مطالب مرتبط:
ادعای نزدیکان محمد نادری: مهدی رسول پناه گفت به استقلال برو و آینده ات را بساز!
انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است
کنایه تند رامین رضاییان به محمد نادری پس از پیوستن به استقلال + سند
خوشامدگویی بازیکن استقلال به محمد نادری
مربی پرسپولیس: مهدی رسول پناه باید 10 بار دیگر عذرخواهی کند
-21 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
شنبه، 3 آبان 1399 ساعت 00:252020-10-23سياسي

مدافعان حرم از محمد (ص) تا ظهور مهدی (عج)


امروز نسخه دیگری از دفاع مقدس ولی در عرصه بزرگ تری در جهان و مرزهای جغرافیایی در حال شکل گیری است که مدافعان حرم نامیده می شوند و به نظر می رسد که این دفاع از حرم تا زمان ظهور و حضور حضرت حجت ادامه دارد.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس از رشت، حسن غلامپور طی یادداشتی نوشت: خدا انسان ها را آفرید تا بعد از زندگانی مشخصی در این دنیا، به دنیای ابدی بروند، دنیای ابدی که در آن، انسان هرچه در این دنیا برای خود کاشته از همان روزی می خورد، درواقع انسان با اعمال و رفتار خود باید به خدا یا خودِاو برسد.

نوع رسیدن به خدا یا خودِاو رسیدن نیز به طرق مختلفی است که البته در هر دینی نیز متفاوت است، به زعم نویسنده مقاله، خدا با معرفی دین اسلام و پیامبر اکرم به عنوان آخرین فرستاده اش، حجتی را تمام کرد که چون وچرا ندارد و در ادامه نیز 12 امام برای پاسداری و معرفی دین اسلام آورد که در عصر حاضر، مهمان قدم های مبارک امام زمان (ع) هستیم و سال هاست که منتظریم تا به امر خداوند، زمان حضورش در بین دیدگان همه انسان ها فرارسد و دنیا پر از عدل و داد شود.

  البته همه فرستادگان و پیامبران قبل از حضرت محمد (ص)، علاوه بر دینی که از سوی خدا دستور تبلیغ آن را داشتند نوید از دین اسلام نیز داده بودند و شاید این گونه بتوانیم تفسیر کنیم که خداوند برای معرفی دین اسلام و همه هویت های اخلاقی این دین، حلقه ای از پیامبران را به صف کرده بود تا مردم در دوران ها، کم کم با آن چیز که باید آشنا شوند.

گرچه در عصر غیبت امام عصر، محروم از نعمت حضورشان هستیم ولی توفیق استفاده از ولی فقیه به عنوان زعیم از بعد از آغاز غیبت کبری تاکنون را داریم که جامعه خالی از نائب نمانده، این زعما در طول دوران حیاتشان برای شکل گیری یک حکومت اسلامی تلاش کردند که سر آخر انقلاب اسلامی به زعامت امام خمینی (ره) شکل گرفت و امروز نیز آیت الله خامنه ای زعامت و ولی فقیه زمان را بر عهده دارد.

به زعم نویسنده، این زعما بعد از آغاز غیبت کبری تاکنون که بیش از 60 نفر بوده اند و همه مدافعان حرم اسلام بوده اند که برای پایداری آن، مبارزه و تفکر اسلامی را در بین افراد دوران حیاتشان ترویج داده اند که شاید انسان های عصر حاضر بخش اعظمی از اثر حضور ولی فقیه و زعیم و یا همان مدافع حرم اسلام را در جامعه و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مشاهده کرده اند.

البته نخستین مدافع حرم حضرت علی (ع) بود که در شبانگاهی در بستر پیامبر اکرم (ص) خوابید و متعاقب آن بقیه ائمه از حرم اسلام پاسداری کرده اند و امروز پیکره دفاع از حرم گسترش پیداکرده و نه تنها در ایران بلکه در دیگر کشورها نیز مشاهده می کنیم.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و سرنگونی رژیم شاه بود که موجی از حملات مختلف علیه ایران سرازیر شد که این حملات از سوی کشورهای منفعت طلب و سلطه گری بودند که در دوران رژیم های گذشته مانند گاوی شیرده از منابع ایران استفاده می کردند ولی انقلاب و روشن شدن افکار عمومی توسط امام خمینی (ره) باعث قطع شدن دست همه بیگانگان شد و یکی از نخستین چیزی که علیه ایران به کار گرفتند جنگ نیابتی به سرکردگی صدام و پشتیبانی کشورهای سطله گر بود.

کمربند همت همه مردم ایران و دفاع از سرزمین و انقلاب خود، به حدی محکم بسته شده بود که دشمن نتوانست در هشت سال به اهداف شوم خود برسد و حتی یک وجب نیز از خاک ایران کم نشد و جوانان این ملت، جنگ را به دفاعی مقدس تبدیل کردند که بعد از گذشت چند دهه هنوز هم از سلحشوری جوانان آن دوران گفته می شود و هنوز هم ناگفته های فراوانی وجود دارد.

دشمن جنگ رودررو را باخته بود و شیوه جنگ های خود را عوض کرد و از انواع روش ها برای سرکوبی انقلاب اسلامی و سقوط کشور بهره برد ولی دیگر الگوی کشور، جنگ مقدس هشت ساله شده بود و همه کارهای بزرگی که در دوران نداشتن ها انجام شد و بماند اینکه در چهار دهه گذشته شاهد رشد و پیشرفت های شگرفی در زمینه های مختلف در دوران انقلاب بودیم و البته درجا زدن هایی که باید در جای خودش به آن موضوعات پرداخته شود.

اخلاص و صفا، تواضع، خدمت به دیگران، ایثار، فداکاری، سحرخیزی ها و عبادت های عارفانه، بی اعتنایی به زیورهای دنیوی و رفتارها و غیره ازجمله مصداق های رزمندگان بود که همه آن ها برگرفته از مکتب اسلام است که امام خمینی (ع) به خوبی توانسته بود با امکانات اندک دوران خود به طور شگفت انگیزی معجزه ای کند و موج اسلام و دفاع از حرم اسلام و پاسداری از آن را در بین جوامع داخل و حتی خارج از کشور ترویج و گسترش دهد.

آیا من حاضرم جانم را برای حریم اهل بیت (ع) و اسلام بدهم؟ این سؤالی است که همه ما باید به آن فکر و جواب دهیم، البته مهم تر از جواب و فکر، عمل کردن به آن است، اینکه درزمانی که باید مدافع حریم حرم اسلام باشیم و نکند که زمانی وارد عرصه شویم که واقعه کربلا نیز تمام شده باشد.

در چند سال گذشته و در ادامه همان سلطه گری های استکبار، داعشیان بودند که با شکل و شمایل اسلام، علاوه بر کشتار بی رحمانه و جنایات متعدد، غارت اموال و اشغال کشورها می کردند و از همه موانع سد راه خود عبور می کردند که هدف نهایی آنان در پشت پرده، بازهم ایران بود.

رزمندگان دفاع مقدس، نخستین افرادی بودند که درک عمیقی از کشتار بی رحمانه دشمن و کینه ای که استکبار علیه ایران و انقلاب اسلامی دارد باخبر بودند که به همین دلیل وارد عرصه جهاد و پیکار شدند که طبق فرمایش رهبری مدافعان حرمین نام گرفتند.

این ها همان کسانی بودند که در عمل به سؤال آیا من حاضرم جانم را برای حریم اهل بیت (ع) و اسلام بدهم؟ جواب دادند و این را به همگان ثابت کردند که مرد عمل هستند و دفاع از حرم اسلام را در هر سرزمینی که باشد انجام می دهند و صرفاً معطوف در مرزهای جغرافیایی ایران نمی شوند، چراکه اسلام، مرزهای بین کشوری ندارد.

غرب ادعای تضییع حقوق بشر در کشورهای اشغال شده توسط داعش را می زد و البته انقلاب نیز داعیه دار ادعای تضییع حقوق بشر است، البته حقوق بشر در نگاه غرب یعنی هر آن چیزی که در ذهن خوددارند ولی حقوق بشر در نگاه اسلام عدم سلطه پذیری، آزادی، مهربانی، اخلاص و هم بستگی و همه چیزهای خوبی است که اسلام برای هر انسان مدنظر دارد و یکی از اهداف مدافعان حرم نیز تحقق همین امر و جلوگیری از تضییع حقوق بشر و رهایی انسان ها از سلطه گران بود.

موضوع مهمی که نمی توان از آن گذشت صدور انقلاب به آن سوی مرزها است، متأسفانه دفاع مقدس که به تعبیر رهبری گنج پنهان است هنوز ناگفته های فراوانی دارد که بازگو نشده ولی دفاع از حرمین باعث شد تا علاوه بر توجه مجدد به دوران دفاع مقدس در داخل، انقلاب اسلامی و فرهنگ دفاع مقدس نیز به مردم دیگر کشورها صادر شود به طوری که نقطه مقاومت در منطقه، کشوری به نام ایران بود که بخش اعظمی از فرماندهی جبهه مقاومت بر عهده فرماندهان ایرانی بخصوص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی" بود که بالاترین نماد شهید دفاع از حرم اسلام و انقلاب است.

اغراق نیست اگر بگوییم صحنه به صحنه دوران دفاع مقدس در جنگ های چند سال اخیر توسط رزمندگان جدید و قدیم در دفاع از حرمین تکرار شد و دلاوری های خالصانه رزمندگان جوان عصر حاضر دقیقاً مانند همان رزمندگان جوان دوران دفاع مقدس است و امروز نسخه دیگری از دفاع مقدس ولی در عرصه بزرگ تری در جهان و مرزهای جغرافیایی در حال شکل گیری است که مدافعان حرم نامیده می شوند  و به نظر می رسد که این دفاع از حرم تا زمان ظهور و حضور حضرت حجت ادامه دارد.

انتهای پیام/84008
کلید واژه ها: مدافعان حرم - به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرگزاری فارس - دین اسلام - دنیا - انسان - خبرگزاری فارس - پیامبر اکرم - معرفی - اسلام - ادامه - دفاع مقدس - همان - دفاع - ظهور - خبرگزاری - امام - انسان ها - زندگانی - پاسداری - فرستاده - نویسنده - غلامپور - محمد (ص) - متفاوت - پیامبر - رفتار - گزارش - دیگری - مبارک - مهمان

آخرین اخبار سرویس:
امنیت زنان؛ حقی که ناحق نشد

ایران رتبه نخست قربانی تروریسم در جهان؛ از ترور «رییس جمهور» تا «قاسم سلیمانی صنعت هسته ای»!

ترتیل صفحه 563 قرآن کریم+فیلم و متن آیات

27 نفر در یک روستا پس از مراسم عروسی و عزا کرونا گرفتند/حکم جالب قاضی برای متخلفان

برد پهپادهای ایران به رکورد بی سابقه 4400کیلومتر رسید/ مشخصات 5 پهپاد ساخته شده بر اساس RQ-170

مسؤول جدید شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان اصفهان معرفی شد

طرح شهید سلیمانی با مشارکت 300 نفر در کهگیلویه در حال اجراست

معرفی سرپرست جدید واحد بندرعباس دانشگاه مذاهب اسلامی

راپورت تخلف افراد منتسب به انقلاب به مقامات قضایی

اطلاعیه نیروی انتظامی در پی انتشار فیلم اهانت به برادران افغانستانی

اوقات شرعی چهاردهم آذر در سمنان

روح قانون اساسی مبتنی بر وجود حق اعتراض شهروندان است

ببینید | قالیباف: آقای روحانی ما و مردم هول نشدیم، 7سال است منتظریم کار کنید!

7 سال با برجام به دنبال برداشت تحریم ها بودیم اما با پیشروی آمریکا تحریم ها بیشتر شد

جلد متفاوت نشریه خط حزب الله+ عکس

هراس دشمن از پیشرفت های علمی کشور است

قالیباف : درموضوعات ملی باید همصدای حاکم باشد

ترور محسن فخری زاده اقدامی شنیع بود

طرح سوال از وزیر دفاع در مورد پرداخت حقوق ⁧سربازان

رییس جمهوری: انتقام خون شهید فخری زاده حق ایران است

خطیب زاده:مراقبت از اقدامات مشکوک بدخواهان روابط تهران-کابل ضروری است

ظریف: اروپا و آمریکا به برجام برگردند، مصوبه مجلس اجرایی نمی شود

قالیباف: نباید در اجرا دخالت کنیم/ بودجه 1400 کسری دارد

دست انداز هسته ای مجلس برای کشور

جمعه های سوگ از سردار سلیمانی تا فخری زاده

ابتلای آیت الله مصباح یزدی به کرونا صحت ندارد

تبعیض قائل شدن اساتید دانشگاهی کالیفرنیا علیه دانشجویان مسلمان

غریب آبادی در نامه به گروسی: آژانس شفاف و بی قید و شرط ترور شهید فخری زاده را محکوم کند

طرح شهید سلیمانی با مشارکت 300 نفر در کهگیلویه در حال اجراست

قالیباف : 7سال منتظریم کاری انجام بشود

جسارت به امام راحل از سوی مدعیان انقلابی گری به هیچ وجه قابل اغماض و توجیه نیست

سیر تا پیاز اعمال محدودیت های کرونایی جدید از شنبه آینده

ترمیم پل آیت الله کمالوند خرم آباد تا 24 ساعت آینده

نماهنگ زیبای «فراق»؛ عاشقانه ای برای حاج قاسم

بازدید دادستان تهران از زندان رجایی شهر

فیلم | آرزویی که برآورده شد

ایران خطاب به آژانس اتمی: شفاف و بی قید و شرط، ترور شهید فخری زاده را محکوم کنید

خطیب زاده: مقامات افغانستان در نشر اخبار بیشتر دقت کنند

مرگ حیات اخلاقی

بیست منبع برای آشنایی با رویکرد تاریخ انگاره و اندیشه

هول نشده ایم؛منتظریم دولت کاری کند/ نباید در اجرا دخالت کنیم

قالیباف: با گرانی ها آشنا هستم | نباید در اجرا دخالت کنیم

فیلم | اهمیت تکالیف اخلاقی در کلام استاد موحد

چشم انداز سینما پس از کرونا

خبر خوش خبرنگار صدا و سیما درباره ساخت واکسن کرونا + فیلم

اطلاعیه شماره 4 قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا

پیکر استاد پیشکسوت حوزه فردا در قم تشییع می شود

آقای روحانی! هول نشده ایم؛ منتظریم کاری کنید/ نباید در اجرا دخالت کنیم

آیت الله مصباح یزدی مبتلا به کرونا شده است؟

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم وضعیت جسمانی آیت الله مصباح یزدی را بررسی کرد

قالیباف: مردم در زمینه گرانی ها گلایمند هستند/ طرح هسته ای مجلس به دنبال خروج از برجام نیست

قالیباف: آقای روحانی! کسی هول نشده است

قالیباف: آقای روحانی کسی هول نشده/ مردم گله مند هستند/دلایل گرانی

پاسخ قالیباف به روحانی: هول نشده ایم و هفت سال است منتظریم!

قالیباف: آقای روحانی، هول نشدیم، 7ساله منتظریم!

اولین شهید آزاده و جانباز کشور چه کسی بود؟ +عکس

روایت نماینده اصولگرا از طرح سوال از وزیر دفاع و نتیجه آن

ایجاد پایانه محصولات کشاورزی در لرستان ضروری است

وضعیت پنج شهرستان در البرز نارنجی و یک شهرستان زرد اعلام شد+نحوه اجرای محدودیت ها

ساماندهی 170 تیم در طرح ملی شهید حاج قاسم سلیمانی کهگیلویه

ظریف: دولت بایدن حسن نیت خود را با پایان جنگ اقتصادی ترامپ نشان دهد

آیت الله مکارم شیرازی: دولت باید نسبت به بازار نظارت داشته باشد

تلاش مجلس برای تصویب طرح اصلاح مالیاتی قبل از بررسی بودجه

تذکر خطیب زاده درباره اقدامات مشکوک بدخواهان روابط تهران-کابل

قالیباف: هول نشده ایم؛ هفت سال است منتظریم/ در حل مشکلات مردم پای کار و همراه دولتیم

معزی: ادبتان که هویدا بود، ولایت پذیری تان هم آشکار شد

ذبح 4000 گوسفند و توزیع بین نیازمندان به نیت شهدای استان یزد

ناگفته هایی از ماجرای ترور شهید فخری زاده

کسری بودجه و سوء مدیریت در شبکه توزیع کالا، دلایل مهم تورم های متوالی در کشور

روایت قالیباف از عدم اجرای لایحه بورسی مجلس در دولت

کم رنگ بودن نقش معادن آهن سنگان در اقتصاد مردم خواف

واکنش محمد جواد ظریف به قانون لغو تحریم ها

در سال آینده دچار کسری بودجه هستیم/ مردم قدرت خرید خود را از دست داده اند

ایران خواستار محکومیت ترور شهید فخری زاده از سوی آژانس شد

تاثیر سوء مدیریت از تحریم ها بیشتر است/ نباید در اجرا دخالت کنیم

توزیع هزار وعده غذای متبرک امام رضا(ع) بین معلولان مشهدی

فیلم هوایی از آبگرفتگی بندرامام و تلاش سپاه برای تخلیه آب

وضعیت پنج شهرستان در البرز نارنجی و یک شهرستان زرد اعلام شد+نحوه اجرای محدودیت ها

هشدار آیت الله اعرافی نسبت به حذف روستاها در کشور/ زنجیره تولید و عرضه مواد غذایی باید اصلاح شود

ایجاد پایانه محصولات کشاورزی در لرستان ضروری است

عملیات گودبرداری اطراف مسجد امام اصفهان متوقف شد

برگزاری 5 وبینار آموزشی طی هفته پژوهش در پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد

قالیباف: تاثیر سوء مدیریت از تحریم بیشتر است

دلایل گرانی به روایت قالیباف/ مردم واقعا گله مند هستند

افتتاح راه دسترسی زون انرژی های نوین میل نادر با حضور معاون وزیر نیرو

یارانه نقدی چه کسانی حذف می شود؟

تا زمانیکه غرب به اقدامات شرورانه در منطقه پایان ندهد باید خفه شود

یادداشت علمی و دلنوشته با موضوع «سردار دل ها» در قم فراخوان شد

توزیع هزار وعده غذای متبرک حضرت رضا(ع) بین معلولان مشهدی

روایت رییس مجلس از کارگرانی که نان نسیه از نانوایی می خرند!

نماز جمعه این هفته در کرمانشاه اقامه نمی شود

توزیع یک هزار وعده غذای متبرک حضرت رضا(ع) در بین معلولان مشهدی

معیارهای یک بیمه تکمیلی گروهی خوب چیست؟

نماینده ولی فقیه در استان قم: رفع مشکلات کشاورزی کشور در دستور کار قرار گیرد

«کسری بودجه» و «سوء مدیریت در شبکه توزیع کالا» 2 دلیل مهم تورم های متوالی در کشور/ مردم واقعا گله مند هستند

ساماندهی 170 تیم در طرح ملی شهید حاج قاسم سلیمانی کهگیلویه

برگزاری 5 وبینار آموزشی طی هفته پژوهش در پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد

ذبح 4000 گوسفند به نیت شهدای استان در یزد

جزییات محدودیت های کرونایی از 15 آذر

قالیباف: ما فقط حق قانونگذاری داریم و نباید در اجرا دخالت داشته باشیم

مدافعان حرم از محمد (ص) تا ظهور مهدی (عج)

مدافعان حرم از محمد (ص) تا ظهور مهدی (عج)