مطالب مرتبط:
تسهیلات کرونایی دانشگاه خوارزمی برای دانشجویان با ترم گذشته متفاوت است / ارتقای زیرساخت های آموزش مجازی
استان ایلام رتبه نخست کشور در پرداخت تسهیلات کرونایی را دارد
استفاده مشروط از پیام رسان های جایگزین شاد در آموزش مجازی
بازنگری در روند مصاحبه دانشجو معلمان/ آموزش پیش دبستانی مجازی دنبال می شود
درخواست بیش از 80 دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از رییس کمیسیون آموزش مجلس/ قانون تعیین تکلیف معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت را لغو کنید
-68 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 30 مهر 1399 ساعت 08:202020-10-21دانش

تسهیلات کرونایی دانشگاه خوارزمی با ترم گذشته متفاوت است / ارتقای زیرساخت های آموزش مجازی


عبداللهی، معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، درباره آموزش های مجازی در دوران کرونا گفت: پس از شیوع کرونا دانشگاه خوارزمی به تدریج خود را با شرایط تطبیق داد و دوره های مجازی اش را برای ارائه اکثریت دروس در آن فضا، - " معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه خوارزمی درباره پیش بینی تسهیلات ویژه روز های کرونایی برای دانشجویان و همچنین ارتقای زیرساخت های آموزش مجازی دانشگاه خبر داد.

عبداللهی، معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، درباره آموزش های مجازی در دوران کرونا گفت: پس از شیوع کرونا دانشگاه خوارزمی به تدریج خود را با شرایط تطبیق داد و دوره های مجازی اش را برای ارائه اکثریت دروس در آن فضا، تقویت کرد.

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی ادامه داد: در ابتدا زیرساخت ارائه آموزش های الکترونیکی در دانشگاه تکمیل نبود و از طرف دیگر آشنایی دانشجویان و اساتید با آموزش های مجازی زمان بر بود لذا در اواسط فروردین ماه امسال توانستیم زیرساخت های خود را ارتقا داده و ضمن آشنایی اساتید و دانشجویان با آموزش های الکترونیکی شرایط فراهم شد تا ارائه کلاس های مجازی به صورت همزمان برای همگان ممکن شود.

ترم گذشته 99 درصد دروس نظری مجازی ارائه شد وی بیان کرد: اردیبهشت ماه امسال تقریبا 99 درصد دروس نظری را با امکانات خود توانستیم به صورت مجازی پوشش دهیم و امتحانات پایان ترم دانشجویان را هم به صورت مجازی برگزار کردیم.

عبداللهی درباره برگزاری کلاس های آنلاین در ترم تحصیلی جاری عنوان کرد: به جرات می توان گفت که ترم جاری را با ظرفیت بالا شروع کردیم و برای آموزش مجازی تا سقف 20 هزار نفر به صورت همزمان امکانات لازم فراهم شده است.

آخرین نسخه های نرم افزار های موجود مورد استفاده قرار می گیرد و درعین حال استودیوی ضبط مجازی دانشگاه راه اندازی شده که در حال ارائه خدمت است.

آموزش های مجازی ویژگی ها و مزیت های خاص خود را دارد معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی در پاسخ به این سوال که آموزش های مجازی تا چه اندازه کیفیت دارند، گفت: هرچند که حضور دانشجویان در کلاس های درس و آموزش و انتقال اطلاعات به صورت چهره به چهره مسئله ای مهم در یادگیری و کیفیت ارائه دروس است، اما حال که شرایط حضور نیست سعی داریم در سامانه های خود قابلیت هایی را تعریف کنیم که مشکلات و چالش های این حوزه تا حدزیادی مرتفع شود.

وی افزود: در کنار تمام مزایا و ویژگی های برجسته کلاس های حضوری از مزایای کلاس های مجازی هم نباید غافل شد در کلاس های آنلاین دانشجویان می توانند درس و کلاس خود را ضبط کرده و به کرات گوش دهند یا امکان برگزاری سمینار ها و بهره گیری از اساتید مختلف برای راهنمایی پایان نامه ها گاه به دلیل دوری راه رفت وآمدی ممکن نبود، اما فضای مجازی این امکان را در اختیار گذاشت.

به گفته عبداللهی، به حداقل رسیدن کلاس های آفلاین و ضروری شدن کلاس های آنلاین یکی از درخواست های دانشجویان بود که در شورای دانشگاه به تصویب رسید و از اساتید خواسته شد با حرکت بدین سمت شرایط را تسهیل کنند.

ثبت نمرات پایان ترم دانشجویان دکتری در بازه زمانی 40 روز انجام شد معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی درباره برگزاری کلاس های آنلاین در ساعات مشخص مطابق برنامه ریزی های تقویم آموزشی اظهار داشت: طی یک مصوبه به تمامی اساتید اعلام کردیم که بصرفا از سامانه های تعریف شده دانشگاه برای کلاس های مجازی استفاده کنند همچنین در مقطع دکتری اساتید ملزم بودند حداکثر تا 40 روز (یعنی تا 15 شهریورماه) نمرات آزمون دانشجویان را ثبت کنند.

خوشبختانه جز موارد نادر (به دلیل یکسری دلایل خاص) تمامی نمرات در زمان مقرر ثبت شدند.

ارائه کلاس های آموزشی در ساعات از پیش تعیین شده و مقرر مصوبه دانشگاه است وی تصریح کرد: اینکه کلاس های آموزشی در ساعت های از پیش تعیین شده برنامه ها باشد یکی از مصوبات شورای آموزشی دانشگاه است که تمامی اساتید مطابق آن ملزم به برگزاری کلاس هستند مگر در برخی موارد خاص (مثل زمان های غیرقابل پیش بینی که طبق دستور ستاد کرونا کلاسی به تعویق افتاده یا تعطیل می شود) یا کلاس های جبرانی؛ بنابراین تلاش می کنیم برنامه های تمام دانشکده های دانشگاه به صورت هماهنگ باشد تا موجب نارضایتی و نگرانی دانشجویان نشود.

تسهیلات روزهای کرونایی دانشگاه خوارزمی با ترم گذشته تفاوت دارد عبداللهی درباره تسهیلات و شرایط خاصی که برای ترم تحصیلی جاری دانشجویان خوارزمی درنظرگرفته شده است، بیان کرد: شرایط ناگهانی پیش آمده برای دانشگاه به دلیل حضور کرونا در کشور باعث شد جهت افزایش کیفیت و مسئولیت پذیری در قبال دانشجویان، تمهیداتی از جمله حذف ترم یا حذف تعدادی از واحد های درسی اندیشیده شود، اما برای ترم جاری تمامی دروس با جدیت بیشتری از هفته دوم آغاز به صورت مجازی ارائه می شوند و دیگر دانشگاه و دانشجویان برای این موضوع آمادگی دارند که در شرایط اعمال محدودیت ها چگونه آموزش ها را با کیفیت به سرانجام برساند لذا به صورت پیش فرض تمهیداتی را ضمن همکاری و مشاوره با دانشکده ها در نظر گرفته ایم تا در این شرایط کرونایی اگر دانشحویان با مشکلی مواجه شدند بتوانیم مساعدت کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی ادامه داد: سه فرزندم در مقاطع مختلف دانشجو هستند لذا تمامی دانشجویان را مانند فرزندان خود می بینم و تلاش داریم دانشجویان در صورت لزوم بتوانند از تسهیلات و شرایط خاص برای رفع مشکلات شان بهره مند شوند، اما مسلما تسهیلات ترم جاری با ترم گذشته متفاوت است.

نحوه برگزاری کلاس های نوورودها به تصمیم ستاد کرونا وابسته است وی در پاسخ به این سوال که ارائه کلاس های آموزشی و برنامه استقبال از ورودی های جدید برای امسال چگونه خواهد بود، عنوان کرد: برنامه های دانشگاه منوط به تصمیم گیری های ابلاغی ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا است، اما به طور کلی اگر محدودیت زیادی داشته باشیم بون شک کلاس ها و جشن استقبال از ورودی های جدید را هم به صورت مجازی برگزار خواهیم کرد.

خبرخوش دانشگاه برای روزهای کرونایی دانشجویان دکتری بومی و غیربومی عبداللهی خبر خوشی به دانشجویان مقاطع مختلف این دانشگاه داد و گفت: تعریف خبر خوش نسبی است و شاید هیچ خبری خوش تر از نابودی ویروس کرونا در دنیا نباشد، اما اینکه دانشگاه توانسته حداکثر ظرفیت خود را در اختیار بهره گیری دانشجویان از کلاس های آموزش مجازی (چه در حوزه سخت افزاری و چه نرم افزاری) گذارد خبری خوش است تا دانشجویان در شرایط مناسب تری بتواند اهداف خود را دنبال کنند.

معاون آموزشی دانشگاه خوارزمی ادامه داد: از طرف دیگر با توجه به فرصتی که کرونا فراهم کرد به موضوع عملیاتی کردن مراحل فارغ التحصیلی به صورت الکترونیکی پرداختیم و درحال حاضر برنامه های مناسب را طراحی می کنیم.

همچنین در ابلاغیه ای به دانشکده ها و اساتید اعلام کردیم برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی که گاهی نیاز به حضورشان در دانشگاه است شرایط فراهم شود که غیربومی ها به صورت مجازی و بومی ها به صورت حضوری کار خود را دنبال کنند.


کلید واژه ها: دانشگاه خوارزمی - دانشگاه - خوارزمی - معاون آموزشی - زیرساخت های آموزش مجازی - آموزش - مجازی - کرونا - آموزش های مجازی - معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی - آموزشی - آموزش مجازی - معاون - خبرگزاری - خبرنگار - کرونایی - تسهیلات - زیرساخت - تحصیلات تکمیلی - ارتقای - شرایط - تطبیق - دوران - گفتگو - دانشجویان - دوره - شیوع - پیش بینی - تحصیلات - متفاوت

آخرین اخبار سرویس:
نرخ بیکاری دختران 2 برابر پسران است

تفکیک سنجش از پذیرش در کنکور سراسری تصویب شد/ سهم 40درصدی کنکور

ثبت نام دوره فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زرقان در فهرست برگزیدگان جشنواره نجم قرار گرفت

نانوپوشش آنتی باکتریال با هدف از بین بردن باکتری های مقاوم به دارو تولید شد

ثبت نام آزمون فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

مینو محرز: عطاری ها باید جمع شوند/ آبروی طب سنتی را برده اند

شورای سیاستگذاری راهبردی بین الملل دانشگاه آزاد برگزار شد

برگزاری کارگاه های سبک زندگی اسلامی در دانشگاه تهران

حاشیه های پررنگ تر از شهر / چاره شهری شدن حاشیه نشین های کرمان؛ کار فرهنگی یا اعطای امکانات؟!

کارگاه مجازی مدرسه رسانه اسلامی برگزار می شود

نرخ بیکاری دختران 2 برابر پسران است

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 60 درصد می شود

شورای سیاستگذاری راهبردی بین الملل دانشگاه آزاد برگزار شد

نرخ بیکاری دختران 2 برابر پسران است

تشریح ریشه یابی واژگان ریاضی از سوی یکی از پیشکسوتان ریاضی ایران

حل کمبود الکل در کشور با تولید اتانول از آب پنیر

نرخ بیکاری دختران 2 برابر پسران است

تشریح ریشه یابی واژگان ریاضی از سوی یکی از پیشکسوتان ریاضی ایران

بسیج اساتید در مهارت آموزی جامعه ظرفیت خوبی دارد

کودکان کار مجازی

سرقت از دانشگاه کمبریج

اردوی یک روزه دانشجویان جهادگر ملایر در منطقه نفت سیاه انجام می شود

لغو تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد علوم پزشکی 99

دفترچه یادداشتهای داروین دزدیده شد

رباتی که آبیاری محصولات را گوشزد می کند

تشریح نکات مهم در برگزاری بی وقفه و روان کلاس های آنلاین

مهم ترین اقدامات در مراقبت از بیمار مبتلا به کرونا چیست؟

پژوهشگران راه های فناورانه کشاورزی حمایت می شوند

اولین وزیر زن در افغانستان، دانشجو ایران بود (فیلم)

خار در چشم، استخوان در گلو / شماره 146 نشریه دانشجویی «نبض» منتشر شد

9 عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی مشهد در فهرست دانشمندان پراستناد قرار گرفتند

صدور و ابلاغ حکم رییس مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی

نحوه ثبت نام اتباع خارجی در کنکور دکتری

«سیدنعیم اورازانی» رییس مرکز رشد واحدهای فناور قرآنی شد

کپسوله کردن دارو های نامحلول در آب درون نانوبلور ها ابداع شد

یک هزار زندانی در هفته بسیج آزاد می شوند

دانشمند ایرانی شواهد ابرسیل را در مریخ نشان داد

آخرین آمار ثبت نام کنندگان در کنکور دکتری تخصصی ناپیوسته سال 1400

فراخوان دانشگاه علوم پزشکی همدان برای مدیریت بیماری کووید 19 منتشر شد

اینفوگرافی/ اتفاقات مثبتی که با کرونا برای کره زمین افتاد

اعطای تندیس «فرشته سلامت» به دانشجویان فعال در مبارزه با کرونا

بد عهدی وزارت نفت در استخدام فارغ التحصیلان دانشگاه نفت

تشکیل کارگروه همکاری علمی- پژوهشی ایمیدرو و دانشگاه علامه طباطبایی

درآمدزایی با کاشت زعفران در اراضی تحقیقاتی دانشگاه آزاد

دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد سمنان به بازسازی یکی از منازل حاشیه ای پرداختند

استخدام حسابدار در یک موسسه آموزش عالی آزاد معتبر در تهران

درآمدزایی با کاشت زعفران در اراضی تحقیقاتی دانشگاه آزاد

پاسخ معاون مستعفی وزیر بهداشت به بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی کشور

درآمدزایی با کاشت زعفران در اراضی تحقیقاتی دانشگاه آزد

برگزیدگان دانشگاه الزهرا(س) در جشنواره قرآنی دانشجویان تجلیل می شوند

دوره تربیت دکتری تصویربرداری مولکولی در بوشهر راه اندازی شد

تشکیل کارگروه همکاری علمی- پژوهشی ایمیدرو و دانشگاه علامه طباطبایی

پایان نامه ای با موضوع خوانش های زنانه از قرآن در میان برگزیده های جشنواره پایان نامه سال

ثبت نام بیش از 178 هزار نفر در آزمون دکتری 1400

احیای حقوق عامه در اقامه دین نهفته است

دومین مرحله کمک مومنانه از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه دامغان آغاز شد

بدره: تفاوت انسان ها در آفرینش مبنی بر برتر بودن آن ها نیست / قرآن به جنسیت تاکید ندارد

رتبه نخست آزمون دکتری ازآنِ عضو هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی آبادان

واکنش فرماندار به نصب بنر پیش فروش قبر در دو امامزاده شهریار

برخی موسسات آموزش عالی متقاضی ندارند

حمایت مالی سازمان منطقه آزاد ماکو از پایان نامه های دانشجویی و طرح های پژوهشی

استخدام کارشناس آزمایشگاه (رشته شیمی تجزیه، آلی، معدنی) در تهران

ثبت نام بیش از 178 هزار نفر در آزمون دکتری 1400

عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی، رییس پژوهشگاه نیرو شد

کشف حیرت انگیز محققان در گفتگو با نیجر؛

یک محقق ایرانی نشانه های ابرسیل را در مریخ رصد کرد

برگزاری بازی محیطی آنلاین در دانشگاه شریف

چه چیزی دختران را دختر می سازد؟

رباتی که آبیاری محصولات را گوشزد می کند

تلاش برای صلح در حوزه دانشگاهی ارزشمند است

موسسات کوچک به یک دانشگاه تبدیل می شوند/ ادغام رشته های مشابه در طرح ساماندهی

دانشجویان جامانده دانشگاه شهید باهنر کرمان تا 20 آذر فرصت ثبت نام دارند

مصوبات هیئت امنای دانشگاه ها نباید خلاف قوانین عمومی باشد

انتصاب رییس دانشگاه معین گیلان

همکاری های دانشگاهی ایران و افغانستان

سهمیه های کنکور دکتری مشخص شد

ثبت نام بیش از 178 هزار نفر در آزمون دکتری 1400

دانشجویان در جهاد علیه کرونا

شیوه پذیرش دانشجویان دکتری مورد تایید وزارت علوم نیست

نزدیک ترین خویشاوند سارس-کوو-2 در آزمایشگاه های کامبوج و ژاپن مشاهده شد

شیوه پذیرش دانشجویان دکتری مورد تایید وزارت علوم نیست

استخدام کارشناس آزمایشگاه در شرکت تلاونگ در تهران

برگزاری دوره آموزشی رویت مپ

خدمات آموزشی برای دانشجویان خارجی دانشگاه ایلام از طریق سامانه های الکترونیک قابل دسترسی است

پویش حمایت از دانشجویان کم بضاعت جنوب کرمان به راه افتاد

افتتاح 20 کانون بسیج اساتید در هفته بسیج

ثبت نام حدود 18 هزار داوطلب

هوشمندترین انسان ها در گفتار امام حسن عسکری(ع)

اعلام تازه ترین آمار داوطلبان آزمون دکتری

تازه ترین آمار داوطلبان آزمون دکتری اعلام شد

ابعاد فتنه مذاکره روشنگری شود/ چه تضمینی هست دستاورد مذاکره مجدد نشود «هیچ»؟

زمان برگزاری مرحله دوم المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی اعلام شد

گلشنی: دانشگاه ها کل نگر باشند / طب سنتی مکمل پزشکی مدرن است

شرایط ثبت نام اتباع خارجی در کنکور دکتری اعلام شد

گوچا چاپاریدزه شرق شناس مشهور گرجی درگذشت

درس زبان انگلیسی به آزمون دکتری علوم پزشکی اضافه شد

پاسخ 90 صفحه ای ملک زاده به سوالاتی که از او پرسیده شد

انتخاب عجیب در فدراسیون هاکی؛ رییس اینترپل ناجا

همت جامع دین در راستای تحقق نیازهای اجتماعی انسان

تسهیلات کرونایی دانشگاه خوارزمی با ترم گذشته متفاوت است / ارتقای زیرساخت های آموزش مجازی

تسهیلات کرونایی دانشگاه خوارزمی با ترم گذشته متفاوت است / ارتقای زیرساخت های آموزش مجازی