مطالب مرتبط:
غربالگری شنوایی برای 10 میلیون نوزاد و شیرخوار
شاخص بورس ارتفاع 1.5 میلیون واحد را پس گرفت
ارائه تسهیلات 20 میلیون تومانی سفر با سود 4 درصد | بازپرداخت آن چند ماهه است؟
بایدن خطاب به ترامپ: همه می دانند تو دروغگو هستی! ترامپ: دموکرات ها می خواهند تقلب کنند! / بایدن: ترامپ اقتصاد آمریکا را تعطیل کرد/ ترامپ: پسر بایدن 3.5 میلیون دلار از شهردار مسکو دریافت کرده است
بازار سهام نتوانست فتح کانال 1.5 میلیون واحدی را حفظ کند/ شاخص به کانال 1.4 میلیون واحد بازگشت
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
چهارشنبه، 9 مهر 1399 ساعت 13:352020-09-30دانش

غربالگری شنوایی برای 10 میلیون نوزاد و شیرخوار


غربالگری شنوایی از سال 84 آغاز شده و تا سال 1398، 10 میلیون نفر از شیرخواران و نوزادان مورد غربالگری شنوایی قرار گرفتند که مشکل شنوایی در 32 هزار نفر از آنان شناسایی شد و آنها به مراکز مربوطه ارجاع شدند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازایمنا"، وحید قبادی دانا امروز در مراسم امضای تفاهم نامه چهار جانبه بین سازمان بهزیستی، کمیته امداد، بنیاد شنوایی بخشی شفا و هیئت امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با بیان اینکه در حال حاضر 630 واحد غربالگری شنوایی در کشور فعال هستند، اظهار کرد: با توجه به زمان طلایی برای یافتن نوزادان دچار مشکل ناشنوایی لازم است که این کار قبل از یک ماهگی انجام شود و این نوزادان تا کمتر از سه ماهگی شناسایی شده و مداخله برای آنها تا کمتر از شش ماهگی انجام شود تا نتایج خوبی در شنوایی آنان حاصل شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال 98 نیز یک میلیون و صد هزار نفر از شیرخواران و نوزادان مورد غربالگری شنوایی قرار گرفتند و پوشش غربالگری شنوایی نوزادان در سال 1398 به 92 درصد رسید که با همکاری های بین بخشی امیدواریم این رقم به صد در صد برسد.

238 هزار ناشنوا تحت پوشش بهزیستی هستند رییس سازمان بهزیستی کشور با یادآوری شعار روز جهانی ناشنوایان مبنی بر تایید مجدد حقوق ناشنوایان گفت: قانون جامع معلولان در سال 83 به تصویب رسید اما چالش ها و تنگناهایی داشت بنابراین قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت در اسفندماه سال 96 مصوب و در اردیبهشت ماه سال 98 ابلاغ شد؛ برای این قانون در سال 98 بودجه مناسبی هرچند اندک در نظر گرفته شد که امیدواریم افزایش پیدا کند.

قبادی دانا با اشاره به پیوستن ایران به کنوانسیون جهانی حقوق معلولان در سال 2008 گفت: امیدواریم اجرای مفاد این کنوانسیون، شرایط بهتری را برای افراد دارای معلولیت فراهم کند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون یک میلیون و 544 هزار نفر از افراد دارای معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور هستند که 238 هزار نفر از آنان دارای معلولیت شنوایی هستند به آن معنا که 15 درصد از افراد دارای معلولیت تحت پوشش بهزیستی را افراد ناشنوا و کم شنوا تشکیل می دهند.

50 درصد علل ناشنوایی، ژنتیکی است رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: معلولیت شنوایی، معلولیتی مخفی و پنهان است اما عواقب و عمق زیادی دارد و چنانکه متوجه این معلولیت نشویم، فرد علاوه بر معلولیت شنوایی دچار نقض گفتار نیز خواهد شد.

قبادی دانا خاطرنشان کرد: از هزار نفر موالید زنده، دو تا چهار نفر دچار کم شنوایی شدید می شوند.

25 درصد عوامل ناشنوایی را علل ناشناخته تشکیل می دهند و 25 درصد علل دیگر به عوامل مختلفی مانند مشکلات حین زایمان، مصرف دارو از سوی مادر، ضربه و در سنین بالاتر به عواملی مانند تصادفات و تروما بستگی دارد.

وی اضافه کرد: 50 درصد موارد ناشنوایی، علل ژنتیکی دارد بنابراین نیاز است در کشور دقت بیشتری روی مشاوره های ژنتیکی برای خانواده های در معرض خطر انجام شود.

اجرای مشاوره و آزمایش رایگان ژنتیکی برای خانواده های دارای معلول رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: این سازمان طبق برنامه هایی تمام افراد دارای معلولیت تحت پوشش خود را تحت بررسی رایگان مشاوره ژنتیک و در صورت نیاز آزمایش های ژنتیک قرار می دهد، اکنون این طرح برای خانواده های دارای چند معلول و سه معلول آغاز شده است.

قبادی دانا افزود: امیدواریم این برنامه در سال جاری برای خانوارهای دارای دو معلول - یک والد و دو فرزند معلول- که بالغ بر 34 هزار خانوار هستند تا پایان سال اجرا شود؛ اجرای این برنامه کمک شایانی به پیشگیری و کنترل ناشنوایی در اثر ناشنوایی مادرزادی خواهد کرد.

غربالگری شنوایی برای 10 میلیون نوزاد و شیرخوار رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: با توجه به زمان طلایی برای یافتن نوزادان دچار مشکل ناشنوایی لازم است که این کار قبل از یک ماهگی انجام شود و این نوزادان تا کمتر از سه ماهگی شناسایی شده و مداخله برای آنها تا کمتر از 6 ماهگی انجام شود تا نتایج خوبی در شنوایی آنان حاصل شود.

قبادی دانا با بیان اینکه در حال حاضر 630 واحد غربالگری شنوایی در کشور فعال هستند، افزود: غربالگری شنوایی از سال 84 آغاز شده و تا سال 1398، 10 میلیون نفر از شیرخواران و نوزادان مورد غربالگری شنوایی قرار گرفتند که مشکل شنوایی در 32 هزار نفر از آنان شناسایی شد و آنها به مراکز مربوطه ارجاع شدند.

وی خاطرنشان کرد: در سال 98 نیز یک میلیون و صد هزار نفر از شیرخواران و نوزادان مورد غربالگری شنوایی قرار گرفتند و پوشش غربالگری شنوایی نوزادان در سال 1398 به 92 درصد رسید که با همکاری های بین بخشی امیدواریم این رقم به صد در صد برسد.

هزینه 500 میلیون تومانی کاشت حلزون رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: افرادی که شرایط لازم را برای کاشت حلزون دارند به مراکز مداخله ارجاع می شوند.

کاشت حلزون، عملی های تک است و به فناوری بالایی نیاز دارد، با تلاش جهادگرانه متخصصان گوش، حلق و بینی این کار از سال های دور انجام شده و تکنولوژی آن وارد کشور شده درحالیکه کشورهای محدودی این فناوری را دارند.

قبادی دانا افزود: همه کشورها نمی توانند اقدامی فراگیر برای این عمل انجام دهند چون گران قیمت است.

هزینه کاشت حلزون در سال های گذشته 120 میلیون تومان بوده که اکنون به 500 میلیون تومان رسیده اما از تمام افراد نیازمند به کاشت حلزون حمایت می شود.

وی اضافه کرد: عمل کاشت حلزون علاوه بر هزینه عمل جراحی دارای هزینه های جانبی و هزینه های توانبخشی است؛ اگر اقدام توانبخشی بعد از عمل کاشت حلزون انجام نشود مشکلاتی را برای فرد ایجاد خواهد کرد.

قبادی دانا با اشاره به انجام بیش از دو هزار کاشت حلزون در سال گذشته با همکاری وزارت بهداشت، هیأت امنای ارزی و پزشکان متخصص گفت: اگر حمایت های مردمی و خیران در این زمینه نباشد، این اقدام با مشکل مواجه خواهد شد.

فعالیت 86 مرکز خانواده و کودک دارای اختلال شنوایی در کشور رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر 86 مرکز خانواده و کودک دارای اختلالات شنوایی در کشور فعالیت می کند که اقدامات آموزشی، توانبخشی و فعالیت های فنی و تخصصی در آنها برای فردی که تحت عمل کاشت حلزون قرار گرفته و همچنین خانواده او، انجام می شود.

کودکان در این مراکز برای رفتن به مدارس عادی آماده شده و شنوایی خود را بازیابی می کنند.

قبادی دانا افزود: افرادی نیز هستند که امکان کاشت حلزون برای آنها به لحاظ پزشکی وجود ندارد یا افرادی هستند که مشکل ناشنوایی آنان مربوط به پیش از اجرای کاشت حلزون در کشور هستند، تعدادی از افراد ناشنوا نیز نیاز به وسایل کمک توانبخشی و سمعک دارند و تلاش داریم اعتباراتی را به آنها اختصاص دهیم.

تلاش برای تأمین باتری سمعک کم شنوایان و ناشنوایان رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: 15 درصد افراد دارای معلولیت این سازمان را ناشنوایان تشکیل می دهند اما 24 درصد از میزان بودجه و اعتبارات تجهیزات توانبخشی بهزیستی به آنان اختصاص یافته است و با توجه به گرانی این تجهیزات، در این زمینه دچار مشکل هستیم.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازایرنا، قبادی دانا با اشاره به امضای سند مشترک زبان اشاره ایرانی و استاندارد سازی آن برای استفاده در آموزش عالی و صدا و سیما، افزود: یکی از مشکلات افراد ناشنوا، تأمین باطری سمعک و هزینه های تعمیر آن است، تلاش داریم با تأمین اعتبار، مشکل اقلام مصرفی این ناشنوایان مانند باتری را برطرف کنیم که متأسفانه هزینه بالایی هم دارد.


کلید واژه ها: غربالگری شنوایی - شنوایی - غربالگری - نوزادان - نوزاد - شیرخوار - میلیون - امضای تفاهم نامه - شناسایی - وحید قبادی دانا - صرفه جویی ارزی - تفاهم نامه - وحید قبادی - قبادی دانا - صرفه جویی - هزار - مورد - ناشنوایی - زمان - مشکل - بیماران - مداخله - سازمان - گزارش - طلایی - مراسم - کمیته - بنیاد - امروز - سال 98

آخرین اخبار سرویس:
جنجال بر سر دختر حسن روحانی بالا گرفت

ماسک های نانویی جایگزین مناسب ماسک های N95 می شوند

گروه جهادی زینبیون دانشگاه زابل لباس گرم برای کودکان نیازمندان تهیه می کند

قرار گرفتن 31 دانشگاه ایرانی در میان موسسات علمی برتر جهان

سهم یک انجمن علمی در ساخت دستگاه تشخیص کیفیت برگ سبز چای/ مسئولان به انجمن های علمی نگاه ویژه داشته باشند

رونمایی از پوستر جشنواره قرآن و عترت دانشجویان کشور

دبیرستان دخترانه سمای لاهیجان چگونه به رتبه دوم پژوهشی کشور رسید؟

ثبت نام دانشجویان نو ورود دانشگاه تربیت مدرس چگونه است؟

ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری پیام نور غیرحضوری شد

راهکارهای وزارت علوم برای جلوگیری از تقلب هنگام امتحان در سال تحصیلی کرونا

31 دانشگاه ایرانی در میان موسسات علمی برتر جهان قرار گرفتند

نحوه نمره دهی و جلوگیری از تقلب در سال تحصیلی جدید

31 دانشگاه ایرانی در میان موسسات علمی برتر جهان قرار گرفتند

فضانورد ناسا در حال کار روی تجهیزات تحقیقاتی در فضا

همکاری دوسویه دانشگاه و صنعت با استفاده از ظرفیت های پژوهشی/ ارائه خدمات آموزش مجازی توسعه می یابد

علاقه مندان به تحصیل در خارج دیگر نگران ارتباط با موسسه WES نباشند

کشف سیاره ای که نباید وجود داشته باشد/ تحقیق در مورد نپتون داغ ادامه دارد

برگزاری مصاحبه دکتری مجازی تجربه ای موفق در دانشگاه آزاد اسلامی بود/ عدم امکان تبادل اطلاعات با سایر مصاحبه شوندگان در مصاحبه های مجازی

نحوه نمره دهی و جلوگیری از تقلب در سال تحصیلی جدید

نحوه ثبت نام دانشجویان نو ورود دانشگاه تربیت مدرس

نحوه ثبت نام دانشجویان نو ورود دانشگاه تربیت مدرس/ زمان آغاز کلاس های دکتری

حمایت از پژوهشگران سه حوزه فناورانه در کشور/332 طرح ارسال شد

منوچهر ایرانپور، معمار برجسته زرتشتی درگذشت

نحوه جلوگیری از تقلب در سال تحصیلی جدید

زمان ثبت نام وام های دانشگاه علوم پزشکی تهران اعلام شد

جهادگران دانشگاه پیام نور لرستان به بازسازی واحدی مسکونی پرداختند

زمان ثبت نام وام های دانشجویان علوم پزشکی تهران اعلام شد

شرایط جدید تدریس درس اندیشه ها و وصایای امام خمینی (ره) در دانشگاه آزاد چیست؟

ارزشیابی مستمر اساتید نمره پایانی دانشجویان را تعیین می کند

پنچره های دوکاره سرما و گرمای داخل ساختمان را کنترل می کنند / از پنجره تا پنل خورشیدی

آمادگی دفتر مشاوره امین دانشگاه آزاد اسلامی شهر قدس برای همکاری عملیاتی با ناجا

جشنواره دانشجویی دل نوشته های من و نهج البلاغه کشوری شد

واکنش توییتری ها به سخنان رهبر انقلاب درباره روحانی+تصاویر

نحوه نمره دهی و جلوگیری از تقلب در سال تحصیلی کرونایی

زمان ثبت نام وام های دانشجویان علوم پزشکی تهران اعلام شد

جهادگران دانشگاه امیرالمومنین (ع) اهواز به اردوی جهادی اعزام می شوند

نحوه نمره دهی و جلوگیری از تقلب در سال تحصیلی جدید

نحوه نمره دهی و جلوگیری از تقلب در سال تحصیلی جدید

ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری پیام نور غیرحضوری شد

پارک فناوری پردیس باز هم بزرگتر شد

نحوه نمره دهی و جلوگیری از تقلب در سال تحصیلی جدید

شرایط کرونایی در دانشگاه اسکاتلندی

ثبت نام غیر حضوری پذیرفته شدگان دکتری پیام نور

اشغالگران باید به بازداشت های خودسرانه پایان دهند

پرستاران شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود

ثبت نام پذیرفته شدگان دکتری پیام نور غیرحضوری شد

تلفن همراهتان را با فرکانس هوا شارژ کنید / فناوری نوین نانویی برای خدمت به بشر

زمان اعلام نتایج ارشد

نحوه نمره دهی و جلوگیری از تقلب در سال تحصیلی جدید

نحوه نمره دهی و جلوگیری از تقلب در سال تحصیلی جدید

آغاز کلاس های دانشجویان کارشناسی دانشگاه علم و صنعت از 14 آبان

تسهیل قوانین و حمایت مالی لازمه توسعه دیپلماسی علمی است/ تألیف کتاب های تخصصی با همکاری استاد دانشگاه آزاد اسلامی

ترافیک میدان جمهوری عامل اصلی آلودگی کرج نیست / لزوم شفافیت مالی پروژه زیرگذر بلوار جمهوری

پنجمین مسابقه از مجموعه مسابقات کتابخوانی «هشت بهشت» برگزار می شود

اختصاصی| حمایت از انجام 8014 عمل پیوند کبد و قلب در کشور

حمایت مالی و تسهیل قوانین لازمه توسعه دیپلماسی علمی

پرستاران این روزها شرایط سختی دارند و حقوق آنها آنطور که باید ادا نمی شود

چرا هزینه سنوات دانشجویان دکترا متفاوت است/ دانشجوها از نیمسال 11 مشمول پرداخت هزینه می شوند

کشف نقطه ضعف ویروس کرونا

هفته آینده هیچ کلاسی در دانشگاه علم و صنعت برگزار نخواهد شد

تجربه تدریس در دوران کرونا

تجربه تدریس در دوران کرونا

بیایید باکتری بخوریم

یخچال ایرانی، نوآوری ایرانی

چرخه سوخت هسته ای

ناسا پایین ترین دمای جهان را می آفریند

9 نکته درباره بچه ها که ممکن است ندانید

جلوگیری از سرطان با غذاهای سبز

مشکل آموزش مجازی درس های عملی دانشجویان است

گرمای لپ تاپ بر قدرت باروری اثری ندارد

مجموعه ی 6 جلدی گفت وگو درباره ی انرژی منتشر شد

فهرست

نقش کتابخانه های دیجیتال چندرسانه ای در پیشرفت آموزش

مشکل آموزش مجازی درس های عملی دانشجویان است

کاهش محدودیت های آزمون دکتری 1400/ آیا دانشجویان دوره دکتری می توانند در آزمون دکتری شرکت کنند؟

تضمین اشتغال فارغ التحصیلان کشاورزی با 60 درصد آموزش عملی/ حوزه های کاربردی نیازمند نگاه جدی مسئولان است

کشف نقطه ضعف کرونا

تعداد جانباختگان کرونا در استان بوشهر به 685 نفر رسید

بیژن عبدالکریمی: فروپاشی بنیادهای اخلاقی؛ ثمره ظهور مدرنیته / بی اخلاقی پدیده ای جهانی است

31 مؤسسه ایرانی در میان مؤسسه های برتر جهان

اصلاح ساختار حقوق و دستمزد کارکنان دانشگاه آزاد در آینده نزدیک/ارائه تسهیلات به اساتید دانشگاه آزاد

تعداد جانباختگان کرونا در استان بوشهر به 685 نفر رسید

عبدالمجید ارفعی به خاطر ابتلا به کرونا، در بیمارستان بستری شد

نمونه های سیارک در راه بازگشت به زمین از دست می روند

آخرین وضعیت بیماری «عبدالمجید ارفعی»

تایید دوباره هیئت علمی شدن دختر روحانی با وجود تکذیب واعظی

تشکیل گروه های مشترک حوزه و دانشگاه یگانه راه اسلامی سازی علوم انسانی است

طرح استودیوی صنایع خلاق در یزد راه اندازی می شود

زمان ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان دوره دکتری تخصصی دانشگاه پیام نور

زمان و نحوه ثبت نام غیرحضوری پذیرفته شدگان دانشگاه پیام نور کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل در نظام رتبه بندی US News در سال 2021 ارتقا یافت

ساخت پهپادی با الهام از اژدها + فیلم

ثبت نام 100 هزار دانشجوی جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای

زمان آغاز آموزش دانشجویان دکتری

فعالیت دانشگاه آزاد اسلامی در کشت زراعت چوب و جنگل کاری اقتصادی مشارکتی

طراحی ساختار میکروبی برای رفع آلودگی های زیست محیطی

زمان آغاز آموزش دانشجویان دکتری

آبشاری که ستارگان را از یک کهکشان به کهکشان دیگر می ریزد

آبشاری که ستارگان را از یک کهکشان به کهکشان دیگر می ریزد

نحوه انتقال ویروس کرونا در هوا را مشاهده کنید+ فیلم

غربالگری شنوایی برای 10 میلیون نوزاد و شیرخوار

غربالگری شنوایی برای 10 میلیون نوزاد و شیرخوار