مطالب مرتبط:
انجام اقدامات تکمیلی فاز دوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار
آخرین خبرها از فاز دوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار
انجام اقدامات تکمیلی فاز دوم پروژه احداث بزرگراه شهید نجفی رستگار
تکلیف الکترونیکی شدن انتخابات 1400 تا آخر آبان مشخص می شود
الکترونیکی شدن انتخابات 1400 تا آخر آبان تعیین تکلیف می شود
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 5 آبان 1399 ساعت 01:102020-10-25اقتصادي

افتتاح بزرگراه 6 کیلومتری شهید رستگار تا پایان آبان/اتمام پروژه های نیمه تمام تا 1400


معاون فنی عمران شهرداری تهران از افتتاح بزرگراه 6 کیلومتری شهید رستگار تا پایان آبان خبر داد و در خصوص اتمام پروژه برجرودی در جنوب تهران گفت: - گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، تعدادی پروژه نیمه تمام از دوره قبلی مدیریت شهری باقی مانده بود.

برخی از پروژه ها متوقف و برخی نیز تکمیل و یا در حال تکمیل شدن است.

  در 3 سال گذشته ساخت پروژه بزرگی در تهران اغاز نشد و مدیران فعلی تاکید داشتند که قرار نیست پروژه بزرگی در تهران اجرا شود.

البته اخیر اعضای شورا از اجرای 1000 پروژه کوچک مقیاس خبر دادند و معتقدند که باید پروژه های فاقد اولویت از دستور خارج شود.

نبود پول و بدهی گذشتگان از جمله دلایل مدیران فعلی برای عدم اجرای برخی کارها بود.

البته برخی اعضا به عملکرد مدیران شهری گله مند هستند و حتی تاکید دارند که شهرداری جواب تذکرات را هم به درستی نمی دهد.

در خصوص اخرین وضعیت پروژه های نیمه تمام، وضعیت پروژه شهید رستگار ، گیشا، پیاده راه سازی و .

با  صفا صبوری معاون فنی عمران شهرداری تهران به گفت وگو نشستیم.

  تعدادی از پروژه های عمرانی آماده بهره برداری نیست.

چه برنامه ای برای آنها دارید؟ از سوی دیگر، پروژه شهید رستگار در منطقه 15 شهرداری تهران هنوز آماده بهره برداری نشده است، دلیل کندی کار چیست؟ افتتاح پروژه  6 کیلومتری شهید رستگار تا پایان آبان در حال آماده سازی تعدادی از پروژه ها هستیم و پروژه شهید رستگار واقع در منطقه 15 شهرداری تهران تا پایان آبان ماه سال جاری آماده افتتاح و بهره برداری می شود.

این پروژه یکی از پروژه های بزرگ است به طول 6 کیلومتر و عرض آن تقریبا برابر بزرگراه شهید همت است.

در حال آماده سازی این بزرگراه برای افتتاح هستیم.

پروژه تقاطع غیرهمسطح معلم با بزرگراره بروجردی به کجا رسید، ایا بودجه آن تأمین شده است؟ راه اندازی تقاطع غیرهمسطح معلم با بروجردی تا پایان ماه در حال پیگیری هستیم و پروژه تقاطع غیرهمسطح معلم با بروجردی تا پایان ماه جاری افتتاح و آماده بهره برداری می شود.

  سال گذشته در هنگام بارش باران شاهد آبگرفتگی های شدید در برخی نقاط شهر بودیم.

البته مسئولین معاونت خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کردند که این مشکل آبگرفتگی نیست، بلکه آب ماندگی است و نیاز به اصلاح هندسی دارد و قرار است معاونت فنی و عمران مشکل را برطرف کند.

در این باره توضیح می دهید.

رفع مشکل هندسی میدان ازادی/با بارش باران این نقطه به دریاچه تبدیل می شد یکی از فعالیت های ما پروژه ایمن سازی در برابر سیلاب است.

ببینید! مشکلات هندسی وجود داشت.

به عنوان مثال در میدان آزادی هم زمان با بارش باران، این قسمت شهر به دریاچه تبدیل می شد.

برای جلوگیری از آبگرفتگی میدان، از بالای بزرگراه محمدعلی جناح ایرادات را برطرف کرده ایم و ظرف چند روز آینده کار به اتمام می رسد و امیدواریم که امسال آبگرفتگی نداشته باشیم.

700 کیلومتر پروژه ایمن سازی سیلاب داریم برای ایمنی تهران در برابر سیلاب ها برنامه داریم.

70 درصد پروژه های ما به اتمام رسیده است.

700 کیلومتر پروژه ایمن سازی سیلاب داریم که 500 کیلومتر آن ساخته شده بود و طبق برنامه پنج ساله شهرداری تهران، باید هر سال 8 کیلومتر مسیر برای این منظور بسازیم.

ما از برنامه جلو هستیم.

به دلیل اهمیت موضوع، کارها را جلوتر پیش برده ایم.

اعتبارات لازم هم فراهم شده تا بتوانیم کار را پیش ببریم.

20 کیلومتر در 2 سال گذشته/از برنامه جلو هستیم در دو سال گذشته 20 کیلومتر مسیل سیلاب ساختیم و هرکدام از اینها پروژه های بزرگی است ولی چون در زیر زمین قرار دارد دیده نمی شود.

  در خصوص آخرین وضعیت پروژه احیای عرصه های عمومی توضیح می دهید؟ قرار است در این زمینه اقداماتی روی بزرگراه امام علی(ع) برای محله سبلان انجام شود، توضیح می دهید دقیقا کار چیست و این پروژه در چه بازه زمانی آماده بهره برداری می شود؟ محله سبلان به دو بخش شرق و غرب تقسیم شد/اتصال محلات از بین رفت یکی از برنامه های ما، احیای عرصه های عمومی است.

مثلاً برخی از بزرگراه ها که ساخته شده اند، فاصله بین محلات ایجاد کرده اند.

مثلاً بزرگراه امام علی(ع) که ساخته شد، محله سبلان را به دو بخش شرق و غرب تقسیم کرد و همین امر باعث بروز مشکلات اجتماعی شد و همچنین محلات بی دفاع شهری ایجاد و عارضه های اجتماعی به وجود آمد.

به دنبال این هستیم که این محلات را دوباره به هم متصل کنیم.

پروژه سبلان هفت تا هشت روز است که آغاز شده و این کار با همکاری شهرداری منطقه 8 شهرداری تهران آغاز شده است و جزو پروژه های خاص است.

بعد از اینکه بزرگراه امام علی(ع) ساخته شد، محله سبلان به شرق و غرب تقسیم شد و اتصال محله از بین رفته است.

ما می خواهیم این اتصال را روی بزرگراه ایجاد کنیم و یک مسیر پیاده ایجاد کرده، این مسیر مانند یک میدانگاه، پارک، فضای بازی و.

است و محله ها را به هم متصل کرده و بافت اجتماعی را احیا می کند و اتوبان امام علی(ع) هم از زیر آن گذر می کند.

در این منطقه نواقصی وجود داشت مانند اینکه سالن آمفی تئاتر روباز وجود نداشت و می توانیم در این محله این اقدامات را انجام دهیم و یا پیست اسکیت ایجاد کنیم.

کافه کتاب و یا کارهای دیگر فرهنگی ایجاد کنیم و همه این موارد باعث زنده نگه داشتن محله می شود.

  هزینه لازم برای اجرای این پروژه چقدر است؟ هزینه 200 میلیاردی برای این پروژه/ تاکنون در تهران پروژه های این چنینی نداشته ایم 200 میلیارد تومان هزینه ساخت عرشه است.

تاکنون در تهران پروژه های این چنینی نداشته ایم و این پروژه تأثیر زیادی در منطقه خواهد داشت.

  بارهاست که وعده افتتاح پروژه بزرگراه شهید بروجردی در منطقه 18 شهرداری داده شده است، این پروژه فرامنطقه ای است، ولی هنوز معارضان آن برطرف نشده است، دلیل این امر چیست؟ پروژه شهید بروجردی 3 معارض دارد/اجرای کار در گروی رفع معارض ببینید! ما 60 تا 65 پروژه داریم.

پروژه شهید بروجردی سه معارض مهم دارد.

از مردادماه سال جاری در پی برطرف کردن معارضان آن هستیم.

به محض اینکه معارض برطرف شود، کار به سرعت آغاز می شود.

  آیا امسال این پروژه بعد از یازده سال آماده بهره برداری می شود؟ احتمال راه اندازی در بهار 1400 اگر معارض برطرف شود، فکر می کنم در بهار 1400 پروژه شهید بروجردی در جنوب تهران افتتاح و آماده بهره برداری شود.

این پروژه از سال 88 آغاز شده است.

چه تعداد پروژه متوقف شده در تهران دارید؟ اتمام پروژه های نیمه کار تا سال آینده ما اصلاً پروژه متوقف نداریم و تلاش می کنیم که پروژه های نیمه کاره را تا 1400 به اتمام برسانیم و پروژه های جدید را آغاز کنیم.

تقریباً کارهای ما روی برنامه است، به غیر از پروژه شهید بروجردی، آن هم اگر معارض برطرف شود، فعالیتش را آغاز می کنیم.

تا سال 1400  پروژه نیمه کاره ای در شهر باقی نمی ماند.

  در خصوص ساخت 500 کیلومتر پیاده راه شهر تهران توضیح می دهید؟ آیا در این پروژه مناسب سازی های لازم برای معلولین انجام گرفته تا آنها هم بتوانند در شهر تردد کنند؟ یکی از مشکلات اساسی در کلان شهر تهران، عدم مناسب سازی معابر شهری است، آیا در پروژه های جدید این موضوع لحاظ شده است؟ ساخت 500 کیلومتر پیاده راه در تهران آغاز شد ساخت 500 کیلومتر پیاده راه را آغاز کرده ایم.

مطالعات انجام شده است و مسیرها مشخص است.

12 هزار کیلومتر طول پیاده راه در تهران داریم که بخشی از آنها قابل استفاده برای اقشار خاص نیست.

یا پله دارد، شیب دارد و یا موانعی از این دست که معلولان، افراد سالمند و.

نمی توانند از آن استفاده کنند.

طی بررسی های صورت گرفته با مشاوران، 500 کیلومتر مسیر پیاده رو طراحی کرده ایم و در این زمینه با معاونت شهرسازی و معماری، حمل و نقل و ترافیک، معاونت اجتماعی، خدمات شهری و معاونت امور مناطق هماهنگی های لازم صورت گرفته و امضای شش معاون پای این پروژه وجود دارد.

اماده سازی نقشه ها ظرف 10 ماه/6 معاون زیر این کار را امضا کرد ظرف مدت 10 ماه نقشه ها را آماده کرده ایم و در این مسیر 500 کیلومتری، تمامی مسیر به هم پیوسته است و افراد می توانند دوچرخه سواری کرده و در کنار آن، فضای سبز، مبلمان شهری ایجاد می شود.

البته فضا کاملاً مناسب سازی شده برای معلولان، کودکان خردسال، زنان باردار، افراد مسن و.

شده است.

  توزیع این 500 کیلومتر چگونه است؟ آیا فقط در برخی مناطق تهران این کار انجام می شود؟  در هر ناحیه کلان شهر تهران 4 کیلومتر مسیر پیاده راه وجود دارد/مسیر پیوسته است سعی کرده ایم که توزیع در تهران عادلانه باشد و در هر ناحیه کلان شهر تهران 4 کیلومتر مسیر وجود دارد که این مسیرها به هم متصل است و نقشه آن موجود است.

90 کیلومتر به اتمام رسید/نمونه کار میدان هفت تیر تا ولی عصر در حال حاضر 200 کیلومتر از این پیاده راه در دست اجراست که 90 کیلومتر آن به پایان رسیده است که مهمترین نمونه آن در میدان هفت تیر تا میدان ولی عصر است که پیاده روها تغییر کرده و مسیر دوچرخه ایجاد شده است.

در روزهای پایانی کار در این بخش هستیم و طول مسیر 5 کیلومتر است که 2.

5 کیلومتر رفت و 2.

5 کیلومتر برگشت است.

  مشکلی در تأمین هزینه ها ندارید؟ مشکلی نیست.

کارها انجام شده و اعتبارات محقق شده است.

ما به دنبال این هستیم که شهر را از ماشین محوری به انسان محوری تغییر دهیم و افراد بتوانند از اپلیکیشن ها مسیر پیاده روی و مسیر دوچرخه سواری را انتخاب کنند.

یکی دیگر از این مسیرها خیابان شریعتی و تقاطع آن با طالقانی است.

در این قسمت سه سینما وجود دارد و افراد می توانند از سر این سینماها تا سر جنت آباد با دوچرخه مسیر خود را طی کنند، چرا که یک اتصال ایجاد شده است.

ببینید! ما برای این کارها برنامه ریزی کرده و مطالعات لازم صورت گرفته است.

قرار است هر سال 500 کیلومتر مسیر پیاده راه ایجاد شود تا بتوانیم ظرف 10 سال 5 هزار کیلومتر مسیر پیاده راه را مناسب سازی کرده و مورد استفاده عمومی قرار دهیم.

  سرعت کار چطور است؟ آیا به کندی پیش می رود؟ سرعت کار زیاد نیست سرعت کار زیاد نیست، اما نسبت به بقیه پروژه ها سریع تر پیش می رویم.

ببینید! یکی از پروژه های پیاده راه سازی خیابان ولی عصر(عج) به طول 18 کیلومتر بود.

البته در آن مواردی وجود دارد که افراد معلول نمی توانند از آن استفاده کنند.

ما طی برنامه ریزی صورت گرفته تلاش کرده ایم که به صورت عادلانه در تمامی مناطق، فضای پیاده ایجاد کنیم و انسان محوری را در اولویت خود قرار دهیم و برای این کار برنامه داریم.

برای 1700 کیلومتر پیاده راه طراحی هایی صورت گرفته است و در سال 99، 500 کیلومتر پیاده راه آماده سازی می شود.

وضعیت خوب است و کارها بر روی روال است.

  در خصوص آخرین وضعیت پل گیشا توضیح می دهید؟ کار چه زمان به اتمام می رسد؟ پل عابر پیاده گیشا باقی مانده است/فعالیت روی خروجی زیر گذر به سمت گیشا  بخشی از کار انجام شده است، اما پل عابر پیاده آن باقی مانده که انجام می شود و یک بخشی هم خروجی زیرگذر به سمت گیشاست که آن هم در حال فعالیت است.

مدتها بود که پل باقرشهر با وجود افتتاح، ترددی در آن صورت نمی گیرد.

مسیر بعد از مدتها باز شد اما هنوز تکلیف  فاز دوم پروژه مشخص نیست.

بازگشایی فاز اول پل باقرشهر با هماهنگی پلیس/اتمام فاز دوم تا پایان سال بله، در حال حاضر فاز اول پل باقرشهر با هماهنگی پلیس بازگشایی شده است.

در حال اجرای فاز دوم پروژه هستیم و تا اواخر سال کار در این بخش به اتمام می رسد.

  با توجه به شرایط کرونا" و کاهش درآمد شهرداری، آیا بودجه های شما به طورکامل محقق شده است؟ ما مشکلی در اعتبار پروژه ها نداریم.

  توضیح می دهید چند درصد پروژه های نیمه تمام به اتمام رسیده است و اگر موردی باقی مانده علت چیست؟ بخشی از پروژه های نیمه تمام که دراختیار معاونت فنی عمران شهرداری تهران بوده به اتمام رسیده است و تقریباً بیشتر کار صورت گرفته است، اما در تلاشیم تا تمام پروژه هایی که توسط معاونت انجام می شود به اتمام برسد.

  تعدادی از پروژه های کوچک مقیاس محله ای توسط معاونت فنی عمران شهرداری تهران انجام می شود.

اعضای شورای شهر اعلام کردند که باید هر چه سریع تر این پروژه ها اجرا و آماده بهره برداری شود، در این زمینه توضیح می دهید که کار در چه مرحله ای است؟ پروژه کوچک مقیاس نیست محله محور است ببینید! این پروژه ها کوچک مقیاس نیستند، شاید اسم مناسبی نباشد، این پروژه ها محله محور هستند و برای برخی پروژه ها 10 میلیارد هزینه درنظر گرفته شده است.

شاید این پروژه ها کوچک مقیاس در قبال پروژه هایی مانند شهید بروجردی باشد.

100 تا 150 پروژه محله محور توسط معاونت فنی عمران شهرداری تهران انجام می شود و برنامه های آن در دست اجراست.

  آیا برنامه ای برای اجرای پروژه های بزرگ هم دارید؟ ببینید! براساس طرح جامع تهران، ساخت بزرگراه ها در تهران در یک مقطعی به پایان می رسد.

در یکصد سال گذشته تعداد زیادی بزرگراه در تهران ساخته شده است و ما مشکل احداث رینگ بزرگراهی نداریم.

باید خیلی کارهای دیگر انجام شود.

حدود 540 کیلومتر بزرگراه در تهران موجود است و در کنار آن، پل های ماشین رو ساخته شده است.

ما فقط سال گذشته 10 پل ساختیم که هرکدام از این پل ها به قیمت امروز حدود 10 میلیارد تومان برای آنها هزینه شد.

ما باید در کنار این بزرگراه ها، پل عابرپیاده هم بسازیم و فقط نباید شهر مختص ماشین باشد.

باید به عرض کم مسیری هم برای پیاده رو و دوچرخه سواری ایجاد کنیم.

همین اتصال سبلان روی بزرگراه امام علی(ع) به هم یک پروژه بزرگ است.

قرار است یک محوطه بزرگ شهری برای دوچرخه سواران، عابران، افراد معلول و.

ساخته شود، تلاش ما به سمت انسان محوری است تا خودرومحوری.

ما کارهای عمرانی بزرگی برای آسایش مردم انجام می دهیم و این را هم بگویم که نگاه ما در پروژه ها تغییر کرده است و در تلاشیم تا خدمات در شهر عادلانه بین مردم توزیع شود.

انتهای پیام/
کلید واژه ها: پروژه - پروژه ها - تهران - مدیران - پروژه های نیمه تمام - نیمه تمام - پروژه نیمه تمام - شهرداری - بزرگراه - شهرداری تهران - افتتاح - اجرا - رستگار - مدیریت شهری - مدیران شهری - اتمام - پایان - تکمیل - اعضای شورا - جنوب تهران - آبان - شهری - شهید - نیمه - خبرگزاری - اجتماعی - تذکرات - عملکرد - اولویت - مدیریت

آخرین اخبار سرویس:
تاریخ اعتبار وکالت نامه های متقاضیان نقل و انتقال وسایل نقلیه تمدید شد

تحقق 75 درصد برنامه کشت گندم؛ مشکلی در ارتباط با کشت گندم نداریم

کاهش ادامه دار قیمت طلا

آغاز بازارگردانی 7 شرکت فرابورسی؛ امروز و فردا

منطقه ویژه اقتصادی دوغارون؛ نبض تجارت ایران و افغانستان/ غفلت از شاهراه اقتصاد ایران در شرایط تحریم

پوره طلایی

رییس پژوهشکده علوم پایه کاربردی: مقاله چه دردی از کشور دوا می کند؟

کاهش آمار زاد و ولد در 6 ماهه نخست سال جاری

کدام گیاهان درد آرتروز را کاهش می دهند؟

کدام کشورها قدرتمندترین اقتصادهای جهان در سال 2050 خواهند بود؟

بازدید شرکت های دانش بنیان از فولاد مبارکه

248 هزار نفر فروش سهام عدالت خود را لغو کردند

طرز تهیه سوپ نودل و سبزیجات به دو روش چینی و کره ای

چه کسانی پروتکل های ضد کرونا را رعایت نمی کنند؟

بهبود اقتصاد به تیم مدیریت بحران نیاز دارد

2 طرز تهیه کتلت بادمجان با گوشت و بدون گوشت

چه کسانی پروتکل های ضد کرونا را رعایت نمی کنند؟

بهبود اقتصاد به تیم مدیریت بحران نیاز دارد

2 طرز تهیه آسان کتلت بادمجان با گوشت و بدون گوشت

اعتبار مجوزهای گردشگری تا پایان سال تمدید شد

اشرافی گری شخصیت های نمایشی با 99.9.9

کشت گلخانه ای در همدان در سه سال 5 برابر شد

قتل عام پرندگان مهاجر به دست 200 نفر

آیا عمر اوپک به سر رسیده است؟

افزایش هزینه مبادلات اقتصادی به خاطر تضادهای سیاسی

کاهش نرخ ارز چه کالاهایی را ارزان می کند

علی ابک سوت وکوری بازار تاریخی سمنان

تورم های حداکثری و حداقلی استان ها

عمران در دوران جنگ اقتصادی

نرخ تورم سال 99

اعتبار مجوزهای گردشگری تا پایان سال تمدید شد

ابلاغیه جدید وزیر اقتصاد؛ اصلاحات ثبت علائم تجاری و تغییر فرایند اخذ پروانه استاندارد کلید خورد +سند

آیا کارشناسان محیط زیست به داد هوای تهران می رسند؟

روزشماری برای رسیدن سناریوی تزریق واکسن کرونا

کاهش وابستگی کشور به قطعات تجهیزات دوار صنایع نفت و فولاد

نیازهای روحی و روانی زنان را جدی بگیرید

ریشه گرانی این روزهای مرغ چیست؟

جرایم بورسی چگونه کشف می شود؟

داستان اوراق: پیغام آقای مدیر، خط و نشان رسولی

کاهش وابستگی کشور به قطعات تجهیزات دوار صنایع نفت و فولاد

رشد عالی نماد فولاد در بورس

ریزش 1.2 میلیون تومانی قیمت سکه!

ریشه گرانی مرغ چیست؟

ریشه گرانی این روزهای مرغ چیست؟

امسال خبری از صف های متراکم برای زایمان های لاکچری نیست

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در منطقه ظفر

چگونه خودروی دست دوم بخریم؟

ریشه گرانی مرغ به مهرماه باز می گردد

ریشه گرانی مرغ چیست؟

اسلامی: تکمیل مترو پرند مشکل امنیتی ندارد

لرستانی ها 5 میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند

سالمندان بیشترین جانباختگان حوادث رانندگی در بزرگراه ها

معافیت مالیاتی حقوق کارمندان چقدر است؟ +جزییات

ساخت مسکن، بدون پول نفت

ریشه گرانی مرغ به مهرماه باز می گردد

دولت شرایط ورود صنایع کوچک به فرابورس را تسهیل کند

استفاده از 34 خدمت شهرسازی+ یک کلیک در اصفهان نما

لرستانی ها 5 میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند

برگشت خوردن 740 «بی ام و» از چین

کمک 95 میلیاردی مردم به کمیته امداد لرستان

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

وضعیت مجوز تولید 4 قلم فرآورده گیاهی ضد کرونایی

تصمیم تعجب آور هلال احمر گلستان و کاهش زمان فعالیت داروخانه گرگان/ ورود به موقع استاندار برای جلوگیری از این تصمیم

5 محصول در نهمین فروش فوق العاده ایران خودرو

اظهار نارضایتی فرماندار از کمبود امکانات و تجهیزات دستگاه های امدادی دلفان

کاهش آمار روزانه کرونایی ها در دورود

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/09/08

قیمت جهانی طلا امروز 99/09/08

از افزایش قیمت خودرو توسط سایپا تا وضعیت بازار مسکن

سهمیه اعزام دانشجو کاهش پیدا کرده است

آموزش نحوه تکمیل سابقه بیمه به صورت غیرحضوری

کاهش آمار روزانه کرونایی ها در دورود

رونمایی محدود از ارز دیجیتال فیس بوک از سال آینده میلادی

اظهار نارضایتی فرماندار از کمبود امکانات و تجهیزات دستگاه های امدادی دلفان

بازار سرمایه با دنده دو به سمت صعود/ احتمال ورود شاخص کل به کانال یک میلیون 400 هزار واحدی

سازمان دامپزشکی: کشتار زیاد شد/ قیمت مرغ به زودی سقوط آزاد می کند!

افزایش قاچاق سیگار تک رقمی شد!

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات الزامی است/ ادارات تعطیل نمی شوند

کرونا دارید به اداره نروید؛ کارت ملی تان چک می شود | محدودیت های کرونایی فقط برای دو درصد ایرانی هاست!

دلایل تداوم رشد بورس/ زیان سهامداران جبران می شود

دلایل تداوم رشد بورس/ یکشنبه بورس به کدام سمت می رود؟

افزایش 29 درصدی در میزان فروش «پاکشو»

2.9 میلیون تُن محصول کشاورزی در لرستان تولید می شود

پیش بینی رشد انفجاریِ اقتصاد ایران با لغو تحریم ها

افزایش قاچاق سیگار تک رقمی شد!

اوضاع به کام شرکت های چینی!

اقتصاد ایران هم ردیف فرانسه و لهستان در مواجهه با کرونا

ایران خودرو در نهمین فروش فوق العاده خود، 5 محصول عرضه می کند

ساخت مسکن، بدون پول نفت

برگشت خوردن 740 بی ام و از چین

2000 کامیون معطل در گمرک ترخیص شود

ایران خودرو در نهمین فروش فوق العاده خود، 5 محصول عرضه می کند

تذکر به رزم حسینی بر لزوم تولید انبوه تراکتور در کشور

اقتصاد ایران هم ردیف فرانسه و لهستان در مواجهه با کرونا

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات الزامی است/ ادارات تعطیل نمی شوند

2.9 میلیون تُن محصول کشاورزی در لرستان تولید می شود/ برنامه ریزی برای توسعه صادرات

اوضاع به کام شرکت های چینی!

2000 کامیون معطل در گمرک ترخیص شود

برگشت خوردن 740 بی ام و از چین

ساخت مسکن، بدون پول نفت

افتتاح بزرگراه 6 کیلومتری شهید رستگار تا پایان آبان/اتمام پروژه های نیمه تمام تا 1400

افتتاح بزرگراه 6 کیلومتری شهید رستگار تا پایان آبان/اتمام پروژه های نیمه تمام تا 1400