مطالب مرتبط:
حزب الله عراق: آمریکا برای متوقف کردن حملات مقاومت در زمان انتخابات، التماس می کرد
دخالت آمریکا در امور لبنان؛ مشارکت کنندگان با حزب الله برای تشکیل دولت تحریم خواهند شد
حضور نظامی آمریکا تهدید کننده امنیت عراق و منطقه است
تحریم در انتظار کسانی که در دولتی با حضور حزب الله لبنان شرکت کنند
رایزنی عمار حکیم با سفیر آمریکا در عراق
-231 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 آذر 1399 ساعت 23:302020-11-24بين الملل

حقارت آمریکا در برابر حزب الله عراق


سخنگوی کتائب حزب الله عراق، با شبکه العالم، پیرامون خروج نیرهای آمریکایی از عراق، اتفاقات اخیر منطقه سبز بغداد، تحرکات سفارت آمریکا در عراق و توافق سنجار گفت وگو کرد.

- خارج خواهد کرد، به نظر شما این عقب نشینی کافیست؟ دیدگاه حزب الله نسبت به این عقب نشینی چیست؟ محیی: ما به هیچ عنوان به آمریکا و مواضعش اطمینان نداریم به این دلیل که در گذشته بارها اعلام کرد که نیروهایش را خارج خواهد کرد اما پس از مدتی دروغ بودن آن مشخص شد، شمار زیادی از سربازان آمریکایی در عراق مستقر شده و نیروهای جدیدی وارد این کشور شده اند، همچنین نیروهای جدید آمریکایی از عراق وارد سوریه شدند.

تمام این ها نشان دهنده جدی نبودن آمریکا در زمینه پایان دادن به حضور نیروهایش در عراق است و می خواهد اینکه در این زمینه وقت کشی کرده و افکار عمومی را فریب دهد اما مردم عراق به خوبی از این موضوع آگاهند، حضور این نیروها باعث ایجاد بحران سیاسی و امنیتی در عراق شده است که به همین دلیل حل آن نیازمند حمایت جدی دولت عراق از مصوبه مجلس نمایندگان در زمینه ضرورت خروج نیروهای آمریکایی از کشور است، حضور نیروهای آمریکایی در خاک عراق پذیرفتنی نیست، چه هزار نفر باشند، چه دو هزار نفر یا حتی یک نفر، لذا امروز در این زمینه توپ در زمین دولت و جناح های سیاسی عراق است.

اما دولت عراق تاکید کرده که روند عقب نشینی آمریکا عملا آغاز شده است؟ محیی: روند عقب نشینی مورد نظر دولت عراق، مطابق با روند عقب نشینی مورد نظر مجلس نمایندگان این کشور نیست، چرا که عقب نشینی مورد نظر دولت عراق، عقب نشینی نیروها به اماکن نامشخص است و اصلا مشخص نیست که پس از این عقب نشینی، آیا نیروهای جدیدی جایگزین آنان خواهند شد یا خیر، به همین دلیل، همیشه تعداد زیادی نیرو در عراق هستند که نمی توان اهداف، ماهیت عملیات جنگی آنان یا نوع فعالیت هایشان را درک کرد، به عنوان مثال، یک پایگاه بسیار بزرگ در عین الاسد وجود دارد که معقول نیست فکر کنیم فقط هزار یا دو هزار نیرو در آن مستقر هستند.

پایگاه الحریر نیز هست و پایگاههای نزدیک مرز سوریه و عراق یا پایگاه التنف در سوریه و حسکه و غرب سوریه، فعالیتهایی نیز از سوی نیروهای آمریکایی در مناطقی از عراق مشاهده شده که تحت کنترل نیست.

تردد نیروهای آمریکایی در عراق به دور از نظارت بغداد است/ نیروهای آمریکایی به طور کامل بر اوضاع امنیتی عراق و حتی آسمان کشور ما سیطره دارند آیا می خواهید بگویید که دولت عراق از پایگاه ها و تعداد نیروهای آمریکایی در عراق آگاه نیست؟ محیی: حتماً اینطور است، تردد نیروهای آمریکایی در عراق به دور از نظارت بغداد است، این به آن معنی است که نیروهای آمریکایی به طور کامل بر اوضاع امنیتی عراق و حتی آسمان کشور ما سیطره دارند، به همین دلیل همواره از دولت های عراق از گذشته تا امروز و حتی دولت العبادی خواستیم ماهیت فعالیت نیروهای مزبور در عراق را مشخص و کنترل کنند، حتی وقتی جنگ با داعش جریان داشت، اتهامات و ادله ای دال بر حمایت آمریکا از این گروه تروریستی موجود بود.

آمریکا ادعا می کرد که نیروهایش فقط مستشار هستند اما واقعیت آن است که ثابت شده این نیروها، نیروهای رزمی هستند، دولت عراق حتی ماهیت این نیروها، نوع استقرار آنان و ماموریتشان را نمی داند در حالیکه آمریکا هنوز ادعا می کند که نیروهایش فقط گروهی مستشار و مربی هستند.

به وضوح آمریکا اعلام نکرده که نیروهایش به طور کامل از عراق عقب نشینی خواهند کرد/ دولت عراق باید در موضع گیری هایش و درخواستهایش از آمریکا به طور شفاف عمل کند دولت عراق اعلام کرده که جدول زمانی با آمریکا برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق ترسیم کرده است، چرا شما منتظر اجرای این جدول و خروج تمام نیروهای آمریکایی نمی مانید؟ بعضی می گویند گروه های مقاومت اقدام به تنش زایی می کنند و منتظر پایان حضور نیروهای آمریکایی در عراق بر اساس جدول موجود میان واشنگتن و بغداد نمی مانند؟ محیی: اولا، بازی با کلمات و لفاظی در جلسات تلویزیونی در بغداد میان آمریکا و عراق یا وقتی الکاظمی در واشنگتن بود، کاملا مشخص است، گفت و گوهایی درباره حضور نیروهای آمریکایی در عراق انجام شد، در تمام این جلسات، اصطلاح مطرح شده از سوی آمریکا، عقب نشینی نیروها نبود بلکه استقرار مجدد نیروها بود.

این مغالطه کاری، لفاظی و بازی با کلمات، نوعی دور زدن مصوبه مجلس نمایندگان عراق و ایجاد این توهم است که نیروهای آمریکایی می خواهند از عراق عقب نشینی کنند اما واقعیت آن است که کاری که انجام دادند، استقرر مجدد نیروها است، مانند انتقال نیروها از عراق به کویت، قطر یا سایر مناطق، اما به وضوح مشاهده نکردیم که آمریکا اعلام کند نیروهایش به طور کامل از عراق عقب نشینی خواهند کرد، دولت عراق نیز به طور صریح و آشکار از آمریکا، عقب نشینی نیروهایش از عراق در راستای مصوبه مجلس نمایندگان عراق و خواست مردم عراق را درخواست نکرده است.

به نظر ما، دولت عراق باید در موضع گیری هایش و درخواست هایش از آمریکا به طور شفاف عمل کند، از سوی دیگر، ما به آمریکا و اهدافش اطمینان نداریم، حتی اگر درباره عقب نشینی سخن بگوید و این عقب نشینی محدود و با تعداد مشخص باشد، باز هم نمی دانیم پس از آن، نیروهایی که باقی می مانند، تا ابد باقی خواهند ماند یا اینکه جدول عقب نشینی دیگری ترسیم خواهد شد.

لذا باید جدول عقب نشینی دقیق، صریح و واضح که دارای سقف زمانی مشخصی باشد، ترسیم شود تا مردم عراق اطمینان یابند که همه در زمینه پایان دادن به این پرونده جدی هستند، اما تا زمان حاضر ما جدیتی از سوی دولت فعلی عراق یا آمریکا در این زمینه حس نمی کنیم.

آمریکا به دنبال وقت کشی و فریب افکار عمومی است/ آمریکا برای متوقف کردن حملات مقاومت در زمان انتخابات التماس می کرد هفته گذشته منطقه سبز و سفارت آمریکا هدف واقع شد که به شهادت یک کودک و مجروح شدن دو غیرنظامی انجامید، گردان های حزب الله با صدور بیانیه ای اعلام کرد که این عملیات یا نشانه حماقت است یا مزدوری برای ترامپ، آیا این بیانیه، موضع جدید گردان های حزب الله نسبت به حمله به سفارت و منطقه سبز است؟ محیی: ما در بسیاری از بیانیه هایمان، مواضع خود را به طور واضح اعلام کردیم، ما حامی مقاومت و خروج نیروهای آمریکایی از عراق هستیم، هیات هماهنگی گروه های مقاومت نیز با برگزاری جلسه ای، به دولت عراق، ائتلاف و آمریکا برای خروج نیروهای آمریکایی، فرصتی مشروط داد اما این سقف بایستی منوط به رایزنی های فنی و نه سیاسی باشد؛ زیرا فرآیند خروج از کشور الزاماتی دارد ولی این عقب نشینی به زمان بیشتری نیاز ندارد و زمان برای تکمیل کردن این پرونده، کم نیست.

موضوع مربوط به نیات است به این معنی که طرف آمریکایی مطابق با تصمیم پارلمان عراق باید برای عقب نشینی مصمم باشد و این نیت را اعلام کند.

همچنین تصور می شود که موضع دولت عراق درخصوص اجرای این قطعنامه خروج جدی باشد؛ این فرصتی است تحت شرایط مشخص و یک دوره گذار توسط طرف آمریکایی و همچنین طرف عراقی داده شده است.

شرایط و طرف هایی به این پرونده ورود کرده اند تا هرگونه بهانه از آمریکایی ها گرفته شود.

متاسفانه، بسیاری از طرف های داخلی یا منطقه ای آمریکا را تحریک می کنند در پاسخ به حملات به نیروهای اشغالگر( آمریکایی) گروه های مقاومت و محور مقاومت را هدف قرار دهد.

برخی طرف های بین المللی پیام هایی را منتقل کرده اند که گفته می شود پیام های التماس آمیز است.

آمریکا برای متوقف کردن این حملات حداقل در دوره انتخابات التماس می کرد؛ چرا که این دولتی که انتخابات را باخته است، بر پیروزی در این انتخابات حساب باز کرده بود و نمی خواست طی این انتخابات خللی یا بحران امنیتی ایجاد شود که به ضرر آن تمام شود.

به آرمان های مان پایبند هستیم کدام طرف های بین المللی که برای آتش بس مداخله کردند؟ محیی: طرف های زیادی نقش آفرینی کردند ولی طرف های منطقه ای و داخلی نقش چشمگیری برای دستیابی به این موضع داشتند.

این موضع، موضعی مسئولانه است و به معنای ترس از آمریکا و یا عقب نشینی از آرمان ها نیست ما به آرمان های مان پایبند هستیم لذا، این فرصت مشروط داده شد و امروز همه می دانیم که این دولت در انتخابات شکست خورد.

شروط تعیین شده برای آتش بس چیست؟ محیی: شرط اصلی اعلام عقب نشینی است و اینکه آمریکا عقب نشینی از عراق را اعلام کند و دولت عراق نیز به شکل جدی آمریکا را ملزم به عقب نشینی از کشور بکند.

اگر این شرط محقق شود این آتش بس تداوم خواهد یافت تا زمانی که این نیروها در سقف زمانی توافق شده از عراق خارج شوند.

ولی اگر وضعیت، بدون شفافیت و بدون موضع گیری و بدون مشخص کردن ماهیت حضور نیروهای آمریکایی در عراق بماند آتش بس از بین می رود.

یا اگر آمریکا بخواهد این فرصت و شروط را دور بزند حق مقاومت و ملت عراق است که به آن پاسخ بدهند.

برخی می گویند این آتش بس در سایه دستورات آمریکا برای هدف قرار دادن رهبران مقاومت در عراق و متعاقب آن گرفتن چنین فرصتی از دولت ترامپ که روزهای پایانی اش را در کاخ سفید می گذراند، حاصل شده است.

تا چه حدی این مقوله صحت دارد؟ محیی: آمریکا مدت هاست که گروه های مقاومت و رهبران شان را تهدید می کند در اوج این تهدیدها، نیروهای آمریکایی و خطوط امدادی شان هدف قرار گرفته شدند و گروه های مقاومت و رهبران مقاومت از این تهدیدها هراسی نداشتند.

ما به تهدیدهای آمریکا عادت کرده ایم این تهدیدها پوچ هستند ولی واقعیت چیز دیگری است.

در واقع هدف امریکا از این تهدیدها این است که گروه های مقاومت نیروهای اشغالگر آمریکایی و خطوط پشتیبانی شان را هدف قرار ندهند تا شانس پیروزی ترامپ در انتخابات کم نشود؛ ولی او انتخابات را باخت.

ما دوباره به این مرحله حساس بازگشتیم که باید دقیق و درست مورد بررسی قرار بگیرد تا فرصت را در مقابل شخص احمقی مانند ترامپ از دست ندهیم تا بهانه ای برای هدف قرار دادن محور مقاومت و گروه های مقاومت ایجاد نشود.

از حالا تا پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ یعنی دو ماه دیگر-، تعامل مقاومت در عراق با دولت آمریکا چگونه خواهد بود؟ آیا انگیزه هایی برای آتش بس وجود دارد؟ آیا انگیزه هایی برای تداوم مقاومت و حمله به اهداف آمریکا وجود دارد؟ محیی: ما موضع مان را مورد تأکید قرار می دهیم مبنی بر اینکه اگر آمریکا یکی از رهبران مقاومت یا یکی از مقرهای مقاومت یا نمادهای مقاومت یا الحشد الشعبی را هدف قرار دهد آن زمان است که آتش بس تمام می شود و این فرصت داده شده خاتمه می یابد و مقاومت به حضور نیروهای آمریکایی و هرگونه تحرکات آمریکایی پاسخ مناسب خواهد داد.

احساس مسئولیت مان در قبال ملت و منطقه مان و منافع ملی مان، ما را ملزم می کند که در مقابل این تهدیدها و سیاست کنترل نشده آمریکا مقاومت کنیم.

آمریکا تلاش می کند ملت عراق و گروه های مقاومت را تحریک کند ولی سرانجام شکست خواهد خورد.

امروز لازم است بدانیم که مقاومت پایدار می ماند و ممکن نیست که از اصل مقاومت چشم پوشی کنیم و تا زمانی که اشغالگران سرزمین مقدس عراق را آلوده کنند و نیروهای بیگانه بدون موافقت ملت، پارلمان و دولت عراق وارد این کشور شوند، مقاومت و معادله مقاومت به قوت خود باقی ست.

درباره گلوله باران منطقه سبز و سفارت آمریکا برخی می گویند شاید یک طرف سوم قصد به هم زدن اوضاع امنیتی در عراق را دارد تا آمریکا را به طرف هدف قراردادن رهبران مقاومت سوق دهد، این موضوع در بیانیه اخیر گردانهای حزب الله مشاهده شد که اعلام کرد عاملان این حمله مزدور ترامپ هستند، تا چه میزان این سخن با واقعیت مطابقت دارد؟ آیا عملا طرف هایی هستند که می خواهند اوضاع امنیتی عراق را به هم بریزند؟ این طرف سوم چه کسی می تواند باشد؟ محیی: پس از مشخص شدن نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، رویکرد اوضاع جامعه این کشور به شدت علیه ترامپ شده است، به همین دلیل این امکان هست که ترامپ که به حماقت، بی پروایی و رفتارهای حساب نشده معروف است، برای حمله به جمهوری اسلامی ایران، گروههای مقاومت یا محور مقاومت ضد اسراییلی اقدامی انجام داده و بکوشد ارتش کشورش را به چنین اقدامی مجبور کند اما به نظر می رسد که چراغ سبزی در این زمینه دریافت نکرده است به ویژه که در شرایط فعلی او بهانه ای برای چنین اقدامی ندارد حتی درصورتیکه سفارت آمریکا یا پایگاه های آمریکایی هدف واقع شود لذا امکان دارد برخی بکوشند اوضاع را به هم زده و چنین بهانه ای را به آمریکا بدهند.

لذا ما کسانی را که بخواهند اوضاع را به هم بزنند، جاهلانی توصیف کردیم که ماهیت اوضاع مهم و حساس فعلی را درک نمی کنند، پس ما باید در موضعگیری هایمان بسیار دقیق باشیم و به آمریکا فرصت ندهیم که بخواهد امنیت ما را دوباره بهم بزند.

در این میان، ما منتظر موضعگیری جدی، صریح و شفاف دولت عراق و نهادهای بین المللی و آمریکا هستیم به این دلیل که ائتلاف بین المللی با تصمیم جامعه جهانی و در پوشش این جامعه ایجاد شد اما نیروهای آمریکایی می کوشند از این پوشش به نفع خود استفاده کرده و به جای آنکه در چارچوب ائتلاف بین المللی فعالیت کنند، به شکل تکی و خودسرانه اقدام کنند، پس هر نوع موضعگیری از هر طرف باید جدی و شفاف باشد تا همه بدانند در صورتیکه آتش بس پایان یافته و گروههای مقاومت اقدام به آغاز رویارویی با نیروهای اشغالگر کنند، چه اتفاقی خواهد افتاد.

برخی شخصیت های عراق و رسانه ها درباره سفر هفته گذشته سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بغداد و دیدارش با رهبران مقاومت عراق و مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق سخن گفتند، درباره جزییات این سفر به ویژه دیدارهای وی با رهبران گروههای مقاومت عراق سخن بگویید به ویژه که این سفر در شرایطی حساس و پس از شکست ترامپ، مطرح شدن موضع آتش بس و گلوله باران منطقه سبز انجام شد؟ محیی: دیدارها میان مسئولین ایرانی و عراقی مستمر است، این دیدارها رسمی و علنی بوده، همه از آن مطلع می شوند و به نفع روابط میان دو کشور است، روابط دو طرف در تمام سطوح امنیتی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، بسیار ریشه دار و گسترده است، پس عجیب نیست که چنین دیدارهایی در چنین سطوح بسیار بالایی به طور مستمر انجام شود، اما آمریکا نمی خواهد این رابطه خوب میان دو ملت عراق و ایران استمرار یابد لذا برای بحران آفرینی تلاش می کند تا رابطه دو کشور قطع شود و می کوشد اینگونه وانمود کند که سفر مسئولین ایرانی به عراق به ضرر عراق است، آمریکا در هر نوع از چنین سفرهایی و دیدارهای سیاسی، اقتصادی و تجاری که در چارچوب ارتباط طبیعی میان دو کشور قرار دارد، می کوشد که جنجال رسانه ای ایجاد کند.

به نظر من، این سفر بسیار مهم بود به این دلیل که یک شخصیت بلندپایه امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی ایران به عراق سفر کرد و نتایج امنیتی و نظامی آن نیز بالطبع مهم است، البته موضعگیری های ما ثابت است و با سفرها یا موضعگیری های دو کشور تغییر نمی کند.

سیاست ما نسبت به اشغال، ثابت و واحد بوده و مبتنی بر مقاومت است؛ چرا که مقاومت حق مشروع مردم عراق برای مقابله با هر نوع چالش، تهدید یا اشغال کشور است، چنین موضعی نیازمند اجازه گرفتن از دیگران نیست، مانند وقتی که با داعش جنگیدیم، در آن زمان، همه بیانیه آیت الله سید سیستانی (اعلی الله مقامه) را فتوا توصیف کردند، به نظر ما بیانیه ایشان، فتوا نبود بلکه تبیین نقشی بود که هر انسان مومن، معتقد و مسلمانی باید نسبت به تهدیدی که کشورش در معرض آن قرار گرفته است، ایفا کند.

لذا ما از چنین دیدارهایی بسیار استقبال می کنیم و معتقدیم که جمهوری اسلامی ایران نقش مهمی در زمینه حمایت از عراق و مبارزه اش با تروریسم و بازسازی تاسیسات زیربنایی عراق و خارج کردن این کشور از بحرانی که در آن به سر می برد، ایفا کرده است.

توافق سنجار منطقی نیست توافق سنجار میان دولت عراق و منطقه کردستان منعقد شد، اغلب گروه های مقاومت و نیز بخش بزرگی از ملت عراق با این توافق مخالفت کردند، شما این مساله را چگونه تحلیل و تفسیر می کنید و موضع شما درباره این توافق و پیامدهای آن چیست؟ محیی: همه می دانند که این مناطق راهبردی تابع استان نینوا هستند و جزء منطقه کردستان نیست؛ از این رو طبیعی نیست که توافقی میان دولت منطقه کردستان و دولت عراق در خصوص منطقه ای که بسیار دور از منطقه کردستان است، صورت بگیرد.

این منطقه یک منطقه حیاتی و راهبردی است.

اهالی منطقه پیش از این شاهد عدم حمایت نیروهای پیشمرگه و نیروهای کرد از آن ها بودند.

این نیروها پا به فرار گذاشتند و مردم منطقه را تنها رها کردند و همه شاهد سرنوشت رقت بار و فاجعه بار این اهالی بودند.

این مساله را تمام مردم عراق و جهان به خاطر می آورند و همه شاهد اوضاع فاجعه بار ایزدی ها بودند.

بنابراین منطقی نیست که که در این شرایط که عراق در یک بحران اقتصادی و بهداشتی و بحران امنیتی با امریکا و حضور غیرمشروع امریکایی ها در عراق بسر می برد، دولت عراق اینک و در چنین شرایطی به سمت بستن توافقنامه با کردها درباره منطقه ای که خارج از حیطه اختیارات کردها است، پیش برود.

امروز نیروهای عراقی اعم از ارتش و پلیس فدرال و الحشد الشعبی قادر هستند که تمام مناطق عراق را تامین امنیت کنند و این علاوه بر حمایت های گروههای مقاومت است.

منطقی نیست که امروز این منطقه مهم و راهبردی را به طرف کُردی تحویل دهیم یا درباره آن با کردها تفاهم کنیم.

درست است که تمام عراقی ها دردفاع از کشورشان سهیم هستند اما در نهایت این وظیفه باید به عهده ارتش عراق و نیروهای امنیتی عراق باشد؛ زیرا این منطقه اساسا تابع استان نینوا و دولت عراق است و دوم آنکه ساکنان این منطقه نمی پذیرند که نیروهایی غیر از نیروهای دولت عراق در آنجا مسلط باشند و یا نقشی در آن منطقه داشته باشند.


کلید واژه ها: آمریکا - عراق - نیروها - حزب الله عراق - آمریکایی - حزب الله - سفارت آمریکا در عراق - عقب نشینی - سربازان آمریکایی - کتائب حزب الله - الله - سفارت آمریکا - افکار عمومی - منطقه سبز - مردم عراق - حضور - جدید - سربازان - اطمینان - گفت وگو - دیدگاه - منطقه - عمومی - اعلام - برابر - موضوع - پایان - گذشته - سفارت - مستقر

آخرین اخبار سرویس:
استخدام برنامه نویس back-end در یک شرکت معتبر در قزوین

تلفات سنگین ائتلاف سعودی در عملیات نیروهای مسلح یمن در استان تعز

بایدن همان 12 شرط پمپئو را پیگیری می کند

رویکرد های برجامی بایدن و ترامپ؛ چرا ایران دعوت برای مذاکره را رد کرد؟

امضای توافقنامه های همکاری جدید قطر و ترکیه

14 مرحله پرونده جمال خاشقجی از انکار تا اعتراف سعودی ها

دعوت به همکاری باخانم متعهد و آشنا به بزبان عربی

وعده روسیه به پاسخ گویی به تحریم های اتحادیه اروپا

سقوط هواپیما در سودان 10 کشته برجای گذاشت

بهترین مسیر پیگیری پرونده هسته ای ایران، 1+5 است

اخراج استاد دانشگاه به دلیل انتشار مطالب ضدیهودی

لایحه تحریم بن سلمان به مجلس سنا آمریکا ارائه شد

استاد دانشگاه آمریکایی به دلیل انتشار مطالب ضدیهودی اخراج شد

عناوین روزنامه های سیاسی 13 اسفند 99/ تمنای آمریکا از یمن +تصاویر

استخدام رییس دفتر

برچسب زن

آمریکا با آتش بازی نکند/سیاست فشار بر روسیه شکست خورده است

بیانیه کاخ الیزه درباره تماس مکرون با روحانی

بیانیه الیزه درباره تماس مکرون با روحانی

کمیته اطلاعات سنا «ویلیام برنز» را برای مدیریت سیا تایید کرد

میمون هایی که تلویزیون تماشا می کنند

زندگی قرنطینه ای در هتل

دیپلماسی واکسن: بسیاری از مردم جهان در نهایت با واکسن ّ های کرونای چینی ایمن خواهند شد

آمریکا هفت مقام ارشد روس را تحریم کرد

کشته شدن 10 نفر در حادثه سقوط یک هواپیما در سودان جنوبی

دو طرح تحریمی علیه بن سلمان به مجلس نمایندگان آمریکا رفت

آیا خط لوله اسلامی، جنگ پنهان گازی ایران با روسیه است؟

آماده تعامل با ایران و بازگشت به برجام هستیم

شرایط داخلی آمریکا اجازه لغو تحریم ها را به بایدن نمی دهد

سکوت بغداد سبب تکرار حملات آمریکا به الحشد الشعبی می شود

تروییکای اروپایی مسئول بسته شدن پنجره دیپلماسی ایران است

سنا ویلیام برنز را برای ریاست سیا تایید کرد

کنفرانس تجارت و همکاری های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و سوریه

مکرون خواستار ازسرگیری گفت وگو با همه طرف های برجام شد

گروه ضد جنگ در انگلیس: الحشد الشعبی یک نیروی بزرگ در عراق علیه داعش است

تظاهرات در بغداد علیه وضع قانون منع رفت و آمد

گفت وگوی وزیر خارجه قطر و دبیرگل سازمان ملل درباره ایران

ایران مانع هژمونی آمریکا در منطقه است

روسیه: آمریکا حق دادن درس اخلاق ندارد

پرس کار لاستیک

میلیاردرهای چینی از آمریکایی ها جلو زدند

سیاست دوگانه بایدن در قبال ایران

تحریم 7 مقام ارشد روس از سوی آمریکا

شرایط داخلی آمریکا اجازه لغو تحریم ها را به بایدن نمی دهد

کمیته اطلاعات سنا «ویلیام برنز» را برای مدیریت سیا تایید کرد

سازمان بهداشت جهانی: کرونا فعلا تمام شدنی نیست

میلیاردرهای چینی از آمریکایی ها جلو زدند

نخستین تلویزیون تاشوی جهان / فیلم

گفت وگوی تلفنی دبیرکل سازمان ملل با وزیر خارجه قطر درباره برجام

بزرگترین دستاوردم، آزادی مردم بود

نرمش سیاستمدارانه »بایدن« در برابر عربستان

آنجلینا جولی هدیه بردپیت را فروخت

آمریکا: به تحریم رهبران انصارالله ادامه خواهیم داد/ روسیه برنامه های تسلیحات شیمیایی خود را نابود کند

استقبال سفیر ایران از تلاش های قطر برای احیای برجام

واشنگتن: آماده دیدار با ایران هستیم

گفتگوی ظریف با گوترش درباره یمن

هر گونه فروش تجهیزات دفاعی به روسیه ممنوع است

3 هدف اصلی آمریکا از بمباران مواضع الحشد الشعبی

سقوط هواپیما در سودان جنوبی، 10 کشته بر جای گذاشت

اتحاد اسراییل و سه کشور عربی علیه ایران شکل می گیرد؟

آمریکایی ها تمایلی برای دریافت واکسن کرونا ندارند

سامسونگ از سری تلویزیون های 2021 خود رونمایی کرد

استخدام کارشناس روابط عمومی خانم در انتشارات مهر و ماه نو در تهران

استقبال سفیر ایران از تلاش های قطر برای احیای برجام

فلسطین المحتله | نتنیاهو والسفیر الاماراتی لدی کیان الاحتلال یبحثان إطلاق مشاریع مشترکه بین الجانبین

روسیه : آمریکا حق درس اخلاق دادن ندارد

جلوگیری از ورود ولیعهد سعودی به آمریکا؛ مجازات سنا برای بن سلمان

اندر احوالات خوش آقای خواننده /عکس

اسراییل به دنبال ایجاد ائتلاف امنیتی ویژه با کشورهای عربی است

گوترش و وزیر خارجه قطر درباره احیای برجام گفت وگو کردند

واشنگتن: آماده دیدار با ایران هستیم

استخدام متخصص پایگاه داده در هلدینگ دلتا در تهران

تاثیر مثبت گفتگو در بهبود روابط زوج ها

اندر احوالات خوش آقای خواننده /عکس

استایل مدلینگ و متفاوت شهرزاد کمال زاده /عکس

آمریکا: تحریم رهبران حوثی به دلیل حملات اخیر به عربستان انجام شد

صدور قطعنامه انتقادی علیه ایران در شورای حکام آژانس

فلسطین المحتله | الجبهه الشعبیه لیونیوز: متمسکون بعقد اجتماع القاهره منتصف الشهر الجاری

ضعف عربستان مقابل حملات موشکی و پهپادی یمن

اولین سفر وزیر خارجه قطر به مصر پس از صلح

نتانیاهو در دیدار با سفیر امارات: ما چهره جهان را تغییر می‎دهیم!

گوترش و وزیر خارجه قطر درباره احیای برجام گفت وگو کردند

روزنامه مملکت/ 13 اسفند 99

گفتگوی گوترش با مقام قطری درباره برجام

استایل مدلینگ و متفاوت شهرزاد کمال زاده /عکس

واشنگتن: آماده دیدار با ایران برای مذاکره درباره بازگشت دوجانبه به برجام هستیم

رایزنی وزیران خارجه آمریکا و قطر در مورد ایران

فیلمی جالب از لحظه پوست اندازی مار

آمریکا: روابط ما با عربستان به شکل گذشته نیست

مسکو: تحریم های آمریکا نشان دهنده حمله ضد روسی خصمانه است

نیروگاهی که زیر بمباران بعثی ها خم به ابرو نیاورد/ اروپا: نیروگاه بوشهر 2 سال دیگر خراب می شود!

ابراز نگرانی وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از افزایش توان نظامی حماس و جهاد اسلامی

اوقات شرعی به افق گرگان

پست عارفانه هدی زین العابدین+ عکس

واکنش وزارت خارجه روسیه به تحریم های آمریکا

استخدام حسابدار در شرکت کوشا داتیس در منطقه صنعتی سیاه سنگ

فلسطین المحتله | غانتس: غزه تسعی للتصعید ونحن نستعد لأشهر الصیف وسنواصل العمل ضد أی تهدید

درخواست گوترش از ایران برای تداوم تلاش ها در تامین صلح یمن

گفتگوی وزیرخارجه آمریکا با همتای قطری با محور ایران

تعارض در گفتار و عمل/ تحریم دو فرمانده مقاومت یمن از سوی آمریکا

حقارت آمریکا در برابر حزب الله عراق

حقارت آمریکا در برابر حزب الله عراق