مطالب مرتبط:
«پاکستان» پیوست منطقه ای جایزه جلال/ رسانه ای ها پای کار گران ترین جایزه ادبی کشور
احتمال برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب در آذر
احتمال برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب در آذرماه
سیزدهمین دوره جایزه جلال رویکرد پژوهشی دارد/ دادوستد ادبی با پاکستان
رونمایی از کتاب «کرونا به روایت سینما» و اهدای جایزه «کروناروایت»
-157 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 مهر 1399 ساعت 20:502020-10-21فرهنگي

پاکستان پیوست منطقه ای جایزه جلال شد/برگزاری نمایشگاه کتاب در آذر


مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در نشست خبری سیزدهمین جایزه جلال آل احمد از جامعه هدف پاکستان به عنوان پیوست افق بلندمدت جایزه جلال خبر داد.

- مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در نشست خبری سیزدهمین جایزه جلال آل احمد از جامعه هدف پاکستان به عنوان پیوست افق بلندمدت جایزه جلال خبر داد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازو صفر نیز برنامه های شعرخوانی و جلسات نقد و بررسی کتاب های مرتبط با این حوزه را برگزار کردیم.

دهقانکار در ادامه گفت: برگزاری جایزه ادبی جلال آل احمد اولین برنامه اجرایی دفتر گسترش شعر و ادبیات داستانی است.

با همان نگاه یک گام به جلو، سعی کردیم بذری بکاریم که در دوره های بعدی پرورش داده و شاهد ثمردهی در سال های آینده باشیم.

در برگزاری جایزه جلال دو نگاه به درون که اصطلاحاً عنوان جلال شناسی را برای آن به کار می بریم و نگه بین المللی را دنبال کردیم؛ در نگاه اول، طرح پدید به عنوان پژوهشی درباره ادبیات داستانی در حال اجراست که در آن به بررسی و واکاوی آثار داستانی منتشر شده که بعضا نامزد یا برگزیده جایزه جلال بوده اند یا برگزیده این جایزه نبودند اما در حوزه ادبیات داستانی منتشر شده اند می پردازند.

امیدواریم در آینده اطلاعات این پژوهش مورد استفاده و استناد مخاطبان قرار گیرد.

پاکستان پیوست منطقه ای جایزه جلال آل احمد مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در بخشی از سخنانش گفت: اگر بخواهیم برای ادبیات به صورت خاص و ادبیات داستانی به صورت عام کاری کنیم باید شناخت عمیقی از وضعیت ادبیات داستانی داشته باشیم و در پی آن شناخت، یک گام به جلو پیش برویم.

در این طرح، در گام اول  600اثر در حوزه ادبیات داستانی مورد مطالعه و پژوهش قرار گرفت.

وی به نگاه بین المللی جایزه جلال اشاره کرد و گفت: سرمایه اصلی کشورها، فرهنگ، تمدن و ادبیات است.

دینی در حوزه تمدن و فرهنگ ایران اسلامی برگردن ماست که امیدواریم به نحو مقتضی آن را ادا کنیم.

با توجه به اینکه غنای خوبی در حوزه ادبیات کشور وجود دارد و سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توسعه دیپلماسی فرهنگی و معرفی ادبیات است، تصمیم گرفتیم پیوستی در افق بلندمدت و بین المللی داشته باشیم.

در همین راستا، برای جامعه هدف کشور پاکستان را در نظر گرفتیم که با همکاری انجمن های ادبی و نویسندگان و شاعران در حوزه ادبیات داستانی هم افزایی داشته باشیم.

در ادامه این نشست، ابراهیم محمدحسن بیگی،  جایزه ادبی جلال آل احمد را جزو جوایز معتبر و ارزشمند دانست و گفت: این جایزه در بین جوایز دولتی و خصوصی شناخته شده است و همیشه مهم بوده که چه کتابی در این جایزه برگزیده می شود و در پی نتیجه آن عده ای راضی و عده ای ناراضی خواهند شد.

برگزاری این جایزه محصول تلاش جمعی است که از ماه ها قبل در تدارک برگزاری این جایزه به بهترین شیوه آن هستند.

دبیرعلمی جایزه جلال افزود: در دوره ای جزو داوران جایزه و عضو هیئت علمی بودم و هرگز سعی نکردیم لحظه ای اهمال و کوتاهی کنیم و در داوری به سمت و سویی برویم که حب و بغض در آن باشد بلکه آثار ارسالی با حساسیت های بالایی داوری شوند تا به نتایج خوبی برسیم.

در فعالیت های هنری نمی توان همه را راضی کرد و این از خاصیت هنر است که یک معیار ثابت در هنر وجود ندارد.

اما آن چیزی است که وجود دارد این است که همه سعی و تلاش می کنند به بهترین نتایج برسند و تلاش خواهیم کرد تا این جایزه به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

ارسال 1691 اثر به دبیرخانه جایزه جلال آل احمد مصطفی راضی جلالی نیز در این نشست، گفت: بخش عمده اعتبار جایزه ادبی جلال آل احمد مرهون زحمات رسانه ها و خبرنگاران است و بخش عمده موفقیت جایزه به ناشران و موسسات حوزه ادبیات داستانی برمی گردد که کار پژوهشی می کنند و کتاب چاپ می کنند.

ناشران در شرایط سخت کرونایی با دبیرخانه جایزه جلال همکاری دوستانه ای داشتند و آثار را در کوتاه زمان ارسال کردند.

به طوری که هنگام ارسال فراخوان جایزه، 90درصد آثار ارسال شده بود.

جلالی با بیان اینکه همکاری و همراهی خبرنگاران در این دوره از جایزه جلال فراتر از سطح اطلاع رسانی خواهد بود، گفت: با وجود شرایط کرونا" در کشور بخشی از فعالیت دبیرخانه جایزه جلال به طور رسمی دیر آغاز شد اما به عنوان امانت داران رسانه ها و نویسندگان  کار را تعطیل نکردیم و فعالیت های جایزه از سه ماه پیش آغاز شده بود.

وی با اشاره به تعداد آثار ارسالی به دبیرخانه جایزه جلال گفت: در مجموع  1691 اثر به دبیرخانه جایزه ارسال شد که از این تعداد، 814 اثر در حوزه داستان بلند، 224 اثر در حوزه داستان کوتاه، 470 اثر در حوزه مستند نگاری و 73 اثر در حوزه نقد ادبی ارسال شده است.

دبیر اجرایی جایزه جلال  عنوان کرد: به مناسبت چهلمین سال دفاع مقدس، بخش ویژه این دوره از جایزه جلال را به بررسی آثار منتشر شده ادبیات داستانی در این چهل سال اختصاص داده ایم و انتخاب این آثار از سوی  رسانه ها و خبرنگاران صورت می گیرد.

به این صورت که طی نامه نگاری های انجام شده با مدیران مسئول رسانه ها، هر رسانه نماینده خود را برای داوری در این بخش به دبیرخانه جایزه معرفی خواهد کرد.

همه آثار در مرحله اول تجمیع شده، اما هر یک از اهالی رسانه آثاری که طی این 40 سال می شناسند می توانند به فهرست اضافه کنند.

قرار است 20 اثر به انتخاب هیأت 9 نفره که متشکل از سه پیشکسوت حوزه رسانه، سه پیشکسوت حوزه ادبیات داستانی دفاع مقدس و سه نفر از دبیرخانه است، آثار را داوری کند.

امسال هم مانند سال های گذشته، به مولفان، نویسندگان و پژوهشگران ادبیات داستانی قول  خواهیم داد که پاسدار آثار آنها هستیم و هیئت علمی تمام توان خود را در نحوه داوری و اجرای آیین نامه خواهد داشت.

دبیرخانه جایزه جلال نیز تلاش خواهد کرد  تاثیر بیرونی را در روند داوری دخیل نکند.

وی  در پاسخ به این سوال که جایزه جلال در دوره های گذشته ادعا داشت که تأثیر قابل اعتنایی در جریان ادبیات کشور دارد؛ در حالی که هیچ اثری با مزیت انتخاب در جایزه جلال، پرفروش نشد.

چرا جایزه جلال چنین تأثیری ندارد؟ گفت: تاثیر رویداد ادبی موضوع لحظه ای و آنی نیست بلکه روند تدریجی است و با جابه جایی مدیران نباید از عملکرد صرف یک مدیر نتایج جوایز ادبی را استخراج کرد.

روند تدریجی هم به شیوه ای که فعلا جوایز ادبی برگزار می شود، بستگی دارد.

برندگان جایزه جلال از ابتدا تا انتها مشخص است  و این آثار نشان می دهد که جایزه جلال از روند رو به رشد در معرفی آثار ادبیات داستانی داشته اند.

ناشرانی که در دوره های اول از حضور در جایزه جلال ابا داشتند همان ناشران امروز از آثار برگزیده و حتی نامزد خودشان ویترینی تشکیل دادند.

بنابراین جایزه جلال به اندازه عده و عُده اش تاثیرگذاری خود را داشته است.

دبیر اجرایی جایزه جلال در پاسخ به این سوال که جوایز ادبی از سکه افتاده اند، گفت: زمانی که برای جایزه جلال 110سکه در نظر گرفته شد رقم سکه در آن زمان با رقم فعلی کمتر بود.

ما مجری جایزه هستیم  و تصمیم گیری درباره جایزه برعهده شورای عالی انقلاب فرهنگی است بنابراین شیوه و میزان پرداخت جوایز برعهده ما نیست با این وجود ما پیشنهاد تجمیع و ساماندهی اساسنامه های جوایز ادبی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه خواهیم داد.

در همین زمینه در حال تجمیع آراء و نظرات اساتید، برگزیدگان جایزه ادبی جلال و برگزیدگان جایزه شعر فجر هستیم و اگر تصمیمی در شورای عالی انقلاب فرهنگی گرفته شود ما به عنوان مجری آن را اجرا خواهیم کرد.

جلالی با اشاره به زمان برگزاری سیزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد گفت: بر اساس اساسنامه، هر سال در زمان تولد جلال آل احمد، اختتامیه جایزه برگزار می شود اما با توجه به شرایط حاکم بر جامعه نمی توان زمان دقیق برگزاری مراسم را پیش بینی کرد اما تلاش خواهیم کرد  در دهه اول آذر ماه برگزار کنیم.

تاخیر در برگزاری اختتامیه در صورتی مجاز خواهد بود که ما امیدوار باشیم بتوانیم این مراسم را به صورت حضوری برگزار کنیم در غیر این صورت به صورت مجازی برگزار می شود.

نباید حمایت از جایزه جلال را به خرید کتاب محدود کنیم؛ گاهی ایجاد فضایی برای معرفی کتاب در مجامع بین المللی را باید در نظر بگیریم.

پیشنهاد می کنیم امسال بسته های حمایتی برگزیدگان جایزه جلال را پربار تر کنیم.

در داوری به ادبیات بها می دهیم در ادامه این نشست، حسن بیگی در پاسخ به این سؤال که آیا جایزه جلال قصد دارد به روند راضی نگه داشتن طیف های مختلف ادبی ادامه دهد و به کسانی جایزه دهد که ادای اپوزیسیون نظام جمهوری اسلامی ایران را درمی آورند گفت: به این نکته به عنوان یک نویسنده و دبیر علمی سیزدهمین دوره جایزه جلال اعتقاد ندارم که خیریتی پشت انتخاب های این گونه وجود دارد که به عده ای اپوزوسیون و مخالف جایزه بدهیم.

در عرصه داوری آثار در جایزه جلال آل احمد  به شخصه معتقدم در انتخاب آثار این نگاه وجود ندارد و اگر داشت داورانی از خارج کشور برای داوری انتخاب می کردیم.

نگاه سیاسی از این جنس در داوری جایزه جلال وجود ندارد بلکه در داوری به ادبیت و ادبیات بها می دهیم بنابراین آثار منتقدان اگر جزو آثار خوب باشد دیده می شود مگر نویسنده ای که خط قرمزهای نظام را رعایت نکند.

برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران در آذرماه در ادامه این نشست خبری، دهقانکار با اشاره به نمایشگاه مجازی کتاب تهران گفت: برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، شور و نشاطی بین اهالی رسانه  و نشر ایجاد می کرد اما متأسفانه امسال متأثر از شیوع ویروس کرونا" نتوانستیم به صورت فیزیکی این نمایشگاه را برگزار کنیم.

اگر تاکنون اخبار این نمایشگاه رسانه ای نشده دال بر بی عملی مؤسسه و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قبال این رویداد بزرگ نیست بلکه به دلیل اینکه این رویداد نه تنها برای ما بلکه برای جهان اولین تجربه است نمی خواستیم در اولین تجربه خود، دقت را فدای سرعت اطلاع رسانی کنیم بلکه قصد ما این است که دقت و همه جانب جامع نگری در اطلاعات منتشر شده رعایت شود.

وی افزود: دیروز در اطلاعیه ای از ناشران برای شرکت در نمایشگاه مجازی کتاب تهران دعوت شد و این ها نشان می دهد اقدامات پیشینی صورت گرفته است؛ ضمن اینکه جلسات گسترده و فشرده ای با جامعه نشر، صنوف نشر و اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران برگزار کردیم و بررسی های لازم را انجام دادیم و تلاش کردیم در تمامی نمایشگاه های مجازی کشورها طی این مدت شرکت کنیم.

حضور ما در این نمایشگاه ها منفعلانه نیست  و با توجه به اینکه مجری نمایشگاه کتاب مجازی هستیم، سعی کردیم در نمایشگاه های خارجی شرکت کننده فعال باشیم و نگاه عمیق تری فراتر از شرکت کننده صرف داشته باشیم.

مدیرعامل موسسه خانه کتاب ادامه داد: هر چند برخی کشورها رسماً در برگزاری نمایشگاه مجازی اعلام شکست کردند؛ چرا که به اهداف  مدنظر خود نرسیدند یا برخی نمایشگاه ها هم در شیوه اجرا تشویش و عدم قطعیت داشتند.

ما حواس مان را جمع کردیم تا نمایشگاهی برگزار کنیم تا به اهداف مد نظر خودمان برسیم.

اما نکته مهم این است تفاوت اساسی ما با سایر کشورها این است که علاوه بر نمایشگاه باید پیوست فروشگاهی داشته باشیم.

طبق ابلاغیه معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران باید به گونه ای باشد که بخشی از ضرر و زیان ناشران را که به موجب کرونا حادث شده جبران کند.

این پیوست فروشگاهی کار را برای ما خطیرتر کرده است.

دهقانکار افزود: اگر بنا بود صرفاً نمایشگاه مجازی داشته باشیم، کار ما ساده تر بود و با توجه به روزآمدی دیتای موجود می توانستیم آن را برپا کنیم، اما با توجه به اینکه باید بخش فروشگاهی هم مدنظرمان باشد بررسی ها دقیق تر انجام شد.

در نتیجه جلسات فشرده برگزار و 14 مدل اجرایی را بررسی کردیم و در نهایت به یک مدل اجرایی غیر متمرکز رسیدیم که جزییات آن در نشست خبری اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پایان گفت: چیزی که ذهن ما را در نمایشگاه کتاب مجازی معطوف به خود کرده بخش غیرمجازی نمایشگاه مجازی است.

تحویل کالا، ارسال به مشتری و لجستیک کار مدنظر ماست، ولی در پلتفرم، مشکل چندانی نخواهیم داشت اواخر آذر این نمایشگاه را برگزار می کنیم.

همچنین، همزمان با هفته کتاب، طرح پاییزه را خواهیم داشت و پس از طرح پاییزه نمایشگاه مجازی کتاب را خواهیم داشت.

این نمایشگاه قبل از زمستان برگزار می شود.


کلید واژه ها: جایزه جلال - موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران - خانه کتاب و ادبیات ایران - جایزه - جایزه جلال آل احمد - جلال آل احمد - جلال - موسسه خانه کتاب - برگزار - ادبیات ایران - پاکستان - برگزاری - جایزه ادبی جلال آل احمد - ادبیات - خانه کتاب - نشست خبری - ادبی - مدیرعامل - سیزدهمین - کتاب - پیوست - ادبیات داستانی - نمایشگاه کتاب - برنامه - احمد - جامعه - ایران - موسسه - نقد و بررسی - بین المللی

آخرین اخبار سرویس:
پُرکاری کیانیان در روزهای کرونایی

پیام تسلیت کانون کارگردانان «برای درگذشت مردسختکوش سینما»

افسانه چهار برادر برای نوجوانان به بازار آمد

عبدالرضا اکبری به «بچه مهندس» پیوست/ احتمال پخش در رمضان 1400

پیام تسلیت کانون کارگردانان برای درگذشت مرد سختکوش و همراه خانه سینما

نمایش های خیابانی تئاتر فجر همچنان پذیرای متقاضیان است

چادر گل گلی بازیگر زن مشهور / عکس

استخدام آشپز جهت کار در تهیه غذا در همدان

راهیابی فیلم مستند ساز بهشهری به جشنواره بین المللی حقیقت

سریال «پایتخت 7» ساخته می شود؟

جدیدترین خبرها از سریال جدید مهران مدیری/ منتظر فضای متفاوتی باشید

فیلمنامه »نبرد تامکت« با موضوع دفاع مقدس در حال نگارش است

برای کامبوزیا پرتوی ، جوایزش و حقی که به آن نرسید

نمایش مستند بلند »دو جاده« از کشور چک در جشنواره سینما حقیقت

استخدام مترجم مسلط به ترجمه فارسی به انگلیسی در همدان

پیام تسلیت کانون کارگردانان برای درگذشت مردسختکوش سینما

واکنش بازیگران «آقازاده» به مفهوم آقازادگی/ از اختلاس و مافیا تا خود بزرگ بینی آقازاده ها+فیلم

کارگردان ایرانی برنده جایزه چهل هزار یورو شد

سلفی خانم بازیگر با فرزندهایش در خودرو / عکس

ثبت هزار شی تاریخی استان زنجان در سامانه«جام»

فراخوان جشنواره هنرهای تجسمی و خوشنویسی نماز منتشر شد

خبر خوب برای طرفداران chr(034)سریال پایتختchr(034)

فیلم کوتاه داغی از بروجرد به جشنواره بین المللی رومانی راه یافت

کامبوزیا پرتوی نشان داد در پناه عشق، آوارگی معنا ندارد

به بهانه انتشار نسخه باکیفیت TENET و واکنش کاربران به این فیلم در فضای مجازی

فیلم/ رضا شیری خواننده پاپ از ایران مهاجرت کرد

ماجرای ابرقهرمانی ستاره «بازی تاج و تخت»

پیام تسلیت کانون کارگردانان «برای درگذشت مردسختگوش سینما»

کرمان میزبان بخش عکس جشنواره وقف چشمه همیشه جاری

هیئت انتخاب بخش «دیگرگونه های اجرایی» جشنواره تئاتر فجر معرفی شدند

ستاره «بازی تاج و تخت» در نقش انتقام جوی سمی

برگزاری نخستین جشنواره عکاسی پاییز در منطقه 8 پایتخت

عاشقانه های یک پدر در برنامه «ما ایرانی ها»

پیام تسلیت کانون کارگردانان برای درگذشت مردسختگوش سینما

فیلم/ باز هم مهاجرت یک خواننده پاپ از ایران

فیلم سینمایی «بی صدا حلزون» محصول مشترک ایران و اتریش شد

ستاره «بازی تاج و تخت» انتقام جوی سمی می شود

حمید بهمنی و داوود امیریان فیلمنامه «نبرد تامکت» را می نویسند

جاه طلبی های دردسرساز «فری خاکی» در روزگار انقلابی/ فرجام «سامان» و سریال ناتمام به کجا می رسد؟

کرونا، آزمون سراسری قرآن را آنلاین کرد / اول دی؛ آغاز ثبت نام

اجرای طرح صدقه سبز در بهبهان+فیلم

طنز/ مرگ یک هنرمند در هر دقیقه!

نقش آفرینی های «اتابک نادری» از درپناه تو تا بچه مهندس/ عکس

کارگردان «معمای شاه» سریال «سرزمین پریزاد» را می سازد

تیپ دیده نشده «افسانه بایگان» در کنسرت رستاک+ عکس

انتظار 12 اثر تاریخی قزوین برای ثبت در فهرست ملی

انیمه اهریمن کش جای تایتانیک را در ژاپن گرفت

تمدید مهلت ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره ملی شعر کودک و نوجوان رضوی

انتشارات جهاددانشگاهی اردبیل به عنوان فعال نشر کتاب در استان معرفی شد

جدیدترین خبر ها از سریال جدید مهران مدیری

بانوان هنرمند صنایع دستی احیاگران قنات های کویر

نسخه انگلیسی رمان گرافیکی «ارشیا» منتشر شد

چیت؛ هنری بجا مانده از 8 هزار سال پیش/ هنر پر طرفداری که نیازمند حمایت است

فروش کپی رایت گزیده داستان های مثنوی به ناشر مصری

مورخ اسراییلی 10 غلط مشهور درباره اسراییل را افشا کرد

کرونا، آزمون سراسری قرآن را آنلاین کرد / اول دی؛ زمان آغاز ثبت نام

«پینوکیو» کریسمس اکران می شود

امدادرسانی هلال احمر به 5 هزار خوزستانی+فیلم

شرکت اتریشی حامی «بی صدا حلزون» شد

«پینوکیو» کریسمس اکران می شود

برگزیدگان جشنواره «لاجورد» افغانستان معرفی شدند+اسامی

معرفی هیئت انتخاب بخش «دیگرگونه های اجرایی» جشنواره تئاتر فجر

میرکیانی این بار با «افسانه چهار برادر» آمد

تقاضای دولت بریتانیا از نتفلیکس/ اعلام کنید «تاج» مستند نیست

نقش آفرینی های «اتابک نادری» از درپناه تو تا بچه مهندس/ عکس

مراسم بزرگداشت «کامبوزیا پرتوی» مجازی برگزار شد

یک منتقد: حیفِ سیامک انصاری

شوخی ایرج حریرچی با مجری تازه عروس تلویزیون / فیلم

یک منتقد: حیفِ سیامک انصاری،هر شبکه ای که می زنیم او را می بینیم

لوح زرین جشنواره بین النهرین به کارگردان ایلامی رسید

اینجا ونیز نیست/آبگرفتگی عجیب منازل و معابر در بندر امام خمینی + فیلم

آنجلینا جولی لایق داشتن پدر بهتری بود؟!

صحبت های رضا شیری پس از خروج از ایران در لایو اینستاگرام + فیلم

خنده های از ته دلِ ارسلان قاسمی و رفیق پرطرفدارش + تصاویر

عکس پرسنلی طور «الهام کردا»

برای کامبوزیا پرتوی ، جوایزش و حقی که به آن نرسید

برای کامبوزیا پرتوی ، جوایزش و حقی که به آن نرسید

برگزاری دوره داستان نویسی «آل جلال»

مراسم بزرگداشت «کامبوزیا پرتوی» مجازی برگزار شد

مهاجرت خواننده مشهور ایرانی از کشور +فیلم

ماشین لاکچری امیرعلی دانایی +عکس

شمارش معکوس برای حذف کامل یک سنگ نگاره تاریخی در خونگ اژدر ایذه+ تصاویر

عکس پرسنلی طور «الهام کردا»

نسخه انگلیسی رمان گرافیکی «ارشیا» منتشر شد

ترجمه درس گفتارهای ایدئولوژی و اتوپیای پل ریکور چاپ شد

گفتگو با نرگس برهمند، شاعر خراسانی

برگزاری دوره داستان نویسی «آل جلال»

کنایه حریرچی به مجری تازه عروس +فیلم

استادی که خاطرش برای اصغر فرهادی عزیز است

مرگ یک هنرمند در هر دقیقه!

شعله شمع

«باوه» به جشنواره ملی سینما حقیقت راه یافت

خیابان های بندر امام خمینی(ره) دریاچه شد + فیلم

ستاره «بازی تاج و تخت» انتقام جوی سمی می شود

ستاره «بازی تاج و تخت» انتقام جوی سمی می شود

جایگاه «تایتانیک» در ژاپن از دست رفت

استادی که خاطرش برای اصغر فرهادی عزیز است

کیان افشار و مهرانفر بازیگر «آهنگ دو نفره» شدند

نگاهی به کتاب «اجاره نشین خیابان الأمین»| قهرمانی که با رودربایستی مدافع حرم شد

چهاردهمین دوره داستان نویسی «آل جلال» با720 داستان نویس

پاکستان پیوست منطقه ای جایزه جلال شد/برگزاری نمایشگاه کتاب در آذر

پاکستان پیوست منطقه ای جایزه جلال شد/برگزاری نمایشگاه کتاب در آذر