مطالب مرتبط:
احتمال برگزاری جشنواره فیلم فجر در بهار 1400
برگزاری مجازی جشنواره فیلم فجر مشهد قطعی نیست
جزییات برگزاری جشنواره فانوس
برگزاری پنجمین جشنواره رسانه ای ابوذر در استان قزوین
شکوفایی استعدادها و ایجاد نشاط در دانش آموزان با برگزاری جشنواره ها
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
پنجشنبه، 8 آبان 1399 ساعت 08:152020-10-29فرهنگي

مروری بر 2دهه برگزاری جشنواره فیلم کوتاه/اقبال این سینما بلند است


جشنواره فیلم کوتاه تهران در حالی برگزاری سی و هفتمین دوره خود را در سایه کرونا آغاز کرده است که طی دوران برگزاری در دو دهه نخست هم فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته است.

- جشنواره فیلم کوتاه تهران در حالی برگزاری سی و هفتمین دوره خود را در سایه کرونا آغاز کرده است که طی دوران برگزاری در دو دهه نخست هم فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار مهر"، سی و هفتمین جشنواره فیلم کوتاه تهران هرچند نه در بخش اصلی، بلکه در بخش جانبی و با برگزاری نشست های آموزشی از روز گذشته آغاز به کار کرده است.

آن هم در شرایطی که حال و هوای این روزها به شدت کرونایی است طبق آخرین آمار ارائه شده ظهر دیروز، به لطف تدابیر مدیران در مهار این هدیه چینی تنها در 24 ساعت 415 نفر از هم وطنانمان جان سپردند! آماری که چند روزی است بی مهارتر از همیشه سربه صعود گذاشته است.

این یک رکورد در تمام روزهای همه گیری این بیماری در کشور است؛ آماری که به گفته مسئولان بهداشتی احتمال افزایشش هم وجود دارد و همچنان بدون هیچ سیاست پیش گیرنده کاربردی توصیه می شویم به زدن ماسک! همین شرایط هم باعث شد تا برخلاف پیش بینی ها نمایش فیلم های جشنواره فیلم کوتاه هم به تعویق بیفتد تا زمانی که نفس های مرگ بار این ویروس کمی فروکش کند و مجال برگزاری همایش ها آن هم به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی را بدهد.

مرور کوتاه دهه نخست برگزاری جشنواره فیلم کوتاه حالا سی و هفت سال از برگزاری اولین دوره جشنواره فیلم کوتاه تهران می گذرد؛ رویدادی که از دل جشنواره فیلم فجر متولد شد و به عنوان بخش جانبی آن آغاز به کار کرد؛ زمان فعالیتش هم به همان تاریخ جشنواره فیلم فجر گره خورده بود یعنی 12 تا 22 بهمن سال 1361.

از همان دوره های نخستین هم بود که جشنواره در 2 بخش جنبی و اصلی برگزار شد؛ اما این تنها اتفاق حادث شده بر این جشنواره نبوده، در این سی و هفت دوره فراز و نشیب های زیادی به خود دیده است از کوچ جشنواره در دوره سوم از تهران به شیراز تا اداره جشنواره توسط شورای برگزاری که برگزار کنندگان در دوره چهارم به آن رسیدند.

دوره پنجم را می توان زمان آشنایی مخاطبان با این رویداد تازه متولد شده دانست.

در دوره ششم جشنواره زیر نظر معاونت سینمایی وقت برگزار شد و با افزایش حضور فیلمسازان زن در دوره هفتم در نهایت آنچه که دوره هشتم را متمایز از سایر دوره ها کرد حذف بخش عکس از جشنواره بود.

تغییر عمده دوره نهم هم حذف بخش جنبی و مرور یک سال سینمای جوان و افزودن بخش های جشنواره جشنواره ها و تجربه ها بود.

سرانجام دوره نهم مخاطبان به یکی از عناصر پویایی جشنواره تبدیل شدند در همین دوره هر روز برای انتخاب بهترین فیلم از مهمانان و تماشاگران نظرسنجی می شد.

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در دومین دهه برگزاری خود شاهد اضافه شدن بخش فیلم های 100 ثانیه ای، حضور آثار جهانی و جامعیت جشنواره نسبت به دهه گذشته در کشور بود.

در ادامه و در آستانه برپایی سی و هفتمین دوره از جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، تحولات و دستاوردهای دومین دهه از برگزاری جشنواره یعنی دوره 11 تا 20 را به صورت سال به سال مرور خواهیم کرد.

گام یازدهم؛ جشنواره در آستانه دهه دوم یازدهمین دوره جشنواره سینمای جوان 8 الی 12 فروردین سال 1373 در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.

وحید طوفانی اصل دبیر این دوره بود و علیرضا صارمی مدیر اجرایی و دبیرخانه، مجتبی آقایی معاون بخش عکس، مهدی عبدالهی معاون بخش فیلم، امیرهوشنگ دارایی مسئول شبکه تصویر، ناصر شاملی مسئول پشتیبانی و اسماعیل عباسی سردبیر روزنامه جشنواره شورای برگزاری این دوره را تشکیل دادند.

هیات داوران این دوره در بخش فیلم علی شیدفر، حمیدرضا آشتیانی پور، جهانگیر الماسی، محمد شریفی و هوشنگ مرادی کرمانی و بودند و در بخش فیلمنامه هم محمد آفریده، اسماعیل رحیم زاده و محمدرضا سرهنگی داوری آثار را برعهده داشتند.

همچنین قضاوت آثار در بخش عکس برعهده نرجس خاتون اویسی، ژاکلین میرصادقی، محمد تهرانی، مسعود زنده روح کرمانی، هوشنگ سلامت، علی اصغر داودآبادی فراهانی و مهرداد نجم آبادی بود.

برگزیدگان بین الملل، بخش عکس، نگاهی به پیشینه سینمای آماتور ایران، بخش نمایش های ویژه و جشنواره در آستانه دهه دوم بخش های جانبی این دوره به شمار می آمدند.

جلسات نقد و بررسی در طول برگزاری جشنواره توسط خسرو سینایی برگزار شد.

گام دوازدهم؛ انتشار کتابی از آثار جشنواره دوازدهمین دوره جشنواره سینمای جوان 8 الی 12 فروردین سال 1374 برگزار شد.

وحید طوفانی اصل دبیر این دوره بود و علیرضا کریمی صارمی مدیر اجرایی، حسن دزواره امور بین الملل و مهدی عبدالهی معاون فیلم شورای برگزاری این دوره جشنواره را تشکیل دادند که در فرهنگسرای بهمن و شفق برگزار شد.

اعضای هیات داوران این دوره در بخش فیلم عبارت بودند از حمیدرضا آشتیانی پور، علی اکبر قاضی نظام، محمدجعفر صافی، محمود کلاری و ناصر غلامرضایی و در بخش فیلمنامه هم اسماعیل رحیم زاده، داریوش نوروزی و محمدرضا سرهنگی قضاوت آثار را برعهده داشتند.

در این دوره فیلمنامه های منتخب در کتابی با عنوان یک باغ پر از شکوفه به چاپ رسید.

همچنین نشریه روزانه در 6 شماره به سردبیر سعید رجبی فروتن منتشر شد.

گام سیزدهم، اضافه شدن فیلم های صد ثانیه ای به جشنواره جشنواره سینمای جوان در سیزدهمین دوره از 28 تیر الی دوم مرداد 1375 برگزار شد و محمدحسین صوفی مدیرعامل وقت انجمن سینمای جوانان ایران دبیر این دوره بود.

اعضای شورای برگزاری این دوره شامل مجتبی آقایی سربرزه قائم مقام دبیر، علیرضا کریمی صارمی مدیر اجرایی، حسن دزواره مدیر بین الملل، جلیل شعبانی معاون بخش فیلمنامه، مسعود زنده روح کرمانی معاون بخش عکس، محسن علی محمدی روابط عمومی و محمدمهدی عسگرپور معاون آموزش و تولید می شود.

هیات داوران این دوره در بخش فیلم محمود کلاری، ناصر غلامرضایی، محمدجعفر صافی، علی اکبر قاضی و حمیدرضا آشتیانی پور بودند و محمد ستاری، جهانگیر چراغی، بهمن جلالی، یحیی دهقانپور و میترا محاسنی هم داوران بخش عکس را تشکیل دادند.

در این دوره فیلم های صد ثانیه ای به عنوان بخش جنبی به جشنواره اضافه شد.

گام چهاردهم؛ نمایش آثار جهانی در جشنواره چهاردهمین دوره جشنواره سینمای جوان 16 الی 21 فروردین 1376 برگزار شد که محمدحسین صوفی دبیری آن را بر عهده داشت.

هیات داوران این دوره را جهانگیر الماسی، جواد شمقدری، کمال تبریزی، محمد کاسبی و مجید مجیدی تشکیل داده بودند.

در چهاردهمین دوره نمایش فیلم های بین الملل به عنوان بخش جنبی در نظر گرفته و این دوره جشنواره در سه بخش فیلم و عکس و فیلمنامه برگزار شد و بابک فروتنی طراح پوستر این دوره بود.

گام پانزدهم؛ بلوغ جشنواره پانزدهمین دوره جشنواره سینمای جوان 24 الی 28 فروردین 1377 به دبیری وحید طوفانی اصل برگزار شد.

اعضای شورای برگزاری این دوره عبارتند از علیرضا کریمی صارمی مدیر اجرایی، حسن دزواره مدیر بین الملل، حبیب ایل بیگی مدیر روابط عمومی، ابراهیم تجدد علیزاده آموزش و مجتبی آقایی دبیر بخش عکس بودند.

همچنین در بخش فیلم ناصر تقوایی، کمال تبریزی، احمد الستی، کیوان جهانشاهی، غلام حیدری، محمد داودی، بهرام دهقانی، مجتبی راعی و احمد طالبی نژاد به داوری آثار پرداختند و جهانگیر چراغی، محمد غفوری، احمد ناطقی، مسعود زنده روح کرمانی و مجتبی آقایی سربرزه داوران بخش عکس بودند.

مسابقه بخش عکس و مروری بر آثار فرشاد فداییان از بخش های جنبی این دوره جشنواره بود.

همزمان با برپایی جشنواره علاوه بر کاتالوگی به 2 زبان، سه کتاب فیلم کوتاه سینمای مستقل، گلستون (مجموعه فیلمنامه و عکس های شرکت کننده) منتشر شد.

بابک فروتنی طراح پوستر این دوره بود.

گام شانزدهم؛ حضور گسترده فیلمسازان از نقاط مختلف ایران شانزدهمین دوره جشنواره سینمای جوان 24 الی 28 فروردین 1377 برگزار شد و جعفر صانعی مقدم دبیری این دوره را بر عهده داشت که علیرضا کریمی صارمی مدیر اجرایی، حسن دزواره مدیر بین الملل و حبیب ایل بیگی مدیر روابط عمومی اعضای شورای سیاستگذاری آن بودند.

سینما فلسطین و موزه هنرهای معاصر میزبان این دوره جشنواره بودند.

هیات داوران این دوره در بخش مسابقه ایران (الف) کیومرث پوراحمد، کمال تبریزی و مجید مجیدی، در بخش مسابقه ایران (ب) محمدعلی طالبی، مهوش شیخ الاسلامی و علی محمد قاسمی و مسابقه بین الملل منوچهر عسگری نسب، آن جلا هارت، کرسی کینونن، آمیریت گانجار و یان باکا بودند.

کودک و نوجوان و فیلم کوتاه، لحظه های ماندگار، گفتگوی تمدن ها، مروری بر فیلم های کوتاه فلاند، برگزیده یونیکای 99-98، مروری بر آثار علی محمد قاسمی از بخش های جنبی این دوره بود.

در این دوره محل برگزاری پس از سال ها به یک سینما منتقل شد.

حضور بیش از 20 فیلمساز زن در بخش بین الملل و نمایش آثار فیلمسازانی از 15 شهرستان مختلف از نکات قابل توجه این دوره بود.

گام هفدهم؛ حضور پرشور سینماگران جهان هفدهمین دوره جشنواره سینمای جوان پنجم الی 10 آبان 1379 برگزار شد که جعفر صانعی مقدم دبیری آن را برعهده داشت.

اعضای شورای برگزاری این دوره عبارت بودند از علیرضا کریمی صارمی مدیر اجرایی، محمد آفریده مدیر تولید، حسن دزواره مدیر بین الملل و حبیب ایل بیگی مدیر روابط عمومی.

این دوره در مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کانون، سینما فلسطین و سینما تک موزه هنرهای معاصر میزبان مخاطبان بود.

هیات داوران این دوره در بخش مسابقه ایران (الف) سعید حاجی میری، علی محمد قاسمی، زاون قوکاسیان، کیانوش عیاری، ناصر تقوایی و در بخش مسابقه ایران (ب) احمد ضابطی جهرمی، مسعود امامی، مجتبی راعی، علی شیدفر و رضا سبحانی و در بخش مسابقه بین الملل احمد الستی، رژه گونین، آساکو فوجیوکا، الاسعد الجموسی و زیتاکار والخوسا بودند.

کودک و نوجوان و فیلم کوتاه، گفتگوی تمدن ها، مرور تعدادی از آثار شهید آوینی، نمایش های ویژه، مرور فیلم های انیمیشن مرکز ملی فیلم کانادا، مرور فیلم های کوتاه هلند، مرور فیلم های کوتاه فرانسه و مرور بر آثار وحید موساییان از بخش های جنبی این دوره است.

در این دوره نشریه روزانه با عنوان نگاه زیر نظر علی شیدفر منتشر شد و رضا عابدینی طراحی پوستر را برعهده داشت.

گام هجدهم؛ اضافه شدن بخش گفتگوی تمدن ها هجدهمین دوره جشنواره سینمای جوان 1 الی 6 آبان 1380 برگزار شد و همچون دوره پیشین جعفر صانعی مقدم مدیر عامل وقت انجمن سینمای جوان ایران دبیری آن را برعهده داشت.

این دوره در مجتمع فرهنگی و هنری تهران (سینما ایران) برگزار شد.

هیات دواران این دوره در بخش مسابقه ایران را رخشان بنی اعتماد، محمدرضا شریفی، محمدرضا اصلانی، علی معلم و رضا میر کریمی تشکیل می دادند.

همچنین در بخش ویژه فیلم های کوتاه با موضوع امام علی (ع) سیدحمید میر خندان، عباس معلمی، احمدرضا دلاوری و علیرضا سجادپور قضاوت آثار را برعهده داشتند.

گئورگی کارپاتی، مجید مجیدی و شین اسمیت داوران بخش مسابقه بین الملل بودند و در بخش گفتگوی تمدن ها هم حسن دزواره، حشام جمال الدین محمد الخطیب، ماریو ویتالونه و کنستانتین پاسالیس به داوری آثار پرداختند.

گام نوزدهم؛ حمایت گسترده از جشنواره نوزدهمین دوره جشنواره سینمای جوان یکم الی 6 آبان 1380 برگزار شد و مجتبی اقدامی مدیر عامل وقت انجمن سینمای جوان ایران دبیر این دوره بود.

هیات داوران این دوره در بخش مسابقه ایران جعفر صانعی مقدم، محمدرضا جعفری جلوه، علیرضا رییسیان، کامبوزیا پرتوی و پرویز صمدی مقدم و در مسابقه بین الملل علیرضا شجاع نوری، آن دری بدنارک، یوک مویی چانگ، امیر عماری و استاووس استاورووس خاساپیس بودند.

سازمان ملی جوانان، شبکه اول سیما، موسسه فرهنگی هنری شقایق روستا و هواپیمایی هما از حامیان این دوره بودند.

مرتضی آکوچکیان طراحی پوستر این دوره را برعهده داشت.

گام بیستم؛ تغییر نام جشنواره به فیلم کوتاه بیستمین دوره جشنواره سینمای جوان 28 مهر الی 4 آبان سال 1382 برگزار شد و محمد آفریده مدیر عامل وقت انجمن سینمای جوان ایران دبیر این دوره بود.

اعضای شورای برگزاری این دوره شامل مژگان زرگر مدیر اجرایی، حسن دزواره مدیر بین الملل، شهنام صفاجو مدیر روابط عمومی، علیرضا یوشی طراح سایت، سهیل جهان بیگلری، فریده فرخنده کیش، مسعود بخشی و شیرین نادری بودند.

این دوره در سینما فلسطین، موزه فرش و سه فرهنگسرا و همزمان در اردبیل، بوشهر، مشهد، سنندج و خرم آباد برگزار شد.

داریوش یاری، مهدی جعفری، روبرت صافاریان، علی اکبر قاضی نظام، آرش رصافی، ابراهیم تجدد علیزاده، کوروش گرمساری، نسرین شاه محمدی، شهرام مکری و فیما امامی اعضای هیات انتخاب این دوره بودند.

هیات داوری این دوره در بخش مسابقه ملی را وحید موساییان، رضا مقصودی، محمد داودی، کمال تبریزی و احمد الستی و مسابقه بین الملل را علیرضا شجاع نوری، پتر وین، سیلون ماریت، سیگو تونو و اریش ریس تشکیل دادند.

مروری بر آثار استان قزوین، ربع قرن با انقلاب، برگزیده 20 سال فیلم کوتاه جشنواره سینمای جوان، مروری بر فیلم های کوتاه بوسنی، مروری بر فیلم های کوتاه ژاپن، مروری بر فیلم های کوتاه بریتانیا و آلمان (از دیروز تا امروز)، مروری بر آثار امیرشهاب رضویان و مروری بر آثار ساعد نیک ذات از بخش های جانبی این دوره بود.

از این دوره به بعد جشنواره به فیلم کوتاه تغییر نام داد.

در ارزیابی دهه دوم جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران می توان این 10 سال را مسیری دانست که به تکامل و معرفی این رویداد سینمایی منجر می شود، چرا که در این یک دهه شاهد اضافه شدن بخش های متعدد و متنوعی به این جشنواره هستیم که هر کدام در سال های بعد به جایگاه و اعتبار مهمی در نظر مخاطبان این رویداد سینمایی دست پیدا می کنند.

همچنین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه توانست با عملکرد خود از دایره محدود مخاطبان که عموماً شامل کارگردانان فیلم کوتاه و فعالان این حوزه می شد پا را فراتر گذاشته و در سطح ملی و جهانی نظر مخاطبان و علاقه مندان عمومی را به این رویداد و البته فیلم کوتاه جلب کند.

سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سید صادق موسوی با برگزاری 20 نشست تخصصی از دیروز چهارشنبه 7 آبان آغاز به کار کرده است.


کلید واژه ها: جشنواره فیلم کوتاه - جشنواره فیلم کوتاه تهران - جشنواره فیلم - فیلم کوتاه تهران - برگزاری - فیلم کوتاه - جشنواره - کوتاه - هفتمین - فیلم - تهران - کرونا - پشت سر - دوران - آخرین آمار - دوره - نخست - مهار - سایه - نشیب - آمار - خبرنگار - کرونایی - آموزشی - مدیران - تدابیر - گزارش - گذشته - سینما - همیشه

آخرین اخبار سرویس:
پخش مینی سریال خارجی «آرزوهای بزرگ» از شبکه چهار

کارگردان سرخپوست مهمان سروش صحت می شود

جشنواره سی ونهم فجر چگونه برگزار می شود؟ / احتمال داوری بدون اکران

تشریح چگونگی برگزاری جشنواره سی ونهم فیلم فجر

برگزاری جشنواره فیلم فجر فعلا برای داوران

ژاله صامتی در «برف سرخ»/ عکس

از تعطیلی جشنواره تا تعویق آن

نشست خبری سی ونهمین جشنواره فیلم فجر آغاز شد/ فیلم ها فقط برای داوران نمایش داده می شود

تقدیر از رویا تیموریان در یک جشنواره ایتالیایی/ عکس

فیلم/ ماجرای توهین بهاره رهنما به قوم لر

تمدید ثبت نام در مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر فجر

برگزاری جشنواره فیلم فجر فعلا برای داوران

«نیما جاویدی» در «کتاب باز»

راه اندازی نمایشگاه مجازی عرضه صنایع دستی در شهرستان کوثر

«نیما جاویدی» در «کتاب باز»

یک تونل در سینماحقیقت

آمریکایی ها امتیاز پخش «خورشی» مجید مجیدی را خریدند

برگزاری جشنواره فیلم فجر فقط با حضور داوران آثار

رویارویی هایدگر با کانت در گفت وگو با مهدی نصر

صدور 168 مجوز موسیقی در هفته گذشته

تقدیر از رویا تیموریان در یک جشنواره ایتالیایی/ عکس

نویسنده افغانستانی، برگزیده ششمین جایزه فرشته شد

جشنواره سی ونهم فجر چگونه برگزار می شود؟/ احتمال داوری بدون اکران

برگزاری جشنواره فیلم فجر فقط با حضور داوران

جشنواره فیلم فجر بدون نمایش فیلم ها برگزار می شود

نخستین اظهارنظر امیر آقایی درباره آقازاده

چرا کرونا بیشتر هنرمندان را می کُشد؟

آغاز اولین نشست خبری دبیر جشنواره فیلم فجر

نشست مجازی دبیر چشنواره فیلم فجر آغاز شد

«مواجهه با مرگ» آخرین کارش شد

جوایز فیلم اروپایی مجازی برگزار می شود

تولید و پخش مسابقه خوانندگی «صدای ایرانی»

ترجمه فرانسوی آثار برنده نوبل برای نخستین بار

بررسی تحولات سینمای ایران در دهه 90 از منظر «سهم سینماگران زن»

نشست خبری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برگزار شد

آغاز اولین نشست خبری دبیر جشنواره فیلم فجر

ترجمه فرانسوی آثار برنده نوبل برای نخستین بار

«افسانه ی کچل کفترباز» تجدید چاپ شد

پخش برنامه «راهنمای مسافران کهکشان»

خورشید بهترین فیلم دوحه | نام پخش کننده آمریکایی اعلام شد

کارگردان «سرخپوست» مهمان سروش صحت می شود

تلاش برای نجات خانه خالق «ارباب حلقه ها»

«یک تونل» در سینما حقیقت

«خورشید» بهترین فیلم دوحه

«افسانه ی کچل کفترباز» تجدید چاپ شد

کتاب گفتمان سیاسی شیعه امامیه منتشر می شود

محسن چاوشی، مهمان «همرفیق» شهاب حسینی می شود؟

مردم مشوش بعد از مردی به نام اوه

مشکلات ساکنان سربندر بعد از بارش باران + فیلم

آغاز چاپ تک داستان های عنوان با غفارزادگان

تغییر زمان جشنواره تئاتر مقاومت و همزمانی با یک رویداد سینمایی

پخش زنده مسابقات سراسری قرآن از شبکه قرآن

سرعت تحولات در دهه 90 نه فقط بر سینمای ایران که بر سینمای جهان تأثیر گذاشته است

گریم متفاوت رحیم نوروزی در سریال «خانه امن» / عکس

فیلمسازی درباره «شهدای ترور» ضروری است؟/ روایتی از زنان کارگردان

پربازدیدترین های آی فیلم 2 در اینستاگرام؛ پیشتازی «معمای شاه» از «فاصله ها» + ویدیو

اعلام جزییات تفاهم نامه هنری ارشاد با آموزش و پرورش

مهلت شرکت در جشنواره «مدهامتان تمدید» نمی شود

آیا شروع یک پروژه سینمایی اخلاقی است؟/جناب وودی آلن انتقام می گیرد آماده نمایش می شود

جشن تولد 3 سالگی آقای بازیگر / عکس

پایان فیلمبرداری فیلم کوتاه رامخانه فیلمساز شیرازی در تهران

برگزاری کنسرت آنلاین به مناسبت 250 سالگی بتهوون

پایان فیلمبرداری «حرف آخر» و آغاز مراحل فنی

برگزاری کنسرت آنلاین به مناسبت 250 سالگی بتهوون

موزه ریو، میزبان آثار هنری که یک قرن در توقیف پلیس برزیل بود

فیلمی در ستایش مفهوم مادری

محسن چاوشی روی صندلی «همرفیق» نمی نشیند

فارس من| مطالعات احداث باند دوم مسیر شوشتر تا دوراهی مسجدسلیمان انجام شده است+فیلم

ایرانیان و اندیشه تجدد به چاپ ششم رسیدند

سریال گیسو و ملکه گدایان + دانلود و پخش آنلاین

داستان خروس در کنار چاه رسید

پخش مینی سریال خارجی آرزو های بزرگ از شبکه چهار

انیمیشن کوتاه اچ 2 هوپ در سیگراف آسیا

شماره هجدهم مجله مروارید منتشر شد

تولید و پخش مسابقه خوانندگی صدای ایرانی

راه اندازی اتاق های هنر در مراکز توانبخشی بهزیستی

ریزش یک سابات تاریخی در دزفول

جزییات برگزاری جشنواره استانی تئاتر خراسان رضوی اعلام شد

کارگردان سرخپوست مهمان سروش صحت می شود

ساخت سریال ها را در اوج کرونا می توان متوقف کرد

ترجمه فرانسوی آثار شاعر برنده نوبل برای نخستین بار

شهرداد روحانی برای «ویوا آوا» مجوز گرفت/ آهنگسازی محمدرضا گلزار

ترجمه سه عنوان از کتاب های طوطی در اسپانیا چاپ شد

معاون ارشاد فارس:مراکز فرهنگی و هنری بی محابا بازگشایی نشوند

اعلام پایان مهلت شرکت در چهارمین مسابقه «بازی نامه نویسی»

تجمع اعتراضی مقابل دادگستری و شهرداری بندرامام خمینی خوزستان (فیلم)

محسن چاوشی روی صندلی «همرفیق» نمی نشیند

دردسر غرق شدن در سلفی گرفتن! +فیلم

مهدی فقیه در نقش جذامی/ راهبِ سریال سلمان فارسی کیست؟

«آقای گرفتار» به تلویزیون می آید

اعلام پایان مهلت شرکت در چهارمین مسابقه «بازی نامه نویسی»

اعلام پایان مهلت شرکت در چهارمین مسابقه «بازی نامه نویسی»

ترجمه سه عنوان از کتاب های طوطی در اسپانیا چاپ شد

ترجمه سه عنوان از کتاب های طوطی در اسپانیا چاپ شد

امیرمحمد زند، مجری صدای ایرانی شد

امروز در «ملکاوان»؛ راز قتل دختر جوان فاش می شود+ویدیو

شهرداد روحانی برای «ویوا آوا» مجوز گرفت/ آهنگسازی محمدرضا گلزار

تداوم تعطیلی مراکز فرهنگی و هنری در فارس

فیلم کوتاه ، یک رسانه مستقل برای انتقال موثرمفاهیم مهم است

تازه ترین خبرها از سریال «سلمان فارسی» و بازیگر تونسی اش

مروری بر 2دهه برگزاری جشنواره فیلم کوتاه/اقبال این سینما بلند است

مروری بر 2دهه برگزاری جشنواره فیلم کوتاه/اقبال این سینما بلند است