مطالب مرتبط:
ساخت 14 هزار واحد طرح ملی مسکن در پردیس
دستگاه های اجرایی استان قزوین باید زمین های مازادشان را به اجرای طرح ملی مسکن اختصاص دهند
قالیباف: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی دارد
قالیباف: اجرای طرح جهش تولید مسکن بار بزرگی از دوش مردم برمی دارد
دستگاه های اجرایی استان باید زمین های مازاد را به اجرای طرح ملی مسکن اختصاص دهند
-198 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 8 مهر 1399 ساعت 05:102020-09-29اقتصادي

یک بام و دو هوای طرح اقدام مسکن ملی پردیس؛ مردم نگران گسل


طرح اقدام مسکن ملی در پردیس با حواشی روبرو شده که نگرانی متقاضیان را در پی داشته است، استاندار تهران می گوید به دلیل وجود گسل این طرح منتفی شده اما مدیرعامل شرکت عمران پردیس معتقد است مردم نگران نباشند چرا که از اراضی قانونی برای ساخت پروژه استفاده می شود.

- ؛ گروه استان ها: مدت هاست که از سوی پژوهشگران در خصوص افزایش جمعیت در شرق استان تهران هشدارهایی صادر می شود چرا که جمعیت انبوه مستقر در پهنه شمال شرق استان تهران، محدوده شهر جدید پردیس را تهدید می کند و با این اوصاف و طبق برنامه ریزی های کشوری برای ساخت مسکن ملی در این منطقه نیز اقداماتی صورت گرفت و فراخوان آغاز و ثبت نام ها انجام شد و اما روز گذشته استاندار تهران اعلام کرد که به دلیل گسل های موجود در این منطقه طرح مسکن ملی در پردیس منتفی شده است.

شرکت عمران پردیس متعهد شد که برای مسکن ملی در این منطقه حدود 11 هزار واحد را تا پایان امسال تحویل دهد، که در این زمینه برای تعدادی واحد زمین به تعاونی ها واگذاری و تعیین تکلیف شد و روش دوم ساخت سه هزار واحد به عنوان تعهد خود شرکت عمران بود که از طریق ثبت نام افراد انجام و در نهایت مقرر شد 11 هزار و 500 واحد مسکن ملی در پردیس ساخته می شود.

با اعلام این خبر متقاضیان دریافت مسکن هم بهت زده هستند و هم معترض که چرا برنامه ریزی درست و اطلاع رسانی دقیق در این خصوص وجود ندارد.

طرح اقدام ملی مسکن در پردیس لغو شده است استاندار تهران در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در خصوص طرح مسکن ملی در تهران با بیان اینکه سهم اقدام ملی مسکن تنها در حوزه سرزمینی استان قابل اجرا است اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران با توجه به وجود گسل های شرق استان نظیر گسل مشا و همچنین بارگذاری بیش از حد جمعیت در این منطقه عملا در شهر پردیس منتفی است.

انوشیروان محسنی بندپی با بیان اینکه این طرح با الحاق 440 هکتار به اراضی شهر پرند در این شهر عملیاتی می شود، عنوان داشت: بر همین اساس کلیات طرح مورد توافق قرار گرفته و تامین زیرساخت ها و آب نیز توسط وزارت راه و شهرسازی در شورای عالی مطرح می شود تا مجوزهای لازم اخذه شده و جنبه اجرایی به خود گیرد.

اعلام لغو طرح مسکن ملی در پردیس برای متقاضیان قابل قبول نیست یکی از متقاضیان مسکن در پردیس در گفتگو با خبرنگار بازار" اظهار داشت: با اعلام این خبر تمام برنامه های زندگیمان به هم ریخته شده، آخر چگونه می شود که هفته پیش اعلام کنند عملیات اجرایی ساخت مسکن ملی پردیس آغاز شده و این هفته کلا بگویند کار منتفی است این برای ما قابل قبول نیست.

مهدی ثامنی با اشاره به اینکه نمی توانیم قبول کنیم مسکنی که در پردیس ثبت نام کرده ایم و پیش پرداخت پرداخته ایم را باید 70 کیلیومتر آن طرف تر و در پرند تحویل بگیریم، گفت: دولت این گونه اعتماد مردم را بیشتر از گذشته سلب خواهد کرد و این اجبار برای ما به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

انوشیروان محسنی بندپی با بیان اینکه این طرح با الحاق 440 هکتار به اراضی شهر پرند در این شهر عملیاتی می شود، عنوان داشت: بر همین اساس کلیات طرح مورد توافق قرار گرفته و تامین زیرساخت ها و آب نیز توسط وزارت راه و شهرسازی در شورای عالی مطرح می شود تا مجوزهای لازم اخذه شده و جنبه اجرایی به خود بگیرد.

هیچ مدرکی در دستمان نیست فقط پول واریز کرده ایم اعظم ساداتی یکی دیگر از متقاضیان در گفتگو با خبرنگار بازار" عنوان داشت: ما مردم همیشه باید مظلوم واقع شویم اگر این چنین باشد و مسکنی در پردیس به ما ندهند دستمان به هیچ کجا بند نخواهد بود چرا که نه قراردادی بسته ایم و نه مدرکی داریم فقط پول واریز شده است.

ساداتی با بیان اینکه اگر مشکل برای ساخت مسکن ملی واقعا وجود گسل ها است چرا از ابتدا کارشناسی درست صورت نگرفته، چرا از مردم پول گرفتند و اکنون ما را به گرفتن آپارتمان در پرند اجبار می کنند این کار درست نیست و ما ناراضی هستیم.

اگر گسل جدی بود چرا ثبت نام انجام شد ایمان محبی یکی دیگر از متقاضیان در گفتگو با بازار با بیان اینکه به برخی متقاضیان اعلام شده که برای انتخاب واحد به شرکت عمران مراجعه کنند گفت: نمی توانیم باور کنیم که این حد از ناهماهنگی وجود داشته باشد و از طرفی وجود گسل غیر قابل انکار و کتمان کردن است و اگر گسل تا این حد خطرناک بوده که نمی توان ساخت مسکن ملی را ادامه داد چرا از ابتدا ثبت نام کردند این ها تعارضاتی هستند که باید به آنها پاسخ داده شود و ما طی تماس هایی که با شرکت عمران داشته ایم به ما اعلام کرده اند که این خبر صحت ندارد و چنین چیزی هنوز به ما ابلاغ نشده و اکنون ما سردرگم هستیم که حرف استاندار را باور کنیم یا شرکت عمران.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس در خصوص خبر لغو طرح اقدام مسکن ملی پردیس در گفتگو با خبرنگار مهر، این خبر را رد کرد و اظهار داشت: زمین برای این طرح تامین و پروژه آغاز شده و از تمامی اراضی قانونی خود برای ساخت پروژه های این طرح استفاده کرده ایم.

سید مهدی هدایت با بیان اینکه در این زمینه هیچ نگرانی برای مردم وجود نداشته باشد گفت: با توجه به اینکه 14 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در پردیس هدفگذاری شده بود همه آنها در اراضی موجود پردیس و داخل محدوده ها است و افزایش محدوده نداشته ایم و جای هیچ نگرانی برای تحویل واحدها وجود ندارد.

وی عنوان داشت: در حال حاضر 11 هزار واحد از آن ها در قالب زمین به تعاونی ها مسکن و اعضای واجد شرایط آنها واگذار شده و سه هزار واحد هم در قالب ثبت نام توسط متقاضیان واگذار شده و کسانی که ثبت نام کرده و پیامک تایید واریز آورده به آنها ارسال شده نسبت به تکمیل آورده خود اقدام کنند.

سید مهدی هدایت مدعامل شرکت عمران پردیس با بیان اینکه در این زمینه هیچ نگرانی برای مردم وجود نداشته باشد گفت: با توجه به اینکه 14 هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن در پردیس هدفگذاری شده بود همه آنها در اراضی موجود پردیس و داخل محدوده ها است و افزایش محدوده نداشته ایم و جای هیچ نگرانی برای تحویل واحدها وجود ندارد.

ساخت 2600 واحد مسکن ملی پردیس آغاز شد بر اساس این گزارش معاون وزیر راه و شهرسازی نیز امروز اعلام کرده است که هیچ پروژه طرح اقدام ملی مسکن متوقف نشده و در شهر پردیس ساخت دو هزار و 600 واحد مسکن ملی آغاز شده و متقاضیان در این زمینه به هیچ عنوان نگران نباشند.

با توجه به سخنان انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران و پاسخ سید مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران پردیس باید منتظر بمانیم و ببینیم نهایتا نتیجه این یک بام و دو هوا در طرح اقدام مسکن ملی پردیس به چه شکل مدیریت خواهد شد و اما اگر واقعا پای گسل های شرق استان تهران در این طرح در میان باشد باید چاره اندیشی کرد و نسبت به این موضوع به طور جدی حساسیت نشان داده شود.


کلید واژه ها: مسکن ملی - پردیس - شرق استان تهران - استاندار تهران - استان - مدیرعامل شرکت عمران پردیس - استان تهران - تهران - مسکن - شرکت عمران - مدیرعامل شرکت عمران - استاندار - منطقه - اقدام - شهر جدید پردیس - افزایش جمعیت - طرح مسکن ملی - برنامه ریزی - عمران - جمعیت - پژوهشگران - ساخت مسکن - حدود - شرکت - مدیرعامل - متقاضیان - مردم - ساخت - طرح مسکن - فراخوان

آخرین اخبار سرویس:
دانشجوها با آیین نامه جدید پرداخت و بازپرداخت وام ، امسال چقدر وام می گیرند/ از وام 2 میلیونی تحصیل تا وام 5 میلیونی شهریه

کشف 12 میلیارد ریالی کالای احتکار شده در ملایر

ترامپ: بایدن به دنبال توقف استخراج نفت در آمریکاست

تزریق منابع صندوق توسعه ملی به بازار سرمایه به زودی عملیاتی می شود

اجرای 30 هزار هکتار عملیات آبخیزداری در استان همدان

زیر و بم خودرو کراس اوور جک X7 را ببینید

مدت زمان لازم پیاده روی برای کاهش وزن چقدر است؟

ماجرای 12000 صادرکننده جعلی و ناتوانی دولت در بازگرداندن 40 میلیارد دلار ارز صادراتی!

آشی با طعم انار +طرز تهیه

پروازهای لوفتهانزا در زمستان محدودتر می شود

پروازهای لوفتهانزا در زمستان محدودتر می شود

فوت و فن های درست کردن پاستیل خانگی خوشمزه با طعم های مختلف

شیشه ای نازکتر از یک تار موی انسان + فیلم

طرز تهیه کیک یزدی زعفرانی خوشمزه بدون فر + نکات کلیدی

ماسک برزو ارجمند و پسرش + عکس

شگرد جدید قاچاقچیان لوازم خانگی برای فروش کالا و فریب مردم

چگونه با افراد عصبی برخورد کنیم؟

متوسط قیمت مسکن در آمریکا

کاهش 60 درصدی توزیع کنجاله سویا در بازار/کاهش 36 درصدی واردات دانه های روغنی

اصلاحات پولی جدید چین

متوسط قیمت مسکن در آمریکا

اصلاحات پولی جدید چین

تحقق رویای خودروهای خودران در مراحل پایانی

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در استاد معین

متوسط قیمت مسکن در آمریکا

شیب کاهشی معاملات در بازار مسکن

شورای ملی زعفران و تجار، زعفران کاران تربت حیدریه را همراهی نکردند

از عدم اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در مترو تا پیگیری های بدون خروجی از دولت

شورای ملی زعفران و تجار، زعفران کاران تربت حیدریه را همراهی نکردند

با آزادشدن سهام عدالت، ‏50 میلیون نفر سهامدار فارس شدند

سقوط آزاد بورس عربستان

فروش گسترده مواد مخدر فضای مجازی از شایعه تا واقعیت

سقوط آزاد بورس عربستان

ادامه مهربانی ها در گراش

افتتاح بزرگراه 6 کیلومتری شهید رستگار تا پایان آبان/اتمام پروژه های نیمه تمام تا 1400

مجید صالحی و نیسان آبی + عکس

فرازوفرودهای 6 ماهه صنعت و تجارت

اصابت نرخ ارز بر تورم

استفاده از بودجه عمومی برای فعالیت های پژوهشی دانشگاه امکان پذیر نیست

4 عامل مؤثر بر تورم ایران

مهار کانون های گرد و غبار

نقش ضروری مشاغل خانگی در اشتغال پایدار

توقع جامعه از بانک مرکزی از نگاه رییس کل بانک مرکزی

رونمایی از اولین واحدهای مسکن ملی پرند + تصاویر

قانون بیمه بیکاری نیاز به اصلاح دارد

رونمایی از اولین واحدهای مسکن ملی پرند + تصاویر

از گلایه مشتریان سایپا و ایران خودرو از روند تحویل خودرو تا وضع نامناسب گلزار شهدا در روستای چغارچوییه شهرستان بافت

تکلیف سهام عدالت متوفیان چه شد؟

شیب کاهشی معاملات در بازار مسکن

نبود نقدینگی خودروسازان عامل اصلی دلالی خودرو/ روند نرخ سود بین بانکی تعدیل خواهد شد/ عقب نشینی خودرو، سکه و دلار

تحقق رویای خودروهای خودران در مراحل پایانی

شیب کاهشی معاملات در بازار مسکن

سیگنال های بازگشت قطعی شاخص بورس صادر شد!

رونمایی از اولین واحدهای مسکن ملی پرند + تصاویر

مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی: بر اساس تصمیمات معاون اقتصادی ریاست جمهوری، 14 رسته شغلی را از امحال و مهلت دادن 9 ماه، 20 درصد سهم کار فرما پیش بینی کردیم+ ویدیو

تحقق رویای خودروهای خودران در مراحل پایانی

روش انتقال سهام عدالت متوفیان چگونه است؟+ ویدیو

نقش ضروری مشاغل خانگی در اشتغال پایدار

آغاز تعطیلی صنوف غیرضروری در 43 شهرستان از دوشنبه/برخورد قاطع با اصناف متخلف

یک سقف؛ تنها آرزوی سوگند و ساغر

چه کسانی از ریزش شاخص بورس منتفع می شوند؟

چرا سهام پالایشی یکم هنور قابل معامله نشده است؟

یک ازدواج ساده برای جوانان چقدر آب می خورد؟/ آیا حواس کسی به جوانان دم بخت در ایام کرونایی هست؟

در بورس از مردم کلاهبرداری کردند؛ هدف نجات بانک های ورشکسته بود

آغاز تعطیلی صنوف غیرضروری در 43 شهرستان کشور از فردا

دانیال عبادی با لباسی خاص + عکس

پکن BJ40؛ از آفرودر چینی بایک تا نگاهی جدی به جیپ رانگلر! (+عکس)

بورس مسکن را گران کرد یا بی عملی دوستان آقای مشاور سابق؟

قیمت روز خودروهای سایپا و ایران خودرو؛ جایگزین پراید چقدر قیمت خورد؟

چرا سهام پالایشی یکم هنور قابل معامله نشده است؟

پیوند روح RS پورشه با فناوری روز در تولید لپ تاپ (+عکس)

قابلمه پزی در تهران قدیم/ممد سبزه میدونی و ژیگولوها!

یک ازدواج ساده برای جوانان چقدر آب می خورد؟/ آیا حواس کسی به جوانان دم بخت در ایام کرونایی هست؟

خوشحالی الیکا عبدالرزاقی + عکس

جزییاتی از بررسی عملکرد دو نماد بورسی

آینده بورس چه می شود؟

برنامه مجلس برای تغییر در نحوه پرداخت حقوق کارگران

عکسی قدیمی از شهاب حسینی، مهدی سلطانی، ستاره اسکندری و...

رییس صنف گاوداران: از گرانی گوشت ناراحتیم!

هر کیلو گوشت گوساله 99 هزار تومان است

قانون بیمه بیکاری نیاز به اصلاح دارد

رییس انجمن صنفی گاوداران: فاصله قیمت گوشت از تولید تا مصرف بسیار زیاد است

آغاز روند نزولی قیمت دلار و سکه

طرز تهیه کنسرو نخود فرنگی خانگی

به این روش عطر دست ساز دلخواهتان را بسازید!

پیش بینی شاخص بورس در روز پنج آبان/ چه کسانی از ریزش شاخص بورس منتفع می شوند؟

بورس کالا محور مبادلات فولاد کشور می شود + جزییات

واکنش رییس صنف گاوداران به گرانی گوشت: ناراحتیم!

بهره برداری از شبکه گاز لوله کشی افرینه، دهه فجر امسال

فردا بازار بورس چگونه خواهد بود؟

اخبار کوتاه خراسان رضوی

الیگودرز تا پایان هفته تعطیل است

بانک مرکزی به دنبال افزایش سود سپرده بانکی نیست/ 5 خودروی سواری 4 ستاره کیفیت گرفتند

تیپ فرزاد فرزین/عکس

عکسی قدیمی از ماهایا پطروسیان ، رامبد جوان و ترلان پروانه

نحوه اضافه شدن نماد پالایشی یکم به سبد سهامداران

راه اندازی دو سردخانه محصولات کشاورزی در شهرستان روانسر

اجرای طرح واکسیناسیون طیور علیه بیماری نیوکاسل در کردستان

کارخانه الکل اسلام آباد غرب با پیشرفت 85 درصدی در حال ساخت است

الیگودرز تا پایان هفته تعطیل است

یک بام و دو هوای طرح اقدام مسکن ملی پردیس؛ مردم نگران گسل

یک بام و دو هوای طرح اقدام مسکن ملی پردیس؛ مردم نگران گسل