مطالب مرتبط:
انتقادات تند یک اصولگرا: اگر قالیباف رییس جمهور بود می توانست یک بشکه نفت بفروشد؟/ چه کسی توییت ذوالنور در مورد روحانی را تایید می کند؟!
یک روز منتقد برجام بودم اما امروز موافقم!/ یک بار هم به ذوالنوری رای ندادم/ قالیباف رییس جمهور بود، می توانست یک بشکه نفت بفروشد؟
یک روز منتقد برجام بودم اما امروز موافقم!/ نظارت به لشکرکشی نیست/یک بار هم به ذوالنوری رای ندادم/اگر قالیباف رییس جمهور بود، می توانست یک بشکه نفت بفروشد؟
تغییر موضع عجیب منتقد سرسخت برجام: سنگری جز برجام وجود ندارد /اروپا هم خارج شد ما باید محکم نگهش داریم/قالیباف رییس جمهور بود می توانست نفت بفروشد؟
استیضاح رییس جمهور ارتقا معیشت مردم را به حاشیه می برد/ عملکرد آقای روحانی قابل دفاع نیست
-13 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 06:502020-10-24سياسي

دفاع منتقد روحانی از دولت: اگر قالیباف رییس جمهور بود می توانست یک بشکه نفت بفروشد؟


یک روز منتقد برجام بودم اما امروز موافقم!/ نظارت به لشکرکشی و دسته کشی نیست/یک بار هم به ذوالنوری رای ندادم/اگر قالیباف رییس جمهور بود، می توانست یک بشکه نفت بفروشد؟ - " یک روز منتقد برجام بودم اما امروز موافقم!/ نظارت به لشکرکشی و دسته کشی نیست/یک بار هم به ذوالنوری رای ندادم/اگر قالیباف رییس جمهور بود، می توانست یک بشکه نفت بفروشد؟ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس دهم گفت: ذوالنوری در چهار سال دوره مجلس دهم کاندیدای ریاست کمیسیون امنیت بود، در این چهار سال یکبار به او رای ندادم و صریح هم به خودش گفتم، برای رای ندادن به ذوالنور دلایلی داشتم که اکنون آن ها با رفتارهای او، نشان داده می شود.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازبرنا، بگو مگوی پارلمان نشینان با دولت، تخریب و توهین ها در این دوره شکل دیگری، به خود گرفته است، به گونه ای که نمایندگان درصدد اعدام روحانی برآمدند.

اظهارات تند نمایندگان مجلس یازدهم نسبت به دولت حتی صدای جریان اصولگرا و هم طیفان خودشان را هم در آورد.

سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و عضو و سخنگو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس دهم، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا از ضعف مجلس در حوزه قانون گذاری صحبت به میان آورد و مخالفان دولت را توصیه به ارائه راهکار، به روحانی کرد.

او که در مجلس دهم از مخالفان سرسخت روحانی و برجام بود حال برجام را دستاورد دولت دانست و تاکید کرد: دولت حتی باید جنازه برجام را حفظ کند.

متن گفت و گوی نقوی حسینی با برنا به شرح زیر است: با توجه به اینکه بیشتر نظارت را از مجلس یازدهم شاهد هستیم، آیا نظارت میدانی بر قانونگذاری ارجحیت دارد؟ مردم انتظار دارند مجلس طرح های مهم را در دستورکار خود قرار دهد با توجه به اوصافی که در همان ابتدا در وصف مجلس یازدهم تحت عنوان مجلس انقلابی بکار برده شد، توقع و انتظارات مردم از این مجلس افزایش یافت.

مردم انتظار دارند مجلس، کارهای انقلابی و طرح های مهم را در دستورکار خود قرار دهد.

مشکلات مردم کاملا مشخص است و نیاز به بررسی ندارد.

مسائل اقتصادی، کاهش شدید ارزش پول ملی، تورم شدید، بیکاری و عدم رونق در تولید کارخانجات و صنایع از جمله مشکلات مردم است.

مردم از مجلس یازدهم ناامید هستند سوال جامعه اکنون این است که در صورت انتخاب شدن و یا نشدن ترامپ، کشور چه کار انجام می دهد، مجلس باید در این زمینه کارهای اساسی انجام دهد.

در تماس و ارتباط هایی که با گروه ها و آحاد جامعه دارم، از مجلس یازدهم ناامید هستند و معتقد هستند که مجلس کارایی ندارد و نمی تواند، کاری انجام بدهد.

نظرتان درباره سفرهای استانی رییس مجلس و برخی از نمایندگان چیست؟ نظارت به لشکر کشی نیست نظارت موضوع خوبی است ولی نظارت به لشکرکشی، دسته کشی و سفر استانی نیاز ندارد.

کمیسیون ها و فراکسیون ها باید در این زمینه، مقداری فعالیت داشته باشند.

با سفر استانی توقعات مردم بالا می رود در این سفرهایی که قالیباف به چند استان داشته، مردم بیان می کنند که پس از سفر او، کدام مشکل حل شد؟ چه تصمیمی برای مشکلات گرفته شد؟ کدام یک از مشکلات به نتیجه رسید؟ وعده داد و رفت! سفرهای قالیباف فقط توقع مردم را سرکوب می کند دخل و خرج کشور در دستان مجلس نیست، دولت طبق چارچوب ها عمل می کند.

نظارت باید از کانال های قانونی خود صورت بگیرد نه اینکه به استان ها سفر کنید ولی نتوانید اقدام خاصی انجام دهید، این ها فقط توقع مردم را سرکوب می کند و نتیجه، دیگری ندارد.

مجلس باید یک طرح قانونی محکم، استوار، کارساز و موثر برای مشکلات اصلی کشور تهیه کند.

چرا مجلس به رفع تحریم تسلیحاتی و دستاوردهای دولت در برجام بی اعتنا است؟ دریافت و درک از شرایط بین المللی در زمان های مختلف متفاوت است.

باید رویدادهای بین المللی را در زمان و شرایط خاص خود تجزیه و تحلیل کنیم، منافع ملی کشورها گاهی روزانه تغییر می کند حالا ماهیانه و سالیانه بماند، باید بر اساس رویدادهای روز و زمان منافع ملی کشور را دنبال کنیم.

زمانی برجام منعقد شد که امریکا هم عضو برجام بود؛ من منتقد شدید برجام بودم اما حال شرایط برجام بسیار متفاوت تر از گذشته است.

در آن زمان با انعقاد برجام مشکل داشتیم اما حال می گوییم، برجام نه تنها باید حفظ بشود بلکه باید آن را محکم نگه داشت.

مخالفان برجام با ترامپ هم سنگر نشوند/ ایران حتی باید جنازه برجام را حفظ کند در آن زمان به شخصه ده ها برنامه تلویزیونی علیه برجام داشتم و به آن ایراد می گرفتم اما در این شرایط، حتی اگر کشورهای اروپایی از برجام خارج شدند، جمهوری اسلامی باید محکم برجام را نگه دارد؛ سنگری جز برجام وجود ندارد.

وقتی آمریکا از برجام خارج می شود و علیه آن اقدام می کند نباید، دیگر در جبهه مخالف برجام ایستاد و با ترامپ هم سنگر شد.

درک رویدادهای بین المللی با توجه به زمان و مکان باید صورت بگیرد.

ایران حتی باید پای جنازه برجام بایستد و نباید از خروج برجام صحبت کند چه برسد به خروج از NPT.

باید برای لغو تحریم تسلیحاتی جشن گرفت گاهی اظهارات کمیسیون امنیت ملی عجیب است و نشان از عدم درک از شرایط کشور، دارد.

عدم درک و انطباق تحولات با شرایط، منجر به نادیده گرفتن دستاوردهای دولت در برجام می شود.

در شرایطی که شاهد فشارهای آمریکا در عرصه بین الملل هستیم و همه کسانی که با ایران کار می کنند جریمه و تحریم می شوند، لغو تحریم های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران دستاورد بزرگی است، باید برایش جشن گرفت.

مجلس باید تقدیر و تشکر کند؛ صدا و سیما در این زمینه صحبت کند و جلسه بگذارد و این موضوع مورد تامل قرار بگیرد.

در شرایطی که آمریکا همه توان خود را بکار می گیرد تا تحریم ها را علیه ایران اعمال و تمدید کند، پایان تحریم تسلیحاتی در خاورمیانه بسیار مهم است.

فکر نمی کنید، ذوالنوری که ریاست کمیسیون امنیت ملی را برعهده دارد آیا نباید در این زمینه حداقل از سوی کمیسیون امنیت ملی بیانیه ای صادر می کرد؟ اما در اقدامی عجیب در آن روز شاهد اعلام وصول 8 سوال از وزیر خارجه بودیم! چه کسی توییت ذوالنور در مورد روحانی را تایید می کند؟! با مواضع ذوالنور کاری ندارم، ایشان در چهار سال دوره مجلس دهم کاندیدای ریاست کمیسیون امنیت بود، در این چهار سال یکبار به او رای ندادم و صریح هم به خودش گفتم، برای رای ندادن به ذوالنور دلایلی داشتم که اکنون آن ها با رفتارهای او، نشان داده می شود.

توییت ذوالنور در مورد روحانی مورد تایید کیست؟ جمهوری اسلامی چنین چیزی را تایید می کند؟ آیا بسیج این توییت را تایید می کند؟ آیا مقام معظم رهبری توییت ذوالنوری را تایید می کنند؟ نیروهای حزب اللهی روشن و آگاه به شرایط مکان و زمان موضع ذوالنوری را تایید می کند؟ آیا سپاه توییت ذوالنوری را تایید می کند؟ دولت در حال پایان است و انگیزه ای برای به آب و آتش زدن وجود ندارد.

می خواهید دولت را خلع کنید که چه شود؟ اینکه دولت را قهرمان می کند.

در این شرایط باید به دولت انگیزه داد و دولت را تشویق و تقویت کرد، نباید برای دولت مانع ایجاد کرد.

باید درکی از شرایط داشت.

باید دستاوردهای دولت مورد توجه قرار بگیرد و نمایندگان و تحلیلگران در رابطه با آن صحبت کنند.

تلویزیون باید به این موضوعات بپردازد.

حال در این شرایط دستگاه دیپلماسی را دچار چالش کنیم، چه نتیجه ای به دست می آید و چه تاثیری بر منافع ملی کشور دارد؟ اظهارت نمایندگان مبنی بر اعدام و محکوم کردن رییس جمهور چه آثار و تبعاتی در جامعه دارد؟ با من بمیرم، تو بمیری نمی شود کشور را اداره کرد برخی از صحبت های من اینگونه تحلیل می کنند که نقوی حسینی به جبهه اصلاح طلب ها روی آورده اما من اصولگرا هستم، اعتقاد راسخ به اصول خودم دارم، شورای نگهبان من را ردصلاحیت کرد اما در بیانیه ای که صادر کردم، گفتم شورای نگهبان نظارت استصوابی دارد؛ ما مطیع قانون هستیم.

شاید با مکانیزم تصمیم گیری شورای نگهبان موافق نباشم ولی تصمیم نهایی شورای نگهبان را نظارت استصوابی می دانم، چهل سال است که به آن اعتقاد داریم.

اگر رقبای روحانی در انتخابات پیروز می شدند، شرایط کشور چگونه بود؟ اگر رییسی، رییس جمهور بود چه کار می خواست انجام دهد؟/ در جایگاه رییس مجلس به دولت راهکار بدهید اگر رییسی، رییس جمهور بود چه کار می خواست انجام بدهد؟ راهکارش چه بود؟ خب این راهکار را به آقای روحانی ارائه کنند، اگر روحانی عمل نکرد بعد محاکمه اش کنند.

اقای قالیباف شما برای اداره مملکت راهکار داری خب آن را ارائه کن، در جایگاه رییس مجلس به دولت راهکار بدهید اگر عمل نکرد بعد به استیضاح روی آورید.

اگر قالیباف رییس جمهور بود می توانست یک بشکه نفت بفروشد!/ با شعار نمی توان مملکت اداره کرد اگر قالیباف رییس جمهور بود، می توانست یک بشکه نفت بفروشد!؟ می توانست یک دلار جا به جا کند؟ در تاریخ چهل ساله جمهوری اسلامی آیا سراغ داشتیم که رییس بانک مرکزی کشور به عراق برود که یک کشور جنگ زده است، کشوری که ایران برایش مصالح مواد غذایی می فرستاد و بگوید از طلب هایمان مقداری برای ما دارو و غذا، بفرستید.

آقایان اگر راهکار دارند ارائه کنند.

در انتخابات 1400 مردم به رییس جمهوری رای می دهند که برنامه دارد؛ با شعار نمی توان مملکت را اداره کرد.

با حرف نمی شود مملکت را اداره کرد.

تنش مجلس با دولت دودش به چشم مردم می رود رقابت 1400 رقابت دعوا و تهمت زدنی نیست باید کاندیداها برنامه داشته باشند.

اینکه بگویند تو دزدی کردی و دعوا کنند و از مردم توقع رای دشته باشند، خیر این خبرها نیست.

در این شرایط باید شاهد وحدت قوا و حمایت قاطع و تلاش شبانه روزی هر سه قوه باشیم.

اگر سه قوه دست به دست هم بدهند، دوش به دوش هم کار کنند و با هم کنار بیایند، شاید بتوانند مردم را حفظ کنند.

روزگار دعوا، تنش و استیضاح نیست.

تنش مجلس با دولت دودش به چشم مردم می رود.

از تریبون مجلس اعلام هم کردم که به روحانی رای ندادم اما باید شرایط را درک کرد.

نباید چشم بر واقعیت ها بست.

رهنمودهای رهبری را باید سرلوحه قرار دهیم ایشان اعتقاد راسخ به ادامه کار دولت و همکاری سه قوه و حمایت هر دو قوه از دولت دارند.


کلید واژه ها: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی - رییس جمهور - ذوالنور - کمیسیون امنیت - ذوالنوری - قالیباف - کمیسیون امنیت ملی - جمهور - منتقد - مجلس دهم - کمیسیون - رییس - بشکه - سیاست خارجی - نظارت - امنیت - برجام - امروز - نمایندگان - امنیت ملی - دوره - مجلس - پارلمان - روحانی - گزارش - خارجی - توهین - سیاست - ریاست - تخریب

آخرین اخبار سرویس:
رسانه ها با هدف تنویر افکار عمومی روشنگری کنند

همکاری مردم، شرط موفقیت طرح محله محور شهید سلیمانی است

گامبی وزیر؛ جنگ سرد در صفحه شطرنج / من سیاسی نیستم؟!

همکاری مردم، شرط موفقیت طرح محله محور شهید سلیمانی است

حجت الاسلام شهیدی مایه آرامش در بنیاد شهید بود

آیا تعرفه جرایم رانندگی در سال 1400 افزایش می یابد؟

تمکین زن از شوهر و نکاتی که باید بدانید

نشست توجیهی طرح «تبلیغ جهادی در بیمارستان ها ویژه ایام کرونا» برگزار شد

سازمان ملل دولت مادورو را به رسمیت شناخت

توسلی زاده: حضور بسیج موجب واهمه دشمنان ایران شده است

کدخدایی: نامه ای از دولت دریافت نکرده ایم

چرا پیامبر اکرم محور اسلام ستیزی در هالیوود است؟

فیلمی از نحوه عملکرد تیربار اتومات و هوشمند

برگشت طرح دوفوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها به مجلس

شرایط کاری ادارات و بازاریان بر اساس وضعیت شهرستان تعیین می شود

لیست متهمین حقوقی بورس به قوه قضاییه ارسال شد/ قاضی زاده هاشمی: متخلفان، بورس را قتلگاه سرمایه مردم کردند!

پُر بازدید های دوازدهم آذر خبرگزاری صدا و سیمای فارس

شهرداری به ریل قانون بازگردد

انتقاد نایب رییس مجلس از شالکه بودجه سال 1400 

درآمد دولت از نقل وانتقالات خودرو چقدر است؟

تشکیل کارگروه بررسی ابعاد ترور و رسیدگی به پرونده شهید فخری زاده

مسائل فرهنگی و مذهبی در توسعه روستاها دیده شوند

30 هزار نیروی جدید در حوزه سلامت استخدام می شود

رییس و معاونان دادگستری یزد عضو داوطلب هلال احمر شدند

کدخدایی: طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها به مجلس عودت داده شد

درخواست گزارشگر ویژه سازمان ملل برای کاهش اثرات منفی تحریم ها بر موضوعات انسان دوستانه

ارائه واکسن روسی کرونا در سازمان ملل

تعیین حق امتیاز صدور پروانه فعالیت کارور (اپراتور) ماهواره ای مخابراتی

حفظ همدلی تنها راه مبارزه با دسیسه های مستکبران است

فراخوان ایران به ایجاد اجماع جهانی در برابر اقدامات زورمدارانه یکجانبه

ربیعی: وزارت اطلاعات افراد مرتبط با ترور فخری زاده را شناسایی کرده است

واکنش به احتمال رییس جمهور شدن نظامی ها

سهم موسیقی و تجسمی از بودجه 1400 مشخص شد

علی اف: 10 نوامبر روز پیروزی آذربایجان است

خروج اصفهان از وضعیت قرمز

اعلام آمار مخاطبان سریال ها، برنامه ها و شبکه های سیما

یادواره سراسری شعر فخر ایران در استان مرکزی برگزار می شود

شناسایی برخی عوامل ترور شهید فخری زاده

کمیته امداد از خانواده های دارای فرزند چندقلو حمایت می کند

بی خبری علیخانی از کرونا گرفتن رویا نونهالی!

فلسفه فیزیک از منظر شهید محسن فخری زاده

ارتباط مستقیم پژوهش های جهاددانشگاهی با نیازهای مردم و تولید فناوری

100 داوطلب هلال احمر پاکدشت در پوش اهدای خون مشارکت کردند

معاون عملیات هوانوردی شرکت فرودگاه ها تغییر کرد

غریب آبادی: کشورها و سازمان های بین المللی ترور دانشمند ایرانی را به طور قاطع و روشن محکوم کنند

تصمیم شهردار نباید در تقابل با شورا و مطالبات اجتماعی باشد

نامه دانشجویان به ظریف درباره برجام و اظهارات اخیرش

استخدام طراح UI/UX در یک شرکت مهندسی در استان گیلان

اعلام نتایج دو بخش از جشنواره عروسکی تهران مبارک

داوطلبان هلال احمر پاکدشت به نیازمندان خون اهدا کردند

داوطلبان هلال احمر پاکدشت به نیازمندان خون اهدا کردند

استخدام رنگ کار چوب و نجار با حقوق توافقی در یک شرکت معتبر در البرز

باید و نبایدهای رفتاری خانواده در برابر عضو مبتلا به ایدز

حمایت نماینده مجلس از طالبان

آخرین اخبار از وضعیت جسمانی آیت الله مصباح یزدی

کدخدایی:دولت نامه ای درباره طرح اقدام راهبردی به شورای نگهبان ارسال نکرده است

پیگیری سود سهم دولت از طریق وزارت امور اقتصاد و دارایی

مسئولان زمینه توسعه بیشتر فناوری هسته ای و موشکی را فراهم کنند

2 خیر خاتم یزد هفت میلیارد ریال به بیمارستان این شهر کمک کردند

تغییرات در سازمان شهرداری با مجوز شورا و سازمان امور اداری و استخدامی

شناسایی اشخاص مرتبط با ترور شهید فخری زاده

مدیرکل توسعه منابع انسانی و رفاه میراث فرهنگی: ورود به صنعت گردشگری راهی برای پویایی اقتصاد غیرنفتی است

مسایل شرعی و بهداشتی در کفن و دفن فوتی های کرونا رعایت می شود

جواسیس تحت لوای آژانس اطلاعات هسته ای کشور را به اسراییل و امریکا دادند

دیدار دادستان کل کشور با خانواده شهید فخری زاده

گردآوری خاطرات حاج قاسم در کتاب «سردار مقاومت و سرباز ولایت»

غربالگری 53هزار و641 نفر در منزل در راستای اجرای طرح شهید سردار سلیمانی / شناسایی یک هزار 476 بیمار کرونایی

53 هزار لرستانی غربالگری شدند/انجام 13 هزار بازرسی از اماکن مختلف

اتفاقی که برای اولین بار در تاریخ مجلس رخ داد+عکس

تصویر دفاع مقدس|لبخند رضایت اسرای عراقی در اردوگاه های ایران

تمرکز پلیس بر حوزه های «پیشگیری از جرم» و «مسئول سازی»

اینفوگرافی؛ مهمترین ارقام لایحه بودجه 1400

فعالیت کارگزاری ها شفاف است

استاندار همدان: خدمت به معلولین در اولویت دستگاه های اجرایی باشد

برخی عوامل ترور شهید فخری زاده شناسایی شدند

استایل خفن معصومه کریمی در طبیعتی پاییزی/ عکس

25مددجوی مازندرانی امسال از خدمت سربازی معاف شدند

استخدام طراح صنعتی آقا در شرکت توربین دار در البرز

برخی در دولت اقدام راهبردی لغو تحریم ها را جناحی می دانند

ربیعی: وزارت اطلاعات افراد مرتبط با ترور شهید فخری زاده را شناسایی کرده است

واکسن روسی کرونا در سازمان ملل ارائه می شود

تعبیر «یوزارسیف» از «خواب برجامی» عزیز ایران!

آخرین وضعیت جسمانی مصباح یزدی

استخدام کارمند اداری، حسابدار، انباردار در شرکت آبزیان صنعتی روبیان در قم

توزیع واکسن آنفلوانزا با کارت ملی در پایتخت

تفاهم نامه همکاری نمایندگی ولی فقیه جهاد کشاورزی قزوین و ستاد عتبات عالیات امضا شد

مادورو: درصورت شکست از قدرت کنار می روم

یکی از معابر اصلی همدان به نام شهید فخری زاده نامگذاری شود

توضیح سخنگوی شورای نگهبان درباره مصوبه ضدبرجامی مجلس و نامه دولت

یک ادعا؛ هویت فخری زاده را دولت اصلاحات لو داد

سرّ اینکه پیامبران و مؤمنین به گرفتاری ها مبتلا می شوند چیست؟

اعتبار 20 میلیاردی دولت برای قرآن/ کاهش بودجه از 200 به 20 میلیارد تومان طی 5 سال

علم آموزی همراه با تفکر و نوآوری جایگاه والایی در دین دارد

رویداد رقابتی «طلافَنگ» برگزار شد

برخی در دولت اقدام راهبردی لغو تحریم ها را جناحی می دانند

استاندار فارس روند اجرای سند پیشران توسعه استان را مثبت دانست

جزییات ترور شهید فخری زاده چه زمانی منتشر می شود؟

سرنخ های تازه وزارت اطلاعات از ترور شهید فخری زاده

برگزاری نشست تخصـصی سواد فضای مجازی ویژه طلاب اهل سنت کردستان

جزییات ترور شهید فخری زاده چه زمانی منتشر می شود؟

دفاع منتقد روحانی از دولت: اگر قالیباف رییس جمهور بود می توانست یک بشکه نفت بفروشد؟

دفاع منتقد روحانی از دولت: اگر قالیباف رییس جمهور بود می توانست یک بشکه نفت بفروشد؟