مطالب مرتبط:
محدودیت کرونایی ترددهای شهری در اصفهان را 20 درصد کاهش داد
عضو شبکه ملی معلولان کشور: مهم ترین خلاء معلولان عدم مناسب سازی معابر شهری و اماکن عمومی است
تلاش برای دسترسی به امواج تلفن همراه باعث مرگ یک جوان روستایی به دلیل سقوط از ارتفاعات شهرستان اندیکا شد
فضای شهری میبد برای معلولان مناسب سازی می شود
دسترسی معلولان به ورزشگاه ها باید آسان تر شود
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 13 آذر 1399 ساعت 08:152020-12-03سياسي

دسترسی معلولان به چهارباغ درحال اصلاح است/ تلاش اصفهان برای دستیابی به شهری همه شمول


رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای شهر اصفهان گفت: با نگاهی منصفانه می توان دید که فرآیندها به سمت اصلاح نواقص چهارباغ در زمینه مناسب سازی برای معلولان حرکت کرده است.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار برگزار شد، اظهار کرد: از زمانی که شهرها برای ساکنان و مردم آغوش باز کردند حضور شهروندان می توانست باعث ارتقا کیفیت باشد.

در بسیاری از شهرهای جهان در ابتدای شکل گیری فضاهای شهری جنس و خواص مردانه داشت اما با ارتقای کیفیت فضاهای شهری و باز شدن فضای شهری برای همه شهروندان باعث شد همه شهروندان با تنوع جنسیتی، معلولان کودکان و زنان در شهر حضور داشته باشند.

وی افزود: مدیریت شهری آن چنان که باید نتوانسته پاسخگوی نیازهای معلولان باشد اما مطمئن هستیم با رویکردی که در شهرها به وجود آمده، در آینده بسیاری از پروژه ها با توجه به افراد دارای انواع معلولیت اجرا می شود.

طغیانی اضافه کرد: در مناسب سازی برای سالمندان، کودکان و دیگر اقشار جامعه با مجموعه ای از طیف ها رو به رو هستیم و نمی توان انتظار داشت که مشکلی که در طول سال ها شکل گرفته به راحتی رفع شود بلکه مجموعه ای از اقدامات در زیرساخت های شهری برای آن لازم است.

وی با اشاره به ورود اتوبوس های جدید به چرخه حمل و نقل عمومی شهر اصفهان ادامه داد: اتوبوس های جدید برای حضور معلولان مناسب است اما شاید سایر ویژگی ها از جمله ایستگاه ها و پیاده روهای مناسب برای سوار شدن معلولان هنوز هم به طور کامل ایجاد نشده است.

البته نباید تلاش مدیریت شهری در این سال ها را نادیده بگیریم.

رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای شهر اصفهان اظهار کرد: در اصفهان که شهر تاریخی است درصد فضاهای موجود نسبت به فضاهای جدیدی که ایجاد می شود بیشتر است بنابراین رویکرد مدیریت شهری توجه کامل به زیرساخت ها در فضاهای جدید و فراهم کردن این امکانات در زیر ساخت های موجود است.

طغیانی افزود: ستاد مناسب سازی در شهر اصفهان از سال 91 تشکیل شده بود اما به طور جدی از سال 93 شروع به کار کرد و تا کنون حداقل 51 جلسه داشته و در آن از نظرات معلولان استفاده شده است.

وی تدوین طرح جامع پیاده روهای شهر اصفهان مناسب برای معلولان، ایمن سازی هم سطح سازی و مناسب سازی اجزای ترافیکی، گویاسازی 200 اتوبوس و احداث کف فرش نابینایان در ایستگاه های بی.

آر.

تی که در بسیاری از معابر این اتفاق افتاده است را از جمله دستاوردهای این ستاد نام برد.

رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای شهر اصفهان گفت: سال گذشته 15 خیابان به عنوان نمونه در اصفهان انتخاب و قرار شد که این خیابان ها با در نظر گرفتن شرایط معلولان ایمن سازی شود.

وی با بیان اینکه در معابر تاریخی گاهی ممکن است به دلیل عرض کم پیاده رو، امکان مناسب سازی در آن وجود نداشته باشد، افزود: نمی توان ادعا کرد تمام معابر اصفهان مناسب سازی شده است اما در تمام جلسات برای طرح هایی که در شهر تدوین می شود توجه به معلولان و مناسب سازی شهر برای آنان در دستور کار بوده است.

رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای شهر اصفهان اشاره کرد: زمانی که شورای پنجم آغاز به کار کرد وارث طرح پیاده راه سازی چهارباغ بود.

ایراداتی وجود داشت و برای رفع آن تلاش شد، درپی بازدیدهای بسیار از این پروژه ضعف های موجود به ویژه در رابطه با دسترسی معلولان و تسهیل کمک رسانی خودروهای امداد وجود داشت که با تذکرهای متعدد، این اشکالات و اختلاف ارتفاعات که مانع دسترسی می شد تا حد امکان برطرف شد.

پله های این گذر مناسب سازی و جزییات مسیر میانی پیاده راه نیز در هیئت مدیره سازمان بهسازی و نوسازی مطرح و تصویب شد.

طغیانی افزود: تلاش شده موانعی که دسترسی به چهارباغ را محدود می کند برطرف شود و معلولان مجبور نباشند در مسیر حرکت از این گذر مدام مسیر خود را تغییر دهند اما احتمالاً هنوز نقاطی از چهارباغ اصفهان وجود دارد که نیازمند اصلاح است، در طرح اولیه توجه کاملی به مسئله معلولان، به ویژه افرادی که ویلچر دارند، نشده بود اما از همان ابتدا طرح ایجاد مسیر تردد نابینایان پیش بینی شده بود.

وی اظهار کرد: چندی پیش در این خصوص پیگیری و تذکر متعدد داده شد اما اینکه اکنون این تذکرها تکرار نمی شود، به این معنا نیست که از گفتن آن خسته شده باشم بلکه با نگاهی منصفانه می توان دید که فرآیندها به سمت اصلاح نواقص حرکت کرده است.

وی خاطرنشان کرد: تمام ضوابط شورای عالی شهرسازی و معماری به بازنگری طرح تفصیلی اصفهان اضافه شده و کسانی که برای مجوز ساخت و ساز اقدام می کنند ملزم به رعایت اصول مربوط به مناسب سازی معابر هستند.

طغیانی با بیان اینکه رمپ های ویژه معلولان باید شیب استاندارد را داشته باشند، افزود: در شهر اصفهان، چالش های ما به فضاهای موجود بر می گردد، استانداردهای موردنیاز به مدیران و پیمانکاران شهرداری ابلاغ شده اما ممکن است در برخی موارد در مرحله اجرا، به دلیل محدودیت های زمانی جزییات این استانداردها رعایت نشود بنابراین باید نظارت ها بیشتر باشد.

وی با تاکید بر اینکه در حوزه فرهنگسازی باید اقدامات جدی انجام شود، تصریح کرد: این فرهنگ سازی باید در خصوص پیمانکاران نیز موردتوجه باشد؛ آن ها وظیفه دارند کار را به بهترین شکل انجام داده و به رعایت قانون به دید امری دست و پاگیر نگاه نکنند.

رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای شهر اصفهان گفت: شرایط سخت کلانشهری مانند اصفهان در مواجهه با مشکلات بزرگی که دارد مانند آلودگی هوا و خشکی زاینده رود ایجاب می کند مدیریت شهری همه موضوعات را به طور همزمان پیش برده و به آن ها توجه کند بنابراین مناسب سازی شهر تنها بخشی از وظایف شهرداری است.

طغیانی با اشاره به تدوین برنامه جامع شهر منطقه اصفهان به طور پایلوت در کشور، افزود: رویکرد تهیه این برنامه مشارکتی بود و اصفهان تجربه خوبی در تهیه برنامه های توسعه شهری به دست آورد.

این تجربه به ارتقای مشارکت مردم اصفهان در آینده کمک کرده و ارتباط هرچه بیشتر با معلولان که مخاطب مناسب سازی هستند یقیناً هدایت کننده اقدامات مدیریت شهری خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم بهره گیری از تجارب شهرهای جهان در زمینه گردشگری دسترس پذیر، ادامه داد: تدوین سند راهبردی مناسب سازی فضاهای شهری، راه اندازی پویش هوای معلولان شهرم را دارم ، احداث ایستگاه های ورزشی مناسب معلولان در خیابان مطهری، شروع به ساخت ورزشگاه اختصاصی معلولان در منطقه 13 اصفهان، احداث پارک اختصاصی معلولان و جانبازان در منطقه چهار، بخشی از اقدامات اصفهان برای دسترسی هرچه بیشتر معلولان به منابع و امکانات شهری است.

رییس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای شهر اصفهان گفت: شهر اصفهان در شکل گیری مواردی از این دست همواره پیشتاز بوده و این موضوع در دوره پنجم نیز دنبال و تلاش شده با پاسخ به نیاز سالمندان، معلولان و کودکان به سمت شهر همه شمول حرکت کنیم.

طغیانی افزود: در دوره اخیر توجه به ایجاد مسیرهای پیاده در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفته است و اگر شرایط بودجه ای محدودیتی ایجاد نکند این اتفاقات برای گردشگرانی که پس از کرونا به اصفهان سفر می کنند نیز شهر را در دسترس تر می کند.


کلید واژه ها: معلولان - شهروندان - فضاهای شهری - شهری - شورای شهر اصفهان - چهارباغ - توان - اصفهان - رییس کمیسیون - مدیریت شهری - کیفیت - اصلاح - ارتقا - آینده - مناسب سازی - شهر اصفهان - شورای شهر - فضای شهری - سازی - حضور - پروژه ها - خبرنگار - کمیسیون - معلولیت - معماری - ارتقای - برگزار - مردانه - کودکان - مدیریت

آخرین اخبار سرویس:
خانواده ایرانی|یک مستحب فراموش شده در قرآن و حدیث/ وساطت در امر ازدواج، مستحبی است که خیر فراوان دارد

ارائه طرح استیضاح جو بایدن به مجلس نمایندگان آمریکا

نکات مهم که پدربزرگ ها و مادربزرگ ها برای تربیت نوه ها باید بدانند

زمان تحقیق و تفحص از خودروسازان

توصیه های توییتری محمدرضا عارف به جو بایدن

عکس معنادار سایت رهبری از زمین بازیِ ترامپ

سایت های خبری غیرمجاز نسبت به اخذ مجوز اقدام کنند

آمادگی تتلو برای کاندیداتوری در انتخابات 1400!

تاکید رییسی بر پیگیری همه درخواست مردمی از قوه قضاییه

احتمال منع رییس صداوسیما از حضور در جلسات هیات دولت

انتقام قطعی است

کریمی فیروزجایی: هتاکی رییس جمهور به مجلس قابل پیگرد است

بیانیه شبکه چهار سیما در خصوص اهانت به روحانی

از نظر دیگران شما چگونه آدمی هستید؟

نوستالژی؛ عکس هایی پُراز حس ناب

دیوار نگاره های چینی

هکار خانم جهت امور سایتی در دفتر قالیشویی

طراح و خیاط لباس کژوال کلاسیک مزون دوز

استخدام طراح گرافیک جهت امور چاپ و بسته بندی در تهران

نیازمند به مشاور خانم با حقوق و پورسانت

استخدام کارمند اداری خانم در کارنو وزین سریر در تهران

جذب مدرس زبانهای خارجه

توصیه های توییتری محمدرضا عارف به جو بایدن

غیرمتقن بودن برخی از آراء و تصمیمات قضایی را باید جدی گرفت!

عجیب ترین روش قاچاق گوسفند در ترکیه!

ترتیل صفحه 595 قرآن کریم / فیلم

پایان کار لایحه شوراهای حل اختلاف در بهارستان/ نمایندگان چه مفادی را تصویب کردند؟

تقویم و اوقات شرعی جمعه سوم بهمن ماه

کارگر ساده جهت تولیدی ذغال فشرده

به تعدادی نیرو جهت کار در منزل نیازمندیم

به تعدادی آقا برای فروشندگی نیازمندیم

استخدام راهبر سامانه و سایت در شرکت سما مروارید آسیا در تهران

منشی خانم وکارگرساده خانم واقا نیازمندیم

دعوت به همکاری خانم و آقا شرکت حمل و نقل راه بار

ببینید | روایت عجیب مواجهه با مرگ چتربازی که صبح پنج شنبه در اکباتان درگذشت

فاوچی: در دولت بایدن احساس آزادی دارم

بودجه 1400 شهرداری تهران پنجم بهمن تقدیم شورا می شود

تحقق پیش بینی فعال انقلابی درباره آمریکا !

آژانس امنیت داخلی واشنگتن: تهدید افراط گرایی راستگرایانه همچنان جدی است

داشته ها رزق نیست؛ کامیابی ها رزق است

آصفری: سیاسی کاری در تلفیق معنا ندارد

اینفلوئنسر کیست؟ چگونه اینفلوئنسر شویم

تامین زمین موردنیاز مرحله دوم طرح مسکن ملی در استان اردبیل

در ایران سرعت اینترنت پایین و قیمت آن بالاست/ باید پول خرج گسترش زیرساخت های اینترنت کنیم

نماینده کنگره آمریکا طرح استیضاح جو بایدن را ارائه کرد

شناسایی شناورهای بیگانه توسط پهپادهای ارتش /به هر تهاجمی به ایران، در کمترین زمان پاسخ می دهیم

بیش از 408 هزار قربانی کرونا در آمریکا؛ بایدن:استراتژی مبارزه با کرونا بر اساس علم است نه سیاست/ ماسک از واکسن هم مهم تر است

نمایش عملی و عینی جهش تولید در پالایشگاه بیدبلند

دعای چهل و نهم صحیفه سجادیه+ترجمه

افزایش چشمگیر تامین مسکن و اشتغال جامعه ایثارگری

بنا بر فرمایش امام صادق(ع) چرا در زمان غیبت، خداوند از بندگانش راضی تر است؟/پاسخ امام هادی(ع) درباره فرج

اصلاح ساختار و روش لایحه بودجه 1400

حاشیه های دنباله دار توهین جنجالی به روحانی در تلویزیون

نماینده کنگره طرح استیضاح جو بایدن را ارائه کرد

موسوی لارگانی: مجلس در نظارت بر بازار بورس کوتاه نمی آید

استخدام طراح نقشه خانم

دستیار دندانپزشک

نیروی کار ساده برای کافی شاپ

دانش آموخته یا دانشجوی معماری

جامعه باید با ایجاد آمادگی پذیرای مهدی موعود (ع) بشود

اظهارات فائوچی در مورد پایان دوره ترامپ

دعوت به همکاری سالن زیبایی

حدیث روز | میزان شناخت امام زمان (عج) از مردم

بایدن جزییات محاکمه ترامپ را به کنگره واگذار می کند / کرونا در اولویت است

استخدام مشاور

استخدام منشی خانم جهت موسسه زبان

جذب مشاور خانم( مبتدی و مجرب) تمام وقت و پاره وقت

ناگفته هایی از رزمایش اقتدار 99 نزاجا

شرح و تفسیر نامه یازدهم نهج البلاغه

جذب نیرو در بیمه

استخدام مکانیک، باطری ساز در گاراژ و تعمیرگاه پارک نو در تهران

استخدام آبدارچی و نظافتچی در دنا چسب پلاست در تهران

موضوع نیروی فعال و زرنگ

استخدام منشی کلینیک زیبایی باسابقه کار

استخدام راننده و ویزیتور

خانم آشنا به بازارهای مالی و بورس یا مستعد یادگیری

بهترین ساعت های عمرم!

استخدام کارشناس تولید محتوا خانم (دورکاری)

نیروی کار حرفه ایی و کارگر ساده

جر و بحث معتضد و زیباکلام درباره تاریخ پهلوی

بهره برداری از اولین نیروگاه خورشیدی منطقه 19 شهر تهران

استخدام آبدارچی (کار در املاک جنوب شهر)

منشی خانم باروابط عمومی بالا

استخدام مسئول دفتر با مزایا در شرکت توسعه فن افزار توسن در تهران

منشی دفتر دار برای موسسه حقوقی

نیازمند یه نیروی جوان جهت نظافت

قالب بندی والماتوربندی وکارگر

فرهنگی: روش رییس جمهور در مواجهه با نظرات مخالف توهین است

دعوت به همکاری در دفتر بیمه

استخدام کارگر ناشنوا و کم شنوا شدید عضو بهزیستی

نمایندگی شرکت پنبه ریز

دعوت به همکاری رستوران چراغان

کارگر ساده (خانم و آقا)

بازاریاب تلفنی

نماینده جمهوری خواه طرح استیضاح بایدن را ارائه داد

مشاور فرمانده نهاجا: محصولات دفاعی مجهز به هوش مصنوعی غیر قابل هَک هستند

به چند همکار خانم نیازمندیم

نگهبان و روابط عمومی

منشی خانم با سابقه کار در مطب لیزر و زیبایی

(خانم یا اقا) نیازمند مشاور منطقه پر در آمد

دسترسی معلولان به چهارباغ درحال اصلاح است/ تلاش اصفهان برای دستیابی به شهری همه شمول

دسترسی معلولان به چهارباغ درحال اصلاح است/ تلاش اصفهان برای دستیابی به شهری همه شمول