مطالب مرتبط:
جزییات تیراندازی به سرپرست آموزش و پرورش قرچک به زودی اعلام می شود/فرد خاطی شناسایی شده است
جزییات تیراندازی در آموزش و پرورش قرچک
جزییات تیراندازی در آموزش و پرورش قرچک به زودی اعلام می شود
آموزش های مجازی ترافیک در منطقه 3
جزییات تیراندازی در آموزش وپرورش قرچک به زودی اعلام می شود
-5 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 4 آذر 1399 ساعت 03:052020-11-23پزشكي

جزییات آموزش و امتحانات مجازی دانشجویان در ترم پاییز


مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن ارایه گزارشی از عملکرد آموزش مجازی دانشکده از ابتدای شیوع کرونا، از تبدیل مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به یک مرکز معتبر آموزشی در وزارت بهداشت خبر داد.

- مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن ارایه گزارشی از عملکرد آموزش مجازی دانشکده از ابتدای شیوع کرونا، از تبدیل مرکز آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به یک مرکز معتبر آموزشی در وزارت بهداشت خبر داد.

  دکتر حجت الله عباس زاده در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه آموزش مجازی به شکل سازمان یافته از اواخر بهمن و از همان روزهای اول شیوع کرونا در این دانشگاه آغاز شد، گفت: البته زیرساخت های آموزش مجازی تا حدودی وجود داشت ولی کامل نبود و با شیوع کرونا به دلیل ضرورت کار سرعت بیشتری گرفت.

وی درخصوص راه اندازی سیستم های مدیریت یادگیری (LMS) در دانشکده پزشکی، اظهار داشت: سیستم های مدیریت یادگیری یا LMS زیرساخت کلیدی و ضروری برای استقرار و توسعه یادگیری الکترونیکی محسوب می شوند .

این سیستم های نرم افزاری امور مربوط به ثبت نام، مدیریت، پیگیری، ارزشیابی، ارائه برنامه ها و نیز برقراری تعامل بین فراگیران، اساتید و محتوای برنامه ها را انجام می دهند و از آنجاکه یکی از الزامات توسعه آموزش مجازی در علوم پزشکی راه اندازی LMS بود با مساعدت دانشگاه و وزارتخانه سامانه ای تحت عنوان "نوید" راه اندازی و فعالیت آن در دانشکده پزشکی از اسفند 98 با تعریف کلمه کاربری و رمز عبور برای اساتید و دانشجویان و امکان دسترسی به دروس، محتواهای آموزشی و منابع بارگذاری شده آغاز شد.

راه اندازی سامانه نوید با قابلیت بارگذاری فایل Pdf، صوتی و تصویری وی با بیان اینکه در سامانه نوید قابلیت بارگذاری فایل در قالب های مختلف Pdf، صوتی و تصویری وجود دارد، گفت: در سامانه نوید نرم افزارهای مختلفی پیش بینی شده که استفاده و اتصال به ادوب کانکت با امکان برگزاری کلاس های آنلاین و تعاملی برای دانشجویان و اساتید برخی از آنهاست.

مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی درخصوص حل مشکلات و مسائل به وجود آمده حین کار با سامانه بیان نمود: ما یک تیم پشتیبانی برای کاربران در سامانه نوید ایجاد کردیم که مقر اصلی آن در دانشکده آموزش دانشگاه است و ادمین هایی دارد که به صورت 24 ساعت فعالیت های سامانه را رصد و اصلاح می کنند.

علاوه بر آن یک سری گروه های واتساپی تشکیل شد که به صورت 24 ساعته تمام مشکلات ایجاد شده برای دانشجویان و اساتید حین کار با سامانه را دریافت کرده و به ادمین ها اطلاع می داد تا اقدامات اصلاحی انجام شود.

خود سامانه نوید نیز دوبار به روز رسانی و خیلی از باگ های آن رفع شد.

برگزاری کلاس ها به صورت پاورپوینت های صدادار و مولتی مدیا عباس زاده با بیان اینکه در دانشکده پزشکی فازهای مختلف آموزشی از جمله علوم پایه، فیزیوپات، استیجری و اینترنی وجود دارد، گفت: دروس تئوری علوم پایه و فیزیوپات از همان ابتدا به صورت مجازی بارگذاری شد و دروس تئوری فاز استیجری نیز به صورت مجازی و برخی کلاس های عملی در بیمارستان ها ارایه شد، در همین راستا برخی دروس به صورت پاورپوینت های صدادار و سایر ابزار مولتی مدیا در سامانه بارگذاری می شود.

مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه در برخی دروس علوم پزشکی نیازمند برگزاری کلاس های عملی حضوری هستیم، گفت: شرایط برگزاری این کلاس ها نیز با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برای دانشجویان فراهم شده است، به عبارت دیگر به استثنای بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری، آموزش ها در سایر بیمارستان ها و بخش ها با گروه بندی دانشجویان ادامه دارد.

ر مورد انترن ها، رزیدنت ها و دستیاران با توجه به اینکه این گروه خدمات درمانی ارائه می دهند لازم است در بیمارستان ها حضور کامل داشته باشند.

ارتقای رتبه دانشگاه در حوزه آموزش مجازی دکتر عباس زاده با اشاره به ارتقای رتبه دانشگاه در حوزه آموزش مجازی، عنوان کرد: بر اساس آمار، در اسفند ماه تعداد کل دانشجویان فعال در دروس مختلف 1855 بود که این رقم در تیرماه به 42451 نفر، تعداد کل دروس فعال در اسفندماه 471 و در تیرماه به 1772، تعداد محتوا و منابع شامل کتاب و مولتی مدیا در اسفندماه 741 و در تیرماه به 13593، تعداد تکلیف در اسفندماه 128 و در تیرماه به 4370 مورد افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: همچنین تعداد بازخوردهای ارسالی برای هر تکلیف از 74 عدد در اسفند ماه به 24079 عدد در تیرماه، تعداد آزمون های بین ترمی از 18 مورد در اسفند به 312 در تیر، تعداد گفت وگوها از 19 مورد در اسفند 780 در تیر ماه، تعداد نظرات دانشجویان از 12 به 4257 عدد در تیر ماه، تعداد پیام های دریافتی نشان دهنده تعامل بین دانشجویان و اساتید از صفر مورد در اسفند ماه به 8413 پیام در تیر ماه افزایش یافت.

این مقام مسئول با اشاره به تعداد بالای دانشجویان دانشکده پزشکی و به تبع آن فعالیت های بالای مجازی در این حوزه، عنوان کرد: بر این اساس 327 درس، 2534 محتوا و منابع بارگذاری شده، 792 تکلیف، 2625 بازخورد ارسالی، 32 آزمون، 98 گفتگو و 382 نظرات دانشجویان در بخش های علوم پایه، فیزیوپات و استیجری نشان دهنده فعایت های گسترده دانشکده در طول ترم گذشته بوده است.

جزییات برنامه های آموزشی دانشگاه در ترم پاییز دکتر عباس زاده با اشاره به برنامه های آموزشی دانشگاه در ترم پاییز، اظهار کرد: برای ترم پاییز دو گروه دانشجو شامل دانشجویان قبلی دانشگاه و دانشجویان جدیدالورود را داریم که برنامه های متنوع آموزشی برای آنان تدارک دیده شده است.

به عنوان نمونه با همکاری دانشکده آموزش مجازی و دانشکده های مختلف، جهت آشنایی دانشجویان جدیدالورود با قسمت های مختلف دانشگاه، تورهای مجازی برگزار می شود، همچنین راهنما و دستورالعمل هایی جهت استفاده از امکانات مجازی و نرم افزارهای مورد نیاز در سایت دانشکده بارگذاری شده است.

ارتقای آموزش های عملی دانشجویان این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه جهت ارتقای آموزش های عملی دانشجویان تمهیدات خاصی اندیشیده شده است، گفت: به عنوان مثال دروس آناتومی و تشریح به صورت ویدئو برای دانشجویان آماده شده و در سایت دانشکده و سامانه نوید قابل دسترسی است.

در همین راستا ضمن برقراری ارتباط با نمایندگان دانشجویان در ورودی مختلف اطلاعات لازم در اختیار دانشجویان قرار گرفته و بازخوردها نیز دریافت می شود.

البته در صورت بهتر شدن شرایط کرونا، برخی کلاس های عملی به صورت حضوری برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین با همکاری دانشکده آموزش پزشکی جهت اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی ژورنال کلاب مجازی و وبینارهای جهت آشنایی بیشتر و تقویت آموزش های مجازی انجام گرفت.

رفع مشکلات دانشجویانی که به اینترنت و امکانات دسترسی ندارند مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از مشکلات دانشجویان در آموزش مجازی را عدم آشنایی کامل با سامانه و به دنبال آن عدم دسترسی دانشجویان به اینترنت و کلاس های آنلاین عنوان کرد و گفت: برای رفع این مشکل راهکارهایی در نظر گرفته شده، به عنوان نمونه تسهیلاتی برای حضور دانشجویانی که به اینترنت و سایر امکانات دسترسی نداشتند، با رعایت پروتکل ها در دانشکده فراهم شد، همچنین در زمان امتحانات اگر مشکل قطعی اینترنت برای دانشجویان ایجاد می شد، با بررسی مشکل، فرصت مجدد در امتحان برای فرد درنظر گرفته می شد تا به دلیل قطعی اینترنت و مشکلاتی از این قبیل در تحصیل دانشجو اخلالی ایجاد نشود.

وی همچنین در رابطه با عدم دسترسی برخی دانشجویان به خصوص دانشجویان جدیدالورود به امکانات آموزش مجازی از قبیل کامپیوتر، لپ تاپ یا اینترنت، اظهار کرد: تعاملی با وزارت ارتباطات انجام شده و سهم مشخصی از اینترنت به اساتید اختصاص داده شده تا بتوانند فایل های خود را در سامانه بارگذاری کنند، احتمالا این سهم برای دانشجویان نیز در نظر گرفته شده است.

البته طبق روال ترم گذشته اگر دانشجویی به امکانات دسترسی نداشته باشد، امکان استفاده از امکانات با رعایت کامل پروتکل ها در دانشکده فراهم شده است.

جزییات آموزش نودانشجویان وی با بیان اینکه ترم تحصیلی نودانشجویان از آبان شروع شده است، گفت: تمام مراحل پیش ثبت نام و ثبت نام به صورت اینترنتی انجام شده و از آنجا که کلیه دروس ترم اول به صورت علوم پایه است، کلیه دروس در سامانه نوید وارد شده و در اختیار دانشجویان قرار دارد.

زمان و نحوه برگزاری آزمون های پایان ترم عباس زاده با اشاره به نحوه برگزاری آزمون ها نیز، تصریح کرد: بر اساس طرح آموزشی ریفورم آزمون هر دستگاه و ارگان بدن، پس از اتمام آموزش آن بخش در طول ترم برگزار می شود و برای استیجرها هم با پایان هر بخش با هماهنگی اداره آموزش و مدیر گروه، زمان امتحان مشخصی تعیین شده و از طریق سامانه مجازی آزمون، برگزار خواهد شد، در همین راستا امتحانات پایان ترم نیز در بهمن ماه صورت می گیرد.

مسئول آموزش مجازی دانشکده پزشکی علوم پزشکی شهید بهشتی درخصوص برگزاری امتحانات مجازی خاطرنشان کرد: در مبحث امتحانات، یک سری پیش آزمون در سامانه نوید تعریف شده بود که اساتید می توانستند برای امتحانات میان ترم از آنها استفاده کنند .

برای امتحانات پایان ترم، سامانه ای تحت عنوان سامانه فرادید را با همکاری مرکز انفورماتیک دانشکده راه اندازی کردیم که سامانه ای تخصصی برای امتحانات است و برای درک و تفهیم بیشتر، فایل ویدیویی تهیه شد و طی آن دانشجویان و اساتید می توانستند فضای فرادید را ببینند و برای امتحانات نهایی از آن استفاده کنند.

وی افزود: یک سری امتحانات آزمایشی را قبل از آغاز امتحانات نهایی دانشجویان در سامانه فرادید تعریف کردیم که دانشجویان می توانند قبل از شروع امتحانات اصلی، خود را تست کنند و با فضای سامانه و چگونگی برگزاری امتحانات آشنا شوند.

علاوه بر این برای سامانه فرادید پشتیبان در نظر گرفته شد که در زمان برگزاری امتحانات موارد یا اتفاقاتی که احتیاج بود استاد یا دانشجو همان موقع در جریان آن قرار گیرد را اطلاع دهد و محل پشتیبانی در مرکز انفورماتیک دانشکده پزشکی است.

دکتر عباس زاده در پایان ضمن تشکر از همکاری و مساعدت مسوولان آموزشی دانشگاه و دانشکده با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از نظر رنکینگ آموزشی جزو دانشگاه های برتر است، گفت: اساتید به صورت ماهانه و ترم به ترم فایل های درسی را آپدیت می کنند و بهترین اتفاقی که در حال حاضر در مورد آموزش مجازی صورت گرفته این است که اطلاع رسانی لازم برای این نوع آموزش انجام شده و روز به روز پیشرفته تر خواهد شد و پیش بینی می شود در ترم پیش رو خدمات مناسب تری در حوزه ارزشیابی آموزش ارائه شود.

انتهای پیام
کلید واژه ها: آموزش مجازی - علوم پزشکی شهید بهشتی - آموزش - دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی - مجازی - علوم پزشکی - شهید بهشتی - دانشگاه علوم پزشکی - پزشکی - دانشکده - وزارت بهداشت - امتحانات مجازی دانشجویان - زیرساخت های آموزش مجازی - دانشگاه - بهشتی - کرونا - شیوع - شهید - علوم - امتحانات مجازی - آموزشی - عملکرد - بهداشت - سازمان یافته - وزارت - راه اندازی - دانشجویان - عباس زاده - امتحانات - زیرساخت

آخرین اخبار سرویس:
ریزش مو یکی از عوارض کروناست

27هزار و 88 مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان

فقط چند دقیقه با جذامی های ایران

بدون دارو چطور فشار خون بالا را کاهش دهیم؟

ریزش مو؛ از عوارض کرونا

ریزش مو در بیماران کرونایی تا دو ماه پس از بهبودی ادامه دارد

پوست شفاف و هالیوودی می خواهید؟ این 3 خوراکی را بخورید!

خطر نابینایی در کمین ساکنان مناطق آلوده

عادت های غذایی نادرست که طول عمر را کاهش می دهد

به جای ماسک، اسپری به بینی خود بزنید

غربالگری از گسترش بیماری های نادر جلوگیری می کند

خبری عجیب درباره کسانی که واکسن کرونا می زنند

هر روز حمام برویم یا نه؟

ابداع دستگاهی برای خونگیری بدون درد

21 سیستان و بلوچستانی دیگر کرونا گرفتند

روش های کاهش وزن همراه با سلامتی

بیماران مبتلا به سرطان درمان خود را به تأخیر نیندازند

شناسایی 82 مورد جدید ابتلا به کرونا در چین

از دست دادن «بینایی» را به خطرات آلودگی هوا اضافه کنید

ثبت 213 ابتلای جدید به ویروس کرونا در اصفهان / 80 نفر بستری شدند

موهایی پرپرشت و محکم با سرکه سیب

تمرکز هلال احمر در حوزه درمان مبتنی بر توسعه خدمات در داخل و خارج کشور است

تمرکز هلال احمر در حوزه درمان بر توسعه خدمات در داخل و خارج کشور است

محققان: سن پدر نیز در ناهنجاری های ژنتیکی تاثیر دارد

حال نامساعد بهداشت و درمان شهرستان مرند/بیمارستان موجود پاسخگوی نیاز های درمانی مردم نیست

کارایی واکسن «مدرنا» در برابر کرونای جهش یافته در بریتانیا و آفریقای جنوبی

با فهرست خوراکی های مورد علاقه آقایان آشنا شویم

بدون دارو چطور فشار خون بالا را کاهش دهیم؟

گزینه های غذایی سرشار از کلسیم که چربی های بدن را می سوزانند!

85 درصد بیماری های نادر ریشه ژنتیکی دارد

تمرکز هلال احمر در حوزه درمان بر تقویت و توسعه خدمات در داخل و خارج کشور است

راز لاغر شدن از نگاه زنی که 40 کیلو وزن کم کرده است

افزایش آمار ابتلا یک زنگ خطر است / موج چهارم در راه است

چرا باید جلوی چاقی بچه ها رو بگیریم؟

ساعت جدید سامسونگ؛ تکنولوژی ویژه دیابتی ها

فوکاچیا یا فوکاچا برد؛ نان سنتی و خوشمزه ایتالیایی + طرز تهیه

آمار کرونا کاشان 7 بهمن؛ 2 فوتی و 14 ابتلای جدید

آمار کرونا اصفهان 7 بهمن؛ 6 فوتی و 213 ابتلای جدید

موج چهارم کرونا با کوچکترین سهل انگاری شایع می شود

نظر آیت الله سیستانی درباره تزریق واکسن کرونا

توصیه هایی برای پیشگیری از سرطان رحم و پستان

بازدید نماینده وزیر بهداشت از مراکز بهداشتی و درمانی خراسان جنوبی

توزیع اقلام بهداشتی اهدایی سازمان ملل در مراکز کاهش آسیب و کمپ ها

61 بیمار مبتلا به کووید 19 در مراکز درمانی کرمانشاه بستری شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی : 277 بیمار کووید 19 در البرز بستری هستند

استاندار همدان: درصورت افزایش ابتلای کرونا محدودیت ها مجدداً اجرا می شود

ضرورت همراهی مردم تا ریشه کن شدن کامل بیماری در کشور

خوراکی های چربی سوزی که سرشار از کلسیم هستند + جزییات

خیز مجدد کرونا در لامرد/ نیمی از آزمایش ها مثبت شد

افزایش آمار روزانه مبتلایان کرونا در چین به 82 نفر

ممنوعیت تردد بین استانی برای تعطیلات 22 بهمن

از ترس کرونا تشخیص و درمان بدخیمی ها را به تعویق نیندازید

سرطان های شایع در زنان

31 درصد مردم جهان پس از شیوع کرونا اضافه وزن پیدا کردند

نگرانی از بروز موج چهارم کرونا در لرستان؛ افزایش آمار ابتلا یک زنگ خطر است

نشانه جدید ابتلا به کرونا: استشمام بوهای عجیب!

انجام بیش از 583 هزار تست تشخیصی کروناویروس به روش PCR در فارس

صداهای بدنتان چه خبری برای شما دارند

چاقی و دیابت نوع 2، مهمترین عوامل خطر برای ابتلا به کرونا

جامعه تحمل شیوع بیماری ها را ندارد

31 بیمار جدید کرونایی در مراکز درمانی استان اردبیل بستری شدند

بهترین رژیم غذایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا / طب سنتی را جدی بگیریم

صدا های بدن تان از چه چیزی خبر می دهد؟

شمار مبتلایان کرونا در لرستان به 63 هزار و 382 نفر رسید

با تهدید کنندگان سلامت عمومی در مهاباد برخورد می شود

تعداد بستری های کرونا در البرز از 30 هزار نفر فراتر رفت

ثبت نام ورزشکاران 49 دانشگاه علوم پزشکی در مسابقات شطرنج وزارت بهداشت

واکنش مهران غفوریان به شایعه خودکشی بعد از لاغری

صدور مجوزهای تردد سختگیرانه شود/نباید گرفتار پیک جدید شویم

فوتی های کرونا در لرستان به 1320 نفر رسید

فواید و مضرات مصرف دانه چیا / نحوه مصرف دانه چیا

توصیه هایی برای پیشگیری از سرطان رحم و پستان

213 بیمار جدید مبتلا به کرونا در اصفهان شناسایی شد / مرگ 9 نفر

کرونا و بوهای عجیب و غریب

تغذیه و سیستم عصبی

عادات غلطی که ما را دچار اختلالات مغزی می کند

احتمال بهبودی ریزش موی ناشی از کرونا بعد از دو ماه

بازگشت 1666 زنجانی مبتلا به کرونا به آغوش خانواده

معجزه فیزیوتراپی بر بهبود درد ستون فقرات

سرطان های شایع در مردان

تشخیص و درمان بیماری های بدخیمی را از ترس کرونا به تعویق نیندازید

کرونا و بوهای عجیب و غریب

شناسایی بیش از 300 نوع بیماری ژنتیکی در کشور

خیز مجدد کرونا و افزایش مبتلایان در اردبیل / مراقب عادی شدن وضعیت کرونایی باشیم

سیما سادات لاری رییس جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان شد

افزایش سقط های غیرقانونی با حذف غربالگری جنین

بهترین ماسک های خانگی برای رفع خشکی پوست

کرونا همچنان در یزد قربانی می گیرد

اگر این داروها را مصرف می کنید به گریپ فروت لب نزنید+ خواص

277 بیمار با علائم کرونا در مراکز درمانی البرز بستری هستند

همه چیز درباره دانه چیا

تا پایان سال 3سوته لاغر شوید+ راهکار

چگونه مغز باعث فراموشی گذرا می شود

هشدار برای پیک سنگین کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

ثبت و پیگیری درخواست مراکز درمان سوء مصرف مواد با سامانه رایورز

ورزش سپری قوی مقابل سرطان

تامین واکسن از شرکت آسترازنکا / روی اروپایی ها نمی توانیم حساب کنیم

فوت 2 بیمار کرونایی در اردبیل/ 31 بیمار جدید بستری شدند

تفاوت مسمویت از آلودگی هوا با علائم کرونا

چرا بیماری لثه منجر به مشکلات قلبی می شود؟

جزییات آموزش و امتحانات مجازی دانشجویان در ترم پاییز

جزییات آموزش و امتحانات مجازی دانشجویان در ترم پاییز