مطالب مرتبط:
هزار استاد دانشگاه به اساتید فرانسوی نامه نوشتند/ نفوذ دست های پنهان صهیونیستی در سیاست رسمی غرب
نامه هزار استاد دانشگاه های ایران به همتایان فرانسوی خود برای مقابله با اسلام ستیزی سیاسیون
نامه هزار استاد دانشگاه های ایران به همتایان فرانسوی| نظاره گر عقبه منفعلِ سیاست مدارانِ بی اخلاق و منفعت جو نباشید
نامه 1000 استاد ایرانی به اساتید دانشگاه های فرانسه / زخم زدن بر عواطف مسلمانان شایسته انکار است یا حمایت؟!
نامه هزار استاد دانشگاه های ایران به همتایان فرانسوی خود برای مقابله با اسلام ستیزی سیاسیون
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 9 آبان 1399 ساعت 13:152020-10-30سياسي

هزار استاد دانشگاه به اساتید فرانسوی نامه نوشتند


هزار استاد دانشگاه ایران در نامه ای به همتایان فرانسوی خود نسبت به حمایت رییس جمهور این کشور از انتشار کاریکاتور توهین آمیز نسبت به رسول اکرم انتقاد کرده و واکنش نشان داده اند.

- هزار استاد دانشگاه ایران در نامه ای به همتایان فرانسوی خود نسبت به حمایت رییس جمهور این کشور از انتشار کاریکاتور توهین آمیز نسبت به رسول اکرم انتقاد کرده و واکنش نشان داده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری مهر"، هزار تن از استادان دانشگاه های ایرانی در نامه به همتایان فرانسوی خود نسبت به اهانت به رسول اکرم و همچنین حمایت امانوئل مکرون رییس جمهور این کشور از انتشار کاریکاتور توهین آمیز نسبت به رسول خدا، هشدار داده اند.

آنها در این نامه به نفوذِ دست های پنهان صهیونیستی در سیاستِ رسمیِ غرب و از جمله فرانسه،  اشاره کرده اند.

به گفته آنان دولت های غربی، بازیچه همین دست های پنهان هستند.

متن نامه را در زیر می خوانید: با سلام و احترام اندک زمانی از نامه پیشینِ ما به شما نگذشته که واقعه ای دیگر، ما را بر آن داشت که برای بارِ دوّم والبتّه این بار با تأکید و حسّاسیّتِ بیشتر- با شما گرامیان سخن بگوییم و از منظری که شایسته اصحابِ فکر و اندیشه و قلم است، شما را به گفتگوی نظری و تحرّکِ عملی دعوت کنیم.

هرچند تاکنون به آن نامه پاسخ نگفته اید، امّا بااین حال، ما نمی خواهیم بابِ گفتگو و مسیرِ تفاهم و تبادل نظر   برای اقدام دور از اخلاق و ارزش های انسانی سیاستمدار کم تجربه شما  مسدود  و امکان ها و فرصت هایی که تنها در اختیارِ نیروهای دانشگاهی و فعّالانِ فکری روزگار ما است، از میان برود.

ازاین رو، می خواهیم در چهارچوبِ عقل ،  منطق ،  انصاف ، و فضلیت های اخلاقی درباره حمایتِ آشکار و رسمیِ رییس جمهورِ فرانسه از انتشارِ کاریکاتورِ توهین آمیز نسبت به رسول خدا ، حضرت محمّد صلی الله علیه وآله وسلم- با شما گفتگوی مکتوب نموده و وجدان های آگاه را به قضاوت فراخوانیم.

محقّقان و مدرّسانِ دانشگاهی کشور فرانسه ! می دانیم اگر آزادی به قیودِ اخلاقی و انسانی محدود نشود و در خواسته های حقیر و اغراضِ پلید، ریشه بدواند، چه بر سرِ جامعه بشری خواهد آمد و مگر جز این است که امروز، حجمِ انبوهی از مصائب و دشواری های انسان، برخاسته از همین قبیل آزادی های بیگانه با اخلاق و انصاف و فضیلت است؟ هیچ حقّی از حقوقِ بشر نیست که در صورتِ تعارض و تزاحم با حقوق و کرامت  انسان های دیگر ، رسمیّت و اعتبار داشته و سیاستمداران  شما سالیانی متمادی به همین دلیل برخی از دولت ملت ها را مورد سرزنش  قرار دادند  ، امّا اینک، آشکارا مشاهده می کنیم در کشوری که به عنوانِ مهدِ دموکراسی و حقوق و آزادی ها معرفی می شود، به همین استدلال اقلّی نیز پشت می شود! اهانت به رسولِ خاتم الهی ازآن جهت که نادیده انگاشتنِ حریمی است که در نظرِ حداقل یک میلیارد  انسان  محترم و مقدّس است، به معنیِ زیرپانهادنِ حقوقِ آنها نیست؟ آنجاکه حقّ آزادیِ بیان برای یک نشریه  و یک  نویسنده، در تضاد با حقّ  صدها میلیون ها انسان قرار می گیرد، باید جانبِ کدام یک را گرفت؟ زخم زدن بر عواطف و علایقِ دینیِ یک میلیارد  مسلمان ، شایسته نفی و انکار است یا حمایت و هواداری ؟ چگونه است که رییس جمهورِ شما، حتّی به ابتدایی ترین بنیان های حقوقِ بشر نیز پایبند نیست و در عمل، تعریفی از آزادیِ بیان ارائه می کند که نه با انصاف سازگار است، و نه با استدلال های درون تمدّنی که مدّعی آن است؟ آزادی، آنگاه که بی اعتنا به ارزش های عالیِ انسان و تعهّد و وجدانِ اخلاقی تعریف می شود، بی درنگ به ضدّ خویش تبدیل خواهد شد و حیاتِ مدنیِ انسان را به خطر خواهد افکند.

این تهدیدی است که اینک سیاستمدار عالی رتبه شما ، در برابرِ جامعه فرانسه به روی خود در جهان  گشوده  است.

اندیشمندان و صاحب نظرانِ دانشگاهی! گرچه امانوئل مکرون از لحاظِ موقعیّتِ سیاسیِ خویش در فرانسه و در اروپا، در شرایطی به سر می برد که محتاجِ این چنین صحنه سازی ها و بازی پردازی هایی است، امّا بدون شک آنچه رخ داده، نه یک اتّفاق است و نه قابلِ فروکاهیدن به این سطح.

واقعیّت این است که نفوذِ دست های پنهان صهیونیستی در سیاستِ رسمیِ غرب و از جمله فرانسه، واقعیّتی است که باید شرحِ آن را در تاریخِ فردا خواند، امّا بر اهلِ غور و تعمّق، پوشیده نیست که دولت های غربی، بازیچه همین دست های پنهان هستند و این لایه زیرین است که سیاستِ رسمی   را صورت بندی می کند.

پس نه فقط منطقِ سیاست ورزی در غرب سیاسی ، آغشته به بی اخلاقی شده، بلکه استقلالِ ملّی و بومیِ خویش را نیز از دست داده و سیاست مدارانِ غربی، به عروسک های خیمه شب بازیِ سرمایه دارانِ صهیونیستی تبدیل شده اند و این واقعه تلخ، یکی از نمودهای اسلام ستیزیِ آنهااست.

دوستان و همکارانِ دانشگاهی! برخلافِ تصویرسازی غرض ورزانه رسانه های غربی از اسلام، این آیینِ الهی، با زبانِ خشونت و تعرض و تعدّی سخن نمی گوید و شمشیرِ آخته در دست ندارد، بلکه هم احساسات و عواطفِ پاکِ انسانی را حرمت می نهد و هم استدلال و برهان و گفتگو را ترجیح می دهد.

آری، اسلام به مسلمانان توصیه نمی کند که در مقابلِ ظالم و متجاوز، دست های خویش را بالا برده و ذلّتِ تسلیم را بپذیرند، امّا درعین حال، حتّی در میانِ نبرد و جنگ نیز، بابِ عقلانیّت و منطق را مسدود نکرده و از هر وسیله و بهانه ای برای دعوت به فضیلت و  هم سخنی و تبادل نظر استفاده کرده است.

شما می توانید فارغ از قالب های کلیشه ای و دروغینی که رسانه های وابسته به آمریکا و رژیم صهیونیستی ساخته اند، به متنِ قرآنِ کریم و زندگانیِ رسولِ  خدا (ص) مراجعه و تفاوتِ میانِ واقعیّت های اسلام و القاهای رسانه ای را مشاهده کنید.

اقتضای اندیشه ورزی و واقعیّت گرایی ، آن است که خود را از این فرصت محروم نکنید.

ما شما را برای مخاطبه و مفاهمه برگزیدیم، نه فقط ازآن جهت که هم صنف و همکار هستیم، بلکه به این دلیل که معتقدیم نیروهای دانشگاهی، فراتر از محاسبات و معادلاتِ عالمِ سیاستِ رسمی و روزمرّه، متعهّد به حقیقت و طرفدار فضیلت هستند و از این که به عقبه منفعلِ سیاست مدارانِ بی اخلاق و منفعت جو تبدیل شوند، گریزانند.

پس بارِ دیگر، شما را دعوت می کنیم که نسبت به آنچه که در جامعه و سیاستِ فرانسه می گذرد، نظاره گر نباشید و در امتدادِ عقلانیّتِ مستقل و وجدانِ اخلاقیِ خویش، گام بردارید و مجال ندهید که سیاستِ رسمی در فرانسه، این چنین دستخوشِ ندانم کاری ،  بی تدبیری و بی اخلاقی شده و جهانیان را مقابل تان به صف آرایی وادارد زیرا عمر سیاستمداران اندک اما حیات ملت ها  و سرمایه اجتماعی شان طولانی بوده و نباید بازیچه دستان کارگزاران خام واقع شود موفقیت و سلامتی شما را در راه نشر حقیقت و مقابله با تحریف از خدای بزرگ خواستاریم هزار استاد و مدرس دانشگاهها ، مراکز آموزش عالی و پژوهشی ایران نهم آبان 1399
کلید واژه ها: کاریکاتور توهین آمیز - استاد دانشگاه - رییس جمهور - دانشگاه - فرانسوی - کاریکاتور - رسول اکرم - دانشگاه ایران - نامه - استاد - انتشار - دانشگاه های ایرانی - هزار - رسول - جمهور - حمایت - توهین - ایران - استادان دانشگاه - امانوئل مکرون - کشور - انتقاد - رییس - داده - واکنش - صهیونیستی - نشان - خبرگزاری - اساتید - ایرانی

آخرین اخبار سرویس:
فرصت یک ماه مجلس به دولت برای توقف اجرای پروتکل الحاقی

گروسی: هیچ نشانه ای از کاهش سطح همکاری ایران با آژانس دریافت نکرده ایم

مجازات تخطی از ضوابط ستاد کرونا چیست؟

اولویت شورای شهر کرج مقوله فرهنگی و اجتماعی نبوده/نگاه فنی غالب بوده است

اگر جای محافظ شهید فخری زاده بودی چه کار می کردی؟

بیست و دومین کنگره ملی دفاع مقدس ویژه هنرمندان در همدان برگزار می شود

مناظره کوچک زاده و نمازی | صحنه آرایی انتخابات 1400 چگونه خواهد بود؟

نخستین مجله بین المللی تخصصی هسته ای ایران آغاز به کار کرد

موافقت مجلس با اعطای فرصت یک ماهه به دولت به منظور توقف اجرای پروتکل الحاقی

طرح غربالگری محله محور در آبیک اجرا شد

سخنگوی وزارت خارجه: طرح اخیر مجلس برای لغو تحریم ها ضروری و مفید نیست/ مجلس نظرات وزارت خارجه را در نظر نگرفت و مسیری مستقل طی کرد

استخدام حسابدار خانم در یک شرکت معتبر در اصفهان

استخدام نیروی تراشکاری با بیمه و حقوق مناسب در یزد

سقوط شهاب سنگ در ژاپن/ فیلم

آستان مقدس عباسی اپلیکیشن قرآنی جدید طراحی کرد

امام خمینی(ره) حق حیات مادی و معنوی بر گردن ملت ایران دارند

ترور دانشمندان علمی نشانگر دروغ به بن بست رسیدن ایران است

کوره های آهک پزی کرمان به خارج شهر منتقل می شود

آیت الله رییسی دستورالعمل «قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و حمایت از کالای ایرانی» را ابلاغ کرد

پادکست | من کسی در ناکسی دریافتم

تذکر 41 نماینده به وزیر کار درباره بیمه کارگران ساختمانی

حدادی: طرح لغو تحریمها نیروی بازدارنده اقدامات تروریستی دشمنان خواهد بود

اگر ردپایی از هر کشوری در ترور شهید فخری زاده دیده شود عاملان مجازات خواهند شد / بین کشورهای عرب منطقه فقط یک کشور موضع نگرفت + فیلم

شهید فخری زاده، فخر شهدای هسته ای و جزو سرداران شهید پدافند غیر عامل است

صیانت از سلامت کارکنان و بیمه شدگان با افزایش خدمات غیرحضوری

مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام شهیدی برگزار شد

«جهان شهر» منتشر شد

اقشار و گروه های مختلف درگناوه ودیلم ترور فخری زاده را محکوم کردند

نصب تابلوی خیابان «استاد شجریان»؛ به زودی

تاری که حسین علیزاده برای بهمن بوستان نواخت + ویدیو

منزل زوج جوانی که محل استراحت جهادگران شد/ روایتی از یک خدمت متفاوت، در روزهای کرونایی

دفاع تمام قد مدیرکل فرهنگ و ارشاد کهگیلویه و بویراحمد از رسانه ها/ حاشیه ها موجب نگرانی کادر درمان نشود

ساخت فیلم با هدف پیشگیری از ورود افراد به زندان در یزد

بیش از 53 هزار نفر در منزل غربالگری شدند

اولین مجله بین المللی تخصصی هسته ای ایران

برگزاری دوره های استفاده از هوش مصنوعی و پهپاد در دانشگاه های منتخب تایلند

سفیر ایران: حمایت از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان موضع اصولی تهران است

حناچی قانون را اجرا نمی کند/ دلیل عدم ابلاغ مصوبات شورای شهر مشخص شود

اعطای نشان بین المللی گردشگری حلال به خانه مردم شناسی بومیان کیش

نقاشی که شخصیت واقعی زنان را هویدا کرد

اطلاع نگاشت | شهیدان علم

تماشا کردن فایده ای ندارد؛ یا کره شمالی و پاکستان یا مصر و لیبی | نباید اجازه دهیم جاسوسان به مکان های هسته ای وارد شوند

فردیس فاقد زیرساخت های فنی و عمرانی لازم است

استخدام کارشناس برنامه ریزی و کنترل پروژه و کارمند اداری در یزد

فیلم | دانشجویان در ساری ترور شهید فخری زاده را محکوم کردند

واکنش ربیعی به مصوبه مجلس در لغو پروتکل الحاقی

اعطای فرصت یک ماهه به دولت به منظور توقف اجرای پروتکل الحاقی

تاری که حسین علیزاده برای بهمن بوستان نواخت + ویدیو

اجرای طرح «همکلاسی مهربان» در گلستان

دولت در بودجه 1400 دنبال جبران کاهش قدرت خرید کارکنان و بازنشستگان است

حقوق ملت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

مجلس با فرصت یک ماهه برای توقف اجرای پروتکل الحاقی موافقت کرد

ربیعی: دانش هسته ای ترورشدنی نیست/ دولت وارد حاشیه ها نمی شود

زمان برای برگزیت به سرعت در حال از دست رفتن است

افزایش چشم گیر کمک های خیرین جهت آزادی زندانیان جرایم غیرعمد

درز اطلاعات فقط به هسته ای محدود نمی شود / شهادت فخری زاده نتیجه دیپلماسی لبخند و سازش است

چرا تابلوی خیابان استاد شجریان نصب نمی شود؟

طرح شهید سلیمانی با 100 نیروی بسیجی در مهریز آغاز شد

استاندار آذربایجان شرقی با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار کرد

نقدی بر افشاگری کاسبان ترور

برگزیده مسابقه دانش‎آموزی عکس زیلو در یزد معرفی شد

حق شناس: مصوبات شورای شهر بدون اجرا در کشوی شهردار می ماند!

دستور تخریب مسجد شیخ نمر در قطیف صادر شد

ارسال نامه به سازمان ملل برای حمایت از برگزاری انتخابات سالم و شفاف

آمادگی کامل هرمزگان برای هجوم احتمالی ملخ ها

نصب تابلوی خیابان «استاد شجریان»؛ به زودی

طرح شهید سلیمانی با 100 نیروی بسیجی در مهریز آغاز شد

غلامحسین صاحبی: شورای شهر مشهد 3 اولویت در پیش دارد

پاسخ ایران به ترور اخیر با حداکثر درد خواهد بود

اجرای طرح مراقبت خانه به خانه در آستانه اشرفیه

انفجار یک شی نورانی مرموز و فوق العاده درخشان در آسمان ژاپن + ویدیو

یلدایی متفاوت در سایه شوم کرونا /میهمانی ناخوانده که حلاوت یلدا را به تلخ کامی بدل کرده

مهدی محمودیان بازداشت شد

ابتلای 63 نفر از کادر درمانی یک بیمارستان در بویین زهرا به کرونا

دولت در بودجه 1400 به جد دنبال جبران کاهش قدرت خرید کارکنان و بازنشستگان است

مخالفت دولت با طرح اقدام فوری لغو تحریم ها

سردار مبارز نهضت جنگل

مخالفت صریح دولت با طرح هسته ای مجلس برای لغو تحریم ها

برخی املاک را تهاتر می کنیم و موضوع تراکم فروشی نیست/موضوع اوراق مشارکت در حال حل شدن است

موافقت نمایندگان مجلس با برگزاری جلسه نوبت عصر امروز

یک روز مهلت دادن به دشمن در شان مجلس یازدهم نیست | 7 سال به دشمن فرصت و مجال دادیم

برگزاری دوره های استفاده از هوش مصنوعی و پهپاد در دانشگاه های منتخب تایلند

مهلت یک ماهه مجلس به دولت برای توقف اجرای پروتکل الحاقی

ربیعی: می توانستیم با کمی دقت ترور شهید فخری زاده را ناکام بگذاریم / سازمان های جاسوسی زیر پوشش ما قرار داشتند؛ محل وقوع ترور پیش بینی شده بود

برگزاری پویش مجازی دانش آموزان با عنوان میرزا، سردار جنگل

استخدام مدیر در یک برج لوکس در غرب تهران

اشتغال زایی؛ مهم ترین پیامد اقدامات ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در خراسان جنوبی

شعر| مرد هسته ای

مردم برای درمان کرونا تنها به داده های علمی معتبر توجه کنند

بیش از 53 هزار نفر در منزل غربالگری شدند

ردیابی تلفن همراه کرونا مثبتها / نقض قرنطینه از سوی 73 درصد مبتلایان

توجه به آموزش مجازی در بودجه 1400 آموزش و پرورش

توسعه اکتشافات معدنی به همت دانش بنیان ها

ساخت فیلم با هدف پیشگیری از ورود افراد به زندان در یزد

تکلیف جدید مجلس برای سازمان انرژی اتمی

اولین مجله بین المللی تخصصی هسته ای ایران

حقوق ملت در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران

اوج کارنامه مرحوم شهیدی خدمت به نظام و خانواده شهدا است

مقاومت، تضاد منافع و دیدگاه های مختلف در مسیر تکمیل سامانه جامع تجارت دیده می شود

موافقت مجلس با اعطای فرصت یک ماهه به دولت به منظور توقف اجرای پروتکل الحاقی

هزار استاد دانشگاه به اساتید فرانسوی نامه نوشتند

هزار استاد دانشگاه به اساتید فرانسوی نامه نوشتند