مطالب مرتبط:
سازمان ملل خواستار انجام تحقیقات شفاف درباره حمله رژیم صهیونیستی به کودکان فلسطینی شد
تصویب قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی در سازمان ملل
سازمان ملل متحد پنج قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرد
سازمان ملل متحد پنج قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی تصویب کرد
درخواست سازمان ملل از رژیم صهیونیستی برای تحقیق از حمله به کودکان فلسطینی
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 13 آذر 1399 ساعت 05:552020-12-03بين الملل

پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد


ایرنا- مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب پنج قطعنامه بر حق مردم فلسطین و حاکمیت سوریه بر بلندی های جولان اشغالی تاکید کرد.

- نیویورک- ایرنا- مجمع عمومی سازمان ملل متحد با تصویب پنج قطعنامه بر حق مردم فلسطین و حاکمیت سوریه بر بلندی های جولان اشغالی تاکید کرد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، هفتاد و پنجمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، شامگاه چهارشنبه چهار قطعنامه درباره فلسطین و یک قطعنامه در نفی سلطه رژیم صهیونیستی بر بلندی های اشغالی جولان سوریه تصویب کرد.

در قطعنامه "کمیته اعمال حقوق مسلم مردم فلسطین" عمیقا ابراز تاسف شده که با گذشت 53 سال از آغاز اشغال اسراییل و بیش از 73 سال از تصویب قطعنامه 18 در 29 نوامبر 1947، پیشرفت ملموسی برای دستیابی به یک راه حل صلح آمیز به دست نیامده است.

این قطعنامه از اجرایی نشدن مفاد قطعنامه 18 که بر نیاز فوری به تلاش برای معکوس کردن روندهای منفی در زمین و بازگرداندن افق سیاسی برای پیشبرد و تسریع مذاکرات معنادار با هدف دستیابی به صلح که به معنای پایان کامل اشغال اسراییل از آنچه که از سال 1967 آغاز شده است، ابراز تاسف شده است.

در این قطعنامه از اجرایی نشدن قطعنامه وضعیت نهایی هم ابراز تاسف شده است که به زعم آن، منجر به یک راه حل صلح آمیز، عادلانه، پایدار و جامع برای مساله فلسطین می شود.

قطعنامه 75/L.

35 با تاکید دوباره بر اینکه سازمان ملل متحد "مسئولیت دائمی" در قبال مساله فلسطین دارد تا زمانی که این مساله در تمام جنبه های آن مطابق با قوانین بین المللی به طرز رضایت بخشی حل و فصل شود، همه دولت ها و سازمان ها را دعوت می کند تا همکاری و پشتیبانی خود را از کمیته در انجام وظایف خود گسترش دهند.

همچنین خواستار پشتیبانی و کمک به مردم فلسطین در تحقق هرچه زودتر تعیین سرنوشت خود از جمله ایجاد دولت مستقل فلسطین شده است.

از نکات دیگر این قطعنامه، درخواست از کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد است تا هزینه های اقتصادی را که اشغال رژیم صهیونیستی بر مناطق فلسطینی ایجاد کرده است، به مجمع عمومی گزارش دهد.

این قطعنامه از کمیته خواسته است تا تلاش خود را برای پایان دادن به اشغالگری اسراییل که از 1967 شروع شده است، به کار گیرد و با دولت ها، نهادهای سازمان ملل، سازمان های بین دولتی و مردم نهاد با هدف افزایش آگاهی بین المللی و بسیج تلاش های دیپلماتیک برای شروع مذاکرات معتبر با هدف دستیابی بدون تاخیر به یک راه حل عادلانه، پایدار، جامع و صلح آمیز در همه جنبه های مساله فلسطین، همکاری کند.

قطعنامه دوم با عنوان "بخش حقوق فلسطینیان در دبیرخانه سازمان ملل" هم به تصویب مجمع عمومی رسید.

در این قطعنامه از دبیرکل سازمان ملل متحد می خواهد منابع لازم را به بخش حقوق فلسطینیان دبیرخانه ادامه دهد و اطمینان حاصل کند که برنامه خود را به طور مفصل در قطعنامه های قبلی مربوط، با مشورت با کمیته و تحت هدایت آن، به طور موثر انجام می دهد.

این قطعنامه از بخش حقوق فلسطینیان دبیرخانه سازمان ملل خواسته است تا در روز 29 نوامبر به عنوان روز همبستگی جهانی با مردم فلسطین، نمایشگاه سالانه حقوق فلسطینیان یا یک رویداد فرهنگی دیگر برگزار کند و کشورهای عضو را تشویق می کند به پشتیبانی هرچه بیشتر این رویداد برای بزرگداشت همبستگی بپردازند.

سومین قطعنامه تصویب شده، " حل مسالمت آمیز مساله فلسطین" نام داشت که در آن بار دیگر بر مسئولیت دائمی سازمان ملل متحد در قبال مساله فلسطین تا زمانی که در همه جنبه های آن مطابق با قوانین بین المللی و قطعنامه های مربوطه حل و فصل شود، تاکید شده است.

این قطعنامه دستیابی به حل و فصل عادلانه، پایدار و جامع مساله فلسطین را برای حل هسته اصلی درگیری اعراب و اسراییل و صلح و ثبات جامع و پایدار در خاورمیانه ضروری دانست و بر اصل تساوی حقوق و تعیین سرنوشت مردم به عنوان اهداف و اصولی منشور ملل متحد تاکید شد.

همچنین در این قطعنامه بر اصل ناپذیرفتنی بودن تصرف سرزمین با زور و همچنین ضرورت احترام و حفظ یکپارچگی سرزمینی و وحدت سرزمین فلسطین اشغالی از جمله قدس شرقی تاکید شده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در این قطعنامه، شهرک سازی صهیونیستی و سایر اقدامات یکجانبه را با هدف تغییر ترکیب جمعیتی، شخصیت و وضعیت قدس و به طور کلی سرزمین اشغالی فلسطین از جمله ساخت دیوار غیرقانونی دانسته و خواستار توقف فوری آن شده است.

این قطعنامه با تاکید بر ضرورت پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی که از سال 1967 میلادی آغاز شده است، بر حق همه کشورهای منطقه برای زندگی صلح آمیز در مرزهای امن و شناخته شده بین المللی اصرار ورزید.

در این قطعنامه خواستار توقف فوری مصادره زمین و تخریب خانه های فلسطینیان، پاسخگویی و آزادی زندانیان و پایان دستگیری ها و بازداشت های خودسرانه تاکید شده است.

"برنامه اطلاع رسانی ویژه در مورد مساله فلسطین در دپارتمان ارتباطات جهانی دبیرخانه" عنوان چهارمین قطعنامه ای است که در مجمع عمومی هفتاد و پنجم سازمان ملل تصویب شد.

این قطعنامه خواستار آن است تا با همکاری و هماهنگی کامل با کمیته اعمال حقوق مسلم مردم فلسطین: الف) انتشار اطلاعات مربوط به کلیه فعالیت های سازمان ملل متحد در رابطه با مساله فلسطین و تلاش های صلح از جمله گزارش های انجام شده توسط نهادهای مربوطه سازمان ملل و همچنین تلاش های دبیرکل و فرستاده ویژه وی با هدف صلح.

ب) برای ادامه انتشار، به روزرسانی و مدرنیزه کردن مطالب سمعی و بصری و آنلاین در مورد جنبه های مختلف مساله فلسطین در همه زمینه ها از جمله مطالب مربوط به تحولات اخیر به ویژه تلاش برای دستیابی به حل و فصل مسالمت آمیز مساله فلسطین ج) گسترش مجموعه مطالب سمعی و بصری درباره مساله فلسطین، ادامه تولید و حفظ چنین مطالبی و به روزرسانی آن، به صورت دوره ای ، نمایشگاه عمومی در مورد مساله فلسطین در ساختمان های مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک و همچنین ژنو و وین.

اقدام کنند.

"قطعنامه جولان سوریه" دیگر قطعنامه ای که برخلاف فشار صهیونیست ها و آمریکا به تصویب رسید، تاکید بر حاکمیت سوریه بر بلندی های اشغالی جولان بود.

در این قطعنامه با توجه به ناپذیرفتنی بودن الحاق سرزمین با زور بر اساس منشور ملل متحد، تداوم اشغالگری رژیم صهیونیستی بر بلندی جولان سوریه که از 1967 تاکنون ادامه دارد، نقض قطعنامه شورای امنیت دانسته شده است.

این قطعنامه همچنین هرگونه فعالیت ساخت وساز این رژیم در بلندی جولان را غیرقانونی می داند و می افزاید اسراییل در اجرای قعطنامه 497 (1981) کوتاهی ورزیده است.

این قطعنامه اعمال قوانین و صلاحیت اسراییل بر این منطقه را باطل و نامعتبر دانسته و بر لغو آن مطابق قطعنامه 497 شورای امنیت تاکید کرده است.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر تعیین می کند که اشغال مداوم جولان سوریه و الحاق آن به طور واقعی مانعی در راه دستیابی به صلح عادلانه، جامع و پایدار در منطقه است و از اسراییل می خواهد تا مذاکرات با سوریه و لبنان را از سر بگیرد و به تعهداتی که در مذاکرات قبلی داده است، احترام بگذارد.

این قطعنامه بار دیگر خواستار خروج اسراییل از تمام جولان اشغالی سوریه به خط 4 ژوئن 1967 در اجرای قطعنامه های شورای امنیت شده است و از دبیرکل سازمان ملل متحد هم خواسته است تا در هفتاد و ششمین مجمع عمومی، در مورد اجرای قطعنامه حاضر گزارش دهد.


کلید واژه ها: مجمع عمومی سازمان ملل متحد - مجمع عمومی سازمان ملل - قطعنامه - سازمان ملل متحد - سازمان ملل - مجمع عمومی - بلندی های جولان - رژیم صهیونیستی - سازمان - فلسطین - جولان اشغالی - تصویب - اشغال - صهیونیستی - بلندی - عمومی - جولان - سوریه - مجمع - مردم - حاکمیت - جولان سوریه - چهارشنبه - رژیم - اسراییل - پیشرفت - نوامبر - گزارش - معکوس - نیاز

آخرین اخبار سرویس:
بایدن فروش تسلیحات به عربستان و امارات را متوقف کرد

بیمارستان لاله تهران فوت میناوند را تایید کرد

نوری المالکی: الحشد الشعبی باقی است و به آزادسازی خاک عراق ادامه می دهد

خبر خوب وزیر امور خارجه آمریکا برای ایران / فوری

درخشش بانوی تیرانداز جهرمی در جهان

منشی قالیشویی

واکنش حماس به تهدیدهای رییس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی

اهدای شمشیر چرچیل به استالین در تهران / انقلاب ایران از دید آمریکا / حکام عرب چقدر به شاپور بختیار پول دادند؟ / سفر ایرانی ها به ژاپن برای کار / در تصادف رانندگی برای انسان چه اتفاقی می افتد؟

فرانسه: ایران تعهدات هسته ای خود را انجام دهد تا آمریکا به برجام بازگردد

ترور رییس جمهوری تونس با مواد سمی کشف شد

بایدن فروش تسلیحات به عربستان و امارات را متوقف کرد

آکسیوس: نتانیاهو فعلا نمی خواهد با سیاست های بایدن درقبال ایران مقابله کند

آمریکا طرح فروش اف-35 به امارات را متوقف کرد

گل سوم آتالانتا به لاتزیو (میرانچوک)

ترور رییس جمهوری تونس با مواد سمی کشف شد

ترور رییس جمهوری تونس ناکام ماند/کشف بسته ای از مواد سمی

یک گردان کامل یمنی وابسته به امارات به انصارالله پیوست

مذاکره وزرایِ خارجه انگلیس و آمریکا درباره ایران

تلاش نافرجام برای ترور رییس جمهور تونس

یک گردان کامل یمنی وابسته به امارات به انصارالله پیوست

دولت بایدن فروش سلاح به عربستان و امارات را متوقف کرد

سوء قصد به جان رییس جمهور تونس با نامه سمی

عراق: 450 کیلومتر از مرز با سوریه با مشارکت الحشد الشعبی کاملا امن شد

تدابیر جدید دولت سوییس برای مبارزه با کرونا

وال استریت ژورنال: بایدن فروش تسلیحات به عربستان و امارات را متوقف کرد

بایدن طرح فروش اف-35 به امارات را متوقف کرد

نشست اتحادیه عرب درباره فلسطین برگزار می شود

مذاکره وزرایِ خارجه انگلیس و آمریکا درباره ایران

جو بایدن فروش جنگنده اف-35 به امارات را تعلیق کرد

آمریکا موقتاً فروش اف -35 به امارات را متوقف کرد

ببینید | قدرت در استونی به طور کامل به دست زنان افتاد

گفتگوی وزیر خارجه آمریکا با وزرای خارجه آلمان و رژیم صهیونیستی درباره ایران

یادداشت خانواده های یمنی برای اجرای عدالت درباره حملات ارتش آمریکا

خطا کنند حیفا و تل آویو را می زنیم

تاکید بایدن و نخست وزیر ژاپن بر خلع سلاح کامل شبه جزیره کره

اظهارات مسئولین و کارشناسان عراق و کردستان عراق درباره کمک حاج قاسم به آزادسازی اربیل

گفت وگوی آمریکا و انگلیس درباره ایران

انگلیس درباره مسدود کردن دارایی های روسیه هشدار داد

خطا کنند حیفا و تل آویو را می زنیم

رایزنی وزیر خارجه جدید آمریکا با همتای انگلیسی با محوریت ایران

اسراییلی ها از سربازی فرار می کنند

ارسال بسته مشکوک و سمی به کاخ ریاست جمهوری تونس

گردان 150 نفره شبه نظامیان امارات به ارتش و کمیته های مردمی یمن ملحق شد

روحانی: اگر می خواهید کسی را احضار کنید، باید من را احضار کنید / شمخانی: رهبران طالبان را در مبارزه با آمریکا مصمم دیدم

وزیر خارجه فرانسه: فشار ترامپ علیه ایران نتیجه عکس داد

افزایش سطح هشدار در آمریکا

واشنگتن فروش اف-35 به امارات را متوقف کرد

اهدای شمشمیر چرچیل به استالین در تهران / انقلاب ایران از دید آمریکا / حکام عرب چقدر به شاپور بختیار پول دادند؟ / سفر ایرانی ها به ژاپن برای کار / در تصادف رانندگی برای انسان چه اتفاقی می افتد؟

پیاده روی امروز فضانوردان در مدار زمین+فیلم

سوء قصد به جان رییس جمهور تونس با نامه سمی

رایزنی وزیر خارجه جدید آمریکا با همتای انگلیسی

ورزش کردن یک جوان فلسطینی در سواحل غزه + عکس

قربانیان کرونا در انگلستان

تقابل با چین؛ وعده گزینه بایدن برای نمایندگی سازمان ملل

تلاش برای مسموم کردن رییس جمهوری تونس ناکام ماند

کرونای انگلیسی به 71 کشور رسیده است

ورود 4 جنگنده چینی دیگر به حریم هوایی تایوان

آفتاب پرستی که سر آشپز شد +عکس

وزیر خارجه جدید آمریکا: آمریکا با متحدانش در پی توافق گسترده با ایران است

گروگانگیری در تگزاس آمریکا با کشته شدن 2 نفر پایان یافت

حکم قاضی آمریکایی علیه طرح مهاجرتی بایدن

یادداشت خانواده های یمنی برای اجرای عدالت درباره کشتار بی گناهان توسط ارتش آمریکا

آزمایش مقعدی کرونا در چین؛ واکنش طنز همراه با نگرانی شهروندان

آزمایش مقعدی کرونا در چین؛ واکنش طنز همراه با نگرانی شهروندان

گفتگو تلفنی وزاری خارجه آمریکا و بریتانیا درباره ایران و چین

نوستالژی | سه گل فراموش شده بارسلونا برابر رایو وایکانو+ویدئو

جدا شدن یک گردان از نیروهای مورد حمایت امارات و پیوستن آن به انصارالله یمن

تقابل با ایران و چین؛ وعده گزینه بایدن برای نمایندگی سازمان ملل

وزرای خارجه آلمان و آمریکا درباره برجام گفت وگو کردند

اعتراف هاآرتص: جامعه اسراییل از درون در حال فروپاشی است

وزرای خارجه آمریکا و انگلیس تلفنی گفتگو کردند

روحانی: اگر می خواهید کسی را احضار کنید باید من را احضار کنید/شمخانی:رهبران طالبان را در مبارزه با آمریکا مصمم دیدم

وزیر خارجه جدید آمریکا وعده گفتگو با تهران را داد

تقابل با چین؛ وعده گزینه بایدن برای نمایندگی سازمان ملل

شهروند خبرنگار ما باشید

حکم قاضی آمریکایی علیه طرح مهاجرتی بایدن

پرواز یک شیء پرنده ناشناس درخشان در پاکستان!+عکس

گروگانگیری در تگزاس آمریکا با کشته شدن 2 نفر پایان یافت

گزارش توییتری وزیر امور خارجه در پایان سفر به ایروان

سفر هیأت طالبان به تهران در تفاهم با شورای عالی مصالحه ملی افغانستان بود

الحدث: هلاکت تروریست های داعش در کرکوک

محدودیت سفر به انگلیس/ مسافران در اقامتگاه های دولتی قرنطینه می شوند

رایزنی وزیر خارجه جدید آمریکا با همتای انگلیسی با «محوریت ایران»

پرواز مجدد بمب افکن های بی 52 آمریکا بر فراز خلیج فارس

وزرای خارجه آمریکا و انگلیس تلفنی کفتگو کردند

کرونای انگلیسی به 71 کشور رسید

افزودن 30 هزار رتبه شغلی در سازمان الحشد الشعبی در لایحه بودجه 2021 عراق

ابتلای 1400 سوییسی به ویروس جهش یافته کرونا

کری: تغییرات اقلیمی نباید با مسایل دیگر مرتبط شود

پرواز مجدد بمب افکن های بی 52 آمریکا بر فراز خلیج فارس

کشف بسته سمی برای ترور رییس جمهور تونس

بنی گانتس: مانع دستیابی ایران به سلاح هسته ای می شویم

ترور رییس جمهوری تونس با مواد سمی کشف شد

تلاش برای مسموم کردن رییس جمهوری تونس

گل دوم آتالانتا به لاتزیو توسط مالینوسکی

تقابل با چین؛ وعده گزینه بایدن برای نمایندگی سازمان ملل

وزیران خارجه انگلیس و آمریکا درباره ایران گفت وگو کردند

رایزنی وزرای خارجه آلمان و آمریکا درباره برجام

روسیه: بازگشت آمریکا به برجام به نفع جهان خواهد بود

اعلام وضعیت هشدار درخصوص وقوع تروریسم داخلی در آمریکا

پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد

پنج ضربه متوالی به رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد