مطالب مرتبط:
سید حسن نصرالله: غرب دست از حمایت از تکفیری ها بردارد
سید حسن نصرالله: غرب از حمایت تکفیری ها دست بردارد
سید حسن نصرالله: غرب دست از حمایت از تکفیری ها بردارد
نصرالله: کشورهای غربی حمایت از گروه های تکفیری را متوقف کنند
نصرالله: کشورهای غربی حمایت از گروه های تکفیری را متوقف کنند
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 10 آبان 1399 ساعت 00:552020-10-30سياسي

نصرالله: غرب از حمایت تکفیری ها دست بردارد


غرب از حمایت تکفیری ها دست بردارد خبرگزاری فارس: «سید حسن نصرالله»، دبیرکل جنبش حزب الله لبنان جمعه شب به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) درباره تحولات منطقه و جهان سخنرانی کرد.

- خبرگزاری فارس: سید حسن نصرالله ، دبیرکل جنبش حزب الله لبنان جمعه شب به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) درباره تحولات منطقه و جهان سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود این مناسبت و میلاد امام جعفر صادق (ع) را به همه مسلمانان جهان تبریک و تهنیت گفت و اظهار داشت که علاوه بر اشاره کوتاه به دوره ولادت پیامبر (ص) در مورد مسائل سیاسی نیز سخنرانی می کند.

دبیرکل حزب الله لبنان، قرآن را معجره پیامبر (ص) و دستاورد ایشان را دستاورد انسانی در جامعه آن روز مکه، مدینه و شبه جزیره عرب دانست و گفت که پیامبر در زمینه عبادت (تبدیل بت پرستی به یکتاپرستی)، ارزش های انسانی و اخلاقی و نظم و انضباط در جامعه آن روز شبه جزیره عرب دستاوردهای زیادی را محقق کرد.

او با اشاره به شخصیت پیامبر اکرم (ص) و ارزش های انسانی و اخلاقی که به ارمغان آورد، اظهار داشت که مسلمانان به هیچ وجه حاضر نمی شوند به پیامبرشان توهین شود.

سید حسن نصرالله گفت که مشکل قضایای اخیر در فرانسه، مقامات این کشور هستند.

او گفت که در این قضیه به دنبال حل مشکل هست نه به دنبال تشدید کردن تقابل ها.

حادثه نیس محکوم است دبیرکل حزب الله لبنان حمله دیروز در شهر نیس را محکوم کرد و گفت که اسلام، گروه های اسلامی این گونه اقدامات را و اقدامات مشابه آن چه در گذشته و چه در آینده را محکوم کردند و این گونه حملات مردود است.

او گفت که مقامات فرانسه یا دیگران حق ندارند مسئولیت این گونه اقدامات را بر عهده دین و سایر اتباع آن دین بدانند و این گونه حرکات نادرست، غیر اخلاقی و غیر قانونی است.

سید حسن نصرالله گفت که باید در این مواقع باید همان فرد را باید مسئول این گونه اقدامات دانست ولو انگیزه او دینی باشد.

او گفت که اگر فردی مسیحی یا غیره چنین اقدامی بکند، این گونه رفتار را به پای دین مسیحیت یا نعوذ بالله به اسم حضرت عیسی (ع) نوشت؟ نباید عمل فردی را به دین او و اتباع آن دین تعمیم داد او گفت: اگر کسی اقدام تروریستی و یا از تروریسم حمایت می کند، او تروریست است نه فرد دیگر.

مقامات فرانسه حق ندارند از تروریسم اسلامی یا فاشیسم اسلامی سخن بگویند .

دبیرکل حزب الله به اقدامات و جنایت های دولت های آمریکا در دنیا اشاره کرد و گفت که آیا می توان همه این اقدامات را به پای مسیحیت و مسیحیان نوشت و گفت که آیا درست است که بگوییم تروریسم آمریکایی، تروریسم مسیحی است؟ غربی ها برای اهانت، بهانه تراشی نکنند او اظهارات برخی از غربی ها در توجیه اهانت به پیامبر (ص) را مردود دانست و گفت که آن ها می گویند خود مسلمانان با اقدامات و اظهارات خود به پیامبرشان اهانت می کنند.

سید حسن نصرالله گفت که اگر برخی از مسلمانان به اسلام بدی کردند این مسئله به هیچ کسی حق نمی دهد که به این دین اهانت و بدی کند .

سید حسن نصرالله به حمایت های غرب از تفکر تکفیری در منطقه و جهان اسلامی اشاره کرد و گفت که کشورهای غربی از تفکر تکفیری و تروریستی ای که صرفا به دلیل اختلاف فکری دست به کشتار می زند، حمایت کرده اند.

او گفت: شما مسئولان در فرانسه یا آمریکا از آن حمایت کرده اید .

دبیرکل حزب الله در ادامه افزود: گرفتن ویزای کشور شما سخت است اما برای این افراد، رفتن به سوریه و عراق را تسهیل کردید؛ شما تجهیز و سفر این افراد را [که در کشورهای شما زندگی می کردند] تسهیل کردید او با بیان اینکه غرب باید قبل از هر چیز درباره مسئولیت خود در قبال چنین گروه های تکفیری تحقیق کند، اظهار داشت که جنایت های گروه های تکفیری و تروریستی مانند داعش هیچ ارتباطی به پیامبر (ص) و امت اسلامی ندارد.

حمایت از تکفیری ها قبل از همه، تهدیدی برای اروپاست دبیرکل حزب الله لبنان گفت که حمایت های کشورهای غرب از تروریسم و گروه های تکفیری و استفاده از آن ها متوقف شود.

او گفت که اسناد و شواهد زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه مقامات فرانسه آزادی بیان را که رییس جمهور این کشور از آن دم می زند و مدعی دفاع از آن است، در مسائلی با حساسیت کمتر از اهانت به پیامبر اسلام، سرکوب کرده و زیر پا گذاشته اند.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه حمایت از تکفیری ها تهدید بزرگ برای اروپاست، تأکید کرد: شما [مسئولان غربی] از این افراد حمایت نکنید زیرا نتیجه به خودتان برمیگردد و آنچه در سوریه و عراق و دیگر کشورها انجام دادند، به سوی خودتان بازخواهد گشت .

نصرالله: اگر آزادی بیان است، بگویید با روژه گارودی چه کردید؟ سید حسن نصرالله گفت که روژه گارودی ، فیلسوف و نویسنده و استاد دانشگاه فرانسه با طرح موضوعی آکادمیک در مورد سوء استفاده از هولوکاست (کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم) به زندان افتاد؛ برای اینکه هرگاه مسئله و موضعی علیه اسراییل باشد، آزادی بیان در فرانسه متوقف میشود و مثالی از این دست در این کشور اروپایی زیاد است.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: روژه گارودی را ببینید.

آنچه این مرد انجام داد یک کتاب پژوهشی درباره هولوکاست انجام داد.

گارودی فقط یک پژوهش آکادمیک انجام داد .

نه تمسخر کرد نه اهانت کرد بلکه فقط یک موضوع مهم را که در اروپا مطرح بود، بررسی کرد .

او با طرح این پرسش گه چرا آزادی بیان فقط در یهودستیزی متوقف شود، خواستار بازنگری در مفهوم آزادی بیان مورد نظر غربی ها شد.

در آزادی بیان ادعایی خود منصف باشید سید حسن نصرالله با بیان اینکه هیچ مسلمانی اهانت به پیامبر خود را قبول نمی کند، از غربی ها خواست جلوی اهانت ها را بگیرند و مشکلات را ریشه ای حل کنند.

او افزود: عادل و منصف باشید.

آزادی بیان را آنطور که درباره غیرمسلمانان اجرا می کنید، درباره مسلمانان نیز اجرا کنید .

اهانت به ادیان و انبیاء جُرم انگاشته شود دبیرکل حزب الله لبنان به اظهارات و پیشنهاد اخیر شیخ الازهر مصر که خواستار تصویب قانون بین المللی در محکوم کردن اهانت ها به ادیان و پیامبران و جرم دانستن آن شده بود، اظهار داشت که می توان پیشنهاد شیخ الازهر را در دستور کار قرار داد و از تداوم اهانت و اقدامات تحریک آمیز جلوگیری کرد.

دبیرکل حزب الله به راهپیمایی میلیونی مردم یمن در شهر صنعاء اشاره کرد و گفت که آن ها به رغم جنگ چندساله علیه کشورشان، محاصره و گرسنگی ای که بر یمن تحمیل شده، برای مولد نبوی شریف به خیابان ها می آیند و از او در برابر اهانت حمایت و دفاع می کنند.

نصرالله: در موضوع دفاع از فلسطین و پیامبر از یمنی ها یاد یگیرد او گفت که یمنی ها هیچ یک از این موارد را برای عدم حمایت از پیامبرشان بهانه نمی کنند و از آرمان فلسطین دفاع می کنند و موضع آن ها در حمایت از این آرمان، حجت را بر همه کسانی که در این قضیه سکوت اختیار کرده اند، اتمام می کند.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: آیا این حضور مردم یمن در حمایت از پیامبرشان معنادار نیست؟ این مردم غریب که همچنان از آرمان و ملت فلسطین حمایت می کنند در حالی که خودشان در جنگ و محاصره هستند .

تشکیل جریان عربی برای حمایت از یمن سید حسن نصرالله گفت: باید جریان بزرگی در جهان عرب برای پایان دادن به جنگ ظالمانه علیه یمن تشکیل شود و این کمترین چیزی است که می توان انجام داد .

برای تسهیل در تشکیل دولت جدید آماده ایم او به تحولات لبنان نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد که نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه (سعد الحریری) با همکاری با رییس جمهور بتواند سریعا دولت جدید را تشکیل دهد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه زمان اختلافات نیست، گفت که حزب الله در این راستا همکاری خواهد کرد و تشکیل دولت جدید به نخست وزیری الحریری را تسهیل خواهد کرد.

دبیرکل حزب الله از افزایش میزان مبتلایان به کرونا" نیز ابراز نگرانی کرد و گفت: هرگونه تساهل در مقابله با کرونا در سطح فردی غیراخلاقی، غیرشرعی و غیرانسانی و حرام است .


کلید واژه ها: سید حسن نصرالله - حزب الله لبنان - حسن نصرالله - نصرالله - الله - سخنرانی - تحولات منطقه - حزب الله - سید حسن - دبیرکل - مناسبت - پیامبر - رسول اکرم - تکفیری ها - خبرگزاری - میلاد - لبنان - دبیرکل حزب الله - دستاورد - امام جعفر صادق - تکفیری - جهان - مسائل سیاسی - منطقه - حمایت - پرستی - شبه جزیره - جنبش - مسلمانان - رسول

آخرین اخبار سرویس:
تحریم ها لغو نشود اجرای پروتکل الحاقی را متوقف می کنیم

8 شهرستان استان سمنان در وضعیت نارنجی/ هیچ شهری قرمز نیست

30 زندانی جرائم غیرعمد در آذربایجان شرقی آزاد شدند

بازداشت 10 وکیل و کارچاق کن در حوزه دیوان عدالت اداری

رمزگشایی از قتل هایی که سال 1358 در تهران رخ داد

پرویز شهادت محسن فخری زاده را تسلیت گفت

تسلیت فراکسیون ایثارگران مجلس برای درگذشت شهیدی

در سوگ فخر علمی ایران | انتظار مردم چهارمحال و بختیاری برای گرفتن انتقامی سخت / پاسخ کوبنده به دشمن بدهید + فیلم

توضیحات دادستان کل کشور درباره تمدید قراردادهای اجاره مسکن در دوران کرونا و استثنائات آن

انتقاد نماینده روسیه در سازمان بین المللی به طرح توقف اجرای پروتکل الحاقی از سوی ایران

وزیر اطلاعات: در جریان بررسی ترور شهید فخری زاده به سرنخ های زیادی رسیدیم

پرویز شهادت محسن فخری زاده را تسلیت گفت

فراخون مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی برای جذب ایده های نو

برگزاری مراسم تشییع 2 شهید نیروی انتظامی در شیراز

مناسب سازی شهری در خیابان مسجد جامع و برج ساعت یزد

سفارت ایران در تاجیکستان: ترور شهید فخری زاده نقض آشکار حقوق بین الملل است

ببینید | پاسخ مجری سرشناس شبکه لندنی به یاوه گویی ها در مورد ترور دانشمند هسته ای ایران

راه اندازی رسانه فرهنگی-اجتماعی حوزه بانوان کارآفرین

یک مقام روسیه خواستار ادامه اجرای پروتکل الحاقی ازسوی ایران شد

جهانگیری: بهینه سازی مصرف انرژی از مسیرهای مهم توسعه کشور است

خطیب زاده: سیاست خارجی ایران در قبال همسایگانش دچار تغییر نخواهد شد

تصاویر | دختر شجاع بدلکار ایرانی

اقشار مختلف در گناوه اقدام تروریست ها را محکوم کردند

برگزاری طرح «شکوه مادری» در کرمانشاه

سرنخ ‎هایی از عاملان اقدام تروریستی به دست آمده است

شهید مدرس؛ الگوی عدالت خواهی و انقلابی گری مجلس/ رییس مجمع نمایندگان بوشهر: باید منش این عالم مجاهد را دنبال کنیم

امید بستن به رفع تحریم با مذاکره خطاست| تحریم و ترور دو روی یک سکه هستند| دشمن فقط منطق قدرت را می شناسد| جریان تحریف در حال القای ترس در برابر دشمن است

نشست کرونا درجان 22 چهارمحالی

یک مقام روسیه خواستار ادامه اجرای پروتکل الحاقی ازسوی ایران شد

شمخانی: دستگاه های اطلاعاتی می دانستند قرار است در آن محل عملیات ترور علیه شهید فخری زاده انجام شود/ هیچ فردی در صحنه حضور نداشت

صدور مفاصا حساب ماده 38 قانون تامین اجتماعی در قم غیرحضوری شد

استاندار: تمام شهرستان های قرمز استان سمنان به رنگ نارنجی درآمدند

تصاویر/ مراسم تدفین شهید محسن فخری زاده در امام زاده صالح (ع)

برگزاری مسابقه «میرزا، سردار جنگل» در گیلان

1000 زندانی جرایم غیرعمدمالی با مشارکت سازمان بسیج حقوقدانان آزاد شدند

توصیحات دادستان کل کشور درباره تمدید قراردادهای اجاره مسکن در دوران کرونا و استثنائات آن

سازمان زندان ها برای موفقیت در تادیب و تربیت زندانیان نیازمند بودجه است

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار به صورت مجازی

تأکید رهبری بر ایجاد ظرفیت های تولیدی و از بین بردن قاچاق کالا است

برگزاری یادواره شهدای روستاهای «چناربن» و «میانگله»

پیشنهادهای ایران به کشورهای اسلامی برای مهار کرونا در گردشگری

توضیحات کمالوندی درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در کمیسیون انرژی

صالحی: کرونا را می توان از طریق افکارعمومی مدیریت کرد

آیت الله سید حسن مدرس که بود؟ + عکس و زندگینامه

برگزاری مسابقه «میرزا، سردار جنگل» در گیلان

تعبیر خواب دلفین بزرگ ، معنی دیدن دلفین بزرگ در خواب های ما چیست

سردار حاجی زاده: دست از انتقام بر نخواهیم داشت

توزیع 5 هزار کیلوگرم گوشت مرغ در محله هرندی تهران

توصیحات دادستان کل کشور درباره تمدید قراردادهای اجاره مسکن در دوران کرونا و استثنائات آن

واقعیت هایی درباره دوره های دیجیتال مارکتینگ در ایران

تجمع اعتراض آمیز طلاب بندرعباس در محکومیت ترور شهید فخری زاده

صدور 1790 فقره کیفرخواست برای سردفتران و دفتریاران

فضائل زیارت آل یاسین

جامعه المصطفی العالمیه: ترور دانشمند هسته ای ایران خللی در پایداری و پایمردی پیروان انقلاب اسلامی ایجاد نخواهد کرد

نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات پوری حسینی

10 وکیل و کارچاق کن در حوزه دیوان عدالت بازداشت شدند

وزیر اطلاعات: در رابطه با ترور شهید فخری زاده به سرنخ های زیادی رسیدیم

4700 بازدید از واحدهای صنفی سیستان وبلوچستان انجام شد

پلیس مردم را نسبت به ناهنجاری ها حساس کند

مراسم تدفین پیکر مطهر شهید فخری زاده در امامزاده صالح (ع) تهران

روایت شمخانی از نحوه ترور شهید فخری زاده

نحوه ترور شهید فخری زاده از زبان شمخانی

خبر تلخ برای استقلالی ها/ شیخ دیاباته سه هفته از میادین دور شد

دهمین همایش علمی سلامت روان و رسانه برگزار می شود

شمخانی: عملیات ترور شهید با تجهیزات الکترونیکی انجام شد

داماد متخلف به توزیع ماسک رایگان محکوم شد

وزیر کشور: به خاطر 3 درصد، مجبوریم 97 درصد مردم را محدود کنیم

مرحله کشوری جشنواره قرآنی هدهد در چهارمحال وبختیاری آغاز شد

داماد عجب شیری به توزیع ماسک رایگان محکوم شد

عبای بوشهر به عنوان صنایع دستی برتر جهان انتخاب شد

توضیحات کمالوندی درباره طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها در کمیسیون انرژی

ترور ناجوانمردانه «شهید فخری زاده» بی پاسخ نمی ماند

استاندار خراسان شمالی: قوانین مجلس زندگی را بر مردم آسان می کند

پیشنهادهای ایران به کشورهای اسلامی برای مهار کرونا در گردشگری

بازداشت 27 وکیل، کارچاق کن و کارمند قضایی توسط حفاظت اطلاعات قوه قضاییه

تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی و لغو تحریم ها / فردا جلسه اضطراری و فوق العاده ای تشکیل می دهیم

حضور نماینده ولی فقیه در استان خوزستان در منازل آب گرفته مردم اهواز + فیلم

استثنائات تعیین شده برای اجرای «دستورالعمل تمدید قرارداد های اجاره مسکن در دوران کرونا» به شورای حل اختلاف ابلاغ شد

عبای بوشهر به عنوان صنایع دستی برتر جهان انتخاب شد

مرحله کشوری بخش معارفی جشنواره قرآنی هدهد در چهارمحال وبختیاری آغاز شد

مطالبات مردم در زمینه معیشت برآورده نشده است/ باید از تمام مسوولان و نمایندگان مطالبه گری شود

مراسم تشییع و وداع با پیکر شهید فخری زاده در ستاد وزارت دفاع

آخرین وداع با دانشمند هسته ای و دفاعی

عکس های منتخب/گرفتار شدن اهواز در سیلاب از دریچه دوربین«محمد آهنگر»

خداحافظی تلخ خانواده شهید محسن فخری زاده در امام زاده صالح

تعبیر خواب مارمولک قرمز ، زیاد در خانه و ترسیدن از نظر امام صادق

اهدای جهیزیه توسط گروه جهادی خادمین فاطمی

تأکید رهبری بر ایجاد ظرفیت های تولیدی و از بین بردن قاچاق کالا است

رصد و پایش وضعیت واحدهای اورژانس در ایستگاه های مترو

مدیر جامعه الزهرا: ترور شهید فخری زاده عزم ملت را در ادامه مسیر بر حقشان استوارتر می کند

چند نکته کمتر شنیده شده درباره شهید مدرس

دومین جلسه شورای سیاستگذاری ادیان حوزه های علمیه برگزار شد

برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار به صورت مجازی

گزارش رییس سازمان بیمه سلامت در کمیسیون بهداشت

سفارت ایران در تاجیکستان: ترور شهید فخری زاده نقض آشکار حقوق بین الملل است 

سردار حاجی زاده: دشمنان دست به خودکشی زدند/ قطعا تقاص خواهند داد

یارانه و کمک معیشت، فقر را از بین نبرد

بولتن آمریکایی دانشمندان اتمی، ترور فخری زاده را »استیصال مهاجم« دانست

یک زن مدیر اجرای احکام دادگاه خانواده کرج شد

همکاری اصناف و مردم رشت در اجرای محدودیت ها؛ دستگاه های اجرایی برای اجرای طرح شهید سلیمانی در رشت همکاری کامل داشته باشند

نصرالله: غرب از حمایت تکفیری ها دست بردارد

نصرالله: غرب از حمایت تکفیری ها دست بردارد