مطالب مرتبط:
زمین خواری در همه جای کشور وجود دارد، اما وضعیت در البرز حادتر است/ یک زندانی هم نباید در طرح پایش زندانیان از قلم بیفتد/واگذاری شرکت «فولاد میبد» با پیگیری دادگستری استان یزد ابطال شد
زمین خواری در همه جای کشور وجود دارد، اما وضعیت در البرز حادتر است
زمین خواری در همه جای کشور وجود دارد، اما وضعیت در البرز حادتر است
زمین خواری در همه جای کشور وجود دارد، اما وضعیت در البرز حادتر است/ وزارت جهاد مسئول حفظ ذخایر ملی است؛ اجازه ندهید کاربری اراضی کشاورزی را برای احداث ویلا و مراکز تفریحی تغییر دهند
رییسی: زمین خواری در همه جای کشور وجود دارد، اما در البرز حادتر است
-36 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 13 آذر 1399 ساعت 14:452020-12-03سياسي

رییس قوه قضاییه: زمین خواری در البرز حادتر از سایر نقاط کشور است


زمین خواری در همه جای کشور وجود دارد اما وضعیت در البرز حادتر است.

- به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، آیت‎الله سید ابراهیم رییسی در جلسه پیگیری اجرای مصوبات سفرهای استانی خود به البرز و یزد، بر اجرای کامل طرح پایش زندانیان در سراسر کشور تأکید کرد و گفت: باید وضعیت تک‎تک زندانیان به دقت بازنگری شود تا کسی بدون دلیل در زندان نماند و حتی یک مورد هم نباید از قلم بیفتد.

رییس قوه قضاییه تأکید کرد: اگر طرح غربالگری زندانیان به طور دقیق و همه‎جانبه اجرا شود، اتفاق مبارکی خواهد افتاد و آثار فراوانی در کاهش جمعیت کیفری کشور و بازاجتماعی شدن زندانیان خواهد داشت.

آیت‎الله رییسی همچنین با تقدیر از اقدامات مسئولان قضایی استان‎های البرز و یزد برای رفع موانع تولید به عنوان یکی از مأموریت‎های اصلی دستگاه قضا، اظهار داشت: قاچاق کالا از موانع رونق و جهش تولید است و برخورد با این مسأله باید در سطح کشور با حساسیت پیگیری شود.

در این جلسه رییس کل دادگستری استان البرز در ارتباطی تصویری با ارائه گزارش عملکرد بخش‎های قضایی استان در اجرای دستورات پنج گانه ابلاغی در سفر استانی سال گذشته رییس دستگاه قضا، از تهیه کارنامه قضایی فعالان اقتصادی برای رفع موانع تولید در این استان خبر داد.

دکتر فاضلی گفت که با پیگیری‎های صورت گرفته و هماهنگی با مسئولان اجرایی استان البرز، گندم مورد نیاز برای شرکت آرد داران تأمین شده و این شرکت که در آستانه تعدیل نیرو قرار داشت، در حال حاضر به‎صورت کامل در سه شیفت کاری مشغول کار است.

وی همچنین از تشکیل شورای حل اختلاف ویژه فعالین اقتصادی استان خبر داد و اعلام کرد از مجموع 2 هزار و 279 فقره دعاوی ارجاعی به این شورا، حدود 300 مورد تنازعات منتهی به صلح و سازش شده است.

رییس کل دادگستری استان البرز با اشاره به شناسایی 8 هزار حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان از مسدود شدن 350 حلقه از این چاه‎ها طی یک‎سال گذشته خبر داد و متذکر شد: تعیین تکلیف هزار و 500 حلقه چاه‎ غیرمجاز حفاری شده در محدوده ویلاهای غیرمجاز نیز در دستور کار مراجع قضایی استان قرار گرفته است.

فاضلی در ادامه از تشکیل قرارگاه صیانت از بیت‎المال برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی در استان البرز خبر داد و گفت: در 6 ماه نخست امسال 2 هزار و 200 هکتار اراضی کشاورزی رفع تصرف و آزادسازی شده که ارزش مالی آنها 6 هزار میلیارد تومان است.

وی در پایان سخنانش با اشاره به کمبود قاضی و کارمند دادگستری استان البرز نسبت به حجم مشکلات قضایی استان به دلیل مجاورت با پایتخت، خواستار دستور ویژه آیت‎الله رییسی برای تأمین اعتبارات و نیروی انسانی مورد نیاز این مجموعه شد.

رییس قوه قضاییه با تقدیر از اقدامات دادگستری استان البرز در اشتغالزایی و رفع موانع تولید، رسیدگی به پرونده‎های قضایی و کاهش جمعیت کیفری زندان‎های استان و صیانت از اراضی ملّی و حل اختلافات، معاون منابع انسانی قوه قضاییه را موظف کرد هفته آینده برای بررسی و رفع مشکلات و نیازهای مجموعه قضایی استان به البرز سفر کند.

آیت‎الله رییسی گفت: استان البرز جاذبه‎های زیادی دارد که برخی به طمع بیفتند و بخواهند با دست‎اندازی به اراضی ملّی و تغییر کاربری اراضی کشاورزی اقدام به ویلاسازی و ایجاد مراکز تفریحی کنند.

رییس قوه قضاییه با بیان این که زمین خواری در همه جای کشور وجود دارد و تغییر کاربری اراضی یکی از معضلات فراگیر است اما وضعیت در البرز حادتر است، تأکید کرد: اقداماتی که برای رفع تصرف اراضی و جلوگیری از تغییر کاربری ها انجام شده، باید با قاطعیت پیگیری شود.

آیت‎الله رییسی گفت: جلوی تخلف را باید از سرچشمه گرفت.

هر قانون‎شکنی و جرم یک قانون‎شکنی و جرم دیگر را در پی دارد.

وقتی اراضی کشاورزی با تخلف تغییر کاربری داده می شوند، حفر چاه‎های غیرمجاز هم در این اراضی انجام می شود.

رییس قوه قضاییه وزارت جهاد کشاورزی را مسئول حفظ ذخایر ملی و منابع کشاورزی دانست و تأکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید با جدیت وارد میدان شود و اجازه ندهد افراد سودجو کاربری اراضی کشاورزی را تغییر دهند.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا نیز با اشاره به دستور رییس قوه قضاییه مبنی بر پیگیری وضعیت واگذاری شرکت تراورس در حاشیه سفر به استان البرز، از قطعی شدن حکم شعبه 21 دادگاه حقوقی تهران برای ابطال قرارداد واگذاری شرکت تراورس در استان البرز به شرکت امیرمنصور آریا در روزهای اخیر خبر داد و گفت که این شرکت با با پیگیری های قوه قضاییه به بیت‎المال بازگردانده شده است.

در ادامه جلسه، رییس کل دادگستری استان یزد در ارتباطی تصویری با رییس قوه قضاییه نیز با اشاره به دستور رییس قوه قضاییه مبنی بر پیگیری وضعیت واگذاری شرکت فولاد میبد در جریان سفر به استان یزد، اعلام کرد که با پیگیری دادگستری استان، در هفته های گذشته قرارداد واگذاری این شرکت ابطال شده است تا این شرکت از یک رکود نزدیک به سه ساله خارج شود.

آقای دهشیری همچنین از کاهش 11 درصدی ورودی پرونده‎ها در این استان در یک‎سال اخیر خبر داد و گفت که عملکرد شعب دادگستری در رسیدگی به پرونده‎ها رشدی 80 درصدی داشته است.

وی از کاهش 75 درصدی پرونده‎های معوقه خبر داد و اعلام کرد پس از سفر آیت‎الله رییسی به یزد و تأکید بر سیاست حبس زدایی و کاهش جمعیت زندان ها، تعداد احکام جایگزین حبس از 185 مورد به 285 فقره افزایش یافته است.

وی همچنین از افزایش اتاق های دادرسی الکترونیک استان از 10 اتاق به 70 اتاق ظرف یک ماه اخیر خبر داد و گفت که از این تعداد اتاق یک اتاق برای رسیدگی به دعاوی صنعتگران و یک اتاق نیز برای رسیدگی به دعاوی پزشکان اختصاص داده شده است.

رییس کل دادگستری استان یزد در ادامه گزارش خود اعلام کرد: 12 هزار فقره پرونده فساد اقتصادی در این استان با عناوین مختلفی چون ارتشاء، اخلال در نظام اقتصادی و احتکار، پولشویی و دلالی و تصرفات غیرقانونی مورد رسیدگی قرار گرفته که ارزش مالی آنها جمعاً 14هزار و 475 میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است.

دهشیری همچنین گفت که در 8 ماه اخیر 416 هکتار اراضی ملی استان رفع تصرف شده که ارزش مالی آنها پنج هزار و 381 میلیارد ریال بوده است.

10هزار ملاقات مردمی در راستای اجرای بخشنامه حفظ کرامت انسانی، 13 هزار و 919 مشاوره حقوقی حضوری و تلفنی که منجر به جلوگیری از تشکیل 13 هزار فقره پرونده قضایی شد و اشتغالزایی برای زندانیان و کسب درآمد 7 میلیاردی از محل فروش 15 هزار اثر تولیدی آنها از دیگر اقدامات دادگستری یزد در یک ‎سال اخیر بوده است.

رییس دادگستری کل استان یزد در پایان گفت که ستاد اقتصاد مقاومتی این دادگستری در رسیدگی به 90 درخواست از 130 درخواست فعالان اقتصادی و با 80 مصوبه برای تأمین امنیت سرمایه‎گذاری در استان موجب جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی و رفع مشکل 5 هزار کارگر شده است.

آیت‎الله رییسی با تقدیر از اقدامات دادگستری استان یزد، اشتغالزایی برای زندانیان را گامی مهم برای بازاجتماعی شدن زندانیان و تأمین معیشت خانوده‎های آنها دانست و بر لزوم تداوم این برنامه برای رسیدن به استاندارد 50 درصدی تعیین شده در مرحله اول اجرای طرح اشتغالزایی برای زندانیان تأکید کرد.

رییس قوه قضاییه با ابراز رضایت از روند رسیدگی به پرونده‎های معوقه در دادگستری استان یزد، تأکید کرد: کرونا نباید مانع از رسیدگی عادلانه و سریع به پرونده‎های قضایی شود و پرونده‎های معوقه باید تا پایان سال جاری در سراسر کشور تمام شوند و اگر پرونده‎ای باقی ماند، تأخیر و تعویق در رسیدگی به آن حتماً باید توجیه داشته باشد.

آیت‎الله رییسی از استان یزد به عنوان یکی از استان‎های صنعتی یاد کرد و با تقدیر از اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات تولیدگران و موانع تولید در این استان بر لزوم تداوم این روند تأکید کرد.

رییس دستگاه قضا با بیان این که سفرهای استانی بدون پیگیری و اجرای به موقع مصوبات بلااثر است، متذکر شد: همه همکاران دستگاه قضا باید با اجرای مصوبات سفرهای استانی در جهت تحول قضایی حرکت کنند تا مردم طعم شیرین عدالت و خدمت را بچشند.

آیت‎الله رییسی بر لزوم اولویت‎بندی برنامه‎ها و اقدامات دستگاه قضایی تأکید کرد و گفت: امنیت عمومی از مهم ترین اولویت‎ها برای مردم است و باید همه ظرفیت‎ها برای تأمین امنیت عمومی به کار گرفته شود.

رییس قوه قضاییه از اقدامات دادگستری استان یزد در حفظ کرامت نیز تقدیر کرد و گفت: توجه به حفظ کرامت یک توصیه اخلاقی نیست بلکه یک الزام برای همه همکاران قضایی است و همه باید احساس کنند مجموعه دستگاه عدلیه و دادگستری ها در حال حرکت و پویایی است.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: زندانیان - قوه قضاییه - رییس قوه قضاییه - زندان - قضایی - البرز - مصوبات سفرهای استانی - زمین خواری - کشور - رییس - سید ابراهیم رییسی - کاهش جمعیت کیفری - رفع موانع تولید - ابراهیم رییسی - سفرهای استانی - مسئولان قضایی - اجرا - موانع تولید - جمعیت کیفری - سید ابراهیم - تولید - موانع - رییسی - وضعیت - قاچاق کالا - کاهش جمعیت - جهش تولید - غربالگری - زمین - فراوانی

آخرین اخبار سرویس:
فروشنده خانوم یا آقا

خانم مسلط به موبایل و کامپیوتر

تالار های پذیرایی در لرستان بازگشایی می شوند

واکنش بازیگر زن جنجالی به شایعه نحوه آشنایی با همسرش/ عکس

سرخط مهمترین خبر های لرستان در روز گذشته

تا قبل از تابستان 1400 منتظر واکسن کرونا نباشید | 12پرونده تولید واکسن کرونا در ایران | پایان کارآزمایی بالینی واکسنِ اول تا قبل از 1400

اوقات شرعی امروز یکشنبه به افق شهرکرد

واکسیناسیون داوطلبان وارد مرحله دوم شده است

اظهارات سخنگوی قوه قضاییه درباره سند تحول قضایی

دولت می تواند زیر چتر رزمایش های سپاه و ارتش وارد تعامل دیپلماتیک و اقتصادی با دنیا شود

آینده سیاسی ترامپ در هاله ای از ابهام

17 هزار بسته معیشتی توسط بنیاد مستضعفان در مازندران توزیع شد

بانویی فراتر از زمان و مکان

سخنگوی قوه قضاییه: سند تحول قضایی، راهبردی است

مراسم تشییع و خاکسپاری 2 شهید گمنام در تهران

نگاه دنیوی و مادی، الگوپذیری از حضرت زهرا (س) را کم رنگ کرده است

توضیحات خطیب زاده درباره شایعات آزادی کشتی کره ای

حضرت فاطمه زهرا(س) اسوه استقامت و پایداری است

امیرحسین قاضی زاده هاشمی کیست؟

پدرشهیدطهماسبی به فرزند شهیدش پیوست

دستیار ناخن

پروانه نظام مهندسی پایه 3

اگر فاطمه (س) نبود، الگوبودن پیامبر (ص) کامل نمی شد

نیازمند خدمتکار جوان

چهار کتاب با موضوع سردار دل ها منتشر شد

سرپرستی کارگاه ساختمانی در مشهد

استخدام بازاریاب (حوزه خدمات دندانپزشکی) آقا با حقوق و پورسانت در تهران

25 امامزاده شاخص چهارمحال و بختیاری میزبان سوگواره یاس نبوی است

سقیفه چه حقی از مسلمانان غصب کرد؟/ حضرت زهرا در خطبه فدکیه اصلا از باغ نگفت

کارآزمایی بالینی سومین واکسن ایرانی کرونا آغاز شد

ایران اسلامی در اندوه شهادت بانوی یگانه اسلام

گلچین مداحی شهادت حضرت زهرا (س) + صوت

واکنش بازیگر زن جنجالی به شایعه نحوه آشنایی با همسرش/ عکس

حضرت زهرا (س) الگوی کامل ولایتمداری و دین داری

در سوگ شهادت یاس نبوی و سرور بانوان عالم

اختصاصی| چه زمانی به مرحله کنترل ویروس کرونا می رسیم؟

سوگواری شهادت حضرت زهرا(س) در حضور رهبری

راز ارادت فائزه هاشمی به ترامپ چیست؟ / منفعت مالی عظیم پشت نقاب «دلسوزی برای مردم» +عکس

از واکسن ایرانی کرونا چه خبر؟

مدیریت منابع آبی در صنعت، شرب و کشاورزی ا ولویت اول استان باشد

12پرونده تولید واکسن کرونا در ایران

جشنواره کتابخوان و رسانه برگزار می شود

آخرین وضعیت 12 پرونده تولید واکسن کرونا در ایران

مراسم وداع با پیکر 2 شهید گمنام در شهر یزد برگزار شد

الگوساز و طراح وگرافیست جهت کارخانه پوشاک

استخدام منشی خانم در کلینیک دامپزشکی

فوق لیسانس الکترونیک

راه اندازی 4 هزار پایگاه سلامت در مازندران/ تست کرونا در درب منازل افراد در طرح شهید سلیمانی

عزاداران فاطمی از توصیه های ستاد ملی مقابله با کرونا تبعیت کنند

توپ قرارداد پرحاشیه «بام لند» در دوره قالیباف در زمین قوه قضاییه

برگزاری موفق مانور سراسری بهینه سازی شبکه برق

دفاع از ولایت و بصیرت آفرینی؛ دو محور سیره سیاسی حضرت زهرا(س)

ماجرا و نحوه شهادت حضرت زهرا (س)

مراسم وداع با2 شهید گمنام در یزد برگزار شد

توضیحات خطیب زاده درباره شایعه آزادی کشتی کره ای

نوع جدید ویروس کرونا نوجوانان و جوانان را بیشتر درگیر می کند

استخدام کارشناس نساجی با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس گرایش تکنولوژی در اصفهان

دستوراتی تربیت دینی فرزند در سیره امامان

چرا عرصه را برعلی (ع) تنگ کرده اند؟

عزاداری شب شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) در شیراز

تلاوت جزء به جزء قرآن مجید/ صفحه 526

در سوگ کوثر/صلی الله علیک یا فاطمه (س)

استخدام مشاور املاک درمجموعه دپارتمان زرین

پایگاه های انتقال خون رشت و لاهیجان برای خونگیری فعال است

ایرانی مقیم خارج از کشور پنج زندانی را در خراسان رضوی آزاد کرد

سند تحول قضایی برای مردم نوشته شد/ بسیاری از دادگاه های ما الکترونیک برگزار و صفر تا صد دادگاه ها ضبط و ثبت می شود

چند نکته پیرامون سبک زندگی اجتماعی حضرت فاطمه (س)

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها

اصول علمی با قابلیت اجرا راه حل مقابله با آنفلوآنزا پرندگان است

غربالگری کرونایی 146 هزار شهروند منطقه15 

گردهمایی مشترک فرمانداران و بخشداران غرب هرمزگان

یک فعال سیاسی: بهبود اقتصاد مشارکت انتخاباتی را افزایش می دهد

اُمّ اَبیها مدافع انسانیت و ولایت

جدیدترین اشعار ویژه شهادت حضرت زهرا (س)

تسلیت شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها

بازگشت آلاله دیار نصف جهان پس از 39 سال به وطن/ روایت پدر و مادری فراق شهیدشان را تحمل نکردند

اهتمام جدی عزاداران به رعایت دستورات بهداشتی در عزاداری ها

1093/ شهید علی ترک: خدا را در تمام لحظات زندگی حاضر و ناظر بدانید

تهیه و توزیع غذای نذری در بین نیازمندان در اردبیل

یزدی ها در شهادت حضرت زهرا (س) به سوگ نشستند

مشروح فعالیت های بزرگترین انجمن اسلامی در اروپا / از حضوری باشکوه برای تجلیل از سردار دل ها تا اهدای پک ضدعفونی کننده بین دانشجویان

استاندار فارس: یکی از الزامات برای مداحان، مطالعه است

کمک به نیازمندان با طرح «مثل حاج قاسم»  

قلع و قمع 138 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در دماوند با ورود دادستانی

الگوی امام عصر (عج) چه کسی است؟

ویژه برنامه های شهرداری منطقه 4 در سالروز شهادت فاطمه (س)

تصاویر | ویژه برنامه های شهرداری ناحیه3 منطقه 6 به مناسبت شهادت حضرت فاطمه(س)

عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه (س) با حضور خانواده سردار سلیمانی در کرمان+تصاویر

باید با یک نگاه جامع با مشکلات سیستان و بلوچستان برخورد شود

استخدام نیرو جهت پیزاریا تاپیتزا

استخدام کوپ کار شنیون مژه ابرو ..

نیازمند نیروی آقا

جهادگران البرزی 120 واحد مسکونی مدجویان را مرمت می کنند

تنها معصومی که در دفاع از ولایت به شهادت رسید /تفاوت حضرت زهرا (س) با دیگر معصومین در چه بود؟

جنگل های حرا بندر دیر بار آلایندگی پارس جنوبی را کاهش می دهد

طرح یک نامزد جدید در میان اصلاح طلبان

حفظ قرآن، 8 زندانی مازندرانی را به آغوش گرم خانواده بازگرداند

موشک ایران در فاصله 160 کیلومتری ناو «نیمیتز» آمریکا فرود آمد

انجام بیش از 14 هزار نمونه گیری در گام چهارم بسیج ملی مبارزه با کرونا

9841 فرد در معرض ابتلا به کرونا توسط نیروهای بسیج در قزوین رهگیری شدند

رییس قوه قضاییه: زمین خواری در البرز حادتر از سایر نقاط کشور است

رییس قوه قضاییه: زمین خواری در البرز حادتر از سایر نقاط کشور است