موضوعات داغ: - ليگ قهرمانان - ليگ قهرمانان آسيا - فينال ليگ قهرمانان آسيا - رييس جمهور آذربايجان - قهرمانان آسيا - فينال ليگ قهرمانان - رتبه بندي معلمان - خانه هاي خالي - شوراي امنيت - مجلس شوراي اسلامي - فيلم هيس - مادران شهدا - نيما شاهرخ شاهي - محمدرضا دامغاني - پاركينگ شلمچه - سس ماست - سفال - كتيبه تاريخي - اميررضا واعظ آشتياني - رييس مجلس سوريه - قانون حمايت از خانواده - تيم ملي فوتبال اميد - حسن روشن

مطالب مرتبط:
پایان سکوت پیروانی؛ این رفتار درست نیست آقای رسول پناه!
عکس ؛ سکوت کریم باقری شکست: آقای رسول پناه لطفا استعفا!
عکس ؛ سکوت کریم باقری شکست: آقای رسول پناه لطفا استعفا!
کریم باقری: آقای رسول پناه از پرسپولیس بروید
عکس ؛ سکوت کریم باقری شکست: آقای رسول پناه لطفا استعفا!
-208 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 06:552020-10-24سياسي

آقای وزیر! تعمیر بال شکسته سودی ندارد


این یادداشت را بی غرض و مرض و با ارادت کامل اما با کمی رنجیده خاطری به مسئولان ستاد فرماندهی کرونای کشور نوشته ام.

- از دومین روز شناسایی کرونا در کشور درباره عملکرد و ضعف های اساسی موجود در نحوه و هدایت ان توسط هر دو کمیته ملی و تهران نوشته ام، اینجا،" از زبان ملایم تا هر از گاهی زبان تند استفاده کردم، به کمیته ها نمره دادم، ایراداتشان را گفتم، راه حل ارایه دادم و در آخر دو تئوری جدید با پشتوانه داده های عملی و علمی و ادله محکم در خصوص کمیته ها ارایه دادم.

البته اثرات آنرا کم و بیش بعد از چند روز در قالب های مختلف در سطح کشور بصورت غیر مستقیم دیدم و همین بنده را به ادامه نوشتن ضعف ها امیدوار کرد.

بعد از 30 سال معلمی در دانشگاه می دانم در کشور عزیزمان بدلیل نبود یا کمبود در ایده های نو، عزیزان دوست دارند از نظرات استفاده کنند ولی اعتباری برای طراحان ایده قائل نشوند.

در مرام ما در وادی خدمت به ملت و مردم دوستی این موضوع هیچ وقت مطرح و مهم نبوده است! هر چه بلد بودیم تقدیم و اگر بلد نبودیم در کمال اخلاص به شدت تلاش و تحقیق کرده و تقدیم کرده ایم، باشد که از ایده ها استفاده شود حتی به اسم افراد استفاده کنند، اجر را خداوند احد می دهد نه کسی از خلایق ! درهمین راستا برای اصلاح روش ها، چند یادداشت بسیار تند هم در خصوص کمیته ها و ناعملکرد کمیته های مقابله با کرونا نوشتم که از طیف راست مطلق تا چپ مطلق حاضر به چاپ آنها نشدند که اینها خیلی تند است! البته در دانشگاه و اکادمیا، ما نقد تند نداریم هر نقدی با دلیل نقد سازنده است و همه دانشگاهیان به این نقدها اشنا و برای آنها کاملا طبیعی است ولی گویا در سطح جامعه به انها نگاه سیاسی داده میشود؟ حال اگر فردی بعد از سالها در دانشگاه نشان داد که اهل سیاست نیست و هر چه می گوید حتی اگر به ضرر خودش باشد فقط برای اصلاح امور کشور و انهم فقط در زمینه های تخصص خود می گوید و می نویسد و اصلا چپ و راست نمی شناسد یا نمی خواهد بشناسد و همه را زیر سایه الله می داند، مشخص نیست تکلیفش چیست ؟ بنویسد چاپ نشود و راه اصلاح را بلاخره بگوید یا نگوید ؟ یا مثل خیلی ها بی تفاوت باشد و اگر چراغ سبزی دریافت کرد بدنبال ان برای منافع خودش باشد ؟ باور بفرمایید شبانه روز چراغ های سبز چشمک زن از هر طیفی دریافت می شود ولی چراغ پر نور حق گویی آنقدر پر رونق است که چشمک ها را بی اثر می کند ! حال یک نظر اجمالی به یادداشت های حقیر در اینجا و این سایت نشان خواهد داد که چقدر هر دو کمیته اشتباه مرتکب شده اند.

بنظر حقیر بر اساس مستندات حاصله در این واگیر، مشکل تعمیر بال وزارت بهداشت در کرونا نیست که آقای نمکی در سخنرانی خود فرمودند، مشکل تعویض کل پرنده است! در دو یادداشتم که تند بنظر خبرگزاری ها آمد و چاپ نشد! که البته برای بنده بعنوان یک شخص بی طرف کاملا عادی بود چون همراه دلایل محکم نوشته و برای اصلاح امور نه در خصومت با شخص خاصی یا فردی "مرا به این کار ها چه" تهیه و دیده شده بود ! ذکر شده بود که آقای دکتر نمکی و آقای دکتر زالی همراه ارگانهایشان باید از این کمیته ها تغییر یابند چون در نظام مدیریت بحران کرونا جایشان درست تعریف نشده و بیشترین مشکل در حال حاضر همین است البته با رجوع به دلایل مثبت در هر دو مورد؟ نا گفته نماند که البته بصورت کلاسیک واگیرها در دنیا زیر نظر مراکز درمان و بهداشت کشورها هدایت می شود ولی در این اپیدمی کاملا فهمیدیم که وقتی ابعاد گسترده شد و درمانی نبود و از حد یک روستا یا شهر خارج شد، دیگر واحد های بهداشتی کشورها نه درک درستی از مبانی مدیریت بحرانها و سیکل انها دارند و نه توانایی انجام این امور را، لذا "نظاره گر بحران و گزارشگر بحران" در کشور می شوند.

همانند وزارت بهداشت خودمان در اپیدمی کنونی ! چون جایگاه یک وزارتخانه انقدر رفیع نیست که به ارکان کشور دیکته بگوید و در ضمن یک نهاد درمانی شاید بخواهد سالها این وضعیت ادامه داشته باشد! (برای دلایل به یادداشتهای قبلی بنده در همین سایت رجوع بفرمایید).

لذا اقای نمکی، همکار ارجمند دانشگاهی بنده حقیر و البته مقام عالی وزارت بهداشت، تعمیر بال دردی دوا نخواهد کرد تعویض بال هم همینطور! تغییر پرنده و تعریف درست نظام مدیریت بحران واگیر کرونا و دیدن جایگاه درست و نقش واحد درمان کشور بعنوان یک عضو و نه بعنوان مدیر بحران و درگیری و مشارکت کامل ارکان کلان شهرها و خوداری از یکه تازی کار بهتری است.

اخیرا اقای نمکی سخرانی ای در 27 مهر ماه در ارومیه داشته اند که تایید عرایض حقیر ناچیز و تایید مقالات اخیر حقیر در رد مدیریت کرونا توسط وزارت بهداشت بود! نادیده گرفتن تصمیمات کمیته ها، نداشتن پرسنل لازم، رشد فزاینده بیماری، تعمیر بال و عدم توانایی جمع کردن اپیدمی و .

دقت بفرمایید اینها نه بدلیل نیاز به تعمیر بال وزارتخانه است ؟ بلکه باید بنا بفرمایش خود شما، آدمهای دیگر و خبره برای جمع کردن سیکل کامل بحران، هدایت و مسئولیت را به عهده بگیرند و شما بعنوان سر مجموعه و نه بال آن در جایگاه درست ان شا الله عمل بفرمایید.

تصور بفرمایید اگر این ویروس یک پدیده بیولوژیک و یک تهدید و جنگ بیولوژیک بود که اثراتش بر سلامت انسانهای کشور بود ؟ ایا وزارت بهداشت باید متولی این بحران می بود، دقت شود چه میگویم ! متاسفانه مشکل دنیا هم همین است تعریف جایگاه درست ستاد فرماندهی کرونایی که دارو و واکسن ندارد! یعنی مداخلات پزشکی/درمانی محدود و مداخلات زیاد مدیریتی و فرماندهی! در عرایضم دقت بفرماید از این روشن تر دیگر نمی توانم بیان کنم، کلید خاتمه یا ادامه بیماری همین جمله آخر است! 8 ماه از دست دادیم علی رغم هشدارهایم که از هفته اول تا به امروز بصورت مستمر عرض شد، تا دیرتر نشده است کمیته ها اصلاح (کمیته پیشنهادی- یادداشت های قبلی) و ادامه این روند بی محتوا و بقول معاونتان رفوزه شده ! لطفا خاتمه یابد.

همانگونه که درست حدس زده و فرمودید تاریخ این را از چشم ستاد شما خواهد دید، که درست هم هست، اگر می خواهید فرمایش مشاور شما در صدا و سیما درست نباشد که اشاره کردند: وضع کشور ما از همه کشورهایی که در تلویزیون نشان می دهید بدتر است.

این یادداشت بی غرض و مرض و با ارادت کامل ولی کمی رنجیده خاطری که چرا به عرایض الکن بنده یقین دارید ولی عمل نمی فرمایید، تقدیم شده است.

استاد نمونه کشوردر مهندسی سازه، زلزله و مدیریت بحران و بنیانگذار مقاوم سازی و مدیریت بحران کشور
کلید واژه ها: کشور - کمیته - استفاده - نوشته - کرونا - ایده - فرماندهی - علمی - زبان - دانشگاه - اعتباری - مسئولان - شناسایی - یادداشت - پشتوانه - عملکرد - مستقیم - طراحان - تهران - تعمیر - اساسی - مختلف - کمبود - ادامه - معلمی - هدایت - توسط - بنده - خدمت - نمره

آخرین اخبار سرویس:
ارش خدایی،معاون استاندارد پروازسازمان هواپیمایی شد

لزوم رعایت دستورالعمل حضور کارکنان ادارات

گردشگری با نقشه مهندسی فرهنگی کشور کاملا منطبق است

رییس انجمن فوتوالی استان یزد عضو کمیته فنی فوتوالی کشور شد

قالیباف: جوان بسیجی باید خود را مرکز عالم بداند

سردار حسین دهقان ؛ کاندیدای انتخابات 1400 با شعار «مذاکره با عزت»/ کاش سردار به خاطر خودش فعلا سکوت کند!

کمک مومنانه سپاه کرمان به زوجهای جوان

پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالروز تشکیل بسیج؛ تاکید بر مولفه های اقتدار و ارزش های ماندگار

وقتی پرده از چهره بزک کرده لیبرال دموکراسی فرو می افتد

فیلم | خبر خوش در تولید واکسن ملی کرونا

پارک های علم و فناوری به مقر دانش بنیان در هر استان تبدیل می شوند

استقبال قابل توجه از رویداد صبانو

بسیجی معنی ایثار و غیرت

فیلم| گردان امنیتی امام علی(ع) قشم

پیام تبریک مراجع تقلید و علما به مناسبت سالروز تشکیل بسیج

احتمال حضور ترامپ در جلسه جمهوری خواهان پنسیلوانیا با موضوع «تقلب در انتخابات»

ایستادگی مقابل استکبار نشأت گرفته از تفکر بسیجی است

باران،پشت دروازه های فارس

یک دونه نون صد دونه نون با فر و فر صداش میاد

ناتمام ماندن جلسه کمیسیون کشاورزی مجلس

کسب رتبه دوم اشراف فرماندهی سپاه فهرج در جشنواره مالک اشتر

خانه سرود بسیج استان یزد افتتاح شد

خبرنگاران شفافیت را از مسئولان مطالبه کنند

اخبار کوتاه 4 آذر

مکتب شهید سلیمانی، الگوی تربیت مدیران جهادی تمدن ساز

رییس سازمان بسیج شهرداری تهران | با جان و دل در خدمت مردم هستیم

امیر موسوی: موشک های دوربرد و نقطه زن نیروی دریایی قادرند اهدافی تا صدها کیلومتر را منهدم کنند

نشنال اینترست: دولت ترامپ به پایان بدش در قبال ایران چنگ زده است

اولین تصویر از جدیدترین ناوشکن تمام ایرانی

سپاه مالک اشتر مشهد 26 هزار بسته کمک معیشتی توزیع کرد

پس لرزه های عکس جنجالی میرحسین موسوی و ترامپ /کواکبیان: حصر دیگر بس است؛ 10 سال شد

امروز چهل سال از حماسه عملیات مروارید می گذرد / هرگز در طول جنگ تجارت نفت کشورمان قطع نشد / خلیج فارس را تبدیل به دریای وحدت و اقتدار امت های اسلامی می کنیم

ضرورت همت جدی و تلاش پیگیر درخصوص اقتصاد کشور و معیشت مردم

آزادی 8 زندانی غیرعمد به همت سپاه کردستان

برپایی نمایشگاه محصولات حجاب در مدرسه علمیه نجمیه ازنا

مراسم ختم مجازی حجت الاسلام راستگو برگزار می شود

هدیه متفاوت بسیجیان تبریزی در روز بسیج/توزیع 5000 بسته معیشتی در بین نیازمندان + فیلم

بسیج، تصویر گذشته، آینده و عظمت ملت ایران

هشدار قاطع فرمانده کل ارتش به آمریکایی ها: اگر مستی کرده و راهتان را کج کنید، ضربتی طوفانی دریافت خواهید کرد /قدرت آتش ما در دریا را خواهید دید

رونمایی از طرح های متنوع خدمت رسانی بسیج

گروههای جهادی امام رضامطالبه گران محرومین درسطح کشور

خلیج فارس را تبدیل به دریای وحدت و اقتدار امت های اسلامی می کنیم

تاپایان1400؛همه محلات پایتخت صاحب بوستان میشوند

امکان صدور شناسنامه متولدین 15روزاول اذر به تاریخ رند99.9.9

سردار حاجی زاده: بسیج توانمندی های تحسین برانگیزی را به نمایش گذاشته است

بازسازی بخش فرسوده سیستم حمل ونقل عمومی ضروری است

شرط حل مسأله ایران و امریکا

توزیع پانصد بسته کمک معیشتی بین افراد نیازمند در آبادان

نظارت برمدیریت ترافیک راههاوحمل ونقل مسافری گلستان تشدیدشد

نقش موثر بسیج در مقابله با شبیخون فرهنگی

نماینده مجلس: نظامی ها مذاکره را بهتر بلدند

امام جمعه مرند: بسیج تفکری فرا زمانی و فرا مکانی است

مرهمی بر دل داغدیدگان کرونا در مهریز

خانه سرود بسیج استان یزد افتتاح شد

قدردانی و خداقوت آیت الله موسوی جزایری به جهادگران حوزوی

انتقاد جانشین سپاه چهارمحال و بختیاری از کم کاری دستگاه های فرهنگی در جنگ نرم دشمن

تجمع برای برگزاری مراسم تشییع اموات در ورامین ممنوع است

فیلم | گزارشی از عملکرد بسیج طلاب و روحانیون کاشان

شیوع کرونا در 40 شهر سیر نزولی دارد/ امکان تشخیص بیماران با شماره ملی

خلیج فارس را تبدیل به دریای وحدت و اقتدار امت های اسلامی می کنی

برگزاری نخستین مهرواره قرآنی «طاها» در کردستان

تصاویر/ مراسم آغاز به کار نیروهای جهادی همدان در مراکز درمانی

روحیه بسیجی کارکنان بهشت زهرا (س) در دوران کرونا قابل تقدیر است

دو روی سکه ازدواج در عصر کرونا

بسیج در ایام سیل پارسال خیلی خوب عمل کرد

متن طرح توانمندسازی و پایداری سازمان تأمین اجتماعی

تجلیل از برترین های بسیج فهرج در جشنواره مالک اشتر

امیر موسوی: موشک های دوربرد و نقطه زن نیروی دریایی قادرند اهدافی تا صدها کیلومتر را منهدم کنند

ایجاد پایگاه ملی ایرانیان با اتصالِ پایگاه های مختلف اطلاعاتی به یکدیگر از جمله پیشنهادهای کارشناسان برای کاهش مشکلات مردم است + موشن گراف

مجموعه شعر درباره زیبایی زن

چه کار کنیم روسری ساتن و حریر سر نخورد؟

جامعه روحانیت با «کاندیدایِ روحانی» وارد انتخابات 1400 می شود؟

دلایل سفر حضرت معصومه به قم/ یادداشتی از محمود سامانی

آزادی 138 زندانی محکوم مالی استان کرمان از جوار مزار حاج قاسم به روایت تصویر

سبک زندگی اسلامی در مکتب شهید سلیمانی

پیگیری مطالبات خراسان جنوبی در دیدارهای استاندار با مسئولان در تهران

جلسات مجلس خلاف شیوه نامه های بهداشتی است

تصویر دفاع مقدس|حاشا که «بسیجی» میدان را خالی کند

چندتن از والدین شهدای گرانقدر آسمانی شدند

مدیران تا سه سال حق خروج از کشور را ندارند؟

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی: رفتار بسیجی، شیرازه زندگی یک مسلمان است

ایثارگران با توجه به افزایش شیوع کرونا در خانه بمانند

قول مساعد وزیر کشور در زمینه کمک به خراسان جنوبی

فرمانده کل ارتش: مردان رزم و دریا رهسپارند تا دست های آلوده را از تعرّض به میهن کوتاه سازند

20 هزار بسته معیشتی در میانه توزیع شده است

مدیرکل کتابخانه های خراسان رضوی: اساس بسیج بر آگاهی است

45 بسیجی نمونه سازمان قضایی نیرو های مسلح تقدیر شدند

«السیده المعصومه» از شبکه الکوثر

شعر، هنر و رسانه نقشی تاثیرگذار و بنیادین در احیای ارزش های انقلاب و اسلام دارد

پیام تبریک سردار حاجی زاده به مناسبت هفته بسیج

مدیرکل کتابخانه های خراسان رضوی: اساس بسیج بر آگاهی است

نشست کمیته تخصیص صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد

تاکید امام جمعه کیش بر دفاع از حقوق مردم

موشک ضد کشتی «نور»، آغازگر ساخت موشک های ضد کشتی در ایران

کاهش 28 درصدی میزان ورودی مددجویان به زندان ها در کرمان

کفار به دست ما بر ما مسلط می شوند

ثبت نام پنجمین دوره مسابقات ملی دفاع سه دقیقه ای آغاز شد

تعدادی از والدین شهدای گرانقدر آسمانی شدند

تاکید بر حل مشکلات کوی طاهر اهواز+فیلم

توافق نمایندگان لیبیایی برای برگزاری نشست در غدامس لیبی

آقای وزیر! تعمیر بال شکسته سودی ندارد

آقای وزیر! تعمیر بال شکسته سودی ندارد