مطالب مرتبط:
وضعیت غیرعادی در بازار خودرو/پیش بینی فعالان بازار از قیمت ها چیست؟
پیش بینی قیمت خودرو در هفته اول آبان
پیش بینی قیمت خودرو/ چه خودروهایی ارزان شدند؟
احتمال کاهش قیمت دلار به 20 تومان / پیش بینی ریزش 40 درصدی قیمت خودرو های خارجی
از درخواست پیگیری قیمت گذاری مجدد برای حواله داران ایران خودرو تا مسکن مهر نیمه کاره در شهرستان خوسف استان خراسان جنوبی
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 08:452020-10-24اقتصادي

رالی باخت- باخت خودرو / قیمت های دستوری، مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را متضرر کرد


 در سالی که قیمت ها در بازار خودرو اوج گرفته است و رشد کم سابقه ای را تجربه می کند، شاهد زیان دو طرف عرضه و تقاضا در این بازار هستیم.

- دو طرف اصلی این بازار به واسطه قیمت گذاری دستوری قادر به فروش و خرید بی ضرر و زیان نیستند.

طبق آخرین صورت های مالی، سه خودروساز بزرگ کشور در نیمه اول امسال زیان 12 هزار و 600 میلیارد تومانی را در تولید تجربه کرده اند که در مجموع زیان انباشته آنها به 40 هزار میلیارد تومان رسیده است.

از سوی دیگر تقاضای مصرفی نیز به واسطه مانور تقاضای سرمایه ای ناشی از اختلاف قیمت دستوری با قیمت بازار مجبور به خرید خودرو با قیمت های بسیار بالا شد.

آنچه مشخص است خودروساز و مصرف کننده هر دو به واسطه قیمت گذاری دستوری وارد بازی باخت - باخت بازار خودرو شده اند.

برای پایان دادن به وضعیت فعلی چاره ای جز آزادسازی قیمت ها نیست؛ چرا که مسیر جدید، بازی برد - برد را برای دو طرف رقم خواهد زد و سمت عرضه همراه با تقاضا منتفع خواهند شد.

" با اعلام صورت های مالی شش ماه نخست خودروسازان به بورس، مشخص شد ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو در مجموع طی نیمسال ابتدایی 99 زیان 12 هزار و 600 میلیارد تومانی را به ثبت رسانده اند.

با ثبت این رقم اما مجموع زیان انباشته سه خودروساز بزرگ کشور تا پایان شهریور امسال به مرز 40 هزار میلیارد تومان نزدیک شد.

تداوم روند زیان دهی غول های جاده مخصوص طی نیمه نخست امسال در حالی است که اگرچه سیاست نرخ گذاری دستوری خودروهای داخلی همچنان ادامه داشته، با این حال قیمت کارخانه ای آنها دو بار در شش ماه ابتدایی سال افزایش یافت.

به گفته خودروسازان، ریشه اصلی ضرر آنها در نرخ گذاری دستوری نهفته است، به این معنی که قیمت های تعیین شده برای محصولات شان کفاف هزینه های تولید را نمی دهد و منجر به زیان دهی می شود.

این در شرایطی است که انتظار می رفت با توجه به صدور دو مجوز افزایش قیمت (یکی در اردیبهشت و دیگری در مرداد) زیان خودروسازان کنترل شود، با این حال طبق ادعای غول های جاده مخصوص (با توجه به صورت های مالی شش ماه امسال) آنها همچنان بنگاه هایی زیان ده هستند.

سال هاست قیمت خودروهای داخلی توسط نهادهای بیرون از صنعت خودرو تعیین می شود و در این بین، شورای رقابت نقش پررنگ تری داشته است.

این شورا که در بهمن 91 با تصمیم رییس دولت دهم مسوولیت قیمت گذاری خودروهای داخلی را بر عهده گرفت، دو بار از پروسه تعیین قیمت کنار گذاشته شد، یک بار در شهریور 97 و دیگری نیز همین چند هفته پیش.

با این حال مرجع اصلی تعیین قیمت خودروهای داخلی برای حدودا 8 سال، شورای رقابت بوده که همواره نیز هم از سوی خودروسازان و هم از جانب مشتریان مورد انتقاد قرار گرفته است.

اختیار قیمت گذاری خودروهای داخلی اما گاهی به دست سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و ستاد تنظیم بازار نیز افتاده که اگرچه آنها در مقایسه با شورای رقابت رفتار بهتری با خودروسازان داشته اند، با این حال نفس نرخ گذاری دستوری در عملکردشان مشهود بوده است.

تا پیش از دستوری شدن قیمت خودرو، خودروسازان مجاز بودند محصولات خود را بر اساس حاشیه بازار تعیین کنند.

طبق این روش، قیمت کارخانه ای خودروها نزدیک به نرخ بازار تعیین می شود و بنابراین فضایی برای جولان دلالان و واسطه گران وجود ندارد.

هرچند وزارت صنعت، معدن و تجارت در بهمن 97 خبر از تصویب قیمت گذاری خودرو در حاشیه بازار داد، با این حال مصوبه موردنظر اجرایی نشد و نرخ گذاری همچنان دستوری باقی ماند.

حالا اما گفته می شود وزارت صمت باز هم به دنبال اجرای سیاست قیمت گذاری خودرو در حاشیه بازار است و قصد دارد مصوبه آن را از شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه دریافت کند.

اگر این اتفاق رخ دهد، خودروسازان مجاز می شوند نرخ محصولات خود را نزدیک به بازار تعیین کرده و ضمن خروج از زیان دهی، در مسیر کسب سود نیز قرار گیرند.

البته با توجه به زیان انباشته هنگفت نزدیک به 40 هزار میلیارد تومانی، بعید است این ضرر بزرگ به این زودی ها جبران شود.

اگر وزارت صمت موفق به کسب مجوز نرخ گذاری خودروهای داخلی در حاشیه بازار شود، خودروسازان دیگر بهانه ای برای زیاندهی نخواهند داشت.

در واقع آنها اگر با وجود لغو نرخ گذاری دستوری باز هم زیان بدهند و ادعای بی پولی را مطرح کنند، دیگر هیچ گوش شنوایی برای پذیرش ادعاهای آنها وجود نخواهد داشت.

البته همین حالا نیز افکار عمومی زیاندهی خودروسازان را باور ندارد و خیلی ها نیز معتقدند ضرر بزرگ غول های جاده مخصوص به دلیل ضعف مدیریتی آنها است نه صرفا نرخ گذاری دستوری.

مسائلی مانند ریخت و پاش غیر ضروری، سرمایه گذاری های غیر اقتصادی و سیاسی و همچنین ضعف بهره وری (ناشی از وجود نیروی مازاد) مواردی است که به اعتقاد کارشناسان نمی توان نقش آنها را در ضعف ساختار مالی سه خودروساز بزرگ کشور و تداوم زیاندهی آنها نادیده گرفت.

زیان روی زیان خودروسازان طبق صورت های مالی ارائه شده به بورس توسط سه خودروساز بزرگ کشور، زیان دهی آنها در شش ماه ابتدایی امسال کماکان ادامه داشته است.

بر این اساس و طبق ادعای خودروسازان، قیمت فروش برخی از محصولات آنها پایین تر از قیمت تمام شده تولید بوده است.

دراین بین، ایران خودرو درتولید تمام محصولاتش طی شش ماه ابتدایی امسال با زیان مواجه شده، چه آنکه قیمت فروش آنها پایین تر از مبلغ بهای تمام شده شان بوده است.

براین اساس، بهای تمام شده تولیدمحصولات ایران خودرو طی نیمه نخست 99، در مجموع بالغ بر 29 هزار و 700 میلیارد تومان بوده، اما جمع مبلغ فروش محصولات این شرکت کمی بالاتر از 23 هزار میلیارد تومان به ثبت رسیده است.

با این حساب، ایران خودرویی ها طی نیمه نخست امسال بالغ بر شش هزار و 600 میلیارد تومان از ناحیه اختلاف مبلغ بهای تمام شده و مبلغ فروش ، زیان دیده اند.

زیان کلی ایران خودرو در نیمه نخست امسال اما به بالای 9 هزار و 900 میلیارد تومان رسیده است.

با توجه به ثبت این رقم اما جمع زیان انباشته بزرگ ترین خودروسازان ایران به 24 هزار میلیارد تومان نزدیک شده است.

بنابر گزارش ارائه شده به بورس اما این شرکت 188 هزار و 472 دستگاه محصول طی نیمسال 99 به فروش رسانده و بنابراین، قیمت متوسط فروش این شرکت کمتر از 123 میلیون تومان بوده است.

طبق صورت های مالی منتشره از سوی ایران خودرو، این شرکت در نیمه ابتدایی امسال، 145 هزار و 188 دستگاه انواع پژو را به فروش رسانده که کل مبلغ فروش آنها کمتر از 9 هزار و 500 میلیارد تومان بوده، یعنی با متوسط قیمت حدودا 65 میلیون و 500 هزار تومان.

طبق ادعای ایران خودرو، این شرکت از ناحیه فروش پژوهای خود در نیمه ابتدایی امسال، بیش از 5هزار و 300 میلیارد تومان زیان دیده است.

طبق گزارش ارائه شده به بورس، تولید سمند نیز برای ایران خودرو زیان به همراه داشته است.

این شرکت در نیمه نخست امسال حدود 900 میلیارد تومان از ناحیه فروش 20 هزار و 653 دستگاه سمند زیان دیده است.

طبق ادعای ایران خودرو، مبلغ فروش سمندهای این شرکت در بازه زمانی موردنظر به هزار و 800 میلیارد تومان هم نرسیده است.

ایران خودرویی ها اما در این بازه زمانی 16 هزار و 590 دستگاه دنا را نیز فروخته اند و بیش از 502 میلیارد تومان زیان دیده اند.

طبق صورت های مالی ارائه شده به بورس، بزرگترین خودروساز ایران از ناحیه فروش هزار و 599 دستگاه رانا نیز بالغ بر 91 میلیارد و 700 میلیون تومان زیان حاصل کرده است.

در فروش دانگ فنگ هم ایران خودرو بالغ بر شش میلیارد تومان زیان حاصل کرده، زیانی که از ناحیه فروش 107 دستگاهی این محصول ثبت شده است.

همچنین فروش هایما نیز زیانی بالغ بر 24 میلیارد و 700 میلیون تومان روی دست آبی های جاده مخصوص گذاشته است.

آنها در نیمه نخست امسال دو هزار و 491 دستگاه از این شاسی بلند چینی را فروخته اند.

در نهایت اما 122 دستگاه تندر-90 فروخته شده توسط ایران خودرو در نیمه ابتدایی امسال نیز بالغ بر یک میلیارد و 140 میلیون تومان زیان نصیب آنها کرده است.

تندر-90 البته دیگر در ایران خودرو به تولید نمی رسد.

از ایران خودرو که بگذریم، سایپایی ها نیز نیمه ابتدایی سال جاری را با زیان به پایان رسانده اند.

طبق گزارش ارائه شده به بورس، بالغ بر 2 هزار و 170 میلیارد تومان زیان نصیب دومین خودروساز بزرگ ایران شده است.

با توجه به ثبت این رقم، جمع زیان انباشته نارنجی های جاده مخصوص تا پایان شهریور امسال به بالای 11 هزار و 400 میلیارد تومان رسیده است.

در این بین، فروش 57 هزار و 463 دستگاهی پراید در نیمه ابتدایی سال جاری، بالغ بر شش میلیارد و 300 میلیون تومان زیان روی دست سایپا گذاشته است.

پراید البته دیگر در مدل های سواری به تولید نمی رسد، اما وانت آن کماکان در خطوط تولید این شرکت باقی مانده است.

طبق ادعای سایپا، این شرکت پرایدهای خود را با متوسط قیمت کمتر از 32 میلیون تومان به فروش رسانده است.

فروش دیگر محصول سایپا به نام تیبا نیز طی نیمه ابتدایی سال جاری چیزی حدود 615 میلیارد تومان زیان در کارنامه نارنجی های جاده مخصوص ثبت کرده است.

همچنین مونتاژ آریو هم در بازه زمانی موردنظر، 150 میلیون تومان زیان به همراه داشته است.

این در حالی است که فروش 14 دستگاهی چانگان بیش از 727 میلیون تومان سود برای سایپایی ها به همراه داشته است.

این سود البته بدون احتساب هزینه های مالی و متفرقه به دست آمده، ضمن آنکه گویا این خودروی چینی دیگر در کشور مونتاژ نمی شود.

سایپایی ها همچنین از ناحیه فروش 80 دستگاه سراتو طی نیمه نخست 99، بیش از 709 میلیون تومان سود کرده اند که این سوددهی بدون احتساب هزینه های مالی و متفرقه بوده است.

سراتو نیز مانند چانگان فعلا جایی در خطوط تولید سایپا ندارد.

در نهایت اما صورت های مالی پارس خودرو نشان می دهد این شرکت نیز در دوره شش ماه نخست امسال،حدود893 میلیارد تومان زیان از ناحیه فروش محصولاتش حاصل کرده است.

بر این اساس، جمع زیان انباشته سومین خودروساز بزرگ ایران به بالای سه هزار و 750 میلیارد تومان رسیده است.

در صورت های مالی شش ماهه پارس خودرو، فروش 20 هزار و سه دستگاهی خانواده ایکس 100 (پراید) به ثبت رسیده که حاصل آن، زیان 69 میلیارد تومانی بوده است.

پارس خودرویی ها اما در فروش محصولات خانواده اس 200 (ساینا) آماری دو هزار و 42 دستگاهی را از خود به جا گذاشته اند.

این تعداد فروش منجر به سوددهی نشده و نتیجه آن ثبت زیان بیش از 5/ 5 میلیارد تومانی بوده است.

صورت های مالی پارس خودرو ستونی به نام انواع خودرو سواری نیز دارد که به نظر می رسد بیشتر خانواده رنو را در بر می گیرد.

تعداد فروش این خودروها 18 هزار و 246 دستگاه بوده که نتیجه آن سود بیش از 80 میلیارد تومانی (البته بدون احتساب هزینه های مالی و متفرقه) بوده است.


کلید واژه ها: قیمت - خودرو - قیمت ها - بازار - میلیارد تومان - بازار خودرو - قیمت گذاری - خودروساز - باخت - زیان - واسطه - تقاضا - میلیارد - آزادسازی قیمت - تولیدکنندگان - مصرف - زیان انباشته - مصرف کنندگان - عرضه و تقاضا - تولید - تومان - خرید خودرو - مصرف کننده - ضرر و زیان - هزار - آزادسازی - خرید - نیمه اول - سرمایه - اختلاف

آخرین اخبار سرویس:
اوپک پلاس تصمیم عاقلانه ای گرفت

اجرای محدودیت های کرونایی در چهاردهمین روز

بیانیه پایانی دوازدهمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک

طلای جهانی گران شد

آخرین اخبار از واریز بسته معیشتی 100 هزار تومانی به حساب مشمولان

1200 معلول سبزواری در نوبت دریافت مستمری از بهزیستی هستند

1200 معلول سبزواری در نوبت دریافت مستمری از بهزیستی هستند

اوپک پلاس تصمیم عاقلانه ای گرفت

بیانیه پایانی دوازدهمین نشست وزارتی اوپک و غیر اوپک

سرمایه گذاری 150 هزار میلیارد تومانی شرکت های بیمه در بورس

حسن محمدیاری خبرداد: حقوق کارمندان تا 3.5 میلیون تومان از مالیات معاف شد

قیمت جهانی نفت امروز 99/09/14| قیمت نفت در آستانه 50 دلاری شدن

قیمت روز گوشی موبایل 1399/09/14

زنگنه: اوپک پلاس تصمیم عاقلانه ای گرفت

وضعیت حضور کارکنان ادارات از شنبه چگونه خواهد بود؟

بیمه اجباری 30 میلیون مسکن بر اساس قانون جدید

ارزش پالایشی یکم در بورس امروز جمعه 14 آذر 99

انحصارزدایی از «خودرو» به روش «صمت»

ارزش پرتفوی سهام عدالت چقدر است؟

تخت نقاهت بهبودیافتگان کرونا در واحدهای اقامتی خراسان رضوی افزایش یافت

تخصیص 100 میلیارد تومان به تونل کبیرکوه/اتمام 6 هزار و 500 متر تونل در کبیرکوه

مشارکت فرهنگیان استان در کمک های مومنانه

قیمت خودرو های داخلی 1399/09/14

جذاب ترین بیمه های جهان

تکمیل مخازن آب خراسان شمالی هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

قیمت ارز، دلار، یورو، سکه و طلا 1399/09/14

زنگنه: اوپک پلاس تصمیم عاقلانه ای گرفت

زمینه اشتغال 50 درصد از زندانیان محکوم چهارمحال و بختیاری فراهم می شود

گاوداری صنعتی 10 هزار راسی در شهریار افتتاح شد

نیاز روزانه تهران به 1200 تن مرغ

جذب نیروی کار بومی، اولویت واحد های تولیدی و صنعتی قرار گیرد

بازگشایی برخی از پاساژهای تهران از 15 آذر

ریسک در بودجه 1400 / آیا درآمدهای نفتی تحقق پذیر است؟

افزایش 15 میلیونی برخی مدل های پراید / جدول

گاوداری صنعتی 10 هزار راسی در شهریار افتتاح شد

فرصت های سرمایه گذاری در بافت شناسایی شوند

افزایش 6 تا 8 برابری برخی اقلام مصرفی معلولان/دولت برای تخصیص بودجه خساست نکند

روغن خوراکی دوباره در بازار اهواز کیمیا شد/ فروش روغن به شرط خرید اجناس دیگر

تکمیل مخازن آب خراسان شمالی هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

بیان آثار حرام خواری در قرآن + مسابقه

وزیر جهاد کشاورزی: وابستگی به نهاده های دامی وارداتی سبب گران شدن نرخ مرغ شده است

سهم بوشهر از لایحه بودجه سال آینده 68 هزار میلیارد ریال است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: حقوق کارمندان تا 3.5 میلیون تومان از مالیات معاف شد

تداوم اجرای طرح کمک های مؤمنانه در استان قزوین/ سپاه آسیب دیدگان را به لحاظ معیشتی تنها نمی گذارد

عقب نشینی دلار در بازار

کوهنوردی با طعم کرونا در ارتفاعات گلستان

اوپک پلاس تصمیم عاقلانه ای گرفت

قیمت جهانی طلا امروز 99/09/14|دلارِ ارزان طلا را گران کرد

رییس اتاق اصناف تهران: برخی از پاساژهای تهران فردا بازگشایی می شود

راه اندازی خط تولید خوراک آبزیان در شوشتر

رفتارشناسی بازار هفته گذشته بورس | چند نکته مهم برای نوسانگیرها

جزییات طرح اصلاح قانون تضمین خرید خدمات کشاورزی/ قیمت نباید از 90 درصد میانگین بازار جهانی کمتر باشد

تصمیم مجلس به جذب سرمایه گذاری خارجی آسیب می زند/ پیامد اقتصادی تصمیم ها باید سنجیده شود

عملکرد هفتگی سهام عدالت؛ فروش سهام عدالت کی آغاز می شود؟

کاهش 6.1 درصدی تردد در محور های برون شهری

هشدار نسبت به بازگشایی های شتابزده در تهران/ وضعیت هنوز قرمز است

پاشیده شدن بذر اختلاف| اوپک پلاس دچار شکافی عمیق شده است

اوپک پلاس تصمیم عاقلانه ای گرفت

افزایش دو درصدی جرائم راهنمایی و رانندگی در بودجه 1400

قیمت خودرو های سایپا امروز جمعه 14 آذر 99+ جدول

وزیر نفت: تصمیم اوپک پلاس عاقلانه بود

زن جوان؛ سردسته دزدان شمش های میلیونی +عکس

افزایش 7 درصدی مصرف گاز در استان کرمانشاه

بورس تهران برای یک رشد قابل قبول آماده است

سرمایه گذاری 102 میلیون دلاری برای پاک سازی مدار زمین

91 واحد صنعتی در کردستان به شبکه سراسری گاز متصل شد

بودجه سال آینده تورم زا است

رییس مجلس: مرغ 29 هزار تومانی اوج بی عرضگی است/ نقدینگی هزاران میلیارد تومانی بورس کجا رفت؟/ تغییر کانال قیمت دلار از 24 به 25 / چرا تورم تابستان افزایش یافت؟

91 واحد صنعتی در کردستان به شبکه سراسری گاز متصل شد

تصمیمات ستاد کرونای یزد در تقسیم بندی اصناف کارشناسی نیست/ ضرورت واگذاری مدیریت به اتاق اصناف

پیشگیری از آسیب پذیری بنگاه های اقتصادی خوزستان مستلزم برنامه عملیاتی

افزایش کلاه برداری در رمزارزها

1400 ؛ وعده پایان گازرسانی به روستاهای سرخس/ مهاجرت جوانان روستایی به دلیل عدم وجود امکانات

قیمت خودرو های ایران خودرو امروز جمعه 14 آذر 99 +جدول

خانه کوچک، مکان مناسب برای دکوراسیون

برخی از پاساژهای تهران فردا بازگشایی می شود

بیش از 3400 مسکن زلزله زده قطور 87 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

اواخر آذر اعلام نتایج ​نخستین گزارش برق مجانی

سهم بوشهر از لایحه بودجه 1400، 68 هزار میلیارد ریال است

84 واحد صنفی در چهارمحال و بختیاری به تعزیرات معرفی شدند

بیش از 17 هزار آسیب دیده از کرونا در البرز مورد حمایت قرار گرفتند

بیش از 17 هزار آسیب دیده از کرونا در البرز مورد حمایت قرار گرفتند

کدام صنوف تهران از شنبه مجاز به فعالیت هستند؟

معاون پژوهشگاه ابن سینا: جای خالی نهاد نظارتی قوی در عرصه پژوهش/بودجه های اندک نباید هدر شود

قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت طلا امروز جمعه 14 آذر 99 +جدول

تاثیر لایحه بودجه سال 1400 بر روند معاملات بورس

راهنمایان گردشگری تا 3 ماه آینده بیمه می شوند

هر اثر صنایع دستی سفیر فرهنگ سیستان وبلوچستان است

بررسی روند احداث محور مواصلاتی رودبار جنوب - بندر جاسک

هر اثر صنایع دستی سفیر فرهنگ سیستان وبلوچستان است

چین پس از 30 سال واردکننده برنج از هند شد

بیمه اجباری 30 میلیون خانه بر اساس قانون جدید/ 23.5 میلیون خودرو در کشور بیمه شخص ثالث دارد

مجتمع فرهنگی قلعه گنج سه ماه دیگر تکمیل می شود

تعطیلی واحدهای صنفی متخلف در بیضا

30 میلیون خانه زیرپوشش بیمه حوادث طبیعی می رود

اعلام جزییات محدودیت های کرونایی که از شنبه در کشور اجرا می شود

اعتبارات طرح های آبی استان اردبیل در بودجه 1400 افزایش یافت

عرضه روزانه هزار تن مرغ منجمد و گرم در تهران

خروج غیر قانونی 6 هزار و 460 راس دام از شهرستان بشرویه

نظام دستمزد آنقدر آشفته است که افزایش بودجه هم کفافش را نمی دهد/ صداوسیما باید چابک شود/ مدیران نباید بیشتر از بودجه ایجاد تعهد کنند

رالی باخت- باخت خودرو / قیمت های دستوری، مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را متضرر کرد

رالی باخت- باخت خودرو / قیمت های دستوری، مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را متضرر کرد