مطالب مرتبط:
رفت و آمد زیر سایه کرونا
از آخرین اخبار تئاتر فجر تا تغییر میزبانی بخش خیابانی تئاتر مقاومت
رفت و آمد زیر سایه کرونا
تسریع روند انقلاب صنعتی چهارم در سایه کرونا
کرونا و سایه مرگ در لرستان
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 6 آذر 1399 ساعت 18:152020-11-26فرهنگي

گشتی در اخبار تئاتر زیر سایه سنگین کرونا


ایرنا- تئاتر از شاخه های حوزه فرهنگ و هنر در هفته جاری با اتفاقات متعدد روبه رو بود که از مهمترین آنها می توان به آخرین اخبار و اطلاعات از جشنواره سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر و انتقال بخش خیابانی جشنواره تئاتر مقاومت، - از شیراز به تهران اشاره کرد.

همزمان با پشت سرگذاشتن روزهای پایانی آبان، آغازین روزهای آذر ماه و ورود به سومین ماه تعطیلی مجدد فعالیت هنرمندان تئاتر و تماشاخانه ها به سبب شیوع موج سوم و گسترش فاجعه بار ویروس کرونا در کشور از یک سو و از سوی دیگر نزدیک شدن به فصل برگزاری اغلب جشنواره ها و رویدادهای تئاتری کشور که در نیمه دوم هر سال شاهد اجرایی شدن آنها هستیم، بر خلاف تصور رایج از سکون و رکود این روزهای حوزه تئاتر، عرصه هنر نمایش طی یک هفته اخیر مملو از اتفاقات ریز و درشت بود.

هر چند در اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر فعالیت مراکز فرهنگی و هنری تا ساعت 18، این مساله را برای هنرمندان تئاتر که غالبا فعالیت خود را بعد از ساعت 18 آغاز و تا ساعات ابتدایی شب ادامه می دادند، با تناقض مواجه کرده است.

اما از سویی پشت سرگذاشتن هفته کتاب جمهوری اسلامی و تلاش و ممارست هر چه بیشتر هنرمندان تئاتر برای زنده نگه داشتن چراغ این هنر در این روزهای تعطیلی و کم کاری، فعالان این عرصه با تاکید بر رعایت حداکثری شیوه نامه های بهداشتی جنب و جوش مثال زدنی ای را در امور اجرایی و جشنواره ای از خود نشان دادند.

آنچنان که به سبب نزدیک شدن به اوج فعالیت های جشنواره ای تئاتر کشور که غالبا در نیمه دوم سال است، هنرمندان و مسئولان دست در دست هم تلاش می کنند تا با ارائه راه کارهای خلاقانه بتوانند برنامه ها و رویدادهای تئاتری کشور را در روزها و ماه های پیش رو، زیر سایه سنگین ویروس کرونا برنامه ریزی و اجرایی کنند.

در همین راستا از گوشه و کنار ایران خبر فعالیت های اهالی این هنر در عرصه های مختلف تولید، اجرا و جشنواره ها به گوش می رسد.

از مهمترین رویدادها و اتفاقات این هفته می توان به آخرین اطلاعات از جشنواره تئاتر فجر در گام سی ونهم، انتقال بخش خیابانی جشنواره تئاتر مقاومت، از شیراز به تهران، انتشار فراخوان بخش آثار پژوهشی جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک، انتشار ششمین شماره ماهنامه نقش صحنه ، شماره 254 ماهنامه نمایش روی پیش خوان، اکران برخط نمایش عقل صورتی ، درگذشت مصطفی جنتی عطایی نویسنده و مترجم تئاتر و رخدادهای دیگر اشاره کرد.

اگر پیگیری بی وقفه اخبار ویروس کرونا کمتر زمانی برای رصد اخبار تئاتر برای شما باقی گذاشته در گزارش پیش رو مهمترین اخبار این حوزه را در بازه زمانی سوم تا ششم آذر ماه 1399 مرور کنید.

آخرین اطلاعات از جشنواره تئاتر فجر در گام 39 حسین مسافرآستانه دبیر سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر با اعلام برآورد بودجه 6 میلیاردتومانی و پخش برخط تمامی آثار حاضر در این دوره جشنواره، درباره آخرین اطلاعات از تمامی رویدادها و اتفاقات برگزاری سی ونهمین دوره جشنواره تئاتر فجر سخن گفت.

جشنواره تئاتر فجر قطعا برگزار می شود تاکید می کنم که سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر قطعاً در زمان مقرر یعنی بهمن ماه (1399) با تمامی دشواری ها و سختی ها در سایه همراهی، همدلی و همگامی اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت امور هنری وزارت خانه و از همه مهم تر هنرمندان دلسوز و عاشق این هنر و همدلی خانواده نجیب و شریف تئاتر بی هیچ تردیدی برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: هیچ تصمیمی در راستای تغییر تاریخ و یا برهم زدن بخش های جشنواره در دستور کار مدیران، دست اندرکاران و برگزارکنندگان جشنواره تئاتر فجر وجود ندارد و با تبعیت از تمامی شیوه نامه های بهداشتی و رعایت اصول مقرر شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا، برنامه ریزی خود و تصمیمات اجرایی را بر آن اصول بنا نهادیم.

تمامی آثار جشنواره به صورت برخط پخش خواهند شد مسافرآستانه در پاسخ به این پرسش که آیا جشنواره به شکل فیزیکی برگزار خواهد شد یا به دلیل محدودیت های کرونایی شاهد برگزاری این رویداد به شکل مجازی خواهیم بود گفت: تردیدی وجود ندارد که تمامی آثار حاضر در جشنواره به صورت برخط در فضای مجازی پخش خواهند شد و البته تمامی گروه ها به ناچار باید آثار خود را در شکل و قالب تصویری با کیفیت مطلوب به دست دبیرخانه برسانند.

بودجه درخواستی تئاتر فجر 6 میلیارد تومان است دبیر سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر با بیان آنکه طبق برنامه ریزی های کارشناسانه و برآوردهای مطالعاتی دقیق صورت گرفته بودجه شش میلیارد تومانی را برای برگزاری این دوره از جشنواره به اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کردیم تصریح کرد: تمامی بودجه اعلام شده برای برپایی این جشنواره برای هنرمندان داخل کشور و آثار آن ها و برپایی بخش های مختلف هزینه خواهد شد.

وی افزود: اما اگر شرایطی فراهم شود که بتوانیم از تعدادی از هنرمندان خارجی نیز در این جشنواره به شکل برخط میزبانی کنیم، بودجه آن از بودجه اعلام شده جشنواره تامین نخواهد شد و تلاش می کنیم در رایزنی با دیگر نهادها و دستگاه های فرهنگی بودجه آن آثار را تامین کنیم.

سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر به دبیری حسین مسافرآستانه بهمن ماه 1399 به میزبانی تهران برگزار خواهد شد.

انتقال بخش خیابانی جشنواره تئاتر مقاومت، از شیراز به تهران در وضعیتی که همه فعالیت های جمعی و حتی اصناف به مدت دو هفته تعطیل شده اند، برگزارکنندگان جشنواره تئاتر مقاومت تصمیم گرفته اند بخش فضای باز این جشنواره را در تهران برگزار کنند.

هرچند در آغاز در فراخوان هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت اعلام شده بود که این جشنواره یکم تا 15 آذر ماه برگزار می شود، از مقطعی به بعد این موضوع در اخبار این جشنواره تکرار نشد و همچنان تاریخ دقیق برگزاری آن مشخص نشده و فقط اعلام شده است که این جشنواره در آذر ماه برگزار خواهد شد.

با این حال روز سوم آذر ماه برگزارکنندگان جشنواره خبر داده اند که بخش خیابانی و محیطی این رویداد هنری به صورت زنده در تهران برگزار می شود.

پیش از این قرار بود این بخش از جشنواره در شهر شیراز برگزار شود ولی داریوش نصیری مدیر بخش خیابانی و محیطی جشنواره تئاتر مقاومت اعلام کرده است که با توجه به برنامه ریزی های انجام شده توسط ستاد برگزاری جشنواره تئاتر مقاومت و با در نظر گرفتن جوانب بهداشتی در شرایط کرونایی، تصمیم گرفتیم که این بخش را با حضور گروه های نمایشی به صورت زنده در شهر تهران، با شرایط ویژه و با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز برگزار کنیم.

به گفته او، بخش خیابانی و محیطی جشنواره با حضور داوران و به صورت زنده برگزار خواهد شد و در صورت مساعد بودن شرایط پس از اتمام تعطیلی دوهفته ای تلاش می شود همزمان با برگزاری آنلاین بخش صحنه ای و دانشجویی، این بخش نیز به صورت متمرکز و زنده در تهران برگزار شود.

هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری حمید نیلی برگزار خواهد شد.

انتشار فراخوان بخش آثار پژوهشی جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک فراخوان بخش آثار پژوهشی هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک در دو قسمت ترجمه و تألیف منتشر شد.

متقاضیان بخش تالیف می بایست چکیده مقالات و پژوهش های خود را در مهلت مقرر در بخش ویژه پژوهش و تحقیق روی تارنمای جشنواره به نشانی tehranmobarak.

theater.

ir بارگذاری کرده و فرم مخصوص تقاضا را تکمیل و کد رهگیری دریافت کنند.

چکیده مقالات و پژوهش های پذیرفته شده پس از داوری، از سوی هیأت علمی مسابقه معرفی خواهد شد.

پس از آن صاحبان چکیده های پذیرفته شده می بایست اصل مقالات و پژوهش های خود را در مهلت مقرر روی تارنمای جشنواره بارگذاری کنند.

آثار پذیرفته شده پس از داوری نهایی به صورت مجموعه مقالات و پژوهش های برگزیده منتشر خواهد شد.

برای پژوهش های ترجمه نیازی به ارسال چکیده نیست و متقاضیان باید اصل اثر به همراه ترجمه کامل را براساس ضوابط این بخش در تارنمای جشنواره بارگذاری کنند.

متقاضیان هر 2 بخش از روز یکشنبه 9 آذرماه می توانند با مراجعه به تارنمای جشنواره نسبت به ثبت تقاضا و بارگذاری مدارک اقدام کنند.

دبیرخانه هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک در تهران، خیابان استاد شهریار، خیابان هانری کربن، کوچه مهبد، پلاک 10، طبقه دوم قرار دارد.

نشانی تارنمای جشنواره tehranmobarak.

theater.

ir است.

انتشار ششمین شماره ماهنامه نقش صحنه شماره جدید ماهنامه نقش صحنه منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار گرفت.

پس از یک دهه توقف، ماهنامه نقش صحنه به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس به عنوان نشریه تخصصی جریان تئاتر مقاومت کشور مجددا منتشر شده است.

علاقه مندان می توانند نسخه مجازی ماهنامه نقش صحنه را از طریق سایت تیوال دریافت کنند.

چرا در جامعه ما تئاتر ضرورت ندارد؟، تو پرواز کرده ای و آسمانی شدی؛ از خاک تا افلاک درباره زنده یاد کریم اکبری مبارکه، فرهنگ ایثار و مخاطب کودک و نوجوان، نمایش خلاق و تئاتر خردسال، تئاتر برای مخاطبان کودک و نوجوان: صحنه به مثابه یک کتاب مصور از جنله مطالب منتشر شده در این شماره ماهنامه نقش صحنه است.

شماره 254 ماهنامه نمایش روی پیش خوان جدیدترین شماره ماهنامه نمایش ویژه آبان ماه 1399 با نگاه ویژه به شازده کوچولو و اقتباس برای درام منتشر شد.

شماره 254 ماهنامه نمایش با نگاه ویژه به شازده کوچولو و اقتباس برای درام با مطالبی به قلم عباس جهانگیریان، منصور خلج، بهرام جلالی‏ پور، احمد کامیابی مسک و فریدون محرابی منتشر شده است.

همچنین مخاطبان می توانند نقد و تحلیل نمایشنامه سعدی هملت می شود با عنوان کتابی برای دیدن نوشته سعید محبی و مقالاتی چون دردمندی که تشنه دانستن است! نوشته نصرالله قادری، بررسی مسأله نیاز در پدیداری فرهنگ و هنر نمایش نوشته محمدرضا امیرخانی، مقاومت در برابر تئاتر بودگی نوشته ماروین کارلسون با ترجمه مجید کیانیان و تحلیل یک باور اسطوره ای در دنیای نمایش مالزی: پاک دوگل دلقک مقدس و قابل احترام نوشته محمود دهقان هراتی را در این شماره بخوانند.

سرمقاله این شماره با نام حرف، تئاتر و نمایش دروغ بزرگ! به قلم نصرالله قادری منتشر شده است.

شماره 254 ماهنامه نمایش ویژه آبان ماه 1399 با سردبیری نصرالله قادری در 96 صفحه و با بهای 15 هزار تومان برای عموم علاقه مندان حوزه تئاتر چاپ و توزیع شده است.

نمایش عقل صورتی اکران مجازی شد فیلم تئاتر عقل صورتی یا مدادی که فقط مشق نمی نوشت به نویسندگی و کارگردانی مهدی فرشیدی سپهر از تولیدات سال 1395 مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در فضای مجازی به نمایش درآمد.

این نمایش قصه پسرکی بازیگوش به نام رضا است که ارتباط کمی با خانواده و دوستانش دارد.

یک شب او خواب خانواده و معلم هایش را می بینید؛ در حالی که خواهر کوچکش کلاه صورتی بر سر او می گذارد.

فردا صبح، او دگرگون شده است.

نمایش عقل صورتی ویژه کودکان و نوجوانانی که سواد خواندن و نوشتن دارند، تولید شده است و در آن سعید ابک، مهرداد باقری، شراره طیار، فهیمه باروتچی، الهام ایروانی، مریم علوی، امیرحسین انصافی، محمدرضا اصغری، ایلیا فرمانی، آبتین رابا، محمدحسین موسوی، ونوس شمس، مریم منصوری، هانا صراف و ملیحه مقیمی به عنوان بازیگر ایفای نقش کرده اند.

علاقه مندان می توانند فیلم تئاتر عقل صورتی را تا پایان پاییز 1399 در سایت نمایش نما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی th.

kpf.

ir تماشا کنند.

درگذشت مصطفی جنتی عطایی نویسنده و مترجم تئاتر مصطفی جنتی عطایی مترجم و نویسنده نام آشنای متون پژوهشی تئاتر بعد از یک دوره سابقه بیماری مزمن در سن 87 سالگی در تهران، دار فانی را وداع گفت.

احسان افلاکی، نمایشنامه نویس، مدرس تئاتر و از تهیه کنندگان نمایش های رادیویی در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ضمن تایید خبر درگذشت این پژوهشگر، نویسنده و مترجم گفت: طبق گفته های رکسانا جنتی عطایی دختر زنده نام مصطفی جنتی عطایی، این نویسنده، پژوهشگر و مترجم نام آشنا و شناخته شده عرصه هنرهای نمایشی کشور مدتی بود که در سایه بیماری مزمن (سرطان) ایام را می گذراند و سرانجام روز 19 آبان ماه دار فانی را وداع گفت.

وی ادامه داد: به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا و در راستای حفظ سلامت هنرمندان و دوستداران این نویسنده و پژوهشگر نام آشنای هنر تئاتر کشورمان، خانواده وی از بازتاب خبر درگذشت زنده نام مصطفی جنتی عطایی خودداری کرد و در نهایت مراسم تشییع و تدفین او را در بهشت زهرا(س) تهران در سکوت خبری برگزار کردند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، مصطفی جنتی عطایی متولد 1312 در شهر مشهد، نویسنده، مترجم، نمایشنامه نویس و از پیشکسوتان نمایشنامه نویسی رادیویی بود که از سال 1337 تا کنونی به فعالیت های ادبی ادامه داد.

وی نزدیک به سه دهه با رادیو ایران و سپس با صدای جمهوری اسلامی ایران بین سال های 77 تا 82 همکاری داشت که حاصل این فعالیت 250 نمایشنامه بود که در ساعات پرمخاطب از رادیو پخش می شد.

جنتی عطایی طی سال ها کار نگارش نمایشنامه و آثار پژوهشی، دو بار به عنوان نویسنده و مترجم برتر سال برای نمایشنامه های درخت گل در سال 1339 و هری گل بنفشه نمی فروشد در سال 1349 انتخاب شد.

وی علاوه بر نگارش نمایشنامه، داستان های کوتاه، مقالات، مطالب اجتماعی و خانوادگی نیز برای سایر برنامه های رادیو می نوشت که مجموع آثار او به بیش از دو هزار مطلب رادیویی می رسد.

جنتی عطایی در یکی، دو سال اخیر داستان هایی کوتاه را برای صفحه ادبی روزنامه جام جم ترجمه کرد.

همچنین نامه های نام آوران و زنان سیاست گر از جمله تألیفات مصطفی جنتی عطایی است.


کلید واژه ها: تئاتر - جشنواره - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - ستاد ملی مقابله با کرونا - فرهنگ و ارشاد اسلامی - وزارت فرهنگ و ارشاد - جشنواره تئاتر فجر - کرونا - مقابله با کرونا - روزهای پایانی - فرهنگ و ارشاد - فعالیت - ارشاد اسلامی - وزارت فرهنگ - ویروس کرونا - فرهنگ - فرهنگ و هنر - اخبار - حوزه فرهنگ - هفته اخیر - هنرمندان - کشور - هفته - حوزه - برگزاری - اطلاعات - ابلاغیه - اطلاعیه - خیابانی - تعطیلی

آخرین اخبار سرویس:
همه انصرافی های جشنواره فیلم فجر | از بابا سیبیلو تا پسر دلفینی

سرای زیبای مشیر در شیراز

سواد بصری را چگونه افزایش بدهیم؟

سهیلی زاده: تلاش کردم «آوای باران» در دام سیاه نمایی نیفتد/ تربیت بازیگر وظیفه سینما و تلویزیون است

تقویم و اوقات شرعی چهارم بهمن شیراز + فیلم

سهیلی زاده: تلاش کردم «آوای باران» در دام سیاه نمایی نیافتد/تربیت بازیگر وظیفه سینما و تلویزیون است

90 سال قبل از بازی تاج و تخت تصویر می شود

شریف و متشخص مثل نت های موسیقی

سینما را از سینما دریغ نکنید

صدا و سیما عذر خواهی کند

واکنش طنزآمیز محسن تنابنده به عدم شرکت ترامپ در مراسم تحلیف بایدن (عکس)

سرعت باور نکردنی حسابداران چینی در محاسبات فیش حقوقی + فیلم

تمدید نمایشگاه کامبیز درم بخش

خطرات ادبیات افتراق افکن

تبلیغ عجیب بازیگر معروف درباره خرید خانه در دبی! + فیلم

بازرسی ربات بوستون دینامیک از یک نیروگاه هسته ای + فیلم

ابوالفضل پورعرب: واژه سلبریتی «مضحک» است/ یک عکس در موزه سینما ندارم!

مقاومت برای دوبله «کارآگاه گجت» و تاثیر وحشتناک کرونا بر دوبله

چرا کامبیز روشن روان مدت هاست موسیقی فیلم نساخته؟

حذف «فجر» منجر به فراموشی «تئاتر» می شود

درگذشت پرویز مشکاتیان

»درباره الی« نماینده سینمای ایران در اسکار شد

سیف الله داد درگذشت

برگزیدگان پانزدهمین جشنواره «تلاوت های مجلسی» تجلیل شدند + اسامی

عکس بامزه ترلان پروانه با کمک برادرش!

یکتا ناصر و حسن معجونی در شمش طلا حاتمی کیا + عکس

فلسفه قرائت، حفظ و کتابت قرآن و اثر آن در توسعه فرهنگ قرآنی

بخش خبری 24 شبکه پنج سیما؛ 3 بهمن

مسابقه طراحی و ساخت انگشتر در قم برگزار می شود

معرفی 5 فیلم برتر علمی-تخیلی سال 2020 | تماشای تحقق رویاها

آخرین خبر ها از سینما در روزی که گذشت

آرزوی بهبودی پرویز پرستویی برای گوهر خیراندیش

خبر هایی از حوزه علمیه استان قزوین+ فیلم

(فیلم) ترانه جز تو از محمد علیزاده

اختتامیه پانزدهمین دوره جشنواره تلاوت مجلسی «فجر تلاوت»

حبیب الله عبدالرزاق اف حسام خان در چشم باد درگذشت

تداوم دمای زیر صفر در همه نقاط استان + فیلم

برترین های جشنواره آیات معرفی شدند

گفتگو با سیدعلی آل داود مؤلف کتاب «امیرکبیر و ناصرالدین شاه»

شهر مروارید آبی - مراکش

بستری 180 بیمار کرونایی در یزد + فیلم

کرونا همچنان در حال تاخت و تاز است+ فیلم

کارتون | زوال سریع آرامش

آزمایش زنده نگه داشتن جاندار بدون بدن در شوروی! /

تلویزیون با کودک چه می کند؟

بخش خبری 22 شبکه سه سیما؛ 3 بهمن

نگاهی به مجموعه شعر «قسمت عمیق، قسمت کم عمق»

نمایشگاه بین المللی خوشنویسی راه ابریشم

بازگشت بازیگر «بازی تاج و تخت» به هالیوود با «خیلی مراقبش باش»

منطقه آزاد اروند بی پاسخ در برابر انتشار فیلم سرقت حصار

جشنواره فیلم کن 2021 تا ماه جولای عقب می افتد

روایت زندگی آخرین طبیب سنتی ایران در رادیو قزوین + فیلم

بازخوانی زندگی قاتل سریالی کودکان پاکدشت در نردبان

برگزیدگان سومین جشنواره ملی تئاتر آیات درخراسان شمالی انتخاب شدند

اختصاص 15 میلیارد ریال جهت تجهیز سالن های تئاتر خراسان شمالی

سایه روشن ورزش استان قزوین+ فیلم

همایش و نمایشگاه بین المللی خوشنویسی «راه ابریشم»

مستند حیات خانه ما قسمت بیست و یکم

برگزیدگان سومین جشنواره ملی تئاتر آیات در خراسان شمالی انتخاب شدند

گریم متفاوت بهرام رادان در فیلم جدید نرگس آبیار + تصویر

بخش خبری 21 شبکه یک سیما؛ 3 بهمن

زندگینامه: بهزاد فراهانی (1323-)

چرا بعضی کتاب ها در نمایشگاه کتاب در دسترس نیست؟

سریال کره ای سرنوشت Faith / بازیگران

آیین پایانی سومین جشنواره سراسری تئاتر آیات

فیلم/حادثه خطرناک در پیست دربندسر!

سریال کره ای ثبت جوانی Record of Youth / بازیگران

سریال کره ای زیبای حقیقی True Beauty / بازیگران

خلاصه برنامه همرفیق با اجرای شهاب حسینی و مهران احمدی + فیلم

وسیله ای جالب برای جلوگیری از سُر خوردن روی یخ / فیلم

بخش خبری 20:30 شبکه دو سیما؛ 3 بهمن

تبریک احساسی ساره بیات برای تولد خواهرش سروین بیات

ماجرای ابتلای گوهر خیراندیش به کرونا و یاد همسرش

تبریک احساسی ساره بیات برای تولد خواهرش سروین بیات

گلایه های مردم از مشکلات سایت نمایشگاه مجازی کتاب و پاسخ مسئولان

عکس های جدید یکتا ناصر با دخترش سوفیا

دو زن در اسلامشهر موبایل صاحب مغازه را دزدیدند/ فیلم

فیلم/ آخرین وضعیت مهرداد میناوند

اعلام نتایج برگزیدگان سومین جشنواره تئاتر آیات

عکس بامزه ترلان پروانه با کمک برادرش!

سومین جشنواره ملی تئاتر آیات برگزیدگان خود را شناخت

گلایه های مردم از سایت نمایشگاه مجازی کتاب تهران/ آزاده نظربلند: سرعت سایت و جستجو در آن افزایش یافته است

افتتاح نمایشگاه و همایش بین المللی خوشنویسی

بازدید حداد عادل از نمایشگاه خوشنویسی کشورهای جاده ابریشم در مشهد

نمایشگاه بین المللی رقص قلم در فرهنگستان هنر افتتاح شد

طلسم نمایش فیلم توقیفیِ مهناز افشار می شکند

برگزاری نخستین جشنواره نمایش نامه نویسی در زنجان

چرا بعضی کتاب ها در نمایشگاه کتاب در دسترس نیست؟

عظمت یک کشتی تجاری از نگاه مسافران کشتی مجاور + فیلم

(ویدیو) مراسم حنابندان و دلتنگی عجیب سارا و نیکا!

حضور قطعی 15 بازیگر شاخص سینمای ایران در جشنواره 39 فیلم فجر

سومین جشنواره ملی تئاتر آیات برگزیدگان خود را شناخت

طاق بستان شکارگاه شاهان ایران

مدیرکل هنر های نمایشی، وجود مافیا را رد کرد

همکار ماهر قهوه خانه

سینمای کوتاه، سینمای آینده است/ موفقیت فیلم کوتاه از سطح باور ها فراتر رفته است

اهدای خون،اهدای زندگی+فیلم

ترس بی پایان جشنواره کن از کرونا

اولین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی خوشنویسی راه ابریشم

بازدید رییس فرهنگستان زبان فارسی از موزه بزرگ خراسان

گشتی در اخبار تئاتر زیر سایه سنگین کرونا

گشتی در اخبار تئاتر زیر سایه سنگین کرونا