مطالب مرتبط:
آخرین وضعیت زاینده رود و دریاچه ارومیه
تراز سطح دریاچه ارومیه به 1271.26متر رسید
روز های خوش دریاچه ارومیه و حال وخیم زاینده رود
ارتقاء تراز آب دریاچه ارومیه به وضعیت 25 سال قبل
ارتقاء تراز آب دریاچه ارومیه به وضعیت 25 سال قبل
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 07:302020-10-24اقتصادي

ماجرای عوارضی مسیر دریاچه ارومیه؛ توپی که در زمین هیچکس نیست


ایرنا- عوارضی جاده ارومیه - تبریز از مسیر دریاچه ارومیه به مشکلی اساسی برای همه مسافران این مسیر تبدیل شده که طی بررسی خبرنگار ایرنا، - ماجرای عوارضی مسیر دریاچه ارومیه؛ توپی که در زمین هیچکس نیست" ارومیه- ایرنا- عوارضی جاده ارومیه - تبریز از مسیر دریاچه ارومیه به مشکلی اساسی برای همه مسافران این مسیر تبدیل شده که طی بررسی خبرنگار ایرنا، هیچکس در این باره، پاسخگو نیست و مشکل همچنان پابرجا مانده است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، در سراسر آذربایجان غربی تنها یک ایستگاه عوارض جاده ای وجود دارد که آنهم در پل میانگذر دریاچه ارومیه واقع شده است؛ البته افزایش چندباره نرخ عوارضی این تنها ایستگاه در استان طی سال گذشته همواره مورد انتقاد جدی شهروندان و رسانه ها قرار گرفته است.

کشیده شدن انتقادات از افزایش نرخ عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه به شبکه های اجتماعی، سبب شده تا خبرنگار ایرنا پیگیر موضوع باشد، در راستای همین پیگیری ها هرچند اطلاع از میزان درآمد زایی سالانه از این عوارضی همچنان مبهم باقی ماند و کسی پاسخگو نشد، ولی موضوع مهم دیگری نمایان شد؛ موضوعی که می تواند اصل پیگیری را به حاشیه راند و خود به جای آن بنشیند.

ماجرا از این قرار است که پس از افتتاح اولین باند پل میانگذر دریاچه ارومیه در سال 1387 و ایجاد عوارضی بر روی آن، مقرر شد تا سال 1401، تمامی درآمد حاصل از این عوارضی به پیمانکاران پل میانگذر دریاچه ارومیه یعنی بانک ملی و صندوق بازنشستگی کشور اختصاص یابد.

اما نقطه جالب آن است که این 2 پیمانکار باید 15 درصد از درآمد سالانه حاصل از این عوارضی را صرف تعمیر و نگهداری پل میانگذر دریاچه ارومیه می کردند که این مهم تا به امروز گویا محقق نشده است.

اطلاعی از وضعیت پل میانگذر دریاچه ارومیه در دست نیست در همین راستا این موضوع را با مدیرکل جدید راه و شهرسازی آذربایجان غربی که چند ماهی است به این پست منصوب شده جویا شدیم.

"سید محسن حمزه لو" در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در عین ناباوری اعلام کرد که اطلاعی از وضعیت پل میانگذر دریاچه ارومیه در دست نیست؛ وی در حالی این ادعا را داشت که وزارت راه و شهرسازی متولی این امر است و هرگونه سهل انگاری در نگهداری یا تعمیر پل میانگذری که هزینه بروز احداث آن چند صد میلیون دلار است و مسیر اصلی ترانزیتی منطقه نیز محسوب می شود، به طور مستقیم متوجه این وزارت خانه خواهد شد.

وی در ادامه با تایید اینکه سالانه باید 15 درصد از درآمد عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه برای نگهداری از این پل هزینه می شد، افزود: متاسفانه تا آنجا که اطلاع داریم این امر محقق نشده است.

کسی پیگیر عوارضی پل میانگذر نبوده است مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در پاسخ به اینکه چرا تاکنون پیگیر اختصاص بخشی از درآمد این عوارضی برای نگه داری از پل میانگذر دریاچه ارومیه نشده است، بیان کرد: این موضوع را باید راهداری پیگیری و عملی می کرد؛ اما باید شفاف بگویم که تاکنون کسی برای تحقق این موضوع پیش قدم نشده است.

وی در رابطه با اظهار نظر برخی کارشناسان مبنی بر آسیب دیدگی بخشی از پل میانگذر دریاچه ارومیه در سایه توجه نشدن به نگهداری از آن، گفت: هیچ فردی چنین ادعایی نمی تواند داشته باشد چرا که هنوز بررسی در این راستا انجام نشده است؛ البته یک تیم کارشناسی نیز برای بررسی وضعیت پل میانگذر اعزام شده که نتیجه آن هنوز اعلام نشده است.

حمزه لو ادامه داد: باید یادآور شویم که چند سال گذشته نیز گویا چند میلیارد تومان برای بررسی وضعیت پل میانگذر اختصاص یافته بود و اینگونه نیست که هیچ اقدامی نشده باشد.

البته مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی به نقطه جالب دیگری نیز اشاره کرد؛ طبق قرارداد قرار بوده تا سال 1401 درآمد حاصل از عوارضی پل میانگذر به بانک ملی و صندوق بازنستگی کشور که پیمانکاران این طرح بودند، اختصاص یابد ولی اخیرا با درخواست پیمانکاران، واگذاری درآمد حاصل از عوارضی این مسیر به آنان تا سال 1412 تمدید شده است.

اینکه تا به این لحظه طبق قانون به اختصاص 15 درصد از عوارضی دریاچه ارومیه به نگهداری از پل دریاچه ارومیه عمل نشده است و دلیل آن عدم پیگیری عنوان می شود به هیچ عنوان قابل قبول نیست و به نظر می رسد تمامی آن ها از شفاف نبودن درآمد حاصل از این عوارضی نشات می گیرد.

راهداری هم زیر بار مسوولیت نرفت اداره کل راهداری آذربایجان غربی نیز طبق انتظاری که می رفت زیر بار مسوولیت نرفت و توپ را دوباره به زمین اداره کل راه و شهرسازی استان انداخت.

ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه راهداری هیچ وظیفه ای برای پیگیری چرایی اختصاص نیافتن 15 درصد از درآمد عوارضی پل میانگذر دریاچه ارومیه ندارد، گفت: این موضوع وظیفه اداره کل راه شهرسازی آذربایجان غربی است که البته بنده این موضوع را شخصا پیگیر خواهم شد.

وی با بیان اینکه برابر دستور وزیر راه و شهرسازی، شرکت آزاد راه تبریز و ارومیه موظف به تعمیر و نگه داری از پل میانگذر است، اظهار داشت: اینکه به هردلیلی این امر انجام نشده است باید اداره کل راه و شهرسازی استان پیگیر آن باشد چرا که آنان پل میانگذر را به لحاظ فنی از پیمانکار تحویل گرفته اند.

آمادگی اداره کل راهداری برای نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اعلام اینکه آماده توافق با پیمانکار برای نگهداری از پل میانگذر هستیم، گفت: این موضوع باید سریعا تعیین تکلیف شود؛ معتقدیم یا باید از محل همان 15 درصد درآمد عوارضی برای نگهداری از پل هزینه شود و یا وزارت راه و شهرسازی از محل دیگر برای این طرح تامین اعتبار کند.

وی افزود: هرچند اداره کل راهداری وظیفه ای در رابطه با دلایل اختصاص نیافتن درآمد حاصل از عوارضی برای نگهداری از پل میانگذر ندارد ولی پیگیر شدن این موضوع و روشن شدن چرایی آن کار سختی نیست.

قسمت اتصال پی میانگذر به خاکریز نیازمند بررسی سریع است رییس استان های ستاد احیای دریاچه ارومیه در آخرین نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به ضرورت توجه به نگهداری از پل میانگذر دریاچه ارومیه گفت: سازه های پل میانگذر دریاچه ارومیه در نوع خود در خاورمیانه بی نظیر است ولی باید اذعان کنیم که محل اتصال آن به خاکریز می تواند آسیب پذیر باشد و نیازمند بررسی سریع است.

"فرهاد سرخوش" با بیان اینکه هیچ ارزیابی دقیقی از وضعیت پل میانگذر دریاچه ارومیه به عمل نیامده است، افزود: اگر پل میانگذر دریاچه ارومیه آسیب ببینید در شرایط بد اقتصادی و تحریم کنونی، راه اندازی دوباره آن شاید سالها به طول انجامد.

در همین راستا پیگیری های خبرنگار ایرنا برای مصاحبه با معاون عمرانی استاندار آذربایجان غربی بی نتیجه ماند.

به نظر می رسد در مرحله اول باید میزان درآمد زایی از عوارض پل میانگذر دریاچه ارومیه طی 12 سال گذشته شفاف اعلام شود و مشخص گردد وقتی 15 درصد از میزان درآمد از این عوارضی به نگهداری از پل اختصاص نیافته، چگونه با تمدید واگذاری درآمد 11 ساله آن (1401 تا 1412) به پیمانکار موافقت شده است؟ همان طور که برداشت می شود در سایه بی توجهی دستگاه های مربوطه، آسیب دیدن پل میانگذر دریاچه ارومیه، هزینه چند صد میلیاردی بر بیت المال تحمیل می کند.

پل شهید کلانتری طولانی ترین پل ساخته شده در ایران (سه برابر طولانی ترین پل پیشین) به طول یک هزار و 709 است که بر روی دریاچهٔ ارومیه ساخته شده است و فاصلهٔ میان دو شهر تبریز و ارومیه را به 135 کیلومتر کاهش داده است.

این پل نقش به سزایی در توسعهٔ گردشگری و تجاری در منطقه دارد و باعث صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش فاصله مسیر ترانزیتی آسیا به اروپا می شود.


کلید واژه ها: دریاچه ارومیه - ارومیه - عوارضی - دریاچه - عوارض - مسیر - هیچکس - ایستگاه - خبرنگار - مسافران - آذربایجان غربی - جاده - انتقاد - افزایش - مشکل - اساسی - تبریز - بررسی - افزایش نرخ - آذربایجان - انتقادات - زمین - شهروندان - رسانه ها - پاسخگو - گزارش - استان - گذشته - رسانه - مورد

آخرین اخبار سرویس:
سه خبر مثبت برای بورس/ شاخص به فاز استراحت می رود؟

دلار در مسیر ریزش

قیمت میوه و تره بار در بازار امروز

قانون اصلاح قانون تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی ابلاغ شد

از تاخیر در تحویل حواله های برلیانس شرکت سایپا تا درخواست وام یک میلیونی کرونا به کارگران

سال 1400 واردات خودرو محقق می شود؟/ نحوه فعالیت بانک های دولتی از فردا

تلاش برای بازسازی ایستگاههای پمپاژ آب بعد از سیل پارسال

افزایش 6.5 برابری شبکه MPLS در کردستان

انصراف 250 هزار نفر از فروش سهام عدالت

هزینه 15 میلیارد تومانی برای مسکن نیازمندان

منتظر کاهش قیمت مرغ باشید

برخورداری بیش از 4 هزار نفر از بیمه بیکاری مشاغل در خراسان شمالی

کشت 3هزار هکتار محصولات پاییزه در شهرستان راسک

قطارهای هیدروژنی به زودی در آلمان

آزادسازی نرخ نهاده های دامی راه حل مناسبی برای کنترل بازار گوشت نیست

3 خبر مثبت برای بورس/ شاخص به فاز استراحت می رود؟

کود اوره مورد نیاز گلستان تا پایان کشت پاییزه تامین شد

لیست فهرست صنوف مجاز به فعالیت در تهران

قیمت مرغ به ثبات می رسد

وام یک میلیون تومانی به حساب چه کسانی واریز شد؟

افزایش تولید در اوج تحریم/ رشد 10 درصدی تولید در پارس خودرو

قیمت سکه و طلا

سهام عدالت را می توان لغو سفارش کرد؟

افزایش ناچیز قیمت طلا در بازار جهانی

کوییک. اس زمستان امسال وارد بازار می شود

پاداش و عیدی کارگران چگونه محاسبه می شود؟

یک درجه کاهش دما، 6درصد صرفه جویی در گاز

پیش پرداخت شاهین سایپا 133 میلیون تومان

کرونا و محدودیت ها

صعود هفتگی طلای جهانی تحت تاثیر ریزش دلار

مرز حمایت و مقاومت شاخص بورس کجاست؟

پایان یک ماه قرنطینه سراسری در انگلیس

لزوم ثبت نام دارندگان سهام عدالت به روش غیر مستقیم در سجام

اوضاع رشد اقتصادی در نیمه اول 99

شهادت یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان رژیم اشغالگر قدس

منتظر کاهش قیمت مرغ باشید

رییس کل بنیاد مسکن فردا به خوزستان سفر می کند

نوسان بهای مرغ در فارس

جلسه فرماندار با اتحادیه های صنفی چرداول برگزارشد

اطلاعیه مهم درباره حذف و ویرایش سفارشات

تداوم صادرات از مرز ریمدان دشتیاری

آخرین وضعیت رنگ بندی استان سمنان و اعمال محدودیت های جدید

ادارات کردستان از فردا با 50 درصد ظرفیت فعالیت دارند

قیمت انواع سمند در بازار | ارزان ترین سمند ؛ 184 میلیون تومان

خرید آسان در فروشگاه نشان کالا

نمایشگاه مجازی توانمندی های معلولان در مهاباد گشایش یافت

نمایشگاه مجازی توانمندی های معلولان در مهاباد گشایش یافت

دلار در مسیر ریزش

اولین کوروت سوپرشارژ جهان رونمایی شد

تعطیلی اماکن عمومی و گردشگری در بروجن همچنان پابرجاست

متخلفان اوپک پلاس تا مارس 2021 فرصت جبران دارند

خرید آسان با فروشگاه نشان کالا

واریز وام یک میلیونی کرونایی به حساب متقاضیان

شرط باز ماندن واحدهای صنفی پایتخت رعایت کامل پروتکل ها است

پرداخت 15 میلیارد ریال تسیهلات اشتغال به معلولان تایباد

افزایش 59 درصدی تولید در ایران خودرو

تا پایان دولت 20 هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی اضافه می شود

2500 تُن بذر گندم بین کشاورزان استان کرمان توزیع شد

2500 تُن بذر گندم بین کشاورزان استان کرمان توزیع شد

هدایت آب های سطحی شهر کنارک با اجرای چاهک های زهکشی

اجرای 385 طرح با همت بنیاد برکت در بِن

شگفتی جهان از دستاوردهای معجزه آسای فقرزدایی در چین

پیش بینی بورسدر فردا شنبه 15 آذر 99 / بازار هیجانی است؟

ابتلای بیش از 4 هزار نفر دیگر به بیماری کرونا در جمهوری آذربایجان

شنبه بازار خودرو باز می شود؟

اعلام نحوه فعالیت بانک های دولتی از 15 آذر 99: تمام شعب در مناطق قرمز با 50 درصد پرسنل و در مناطق زرد با 100 درصد پرسنل فعالیت می کنند

هدایت آب های سطحی شهر کنارک با اجرای چاهک های زهکشی

میوه هایی که پوست مردم قم را کنده اند

نگرانی از احتمال افزایش شیوع کرونا در آذربایجان شرقی

تولید سالانه یک میلیون و 200 هزار لیتر اکسیژن مایع در چهارمحال و بختیاری

برای خرید انواع موتورسیکلت چقدر هزینه کنیم؟

مازاد نیاز بازار داخلی به مصالح ساختمانی باید صادر شود

قیمت پرتقال در باغ، 8 تا 10 هزار تومان است/ صادرات کم شود، قیمت شکسته می شود

خرید تضمینی بیش از 1560کیلوگرم زعفران در خراسان شمالی

پاییز حیرت انگیز پاسارگاد

مرگ تدریجی یک دانشجو با سمی که هم اتاقی اش طی 3 ماه به خورد او داد/ انتقام عجیب مسافر هواپیما از زن مزاحم!

برداشت انار از انارستان های بختگان

چرا لاستیک خودرو ها ساییده می شود؟

قیمت مرغ در کردستان کاهش می یابد

با کمک هوش مصنوعی گوگل شاعر شوید/ ساخت دقیق ترین نقشه سه بعدی از کهکشان راه شیری/ سرمایه گذاری 102 میلیون دلاری برای پاک سازی مدار زمین

توزیع نشدن سود فولاد در چرخه تولید نابسامانی در بازار را رقم زد

پرداخت وام 12میلیون تومانی به قالیبافان

کشت انار ارگانیک با تله توری توسط کشاورز کوهنانی

قیمت پرتقال در باغ، 8 تا 10 هزار تومان است/ صادرات کم شود، قیمت شکسته می شود

خرید تضمینی بیش از 1560کیلوگرم زعفران در خراسان شمالی

برخی از پاساژهای تهران فردا بازگشایی می شود

سفارش فروش سهام عدالت را می توان لغو کرد؟

پرداخت وام یک میلیونی به افراد بدون درآمدثابت

ببینید | 6 ماه تا یک سال حبس در انتظار مخدوش کنندگان پلاک خودروها

اعلام وضعیت فعالیت بازار بزرگ تهران در شنبه 15 آذر

کاشت هسته میوه در دامنه کوه نسار بیجار

نحوه فعالیت بانک های دولتی از 15 آذرماه

افزایش ناچیز قیمت طلا در بازار جهانی

پیام وزیر اقتصاد به مناسبت روز ملی بیمه

شیوه های نظارت دولت بر بازار، سنتی و ناکارآمد است

لزوم فعالیت بیشتر معین های اقتصادی در جنوب کرمان

تداوم رشد شاخص بورس در هفته دوم آذرماه

تمدید قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی

درخواست از سرمایه گذاران

بودجه انبساطی با رنگ و بوی نفت و برجام/ اما و اگر های تحقق ارقام مرتبط با بورس در بودجه 1400/ پیش بینی گردش جریان نقدینگی در صنایع بزرگ

ماجرای عوارضی مسیر دریاچه ارومیه؛ توپی که در زمین هیچکس نیست

ماجرای عوارضی مسیر دریاچه ارومیه؛ توپی که در زمین هیچکس نیست