مطالب مرتبط:
عاملان ترور فخری زاده با آمریکا و اسراییل ارتباط دارند
نویسنده اسراییلی: آمریکایی ها هویت دانشمندان ایرانی را دادندو اسراییل ترور کرد
ترور شهید فخری زاده بیانگر ترس آمریکا و اسراییل است
تکلیف پادوهای غرب و جاسوس ها را امروز مشخص کنید نه 1400 /بی برجام و با برجام؛ برنامه اسراییل ترور دانشمندان دفاعی ایران است
بررسی نقش آمریکا و اسراییل در ترور دانشمند هسته ای ایران
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 10 آذر 1399 ساعت 14:052020-11-30بين الملل

آمریکا و اسراییل در کمین دانشمندان مسلمان


ایرنا- رژیم صهیونیستی و آمریکا، طی دهه های اخیر به روش های مختلف از جمله ترور تلاش کرده اند، دانشمندان و نخبگان کشورهای اسلامی را در عراق، - بغداد – ایرنا- رژیم صهیونیستی و آمریکا، طی دهه های اخیر به روش های مختلف از جمله ترور تلاش کرده اند، دانشمندان و نخبگان کشورهای اسلامی را در عراق، مصر، مالزی و تونس و این سالها در ایران، به روش های مختلف حذف و در مسیر علمی آنها خلل ایجاد کنند، اما هدف از این ترورها چیست؟ به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، سوالی که به طور جدی مطرح است اینکه ، هدف اردوگاه غرب و در راس آن آمریکا و رژیم صهیونیستی از ترور دانشمندان مسلمان در هر نقطه ای از جهان، چیست؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا می بایست به سوابق و نیز روش های حذف دانشمندان مسلمان نگاهی بیاندازیم.

کشورهای غربی همواره برای تداوم نیاز دیگر کشورها بویژه کشورهای منطقه به دانش، فناوری، کالاها و تسلیحات خود تلاش کرده اند تا در مسیر پیشرفت و شکوفایی کشورهای مسلمان به شیوه های مختلف مانع ایجاد کنند؛ این تلاش ها از استحاله فرهنگی تا جلوگیری از انتقال دانش فنی و وضع تحریم ها و ترور و ایجاد ناامنی و حتی اقدام نظامی را در بر می گیرد.

این کشورها و در صدر آنها آمریکا با نگاه برتری جویانه خود نسبت به دیگر کشورهای جهان بویژه کشورهای مسلمان تلاش کرده اند تا این معادله را به هر نحوی شده و در قالب و شکل های جدیدی به نفع خود حفظ کنند.

رژیم صهیونیستی نیز به عنوان دشمن اصلی جهان اسلام همواره تلاش کرده تا به زعم خود دست برتر را در منطقه داشته باشد و به روش های مختلف از یک سو وحدت کشورهای مسلمان منطقه را تضعیف و در میان آنها شکاف ایجاد کرده و از سوی دیگر، از انتقال دانش فنی و پیشرفت علمی بومی آنها به شیوه های مختلف نرم و سخت جلوگیری کند.

سران رژیم صهیونیستی فارغ از گرایش های مختلف خود همواره در این نقطه نظر مشترک بوده اند که نباید جهان اسلام پیشرفت واقعی در زمینه های فناوری های پیشرفته داشته باشد و اگر هم فناوری پیشرفته ای وارد این کشورها شود باید آنها از نظر کار با این فناوری و دانش تولیدی آن به خارج متکی باشند.

تروریسم عبری یکی از روش هایی که همواره در دستور کار آمریکا و رژیم صهیونیستی بویژه در منطقه خاورمیانه بوده، استفاده از شیوه پلید و ضد انسانی ترور است که از جنبه حقوق بین الملل و منشور سازمان ملل متحد جنایت ضد بشری به شمار می رود و می توان طراحان و عاملان آنها را تحت تعقیب بین المللی قرار داد.

تاریخ کشورهای مسلمان منطقه شاهد استفاده آمریکا و بویژه رژیم صهیونیستی از اهرم ترور بوده است.

سازمان های جاسوسی سیا آمریکا و موساد رژیم صهیونیستی پرونده سنگینی در این زمینه دارند.

به گواه گزارش های مراکز پژوهشی غیردولتی و گزارش های متعدد رسانه ای، آمریکا و رژیم صهیونیستی در دوره معاصر بارها دانشمندان، نخبگان و فرهیختگان کشورهای مسلمان منطقه را ترور کرده اند.

این ترورها یا به صورت مستقیم توسط خود آنها یا مزدورانشان انجام شده است.

صهیونیست ها تعدادی از رهبران و شخصیت های سیاسی و نظامی این کشورها را به خاطر مبارزه با رژیم اسراییل ترور کرده اند و دانشمندان علمی آنها را نیز به خاطر جلوگیری از پیشرفت علمی این کشورها در لیست ترور خود قرار داده اند.

حسین علی بحیری پژوهشگر راهبردی مرکز مطالعات خاورمیانه می گوید: اقدام اسراییل علیه علمای عرب در طول تاریخ نشأت گرفته از این راهبرد است که باید نخبگان عرب را با ترور حذف کرد یا آنها را وادار به همکاری با تل آویو کرد.

وی می افزاید: این اقدامات برای حفاظت از برتری اسراییل در همه زمینه ها در چارچوب حمایت آمریکا از تل آویو صورت می گیرد.

حتی کار به جایی رسیده است که اسراییل به دیگر کشورها فشار می آورد که جلوی تحصیل جوانان دیگر کشورها را در رشته های حساس و راهبردی دانشگاه های خود بگیرند.

کشور عراق نیز از جمله کشورهای مسلمانی است که آمریکا و صهیونیست ها همواره تلاش کرده اند تا دانشمندان و نخبگان آن را ترور کنند که این امر بویژه بعد از حمله آمریکا به عراق در سال 2003 میلادی شدت بیشتری به خود گرفت.

آتش ترور به جان دانشمندان عراقی آمارهای متفاوتی در خصوص شمار دانشمندان، نخبگان و اساتید دانشگاه های عراق که ترور شده اند، وجود دارد.

هرچند آمار دقیقی در این باره وجود ندارد اما برخی منابع تعداد آنها را 250 نفر و برخی دیگر تا 730 نفر دانسته اند که در رشته های مختلف علمی و پزشکی در دانشگاه بغداد و سایر دانشگاه ها تدریس می کردند یا مشغول به فعالیت در دیگر بخش های این کشور بوده اند.

در گزارش مرکز اطلاعات فلسطین که در سال 2005 میلادی منتشر شد، با استناد به یک گزارش وزارت خارجه آمریکا آمده است که دستکم 530 دانشمند و بیش از 200 استاد دانشگاه و شخصیت های دانشگاهی توسط تیم های ترور اسراییل از روز اول اشغال عراق درسال 2003 میلادی به بعد در این کشور به قتل رسیدند.

مرکز اطلاعات فلسطین بخشی از گزارش وزارت خارجه آمریکا را منتشر کرد که در آن آمده است: برخی دانشمندان عراقی وادار شده اند که در مراکز تحقیقات آمریکایی کار کنند.

به هرحال، اکثر آنها همکاری در برخی زمینه ها را نپذیرفته و از آمریکا به کشورهای دیگر فرار کرده اند و این درحالی بود که عناصر موساد در عراق با هدف حذف فیزیکی دانشمندان هسته ای و بیولوژیک عراق فعالیت می کردند.

برپایه این گزارش، پنتاگون با پیشنهاد موساد که آن را بهترین راه برای خلاص شدن از دست این دانشمندان می دانست، یعنی حذف فیزیکی موافقت کرده بود.

مرکز اطلاعات فلسطین در گزارش خود جزییاتی از ترور اساتید عراقی را نیز منتشر کرد.

دانشمند مسلمان باید ترور شود این ترورها فقط به عراق محدود نشده بلکه براساس گزارش های رسانه های عرب زبان، دانشمندان سایر کشورهای مسلمان نیز از آن در امان نبوده اند.

به نوشته این رسانه ها، مصطفی مشرفه و سمیره موسی و یحیی المشد دانشمندان هسته ای مصر از جمله کسانی بودند که تیم های اسراییل آنها را ترور کردند.

از یحیی المشد به عنوان بنیانگذار برنامه هسته ای عراق یاد می شود.

تیم های ترور رژیم صهیونیستی در دهم اکتبر سال 2014 میلادی نیز پنج دانشمند هسته ای سوری را در حمله به مینی بوس آنها در منطقه برزه در دمشق ترور کردند.

براساس اعلام رسانه های عرب زبان، سال 2018 میلادی نیز شاهد یک سری ترورها بود که گمان می رود دستگاه موساد رژیم صهیونیستی در پس پرده آنها بوده باشد.

در این سال، هشام سلیم مراد دانشجوی لبنانی فیزیک هسته ای در فرانسه ترور شد و حسن علی خیر الدین دیگر دانشجوی لبنانی در کانادا به خاطر رساله دکترای خود درباره سیطره یهود بر اقتصاد جهانی ترور شد.

او تهدید شده بود که این رساله را دنبال نکند.

ایمان حسام الزره از نخبگان فلسطینی در علم شیمی نیز از دیگر کسانی است که گفته می شود موساد وی را به قتل رسانده است.

فادی محمد البطش مهندس برق نیز به هنگام عزیمت برای اقامه نماز صبح در مالزی ترور شد.

او جایزه بهترین پژوهشگر عرب را از آن خود کرده بود.

درسال 2016 میلادی نیز دستگاه جاسوسی رژیم صهیونیستی مهندس محمد الزواری دانشمند تونسی را ترور کرد.

وی در کار توسعه پهپادها و پروژه زیردریایی بدون سرنشین فعالیت می کرد.

الزواری بعد از سرپرستی پروژه توسعه صنعت پهپادی گردان های عزالدین قسام شاخه نظامی جنبش حماس با ساخت نام ابابیل 1 ترور شد.

اینها گوشه ای از تلاش پلید آمریکا و رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از پیشرفت علمی و فناوری جهان اسلام است که همواره در دستور کار سران آنها بوده است.

سران آمریکا و رژیم صهیونیستی به شیوه های مختلف تلاش کرده اند که مسیر پیشرفت کشورهای منطقه را سد کنند اما واقعیت امر نشان می دهد که شاید چنین ترورها و اقدامات ضد انسانی بتواند به کشورهای مسلمان آسیب برساند اما اگر این کشورها روی پای خود بایستند و برای بومی کردن فناوری ها تلاش کنند، دشمنان آنها هرگز نخواهد توانست جلوی پیشرفتشان را بگیرند زیرا با رفتن هر دانشمندی، شاگردانش راه او را با عزم بیشتری ادامه خواهند داد.


کلید واژه ها: دانشمندان - رژیم صهیونیستی - کشورها - صهیونیستی - کشورهای اسلامی - آمریکا - مسلمان - ترور - مختلف - کشورهای منطقه - نخبگان - تلاش - اسلامی - رژیم - کشورهای غربی - سوال - اردوگاه - تسلیحات - اسراییل - مالزی - گزارش - منطقه - تداوم - سوالی - سوابق - بغداد - نیاز - نقطه - مسیر - غربی

آخرین اخبار سرویس:
تأکید شورای امنیت بر لزوم محاکمه مسئولان انفجارهای تروریستی بغداد

مجتهد : بن سلمان از ترامپ برای ماندن در قدرت حمایت مالی کرد

آینده ترامپ و ترامپیسم چیست؟

هشدار سفیر آمریکا در تل آویو به بایدن درباره ایران

دستگیری گسترده معترضان در روسیه

سی ویکیمین هفته اعتراضات علیه نتانیاهو برگزار شد

تصرف شانگ های توسط ژاپنی ها / بحران سیاسی 1993 در روسیه؛ توپ بستن پارلمان! / هفت عمل روزمره که انسان را به آرامی می ‎کشد / در تصادف رانندگی برای انسان چه اتفاقی می افتد؟

دولت بایدن از همان جایی آغاز کرد که ترامپ رها کرده است

سی ویکیمین هفته اعتراضات علیه نتانیاهو

هشدار سفیر آمریکا در تل آویو به بایدن درباره ایران

خطبای مساجد صنعا: آمریکا تروریست است

چامسکی: آمریکا در زمینه تروریسم سردمدار است

ثبات و امنیت عراق بر روابطش با دیگر کشورها تاثیر دارد

اهمیت لغو تحریم های ایران برای هند

وزیر دفاع ترکیه: موضع خود را در دریای اژه تغییر نخوهیم داد

تظاهرات گسترده فرانسوی ها در پاریس در اعتراض به اوضاع اجتماعی

تغییرات اتاق کار جو بایدن در کاخ سفید/عکس

سه کشته و 11 زخمی در حمله نیروهای ترکیه به حومه شمالی حلب

تغییرات اتاق کار جو بایدن در کاخ سفید/عکس

مقتم یمنی: تجاوز به یمن یک جنایت است و هزینه سنگینی به دنبال دارد

نتیجه گیری درباره منشا ویروس کرونا زود است

حلوصی آکار: موضع خود را در دریای اژه تغییر نخواهیم داد

صنعاء: ائتلاف سعودی با تداوم حمله و محاصره علیه یمن هزینه های سنگینی خواهد داد

مجتهد : بن سلمان از ترامپ برای ماندن در قدرت حمایت مالی کرد

ورود هیات انصارالله یمن به اردن برای مذاکره بر سر پرونده اسرا

نماینده پارلمان اروپا: بایدن تحریم ها را از همان جایی آغاز کرد که ترامپ رها کرد

عراق به دنبال توسعه روابط با همسایگان خود است

سفیر آکردیته ایران استوارنامه خود را تقدیم رییس دولت وفاق ملی لیبی کرد

رایزنی بایدن با رییس جمهور مکزیک

جنگ و محاصره یمن جنایت است

هشدار وزیر خارجه ترکیه درباره اقدامات محدودکننده علیه کشورش

کرونای انگلیسی در آمریکا 200 نفر را آلوده کرد

روسیه از آمریکا توضیح خواست

نماینده پارلمان اروپا: دولت بایدن در تحریم ها از همان جایی آغاز کرد که ترامپ رها کرد

چامسکی:آمریکا سردمدار تروریسم است

مواجهه یک سوم نظامیان سیاه پوست ارتش آمریکا با تبعیض نژادی

زیبایی خیره کننده آبشار نیاگارا در زمستان / فیلم

وزیر دفاع ترکیه: موضع خود را در دریای اژه تغییر نخوهیم داد

گفت وگوی بایدن با رییس جمهور مکزیک برای تغییر سیاست های مهاجرتی

وزیر خارجه عراق: ثبات و امنیت عراق بر روابطش با دیگر کشورها تاثیر دارد

حمل اسلحه یک جمهوری خواه و افزایش تنش ها در کنگره

لری کینگ، مجری سرشناس آمریکایی درگذشت

هشدار سفیر آمریکا در تل آویو درباره سرنوشت توافقات سازش

قدردانی حماس از تظاهرات میلیونی مردم پاکستان در حمایت از فلسطین

ادامه تدابیر سخت گیرانه کرونایی در استانبول

روسیه از آمریکا توضیح خواست

گفت وگوی بایدن با رییس جمهور مکزیک برای تغییر سیاست های مهاجرتی

وزیر خارجه عراق: عراق به دنبال توسعه روابط خارجی خود با کشور های همجوار است

دیده بان حقوق بشر سوریه: ورود کاروان لجستیکی ترکیه به ادلب

مقام یمنی: ادامه تجاوز و محاصره یمن بهای سنگینی در پی دارد

تظاهرات گسترده علیه آمریکا در یمن

«جو بایدن» با رییس جمهور مکزیک تلفنی گفتگو کرد

تنش آمریکا و چین در دولت بایدن چگونه پیش می رود؟

تدابیر سخت گیرانه کرونای در استانبول ادامه دارد

روسیه در خصوص اعتراضات مسکو از آمریکا توضیح خواست

درگیری شدید بازیکنان گل گهر و تراکتور /فیلم

عراقچی: فعلا هیچ تماسی با آمریکا نداشته ایم/ منتظریم تیم بایدن کاملأ در پست های خود قرار بگیرند

غرب از بقایای تروریسم برای استمرار سلطه گری بهره برداری می کند

وزیر دفاع ترکیه: موضع خود را در دریای اژه تغییر نخوهیم داد

چطور آینده را پیشگویی کنیم؟

روایت سازی ها از رییس جمهور جدید آمریکا

گفتگوی تلفنی «جو بایدن» با رییس جمهور مکزیک

ادعای اردوغان درباره تولید پهپاد در ترکیه

مسیر پُرابهام و لاینحل «بایدن» در دوران ریاست جمهوری

کریستیانو رونالدو پیشنهاد نجومی عربستان را رد کرد/ فیلم

هشدار سفیر آمریکا در تل آویو درباره سرنوشت توافقات سازش

بزرگ ترین جانور زمین کجا بود؟

سرپرست سایپا: آنقدر اعتراض کردند تا ما هم از جایمان بلند شدیم!+ویدئو

ببینید | برای عاشقان خلبانی؛ گشتی در کاکپیت A220

فؤاد حسین: از واشنگتن خواهیم خواست رایزنی درخصوص حضور نظامی خود در عراق را ادامه دهد

تمدید معاهده اتمی آمریکا و روسیه به زیان امنیت ملی آمریکا است

ساخت پاسپورت دیجیتالی واکسن کرونا توسط مایکروسافت و اورکل

صنعاء: ائتلاف سعودی با تداوم حمله و محاصره علیه یمن هزینه های سنگینی خواهد داد

یک سوم نظامیان سیاه پوست ارتش آمریکا با تبعیض نژادی مواجه شده اند

گفت وگوی بایدن با رییس جمهور مکزیک برای تغییر سیاست های مهاجرتی

سی و یکمین هفته تظاهرات علیه نتانیاهو

درخواست بغداد از واشنگتن برای مشخص شدن وضعیت خروج نظامیان آمریکایی

اردوغان: ناتو با درخواست اعطای تجهیزات نظامی به ترکیه مخالفت کرده است.

وزیر خارجه عراق: بغداد به دنبال توسعه روابط با همسایگان است

اسراییلی ها محافظ بن سلمان شده اند/ ترس از کشته شدن

عراق خواهان مذاکره با دولت بایدن درباره نظامیان آمریکایی است

سااخت پاسپورت دیجیتالی واکسن کرونا توسط مایکروسافت و اورکل

انتقاد فرماندار آمریکایی از کمبود واکسن کرونا

نگرانی و وحشت همدم بن سلمان پس از رفتن ترامپ شده است/ ترس از کشته شدن

هشدار روسیه در مورد حملات سایبری دولت بایدن

عراق: از دولت بایدن می خواهیم مذاکره درباره حضور نیروهای آمریکایی را ادامه دهد

تغییرات اتاق کار جو بایدن در کاخ سفید

افزایش تنش در کنگره آمریکا پس از حمل سلاح توسط یک نماینده جمهوریخواه

واکنش اتحادیه اروپا به تظاهرات ضد دولتی روسیه

تظاهرات گسترده فرانسوی ها در پاریس

توافق طرفین لیبیایی برای تشکیل کارگروه ویژه فعالیت در مناصب حاکمیتی

واکنش گروه های سیاسی عراقی به تغییرات امنیتی الکاظمی

اردوغان: بین 4 کشور برتر جهان در زمینه تولید پهپاد هستیم

نماینده پارلمان عراق از ورود تروریست های سعودی به کشورش گفت

گفت وگوی مشاور امنیت ملی بایدن با همتایان اروپایی درباره ایران، روسیه و چین/ اعلام زمان استیضاح دونالد ترامپ/ اعلام آمادگی پاکستان برای میانجی گری میان آمریکا و چین/ گسترش درخواست های بین المللی برای پایان جنگ یمن

لری کینگ، مشهورترین مجری جهان درگذشت

چامسکی: آمریکا سردمدار تروریسم است؛ مهاجمان کنگره از ناکجاآباد نیامدند

فرانسوی ها در پاریس تظاهرات گسترده ای برگزار کردند

اردوغان:جزو 4 کشور برتر جهان در تولید پهپاد هستیم

افشاگری ناوالنی درباره قصر عظیم پوتین

آمریکا و اسراییل در کمین دانشمندان مسلمان

آمریکا و اسراییل در کمین دانشمندان مسلمان