مطالب مرتبط:
افشاگری امیر قلعه نویی درباره پشت پرده حذف نامش به عنوان سرمربی تیم ملی
افشاگری قلعه نویی از خیریتی که نگذاشت سرمربی تیم ملی شود
افشاگری قلعه نویی از خیریتی که نگذاشت سرمربی تیم ملی شود
افشاگری قلعه نویی از خیریتی که نگذاشت سرمربی تیم ملی شود
قلعه نویی و خیریتی که او را سرمربی تیم ملی نکرد
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 8 آبان 1399 ساعت 16:452020-10-29ورزشي

افشاگری امیر قلعه نویی درباره پشت پرده حذف نامش به عنوان سرمربی تیم ملی


امیر قلعه نویی سرمربی پیشین سپاهان : قرار بود بعد از بازی سپاهان و السد به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی شوم اما هیئت مدیره باشگاه نصف شب بیانیه دادند که قلعه نویی را نمی دهیم امیر قلعه نویی در یک مصاحبه خواندنی مدعی شد که همه توافقات برای سرمربیگری او در تیم ملی انجام شده [.

- بودم در سال 2007 به اجلاس هلسینکی رفتم و در آن زمان در این اجلاس برنامه 2020 خود را ارائه کردند اما در مملکت ما و در فوتبال ما برنامه می دهند اما 24 ساعت قبل از آن این برنامه به هم می خورد! مثلاً برای بازی پرسپولیس و سپاهان 40 هزار بلیط فروخته اما صبح بازی گفتند بدون تماشاچی.

این موضوع چه توجیهی دارد؟ اگر به خاطر کرونا بود که از یک ماه قبل کرونا بود.

بعد هم که سایت باشگاه 40 هزار بلیت می فروشد و مردم از این مسابقه استقبال می کنند و صبح بازی آن را بدون تماشاگر می کنند، همه اینها به خاطر عدم برنامه ریزی و عدم حضور افراد و مربیان لایقی است که باید در این فوتبال بر سر کار باشند اما نیستند.

پس از این موضوع خیلی رضایت ندارید؟ در هر صورت هر کسی را بهر کاری ساختند الان هم که فوتبالی ها خانه نشین هستند و یک سری آدم آمده و فوتبال را دستشان گرفتند و کلیت قضیه همین است.

ما نیز بر اساس همان شش هفته برنامه ریزی مان را کرده بودیم که ناگهان گفتند بازی ها عقب می افتد.

اگر یادتان باشد بازی استقلال و سپاهان را هم به خاطر آلودگی هوا 3 ماه به تعویق انداختند اما همان روز در تهران یک بازی دیگر برگزار شد و انگار همان یک تکه هوا آلوده بود.

پس اینها نشان می دهد به جز فوتبال یک سری دیگر از مسائل هم در روند و شرایط به وجود آمده تاثیر گذار هستند.

فکر نمی کنید این صحبت ها و انتقاداتی که جدیدا مطرح می کنید برایتان گران تمام شود؟ ما که عادت داریم هر روز برویم به دادگاه و بیاییم و ببرند… دیگر باید با این مسائل بسازیم، به هر حال با تعویق لیگ تیم هایی که با برنامه جلو رفتند ضرر کردند.

از انتخاب گل گهر برای ادامه فعالیت فوتبالی خود راضی هستید؟ -در هر صورت این باشگاه پر افتخار ترین و یکی از با تجربه ترین سرمربیان لیگ برتر را برای فصل جدید به خدمت گرفت.

اگر پر افتخار هستم به لطف خدا و اهل بیت است اما تیم هایی که آدم انتخاب می کند با مطالعه انتخاب می شود، به هر حال گل گهر را هم بر اساس شرایطی که داشت انتخاب کردیم، البته جا دارد از استاد خودم جناب آقای جلالی هم تشکر کنم که زحمات زیادی را سال گذشته برای این تیم کشیدند.

شرایط تیمی ما بد نیست و بر اساس صحبت هایی که داشتیم قرار شد تیمی را درست کنیم که فصل اول ثبات تیمی داشته باشد، همین.

در مجموع از انتخابم هم بسیار راضی هستم.

یک مقدار هم در مورد قانون جدید وضع شده در فوتبال ایران صحبت کنید.

این درست به خاطر یک مربی ناکارآمد که هیچ دستاوردی در تیم ملی نداشت ناگهان قانون منع جذب مربیان و بازیکنان خارجی مصوب شود؟ این یک تصمیم اشتباه و کار غلط بود.

در هر صورت انتخاب ها باید از یک کمیته عبور کرده و باید یک سری شاخصه ها و فیلتر ها وجود داشته باشد تا به اسم یک مربی برسند، تازه بعد از آن مباحث حقوقی پیش می آید و باید قراردادی بسته شود که حقوق بیت المال این وسط ضایع نشود، الان باید حدود 200 میلیارد با جریمه ها به ویلموتس پرداخت شود این در حالی است که هزینه ساخت استادیوم فولاد با شرایط اقتصادی امروز 180 میلیارد تومان تمام می شود و این یعنی درست ما اندازه رقم ساخت یک استادیوم مدرن و مجهز را را باید به ویلموتس بدهیم.

این اتفاقات می افتد چون هر کسی سر جای خودش نیست.

الان شما بهترین کارخانه صنعتی به طور مثال همین کارخانه گل گهر را یا فولاد مبارکه و یا مس کرمان را به عنوان شرکتهای پر سود ده به دست من بدهید، من طی دو سه ماه آنجا را نابود می کنم چون کارم این نیست و در فوتبال ما هم همین شرایط وجود دارد.

البته حدود 100 میلیاردی هم هزینه شفر و برانکو شده است.

حالا به این مسائل کاری ندارم اما به خاطر همان سوالی که کردید صورت مسئله را پاک کردند و الان می بینید که بازیکنی که پارسال 1 میلیارد قراردادش بود الان می گوید 5 میلیارد چون چنین قانونی وضع شده است.

وقتی بازیکن خارجی نتواند بیاید از آنجایی که بازیکن با کیفیت هم کم است این رقم ها باب شده است.

این طور که نمیشود، البته این قانون هم مثل قانون سقف قرارداد هاست که چند سال پیش ایجاد کردند که به فوتبال ما یک لطمه بزرگ زد و این قانون جدید هم چند وقت دیگر برداشته می شود و اینجا بیشتر از 500 میلیارد تومان پول فقط به خاطر وضع این قانون بیشتر از چیزی که باید، رد و بدل خواهد شد! حالا چطور می خواهند این اتفاق را توجیه کنند و در ادامه هم بعد از شش ماه و یکسال این قانون را بر می دارند و این وسط فقط همین 500 میلیارد تومان پول بیشتر جابه جا خواهد شد، اگر به گذشته نه چندان دور برگردیم با توجه به این که گزینه وزارت ورزش برای سرمربیگری تیم ملی شخص شما بود، از اینکه این اتفاق نیفتاد و در آن برهه زمانی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب نشدید، پشیمان نیستید؟ آدم نباید به گذشته برگردد اما اتفاقاً کارمان تمام شده بود و دوستان به اصفهان آمده و صحبت های لازم را انجام دادیم و سپس هیئت مدیره سپاهان به همراه علی نژاد معاون وزارت جلسه را برگزار کرده و همه کارها شده بود و قرار بود بعد از بازی سپاهان و السد به عنوان سرمربی تیم ملی معرفی شوم اما آقایان در سپاهان ساعت یک نصف شب بیانیه داده اند و گفتند قلعه نویی را نمی دهیم و ما هم بر اساس تعهدی که داشتیم عمل کردیم .

به هر حال این فرصتی بود که برایش حدود 12، 13 سال جنگیدم و مبارزه کردم.

بعد از آن مناظره تلویزیونی سالها پیش و آن رفتاری که با من کردند، طی این همه سال مبارزه کردیم تا دوباره این فرصت برای سرمربیگری تیم ملی به وجود بیاید که آن اتفاقات افتاد و نشد و حتماً خیریتی وجود داشت.

به نظر می رسد سال گذشته سپاهانی ها به شما خیلی کم لطفی کردند؟ نمی خواهم به این فضا ورود کنم و در خصوص این مسائل صحبت کنم.

با همه این تفاسیر دیدار هفته اول گل گهر و سپاهان که برایتان جنبه انتقامی ندارد؟ فوتبال جای انتقام نیست بلکه جای قشنگی ها و لذت بردن است.

همین منچستریونایتد را ببینید چند سال است که شرایط خوبی ندارد اما همیشه استادیوم این تیم پر است و مردم می آیند و فوتبال را می بینند و از خود فوتبال لذت می برند، اما در خصوص برد و باخت آن احساسی عمل می کنند.

در هر صورت این مسائل برای ما تمام شده و از ما گذشته که بخواهیم به انتقام گرفتن فکر کنیم یا دنبال انتقام گرفتن باشیم.

به این بازی هم به عنوان یک بازی لیگی نگاه کرده و همه تلاش مان را هم می کنیم اما نتیجه دیگر دست خداست.

یک مقدار در مورد شرایط استقلال صحبت کنیم.

کاظم اولیایی مدیرعامل اسبق استقلال در مصاحبه ای گفته بود این باشگاه با امیر قلعه نویی در صدر آسیا قرار داشت و شاید به نوعی به قدر نشناسی ها اشاره داشته است.

بعد از چند سال ناکامی چطور وضعیت استقلال درست خواهد شد؟ من نمی خواهم درباره جایی که مسئولیت ندارم صحبت کنم.

ما آن جایی که وظیفه مان بود و تکلیف شده بود آمدیم و خدمت کردیم.

وقتی که استقلال" شرایط خوبی نداشت آقای اولیایی و امثال آقایان علی جباری، ملک احمدی و رضا نعلچگر حضور داشتند و ما یعنی بازیکنانی مثل من، سرخاب، بابازاده، ورمزیار و جواد زرینچه در این تیم بودیم و این یعنی تاریخ نوین باشگاه استقلال را این عزیزان ساختند، چون هیچ کس در آن برهه نزدیک به باشگاه استقلال نمی آمد و در آن زمان شرایط خوبی نداشتیم و به دسته پایین تر رفته بودیم و به نظرم آن آدم ها ایثار کردند و باعث شدند تا امروز اسم استقلال همچنان پابرجا باشد.

شاید اگر بعد از سقوط بلافاصله بعد از یک سال استقلال دوباره بر نمی گشت به راه دیگری رفته و امروز شرایط دیگری بر این باشگاه حکمفرما بود.

البته اگر هم ما کاری کردیم برای دل مان کردیم اما حالا جواد زرینچه یا صادق ورمزیار و یا حمید بابازاده و عباس سرخاب کجا هستند یا خود آقای اولیایی که یکی از پر افتخارترین مدیران است کجا حضور دارد؟ هرچند ایشان رییس شرکت پیشکسوتان محسوب می شود و حالا جایگاهی دارد اما انگار اگر در این مملکت سالم کار کنید ریشه تا را می زنند.

از این که از محبوبیت امثال امیر قلعه نویی کم شود برخی چه نفعی می برند؟ ما که محبوبیت نداریم! در هر صورت حدود 20 سال از زمانی که استقلال بدون شما به عنوان قهرمانی را به دست آورده سپری می شود.

وقتی یک تیم موفق می شود یک مجموعه در آن نقش داشتند و اینکه به اسم امیر قلعه نویی یا یک فرد نوشته شود من این موضوع را قبول ندارم ما آن زمان خیلی مشکلات داشتیم و پول هم نبود و حتی برای بازی با بوریرام تایلند از مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا با هزار بدبختی به این سفر رفتیم و برگشتیم اما باز حاصل کار، تلاش تیمی بود و اینکه بگویند قهرمانی ها فقط کار امیرقلعه نویی بود من آن را قبول ندارم، اما آن موقع با این که پول نبود عشق و علاقه و صداقت و دوست داشتن هواداران و مردم وجود داشت اما حالا این موضوع نه تنها در اینجا بلکه در فوتبال مملکت هم کمرنگ شده است.

الان بازیکن می گوید با خانه متری 150 میلیون دیگر عشق و صداقت معنایی چه معنایی دارد؟ در هر صورت با توجه به اتفاقاتی که افتاد به نظر می رسید شما هم به نیمکت استقلال خیلی نزدیک بودید اما سرانجام گل گهر را انتخاب کردید.

به هر حال برای آقای فکری هم آرزوی موفقیت می کنم و بالاخره ایشان جزو فرزندان خوب استقلال هستند و به نظر من سلسله مراتب را طی کرده و در تیم های پایین تر تجربه لازم را به دست آورده و حالا به استقلال رسیده است.

اتفاقاً چند روز پیش هم در تماسی که با من داشت یکسری تجربیات را در اختیار او قرار داده و صحبت هایی با هم داشتیم.

در هر صورت برای او آرزوی موفقیت می کنم و به نظر من او فردی است که کوچکتر و بزرگتری را رعایت کرده و امیدوارم برایش موفق شود.

چه تضمینی است که فکری در استقلال موفق شده و مثل منصوریان و مجیدی سرمایه سوزی نشود؟ بحث سرمایه سوزی یک بحث دیگر است اما در فوتبال هیچ تضمینی وجود ندارد.

مگر زمانی که مورینیو به منچستر رفت و آن همه هزینه شد و بازیکنان 100 میلیون پوندی خریدند مگر این باشگاه موفق شد؟ آنها که دیگر مثل ما مشکل زمین تمرین و رفت و آمد را ندارند.

در نهایت هم موفق نبودند.

پس در فوتبال هیچ ضمانتی وجود ندارد.

می دانید چرا؟ چون کلیت قضیه این است که یک توپ می خورد و به گل می رود و شما می شوید بهترین مربی دنیا اما یک توپ می خورد به تیر و می آید بیرون و شما اخراج میشوید و سرنوشت همه اینها به یک توپ و 5 سانتی متر بستگی دارد.

به همین خاطر است که فوتبال این همه جذابیت و هوادار دارد اما هیچ تضمینی در آن نیست.

حتماً یادتان هست استیل آذین چقدر هزینه کرد و همه از این تیم به عنوان مدعی قهرمانی نام می بردند اما در نهایت سقوط کرد.

پس در فوتبال نمی شود با این صراحت در خصوص امر خاصی صحبت کرد.

از امکانات صحبت کردیم و این در حالیست که یکی از بی کیفیت ترین زمین های چمن در اختیار استقلال و محمود فکری قرار دارد.

آن زمان که ما بودیم همین امکانات را هم که نداشتیم! گفته می شد در گرفتن رضایت باشگاه نساجی برای پیوستن محمود فکری به عنوان سرمربی استقلال امیر قلعه نویی نقش موثری را ایفا کرده است.

  در هر صورت چون با آقای رضا حدادیان ارتباط خوبی دارم وقتی این اتفاق افتاد به ایشان توصیه کردم در یک جلسه نشسته و به صورت رسمی با یکدیگر صحبت کرده تا کار به این تنش ها کشیده نشود اما متاسفانه دوطرف یک مقدار شتابزده عمل کردند.

روزنامه فرهیختگان
کلید واژه ها: امیر قلعه نویی - قلعه نویی - سرمربی تیم ملی - سرمربی - تیم ملی - برنامه - سپاهان - بازی - قلعه - پرسپولیس و سپاهان - بازی پرسپولیس - باشگاه - امیر - بدون تماشاگر - اجلاس - کرونا - هیئت مدیره - هزار - پرسپولیس - قرار بود - پشت پرده - توافقات - استقبال - خواندنی - هلسینکی - تماشاگر - مسابقه - بیانیه - مصاحبه - فوتبال

آخرین اخبار سرویس:
شهروند ونزوئلایی در پاسخ به استاد ایرانی: باید در کنار هم باشیم تا شیطان بزرگ ما را نابود نکند

اتفاق غیرمنتظره در سایت فیفا؛ رنکینگ حذف شد

اتفاق غیرمنتظره در سایت فیفا| رنکینگ جدید حذف شد+عکس

کپه آ با هشدار انریکه به دنبال ترک چلسی

اقدام عجیب پرسپولیسی ها پیش از دیدار با نفت

به پنجمین قهرمانی پرسپولیس فکر می کنم نه آقای گلی

میلیچ بازیکنی مهمتر از دیاباته!

مصاحبه احساسی دیگو سیمئونه در مورد مارادونا

مارادونای ایران چگونه شهید شد؟ + تصاویر

پیام تسلیت رییس شورای کشتی آسیا به رسول خادم

انتظاری: پرسپولیس اقتصادی بازی می کند/ عبدی باید قدر این فرصت را بداند

تمدید قرارداد مهاجم پرسپولیس با افزایش مبلغ قرارداد فصل جاری

واکنش لیونل مسی به درگذشت مارادونا: او ابدی است/عکس

یکی که از همه سر بود!

ستاره شطرنج جهان: مارادونا یک افسانه بود

مهاجم مورد علاقه فرشاد پیوس در پرسپولیس را بشناسید

مهاجم مورد علاقه فرشاد پیوس در پرسپولیس را بشناسید

آمادگی شیخ سلمان برای برگزاری فینال آسیا

نارنجی ها و تیم متفاوتی که صادقی وعده کرده بود؛ سایپا مطمئن (گزارش)

وقتی شادی محسن فروزان نیمه تمام ماند

HD شدن شبکه های تلویزیون از شنبه آغاز می شود+جزییات

فیلم/ گل تاریخی مارادونا به انگلیس با صدای گزارشگر اصلی

ستاره بد شانس استقلال غول مرحله آخر را می شکند!

انجام پروتکل های بهداشتی در دیدار تدارکاتی تیم جوانان با هوادار+ عکس

مهاجم مورد علاقه فرشاد پیوس در پرسپولیس را بشناسید

بازگشت دردسر شیرین پرسپولیس به یحیی

تمجید خاص ستاره سایپا از محسن مسلمان

راه اندازی مرکز نیکوکاری راه آهن در سراسر کشور

برف سنگین در استادیوم یادگار تبریز

آرژانتین در غم از دست دادن مارادونا / تصاویر

فوتبال جهان| یورگن کلوپ: دلم برای دیگو مارادونا تنگ خواهد شد

تغسیل و تدفین اموات کرونایی توسط مبلغان هجرت استان بوشهر

ترکیب احتمالی پرسپولیس در برابر نفت مسجد سلیمان

تغییرات یحیی در خط حمله پرسپولیس برای بازی امروز

میلیچ، مسی محبوب استقلال

دلیل عصبانیت هروویه میلیچ از باشگاه استقلال فاش شد

اولین بازی پدیده استقلال در ورزشگاه آزادی(عکس)

تنها کرواتی که آبی ها، دوست دارند!(عکس)

فنونی زاده: استقلال اقتصادی برنده شد

استقلال جمعه تعطیل شد

درخواست مهم کاپیتان پرسپولیسی از محسن مسلمان

شوآف حقوقی به ضرر پرسپولیس

تمدید قرارداد مهاجم پرسپولیس با افزایش مبلغ قرارداد فصل جاری

هازارد: به قهرمانی در تمامی مسابقات فکر می کنیم

پرسپولیسِ یحیی گل محمدی خارج از خانه نمی بازد اما...

واکنش خیابانی به درگذشت مارادونا

پرسپولیس یحیی خارج از خانه نمی بازد اما... 

چالش سوم پرسپولیس و یحیی گل محمدی در شهر اولین ها

استوری فرهاد مجیدی برای مارادونا

گلر سرخپوشان به رکورد جدیدی دست یافت

آنچه درباره زندگی مارادونا نمی دانید

فرصت ویژه پرسپولیس برای صدرنشینی

انجام پروتکل های بهداشتی در دیدار تدارکاتی تیم جوانان با هوادار+ عکس

ترکیب احتمالی پرسپولیس در برابر نفت MIS

99/9/9؛ هدیه یا خیانت والدین به فرزندان

لیورپول و رکوردهای جذابی که از بین رفت (عکس)

آندرس اینیستا پرسپولیس را نشانه رفته است

ستاره کروات استقلال برای استراماچونی گل زد!

رضایی و مهدوی به عنوان نمایندگان فنی فدراسیون جهانی تکواندو انتخاب شدند

نارنجی ها و تیم متفاوتی که صادقی وعده کرده بود؛ سایپا مطمئن (گزارش)

ستاره رئال مادرید می خواهد شاگرد گواردیولا شود

آمادگی شیخ سلمان برای برگزاری فینال آسیا

میلیچ خواستار حل مشکل خانه اش شد

میلیچ بازیکنی مهمتر از دیاباته!

رده بندی فیفا| ایران بدون تغییر در رده 29 جهان ماند

ستاره کروات استقلال برای استراماچونی گل زد!

پیام تسلیت دولت تورلیخانوف و شورای کشتی آسیا به برادران خادم

تمدید قرارداد مهاجم پرسپولیس با افزایش مبلغ قرارداد فصل جاری

نارنجی ها و تیم متفاوتی که صادقی وعده کرده بود؛ سایپا مطمئن (گزارش)

مصاف بانوان ملوان در هفته اول لیگ برتر فوتبال کشور

صمد مرفاوی، آقای گل بدون کفش!

یادداشت جواد خیابانی برای مارادونا: تو مخدر نسل ما بودی!

«آخرین بازمانده ما 2» بهترین بازی سال شد

فیفا رنکینگ جدید را از سایت خود پاک کرد + عکس

رضایی: کارت قرمز محمدزاده بخشیده نشد/پیکان تیم خطرناکی است

 رنکینگ جدید فیفا حذف شد

گلر سرخپوشان به رکورد جدیدی دست یافت

تمدید قرارداد مهاجم پرسپولیس با افزایش مبلغ قرارداد فصل جاری

سیرجان به دنبال تثبیت صدرنشینی در غیاب فولاد مبارکه سپاهان

تمدید قرارداد مهاجم پرسپولیس با افزایش مبلغ قرارداد فصل جاری

کبدی یزد در سانیا چین نماینده ندارد

اعتراض پرسپولیسی ها به فاصله بازی ها

پرسپولیس| مهدی عبدی: بزرگترین قوت قلب من حمایت آقا یحیی است

عکس| طعنه سنگین علی کریمی به ماجرای گرانی مرغ و ادعای سخنگوی دولت

خداحافظی مارادونا با هواداران در یک پست اینستاگرامی +ویدیو

زمان رونمایی از پیراهن جدید پرسپولیس مشخص شد

محسن کریمی و بازگشت به ریل پیشرفت(عکس)

گریه سرمربی سابق رئال برای مارادونا (عکس)

اولین خارجی های لیگ کشتی آزاد قرارداد بستند

کاظمی: ماشین سازی با همه نفرات خود دفاع می کرد

واکنش رونالدو به درگذشت مارادونا : خیلی زود رفت/عکس

مسابقات لیگ فوتبال آرژانتین به دلیل درگذشت مارادونا تعطیل نمی شود

عکس ؛ مشکل بزرگ هروویه میلیچ مشخص شد ؛ عصبانیت ستاره کروات از باشگاه

پدیده استقلال بالاخره در ورزشگاه آزادی پا به توپ شد

مسابقات لیگ فوتبال آرژانتین به دلیل درگذشت مارادونا تعطیل نمی شود

سیرجان به دنبال تثبیت صدرنشینی در غیاب فولاد مبارکه سپاهان

شوآف حقوقی به ضرر پرسپولیس

مسابقات لیگ فوتبال آرژانتین به دلیل درگذشت مارادونا تعطیل نمی شود

پرسپولیس یحیی خارج از خانه نمی بازد اما... 

مرفاوی، آقای گل بدون کفش!

افشاگری امیر قلعه نویی درباره پشت پرده حذف نامش به عنوان سرمربی تیم ملی

افشاگری امیر قلعه نویی درباره پشت پرده حذف نامش به عنوان سرمربی تیم ملی