مطالب مرتبط:
درگاه ملی قوه قضاییه، کارتابل یکپارچه خدمات قضایی و سامانه سها رونمایی شد/ یکپارچه سازی تمامی خدمات الکترونیک دستگاه قضا
دو سامانه جدید دستگاه قضا جهت دسترسی الکترونیکی به خدمات قوه قضاییه رونمایی شد
درگاه ملی قوه قضاییه، کارتابل یکپارچه خدمات قضایی و سامانه سها رونمایی شد/ یکپارچه سازی تمامی خدمات الکترونیک دستگاه قضا
دو سامانه جدید دستگاه قضا جهت دسترسی الکترونیکی به خدمات قوه قضاییه رونمایی شد
کاهش مراجعه 2 میلیون نفر به قوه قضاییه با توسعه دادرسی الکترونیکی
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 15 آذر 1399 ساعت 13:152020-12-05فناوري

رونمایی از 3 سامانه الکترونیک قوه قضاییه /تجهیز 1400 اتاق دادرسی الکترونیکی/ صدور گواهی عدم سوءپیشینه در 24 ساعت


آیین رونمایی از سامانه های "درگاه ملی قوه قضاییه"، "کارتابل یکپارچه خدمات الکترونیک قضایی" و "سامانه هدایت الکترنیک قضایی (سها)" قوه قضاییه برگزار شد.

- آیین رونمایی از سامانه های "درگاه ملی قوه قضاییه"، "کارتابل یکپارچه خدمات الکترونیک قضایی" و "سامانه هدایت الکترنیک قضایی (سها)" قوه قضاییه برگزار شد.

؛ صبح امروز آیین رونمایی از سامانه های "درگاه ملی قوه قضاییه"، "کارتابل یکپارچه خدمات الکترونیک قضایی" و "سامانه هدایت الکترنیک قضایی (سها)" قوه قضاییه برگزار شد.

این آیین امروز 15 آذر ماه، به همت مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برگزار شد؛ عیسی زارع پور، رییس این مرکز در سخنان آنلاین خود به تشریح برخی اقدامات در خصوص هوشمندسازی قوه قضاییه پرداخت و آن را گزارش عملکرد هشت ماهه اول امسال و دوره شیوع بیماری کرونا از سوه دستگاه قضا دانست.

وی تأکید کرد: دستیابی به قوه قضاییه هوشمند، از اولویت های این قوه است که طی هدف گذاری انجام شده، در 4 سال به هدف نهایی دست خواهیم یافت.

زارع پور ادامه داد: به دنبال این هستیم تا با استفاده حداکثری از فناوری های بومی، دسترسی مردم به خدمات قضایی در نهایت سهولت و کرامت انجام شود، آرای رسیدگی دعاوی در محاکم قوه قضاییه با حداکثر سرعت و اتقان صادر و آرای صادره محاکم با سرعت و دقت بالا اجرا شود همچنین با اطلاعاتی که در اختیار قوه قضاییه است و با سامانه های اکترونیک، به دنبال شفاف کردن جامعه و پیشگیری از وقوع جرم هستیم.

تسهیل دسترسی مردم به خدمات قضاییوی در معرفی برخی اقدامات الکترونیک قوه قضاییه گفت: یکی از این اقدامات، تسهیل دسترسی مردم به خدمات قضایی است و در این خصوص طی 8 ماه اول امسال، بیش از 20 اقدام انجام داده ایم؛ مثل راه اندازی سامانه خودکاربری وکلا از تنظیم دادخواست و شکواییه و لوایح اعتراضی، سامانه های صدور گواهی عدم سوءپیشینه که یک روزه انجام می شود و سامانه نوبت دهی محاکم قضایی که در آن ماهانه 300 هزار نوبت ارائه می شود.

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات ما بحث استعلامات قضایی است که 50 استعلام را به شکل الکترونیکی از دستگاه های مختلف دریافت می کنیم؛ طبق قانون همه دستگاه ها باید پاسخ استعلامات قوه قضاییه را به صورت الکترونیکی ارائه دهند؛ هدف گذاری ما 200 نوع استعلام است که تا سه سال آینده انجام خواهد شد.

توسعه دادرسی های الکترونیکیوی افزود: از دیگر موارد توسعه خدمات الکترونیکی قوه قضاییه، توسعه دادرسی های الکترونیکی است؛ در این باره و در 7 ماه اول سال بیش از نیم میلیون مراجعه را به دادگستری ها و دادسراها کم کرده ایم.

این آمار تا نیمه آذر ماه شاید بیش از 700 هزار مراجعه باشد.

تا پایان سال هر هفته یک رونمایی از سامانه های الکترونیکزارع پور با اعلام اینکه تا پایان سال هر هفته یک کار جدید در حوزه هوشمندسازی قوه قضاییه رونمایی خواهد شد، گفت: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه با اقداماتی که در حوزه الکترونیکی کردن امور قضایی داشته است، بیش از 2 میلیون مراجعه مردم به قوه قضاییه و دستگاه های مرتبط با آن را در مدت همه گیری کرونا حذف کرده است.

برگزاری 30 هزار دادرسی آنلاینوی افزود: از جمله اینکه در حوزه الکترونیکی کردن جلسات رسیدگی، اقداماتی داشتیم و تا دو هفته قبل 1400 اتاق دادرسی الکترونیکی را در سراسر کشور مجهز کردیم و بیش از 30 هزار پرونده به شکل آنلاین و با زیرساخت الکترونیک قوه قضاییه برگزار شده است.

زارع پور ادامه داد: در خرداد ماه امسال یک مینی بوس حامل زندانیان در شهرستان میناب مورد حمله مسلحانه قرار گرفت و طی آن یک زندانی خطرناک فراری داده شد و چند نفر هم زخمی شدند؛ این نوع حوادث از آفت های اعزام بدرقه زندانیان به داگاه هاست؛ با برگزاری جلسات آنلاین دادرسی، در بسیاری از زندان ها اعزام بدرقه زندانی متوقف شده و جلسات به شکل برخط انجام می شود.

الان در برخی از استان ها از جمله در استان البرز، اعزام زندانی به دادگاه به صفر رسیده است و با تجهیز همه زندان ها به تجهیزات الکترونیک لازم تا پایان سال، اعزام بدرقه زندانیان به دادگاه ها به صفر خواهد رسید.

معرفی سامانه های جدید قوه قضاییهرییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در ادامه این مراسم آنلاین، سه پروژه تازه این مرکز را افتتاح کرد که شامل "درگاه ملی قوه قضاییه"، "کارتابل یکپارچه خدمات الکترونیک قضایی" و "سامانه هدایت الکترنیک قضایی (سها)" می شد.

وی در توضیح درگاه ملی قوه قضاییه گفت: بر اساس ماده 653 آیین دادرسی کیفری، مکلف به راه اندازی این درگاه بودیم تا تمام اطلاعات مردم از یک درگاه به نشانی eadl.

ir قابل دسترسی باشد.

زارع پور درباره کارتابل یکپارچه خدمات الکترونیک قضایی هم اظهار کرد: تمام خدمات قضایی مورد نیاز مردم از جمله سامانه های قوه و دستگاه های تابعه قوه از جمله سامانه گزارشگران فساد، در یک کارتابل در دسترس همگان است.

وی در معرفی سامانه هدایت الکترنیک قضایی (سها) هم گفت: این سامانه به مردم آموزش ساده طرح دعوا ارائه می دهد.

این سامانه حاوی یک بانک آموزشی شامل 2 هزار دعاوی تیپ و پرتکرار است.

همچنین در این سامانه نشانی وب سایت های تمام مراجع وابسته به قوه قضاییه و نیز کل اطلاعات و خدمات قوه قضاییه، به شکل یکجا در اختیار مردم است.

زارع پور با بیان اینکه نسخه تلفن همراه این خدمات هفته آینده رونمایی خواهد شد، گفت: به زودی سامانه احزار هویت از راه دور را راه اندازی می کنیم.

این سامانه برای آنان که کد ثنا ندارند و برای ایرانیان خارج از کشور، بسیار مفید خواهد بود.

وی ادامه داد: یکی از محورهای 8 ماه گذشته ما، برگزاری داگاه های برخط بود و طی آن در 10 استان بیش از 30 هزار جلسه دادرسی برخط برگزار شد؛ با توجه به اینکه قانون اجازه داده تا در برگزاری دادگاه از ظرفیت ارتباط الکترونیک استفاده کنیم؛ بر این اساس به دنبال این هستیم تا دو یا سه اپراتور دادگاه برخط داشته باشیم تا مردم از منزل یا محل کار خود در جلسات رسیدگی شرکت کنند.

ملاقات آنلاین با زندانیان!زارع پور در پاسخ به این سؤال که آیا ملاقات الکترونیک زندانیان به سرانجام می رسد یا نه؟ گفت: با استفاده از زیرساخت هایی که داریم و از طریق شبکه امن قوه قضاییه، به صورت پایلوت ملاقات آنلاین زندانی را در چند استان اجرا کرده ایم.

در خصوص ارتباط تصویری زندانی با بیرون از زندان ملاحظات زیادی وجود دارد که همکاران ما در سازمان زندان ها در حال کار بر روی آن هستند و با برطرف شدن این ملاحظات، به دنبال گسترش آن در سراسر کشور هستیم.

وی درباره تداوم قطعی سامانه ها و سیستم ها در دفاتر خدمات قضایی اظهار کرد: در بحث کندی و قطعی، اقدامات زیادی را در 8 ماه گذشته انجام دادیم.

طرحی برای نوسازی تجهیزات فناوری و ارتباطات ارائه داده ایم و معتقدیم با تحقق آن عامل اصلی کندی را برطرف خواهیم کرد که البته تهیه این تجهیزات در شرایط تحریم و کرونا، پیچیدگی خودش را دارد.

عذرخواهی برای قطعی سیستم های دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در هفته گذشتهوی با بیان اینکه برای رفع مشکلات اقدامات زیادی انجام شده است؛ از جمله استقرار شیفت های شبانه روزی برای کشف و رفع قطعی ها گفت: البته مردم قطع سرویس نهادها و دستگاه های دیگر مانند بانک و ثبت احوال و .

را هم به قطعی سیستم خدمات الکترونیک قضایی مرتبط می دانند! برای اینکه بتوانیم درست اقدام کنیم همه باید به سمت دولت الکترونیک برویم.

از سازمان های همکار با قوه قضاییه درخواست داریم در بحث لینک شدن با قوه، پایش مداوم سرویس های خود را انجام دهند و اگر آن را ندارند، راه اندازی کنند.

زارع پور در ادامه از مردم به دلیل قطعی مکرر سیستم های دفاتر خدمات قضایی در هفته گذشته، عذرخواهی کرد.

وی همچنین درباره گله های مطرح شده از قوه قضاییه به دلیل عدم همکاری لازم در اراده تبادل اطلاعات در بحث دولت الکترونیک توضیح داد: همانطور که انتظار داریم دستگاه ها اطلاعات لازم را به قوه قضاییه ارائه دهند، بر اساس قانون باید اطلاعات درخواستی دستگاه ها از قوه را هم باید در اختیار متقاضیان مربوطه قرار دهیم.

ما تا سه ماه آینده سامانه سجلد محکومیت مالی را بعد از تصویب آیین نامه اجرایی از سوی دولت رونمایی خواهیم کرد تا ارائه اطلاعات مالی افرادی که محکومیت مالی دارند را به دستگاه های مربوطه به ویژه بانک ها ارائه دهیم همچنین هر سرویسی که قانون مشخص کرده باشد و گامی باشد برای امنیت بیشتر جامعه، آن را انجام خواهیم داد.

وی در پاسخ به سؤالی درباره نحوه احراز هویت ها گفت: احراز هویت برای گواهی عدم سوء پیشینه بر اساس اطلاعات سامانه ثنا و از طریق ارائه کد ملی و نام متقاضی به بانک های اطلاعاتی، انجام می شود؛ برای احراز هویت از راه دور هم سامانه ای طراحی کرده ایم که توضیحات تکمیلی آن را زمان رونمایی ارائه خواهیم داد.

پابندهای الکترونیک زندانیان بومی شده اندزارع پور در پاسخ به سؤالی مبنی بر کاهش جمعیت کیفری در زندان ها با استفاده از پابندهای الکترونیک گفت: از نظر فنی و الکترونیک، دو کار کرده ایم؛ سامانه مدیریت پابند را به شکل بومی انجام دادیم.

قبلاً این سامانه خارجی بود که امکان مانیتور فقط 1200 نفر راداشت؛ سامانه داخلی توسط یک شرکت بومی طراحی شد و در آن محدودیت افراد را نداریم.

در حال حاضر هم با استفاده از پابندهای الکترونیک 1500 نفر تحت نظر هستند.

وی افزود: در خصوص نرم افزار پابند هم از چند سال قبل مطالعات و اقدامات انجام شده است و الان به نکته قابل اتکایی رسیده ایم.

در حال حاضر 4 هزار پایند الکترونیک داریم که در حال استفاده هستند و تا پایان سال به تعداد 10 هزار خواهد رسید؛ ما همچنین شرکت های دانش بنیان را بسیج کردیم تا تولید پابند الکترونیک را افزایش دهند زیرا این امکان خوبی است که محکومینی که قانون اجازه داده، در خارج از زندان باشند.

از وزارت ارتباطات پهنای باند و ارتباط با فیبر نوری می خواهیمرییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه در پاسخ به تسنیم درباره نوع تعامل این مرکز با دولت به ویژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه زیرساخت های خدمات الکترونیک گفت: یکی از نیازمندی ها و همکاری های مورد انتظار ما، تأمین پهنای باند و نیز بحث فیبر نوری است؛ وزارت ارتباطات در سه دوره اخیر تفاهمنامه هایی با قوه قضاییه امضا کرده و بر اساس آن 80 درصد از نقاط قضایی از طریق فیبر نوری به هم متصل شده اند؛ الان 20 درصد نقاط ارتباط فیبر نوری ندارند که یکی از دلایل کندی سیستم هاست؛ از مطالبات ما این است که وزارت ارتباطات کمک کند دفاتر خدمات را از طریق فیبر نوری به همدیگر متصل شوند تا شاهد قطعی و کندی نباشیم.

زارع پور در پاسخ به آخرین سؤال مطرح شده درباره اعلام مسدودی حساب های بانکی محکومان گفت: تا پیش از این اگر همکار قضایی می خواست حساب شخص محکوم علیه را مسدود کند، باید با دادستانی کل مکاتبه می کرد و او به بانک مرکزی اعلام می کرد و بانک مرکزی به همه بانک ها نامه می داد و بانک ها هم کارها را انجام می دادند؛ ما آمدیم با همکاری بانک مرکزی، کارها را الکترونیک کردیم تا همکار شعبه قضایی، فهرست حساب شخص محکوم علیه را به شکل آنی دریافت کند و در همان زمان درخواست مسدودی دهد که ظرف دو ساعت انجام می شود؛ از اواخر مرداد ماه و با راه اندازی این سامانه، این سرویس ماهیانه 100 هزار بار انجام شده است و در گام بعد، بانک ها باید در لحظه موجودی حساب را در اختیار قوه قضاییه قرار دهند.


کلید واژه ها: قوه قضاییه - قضایی - الکترونیک - خدمات الکترونیک - سامانه - رونمایی - برگزار - آیین - خدمات - هدایت - فناوری اطلاعات - هوشمندسازی - امروز - سوءپیشینه - مرکز آمار - صبح امروز - اطلاعات - اقدامات - دادرسی - آنلاین - فناوری - سخنان - گواهی - عیسی - صدور - زارع - اتاق - رییس - ساعت - آمار

آخرین اخبار سرویس:
قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال: سقوط بیت کوین - رشد پولکادات (جدول کامل)

فرصت شغلی طلایی ️

ب یک یا دونفر کارگر برای کبابی نیازمندیم

استخدام راننده با ماشین مدل بالا جهت کار در آژانس در تهران

کارگر ساده جهت تراشکاری

خانم جوان جهت کار دفتری نیازمندیم

کارگر ساده میوه فروشی

فناوری اطلاعات پیشران اقتصاد کشور است

برنامه نویس رابط کاربری

منجوق دوزی

نیازمند به یک نقشه بردار ماهر

استخدام همکار خانم واحد خلیج فارس

کارگر

کارشناس حسابداری

دانشجوی کار آموز برای تکمیل رزومه

فروشنده حضوری رامسر و تنکابن

خیاطی

استخدام نیروی کار برای آشپزخانه فوری

دعوت به همکاری mdf ماهر یا نیمه ماهر

آبدارچی در آرایشگاه زنانه

سرویس خواب

استخدام سالن دار

جذب پرسنل درصدی

جوشکارco2وجوشکار برق ورنگکارونیازمندیم

استخدام فروشگاه سیسمونی بنیتو

به یک ناخن کار حرفه ای دارای مشتری نیازمندیم.

استخدام: تایپیست

توانایی در گویندگی

استخدام مدیر بازرگانی آقا در یک شرکت معتبر در اصفهان

اپل واچ، مهم ترین گجت برای مقابله با کووید 19

فناوری اطلاعات پیشران اقتصاد کشور است

نیازمند چند نفر نیرو کار

کارگر ساده هستیم 3 نفر هستیم شهرستانی هستیم با جای خواب

به یک نفر نیرو جهت کار در کارواش رودان

آماده همکاری با ایسوزو یخچالدار 5:200

قالبساز فرز cnc نیازمندیم .جاجرود

استخدام منشی خانوم.با حقوق و مزایا. دروازه اصفهان

به چند خانم و اقا جهت کار در رستوران واقع در چاف نیازمندیم

کارمند خانم بافن بیان بالا

جذب مهندس برق خانم

عکس| جنجال عکس گرفتن پزشک معالج در کنار مهرداد میناوند

مک بوک پرو 16 اینچی با پردازنده ی M1X

نیازمندکارگرساده

استخدام مشاور فعال و با تجربه

استخدام فروشندگان و بازاریابان آقا و خانم

جذب نیروی کار اجرتی

نیازمند کارمند خانم برای کار در خانه کودک- نازی آباد

تعدادی فروشنده با تجربه خانم نیازمندیم

با اینترنت و گوشی کار کن در منزل

صافکار و نقاش

وسایل از من کار از شما پوشاک

صندوقدار خانوم

نقشه کش اتوکد(دو بعدی)

استخدام منشی و همکار واحد فروش

دعوت به همکاری شاطر لواش خشک

متاهل و متعهد ووارد کار

پذیرش کار اینترنتی پاره وقت با درامد ثابت

کارگر سرویس ایاب ذهاب قانون کار شام

معرفی به بازار کار و آموزش تعمیرات موبایل

نظافتچی خانم

رزرو هتل هتل سازی مترجم

معاون وزارت ارتباطات: بستر اقتصاد دیجیتال در یزد فراهم است

استخدام تاپیست و مترجم فوری

استخدام فروشنده مانتو خانم

کار در کارگاه ام دی اف

جذب مشاور در دفتر املاک (گوهردشت)

دستیار ناخن مبتدی

طراح مسلط به کرل

استخدام نیروی خانم جهت کار در کافه

ناخن کار

نیرو کارواش

نیازمند ماشین آلات (لودر .بیل .بلدوزر)

به یک کار گر خانم نیازمندیم

تنظیمات امنیتی تلگرام که بهتر است آن ها را رعایت کنید

نیازمندپرستارکودک

فروشنده کیف و کفش

وسط کار کارگر ساده

فروشنده خانم یا اقا بوتیک زنانه

دو فروشنده خانم

به تعدادی مامور پخش نیازمندیم

استخدام برشکارmdfبا حقوق بالامحدوده دلاوران

نیروی ساده جهت ابمیوه بستنی بام

استخدام تکنسین آمبولانس

فروش اینترنتی (فوری)

استخدام طراح گرافیست خانم

چرخکار ماهر خانم اتوکار خانم

فروشنده خانم نیمه وقت

به یک شاگردمکانیک بدون جای خواب نیازمندیم

استخدام کارشناس نرم افزار، کارشناس سیستم ها و روش ها و مدیر منابع انسانی

استخدام شاگرد ساده جهت تعمیرگاه خودرو در مشهد

استخدام اتوکار

امورات منزل

نیازمند نیروی خانم و اقا کارگر ساده

استخدام امور اداری

کمک حسابدار

استخدام آشپز حرفه ای

ادمین پیج های اینستاگرام

به چند پیک موتوری رستوران نیازمندم

راننده شش تن ایسوزو هوشمند دار

فروشنده خانم برای مغازه(استخدام)

رونمایی از 3 سامانه الکترونیک قوه قضاییه /تجهیز 1400 اتاق دادرسی الکترونیکی/ صدور گواهی عدم سوءپیشینه در 24 ساعت

رونمایی از 3 سامانه الکترونیک قوه قضاییه /تجهیز 1400 اتاق دادرسی الکترونیکی/ صدور گواهی عدم سوءپیشینه در 24 ساعت