موضوعات داغ: - نقل و انتقالات - افزايش قيمت - كميسيون اقتصادي - شجاع خليل زاده - گزارش كميسيون - كميسيون اقتصادي مجلس - تيم فوتبال جوانان - سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي - فدراسيون فوتبال - انتخابات آمريكا - بازار خوردو - كشتي سنتي - سفير اتريش در ايران - نفرات برتر - شهر برازجان - استيل آذين - صنعت گل و گياه - بيروت - پنجاه سالگي - تعرفه تلفن ثابت - شركت گاز استان سيستان و بلوچستان - تحريك طالبان پاكستان - تنسنت

مطالب مرتبط:
ساخت 14 هزار واحد طرح ملی مسکن در پردیس
دستگاه های اجرایی استان قزوین باید زمین های مازادشان را به اجرای طرح ملی مسکن اختصاص دهند
قالیباف: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی دارد
قالیباف: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی دارد
دستگاه های اجرایی استان باید زمین های مازاد را به اجرای طرح ملی مسکن اختصاص دهند
-198 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 8 مهر 1399 ساعت 05:102020-09-29اقتصادي

یک بام و دو هوای طرح اقدام مسکن ملی پردیس؛ مردم نگران گسل


طرح اقدام مسکن ملی در پردیس با حواشی روبرو شده که نگرانی متقاضیان را در پی داشته است، استاندار تهران می گوید به دلیل وجود گسل این طرح منتفی شده اما مدیرعامل شرکت عمران پردیس معتقد است مردم نگران نباشند چرا که از اراضی قانونی برای ساخت پروژه استفاده می شود.

- ؛ گروه استان ها: مدت هاست که از سوی پژوهشگران در خصوص افزایش جمعیت در شرق استان تهران هشدارهایی صادر می شود چرا که جمعیت انبوه مستقر در پهنه شمال شرق استان تهران، محدوده شهر جدید پردیس را تهدید می کند و با این اوصاف و طبق برنامه ریزی های کشوری برای ساخت مسکن ملی در این منطقه نیز اقداماتی صورت گرفت و فراخوان آغاز و ثبت نام ها انجام شد و اما روز گذشته استاندار تهران اعلام کرد که به دلیل گسل های موجود در این منطقه طرح مسکن ملی در پردیس منتفی شده است.

شرکت عمران پردیس متعهد شد که برای مسکن ملی در این منطقه حدود 11 هزار واحد را تا پایان امسال تحویل دهد، که در این زمینه برای تعدادی واحد زمین به تعاونی ها واگذاری و تعیین تکلیف شد و روش دوم ساخت سه هزار واحد به عنوان تعهد خود شرکت عمران بود که از طریق ثبت نام افراد انجام و در نهایت مقرر شد 11 هزار و 500 واحد مسکن ملی در پردیس ساخته می شود.

با اعلام این خبر متقاضیان دریافت مسکن هم بهت زده هستند و هم معترض که چرا برنامه ریزی درست و اطلاع رسانی دقیق در این خصوص وجود ندارد.

طرح اقدام ملی مسکن در پردیس لغو شده است استاندار تهران در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در خصوص طرح مسکن ملی در تهران با بیان اینکه سهم اقدام ملی مسکن تنها در حوزه سرزمینی استان قابل اجرا است اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران با توجه به وجود گسل های شرق استان نظیر گسل مشا و همچنین بارگذاری بیش از حد جمعیت در این منطقه عملا در شهر پردیس منتفی است.

انوشیروان محسنی بندپی با بیان اینکه این طرح با الحاق 440 هکتار به اراضی شهر پرند در این شهر عملیاتی می شود، عنوان داشت: بر همین اساس کلیات طرح مورد توافق قرار گرفته و تامین زیرساخت ها و آب نیز توسط وزارت راه و شهرسازی در شورای عالی مطرح می شود تا مجوزهای لازم اخذه شده و جنبه اجرایی به خود گیرد.

اعلام لغو طرح مسکن ملی در پردیس برای متقاضیان قابل قبول نیست یکی از متقاضیان مسکن در پردیس در گفتگو با خبرنگار بازار" اظهار داشت: با اعلام این خبر تمام برنامه های زندگیمان به هم ریخته شده، آخر چگونه می شود که هفته پیش اعلام کنند عملیات اجرایی ساخت مسکن ملی پردیس آغاز شده و این هفته کلا بگویند کار منتفی است این برای ما قابل قبول نیست.

مهدی ثامنی با اشاره به اینکه نمی توانیم قبول کنیم مسکنی که در پردیس ثبت نام کرده ایم و پیش پرداخت پرداخته ایم را باید 70 کیلیومتر آن طرف تر و در پرند تحویل بگیریم، گفت: دولت این گونه اعتماد مردم را بیشتر از گذشته سلب خواهد کرد و این اجبار برای ما به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

انوشیروان محسنی بندپی با بیان اینکه این طرح با الحاق 440 هکتار به اراضی شهر پرند در این شهر عملیاتی می شود، عنوان داشت: بر همین اساس کلیات طرح مورد توافق قرار گرفته و تامین زیرساخت ها و آب نیز توسط وزارت راه و شهرسازی در شورای عالی مطرح می شود تا مجوزهای لازم اخذه شده و جنبه اجرایی به خود بگیرد.

هیچ مدرکی در دستمان نیست فقط پول واریز کرده ایم اعظم ساداتی یکی دیگر از متقاضیان در گفتگو با خبرنگار بازار" عنوان داشت: ما مردم همیشه باید مظلوم واقع شویم اگر این چنین باشد و مسکنی در پردیس به ما ندهند دستمان به هیچ کجا بند نخواهد بود چرا که نه قراردادی بسته ایم و نه مدرکی داریم فقط پول واریز شده است.

ساداتی با بیان اینکه اگر مشکل برای ساخت مسکن ملی واقعا وجود گسل ها است چرا از ابتدا کارشناسی درست صورت نگرفته، چرا از مردم پول گرفتند و اکنون ما را به گرفتن آپارتمان در پرند اجبار می کنند این کار درست نیست و ما ناراضی هستیم.

اگر گسل جدی بود چرا ثبت نام انجام شد ایمان محبی یکی دیگر از متقاضیان در گفتگو با بازار با بیان اینکه به برخی متقاضیان اعلام شده که برای انتخاب واحد به شرکت عمران مراجعه کنند گفت: نمی توانیم باور کنیم که این حد از ناهماهنگی وجود داشته باشد و از طرفی وجود گسل غیر قابل انکار و کتمان کردن است و اگر گسل تا این حد خطرناک بوده که نمی توان ساخت مسکن ملی را ادامه داد چرا از ابتدا ثبت نام کردند این ها تعارضاتی هستند که باید به آنها پاسخ داده شود و ما طی تماس هایی که با شرکت عمران داشته ایم به ما اعلام کرده اند که این خبر صحت ندارد و چنین چیزی هنوز به ما ابلاغ نشده و اکنون ما سردرگم هستیم که حرف استاندار را باور کنیم یا شرکت عمران.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس در خصوص خبر لغو طرح اقدام مسکن ملی پردیس در گفتگو با خبرنگار مهر، این خبر را رد کرد و اظهار داشت: زمین برای این طرح تامین و پروژه آغاز شده و از تمامی اراضی قانونی خود برای ساخت پروژه های این طرح استفاده کرده ایم.

سید مهدی هدایت با بیان اینکه در این زمینه هیچ نگرانی برای مردم وجود نداشته باشد گفت: با توجه به اینکه 14 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در پردیس هدفگذاری شده بود همه آنها در اراضی موجود پردیس و داخل محدوده ها است و افزایش محدوده نداشته ایم و جای هیچ نگرانی برای تحویل واحدها وجود ندارد.

وی عنوان داشت: در حال حاضر 11 هزار واحد از آن ها در قالب زمین به تعاونی ها مسکن و اعضای واجد شرایط آنها واگذار شده و سه هزار واحد هم در قالب ثبت نام توسط متقاضیان واگذار شده و کسانی که ثبت نام کرده و پیامک تایید واریز آورده به آنها ارسال شده نسبت به تکمیل آورده خود اقدام کنند.

سید مهدی هدایت مدعامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه در این زمینه هیچ نگرانی برای مردم وجود نداشته باشد گفت: با توجه به اینکه 14 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در پردیس هدفگذاری شده بود همه آنها در اراضی موجود پردیس و داخل محدوده ها است و افزایش محدوده نداشته ایم و جای هیچ نگرانی برای تحویل واحدها وجود ندارد.

ساخت 2600 واحد مسکن ملی پردیس آغاز شد بر اساس این گزارش معاون وزیر راه و شهرسازی نیز امروز اعلام کرده است که هیچ پروژه طرح اقدام ملی مسکن متوقف نشده و در شهر پردیس ساخت دو هزار و 600 واحد مسکن ملی آغاز شده و متقاضیان در این زمینه به هیچ عنوان نگران نباشند.

با توجه به سخنان انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و پاسخ سید مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران پردیس باید منتظر بمانیم و ببینیم نهایتا نتیجه این یک بام و دو هوا در طرح اقدام مسکن ملی پردیس به چه شکل مدیریت خواهد شد و اما اگر واقعا پای گسل های شرق استان تهران در این طرح در میان باشد باید چاره اندیشی کرد و نسبت به این موضوع به طور جدی حساسیت نشان داده شود.


کلید واژه ها: مسکن ملی - پردیس - شرق استان تهران - استاندار تهران - استان - مدیرعامل شرکت عمران پردیس - استان تهران - تهران - مسکن - شرکت عمران - مدیرعامل شرکت عمران - استاندار - منطقه - اقدام - شهر جدید پردیس - افزایش جمعیت - طرح مسکن ملی - برنامه ریزی - عمران - جمعیت - پژوهشگران - ساخت مسکن - حدود - شرکت - مدیرعامل - متقاضیان - مردم - ساخت - طرح مسکن - فراخوان

آخرین اخبار سرویس:
شلتوک آباد، بهشتی در دل کویر ریگان/ از رخ نمایی نشاءهای چندصدساله تا تولید مرکبات و خرمای مرغوب

شاخص بورس 37 هزار واحد دیگر افت کرد

استفاده از بودجه عمومی برای فعالیت های پژوهشی دانشگاه امکان پذیر نیست

به واکسن کرونا خوش ‎بین نباشیم

«دود کرونا» به چشم همه می رود

«دود کرونا» به چشم همه می رود

لنت تقلبی در بازار ترمز بریده است/ محصول تقلبی با رزین و مقداری پودر!

فروش محصولات لبنی ایران در عراق، با یک سوم قیمت ترکیه و عربستان

آشنایی با اصول صحیح آب بندی خودرو

ثروت گازی خاورمیانه چشم شورون را گرفت

ارزش لیر ترکیه به پایین ترین سطح خود در تاریخ رسید

پایین ترین و بالاترین سن ازدواج مربوط به کدام استان کشور است؟

از پاییزی که با خود خوشه های طلایی می آورد تا ماهی هایی که نفس نمی کشند

تعویق مجدد طرح اصلاح بیمه بیکاری در فرانسه

باقلا برای چه افرادی مناسب نیست؟ /مضرات باقلا را بشناسید

دستور عجیب سلیمانی به شرکت های بیمه/ پشت پرده نمایشگاه آنلاین صنعت بیمه با ارقام نجومی +اسناد

صنعت نفت ایران از پا نخواهد نشست

بانک مرکزی تامین کننده ارز نیست

راهکاری برای افزایش راندمان کمپرسورهای وارداتی صنایع نفتی/ایران ساخت شدن 170 قطعه وارداتی

تخلف در واگذاری سهام 9 شرکت دولتی به تامین اجتماعی

پرطرفدارهای پر عارضه را بشناسید

راهکاری برای افزایش راندمان کمپرسورهای وارداتی صنایع نفتی/ایران ساخت شدن 170 قطعه وارداتی

مقاومت برخی بی سرپناهان برای رفتن به گرمخانه/ دو اظهارنظر متفاوت در مورد یک موضوع!

نشست خبری مدیر کل سازمان فنی حرفه ای استان اصفهان

صنعت نفت ایران از پا نخواهد نشست/ هیچ دارایی در خارج ندارم که شامل تحریم شود

24 میلیون دلار محصولات کشاورزی به عراق صادر شد

ردپای خارجی ها همچنان در صنعت نفت ایران دیده می شود!

رهن آپارتمان در شهرک فردوس چقدر است؟

رونق روغن تاکستان

اوپک پلاس ضربه دیگری متحمل شد

فیلم|برداشت برنج در قطب شالی سیستان و بلوچستان

اوپک پلاس ضربه دیگری متحمل شد

خودرو جدید سایپا با ظاهری جدید

تجاوز به حریم رودخانه ها تنها مختص مناطق خوش آب و هوا نیست

بزرگ ترین عرضه اولیه تاریخ در راه است

اعلام آخرین وضعیت پروژه راه سازی فیروزآباد - الشتر

دو شهر ایران که یک کرونایی هم نداشته اند

رمز پیروزی «فیروز»/داغ واردات روغن بر دل بازار/ گوشت هم لاکچری شد/پیشخوان

امیدهایی که «کره ماه» آن را پر رنگ کرد!

خط تولید حمایت از مبارزه با کرونا

زایمان سخت

خاکستر نشینی کاسبان بازار سوخته دیلم

نیمه دوم متفاوت بازار مسکن تا پایان سال

تسهیل پرداخت وام کرونایی

سدهای ضد تحریمی اقتصاد

رونق پارک های ساحلی اهواز در پاییز قرمز کرونا

چرخ سفالگری لالجین با کرونا گرچه کندتر، اما باز هم می چرخد

کشاورزان با بیمه، جلوی خسارت های سرمازدگی را بگیرند

اوپک پلاس ضربه دیگری متحمل شد

برنامه های جدید وزارت تعاون برای حمایت از افراد بدون بیمه

اوپک پلاس ضربه دیگری متحمل شد

معادن کشور ملی شد

آیفون 12 به ایران رسید!

لیر ترکیه باز هم ریزش کرد

رییس شورای رقابت: خودروسازان برای افزایش قیمت در پاییز مجوز گرفتند

ویرایش ثبت سفارش کالا تسهیل می شود

شاخص دلار بار دیگر به کانال 94 واحدی برگشت

امیدهایی که «کره ماه» آن را پر رنگ کرد!

معنای لوگوی خودروسازها چیست؟

چرا بورس سقوط کرد!؟

متوسط قیمت مسکن در آمریکا

سهل آبادی: وزارت صمت گوش شنوا ندارد

شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا اعلام شد

تولید انواع خودرو افزایشی شد

کاهش نسبی قیمت گوشت

معنای لوگوی خودروسازها چیست؟

هشدار دبیرکل اوپک درباره تبعات افزایش شیوع کرونا

عملکرد بانک ها در اعطای تسهیلات کرونا

بزرگ ترین عرضه اولیه جهان در راه است

کسی پاسخگوی سایر تولیدکنندگان نیست

موج دوم کرونا به تقاضای نفت ضربه شدیدتری زد

نرخ ماسک 1300 تومان است

طرز تهیه پاستیل خانگی

هشدار دبیرکل اوپک درباره تبعات افزایش شیوع کرونا

لیر ترکیه باز هم ریزش کرد

طرز تهیه کیک یزدی زعفرانی

صادرات 100 میلیون دلاری گوجه و هندوانه به عراق

چرا این نوشابه ها، انرژی زا هستند؟

قیمت سکه و طلا امروز دوشنبه 5 آبان ماه 99

سامانه جامع انبار ها گسترده تر می شود

مدلینگ اسلامی از برچسب تا واقعیت! / بازی مزون های حجاب در پازل سرمایه داری یا اسلامی؟

نیاز مردم به مطالعه، با یک اتفاق کلان ایجاد خواهد شد

از وضع نامناسب جاده روستای قائم در شهرستان جغتای خراسان رضوی تا کاهش شدید قیمت زعفران

کارتن خواب های صادرکننده، چالش میان بانک مرکزی و اتاق بازرگانی/نحوه صدور کارت های بازرگانی درست است؟

سدهای استان سمنان مزیت اقتصادی گردشگری دارند

تسهیل در تشریفات ورود کالای مورد نیاز مردم در منطقه آزاد اروند/ استقرار گمرک کشور در گیت های خروجی منطقه

آن ویروس کوهدشت را هم تعطیل کرد

باربری با خودرو های لاکچری در تهران! + عکس

خاموشی برق در مناطقی از اهواز و دزفول

سه دلیل برای بازگشت بورس در معاملات فردا

ریزش بورس به گردن مردم افتاد!

کاهش قیمت طلا به کمترین رقم در هفته گذشته

چشم انداز اقتصاد جهان در روزهای کرونایی؛ پاندمی با اقتصاد چه کرد؟

اعمال محدودیت های;کرونایی در آذربایجان غربی برای مشاغل گروه 2 به وزارت کشورپیشنهاد شد

انتصاب سرپرست اداره کل امور اقتصادی و دارایی لرستان

شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا اعلام شد

شرایط جدید پیش فروش محصولات سایپا اعلام شد

پیش فروش محصولات سایپا چه شرایطی دارد؟

طرز تهیه گراتن مرغ و قارچ

قطره های ناجی «مایه حیات»/ از افزایش تولید تا کاهش مصرف

یک بام و دو هوای طرح اقدام مسکن ملی پردیس؛ مردم نگران گسل

یک بام و دو هوای طرح اقدام مسکن ملی پردیس؛ مردم نگران گسل