مطالب مرتبط:
کارشناسان فضای مجازی: جای خالی سواد رسانه ای در عصر دیجیتال
پروژه ملی و فرا ملی شهرک تولید محتوای رسانه ای قزوین در دنیا بی نظیر خواهد شد
برنامه ریزی لازم برای احداث شهرک تولید محتوای رسانه ای در قزوین انجام شده است
فیلم | انعکاس پویش «اگر من جای دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب بودم...» در شبکه قرآن
ماجرای «دختر آبادانی»؛ روایت های متناقض و لزوم شفافیت رسانه ای
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 4 آبان 1399 ساعت 08:102020-10-25فناوري

جای خالی سواد رسانه ای در عصر دیجیتال


ایرنا - امروزه نوجوانان یکی از اصلی ترین کاربران فعال فضای مجازی هستند و با شیوع ویروس کرونا ضرورت استفاده از تجهیزات دیجیتال در بین آنان بیش از گذشته شده طوری که هر کاربر با در اختیارداشتن تنها یک گوشی هوشمند با انتشار تصویر و ویدیو در فضای مجازی .

- کرمان - ایرنا - امروزه نوجوانان یکی از اصلی ترین کاربران فعال فضای مجازی هستند و با شیوع ویروس کرونا ضرورت استفاده از تجهیزات دیجیتال در بین آنان بیش از گذشته شده طوری که هر کاربر با در اختیارداشتن تنها یک گوشی هوشمند با انتشار تصویر و ویدیو در فضای مجازی بدون داشتن سواد رسانه ای ایده پردازی می کند.

کارشناسان حوزه فضای مجازی و دانشگاهی در استان کرمان بر این باورند که این نسل، جوانان و نوجوانانی را شامل می شوند که به واسطه آشنایی و استفاده زیاد از فناوری های دیجیتال تجربه جدیدی از زندگی به طور کل و روابط اجتماعی به طور خاص دارند و فرآیند اجتماعی شدن این نسل و شکل گیری هویت فردی و اجتماعی آن ها از بنیان با نسل های پیشین متفاوت است.

آنان بر این باورند ، لزوماً آنچه که در فضای مجازی منتشر می شود، نمی تواند واقعیت داشته باشد و سواد رسانه ای یعنی دسترسی به یک توان قوی در عرصه تجزیه و تحلیل برای حرکت در محیط رسانه ای پیچیده امروز است و با گسترش فضای مجازی ضرورت مهارت سواد رسانه ای کاربران بیش از پیش حس می شود.

بنا بر گفته کارشناسان و دانش آموختگان عرصه علوم ارتباطات؛ ارتقای آگاهی نسبت به رژیم مصرف رسانه ای و یا به عبارت بهتر تعیین میزان و نحوه مصرف غذای رسانه ای از منابع رسانه ای گوناگون که در یک کلام همان محتوای رسانه ها است یکی از فواید داشتن سواد رسانه ای است و به عبارتی افراد نسبت به اهمیت مدیریت رژیم رسانه ای خود (همانند رژیم غذایی) باید آگاه و حساس شوند یعنی بتوانند تصمیم بگیرند که چه مقدار از وقت خود را صرف توجه به انواع رسانه ها کنند.

جرائم یارانه ای مهم ترین آسیب در حوزه فضای مجازی رییس پلیس فتا استان کرمان نیز با اشاره به وضعیت جرائم کودکان و نوجوانان در فضای مجازی گفت: این روزها خواسته یا ناخواسته به دلیل شرایط اجتماعی خاص، گسترش شهرها و بروز بیماری ها افراد جامعه باید نیازهای زندگی خود را از طریقی انجام دهند تا حضور فیزیکی آن ها در جامعه کمتر باشد لذا همه اقشار جامعه نیازمند استفاده از فضای مجازی هستند.

سرهنگ امین یادگارنژاد با اشاره به اینکه فضای مجازی دارای ویژگی های خاصی از لحاظ تنوع محتوا، فیلم، عکس و غیره است گفت: با شیوع ویروس کرونا استفاده از این فضا برای افراد جامعه بیشتر شده است و ناآشنایی و نداشتن سواد رسانه ای آسیب هایی را به کاربران این فضا وارد می کند.

وی جرائم یارانه ای را مهم ترین آسیب اجتماعی در حوزه فضای مجازی عنوان کرد و افزود: جرائم رایانه ای در بین افراد در سنین 16 تا25 سال رخ می‎دهد و اخیرا که یک باند بزرگ جرائم اقتصادی دستگیر شد؛ سرباند آن یک جوان 16 ساله بود که هدایت هفت نفر دیگر را در این باند بر عهده داشته است.

رییس پلیس فتا استان کرمان تصریح کرد: باید آموزش ها و آگاهی های لازم در حوزه فضای مجازی ارائه شود تا جوانان و نوجوانان قربانی این فضا نشوند.

52 درصد از جرائم سایبری در زمینه جرائم اقتصادی است سرهنگ یادگارنژاد با اشاره به نظارت والدین بر روی فرزندان خود در فضای مجازی تصریح کرد: خود والدین باید سواد رسانه ای مطلوب داشته باشند تا فرزندان آن ها قربانی فضای مجازی نشوند.

وی با بیان اینکه 52 درصد از جرائم سایبری در زمینه جرائم اقتصادی و 27 درصد جرائم در بخش غیراخلاقی رخ می دهد گفت: عمده پرونده هایی که به پلیس فتا مراجعه می کنند در زمینه هک حساب بانکی است و 28 درصد جرائم برداشت غیرمجاز بوده و اگر افراد حداقل اطلاعات فضای مجازی را داشته باشند به این مشکل برخورد نمی کنند.

رییس پلیس فتا استان کرمان با اشاره به جرائم غیراخلاقی گفت: مدیریت زمان و یا رژیم مصرف فضای مجازی مهم ترین مساله ای است که والدین باید به آن توجه کنند و زمان استفاده از فضای مجازی را برای فرزندان خود کنترل کنند.

وی خاطرنشان کرد: بیشترین جرائم سایبری توسط فرزندانی است که بدون مدیریت زمان، نظارت والدین از فضای مجازی استفاده می کنند.

سرهنگ یادگارنژاد خاطرنشان کرد: امیدواریم با افزایش سواد رسانه ای و توجه به توصیه های حداقل روزمره پلیس افراد از فرصت های مجازی به دور از آسیب های اجتماعی استفاده کنند.

وضعیت سواد رسانه ای در بین عموم جامعه مطلوب نیست احمد دهقانی کارشناس حوزه فضای مجازی و رسانه در استان کرمان با اشاره به آسیب های فضای مجازی افزود: امروزه در جامعه مشاهده می شود که ابزار فضای مجازی از قبیل تلفن همراه و رایانه در اختیار افراد قرار گرفته است در حالی که بایدها و نبایدها در این زمینه به افراد گفته نمی شود.

وی با بیان اینکه داشتن تلفن همراه و دسترسی به اینترنت؛ داشتن سواد رسانه‎ای نیست بلکه باید مسائل مربوط به آن را آموزش ببینیم گفت: در آموزش‎های سواد رسانه ای باید عموم جامعه به این سمت و سو بروند تا آسیب های اجتماعی در این حوزه کنترل شوند.

کارشناس حوزه فضای مجازی و رسانه تصریح کرد: وضعیت سواد رسانه ای در بین عموم جامعه مطلوب نیست که این امر نشان دهنده این است مردم ما آنچنان احساس ضرورت و نیاز برای آموختن فضای مجازی ندارند و تبعات آن تشکیل پرونده های متنوع در این زمینه است.

وی گفت: راز موفقیت در استفاده از رسانه خودمراقبتی و دگر مراقبتی با محتوایی که در اختیار ما قرار می گیرد.

لزوم یادگیری آموزش های نظارتی فضای مجازی توسط والدین دهقانی تصریح کرد: مردم باید به این باور برسند که آموزش سواد رسانه‎ای ضروری است وعدم توجه به این مساله مهم تبعات اجتماعی زیادی را به دنبال خواهد داشت.

کارشناس حوزه فضای مجازی و رسانه بیان داشت: در زمینه آموزش سواد رسانه ای باید از این ابزار دیجیتالی که در اختیار ما قرار دارد به نحو مطلوب استفاده کنیم و والدین آموزش های نظارتی مربوط به فضای مجازی را یاد بگیرند.

رژیم مصرف رسانه ای چیست؟ وی با بیان اینکه سواد رسانه ای همانند یک رژیم غذایی است که مشخص می کند کدام مواد مضر هستند و کدام مفید و از هر ماده ای برای چه سنی و چه نسبتی باید مصرف شود تا فرد سالم بماند گفت: بنابراین ما به رژیم مصرف رسانه ای نیاز داریم زیرا دنیای فضای مجازی رسانه ها دنیای 2لبه های تهدیدات و فرصت ها است و باید بسیار مراقب باشیم.

کدام نهاد متولی آموزش سواد رسانه ای است؟ دهقانی گفت: در بخش آموزش سواد رسانه ای به جوانان و نوجوان آموزش و پرورش باید وارد شود اما بنظر بنده نباید به دنبال این باشیم که متولی آموزش چه نهادی باشد بلکه خانواده ها باید در این زمینه خودمراقبتی و دگر مراقبتی داشته باشند.

وی بیان داشت: همه مخاطبین استفاده کنندگان از فضای مجازی مخاطب آموزش سواد رسانه ای هستند و آموزش سواد رسانه ای نیازمند سن خاصی نیست و هر سن آموزش خاص خود دارد و یک اصل ضروری و فردی است.

کارشناس حوزه فضای مجازی و رسانه با بیان اینکه رسانه و فضای مجازی با همه امکاناتی که دارد می تواند یک فضای شیرینی را برای همه افراد فراهم کند و این شیرینی را بدون آموزش‎های درست می تواند تبدیل به فضای تلخ شود خاطرنشان کرد: باید آموزش سواد رسانه ای در سبد خانواده ها قرار گیرد.

وب گردی یا ولگردی همچنین رییس اداره مطالعات و برآورد اجتماعی فرماندی انتظامی استان کرمان با اشاره به تبعات روانی استفاده بدون برنامه ریزی از فضای مجازی گفت: کرونا همه افراد را به سمت استفاده از فضای مجازی پیش برده است که می تواند فرصت و یا تهدید باشد.

سرهنگ حجت امامعلی نژاد گفت: قبل از شیوع ویروس کرونا ولگردی ها در فضای مجازی وجود داشت که با شیوع این ویروس نه تنها تعداد کاربران از این فضا کمتر نشد بلکه به رشد غیرقابل تصوری رسید.

وی با اشاره به تأثیر این فضا در جامعه امروز تصریح کرد: فضای مجازی با رشد روزافزون و اعجاب آوری تغییرات گسترده ای را در زندگی همه ما به وجود آورده و حتی سبک زندگی افراد را تغییر داده است به گونه ای که هم اکنون در محافل همه افراد دنیایی جدا با گوشی های خود دارند.

رییس اداره مطالعات و برآورد اجتماعی فرماندی انتظامی استان کرمان تصریح کرد: ولگردی در فضای مجازی سبب بروز اختلافات خانوادگی و مشکلاتی از این قبیل شده است.

سرهنگ امامعلی نژاد با اشاره به اینکه وابستگی و اعتیاد به فضای مجازی سبب شده تا در کلانشهرها مراکزی برای ترک افراد از این فضا راه اندازی شود تصریح کرد: زمینه در فضای برای خواسته های افراد مهیا است و ناخودآگاه افراد به سمت و سوی این فضا کشیده می شوند.

رییس اداره مطالعات و براورد اجتماعی فرماندی انتظامی استان کرمان تاکید کرد: باید محتواهای مناسبی در فضای مجازی برای ایجاد ارتباط عاطفی بین فرزندان و والدین تولید شود.

وی با اشاره به فعالیت ها پلیس در حوزه ارتقای سواد رسانه ای در سطح استان کرمان گفت: در دوران شیوع ویروس کرونا آموزش های سواد رسانه ای برای همگانی در فضای مجازی از طریق پلیس در حال انجام است .

سرهنگ امامعلی نژاد خاطرنشان کرد: همچنین فناوری های نو در فضای مجازی به خانواده‎ها در راستای سواد رسانه ای آموزش داده شده است.

ضرورت داشتن سواد رسانه ای درر همه سنین مشاور استاندار کرمان در حوزه رسانه و روابط عمومی مشاور استاندار کرمان در حوزه رسانه و روابط عمومی نیز با اشاره به اوضاع جوانان و نوجوانان در فضای مجازی افزود: فضای مجازی و رسانه به زندگی همه ما گره خورده است و در یک جهان رسانه ای زندگی می کنیم و در این فضا تفاوت چندانی بین رده های سنی وجود ندارد.

دکتر عباس تقی زاده ادامه داد: در همه جوامع نوجوانان و جوانان از پرمصرف ترین قشر در زمینه محتوای فضای مجازی هستند و حتی به آن ها اصطلاح نسل دیجیتال گفته می شود.

این استاد دانشگاه و کارشناس حوزه فضای مجازی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی های مطلوب دوره جوانی و نوجوانی این است که آنها توانایی های خوبی در یادگیری فناوری و فضای مجازی دارند گفت: این مساله از یک سو می تواند مثبت باشد که فرزندان آنها می توانند در زمینه فناوری به والدین خود کمک کنند اما از سوی دیگر می تواند یک آسیب تلقی شود که والدین به دلیل مسلط نبودن به این فضا نظارت دقیقی بر فعالیت های فرزندان خود نداشته باشند.

تقی زاده با بیان اینکه امروزه دسترسی به فضای مجازی در افراد جامعه آسان تر از گذشته شده است به گونه ای که بخشی از آموزش های رسمی در این فضا انجام می شود گفت: همچنین بسیاری از آموزش های غیررسمی در این فضا وجود دارد که دسترسی به انواع محتوا را برای همگان ایجاد کرده است و به راحتی همه می توانند در معرض محتوای نامناسب قرار گیرند.

وی با تاکید بر داشتن سواد رسانه ای در شرایط کنونی جامعه افزود: همه افراد جامعه در هر رده سنی باید به دانش و مهارت در فضای مجازی مسلط شوند.

مشاور استاندار کرمان در حوزه رسانه و روابط عمومی تصریح کرد: جوانان و نوجوانان باید مهارت های چگونه استفاده کردن در فضای مجازی را یاد بگیرند.

مزایای فضای مجازی دکتر تقی زاده با اشاره به فرصت های این فضا افزود: فضای مجازی همانند یک فضای 2 لبه است و بستگی به استفاده ما دارد.

وی با اشاره به اینکه خود افراد باید به توانایی برسند تا این محیط را مدیریت کنند گفت: به اشتراک گذاری دانش یکی از مزایای مهم این بخش است زیرا در هر گوشه ای از جهان کار علمی و پژوهشی انجام شود، به راحتی می توانیم به آن دسترسی داشته باشیم.

مشاور استاندار کرمان در حوزه رسانه و روابط عمومی توانمند شدن افراد را در فضای مجازی یکی دیگر از مزایای این فضا عنوان کرد و گفت: از طریق فضای مجازی افراد می‎توانند از دوره های آموزشی در زمینه های مختلف را با هزینه های کمتر بهره مند شوند.

فضای مجازی قدرت کنش گری فرهنگی و اجتماعی را افزایش می دهد وی با بیان اینکه فضای مجازی قدرت کنش گری فرهنگی و اجتماعی را افزایش می دهد گفت:همه افراد می توانند از بستر فضای مجازی برای کنش گری فرهنگی و اجتماعی استفاده کنند و به زبان های مختلف فرهنگ خود را به اشتراک با دنیا بگذارند زیرا قرار نیست که همیشه ما دریافت کننده در این فضا باشیم.

تقی زاده بیان داشت: در فضای مجازی رفتارها و مسائل اجتماعی نیازمند آموزش هستند و و در این زمینه نیز می توانیم محتوا ایجاد کنیم.

استاد دانشگاه و کارشناس حوزه فضای مجازی گفت: یکی از مزایای فضای مجازی در بخش دولتی این است که مردم از طریق مسیرهای امن و زیرساخت های بومی می توانند نقطه نظرات خود را به مسئولان منتقل کنند.

وی با بیان اینکه کشور ما مورد تحریم ظالمانه قرار گرفته است و از این طریق می توانیم صدای توانمندی خودمان را به گوش جهانیان برسانیم تصریح کرد: ارتباطات در این فضا کمک می کند که نبود همدیگر را جبران کنیم اما اگر این فضا جایگزین ارتباطات واقعی ما شود به عنوان آسیب اجتماعی تلقی می شود.

تقی زاده افزود: با توجه به واقعیت هایی که در سطح کشور وجود دارد، نیاز است سیستم دولت از سازمان‎های مردم نهاد و تشکل های مردم نهاد در راستای آموزش های سواد رسانه ای حمایت کند زیرا تولید محتوای خوب هزینه بر است و لازم است یکسری مشوق هایی در این زمینه در نظر گرفته شود.

وی با بیان اینکه سازمان های فرهنگی از قبیل مساجد و رسانه ها نیز می توانند به آموزش سواد رسانه ای در جامعه کمک کنند اما لازم است در این حوزه سیاست گذاری انجام شود ادامه داد: در زمینه های مختلف بخشی نگری داریم و هرسازمان اجرایی برای خودش تصمیم گیری می کند و اگر سیاست اصولی در این زمینه انجام شود بسیاری از موازی کاری‎ها از بین می رود و همچنین کمک می شود تا بهترین محتوا در زمنیه آموزش سواد رسانه ای تولید شود.

مشاور استاندار کرمان در حوزه رسانه و روابط عمومی تصریح کرد: با توجه به نیاز جامعه باید سیاست گذاری عمیقی در حوزه فضای مجازی داشته باشیم تا بازنده آسیب های این فضا نباشیم.

آنچه ار برآیند گفته کارشناسان در این گزارش تحلیلی برمی آید این هست که اصل سواد رسانه ای خودمراقبتی فردی و دگر مراقبتی است و لایه اول سواد رسانه ای خانواده ها هستند و دولت می تواند با سیاست گذاری کلی سازمانهای مردم نهاد را در حوزه ارتقا سطح سواد رسانه ای اقشار مختلف جامعه برای تولید محتواهای مفید؛ حمایت کند.


کلید واژه ها: فضای مجازی - شیوع ویروس کرونا - دیجیتال - مجازی - جوانان - سواد رسانه ای - نوجوانان - گوشی هوشمند - ویروس کرونا - استفاده - کاربران - روابط اجتماعی - انتشار - هوشمند - یکی از - عصر دیجیتال - استان کرمان - ایده پردازی - ویروس - ویدیو - گذشته - کرمان - تصویر - ایرنا - رسانه - کرونا - ضرورت - کارشناسان - فعال - شیوع

آخرین اخبار سرویس:
تصاویری دیدنی از نخستین هتل تمام طلای جهان

رونمایی از خدمات جدید پست بانک در آینده ای نزدیک

حراجمعه آسیاتک با تخفیف های طلایی

به روز رسانی خدمات الکترونیک بانک تجارت در بامداد جمعه هفتم آذرماه

توییتر حساب کاربری عباس آخوندی را مسدود کرد

رونمایی از خدمات جدید «پست بانک»، شنبه آینده

از طبیعت پاییزی در روستای الماس تا صف خرید روغن خوراکی در هرسین با وجود شیوع ویروس کرونا + فیلم و تصاویر

قیمت انواع گوشی موبایل نوکیا در 6 آذر+جدول

ببینید: بازی مهناز افشار در تبلیغات پوشک بچه!

اولین تصاویر منتشر شده از قاب گوشی های S21 و S21+

قانون مالیات شرکت های فناوری در فرانسه اجرایی شد

ببینید: تست تصادف پراید و پژو206!

اختلال 20 درصدی مشترکان از سرقت تجهیزات مخابراتی در بهارستان / معتادین متجاهر بیشترین خسارت را به مخابرات وارد می کنند

قیمت روز گوشی موبایل در 6 آذر

نقش اینترنت پرسرعت در زندگی روزمره چیست؟

آمار کرونا در ایران و جهان (1399/09/06)

با این اپلیکیشن فضول های اطرافتان را بشناسید

روش جدید هکرها برای به سرقت بردن رمزارز

گوگل، از ART بعنوان ماژول Mainline برای به روزرسانی سریع تر در اندروید 12 استفاده می کند

جریمه بی سابقه فیس بوک در کره جنوبی به خاطر فروش اطلاعات

جریمه بی سابقه فیس بوک در کره جنوبی

تاکس هوایی در راه فارس

فارس من|ارتقاء شبکه اینترنت روستاهای شهرستان ایذه تا پایان سال

برترین گوشی های هوشمند را بشناسید

برای دریافت اینترنت ثابت چه باید کرد؟

استاندار فارس: روند تکمیل پروژه های بیمارستانی شتاب گیرد

سرک کشیدن به گوشی دیگران چه عواقبی دارد؟

آلبوم زیباترین عکس نوشته ها برای پروفایل گروه های مختلف (2)

رفت و آمد زیر سایه کرونا

سخنان مدیرعامل ایرانسل در اختتامیه سومین سمپوزیوم مخابرات بی سیم نوری

واگذاری 30 گیگابایت اینترنت به همراه 280 مودم رایگان به مدارس قزوین

نظارت بر نحوه فعالیت مراکز خدمات ارتباطی و مخابراتی در یزد چگونه انجام می گیرد؟

بیماری هایی که با موبایل منتقل می شوند

استخدام خانم حسابدار با سابقه کار در مشهد

برای دریافت اینترنت ثابت چه باید کرد؟

کدام فناوری ها زنان تحت خشونت را کمک می کنند؟

ریحانه پارسا در موزیک ویدئوی شادمهر عقیلی بازی کرد / واکنش ها

استخدام کارگر ساده آقا جهت کار در انبار در مشهد

واگذاری 280 مودم رایگان به مدارس استان قزوین

ریحانه پارسا در موزیک ویدئوی شادمهر عقیلی بازی کرد / واکنش ها

استخدام مهندس عمران و مهندس نرم افزار در البرز

بیماری هایی که با موبایل منتقل می شوند

استخدام حسابدار خانم در شرکت پویا پایش رهیافت در مشهد

استخدام نیروی خانم جهت کانتر فروش و صندوق در مشهد

چند راهکار برای حضور کودکان در اینترنت و فضای مجازی

پست خارجی و نحوه ارسال آن

نکاتی در رابطه با خرید رپورتاژ آگهی و انتشار رپورتاژ

280 مودم رایگان به مدارس قزوین واگذار شد

استخدام کارشناس شیمی با گرایش آلی و معدنی در مشهد

استخدام نیروی آقا جهت سالنداری در فست فود در مشهد

پیام رسان پرطرفداری که اطلاعات شخصیتان را در معرض دید عموم قرار می دهد!

مستقرشدن 5G در شبکه 118 اپراتور در 59 کشور

نکاتی در رابطه با خرید رپورتاژ آگهی و انتشار رپورتاژ

چین برای حفاظت از اطلاعات شهروندان قوانین جدیدی تصویب کرد

استخدام اپراتور ماهر کات و نوارزن جهت خدمات mdf - مشهد

احراز هویت سایت و اپلیکیشن با ارسال پیامک

استخدام تراشکار جهت همکاری در اصفهان

فضای مدرن و خلاقانه در خانه با پارتیشن بندی

مدیرعامل ایرانسل: 118 اپراتور در 59 کشور، 5G را در شبکه خود مستقر کرده اند

118 اپراتور در 59 کشور، 5G را در شبکه خود مستقر کرده اند

حراج جمعه سیاه به فضای مجازی کشیده شد/ مراقب صفحات فیشینگ باشید

جدول قیمت گوشی سامسونگ امروز پنجشنبه 6 آذر 99

ریحانه پارسا در موزیک ویدیوی شادمهر عقیلی بازی کرد +واکنش ها

استخدام کمک حسابدار آشنا به نرم افزار حسابداری در مشهد

تشدید نظارت ها بر فعالیت مراکز خدمات ارتباطی

انتشار موزیک ویدئوی شادمهر عقیلی با بازی ریحانه پارسا

استخدام حسابدار خانم و آقا جهت همکاری در اصفهان

استخدام نیروی برقکاری مبتدی و نیمه ماهر در اصفهان

روش بستن قابلیت Fleets یا استوری ها در شبکه اجتماعی توییتر

مسیر رمز ارزها در منطقه آسیا و اقیانوسیه هموار می شود

118 اپراتور در 59 کشور، در حال حاضر 5G را در شبکه خود مستقر کرده اند

اقتصاد دیجیتال چین از 5تریلیون دلار عبور کرد

فیلمبرداری از موقعیت های حساس خطرناک با کمک ربات جان سخت

فضای مجازی، تهدید یا فرصت؟|فرانسه، رتبه اول محدودیت اینترنت در اروپا/جستجوی برخی عبارات در اینترنت ممنوع است

استخدام کارگر ساده در شیفت روز و شب در مشهد

استخدام انباردار جهت شرکت آرایشی بهداشتی ساپاژو در مشهد

استخدام سوپروایزر آقا با سابقه کار مفید در مشهد

چین برای حفاظت از اطلاعات شهروندان قوانین جدید تصویب کرد

گلکسی Z Flip 3 سامسونگ نمایشگری 6.9 اینچی با نرخ به روزرسانی 120Hz دارد

پوشش مخابراتی 120 کیلومتر دیگر از جاده های استان فارس

استخدام پیک موتوری جهت کار در فست فود در مشهد

معرفی برترین تلفن های هوشمند 2020 با باتری قدرتمند

استخدام پیک موتوری جهت کار در رستوران در مشهد

استخدام راننده لیفتراک با گواهینامه در مشهد

استخدام نقشه کش صنعتی خانم و آقا جهت کار در اصفهان

قیمت روز گوشی موبایل در بازار امروز 6 آذر 99 + جدول

استخدام کارگر جهت کار در کارگاه نجاری در مشهد

استخدام جوشکار برق و آرگون ماهر جهت کار در مشهد

استفاده از هوش مصنوعی در فرودگاه ها جهت مقابله با کرونا

حراجمعه آسیاتک با تخفیف های طلایی

استخدام تعدادی پلی استرکار ماهر و نیمه ماهر در مشهد

کنایه مجری تلویزیون به اظهارنظرها درباره گرانی بلیط مترو (فیلم)

پیام رسان پرطرفداری که اطلاعات شخصیتان را در معرض دید عموم قرار می دهد

استخدام استادکار خشک کار قناد در قنادی قامفوت در مشهد

توضیح وزیر ارتباطات در خصوص چرایی ضعف اینترنت در حاشیه فوتبال

استخدام کارشناس فروش خانم در پژواک ارتباطات در البرز

توضیح وزیر ارتباطات در خصوص چرایی ضعف اینترنت در حاشیه فوتبال

توضیح وزیر ارتباطات در خصوص چرایی ضعف اینترنت در حاشیه فوتبال

استخدام تعدادی MDF کار ماهر و نیمه ماهر در مشهد

دانلود Wikipedia 2.7.50336 – اپلیکیشن رسمی ویکی پدیا

جای خالی سواد رسانه ای در عصر دیجیتال

جای خالی سواد رسانه ای در عصر دیجیتال