مطالب مرتبط:
برندگان سی و سومین جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان معرفی شدند
اختتامیه سی وسومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان برگزار شد
جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان|جشنواره مهم ترین حلقه در زنجیره سینمای کودک و نوجوان نیست
جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان|متولیان به حفظ ارزش های ملی و دینی در آثار کودک توجه بیشتری داشته باشند
جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان| کارگردان خداحافظ سینما : حلقه مفقوده استعدادیابی در بین خانواده ها و مدارس عامل ساخت این فیلم بود
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
جمعه، 2 آبان 1399 ساعت 22:552020-10-23فرهنگي

نفرات برتر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان معرفی شدند


ایرنا- آیین اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان شامگاه روز جمعه ه با معرفی نفرات برتر بخش های مختلف این رویداد فرهنگی برگزار شد.

- " اصفهان- ایرنا- آیین اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان شامگاه روز جمعه ه با معرفی نفرات برتر بخش های مختلف این رویداد فرهنگی برگزار شد.

جایزه "سیفژ در بخش بین الملل" جشنواره به فیلم فریتزی از کشور آلمان به کارگردانی رائف کوکوال و ماتیاس برون اعطا شد.

جایزه "فیلم کوتاه پویانمایی" در بخش بین الملل به فیلم قدم یازدهم به کارگردانی مریم کشکولی نیا اعطا شد.

جایزه معرفی برنده "فیلم کوتاه داستانی در بخش بین الملل" به فیلم روزه تابستانی به کارگردانی عبدنور زیان اعطا شد.

جایزه دستاورد هنری "فیلم های بلند سینمایی در بخش بین الملل" به فیلم لوپتو به کارگردانی عباس عسگری، جایزه بخش بهترین بازیگر این بخش به فیلم خورشید به بازیگری روح الله زمانی و جایزه بهترین فیلمنامه به فیلم آن سوی رودخانه به آرویند سیواکومارون اعطا شد.

پروانه زرین و دیپلم افتخاری جایزه بخش "بهترین کارگردانی بخش بین الملل" به فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی اعطا شد که جایزه خود را به جامعه حوزه سلامت و پرستاران و پزشکان تقدیم کرد.

پروانه زرین و جایزه بهترین فیلم در بخش بین الملل و فیلم های بلند سینمایی به فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی و امیر بنان و جایزه ویژه هیات داوران در بخش بین الملل به فریدون نجفی برای فیلم بچه گرگ های دره سیب اعطا شد.

پروانه زرین "هیات داوران کودک و نوجوان در بخش بین الملل" به فیلم فریتزی به کارگردانی رائف کوکوال اعطا شد.

دیپلم افتخار بخش "کرونا روایت" به فیلم ملاقات آخر به کارگردانی محمد مهدی فکریان اعطا شد.

جایزه ویژه "دبیر جشنواره" به حسین قناعت برای فیلم سلفی با رستم، رقیه توکلی برای کارگردانی فیلم سینمایی مهران و محمد حسین صادقی برای تهیه و تولید فیلم پویانمایی لوپتو اهدا شد.

دیپلم افتخار بهترین فیلم بخش "وب سری" به علی درخشی کارگردان مجموعه کووید 19 اهدا شد.

پروانه زرین و دیپلم افتخار و جایزه بخش "فیلم های کوتاه پویانمایی" به موضوع پیوند با طبیعت و دوستی با حیوانات بر تکنیک خلاقانه به مریم کشکولی نیا کارگردان فیلم قدم یازدهم اهدا شد.

پروانه زرین و دیپلم افتخاری "فیلم کوتاه داستانی" به رضا نجاتی کارگردان فیلم شوفر اهدا شد.

به دلیل توجه به حق آموزش، پروانه زرین "فیلم بلند داستانی" به محمد صالحی نژاد کارگردان فیلم پیله و پروانه اهدا شد.

دوربین طلایی و جایزه ویژه یونیسف در بخش فیلم های بلند و کوتاه و پویا نمایی به دلیل پرداختن به موضوع مهم کودکان کار به کارگردان پویا حیدری اوره به فیلم بعد ازاتفاق اهدا شد.

پروانه زرین "بهترین دستاورد فنی و هنری در بخش سینمای ایران" به کیوان مقدم طراح صحنه فیلم سینمایی خورشید اهدا شد.

پروانه زرین و دیپلم افتخاری بخش "بهترین بازیگر" به دلیل بازی صمیمانه و باورپذیر به محمدرضا عالی ور فیلم بچه گرگ های دره سیب اهدا شد.

به دلیل نگاه انسانی و توجه ویژه به آرامش و زندگی صلح آمیز کودکان پروانه زرین "بهترین فیلمنامه" به فریدون نجفی فیلمنامه نویس و کارگردان فیلم سینمایی بچه گرگ های دره سیب اهدا شد.

جایزه هیات داوران "زاون قوکاسیان" به دلیل نگاهی متفاوت و اثرگذار به زندگی کودکان کار و نقش آموزش در زندگی آن ها پروانه زرین به فیلم خورشید به کارگردانی مجید مجیدی اهدا شد.

به دلیل نگاه قدرشناسانه به دوران دفاع مقدس پروانه زرین و دیپلم افتخاری "شهید بهنام محمدی" به رقیه توکلی کارگردان فیلم سینمایی مهران اهدا شد.

به دلیل توجه به امنیت کودکان بدون نظر گرفتن ملیت، رنگ و نژاد پروانه زرین "بهترین کارگردان" به مجید مجیدی کارگردان فیلم سینمایی خورشید اهدا شد.

به دلیل توجه به استقلال هویتی کودکان و احترام به حریم خصوصی کودکان پروانه زرین "بهترین فیلم" به مجید برزگر تهیه کننده فیلم سینمایی بچه گرگ های دره سیب اهدا شد.

به دلیل توجه ویژه به اهمیت شادابی و طراوت کودکان "جایزه ویژه هیات داوران" به مهین جواهریان کارگردان فیلم کوتاه پویانمایی بعله اهدا شد.

پروانه زرین و دیپلم افتخاری "هیات داوران برای بخش کودکان و نوجوانان" به فیلم بازیگوش ها به کارگردانی نادره ترکمانی اهدا شد.

درجه توسعه فرهنگی هر ملت با میزان تولیدات سینمایی آن شناخته می شود رییس سازمان سینمایی کشور در این آیین گفت: درجه توسعه فرهنگی هر ملت میزان تولیدات سینمایی آن کشور است زیرا نشان می دهد چه اندازه به آینده و ساخت فرهنگی توجه دارند.

حسین انتظامی از دست اندرکارران سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان تشکر و تصریح کرد: به جای آنکه امسال جشنواره را تعطیل کنند با برگزاری جشنواره سینما را زنده نگه داشتند و حجم کارها به لحاظ کمی و کیفی قابل توجه بود.

امسال شکل جدیدی از جشنواره کودک برگزار شد دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان در آیین اختتامیه این جشنواره گفت: برای رسیدن به این نقطه تردید و هراس و دوراهی فراوانی داشتیم مسیری باید می پیمودیم که کسی تجربه نکرده بود.

علیرضا تابش افزود: جمع بزرگی از کودکان توانستند در جشنواره حضور مجازی داشته و تعداد قابل توجهی از کودکان و نوجوانان در این دوره شرکت کردند همچنین در زمان شیوع کرونا توانستیم شکل جدیدی از جشنواره را برگزار و تجارب جدید کسب کنیم.

وی ادامه داد: همه ما باید تلاش کنیم فاصله میان نگاه بزرگسالان و کودکان از آنچه هست را کمتر کنند، داروی سراسر کودکان در این دوره و افزایش داوران باعث شگفتی نگاه ما از صنعت تصویر شد.

دبیر سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان خاطرنشان کرد: با انفعال و تسلیم در برابر کرونا می توانستیم جشنواره را تعطیل کنیم اما وظیفه خود دانستیم که نشان دهیم سینما زنده است و در کنار قهرمانان سلامت ایستاده ایم.

به گفته وی، 2 چالش من "نقش اول" و "به نظر من" که با همراهی هوشنگ مرادی کرمانی و ایرج طهماسیب آغاز شده به دلیل استقابل قابل توجه ادامه خواهد داشت تا شعار جشنواره امتداد یابد.

شنواره فیلم های کودکان و نوجوانان زمینه نشاط و شادابی را به وجود آورد رییس شورای اسلامی شهر اصفهان با ارسال پیام به اختتامیه سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان بیان کرد: اوج خلاقیت و نوآوری و ابتکار عمل را در اصفهان شاهدیم خوشبختانه امروز همه خانه های اصفهان و کشور فیلم های جشنواره را تماشا کردند و در تمامی خیابان های شهر اصفهان شاهد تبلیغات گسترده ای در این زمینه بودیم.

به گفته علیرضا نصر اصفهانی، خوشبختانه زمینه نشاط و شادابی جوانان ونوجوانان و خانواده ها با برگزاری جشنواره فراهم شد.

شهردار اصفهان نیز با ارسال پیام تصریح کرد: خرسندم در اختتامیه این برنامه در جمع کودکان بیمار در اتاق های بیمارستان کودکان امام حسین(ع) حضور دارم و شاهد شادی و نشاط آن ها با دیدن فیلم های جشنواره کودک بودم.

قدرت اله نوروزی ضمن قدردانی از کادر درمان بیمارستان امام حسین(ع) اصفهان خاطرنشان کرد: کادر درمان این بیمارستان در شرایط کرونایی به درمان و شادی کودکان فکر می کنند.

وی ادامه داد: بسیار خرسندم در این شرایط سخت کرونایی پیام جشنواره که زندگی جاریست در همه جا محقق شد و حتی کودکان در بنت شهرستان نیک شهر استان سیستان و بلوچستان از این فرصت استفاده کردند که جای خوشحالی بود.

سی و سومین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان براساس توافق نامه سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و شهرداری اصفهان، از 27 مهر تا دوم آبان در 2 بخش "مسابقه سینمای ایران" و "مسابقه سینمای بین الملل" برگزار شد.

همچنین 107 فیلم بخش های مختلف جشنواره در 6 روز در سه پلتفرم: "نماوا"، "فیلیمو" و "تیوا" بر اساس جدول برنامه ها به نمایش در آمد.

نمایش برنامه های مجازی (پروانه شو- اصفهان، نشست های خبری صاحبان آثار، بزرگداشت ها، افتتاحیه و اختتامیه) در ایام جشنواره، از طریق پلتفرم "تیوا" قابل دسترس بوده است.

همه گیری کرونا موجب شد تا این بار به جای آنکه کودکان و نوجوانان به سینما بروند و پای تماشای فیلم های جشنواره بنشینند، سینما به خانه آنها برود و با شعار "هرخانه یک سینما، هر کودک یک داور"، داورانی به شمار همه کودکان و نوجوانان ایرانی، آثار ارسالی به این رویداد بین المللی را تماشا و امتیازدهی کنند.

شیوع ویروس کرونا در ایران و به ویژه اصفهان، موجب شد تا هنرمندان، اهالی رسانه، داوران داخلی و بین المللی در این دوره، به اصفهان سفر نکنند و برهمین اساس، داوری بخش بین الملل جشنواره به صورت برخط برگزار شد.


کلید واژه ها: بین الملل - کودکان و نوجوانان - فیلم - بین المللی - نفرات برتر - جشنواره - کارگردانی - نوجوانان - معرفی - جایزه - کودکان - اختتامیه - برگزار - برتر - فرهنگی - رویداد - مختلف - کوتاه - تابستانی - آیین - جمعه - داستانی - سینمایی - دستاورد - یازدهم - آلمان - برنده - روزه - کشور - زیان

آخرین اخبار سرویس:
»نیما جاویدی« در »کتاب باز«

برگزاری کنسرت آنلاین به مناسبت 250 سالگی بتهوون

دبیر جشنواره فیلم فجر تشریح کرد :اولویت های اول و دوم جشنواره سی و نهم

»هشام رستُم« بازیگر تونسی سلمان فارسی کیست ؟

اعلام جزییات اختتامیه چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند

توضیحات بهروز افخمی درباره نامه جنجالی اش: کرونا را سیاسی کردند/ سیاستمداران را سرزنش نمی کنم

تکذیب حضور محسن چاوشی در برنامه شهاب حسینی

تشریح چگونگی برگزاری جشنواره سی ونهم فیلم فجر

تشریح چگونگی برگزاری جشنواره سی ونهم فیلم فجر

برگزاری قطعی جشنواره در دهه فجر/ آثار بدون اکران داوری می شوند/ کاهش بودجه جشنواره و شرایط ویژه برگزاری در دوران کرونا

ژاله صامتی در «برف سرخ»/ عکس

برگزاری اختتامیه جشنواره تلویزیونی مستند در صداوسیما

فیلم | از آغاز مسابقات سراسری تا احیای جلسات هفتگی قرآن

ضرورت تولید آثار نمایشی منطبق با فرهنگ یزد درجشنواره طنز خشدلانه

برگزاری جشنواره سراسری «وقف چشمه همیشه جاری» در یزد

سی ونهمین جشنواره فیلم فجر چگونه برگزار می شود؟

بهره مندی از هنر بازیگران خارجی در ساخت سریال های تاریخی

آغازفراخوان جشنواره ورزشی تفریحی خانوادگی کارگران کشور

پیشنهادهای چگونگی برگزاری جشنواره سی ونهم فیلم فجر

حیرت جهانگرد کرواسی از فرهنگ فوق العاده ایران

بهره مندی از هنر بازیگران خارجی در ساخت سریال های تاریخی

نحوه برگزاری سی ونهمین جشنواره فجر چگونه خواهد بود؟

حیرت جهانگر کرواسی از فرهنگ فوق العاده ایران

پرتره ای از دوبلور «عمّار» محمد رسول الله آماده پخش شد+ فیلم

جشنواره فیلم فجر امسال چگونه برگزار می شود؟ (فیلم)

بازیگر تونسی سریال «سلمان فارسی» کیست؟ + تصاویر

برگزاری جشنواره فیلم فجر بدون نمایش فیلم ها

5700 معلول تحت حمایت بهزیستی ایرانشهر + فیلم

نحوه برگزاری سی ونهمین جشنواره فجر چگونه خواهد بود؟

نمایش آثار محمدحسین عماد

طباطبایی نژاد: جشنواره فیلم فجر با رعایت کامل پروتکل ها برگزار می شود/تعطیلی فجر کار راحتی بود که انجام ندادیم

احتمال داوری بدون اکران در جشنواره فیم فجر

پخش مینی سریال خارجی «آرزوهای بزرگ» از شبکه چهار

کارگردان سرخپوست مهمان سروش صحت می شود

جشنواره سی ونهم فجر چگونه برگزار می شود؟ / احتمال داوری بدون اکران

تشریح چگونگی برگزاری جشنواره سی ونهم فیلم فجر

برگزاری جشنواره فیلم فجر فعلا برای داوران

ژاله صامتی در «برف سرخ»/ عکس

از تعطیلی جشنواره تا تعویق آن

نشست خبری سی ونهمین جشنواره فیلم فجر آغاز شد/ فیلم ها فقط برای داوران نمایش داده می شود

تقدیر از رویا تیموریان در یک جشنواره ایتالیایی/ عکس

فیلم/ ماجرای توهین بهاره رهنما به قوم لر

تمدید ثبت نام در مسابقه و نمایشگاه عکس و پوستر تئاتر فجر

برگزاری جشنواره فیلم فجر فعلا برای داوران

«نیما جاویدی» در «کتاب باز»

راه اندازی نمایشگاه مجازی عرضه صنایع دستی در شهرستان کوثر

«نیما جاویدی» در «کتاب باز»

یک تونل در سینماحقیقت

آمریکایی ها امتیاز پخش «خورشی» مجید مجیدی را خریدند

برگزاری جشنواره فیلم فجر فقط با حضور داوران آثار

رویارویی هایدگر با کانت در گفت وگو با مهدی نصر

صدور 168 مجوز موسیقی در هفته گذشته

تقدیر از رویا تیموریان در یک جشنواره ایتالیایی/ عکس

نویسنده افغانستانی، برگزیده ششمین جایزه فرشته شد

جشنواره سی ونهم فجر چگونه برگزار می شود؟/ احتمال داوری بدون اکران

برگزاری جشنواره فیلم فجر فقط با حضور داوران

جشنواره فیلم فجر بدون نمایش فیلم ها برگزار می شود

نخستین اظهارنظر امیر آقایی درباره آقازاده

چرا کرونا بیشتر هنرمندان را می کُشد؟

آغاز اولین نشست خبری دبیر جشنواره فیلم فجر

نشست مجازی دبیر چشنواره فیلم فجر آغاز شد

«مواجهه با مرگ» آخرین کارش شد

جوایز فیلم اروپایی مجازی برگزار می شود

تولید و پخش مسابقه خوانندگی «صدای ایرانی»

ترجمه فرانسوی آثار برنده نوبل برای نخستین بار

بررسی تحولات سینمای ایران در دهه 90 از منظر «سهم سینماگران زن»

نشست خبری سی و نهمین جشنواره فیلم فجر برگزار شد

آغاز اولین نشست خبری دبیر جشنواره فیلم فجر

ترجمه فرانسوی آثار برنده نوبل برای نخستین بار

«افسانه ی کچل کفترباز» تجدید چاپ شد

پخش برنامه «راهنمای مسافران کهکشان»

خورشید بهترین فیلم دوحه | نام پخش کننده آمریکایی اعلام شد

کارگردان «سرخپوست» مهمان سروش صحت می شود

تلاش برای نجات خانه خالق «ارباب حلقه ها»

«یک تونل» در سینما حقیقت

«خورشید» بهترین فیلم دوحه

«افسانه ی کچل کفترباز» تجدید چاپ شد

کتاب گفتمان سیاسی شیعه امامیه منتشر می شود

محسن چاوشی، مهمان «همرفیق» شهاب حسینی می شود؟

مردم مشوش بعد از مردی به نام اوه

مشکلات ساکنان سربندر بعد از بارش باران + فیلم

آغاز چاپ تک داستان های عنوان با غفارزادگان

تغییر زمان جشنواره تئاتر مقاومت و همزمانی با یک رویداد سینمایی

پخش زنده مسابقات سراسری قرآن از شبکه قرآن

سرعت تحولات در دهه 90 نه فقط بر سینمای ایران که بر سینمای جهان تأثیر گذاشته است

گریم متفاوت رحیم نوروزی در سریال «خانه امن» / عکس

فیلمسازی درباره «شهدای ترور» ضروری است؟/ روایتی از زنان کارگردان

پربازدیدترین های آی فیلم 2 در اینستاگرام؛ پیشتازی «معمای شاه» از «فاصله ها» + ویدیو

اعلام جزییات تفاهم نامه هنری ارشاد با آموزش و پرورش

مهلت شرکت در جشنواره «مدهامتان تمدید» نمی شود

آیا شروع یک پروژه سینمایی اخلاقی است؟/جناب وودی آلن انتقام می گیرد آماده نمایش می شود

جشن تولد 3 سالگی آقای بازیگر / عکس

پایان فیلمبرداری فیلم کوتاه رامخانه فیلمساز شیرازی در تهران

برگزاری کنسرت آنلاین به مناسبت 250 سالگی بتهوون

پایان فیلمبرداری «حرف آخر» و آغاز مراحل فنی

برگزاری کنسرت آنلاین به مناسبت 250 سالگی بتهوون

موزه ریو، میزبان آثار هنری که یک قرن در توقیف پلیس برزیل بود

فیلمی در ستایش مفهوم مادری

محسن چاوشی روی صندلی «همرفیق» نمی نشیند

فارس من| مطالعات احداث باند دوم مسیر شوشتر تا دوراهی مسجدسلیمان انجام شده است+فیلم

نفرات برتر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان معرفی شدند

نفرات برتر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان معرفی شدند