موضوعات داغ: - حقوق بازنشستگان - شوراي اسلامي - پرداخت يارانه - ميليارد تومان - كميسيون تلفيق - مجلس شوراي اسلامي - استقلالي ها - رييس سازمان برنامه و بودجه كشور - كميته دستمزد - سرقت مسلحانه - شركت نمايشگاه هاي بين المللي - رد صلاحيت افراد - ايمان مرادي - ناجي غريق - آرات حسيني - سالامانكا - ايران نژاد - مسئولان اين - حسين شريعتمداري - نيروهاي انقلاب اسلامي - محمدرضا زماني - ايرج مسجدي سفير ايران در عراق - ميدان امام خميني(ره)

مطالب مرتبط:
پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد
سازمان ملل خواستار انجام تحقیقات شفاف درباره حمله رژیم صهیونیستی به کودکان فلسطینی شد
تصویب قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل
سازمان ملل متحد پنج قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرد
سازمان ملل متحد پنج قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرد
-16 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 13 آذر 1399 ساعت 05:552020-12-03بين الملل

پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد


ایرنا- مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب پنج قطعنامه بر حق مردم فلسطین و حاکمیت سوریه بر بلندی های جولان اشغالی تاکید کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، - نیویورک- ایرنا- مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب پنج قطعنامه بر حق مردم فلسطین و حاکمیت سوریه بر بلندی های جولان اشغالی تاکید کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شامگاه چهارشنبه چهار قطعنامه درباره فلسطین و یک قطعنامه در نفی سلطه رژیم صهیونیستی بر بلندی های اشغالی جولان سوریه تصویب کرد.

در قطعنامه کمیته اعمال حقوق مسلم مردم فلسطین عمیقا ابراز تاسف شده که با گذشت 53 سال از آغاز اشغال اسراییل و بیش از 73 سال از تصویب قطعنامه 18 در 29 نوامبر 1947،  پیشرفت ملموسی برای دستیابی به یک راه حل صلح آمیز به دست نیامده است.

این قطعنامه از اجرایی نشدن مفاد قطعنامه 18 که بر نیاز فوری به تلاش برای معکوس کردن روندهای منفی در زمین و بازگرداندن افق سیاسی برای پیشبرد و تسریع مذاکرات معنادار با هدف دستیابی به صلح که به معنای پایان کامل اشغال اسراییل از آنچه که از سال 1967 آغاز شده است، ابراز تاسف شده است.

در این قطعنامه از اجرایی نشدن قطعنامه وضعیت نهایی هم ابراز تاسف شده است که به زعم آن، منجر به یک راه حل صلح آمیز، عادلانه، پایدار و جامع برای مساله فلسطین می شود.

قطعنامه 75/L.

35 با تاکید دوباره بر اینکه سازمان ملل متحد مسئولیت دائمی در قبال مساله فلسطین دارد تا زمانی که این مساله در تمام جنبه های آن مطابق با قوانین بین المللی به طرز رضایت بخشی حل و فصل شود، همه دولت ها و سازمان ها را دعوت می کند تا همکاری و پشتیبانی خود را از کمیته در انجام وظایف خود گسترش دهند.

همچنین خواستار پشتیبانی و کمک به مردم فلسطین در تحقق هرچه زودتر تعیین سرنوشت خود از جمله ایجاد دولت مستقل فلسطین شده است.

از نکات دیگر این قطعنامه، درخواست از کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد است تا هزینه های اقتصادی را که اشغال رژیم صهیونیستی بر مناطق فلسطینی ایجاد کرده است، به مجمع عمومی گزارش دهد.

این قطعنامه از کمیته خواسته است تا تلاش خود را برای پایان دادن به اشغالگری اسراییل که از 1967 شروع شده است، به کار گیرد و با دولت ها، نهادهای سازمان ملل، سازمان های بین دولتی و مردم نهاد با هدف افزایش آگاهی بین المللی و بسیج تلاش های دیپلماتیک برای شروع مذاکرات معتبر با هدف دستیابی بدون تاخیر به یک راه حل عادلانه، پایدار، جامع و صلح آمیز در همه جنبه های مساله فلسطین، همکاری کند.

قطعنامه دوم با عنوان بخش حقوق فلسطینیان در دبیرخانه سازمان ملل هم به تصویب مجمع عمومی رسید.

در این قطعنامه از دبیرکل سازمان ملل متحد می خواهد منابع لازم را به بخش حقوق فلسطینیان دبیرخانه ادامه دهد و اطمینان حاصل کند که برنامه خود را به طور مفصل در قطعنامه های قبلی مربوط، با مشورت با کمیته و تحت هدایت آن، به طور موثر انجام می دهد.

این قطعنامه از بخش حقوق فلسطینیان دبیرخانه سازمان ملل خواسته است تا در روز 29 نوامبر به عنوان روز همبستگی جهانی با مردم فلسطین، نمایشگاه سالانه حقوق فلسطینیان یا یک رویداد فرهنگی دیگر برگزار کند و کشورهای عضو را تشویق می کند به پشتیبانی هرچه بیشتر این رویداد برای بزرگداشت همبستگی بپردازند.

سومین قطعنامه تصویب شده، حل مسالمت آمیز مساله فلسطین نام داشت که در آن بار دیگر بر مسئولیت دائمی سازمان ملل متحد در قبال مساله فلسطین تا زمانی که در همه جنبه های آن مطابق با قوانین بین المللی و قطعنامه های مربوطه حل و فصل شود، تاکید شده است.

این قطعنامه دستیابی به حل و فصل عادلانه، پایدار و جامع مساله فلسطین را برای حل هسته اصلی درگیری اعراب و اسراییل و صلح و ثبات جامع و پایدار در خاورمیانه ضروری دانست و بر اصل تساوی حقوق و تعیین سرنوشت مردم به عنوان اهداف و اصولی منشور ملل متحد تاکید شد.

همچنین در این قطعنامه بر اصل ناپذیرفتنی بودن تصرف سرزمین با زور و همچنین ضرورت احترام و حفظ یکپارچگی سرزمینی و وحدت سرزمین فلسطین اشغالی از جمله قدس شرقی تاکید شده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در این قطعنامه، شهرک سازی صهیونیستی و سایر اقدامات یکجانبه را با هدف تغییر ترکیب جمعیتی، شخصیت و وضعیت قدس و به طور کلی سرزمین اشغالی فلسطین از جمله ساخت دیوار غیرقانونی دانسته و خواستار توقف فوری آن شده است.

این قطعنامه با تاکید بر ضرورت پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی که از سال 1967 میلادی آغاز شده است، بر حق همه کشورهای منطقه برای زندگی صلح آمیز در مرزهای امن و شناخته شده بین المللی اصرار ورزید.

در این قطعنامه خواستار توقف فوری مصادره زمین و تخریب خانه های فلسطینیان، پاسخگویی و آزادی زندانیان و پایان دستگیری ها و بازداشت های خودسرانه تاکید شده است.

برنامه اطلاع رسانی ویژه در مورد مساله فلسطین در دپارتمان ارتباطات جهانی دبیرخانه عنوان چهارمین قطعنامه ای است که در مجمع عمومی هفتاد و پنجم سازمان ملل تصویب شد.

این قطعنامه خواستار آن است تا با همکاری و هماهنگی کامل با کمیته اعمال حقوق مسلم مردم فلسطین: الف) انتشار اطلاعات مربوط به کلیه فعالیت های سازمان ملل متحد در رابطه با مساله فلسطین و تلاش های صلح از جمله گزارش های انجام شده توسط نهادهای مربوطه سازمان ملل و همچنین تلاش های دبیرکل و فرستاده ویژه وی با هدف صلح.

ب) برای ادامه انتشار، به روزرسانی و مدرنیزه کردن مطالب سمعی و بصری و آنلاین در مورد جنبه های مختلف مساله فلسطین در همه زمینه ها از جمله مطالب مربوط به تحولات اخیر  به ویژه تلاش برای دستیابی به حل و فصل مسالمت آمیز مساله فلسطین ج) گسترش مجموعه مطالب سمعی و بصری درباره مساله فلسطین، ادامه تولید و حفظ چنین مطالبی و به روزرسانی آن، به صورت دوره ای ، نمایشگاه عمومی در مورد مساله فلسطین در ساختمان های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک و همچنین ژنو و وین.

اقدام کنند.

قطعنامه جولان سوریه دیگر قطعنامه ای که برخلاف فشار صهیونیست ها و آمریکا به تصویب رسید، تاکید بر حاکمیت سوریه بر بلندی های اشغالی جولان بود.

در این قطعنامه با توجه به ناپذیرفتنی بودن الحاق سرزمین با زور بر اساس منشور ملل متحد، تداوم اشغالگری رژیم صهیونیستی بر بلندی جولان سوریه که از 1967 تاکنون ادامه دارد، نقض قطعنامه شورای امنیت دانسته شده است.

این قطعنامه همچنین هرگونه فعالیت ساخت وساز این رژیم در بلندی جولان را غیرقانونی می داند و می افزاید اسراییل در اجرای قعطنامه 497 (1981) کوتاهی ورزیده است.

این قطعنامه اعمال قوانین و صلاحیت اسراییل بر این منطقه را باطل و نامعتبر دانسته و بر لغو آن مطابق قطعنامه 497 شورای امنیت تاکید کرده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر تعیین می کند که اشغال مداوم جولان سوریه و الحاق آن به طور واقعی مانعی در راه دستیابی به صلح عادلانه، جامع و پایدار در منطقه است و از اسراییل می خواهد تا مذاکرات با سوریه و لبنان را از سر بگیرد و به تعهداتی که در مذاکرات قبلی داده است، احترام بگذارد.

این قطعنامه بار دیگر خواستار خروج اسراییل از تمام جولان اشغالی سوریه به خط 4 ژوئن 1967 در اجرای قطعنامه های شورای امنیت شده است و از دبیرکل سازمان ملل متحد هم خواسته است تا در هفتاد و ششمین مجمع عمومی، در مورد اجرای قطعنامه حاضر گزارش دهد.


کلید واژه ها: مجمع عمومی سازمان ملل متحد - مجمع عمومی سازمان ملل - قطعنامه - سازمان ملل متحد - سازمان ملل - مجمع عمومی - بلندی های جولان - رژیم صهیونیستی - سازمان - فلسطین - جولان اشغالی - تصویب - اشغال - صهیونیستی - بلندی - عمومی - جولان - سوریه - مجمع - مردم - حاکمیت - جولان سوریه - گزارش - چهارشنبه - رژیم - اسراییل - نوامبر - معکوس - کمیته - نیاز

آخرین اخبار سرویس:
بهترین کشورهای جهان برای زندگی

معافیت یک ماهه بخشی از تحریم ها علیه انصارالله

آمریکا مجوز تراکنش مالی با جنبش انصاراله یمن را صادر کرد

شایعه طلاق ترامپ و ملانیا در رسانه زرد انگلیسی

ابتکار دولت بایدن برای گفت و گو با تهران

راهپیمایی مجازی فعالان حقوق بشری علیه استمرار جنگ یمن

معافیت موقت وزارت خزانه داری آمریکا برای انصارالله یمن

کتائب حزب الله عراق: ملت یمن اهداف متجاوزان را خنثی کرد

آمریکا معافیت تحریمی موقت برای انصارالله یمن صادر کرد

معافیت موقت تحریمی برای جنبش انصارالله یمن

گوترش خواستار توزیع جهانی واکسن کرونا

توقف پروژه تولید واکسن کرونا در انستیتو پاستور فرانسه

بایدن به زودی طرحی را با وساطت اروپایی ها برای مذاکره مستقیم با ایران کلید می زند

خزانه داری آمریکا اجازه معاملات مربوط به جنبش انصارالله یمن را داد

پیگیری وضعیت اتباع ایرانی مفقود شده در مرز ترکیه

بازتاب سفر ظریف به باکو در رسانه های جمهوری آذربایجان

ابراز تأسف جان کری از خروج دولت ترامپ از توافق آب وهوایی

آمریکایی های زیادی، آب برای شستن دست ندارند

معترضان مقابل سفارت عربستان درواشنگتن توقف جنگ یمن راخواستارشدند

فیلمی دیدنی از لحظه شروع فوران آتشفشان

پوسیده از درون!

زاخارووا: تلاش روی تمدید معاهده استارت نو بین مسکو و واشنگتن آغاز شده است

پیکر بی جان 5 نفر از کولبران کوران توسط نیروهای خودجوش مردمی پیدا شد

آلمان: خطر ویروس انگلیسی بسیار جدی است/ ده ها هزار شرکت در آستانه ورشکستگی

آمریکا معافیت موقت تحریمی برای انصارالله یمن صادر کرد

اختلاف رییس جمهوری تونس با نخست وزیر درباره تغییر کابینه

مدرس زبان های خارجی در موسسه زبان

سفیر آمریکا به وزارت خارجه روسیه احضار شد

کنایه جالب سیف اله پور به برخی مدیران; ماندن به هر قیمتی را به جان نخریم+ویدئو

اتحادیه اروپا پشت رهبر مخالفان در ونزوئلا را خالی کرد

بایدن ممنوعیت خدمت تراجنسیتی ها در ارتش آمریکا را لغو کرد

یاوه گویی مقام سابق صهیونیست درباره برجام

وزارت خزانه داری آمریکا معافیت موقت تحریمی برای جنبش انصارالله یمن صادر کرد

کشف 19 جسد سوخته درمرز مکزیک +عکس

فوت 5 کولبر مفقود شده ایرانی در مرز ترکیه

اجساد 5 ایرانی مفقود شده پیدا شد

اتحادیه اروپا پشت رهبر مخالفان در ونزوئلا را خالی کرد

دیدارهای رییس پارلمان عراق با مقامات کویتی با تاکید بر تقویت روابط اقتصادی

آمریکا برای بخشی از تحریم های خود علیه انصارالله یمن معافیت یک ماهه صادر کرد

تاکید چین بر کاهش تنش ها در مرز هند

قتل 135 سیاه پوست در آمریکا از 2015 تاکنون

آمریکا تراکنش مالی انصارالله را آزاد کرد

نقض حریم هوایی لبنان از سوی جنگنده اف 35 رژیم صهیونیستی

هشدار چین به جو بایدن درباره تشکیل ائتلاف با اروپا علیه پکن

آمریکا معافیت موقت تحریمی برای انصارالله یمن را صادر کرد

خطیب زاده: اجساد 5 ایرانی مفقود شده پیدا شد

گزارش تاریخ|چرا «چرچیل» نمادِ مورد علاقه سیاستمداران غربی است؟

فوت 5 کولبر مفقود شده در مرز ترکیه

کنایه جالب سیف اله پور به برخی مدیران; ماندن به هر قیمتی را به جان نخریم

تحویل یادداشت ایران به ترکیه درباره ایرانیان مفقود شده در مرز ترکیه

فوت 5 کوله‎بر مفقود شده در مرز ترکیه

اجرای تعهدها در برجام به معنای فروش راحت نفت ایران است

الحدث: اعدام سه تروریست در عراق

ماجرای بنر ورود ایرانی ها ممنوع در ترکیه + عکس

دادخواست علیه ترامپ مختومه اعلام شد

وزارت خزانه داری آمریکا معافیت موقت تحریمی برای جنبش انصارالله یمن صادر کرد

امارات: بدنبال هماهنگی های لازم برای افتتاح سفارت در تل آویو هستیم

سفیر ایران در یمن: آمریکا مادر تروریسم است

یک زن مسلمان، دادستان آمریکا شد +عکس

مقام سابق صهیونیست: برجام معیوب است

دیدار رییس پارلمان عراق با امیر و ولی عهد کویت

تحقیق وزارت دادگستری آمریکا درباره دخالت مسؤولان در نتیجه انتخابات

5 گل برتر بوندسلیگا در هفته هجدهم+ویدیو

معترضان مقابل سفارت عربستان سعودی در واشنگتن خواستار توقف جنگ علیه یمن شدند

بازدید سفرای ایران و 10 کشور مسلمان از شهر های زلزله زده سیساک و پترینیا در کرواسی

دادخواست علیه ترامپ مختومه اعلام شد

روزنامه مملکت/ 7 بهمن 99

اگر بایدن مقابل فشارها علیه رابرت مالی مقاومت کند

آزمایش انتقال اطلاعات به روش کوانتومی بین برج میلاد و سازمان انرژی اتمی /فیلم

مقام سابق صهیونیست: برجام معیوب است و با بازگشت آمریکا به آن مخالفیم

دادخواست علیه ترامپ مختومه اعلام شد

جوجو سیوا کیست و ماجرای حواشی جنسیتی او چه بود؟

گفت و گوی روسیه و آمریکا در خصوص تمدید پیمان تسلیحاتی استارت نو

نقض حریم هوایی لبنان توسط جنگنده های رژیم صهیونیستی

توافق چین و هند برای کاهش تنش های مرزی

ابراز تأسف «جان کری» از خروج دولت ترامپ از توافق آب وهوایی

مقام سابق صهیونیست: برجام معیوب است و با بازگشت آمریکا به آن مخالفیم

اتحادیه آفریقا خواستار لغو تصمیم ترامپ درباره صحرای غربی شد

از سرگیری مذاکرات کردها در سوریه در نیمه ماه مارس

گوترش خواستار توزیع جهانی واکسن کرونا شد

کاخ سفید: محدویت های سفر به آمریکا همچنان باقیست

تعویق دادگاه شیخ زکزاکی پس از انتقال همسرش به بیمارستان

نمایش مد لباس زنان عربستان + عکس

تظاهرات علیه محدودیت های کرونایی - هلند

تاکید جانسون بر پیشگیری از تغییرات آب و هوایی

اتحادیه آفریقا خواستار لغو تصمیم ترامپ درباره صحرای غربی شد

معترضان مقابل سفارت عربستان سعودی در واشنگتن خواستار توقف جنگ علیه یمن شدند

امارات افتتاح سفارتش در تل آویو را به تعویق انداخت

سفیر ایران در یمن: آمریکا مادر تروریسم است

نخستین زن مسلمان در کسوت دادستان کل در آمریکا

اتحادیه اروپا مدیران آمازون، اپل و فیسبوک را احضار کرد

رونمایی از «میثاق ملی مقاومت تا آزادی اراضی اشغالی جولان» در سوریه

دیدارهای رییس پارلمان عراق با مقامات کویتی با تاکید بر تقویت روابط اقتصادی

چین به بایدن هشدار داد

روسیه و آمریکا درباره تمدید «استارت جدید» گفت وگو کردند

ُسفیر ایران در یمن: آمریکا مادر تروریسم است

رام الله: برای برگزاری انتخابات فلسطین در بیت المقدس بر اشغالگران فشار می آوریم

بررسی تحولات منطقه در دیدار رییس پارلمان عراق با امیر و ولی عهد کویت

آشیانه ویژه بی خانمان ها در آلمان + عکس

آمریکا خواستار آزادی معترضان بازداشتی در روسیه شد

پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد

پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد