موضوعات داغ: - پرويز پورحسيني - ليگ برتر فوتبال - فوتبال ايران - تريبون آزاد - دانشمندان هسته اي - بازي رئال مادريد - فناوري هسته اي - اتوبان بابايي - بازار سرمايه - ليگ برتر فوتبال ايران - هزينه سفر - يونس آزادي - شهر تاريخي سيمره - فوزي غلام - جشنواره قلم زرين - پروژه هاي گردشگري - فرماندار شهرستان ويژه مرند - علامت استاندارد - طرح جمع آوري معتادين - انتخاب لباس عروس - كميته پارا - تربتي نژاد - لغو پيامك تبليغاتي

مطالب مرتبط:
76 میلیارد و 100 میلیون ریال برای تامین زیرساخت های گردشگری سیستان و بلوچستان هزینه شده است
توسعه پایدار در استان فارس با تامین برق و انرژی در بستر امنیت موجود
112 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا در سیستان و بلوچستان
اجرا و آغاز دهها طرح عمرانی در شمال سیستان و بلوچستان
رشد 132 درصدی صادرات از سیستان و بلوچستان به کشور افغانستان
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 مهر 1399 ساعت 20:052020-10-21اقتصادي

اعتبار حرف اول تامین آب پایدار در سیستان و بلوچستان را می زند/ هوتک ها منبع تامین آب استان نیستند


معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه باید 60 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شود تا تانکرها افزایش یابد خاطرنشان کرد: - " معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه باید 60 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شود تا تانکرها افزایش یابد خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم در پنجاه روستا تانکر ثابت با حجم مخازن 5 متر مکعب مستقر کنیم اعتبار این پروژه ها از محل اعتبارات بین المللی و یونیسف است که در فاز اول اجرایی خواهد شد.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار اقتصادی ایلنا ، حمیدرضا کشفی در نشست خبری در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات آبرسانی در سیستان و بلوچستان و به خصوص جنوب استان اظهار داشت: بنده در این جلسه حرف های کسی را در زمینه کیفیت و نبود آب استان تایید و یا تکذیب نمی کنم فقط در مورد برنامه های اجرایی در زمینه آبرسانی در استان صحبت خواهم کرد.

وی با اشاره به اینکه در استان سیستان و بلوچستان 5 هزار و 600 روستا داریم که حدود یک میلیون و 400 هزار نفر جمعیت دارند افزود: از تعداد 5 هزار و 600 روستا 836 روستا در جنوب استان واقع شده و 320 هزار نفر از جمعیت را شامل می شوند.

کسب اجازه برای تامین اعتبار از صندوق توسعه معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آب و فاضلاب کشور تصریح کرد: از سال 93 94 اعتباراتی از محل صندوق توسعه ملی برای استان تامین شد زیرا ردیف بودجه سنواتی کفاف اجرای پروژه ها را نمی داد بنابراین با اجازه رهبری پیگیری کردیم که بتوانیم از محل صندوق برداشت و برای اجرای پروژه های روستایی هزینه کنیم.

وی با بیان اینکه در استان سیستان و بلوچستان 2 هزار و 194 روستا مشمول طرح تامین اعتبار از محل صندوق توسعه ملی شدند که 753 هزار نفر در قالب 18 مجتمع آبرسانی را شامل می شود .

10 درصد اعتبارات صندوق به سیستان و بلوچستان تخصیص یافت وی ادامه داد: از سال 93تا 98 ، 605 میلیارد تومان برای تامین آب روستاها تامین اعتبار شد که از این میزان 10 درصد اعتبارات از محل صندوق به استان سیستان و بلوچستان تعلق گرفت که این میزان بالاترین تخصیص در کل کشور بوده است .

کشفی با بیان اینکه در جنوب استان 246 هزار نفر تحت پوشش آبرسانی قرار دارند اظهار داشت: 335 میلیارد تومان به جنوب استان از محل صندوق اختصاص داده شد که یعنی 50 درصد از 10 درصد کل اعتبارات را شامل می شود.

وی با یادآوری اینکه برای تکمیل پروژه پول زیادی نیاز داریم خاطرنشان کرد: در سال 99 کاهش اعتبار داشتیم با این وجود 156 میلیارد به سیستان و بلوچستان اختصاص دادیم.

تا پایان 99، 153 هزار سیستانی به آب پایدار دسترسی خواهند داشت وی ادامه داد: برنامه ریزی کردیم با این اعتبارات تا پایان سال 99، 173 روستا با 153 هزار نفر جمعیت به آب پایدار دسترسی داشته باشند البته 155 میلیارد تومان نیز از محل توازن استان اختصاص یافته است.

از محل تامین فاینانس داخلی 200 میلیارد تومان مجوز دریافت کردیم که باید سرمایه گذار برای آن پیدا شود علیرغم این که هزینه ها چند برابر شده سعی می کنیم وظیفه امان را در قبال منطقه انجام دهیم .

کشفی گفت: در شهرستان چابهار از 48 درصد تامین آب پایدار به 65 درصد در کنارک از 76 به 82 درصد ، نیکشهر از 64 به 67 درصد ، قصرقند از 52 به 70 درصد خواهیم رسید.

ارتقای پروژه آبرسانی؛ در 300 روستا وی گفت: در روستاهای شمال استان شبکه کار شده ولی فعلا به آب پایدار دسترسی ندارد یعنی ممکن است در بعضی ساعات قطعی آب داشته باشند که نیاز به پروژه ارتقاء داریم که 300 روستا را شامل می شود و بنا داریم که این برنامه ریز در اسرع وقت به اتمام برسد .

وی با بیان اینکه اگر در جایی آب پایدار ندارند به این معنا نیست که آب شرب موجود نیست گفت: نبود آب پایدار به معنای عدم وجود شبکه است اما مخازن وجود دارد در جاههایی که پایداری کافی ندارند سعی کردیم مخازن داشته باشیم .

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: برای 1400 روستای چابهار 466 میلیارد مناقصه برگزار کردیم که به بهره برداری خواهد رسید.

وی درباره طرح های آب شیرین کن نیز گفت: برای این پروژه ها نیز برنامه جامعی داریم و بنابراین است که در حاشیه 100 کیلومتری جنوب کشور آب مورد نیاز از دریا تامین شود و طبق تکلیف برنامه ششم توسعه تا حد زیادی به هدف رسیدیم و 30 درصد این پروژه ها تحقق یافته است.

35 میلیارد تومان هزینه؛ برای آبرسانی سیار وی با تاکید بر اینکه تمامی روستاهایی که شبکه وجود ندارد با تانکر آبرسانی سیار می شوند گفت: در 970 روستای استان سیستان و بلوچستان به صورت سیار آبرسانی می شود در سال 98، 35 میلیارد تومان هزینه آبرسانی سیار شده که 150 لیتر در شبانه روز برای هر فرد آب به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.

پیشنهاد تخصیص 100 میلیون یورو برای توسعه آبرسانی در سال 1400 کشفی با بیان اینکه در استان سیستان و بلوچستان به لحاظ آب سطحی فقیر است گفت: در بودجه 1400 پیشنهاد دادیم که ردیف خاصی برای توسعه آبرسانی در سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شود و این پیشنهاد به دولت رفته که بنابر آن قرار است 100 میلیون یورو برای سال اول تخصیص داده شود .

وی با بیان اینکه برای تکمیل 6 مجتمع آبرسانی 920 میلیارد تومان نیاز داریم افزود: علاوه بر آن کار احداث 18 مجتمع نیز شروع شده که 2194 روستا و 753 هزار نفر تحت پوشش قرار خواهند گرفت اما در کل اعتبار لازم موجود نیست.

اگر محدودیت اعتبار نداشتیم به شاخص های لازم می رسیم وی با بیان اینکه عقب ماندگی استان سیستان و بلوچستان به لحاظ تامین آب پایدار به دلیل حجم بالای کار است افزود: اگر محدودیت اعتبار نداشتیم به شاخص های لازم می رسیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان سیستان و بلوچستان 970 روستا با تانکر آبرسانی می شوند افزود: شاخص آب آشامیدنی سالم در روستاهای کشور 75 درصد در جنوب استان 68 درصد است.

اوضاع تامین آب درصورت اختصاص حقابه از افغانستان وی در پاسخ به سوال ایلنا درباره این که اگر حقابه ایران از افغانستان تامین شود مشکل آب استان حل خواهد شد یا خیر؟ گفت: قطعا اگر حقابه لازم تخصیص یابد چاه نیمه ها وضعیت بهتری خواهند داشت اما به شرط این که سامانه ها تامین شده باشد.

به عبارت دیگر اگر حتی آب مورد نیاز تامین شود ما به لحاظ زیرساختی و سامانه مشکل داریم.

تامین آب استان از هوتک نیست کشفی گفت: ما در استان روستاهایی داریم که شبکه آب پایدار وجود دارد اما اهالی از هوتک هم برای مصارف استفاده می کند اما تامین آب از طریق هوتک نیست آبرسانی به صورت سیار انجام می شود.

وی با بیان اینکه ما طی یک ماه گذشته 10 تانکر سیار به جنوب استان اضافه کردیم افزود: از استانهای معین برای آبرسانی سیار در سیستان و بلوچستان کمک گرفتیم .

60 میلیارد تومان اعتبار از یونیسف برای استقرار مخازن ثابت در 50 روستا وی با بیان اینکه باید 60 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شود تا تانکرها افزایش یابد خاطرنشان کرد: ما به دنبال این هستیم در پنجاه روستا تانکر ثابت با حجم مخازن 5 متر مکعب مستقر کنیم اعتبار این پروژه ها از محل اعتبارات بین المللی و یونیسف است که در فاز اول اجرایی خواهد شد.

هیچ بیماری واگیرداری گزارش نشده کشفی تاکید کرد: در پنج سال اخیر آمار مراکز بهداشت سیستان و بلوچستان نشان می دهد هیچ بیماری واگیرداری از جمله آلتور و وبا که ناشی از آب باشد نداشته ایم و این نشان می دهد که استفاده از هوتک ها برای آب شرب عرف نیست کلر زنی به موقع انجام شده است.


کلید واژه ها: شرکت آب و فاضلاب کشور - سیستان و بلوچستان - اعتبار - شرکت آب و فاضلاب - میلیارد تومان - بهره برداری - آب و فاضلاب - بلوچستان - تانکر - استان - تامین آب - خبرنگار - میلیارد - فاضلاب - سیستان - افزایش - تامین - تومان - نظارت - معاون - بین المللی - خبرنگاران - نشست خبری - آب پایدار - کشور - شرکت - اعتبارات - بیان - بهره - پروژه ها

آخرین اخبار سرویس:
روزنامه های اقتصادی یکشنبه 9 آذر

نرخ کرایه تاکسی در بجنورد افزایش یافت

همدلانه ها ادامه دارد...

قیمت برق «خوش مصرف ها» در طرح برق امید چطور محاسبه می شود؟

ابهام در هزینه کرد بهینه پول نفت در بودجه 1400/ لوایح بودجه در ایران بیشتر هزینه ای است تا توسعه ای

یکی از الزامات قانون جدید چک / نحوه نقل و انتقال چک

نرخ کرایه تاکسی در بجنورد افزایش یافت

نسخه هایی که در دوران کرونا به افزایش تجمع دامن می زند

اختصاص تسهیلات مسکن اقدام ملی به مالکان زمین 5.5 کوی فرهنگ

کلاس نیروگاه سازی ایران بالا می رود/ موفقیت توربین کلاس F ایران در آزمایش های نهایی

چرا میزان فروش موتورهای برقی در ایران به شدت پایین است؟!

اراده ای برای کنترل نهاده های دامی وجودندارد/خطرحذف گله های مولد

نسخه هایی که در دوران کرونا به افزایش تجمع دامن می زند

چگونه غیر حضوری کد بورسی بگیریم؟

فارس من| تاثیر اخبار بد و خوب بر بازار سرمایه/ شاخص ها وضعیت بازار را به درستی نشان می دهند؟

تاریخ اعتبار وکالت نامه های متقاضیان نقل و انتقال وسایل نقلیه تمدید شد

تحقق 75 درصد برنامه کشت گندم؛ مشکلی در ارتباط با کشت گندم نداریم

کاهش ادامه دار قیمت طلا

آغاز بازارگردانی 7 شرکت فرابورسی؛ امروز و فردا

منطقه ویژه اقتصادی دوغارون؛ نبض تجارت ایران و افغانستان/ غفلت از شاهراه اقتصاد ایران در شرایط تحریم

پوره طلایی

رییس پژوهشکده علوم پایه کاربردی: مقاله چه دردی از کشور دوا می کند؟

کاهش آمار زاد و ولد در 6 ماهه نخست سال جاری

کدام گیاهان درد آرتروز را کاهش می دهند؟

کدام کشورها قدرتمندترین اقتصادهای جهان در سال 2050 خواهند بود؟

بازدید شرکت های دانش بنیان از فولاد مبارکه

248 هزار نفر فروش سهام عدالت خود را لغو کردند

طرز تهیه سوپ نودل و سبزیجات به دو روش چینی و کره ای

چه کسانی پروتکل های ضد کرونا را رعایت نمی کنند؟

بهبود اقتصاد به تیم مدیریت بحران نیاز دارد

2 طرز تهیه کتلت بادمجان با گوشت و بدون گوشت

چه کسانی پروتکل های ضد کرونا را رعایت نمی کنند؟

بهبود اقتصاد به تیم مدیریت بحران نیاز دارد

2 طرز تهیه آسان کتلت بادمجان با گوشت و بدون گوشت

اعتبار مجوزهای گردشگری تا پایان سال تمدید شد

اشرافی گری شخصیت های نمایشی با 99.9.9

کشت گلخانه ای در همدان در سه سال 5 برابر شد

قتل عام پرندگان مهاجر به دست 200 نفر

آیا عمر اوپک به سر رسیده است؟

افزایش هزینه مبادلات اقتصادی به خاطر تضادهای سیاسی

کاهش نرخ ارز چه کالاهایی را ارزان می کند

علی ابک سوت وکوری بازار تاریخی سمنان

تورم های حداکثری و حداقلی استان ها

عمران در دوران جنگ اقتصادی

نرخ تورم سال 99

اعتبار مجوزهای گردشگری تا پایان سال تمدید شد

ابلاغیه جدید وزیر اقتصاد؛ اصلاحات ثبت علائم تجاری و تغییر فرایند اخذ پروانه استاندارد کلید خورد +سند

آیا کارشناسان محیط زیست به داد هوای تهران می رسند؟

روزشماری برای رسیدن سناریوی تزریق واکسن کرونا

کاهش وابستگی کشور به قطعات تجهیزات دوار صنایع نفت و فولاد

نیازهای روحی و روانی زنان را جدی بگیرید

ریشه گرانی این روزهای مرغ چیست؟

جرایم بورسی چگونه کشف می شود؟

داستان اوراق: پیغام آقای مدیر، خط و نشان رسولی

کاهش وابستگی کشور به قطعات تجهیزات دوار صنایع نفت و فولاد

رشد عالی نماد فولاد در بورس

ریزش 1.2 میلیون تومانی قیمت سکه!

ریشه گرانی مرغ چیست؟

ریشه گرانی این روزهای مرغ چیست؟

امسال خبری از صف های متراکم برای زایمان های لاکچری نیست

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در منطقه ظفر

چگونه خودروی دست دوم بخریم؟

ریشه گرانی مرغ به مهرماه باز می گردد

ریشه گرانی مرغ چیست؟

اسلامی: تکمیل مترو پرند مشکل امنیتی ندارد

لرستانی ها 5 میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند

سالمندان بیشترین جانباختگان حوادث رانندگی در بزرگراه ها

معافیت مالیاتی حقوق کارمندان چقدر است؟ +جزییات

ساخت مسکن، بدون پول نفت

ریشه گرانی مرغ به مهرماه باز می گردد

دولت شرایط ورود صنایع کوچک به فرابورس را تسهیل کند

استفاده از 34 خدمت شهرسازی+ یک کلیک در اصفهان نما

لرستانی ها 5 میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند

برگشت خوردن 740 «بی ام و» از چین

کمک 95 میلیاردی مردم به کمیته امداد لرستان

بسته خبری| آخرین اخبار استان ایلام

وضعیت مجوز تولید 4 قلم فرآورده گیاهی ضد کرونایی

تصمیم تعجب آور هلال احمر گلستان و کاهش زمان فعالیت داروخانه گرگان/ ورود به موقع استاندار برای جلوگیری از این تصمیم

5 محصول در نهمین فروش فوق العاده ایران خودرو

اظهار نارضایتی فرماندار از کمبود امکانات و تجهیزات دستگاه های امدادی دلفان

کاهش آمار روزانه کرونایی ها در دورود

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار و قیمت ارز امروز 99/09/08

قیمت جهانی طلا امروز 99/09/08

از افزایش قیمت خودرو توسط سایپا تا وضعیت بازار مسکن

سهمیه اعزام دانشجو کاهش پیدا کرده است

آموزش نحوه تکمیل سابقه بیمه به صورت غیرحضوری

کاهش آمار روزانه کرونایی ها در دورود

رونمایی محدود از ارز دیجیتال فیس بوک از سال آینده میلادی

اظهار نارضایتی فرماندار از کمبود امکانات و تجهیزات دستگاه های امدادی دلفان

بازار سرمایه با دنده دو به سمت صعود/ احتمال ورود شاخص کل به کانال یک میلیون 400 هزار واحدی

سازمان دامپزشکی: کشتار زیاد شد/ قیمت مرغ به زودی سقوط آزاد می کند!

افزایش قاچاق سیگار تک رقمی شد!

وزیر کشور: استفاده از کارت ملی برای اخذ خدمات الزامی است/ ادارات تعطیل نمی شوند

کرونا دارید به اداره نروید؛ کارت ملی تان چک می شود | محدودیت های کرونایی فقط برای دو درصد ایرانی هاست!

دلایل تداوم رشد بورس/ زیان سهامداران جبران می شود

دلایل تداوم رشد بورس/ یکشنبه بورس به کدام سمت می رود؟

افزایش 29 درصدی در میزان فروش «پاکشو»

2.9 میلیون تُن محصول کشاورزی در لرستان تولید می شود

پیش بینی رشد انفجاریِ اقتصاد ایران با لغو تحریم ها

افزایش قاچاق سیگار تک رقمی شد!

اعتبار حرف اول تامین آب پایدار در سیستان و بلوچستان را می زند/ هوتک ها منبع تامین آب استان نیستند

اعتبار حرف اول تامین آب پایدار در سیستان و بلوچستان را می زند/ هوتک ها منبع تامین آب استان نیستند