مطالب مرتبط:
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است
وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است
با کرونا به ادارات نروید، کارت ملی تان چک می شود! | توضیحات وزیر کشور درباره الزام به ارائه از کارت ملی در دستگاه های دولتی
استفاده از خدمات دستگاه های اجرایی منوط به ارائه کارت ملی است
-244 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 9 آذر 1399 ساعت 00:302020-11-28اقتصادي

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است


وزیر کشور از الزام همراه داشتن کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی خبر داد.

- عبدالرضا رحمانی فضلی در تشریح نتایج اجرای یک هفته از طرح هوشمند مدیریت کرونا گفت: بحمدالله یک هفته ای که این طرح اجرایی شده اتفاقات خوبی در کشور رقم خورده است.

اولین آنها اینکه همه دستگاه های اجرایی و متولی این طرح که بیش از 15 دستگاه اجرایی شامل نیروی انتظامی، صداوسیما، وزارت بهداشت و.

هستند، همه یکدیگر را به طور کامل و دقیق پیدا کرده و هماهنگی لازم ایجاد شده از سوی دیگر دستگاه ها با وظایف خود آشنا و هدف به طور کامل مشخص شده و هم افزایی خوبی شکل گرفته که نتایج آن نیز خود را نشان داده است.

وی افزود: برای اجرای این طرح در ابتدا ارزیابی ای از گذشته باید انجام می شد تا نقاط ضعف و قوت مشخص می شد.

38 جلسه ستاد ملی حدود 350 مورد مصوبه به همراه داشت که همگی مورد بررسی قرار گرفت و گزارش دستگاه ها نیز اخذ و پس از بررسی متناسب با همگی اینها برنامه ریزی انجام شد.

وی ادامه داد: یک قسمت از این طرح محدودیت ها بود و حدود هفت حلقه در این طرح وجود دارد که همه باید با هم اجرا شوند.

همگی این هفت حلقه با هم به پیش رفته البته قوت و ضعف متفاوتی داشته است.

گزارش ها نشان می دهد که حدود 60 شهر مسیر خود را از وضعیت قرمز به نارنجی سوق داده اند و بستری ها نیز در حال کاهش است.

گزارش 160 شهر قرمز روند رو به کاهش را نشان می دهد و در بسیاری از استان ها همانند بوشهر که تقریبا فوتی ها به صفر رسیده نشان دهنده ایجاد شرایط بهتر است.

وزیر کشور با تاکید بر نقش مشارکت و همکاری مردم در اجرای دقیق طرح گفت: درخصوص کنترل تردد از ساعت 21 تا 4 صبح در پیش بینی ها تصور می کردیم در مرحله اول 60 درصد مردم این محدودیت را رعایت می کنند ولی در اجرای آن بیش از 80 درصد مردم خودشان این محدودیت را رعایت کردند و در مورد افرادی که رعایت نکردند بیش از 50 هزار مورد تذکر داده شده است.

در مرحله اول جریمه انجام نشده و تذکر داده شده است.

در محدودیت تردد بین شهری نیز براساس آماری که نیروی انتظامی اعلام کرده است 82 هزار و 892 نفر در اجرای این طرح به کار گرفته شده اند و 3579 نقطه کنترل شده است.

26 هزار و 500 خودرو نیز در شهرهای قرمز جریمه شده اند.

در اصناف نیز هماهنگی بسیار خوبی ایجاد شد.

وی افزود: در شرایط غیرکرونایی و زمانی که مردم آمادگی نداشته باشند و اصناف میل به همکاری نداشته باشند اگر همه نیروی قهریه را نیز به کار بگیریم تنها 10 درصد اصناف را می توان تعطیل کرد اما الان بیش از 80 درصد در حوزه اصناف همکاری داشته اند و این در شرایطی است که تعطیلی آنها هزینه هایی را برایشان در بر دارد که البته این موضوع نیز در دستورکار دولت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: از 80 میلیون نفر جمعیتی که در کشور وجود دارد 800 هزار نفر مبتلا شده اند.

حتی اگر این رقم را دو برابر یعنی یک میلیون و 600 هزار نفر در نظر بگیریم تنها دو درصد از جمعیت کشور مبتلا هستند و همه این کارها برای این افراد است و 97 درصد به این بیماری مبتلا نیستند اما اگر این دو درصد را کنترل نکنیم این بیماری تسری پیدا می کند لذا خود مردم باید به صورت دقیق رعایت پروتکل ها را در دستورکار قرار دهند.

به شکلی که نخست مبتلایان با کوچکترین علامت مراجعه کنند و تست بدهند.

خوشبختانه هفته قبل اولین محموله تست های سریع تحویل وزارت بهداشت شد و بین بیمارستان ها و مراکز مختلف توزیع شده است.

وی تاکید کرد: مرحله دوم رعایت سایر مردم است که دستورالعمل های عمومی همانند خودداری از ترددهای غیرضروری و استفاده از ماسک را انجام دهند.

وزیر کشور درخصوص ایجاد ترافیک قبل از اجرای محدودیت تردد از ساعت 21 نیز گفت: نفس تردد در شهر در اجرای این محدودیت خیلی مدنظر نیست.

هرچند که اثر دارد.

تردد شبانه حلقه تکمیلی برای سایر اقدامات بود.

یعنی با تعطیلی اصناف در روز پیش بینی می شد مردم به شب نشینی و دورهمی بروند لذا این محدودیت اجرا شد و آثار خوبی نیز داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر به روسای ادارات این اختیار داده شده است که حتی کمتر از یک سوم نیروها را به کار بگیرند.

در مورد ترافیک اتوبوس و مترو نیز تلاش کردیم اتوبوس های اضافی را از دستگاه های مختلف همچون نیروهای مسلح به اتوبوس های شهری اضافه کنیم و واگن های موجود در گمرک را آزاد کنیم و به ناوگان موجود اضافه کنیم.

در کنار این موارد در این هفته اقدام خوبی انجام شد که مخابرات با همکاری وزارت بهداشت و وزارت راه و شهرسازی در حوزه خرید بلیت اتوبوس، هواپیما و قطار رهگیری الکترونیک را اجرایی کردند که نشان داد عدد بالایی از مراجعات افراد مبتلا به کرونا بودند که ضمن شناسایی آن، از سفرشان نیز جلوگیری شد.

وی تاکید کرد: امروز در ستاد تصویب شد که همه کسانی که به ادارات مراجعه می کنند برای اخذ خدمات باید کارت ملی داشته باشند به این ترتیب ورودی ها کنترل و کسانی که مبتلا هستند به آنها خدمات داده نخواهد شد.

ضمناً به قرنطینه نیز فرستاده خواهند شد.

این موضوع در مورد اتوبوس های شهری نیز اجرایی خواهد شد.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر حرکت هوشمندانه رسانه ها ظرف هفته گذشته و تهیه گزارش ها و اطلاع رسانی هوشمندانه در حوزه اجرای طرح جدید محدودیت های کرونایی گفت: تلاش می کنیم اشکالات موجود را رفع کنیم و در این راستا نیز آماده شنیدن پیشنهاد و نظرات آحاد مردم هستیم.

وی درخصوص موضوع تعطیلی ادارات در هفته جاری گفت: در بیان آقای انصاری تعطیلی اعلام شد.

این موضوع در ستاد مطرح شد اما بنای به تعطیلی وجود ندارد.

این اختیار به روسای دستگاه ها داده شد که کمتر از یک سوم نیروها را به کار بگیرند و مقرر شد که این موضوع به صورت عمومی اعلام شود.

اما اینطور نیست که ادارات تعطیل شوند.

همه دستگاه ها باز هستند و رفتن مردم به دستگاه ها دچار اشکال نخواهند شد.

تنها حضور کارمندان در دستگاه ها کم می شود.

موضوع دیگری نیز درخصوص شناور شدن ساعت کار ادارات مطرح شده بود که منظور این نیست بلکه قرار بود که بعد از این دو هفته اختیار دهیم که کارکنان توسط روسای دستگاه ها به صورت شناور در ادارات به کار گرفته شوند.

وزیر کشور درخصوص برخورد با متخلفین اجرای طرح جدید نیز گفت: هر قانونی که داریم همانند عبور از چراغ قرمز در عمل با برخی موارد تخلف مواجه هستیم.

در این طرح این موضوع نیز صادق است.

به صورت روزانه بازدیدهایی داشتیم که بیش از 500 هزار بازدید تنها توسط نیروی انتظامی انجام شد که از این میان 12 هزار و 819 پلمپ داشته اند.

اما همکاری اصناف و اتحادیه ها بسیار خوب بوده و تخلفات نیز حداقل بوده اند اما همین میزان نیز نباید اتفاق بیفتد.

در ادارات نیز هر کجا که متوجه شدیم رعایت نشده تذکر و برخورد انجام نشده است.

در این هفته توزیع برخی کالاها موجب ایجاد تجمع و صف شده بود که با این موارد برخورد شد و اعلام کردیم که نباید چنین اتفاقی بیفتد.

اگر شاهد هر نوع تجمعی در شاخص هایی که در طرح داده شده، باشیم برخورد خواهیم کرد.

وی افزود: در مورد جلسات مجلس شورای اسلامی نیز آقای نمکی نامه ای نوشتند، با دوستان صحبت شد اما اعلام کردند با توجه به اینکه فضای مجلس بزرگ است و سقف بلندی دارد و تهویه مناسبی نیز وجود دارد با به کارگیری سالن هایی که در مجلس است همه موارد رعایت خواهد شد.

وزیر کشور درخصوص ضعف و قوت هفت محور طرح جدید گفت: بحث محلات 40 تا 50 درصد پیش رفته، بی تردید تقسیم گروه ها و محلات کار بسیار گسترده ای بود و هماهنگی بین چند دستگاه مستلزم دستورالعمل های متعددی بود اما در حال حاضر تا حدود 50 درصد کار پیش رفته است.

در مورد قرنطینه نیز وزارت بهداشت و گردشگری هماهنگی های لازم را انجام داده اند.

موضوع توسط دولت تصویب شده و اعلام شده که مشکلی وجود ندارد.

در حوزه اطلاع رسانی در هفته گذشته نیز هفته های قبل فعال تر عمل شده در حوزه انجام تست از 22 هزار تست روزانه به 60 هزار تست رسیده ایم.

در حوزه تردد شبانه و محدودیت ها نیز که محور کار نیروی انتظامی بود، خوب عمل شده است.

در بحث کمک های مردمی به افرادی که نیازمند بودند نیز مقرر شده 100 هزار تومان به هر خانواده پرداخت شود.

وی درخصوص موضوع همراه داشتن کارت ملی برای اخذ خدمات از دستگاه های دولتی نیز گفت: یکی از حلقه های کار در طرح جدید رهگیری مبتلایان بود.

با محوریت مخابرات، وزارت راه و شهرسازی در 10 روز گذشته بسیار خوب عمل شد، بی تردید کنترل این ویروس هدف اصلی ماست و در این مسیر باید ابتدا مبتلایان سریع شناسایی دوم قرنطینه و در نهایت شناسایی شوند.

شناسایی با تست های سریع در حال انجام است.

قرنطینه نیز انجام خواهد شد و کنترل رفت و آمد نیز از طریق نرم افزار در این هفته انجام شد.

براساس بررسی ای که مخابرات انجام داده است 73 درصد مبتلایان کرونا قرنطینه را نقض کرده اند که این کار از طریق کنترل الکترونیک پایش شده است.

19 هزار و 200 یعنی معادل 77 درصد از این افراد به یک استان سفر داشته اند.

البته فردی بوده که به 16 استان سفر کرده است که رانند تریلی بوده که در حمل بار فعالیت می کرده است.

اگر این افراد کنترل نشوند یعنی کنترلی روی ویروس نداریم.

به این افراد پیام داده می شود که قرنطینه را نقض کرده اند و باید به محل قرنطینه خود بازگردد.

رحمانی فضلی درخصوص ادامه محدودیت ها در صورت عدم تغییر وضعیت در شهرهای قرمز گفت: از ابتدایی که این طرح ارائه شد نام آن را طرح هوشمند داشتیم که اصولی بر آن حاکم است.

قطعا اگر این حصول و افراد محقق نشود پس ادام پیدا می کند.

در موج اول برداشت نادرستی در همه مجریان، بیماران و.

به وجود آمد به شکلی که نوعی سطحی نگری و سهل انگاری انجام شد.

هنگامی که کشته ها دو رقمی شد و پایین آمد همه فکر کردند که از موضوع عبور کردیم.

در همین حال پیک دوم و سوم را مشاهده کردیم.

هنگامی که اطمینان پیدا کنید بیش از 90 درصد مبتلایان شناسایی و در قرنطینه در حال درمان هستند می توانی آزادسازی ها را انجام دهیم.

از سوی دیگر امیدواریم واکسن ها عمل کنند و داروهایی که موفقیت آمیز بوده به تدریج افزایش پیدا کند ولی خبرهای تولید واکسن در داخل نیز افزایش پیدا کند تا به این ترتیب با کار ترکیبی بتوانیم موضوع را مدیریت کنیم.


کلید واژه ها: دستگاه - دستگاه های دولتی - عبدالرضا رحمانی فضلی - همراه داشتن کارت ملی - وزیر کشور - دستگاه های اجرایی - کارت ملی - دستگاه اجرایی - کشور - وزارت بهداشت - رحمانی فضلی - دولتی - همراه - خدمات - هم افزایی - مورد - کارت - دیگر - هفته - عبدالرضا - وزیر - نقاط ضعف - ارزیابی - هماهنگی - استفاده - الزامی - رحمانی - بهداشت - مدیریت - هوشمند

آخرین اخبار سرویس:
کاهش 33 درصدی تلفات سوختگی در استان تهران

برنامه توسعه ای برای 4 گروه اولویت دار صنعتی تدوین می شود

افزایش 22 درصدی هزینه های برگزاری المپیک توکیو/ اصرار دولت ژاپن و مخالفت مردم

کمبود جایگاه CNG معضل جدید استان زنجان/ شهر توریستی گرماب محروم از داشتن جایگاه

قیمت جهانی طلا امروز 99/11/04

بیت کوین تا کجا پاپین می آید؟ | دورخیز برای رکورد 50 هزار دلاری

درمانگاه تامین اجتماعی مهران سال 1400 افتتاح می شود

نایب رییس مجلس: 150 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور داریم

حجم مخزن سد«گرین» نهاوند در بازنگری مطالعات به 10 میلیون مترمکعب کاهش یافت

مرکز فنی و حرفه ای صنایع دریایی دیر 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

احیای فرش راور کرمان با 1000 شغل برکت

وزیر نفت: امکان واردات گاز وجود ندارد

مشخصات مجموعه های کامل تابلو سازی

جامیشان سنقر و کلیایی قطب گردشگری آبی می شود

کاهش قیمت طلا و ارز در بازار

رشد 47 درصدی ترددها نگران کننده است/ شهر قرمز کرونایی نداریم

بازار آهن متأثر از حضور «بایدن»

جزییات جدید از دو برابر شدن یارانه

«دماوند» سود 9 ماهه را 798 ریال برای هر سهم محقق کرد

نقره داغ شدن محتکران جو

بورس 15 هزار واحد رشد کرد/ شاخص به یک میلیون و 198 هزار واحد رسید

335 هزار خانوار زنجانی یارانه بگیر هستند

راهنمای صفر تا صد خرید و نصب دوربین مداربسته

قیمت انواع حبوبات در 4 بهمن 1399

فروش 54 درصد سهم سهامداران بورس آذربایجان شرقی

شاخص بورس ارتفاع 1.2میلیون واحد را پس گرفت

قیمت روز انواع خودروی داخلی و خارجی در 4 بهمن ماه

قیمت دلار 4 بهمن 1399 به 22 هزار و 580 تومان رسید/ هر یورو 27 هزار و 500 تومان

آخرین قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت طلا امروز شنبه 4 بهمن 99 + جدول

تفاهم نامه همکاری بانک مسکن و وزارت دفاع امضا شد

پارکت و فاکتورهای مهم در خرید آن : دکورآفیس

گره گشایی از مشکلات صنعت سنگ

وضعیت آب و هوا در 9 دی

قاضی زاده هاشمی: ارز مبنا باید به نرخ تعادلی بازار برگردد

رییسی: یک نوع عادی انگاری در حال اتفاق افتادن است / نگران افزایش 47 درصدی ترددها هستیم

قیمت طلا، سکه و دلار امروز شنبه 99/11/04 + تغییرات

وزیر اقتصاد ارمنستان وارد تهران شد

تامین مالی 400 میلیون دلاری بانک پارسیان در پروژه ملی پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس

اعتراض بازنشستگان تأمین اجتماعی همدان به نادیده گرفتن مطالبات شان/ صدایمان را به گوش مسئولان خواهیم رساند

صدای سهامداران امروز را باید واضح شنید

ایجاد 1000 فرصت شغلی با اجرای طرح های توسعه فولاد بناب

امکان درج شماره شبای حساب بر روی رفاه کارت فراهم شد

وام ازدواج در سال 1404 به 500 یا 700 میلیون می رسد؟

سراهای 20 گانه بازار اراک نیازمند مرمت اساسی

تامین مالی 400 میلیون دلاری بانک پارسیان در پروژه ملی پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس

گردشگری معدن ایده ای نو برای توسعه گردشگری کرمان است

اسفندیاری: در سال جهش تولید و در راستای اطاعت کامل از منویات رهبری، رکورد تولید کاغذ بسته بندی در کاغذسازی کاوه محقق شد

سقف عیدی کارگران 29 سال پیش چقدر بوده؟

ارزش صادرات استان البرز تا پایان امسال به یک میلیارد دلار می رسد

افت حدود یک درصدی قیمت آلومینیوم

بحران اقتصادی و کرونا تاثیری بر اجرای پروژه ها نداشته است

صید 12 هزار و 530 تُن ماهی کیلکا تا پایان آذر

پرداخت 40 میلیارد ریال تسهیلات خرید میوه شب عید استان کردستان

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/11/04؛ کاهش قیمت طلا و ارز در بازار/ سکه چند شد؟

کدام سیمان ارزان تر است ؟

علل نوسانات قیمت آهن در ماه های اخیر

86 کودک به فرزندخواندگی پذیرفته شدند/ افزایش متقاضیان فرزندخواندگی

بورس امروز شنبه 4 بهمن 1399/ بازگشت پرقدرت به کانال 1.2 میلیون واحدی

استاندار کرمانشاه نگران افزایش بستری های کرونا

افزایش 22 درصدی هزینه های برگزاری المپیک توکیو/ اصرار دولت ژاپن و مخالفت مردم

نانوپوششی که برنده جایزه پوشش برتر صنعت فولاد شد

نبود تسهیلات مناسب؛ نقطه ضعف متقاضیان راه اندازی کسب و کار خانگی

صید ماهی در گیلان 36 درصد کاهش یافت

راه اندازی کارگاه های تولید ورشو در پایتخت ورشو ایران

متروی پردیس در تونل توقف

ویروس کرونا بین جوانان اصفهانی 12 درصد افزایش یافت

اعلام آمادگی 800 خیر برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه در قزوین

اجرای طرح توسعه گیاهان دارویی در 2 هزار هکتار اراضی

مجمع عمومی عادی سالانه توسن تکنو برگزار شد

پیوستن به FATF لازمه استمرار مبادلات تجاری ایران است

از سرگیری فعالیت مراکز تفریحی سرپوشیده ناژوان از امروز

70 درصد ظرفیت صادراتی بندر امیرآباد خالی است

20 میلیون سهم در بورس سمنان معامله شد

551 مددجوی زنجانی برای ایجاد اشتغال به بانک های عامل معرفی شدند

54درصد سهام داران بورس در آذربایجان شرقی فروشنده شدند

توفان 2 میلیارد تومان به شبکه برق دلگان خسارت زد

احداث کارخانه تولید قطعات ایران خودرو با اشتغال مستقیم یک هزار نفر

جزییات رایگان شدن قبض آب مشترکان کم مصرف اعلام شد

آزادی 186 زندانی جرائم غیرعمد در همدان

سهم ناچیز یزد از باران های دی‍ ماه

رویت لحظه ای بار مصرفی مشترکین صنعتی استان مرکزی ممکن شد

صبحانه کامل و کم حجم اما گران

نرخ دلار و یورو در صرافی بانک ها

قیمت مسکن همچنان در حال کاهش است

ارزش معاملات بورسی در آذربایجان ‎غربی به 4 هزار میلیارد ریال رسید

بازاربازی مهندسی شده برای افزایش قیمت گوشت/ عده ای با حضور در میادین عرضه دام در تدارک گرانی بیشتر هستند

واحد تحقیق و توسعه وان پلاس با اوپو ادغام شد

آیا بازار روغن چرب می شود؟

معضل کم آبی در ترکیه

قیمت انواع ماهی در 4 بهمن 1399

کاهش قیمت کالاهای مصرفی تا یک ماه آینده

کاهش چشمگیر نرخ مسکن مهر در پردیس

مناطق روستایی در اولویت ساخت مسکن

بازیگر «نون خ»: چرا واکسن ایرانی کرونا را نزنم؟

سرنوشت 180 تُن زباله روزانه بوشهر چیست؟

نگران افزایش 47 درصدی ترددها هستیم/ مراجعه بیماران کرونا به مراکز درمانی در برخی شهر ها زیاد شده

نرخ ارز بانک مرکزی امروز شنبه 4 بهمن ماه 99

انتشار اطلاعاتی جدید از گوشی Galaxy A82 سامسونگ

رشد نگران کننده 47 درصدی تردد ها

افزایش بستری های کرونا نگران کننده است

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است