مطالب مرتبط:
سید حسن نصرالله: غرب دست از حمایت از تکفیری ها بردارد
سید حسن نصرالله: غرب از حمایت تکفیری ها دست بردارد
سید حسن نصرالله: غرب دست از حمایت از تکفیری ها بردارد
نصرالله: کشورهای غربی حمایت از گروه های تکفیری را متوقف کنند
نصرالله: کشورهای غربی حمایت از گروه های تکفیری را متوقف کنند
-103 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 10 آبان 1399 ساعت 00:552020-10-30سياسي

نصرالله: غرب از حمایت تکفیری ها دست بردارد


غرب از حمایت تکفیری ها دست بردارد خبرگزاری فارس: «سید حسن نصرالله»، دبیرکل جنبش حزب الله لبنان جمعه شب به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) درباره تحولات منطقه و جهان سخنرانی کرد.

- خبرگزاری فارس: سید حسن نصرالله ، دبیرکل جنبش حزب الله لبنان جمعه شب به مناسبت میلاد رسول اکرم (ص) درباره تحولات منطقه و جهان سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود این مناسبت و میلاد امام جعفر صادق (ع) را به همه مسلمانان جهان تبریک و تهنیت گفت و اظهار داشت که علاوه بر اشاره کوتاه به دوره ولادت پیامبر (ص) در مورد مسائل سیاسی نیز سخنرانی می کند.

دبیرکل حزب الله لبنان، قرآن را معجره پیامبر (ص) و دستاورد ایشان را دستاورد انسانی در جامعه آن روز مکه، مدینه و شبه جزیره عرب دانست و گفت که پیامبر در زمینه عبادت (تبدیل بت پرستی به یکتاپرستی)، ارزش های انسانی و اخلاقی و نظم و انضباط در جامعه آن روز شبه جزیره عرب دستاوردهای زیادی را محقق کرد.

او با اشاره به شخصیت پیامبر اکرم (ص) و ارزش های انسانی و اخلاقی که به ارمغان آورد، اظهار داشت که مسلمانان به هیچ وجه حاضر نمی شوند به پیامبرشان توهین شود.

سید حسن نصرالله گفت که مشکل قضایای اخیر در فرانسه، مقامات این کشور هستند.

او گفت که در این قضیه به دنبال حل مشکل هست نه به دنبال تشدید کردن تقابل ها.

حادثه نیس محکوم است دبیرکل حزب الله لبنان حمله دیروز در شهر نیس را محکوم کرد و گفت که اسلام، گروه های اسلامی این گونه اقدامات را و اقدامات مشابه آن چه در گذشته و چه در آینده را محکوم کردند و این گونه حملات مردود است.

او گفت که مقامات فرانسه یا دیگران حق ندارند مسئولیت این گونه اقدامات را بر عهده دین و سایر اتباع آن دین بدانند و این گونه حرکات نادرست، غیر اخلاقی و غیر قانونی است.

سید حسن نصرالله گفت که باید در این مواقع باید همان فرد را باید مسئول این گونه اقدامات دانست ولو انگیزه او دینی باشد.

او گفت که اگر فردی مسیحی یا غیره چنین اقدامی بکند، این گونه رفتار را به پای دین مسیحیت یا نعوذ بالله به اسم حضرت عیسی (ع) نوشت؟ نباید عمل فردی را به دین او و اتباع آن دین تعمیم داد او گفت: اگر کسی اقدام تروریستی و یا از تروریسم حمایت می کند، او تروریست است نه فرد دیگر.

مقامات فرانسه حق ندارند از تروریسم اسلامی یا فاشیسم اسلامی سخن بگویند .

دبیرکل حزب الله به اقدامات و جنایت های دولت های آمریکا در دنیا اشاره کرد و گفت که آیا می توان همه این اقدامات را به پای مسیحیت و مسیحیان نوشت و گفت که آیا درست است که بگوییم تروریسم آمریکایی، تروریسم مسیحی است؟ غربی ها برای اهانت، بهانه تراشی نکنند او اظهارات برخی از غربی ها در توجیه اهانت به پیامبر (ص) را مردود دانست و گفت که آن ها می گویند خود مسلمانان با اقدامات و اظهارات خود به پیامبرشان اهانت می کنند.

سید حسن نصرالله گفت که اگر برخی از مسلمانان به اسلام بدی کردند این مسئله به هیچ کسی حق نمی دهد که به این دین اهانت و بدی کند .

سید حسن نصرالله به حمایت های غرب از تفکر تکفیری در منطقه و جهان اسلامی اشاره کرد و گفت که کشورهای غربی از تفکر تکفیری و تروریستی ای که صرفا به دلیل اختلاف فکری دست به کشتار می زند، حمایت کرده اند.

او گفت: شما مسئولان در فرانسه یا آمریکا از آن حمایت کرده اید .

دبیرکل حزب الله در ادامه افزود: گرفتن ویزای کشور شما سخت است اما برای این افراد، رفتن به سوریه و عراق را تسهیل کردید؛ شما تجهیز و سفر این افراد را [که در کشورهای شما زندگی می کردند] تسهیل کردید او با بیان اینکه غرب باید قبل از هر چیز درباره مسئولیت خود در قبال چنین گروه های تکفیری تحقیق کند، اظهار داشت که جنایت های گروه های تکفیری و تروریستی مانند داعش هیچ ارتباطی به پیامبر (ص) و امت اسلامی ندارد.

حمایت از تکفیری ها قبل از همه، تهدیدی برای اروپاست دبیرکل حزب الله لبنان گفت که حمایت های کشورهای غرب از تروریسم و گروه های تکفیری و استفاده از آن ها متوقف شود.

او گفت که اسناد و شواهد زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه مقامات فرانسه آزادی بیان را که رییس جمهور این کشور از آن دم می زند و مدعی دفاع از آن است، در مسائلی با حساسیت کمتر از اهانت به پیامبر اسلام، سرکوب کرده و زیر پا گذاشته اند.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه حمایت از تکفیری ها تهدید بزرگ برای اروپاست، تأکید کرد: شما [مسئولان غربی] از این افراد حمایت نکنید زیرا نتیجه به خودتان برمیگردد و آنچه در سوریه و عراق و دیگر کشورها انجام دادند، به سوی خودتان بازخواهد گشت .

نصرالله: اگر آزادی بیان است، بگویید با روژه گارودی چه کردید؟ سید حسن نصرالله گفت که روژه گارودی ، فیلسوف و نویسنده و استاد دانشگاه فرانسه با طرح موضوعی آکادمیک در مورد سوء استفاده از هولوکاست (کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم) به زندان افتاد؛ برای اینکه هرگاه مسئله و موضعی علیه اسراییل باشد، آزادی بیان در فرانسه متوقف میشود و مثالی از این دست در این کشور اروپایی زیاد است.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: روژه گارودی را ببینید.

آنچه این مرد انجام داد یک کتاب پژوهشی درباره هولوکاست انجام داد.

گارودی فقط یک پژوهش آکادمیک انجام داد .

نه تمسخر کرد نه اهانت کرد بلکه فقط یک موضوع مهم را که در اروپا مطرح بود، بررسی کرد .

او با طرح این پرسش گه چرا آزادی بیان فقط در یهودستیزی متوقف شود، خواستار بازنگری در مفهوم آزادی بیان مورد نظر غربی ها شد.

در آزادی بیان ادعایی خود منصف باشید سید حسن نصرالله با بیان اینکه هیچ مسلمانی اهانت به پیامبر خود را قبول نمی کند، از غربی ها خواست جلوی اهانت ها را بگیرند و مشکلات را ریشه ای حل کنند.

او افزود: عادل و منصف باشید.

آزادی بیان را آنطور که درباره غیرمسلمانان اجرا می کنید، درباره مسلمانان نیز اجرا کنید .

اهانت به ادیان و انبیاء جُرم انگاشته شود دبیرکل حزب الله لبنان به اظهارات و پیشنهاد اخیر شیخ الازهر مصر که خواستار تصویب قانون بین المللی در محکوم کردن اهانت ها به ادیان و پیامبران و جرم دانستن آن شده بود، اظهار داشت که می توان پیشنهاد شیخ الازهر را در دستور کار قرار داد و از تداوم اهانت و اقدامات تحریک آمیز جلوگیری کرد.

دبیرکل حزب الله به راهپیمایی میلیونی مردم یمن در شهر صنعاء اشاره کرد و گفت که آن ها به رغم جنگ چندساله علیه کشورشان، محاصره و گرسنگی ای که بر یمن تحمیل شده، برای مولد نبوی شریف به خیابان ها می آیند و از او در برابر اهانت حمایت و دفاع می کنند.

نصرالله: در موضوع دفاع از فلسطین و پیامبر از یمنی ها یاد یگیرد او گفت که یمنی ها هیچ یک از این موارد را برای عدم حمایت از پیامبرشان بهانه نمی کنند و از آرمان فلسطین دفاع می کنند و موضع آن ها در حمایت از این آرمان، حجت را بر همه کسانی که در این قضیه سکوت اختیار کرده اند، اتمام می کند.

دبیرکل حزب الله ادامه داد: آیا این حضور مردم یمن در حمایت از پیامبرشان معنادار نیست؟ این مردم غریب که همچنان از آرمان و ملت فلسطین حمایت می کنند در حالی که خودشان در جنگ و محاصره هستند .

تشکیل جریان عربی برای حمایت از یمن سید حسن نصرالله گفت: باید جریان بزرگی در جهان عرب برای پایان دادن به جنگ ظالمانه علیه یمن تشکیل شود و این کمترین چیزی است که می توان انجام داد .

برای تسهیل در تشکیل دولت جدید آماده ایم او به تحولات لبنان نیز اشاره و ابراز امیدواری کرد که نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه (سعد الحریری) با همکاری با رییس جمهور بتواند سریعا دولت جدید را تشکیل دهد.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه زمان اختلافات نیست، گفت که حزب الله در این راستا همکاری خواهد کرد و تشکیل دولت جدید به نخست وزیری الحریری را تسهیل خواهد کرد.

دبیرکل حزب الله از افزایش میزان مبتلایان به کرونا" نیز ابراز نگرانی کرد و گفت: هرگونه تساهل در مقابله با کرونا در سطح فردی غیراخلاقی، غیرشرعی و غیرانسانی و حرام است .


کلید واژه ها: سید حسن نصرالله - حزب الله لبنان - حسن نصرالله - نصرالله - الله - سخنرانی - تحولات منطقه - حزب الله - سید حسن - دبیرکل - مناسبت - پیامبر - رسول اکرم - تکفیری ها - خبرگزاری - میلاد - لبنان - دبیرکل حزب الله - دستاورد - امام جعفر صادق - تکفیری - جهان - مسائل سیاسی - منطقه - حمایت - پرستی - شبه جزیره - جنبش - مسلمانان - رسول

آخرین اخبار سرویس:
مالیات برخانه های خالی درایستگاه اخر

نتایج دامن زدن به اختلافات علمی و سیاسی در بحران کرونا

کمک دانشجویان بسیجی گلستان به دانش آموزان نیازمند فاقد دسترسی به فضای مجازی

روایت خواندنی رویارویی غیرمستقیم صدام با شهید آبشناسان

وضعیت تعطیلی تمام ادارات درهفته اینده

توییتر قابلیت برچسب خطر پست ها را گسترش می دهد

همه شهدای هسته ای/ وقتی با هر شهید، پیشرفت هسته ای شتاب می گیرد

دفاع از سلامت با افزایش مشارکت مردم

شهادتی که به جامعه علمی کشور آبرو داد

دفاع از سلامت با افزایش مشارکت مردم

قیررایگان درقانون جدیدغیرقابل فروش است

شورای نگهبان طرح تامین قیربرای پروژه های عمرانی راتاییدکرد

ترور فخری زاده شدت ترس دشمنان ملت ایران را نشان می دهد

پیشنهادطرح اصلاح قانون شرح وظایف سازمان بنادر درمجلس

پیام تسلیت نماینده دائم ایران در نزد سازمان های بین المللی

شهادت رییس سازمان پژوهش ونواوری وزارت دفاع درجریان عملیات تروریستی

سفیر ایران در یمن:باشهادت امثال شهید فخری زاده راه پیشرفت علمی ایران متوقف نخواهد شد

شیخ نعیم قاسم: ترور دانشمند هسته ای ایران بخشی از جنگ علیه آزادگان منطقه است

اینفوگرافیک | شهید فخری زاده که بود؟

سیدحسن خمینی: ترور شهید فخری زاده پاسخی در خور خواهد یافت

وزیر خارجه یمن ترور فخری زاده را محکوم کرد

وزیر خارجه یمن ترور فخری زاده را محکوم کرد

اقدامات تروریستی خللی در اراده راسخ و ایستادگی مردم ایران وارد نخواهد کرد

آن ها در حالی که خودشان بیشترین دخالت های نادرست را در مسائل منطقه دارند به ما می گویند در منطقه دخالت نکنید

ونزوئلا حادثه ترور دانشمند ایرانی را محکوم کرد

حدیث روز | با خدا باش پادشاهی کن

دخالت نماینده سابق اصفهان در انتصابات دولتی/ تأمین اجتماعی همچنان در تلاطم و بلاتکلیفی

کیهان: آرامشان نگذارید که آرامتان نمی گذارند! /موساد و تروریسم سازمان یافته/دولت آینده با چه مردمی روبه روست؟

چرا بدترین عملکرد اقتصادی جهان؟

شرح و تفسیر خطبه 149 نهج البلاغه

اینفوگرافی: کدام دانشمندان ایرانی ترور شدند؟

رهبر انقلاب: قصد جنگ نداریم اما...

خون شهید«فخری زاده» گریبان عاملان شهادت این دانشمند را خواهد گرفت

سفیر ایران در یمن:باشهادت امثال شهید فخری زاده راه پیشرفت علمی ایران متوقف نخواهد شد

برگزاری دوره های مربی گری و داوری بدمینتون در اردبیل

ترور برای عدم احیای دیپلماسی دولت بایدن با ایران

ترور شهید فخری زاده از زبونی و خاری دشمنان قسم خورده کشورمان است

واکنش جهاد اسلامی فلسطین به ترور شهید فخری زاده

شبکه های HD را چگونه دریافت کنیم؟

انتقاد انجمن مامایی از تصمیم ثبت احوال

ترور شهید فخری زاده داغ شهادت حاج قاسم سلیمانی را تازه کرد

تروریسم واضح دولتی علیه دانشمند برجسته ما، نقض آشکار قوانین بین المللی است

سیدحسن خمینی: ترور شهید فخری زاده پاسخی در خور خواهد یافت

تصاویری از شهید دکتر فخری زاده

شهید فخری زاده چه نقشی در مبارزه با کرونا داشت؟

به زودی عاملان ترور شهید فخری زاده به سزای خود خواهند رسید

درخواست وکیل ترامپ برای مسئولیت پذیری شبکه های اجتماعی

واکنش مداح مشهور به ترور شهید محسن فخری زاده

درخواست جواد امام در پی ترور شهید فخری زاده: باید خط نفوذ را جدی گرفت و آماده مقابله با تهدیدات محتمل دیگر بود

انصارالله یمن شهادت دانشمند ایرانی را تسلیت گفت

یوسفی: باید باور کرد که دشمنان قابل اعتماد نبوده و امیدی به آن ها نیست

رییس اسبق سیا: ترور فخری زاده، اقدامی جنایتکارانه بود

چالش جدی بایدن برای بازگشت به برجام

واکنش وزیر کشور به ترور فخری زاده

یوسفی: باید باور کرد که دشمنان قابل اعتماد نبوده و امیدی به آن ها نیست

پیش از تنظیم قرارداد اجاره به این نکات توجه کنید

اقدامات تروریستی هیچ خللی در اراده راسخ مردم ایران وارد نخواهدکرد

مشخص شدن مجری جدید قرارداد دندانپزشکی مخابرات ایران

کلاهبرداری، اتهام جدید دادستانی سوییس علیه بلاتر و پلاتینی

تحرکات ناجوانمردانه و اقدامات تروریستی هیچ خللی در اراده راسخ و ایستادگی مردم ایران وارد نخواهد کرد

وزیر اقتصاد ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد

ایران در مورد ترور دکتر فخری زاده به شورای امنیت نوشت/ اخطار جدی به آمریکا و رژیم صهیونیستی

وزیر جهاد کشاورزی شهادت فخری زاده را تسلیت گفت

وزیر اقتصاد ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد

وزیر جهاد کشاورزی شهادت فخری زاده را تسلیت گفت

ایران، آمریکا و اسراییل را در ترور شهید فخری زاده مسئول دانست

استاندار لرستان شهادت شهید «محسن فخری زاده» را تسلیت گفت

به زودی عاملان ترور شهید فخری زاده به سزای خود خواهند رسید

تعطیلی ادارات آموزش و پرورش در بوشهر /تمدید آموزش مجازی در مدارس

مفتی جعفری لبنان شهادت فخری زاده را تسلیت گفت

ایران، آمریکا و اسراییل را در ترور شهید فخری زاده مسئول دانست

پیام دادستان کل در پی ترور محسن فخری زاده

ترور شهید فخری زاده داغ شهادت حاج قاسم سلیمانی را تازه کرد

نیروی کارآمد و مدیران توانمند هدف اول آماج ترورهای بزدلانه هستند

ونزوئلا ترور محسن فخری زاده را محکوم کرد

پیام ایران به شورای امنیت سازمان ملل درباره شهادت فخری زاده

جزییات تعطیلی ادارات و فعالیت بانک ها در قزوین

قاتلان شهید فخری زاده را پشیمان خواهیم کرد

مفتی جعفری لبنان شهادت فخری زاده را تسلیت گفت

راه شهید «فخری زاده» هرگز متوقف نخواهد شد

تعطیلی تمام ادارات استان مرکزی در شهر های قرمز

6 تصویر نزدیک از صحنه ترور شهید محسن فخری زاده

گوترش و شورای امنیت، ترور دانشمند ایرانی را محکوم کنند

حزب کار برای ورود به انتخابات منتظر نظر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است

واکنش های توییتری به ترور شهید محسن فخری زاده

دستگاه های امنیتی با سرعت عوامل ترور را شناسایی کنند

راهی که سلیمانی ها و فخری زاده ها شروع کردند هرگز متوقف نخواهد شد

حزب کار برای ورود به انتخابات منتظر نظر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات است

دستگاه های اطلاعاتی با سرعت عوامل ترور را شناسایی کنند

فرمانده کل سپاه: انتقام در دستور کار قرار گرفت

توضیحات تخت روانچی درباره عامل ترور شهید محسن فخری زاده

وزیر خارجه یمن: ترور، نشانه شدت ترس دشمنان ملت ایران است

اهمیت برنامه ریزی استراتژیک برای رسیدن به موفقیت

راهی که سلیمانی ها و فخری زاده ها شروع کرده اند هرگز متوقف نخواهد شد

فخری زاده مرد شماره یک هسته ای ایران بود

مطالبه مهریه در مسیری سخت

مسئولان با برنامه صحیح و مدیریت کارآمد موجب رفع گرانی ها شوند

واکنش گوترش به موضوع ترور شهید فخری زاده

واکنش آمریکایی ها به ترور فخری زاده

واکنش متفاوت سناتور آمریکایی به ترور شهید فخری زاده | مزایای امنیتی این اقدامات ...

نصرالله: غرب از حمایت تکفیری ها دست بردارد

نصرالله: غرب از حمایت تکفیری ها دست بردارد