موضوعات داغ: - پرسپوليس و استقلال - هواداران پرسپوليس و استقلال - هواداران پرسپوليس - جمهوري آذربايجان - رياست جمهوري - جمهوري اسلامي - بازار سرمايه - انتخابات رياست جمهوري - پنجره نقل و انتقالاتي - جمهوري اسلامي ايران - كدو پلو - شهر گلوگاه - حجت الاسلام دعايي - شبكه اينترنت - خريد آنلاين ميوه - درباره نمايشگاه كتاب - وحيد صداقت - مسابقات بين المللي قرآن كريم - شيشه گران - تانكرهاي آبرساني - مقدماتي يورو 2020 - شهر نير - كارزين

مطالب مرتبط:
وقوع بیش از 1000 حادثه در شهر خرم آباد/ کمبود تجهیزات آتش نشانی
ویدئو | رژه تجهیزات و نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی مشهد به مناسبت هفتم مهر ماه روز ایمنی و آتش نشانی
وقوع بیش از 1000 حادثه در شهر خرم آباد/ کمبود تجهیزات آتش نشانی
تخصیص بیش از 50 میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات آتش نشانی مشهد
11 ماشین آتش نشانی در محدوده روستایی استان سمنان وجود دارد
-84 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 8 مهر 1399 ساعت 05:252020-09-29حوادث

بهبود وضعیت معیشتی آتش نشانان سمنان/آتش نشانی ها تجهیزات کافی ندارند


تامین ایمنی شهروندان در همه زمینه ها از مهم ترین مولفه های مدیریت شهری موفق و توانمند است که زمینه توسعه پایدار شهری و ارتقای شاخص های کیفی خدمات شهری را فراهم می کند.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایمنا"، وجود سازمان ها و سیستم های ایمنی و امدادرسانی در شهرها ضروری است و تأمین آن از بسیاری جنبه ها بر سایر نیازها، رجحان دارد، زیرا سکونت خیل عظیمی از انسان ها در سکونتگاهی بزرگ و گسترده به نام شهر، جز بر بستری ایمن و امن، ممکن نیست و تأمین سایر نیازهای آنان جز در محیطی ایمن، مسیر نخواهد بود.

سازمان های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ها در صف مقدم ایمن سازی محیط های شهری و مقابله با حوادث و سوانح تهدید کننده جان و مال شهروندان قرار دارند و آتش نشانان صف شکنان محیط های پر خطری هستند که در آن ها مخاطرات طبیعی یا انسانی به تهدیدی علیه موجودیت انسان ها تبدیل شده اند؛ لذا هر اندازه ایستگاه های آتش نشانی به امکانات بیشتر و فناوری جدیدتر مجهز باشد و آتش نشانان هر اندازه به علوم و فنون نوین تسلط بیشتری داشته باشند، امنیت شهروندان که رکن اصلی توسعه پایدار شهری است، بهتر و بیشتر تأمین خواهد شد.

به همین منظور و برای آگاهی از وضعیت ایستگاه های آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری های استان سمنان، با راضیه شهاب، مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای سمنان گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید: در حال حاضر چند ایستگاه آتش نشانی در استان سمنان فعال است؟ تعداد 27 ایستگاه در سطح استان فعال است که به ترتیب شهرهای سمنان با پنج ایستگاه، شاهرود با چهار ایستگاه، دامغان با دو ایستگاه، گرمسار با دو ایستگاه بیشترین ایستگاه و سایر شهرداری های استان هر کدام یک ایستگاه را در اختیار دارند؛ مساحت این ایستگاه ها 125 هزار و 659 مترمربع است که در هر یک از شهرها به میزان مختلف وجود دارد.

البته شهرداری های رودیان و کهن آباد فاقد ایستگاه آتش نشانی است که باید تمهیدات لازم جهت ایجاد ایستگاه در آن ها اتخاذ شود.

وضعیت تعداد ایستگاه های آتش نشانی شهرداری های استان نسبت به سرانه جمعیت شهری چگونه است؟ بر اساس استانداردهای موجود باید به ازای هر 50 هزار نفر جمعیت شهری، یک ایستگاه آتش نشانی وجود داشته باشد.

از این نظر اکثر شهرهای استان دارای تعداد ایستگاه های آتش نشانی، مازاد بر سرانه استاندارد هستند و با توجه به اینکه در شهرهای استان 27 ایستگاه آتش نشانی که بیش از دو برابر سرانه استاندارد است وجود دارد، از این نظر شرایط مطلوب است.

در حال حاضر چند آتش نشان در ایستگاه های آتش نشانی شهرداری های استان سمنان مشغول فعالیت هستند؟ تعداد کل نیروهای آتش نشان در استان سمنان 268 نفر است که از این تعداد، 173 نفر به صورت کارمندی و 95 نفر به صورت کارگری مشغول به انجام وظیفه هستند.

سهمیه استان سمنان در آزمون استخدامی آتش نشانان 50 نفر بود که تاکنون 33 نفر از این تعداد پس از طی مراحل گزینش و استخدام، به جمع آتش نشانان استان افزوده و در ایستگاه های مختلف آتش نشانی بکارگیری شده اند.

آیا تعداد آتش نشان فعال در ایستگاه های آتش نشانی شهرهای استان با استانداردهای جهانی مطابقت دارد؟ بر اساس استانداردهای جهانی باید به ازای هر دو هزار و 500 شهروند، یک نیروی آتش نشان خدمت کند.

با توجه به جمعیت شهری استان در حال حاضر تعداد 268 نیروی آتش نشان در ایستگاه های مختلف شهرهای استان مشغول خدمت هستند که این تعداد از سرانه های استاندارد ابلاغی بیشتر است.

نکته مهم دیگری که در فرایند خدمت رسانی آتش نشانان تأثیر مستقیم دارد، ارتقای درجه آنان است.

در فاصله سال های 1393 تا 1399 حدود 206 نفر از آتش نشانان شهرداری های استان مشمول ارتقای درجه و بهره مندی از مزایای قانونی آن شده اند.

وضعیت ادوات و ماشین آلات موجود در ایستگاه های آتش نشانی استان سمنان چگونه است؟ در حال حاضر تعداد 32 خودروی سنگین، 20 خودروی نیمه سنگین، 9 خودروی سبک پیشرو و 12 آمبولانس در ایستگاه های آتش نشانی شهرداری های استان سمنان و در عملیات های مختلف امداد و نجات مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از ملزومات اساسی در فعالیت سازمان ها و واحدهای آتش نشانی که تأثیر زیادی در کاهش خسارت جانی و مالی ناشی از وقوع حوادث دارد، دسترسی آتش نشانان به امکانات و تجهیزات است؛ به همین منظور تعداد 121 شیر هیدرانت در اماکن و معابر شهرهای استان نصب شده و مورد استفاده است، همچنین 27 عدد شیر آتش نشانی نیز در انبارهای آتش نشانی ها شهرداری های استان موجود است.

متأسفانه واحدها و سازمان های آتش نشانی شهرداری های استان سمنان، علی رغم به وجود ساختمان ها و سازه های بلندمرتبه از خودروهای دارای نردبان هیدرولیکی بلند که از مهم ترین تجهیزات لازم برای اطفای حریق و مدیریت سوانح و حوادث سازه های بلندمرتبه و آپارتمان ها است، محروم بوده اند که این مسئله نقیصه و کمبود قابل توجهی محسوب می شود.

آیا برای تخصیص خودروهای دارای نردبان هیدرولیکی بلند به شهرداری ها اقدامی انجام شده است؟ طبق مفاد بند 2 بند د تبصره 5 قانون بودجه سال 1399 "به وزارت کشور اجازه داده می شود تا سقف 10 هزار میلیارد ریال اوراق مالی - اسلامی ریالی با تضمین اصل و سود توسط دولت برای خرید نردبان هیدرولیکی و ماشین آلات آتش نشانی منتشر کند ؛ برای استفاده از این مقرره قانونی رایزنی و تلاش هایی از سوی حوزه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و دفتر امور شهری و شوراهای استان سمنان انجام شده که تا حصول نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت.

تعداد ماشین آلات و تجهیزات آتش نشانی اختصاص یافته به شهرداری های استان از ابتدای دولت تدبیر و امید تاکنون چند دستگاه بوده است؟ از ابتدای سال 1393 تاکنون، تعداد 9 دستگاه خودروی سنگین آتش نشانی، سه دستگاه خودروی آتش نشانی نیمه سنگین و پنج سِت امداد و نجات سنگین به شهرداری های استان سمنان اختصاص یافته است.

همچنین 40 عدد شیر هیدرانت آتش نشانی نیز بین شهرداری های استان توزیع شده است.

برای افزایش حقوق و مزایا و اصلاح وضعیت معیشتی کارکنان شهرداری از جمله آتش نشانان، چه اقداماتی انجام شده است؟ بهبود وضعیت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری ها همواره مورد توجه و پیگیری دفتر امور شهری و شوراها و همچنین سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور بوده است.

پس از افزایش 30 درصدی فوق العاده جذب کارمندان شهرداری ها در اسفند ماه سال گذشته، با پیگیری های بی وقفه دفتر نوسازی، تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مجدداً هیئت وزیران در جلسه مورخ ششم شهریور سال جاری با افزایش فوق العاده جذب کارمندان موافقت کرد.

همچنین در این جلسه، پرداخت فوق العاده جدیدی با عنوان فوق العاده خاص صرفاً برای کارمندان شهرداری ها مورد تصویب قرار گرفت.

علاوه بر این، با افزایش صد درصدی فوق العاده های بدی آب و هوا و محرومیت از تسهیلات زندگی نیز موافقت شد.

حاصل این مصوبه جدید بیش از هفت میلیون ریال افزایش در حکم کارگزینی کارمندان رسمی و کارمندان پیمانی فاقد فوق العاده مخصوص خواهد بود.

همچنین به جهت همسان سازی حقوق و مزایای سایر کارمندان پیمانی با کارمندان رسمی و به جهت ایجاد انگیزه در تبدیل وضعیت استخدامی، مبلغی کمتر از مبلغ مورد اشاره به این کارکنان اختصاص یافته است که البته قابل توجه خواهد بود.

لازم به ذکر است مبلغ مورد اشاره در اضافه کار و مزایای غیرمستمر کارمندان نیز تأثیر مناسبی خواهد داشت و در کسورات بازنشستگی نیز نقش بسزایی دارد.


کلید واژه ها: ایمن - آتش نشانان - سازمان ها - آتش نشانی - شهری - شهروندان - انسان ها - انسان - ایمنی - مخاطرات طبیعی - حوادث و سوانح - سازمان - محیط - توسعه پایدار - مدیریت شهری - سکونت - تهدید - خدمات - امدادرسانی - شهرداری ها - خدمات شهری - ایمن سازی - سایر - مهم ترین - مخاطرات - خبرنگار - شهرداری - ارتقای - مقابله - معیشتی

آخرین اخبار سرویس:
4 نفر کشته و مصدوم بر اثر تصادف رانندگی در اردبیل

اعدام قاتل یک جوان در کن سولقان

کشف 300 هزار انسولین قلمی و 2 هزار و 500 کیلوگرم روغن نباتی

کشف 300 هزار انسولین قلمی و 2 هزار و 500 کیلوگرم روغن نباتی

توقیف کامیون حامل چوب قاچاق در آستانه اشرفیه

پدر بی رحم صورت کودک را داغ گذاشت!+ عکس وحشتناک

خودکشی زن روان شناس پس از قتل دوقلوهایش +عکس

مرغ های قاچاق در دام پلیس اقتصادی کرمان

نیزارهای زاینده رود طعمه حریق شدند

توقیف کامیون حامل چوب قاچاق در آستانه اشرفیه

مرد بی رحم زن دومش را مقابل دو فرزندش تکه تکه کرد + عکس

کشف 7 هزار حلقه لاستیک قاچاق توسط اطلاعات سپاه خوزستان

کشف 300 هزار انسولین قلمی و 2 هزار و 500 کیلوگرم روغن نباتی در غرب تهران

نجات سه نفر از حریق مجتمع مسکونی در هزار جریب اصفهان

کشف 7 هزار حلقه لاستیک قاچاق توسط اطلاعات سپاه خوزستان در اهواز

کشف بیش از 2 تن مواد مخدر در مرزهای سیستان و بلوچستان

قتل به خاطر تف کردن در خیابان +عکس

قتل زن 55ساله و مجروح شدن دخترش

نجات معجزه آسای نوزاد در سیل وحشتناک+ویدئو

انهدام باند 2 نفره فروش دارو های تقلبی کرونا

قتل زن 55ساله و مجروح شدن دخترش

توقیف خودرو حامل 100 کیلو تریاک در نوشهر

بازداشت محتکر 14میلیاردی روغن خوراکی در بابل

سرقت 24میلیارد تومان طلا در مشهد

تصادف دومین عامل مرگ و میر بعد از کرونا

سه ساعت دو جسد

سارقان 24 میلیارد تومان طلا در مشهد دستگیر شدند

قتل زن 55ساله و مجروح شدن دخترش

قتل زن 55ساله و مجروح شدن دخترش

جزییات غرق شدن 5 عضوِ خانواده ایرانی در مانش / پیدا شدن اجساد چهار نفر از اعضای این خانواده

توقیف موتور سیکلت قاچاق درمیاندورود

انجام 2 عملیات شناسایی قاچاق چوب در شاهرود/ 7 تن تاغ کشف شد

کرونا جان 17تن دیگر را گرفت

2 کشته و مصدوم در حادثه برق گرفتگی در شهرستان دیر

مرگ بیش از هزار نفر بر اثر مسمومیت های مختلف

کرونا جان 17 تن دیگر را گرفت

جریمه 50هزار تومانی در انتظار رانندگان بدون ماسک

قتل زن 55 ساله در شهر خورموج

مهار آتش سوزی در بستر زاینده رود

آتش در دامان زاینده رود

انجام 2 عملیات شناسایی قاچاق چوب در شاهرود/ 7 تن تاغ کشف شد

جزییات زنده زنده سوختن مرد تهرانی+عکس

سرقت 24 میلیارد تومان طلا در مشهد / 7 متهم پرونده در چنگ قانون گرفتار شدند

تصادف زنجیره ای وحشتناک در گلستان+عکس

دستگیری عامل اخذ تسهیلات میلیاردی با اسناد جعلی

ننه آبی، پیرزن 85 ساله استقلالی

دستگیری سوداگر مرگ در قائم شهر

بلای شیطانی بر سر مادر و دختر بوشهری

برگزاری مانور مشترک پدافند غیرعامل در لامرد

5 روز بحرانی در تهران | 9 بار رکوردشکنی مرگ و میر کرونا در تهران؛ حال 1700 تهرانی وخیم است | اولتیماتوم به ادارات

شناسایی عاملان تعقیب و گریز کل وحشی

کشف 130سکه متعلق به دوره آل بویه از اتاقک یک قبرکن در ری

دستگیری کلاهبرداران احشام در هفتکل

متهم: بیمارم را صیغه کردم تا درمانش کنم

مرگ تلخ 5 عضو خانواده ایرانی در راه رسیدن به بریتانیا | غرق شدن قایق مهاجران در کانال مانش

مرگ بیش از 1100نفر بر اثر مسمومیت در نیمه اول 99

کشف و ضبط 5تُن چوب تاغ قاچاق در شاهرود

دندان پزشک قلابی شیطان صفت دستگیر شد

حبس و شلاق مجازات سرقت از خانم دکتر

کشف و ضبط 5 تن چوب تاغ قاچاق در شاهرود

فروش دارو تقلبی درمان کرونا در فضای مجازی

آتش سوزی در بستر زاینده رود

مرگ بیش از 1100 نفر بر اثر مسمومیت ها در نیمه نخست امسال

مرگ بیش از 1100 نفر بر اثر مسمومیت ها در نیمه نخست امسال

 8 تن چوب تاغ در شاهرود کشف شد

حمید رضا نیکومرام آتش در دامان زاینده رود

کشف 130 سکه متعلق به دوره آل بویه از اتاقک یک قبرکن در ری

بیانیه حزب اتحاد ملت درباره حادثه منجر به مرگ جوان مشهدی

تجلیل از کوهنوردان طبیعت دوست

مرگ بیش از 1100 نفر بر اثر مسمومیت ها در نیمه نخست امسال

کشف 300 هزار انسولین قلمی و 2500 تن روغن در پایتخت

دومین عامل مرگ بعد از کرونا در سال جاری چیست؟

فروشگاهی با تبلیغات مدلینگ زن در آمل تعطیل شد

قتل زن 55 ساله و مجروح شدن دختر 21 ساله در خورموج

راز جنایت خانوادگی در فیروزکوه فاش شد

کشف 130سکه متعلق به دوره آل بویه از اتاقک یک قبرکن در ری

مهم ترین حوادثی که در 7 آبان ماه رخ داد

کشف 300 هزار انسولین قلمی احتکار شده

بهره گیری از سامانه های موجود با هدف بازدارندگی از وقوع جرم/ پلیس آگاهی پیشگام در استفاده از فناوری های نوین

آتش نشانان؛نجات بخش چهار جوان گرفتار در ارتفاعات تنگ سرخ

کانال تلگرامی داروی کرونا منهدم شد/فروش واکسن تقلبی مرگ بار به قیمت 17 میلیون تومان

تصاویر| کشف جسد سوخته مرد میانسال از خانه شعله ور

سارقان 50 میلیاردی رشت در یکی از استان های مرکزی دستگیر شدند

کشف انسولین های احتکار شده درشهرقدس

5 باند قاچاق و توزیع مواد مخدر در مازندران متلاشی شد

اَفزَر لرزید

کشف 300 هزار انسولین قلمی در غرب تهران / دستور قضایی برای توزیع انسولین ها در داروخانه ها صادر شد

فوت سه زن پیرانشهری مبتلا به کرونا در یک شب

بهره گیری از سامانه های موجود با هدف بازدارندگی از وقوع جرم

کشف داروی قاچاق به ارزش 150 میلیون ریال در ایلام

بازداشت قاتل فراری در رباط کریم

کشف و توزیع 300 هزار انسولین قلمی احتکار شده در غرب استان تهران

مرگ بیش از 1100 نفر بر اثر مسمومیت ها در شش ماهه نخست امسال

تصادف زنجیره ای در گلستان به علت ریختن گازوییل

مرگ بیش از 1100 نفر بر اثر مسمومیت ها در شش ماهه نخست امسال

کشف 620 تن جو احتکار شده در صحنه

اعلام محدودیت های ترافیکی در جاده های مازندران

رکورد سیاه کرونا با 415 مرگ در یک شبانه روز

آب سد کرج تا تیر 1400 به شهر جدید پرند می رسد

روزهای سیاه کرونایی در کهگیلویه وبویراحمد

بهبود وضعیت معیشتی آتش نشانان سمنان/آتش نشانی ها تجهیزات کافی ندارند

بهبود وضعیت معیشتی آتش نشانان سمنان/آتش نشانی ها تجهیزات کافی ندارند