبان به انتخابات شوراها

تصاویر آرشیوی از همایش آموزشی توجیهی روحانیون مستقر در بهمن ماه 1385

لایحه پلیس ویژه اطفال و نوجوانان در مسیر تقنین؛ معاون حقوقی قوه قضاییه خبر داد

2 ویلا در محدوده تپه های سیک کاشان قلع و قمع شد

هشدار نماینده ایران در سازمان ملل به جو بایدن و ارائه یک پیشنهاد؛ پنجره در حال بسته شدن است

عکس های منتخب جهان؛ 8 بهمن 99

اصلاح طلبان و انتخابات 1400؛ واکنش جهانگیری به احتمال کاندیداتوری / ظریف در نیامدن به انتخابات جدی است

همه ما باید به دین و فرهنگ مردم توجه جدی داشته باشیم

اصولگرایان و انتخابات 1400؛ احمدی نژاد بیاید، داستان تغییر می کند/ شرایط به نفع اصلاح طلبان است

جهانگیری: همه در یک کشتی نشسته ایم و یک سرنوشت داریم/ گفتگوی ملی راهکار حل مشکلات ایران است 

قدردانی از خانواده شهدای گلپایگان

تجلیل از خانواده شهدای فلاورجان

نگاه فرهنگی- میراثی در تدوین لایحه بودجه 1400

مراسم تکریم و معارفه رییس دفتر نظارت و بازرسی انتخابات استان فارس

نائب رییس مجلس: دولت در طرح مسکن ملی بد عمل کرد / بعید است که دولت بتواند این طرح را از مشکلات خارج کند

تدارک جشن رادیویی شبکه ایران برای مردم در دهه فجر

تصویب یکپارچگی آموزش دوره 4 تا 6 سال

تاکید آیت الله سعیدی بر ضرورت ارائه گزارش مستمر از محل هزینه زکات به مردم

امر به معروف و نهی از منکر از قالب شعار خارج شود

تخریب ویلای غیرمجاز دو مقام مسئول در فیروزکوه

عمل به فریضه زکات فقر را در کشور ریشه کن می کند

مجریان و پارادوکس قانونی

سفر هیأت طالبان به ایران در تفاهم با شورای مصالحه بود

چه کسی باید برای محدودکردن اینترنت محاکمه شود؟

جنگ عقاب ها برای غذا

عبدالله عبدالله: سفر هیأت طالبان به تهران در تفاهم با شورای مصالحه بود

زاکانی: به نفوذی ها حساس باشید

زاکانی: به نفوذی ها حساس باشید