مطالب مرتبط:
ماجرای عوارضی مسیر دریاچه ارومیه؛ توپی که در زمین هیچکس نیست
آخرین وضعیت زاینده رود و دریاچه ارومیه
تراز سطح دریاچه ارومیه به 1271.26متر رسید
ارتقاء تراز آب دریاچه ارومیه به وضعیت 25 سال قبل
ارتقاء تراز آب دریاچه ارومیه به وضعیت 25 سال قبل
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 08:102020-10-24اقتصادي

عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه؛ توپی که در زمین هیچکس نیست


ایرنا- عوارضی جاده ارومیه - تبریز از مسیر دریاچه ارومیه به مشکلی اساسی برای همه مسافران این مسیر تبدیل شده که طی بررسی خبرنگار ایرنا، - عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه؛ توپی که در زمین هیچکس نیست" ارومیه- ایرنا- عوارضی جاده ارومیه - تبریز از مسیر دریاچه ارومیه به مشکلی اساسی برای همه مسافران این مسیر تبدیل شده که طی بررسی خبرنگار ایرنا، هیچکس در این باره، پاسخگو نیست و مشکل همچنان پابرجا مانده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، در سراسر آذربایجان غربی تنها یک ایستگاه عوارض جاده ای وجود دارد که آنهم در پل میانگذر دریاچه ارومیه واقع شده است؛ البته افزایش چندباره نرخ عوارضی این تنها ایستگاه در استان طی سال گذشته همواره مورد انتقاد جدی شهروندان و رسانه ها قرار گرفته است.

کشیده شدن انتقادات از افزایش نرخ عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه به شبکه های اجتماعی، سبب شده تا خبرنگار ایرنا پیگیر موضوع باشد، در راستای همین پیگیری ها هرچند اطلاع از میزان درآمد زایی سالانه از این عوارضی همچنان مبهم باقی ماند و کسی پاسخگو نشد، ولی موضوع مهم دیگری نمایان شد؛ موضوعی که می تواند اصل پیگیری را به حاشیه راند و خود به جای آن بنشیند.

ماجرا از این قرار است که پس از افتتاح اولین باند پل میانگذر دریاچه ارومیه در سال 1387 و ایجاد عوارضی بر روی آن، مقرر شد تا سال 1401، تمامی درآمد حاصل از این عوارضی به پیمانکاران پل میانگذر دریاچه ارومیه یعنی بانک ملی و صندوق بازنشستگی کشور اختصاص یابد.

اما نقطه جالب آن است که این 2 پیمانکار باید 15 درصد از درآمد سالانه حاصل از این عوارضی را صرف تعمیر و نگهداری پل میانگذر دریاچه ارومیه می کردند که این مهم تا به امروز گویا محقق نشده است.

اطلاعی از وضعیت پل میانگذر دریاچه ارومیه در دست نیست در همین راستا این موضوع را با مدیرکل جدید راه و شهرسازی آذربایجان غربی که چند ماهی است به این پست منصوب شده جویا شدیم.

"سید محسن حمزه لو" در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در عین ناباوری اعلام کرد که اطلاعی از وضعیت پل میانگذر دریاچه ارومیه در دست نیست؛ وی در حالی این ادعا را داشت که وزارت راه و شهرسازی متولی این امر است و هرگونه سهل انگاری در نگهداری یا تعمیر پل میانگذری که هزینه بروز احداث آن چند صد میلیون دلار است و مسیر اصلی ترانزیتی منطقه نیز محسوب می شود، به طور مستقیم متوجه این وزارت خانه خواهد شد.

وی در ادامه با تایید اینکه سالانه باید 15 درصد از درآمد عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه برای نگهداری از این پل هزینه می شد، افزود: متاسفانه تا آنجا که اطلاع داریم این امر محقق نشده است.

کسی پیگیر عوارضی پل میانگذر نبوده است مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در پاسخ به اینکه چرا تاکنون پیگیر اختصاص بخشی از درآمد این عوارضی برای نگه داری از پل میانگذر دریاچه ارومیه نشده است، بیان کرد: این موضوع را باید راهداری پیگیری و عملی می کرد؛ اما باید شفاف بگویم که تاکنون کسی برای تحقق این موضوع پیش قدم نشده است.

وی در رابطه با اظهار نظر برخی کارشناسان مبنی بر آسیب دیدگی بخشی از پل میانگذر دریاچه ارومیه در سایه توجه نشدن به نگهداری از آن، گفت: هیچ فردی چنین ادعایی نمی تواند داشته باشد چرا که هنوز بررسی در این راستا انجام نشده است؛ البته یک تیم کارشناسی نیز برای بررسی وضعیت پل میانگذر اعزام شده که نتیجه آن هنوز اعلام نشده است.

حمزه لو ادامه داد: باید یادآور شویم که چند سال گذشته نیز گویا چند میلیارد تومان برای بررسی وضعیت پل میانگذر اختصاص یافته بود و اینگونه نیست که هیچ اقدامی نشده باشد.

البته مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی به نقطه جالب دیگری نیز اشاره کرد؛ طبق قرارداد قرار بوده تا سال 1401 درآمد حاصل از عوارضی پل میانگذر به بانک ملی و صندوق بازنستگی کشور که پیمانکاران این طرح بودند، اختصاص یابد ولی اخیرا با درخواست پیمانکاران، واگذاری درآمد حاصل از عوارضی این مسیر به آنان تا سال 1412 تمدید شده است.

اینکه تا به این لحظه طبق قانون به اختصاص 15 درصد از عوارضی دریاچه ارومیه به نگهداری از پل دریاچه ارومیه عمل نشده است و دلیل آن عدم پیگیری عنوان می شود به هیچ عنوان قابل قبول نیست و به نظر می رسد تمامی آن ها از شفاف نبودن درآمد حاصل از این عوارضی نشات می گیرد.

راهداری هم زیر بار مسوولیت نرفت اداره کل راهداری آذربایجان غربی نیز طبق انتظاری که می رفت زیر بار مسوولیت نرفت و توپ را دوباره به زمین اداره کل راه و شهرسازی استان انداخت.

ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه راهداری هیچ وظیفه ای برای پیگیری چرایی اختصاص نیافتن 15 درصد از درآمد عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه ندارد، گفت: این موضوع وظیفه اداره کل راه شهرسازی آذربایجان غربی است که البته بنده این موضوع را شخصا پیگیر خواهم شد.

وی با بیان اینکه برابر دستور وزیر راه و شهرسازی، شرکت آزاد راه تبریز و ارومیه موظف به تعمیر و نگه داری از پل میانگذر است، اظهار داشت: اینکه به هردلیلی این امر انجام نشده است باید اداره کل راه و شهرسازی استان پیگیر آن باشد چرا که آنان پل میانگذر را به لحاظ فنی از پیمانکار تحویل گرفته اند.

آمادگی اداره کل راهداری برای نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام اینکه آماده توافق با پیمانکار برای نگهداری از پل میانگذر هستیم، گفت: این موضوع باید سریعا تعیین تکلیف شود؛ معتقدیم یا باید از محل همان 15 درصد درآمد عوارضی برای نگهداری از پل هزینه شود و یا وزارت راه و شهرسازی از محل دیگر برای این طرح تامین اعتبار کند.

وی افزود: هرچند اداره کل راهداری وظیفه ای در رابطه با دلایل اختصاص نیافتن درآمد حاصل از عوارضی برای نگهداری از پل میانگذر ندارد ولی پیگیر شدن این موضوع و روشن شدن چرایی آن کار سختی نیست.

قسمت اتصال پی میانگذر به خاکریز نیازمند بررسی سریع است رییس استان های ستاد احیای دریاچه ارومیه در آخرین نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به ضرورت توجه به نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه گفت: سازه های پل میانگذر دریاچه ارومیه در نوع خود در خاورمیانه بی نظیر است ولی باید اذعان کنیم که محل اتصال آن به خاکریز می تواند آسیب پذیر باشد و نیازمند بررسی سریع است.

"فرهاد سرخوش" با بیان اینکه هیچ ارزیابی دقیقی از وضعیت پل میانگذر دریاچه ارومیه به عمل نیامده است، افزود: اگر پل میانگذر دریاچه ارومیه آسیب ببینید در شرایط بد اقتصادی و تحریم کنونی، راه اندازی دوباره آن شاید سالها به طول انجامد.

در همین راستا پیگیری های خبرنگار ایرنا برای مصاحبه با معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی بی نتیجه ماند.

به نظر می رسد در مرحله اول باید میزان درآمد زایی از عوارض پل میانگذر دریاچه ارومیه طی 12 سال گذشته شفاف اعلام شود و مشخص گردد وقتی 15 درصد از میزان درآمد از این عوارضی به نگهداری از پل اختصاص نیافته، چگونه با تمدید واگذاری درآمد 11 ساله آن (1401 تا 1412) به پیمانکار موافقت شده است؟ همان طور که برداشت می شود در سایه بی توجهی دستگاه های مربوطه، آسیب دیدن پل میانگذر دریاچه ارومیه، هزینه چند صد میلیاردی بر بیت المال تحمیل می کند.

پل شهید کلانتری طولانی ترین پل ساخته شده در ایران (سه برابر طولانی ترین پل پیشین) به طول یک هزار و 709 است که بر روی دریاچهٔ ارومیه ساخته شده است و فاصلهٔ میان دو شهر تبریز و ارومیه را به 135 کیلومتر کاهش داده است.

این پل نقش به سزایی در توسعهٔ گردشگری و تجاری در منطقه دارد و باعث صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش فاصله مسیر ترانزیتی آسیا به اروپا می شود.


کلید واژه ها: دریاچه ارومیه - ارومیه - عوارضی - دریاچه - عوارض - خبرنگار - مسیر - هیچکس - ایستگاه - مسافران - آذربایجان غربی - جاده - انتقاد - افزایش - مشکل - اساسی - تبریز - بررسی - افزایش نرخ - آذربایجان - انتقادات - زمین - شهروندان - رسانه ها - پاسخگو - گزارش - استان - گذشته - رسانه - مورد

آخرین اخبار سرویس:
آیا احسان علیخانی «عصر جدید» را ناتمام می گذارد؟

مشکلات 45 واحد تولیدی در استان اردبیل برطرف شد

تصمیم خودجوش برخی اصناف جهرم برای کمک به مهار کرونا

100 درصد نیاز علوفه دام در خراسان شمالی تولید می شود

شبکه های سیما از امروز اچ دی می شود

افزایش 52 درصدی حقوق مستمری بگیران صندوق روستاییان و عشایرگلستان

آخرین یکشنبه لاکچری قرن/آیا در جامعه ما رِندی ارزش بیشتری دارد یا رُندی؟

66 درصد شهر خوی تحت پوشش شبکه پیشرفته فاضلاب قرار دارد

آیا احسان علیخانی «عصر جدید» را ناتمام می گذارد؟

کاهش نیروها در اداره ها

افت تقاضا در بازار /آخرین قیمت سکه و ارز پیش از 9 آذر

قیمت دلار، قیمت سکه و قیمت طلا امروز یکشنبه 9 آذر 99 + جدول

زیر و بالای همه داروهای کرونا

آمار کرونا جهان 9 آذر؛ 9231 فوتی و 574 هزار ابتلای جدید

آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار

ارزش پالایشی یکم در بورس امروز یکشنبه 9 آذر 99

آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار

آخرین قیمت ها در بازار موبایل/ تلاش دلالها برای گران کردن نتیجه نداد

646 راننده متخلف در همدان جریمه یک میلیونی شدند

دومین مدل پراید آماده سقوط به زیر 100 میلیون تومان

646 راننده متخلف در همدان جریمه یک میلیونی شدند

آخرین قیمت خودروهای داخلی در بازار

پرداخت 480 میلیارد ریال تسهیلات به کشاورزان برای خرید کود های شیمیایی

هیچ اداره ای به طور مطلق نباید تعطیل باشد/12 اخطار کتبی و شفاهی به ادارات هرمزگان

ثبت نام جاماندگان یارانه نقدی در لایحه 1400 حذف شد /شروط مجلس برای واردات خودرو /واگنش بازارها به ترور /پیشخوان

تلاقی اقتصاد و فناوری ارتباطات/ جریان آزاد اطلاعات افسانه است

فقیر شدن صندوق های بازنشستگی برای اقتصاد هشداردهنده است/ ساختارهای اقتصادی باید به تولید بازگردند/ استقلال سازمان بیمه های اجتماعی کارگران فقط در دولت دکتر مصدق اتفاق افتاد

پتروشیمی لردگان موتور محرکه توسعه چهارمحال و بختیاری

راه اندازی واحد تولید ماسک های ریوی در قم

آخرین قیمت ها در بازار موبایل/ تلاش دلالها باری گران کردن نتیجه نداد

نتایج قرعه کشی سایپا امروز یکشنبه 9 آذر 99+ اسامی نهایی برندگان سایپا با کد پیگیری و کد ملی

میزان مالیات املاک و زمین های مسکونی چقدر است؟

به آینده بورس امیدوار باشیم؟

صرفه جویی 367 میلبون مترمکعبی در مصرف آب کساورزی

رشد قارچ گونه بنگاه های مشاور املاک در کرج/ دریافت کمیسیون کلان دلیل گرایش جوانان به این شغل است

معادن راکد فارس در چند قدمی احیا یا ابطال پروانه بهره برداری

چرا می توان به آینده بورس امیدوار بود؟

پیش بینی ساخت 44 هزار و 775 واحد مسکونی برای فرهنگیان

با افزایش قیمت نهاده ها نباید انتظار ثبات قیمت لبنیات را داشت

کام تلخ شهر از شیرین ترین سوغات تولیدی؛ بازار جهانی، عسل سبلان را نمی شناسد

خروج پرونده خانه دار شدن کارگران در هفته کارگر!

امروز فروش فوق العاده محصولات ایران خودرو

روند کاهش قیمت مرغ در بازار بیرجند/ فرود مرغ در کانال 25 هزار تومان

چرا می توان به آینده بورس امیدوار بود؟

کارگران باربر توان پرداخت اجاره های 200 هزار تومانی را ندارند/ هیچ کمکی دریافت نمی کنیم

گامبی وزیر با سارا

قیمت انواع سکه پارسیان کادویی امروز یکشنبه 9 آذر 99

پرواز مرغ از سفره مردم سمنان/ مردم از محله مسئولان خرید کنند

شرایط جدید فروش مدیران خودرو امروز 9 آذر 99 + قیمت روز خودرو های ام وی ام / قیمت خودرو چری امروز یکشنبه 9 آذر 99

بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور، معطل افزایش صحیح متناسب سازی/ تامین اجتماعی از منابع داخلی مستمری ها را افزایش دهد

قیمت بازار انواع پراید دست دوم

با افزایش قیمت نهاده ها نباید انتظار ثبات قیمت لبنیات را داشت

خوی قطب تولید عسل در آذربایجان غربی

فروش اجباری کنجد روی نان ها ممنوع است/ برخورد قاطع با نانوایان متخلف

99 درصد گاز مصرفی استان بوشهر تحویل صنایع می شود

غول های فروش اینترنتی در جمعه سیاه چه کردند؟ از پایین آمدن سایت ها تا تخفیف هایی که تخفیف نبود!

توزیع بیش از سه هزار تن بذر اصلاح شده به کشاورزان استان سمنان

ایران اواخر 2021 با سقف یک میلیون بشکه نفت بازمی گردد/ ضربه بزرگ بایدن به شیل

مقررات جدید نظام مهندسی؛ ساختمان های بالای 5 طبقه باید توسط مهندس احداث شود

1200 سبد معیشتی در رشتخوار خراسان رضوی توزیع شد

افتتاح HD سازی شبکه های تلویزیونی در مهاباد

نقش دولت در بورس؛ از صیانت تا دخالت/ روایت چرخش های عجیب سبز و قرمز شاخص

156 هزار تن چغندر تحویل کارخانه قند جوین خراسان رضوی شد

مصائب صنعت سیمان

پیامدهای مثبت عرضه معادن کوچک و متوسط در بورس کالا

لبنیات از سفره مردم حذف شد؛ افزایش 35درصدی قیمت شیر در خراسان شمالی

آخرین قیمت گوشی موبایل در بازار امروز 9 آذر 99

4200 میلیارد ریال برای ساخت راه آهن خواف - هرات هزینه شد

ثبت نام در سجام برای مشمولان سهام عدالت اجباری است

افزایش 173 درصدی تولید لعابیران در آبان ماه

چرایی افزایش قیمت مرغ از زبان یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس

ببینید | شیوه عجیب یک زن برای کلاهبرداری 20 میلیارد تومانی

آغاز فروش فوق العاده جدید ایران خودرو | اسامی خودروها، قیمت های مصوب و زمان تحویل

19 هزار تُن سیمان از قشم صادر شد

غول های فروش اینترنتی در جمعه سیاه چه کردند؟ از داون شدن سایت ها تا تخفیف هایی که تخفیف نبود!

قیمت خودرو این هفته هم کاهشی شروع شد / کاهش میلیونی قیمت سمند و پژو

نرخ های متفاوت کرایه تاکسی در شهر بیرجند/شهروندان گلایه مند از کرایه ها؛ رانندگان ناراضی از افزایش قیمت قطعات خودرو

تعطیلی متروی تبریز تا پایان هفته

آرامش بازار سکه و طلا تا اواخر سال

قیمت سکه و طلا امروز 9 آذر

روند نزولی قیمت طلا و سکه

میزان بارگیری در راه آهن اراک 16 درصد افزایش یافت

بازگرداندن 2807 دستگاه خودرو از مبادی استان مرکزی در هفته گذشته

قیمت آهن ,میلگرد 1399/09/09

قیمت روز خودرو های سایپا و ایران خودرو امروز یکشنبه 9 آذر 99+جدول تغییرات قیمت خودرو و جرییات

کدام دولت رکوردار گرانی بنزین است؟  

مجوز ترخیص 4000 ردیف تعرفه کالایی بدون نیاز به دریافت کد رهگیری بانک مرکزی

میزان بارگیری در راه آهن اراک 16 درصد افزایش یافت

کدام دولت رکوردار گرانی بنزین است؟  

سناریوی بودجه 1400 با پیش فروش نفت

استخدام امروز ساری - 9 آذر 99

نوسان قیمت مرغ و همسویی سلاطین دلالی

کارگاه آموزشی تولیدی جدید در ندامتگاه قزلحصار راه اندازی شد

استخدام امروز اهواز - 9 آذر 99

آگهی استخدام مهندس - استخدام امروز 9 آذر 99

معمای عدم ترخیص 350 میلیون دلار کالای تامین ارز و اظهار شده /استعلام دستی از گمرکات اجرایی برای شناسایی احتکارکنندگان + سند

استخدام امروز بندرعباس - 9 آذر 99

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است

افزایش 300 درصدی تولید کنجد در کازرون

استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات در دستگاه های دولتی الزامی است

عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه؛ توپی که در زمین هیچکس نیست

عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه؛ توپی که در زمین هیچکس نیست