مطالب مرتبط:
اعتصاب معلمان در اولین روز بازگشایی مدارس زیمبابوه
سپرده های بانکی 38 درصد افزایش یافت/ پرداخت تسهیلات چقدر بالا رفت؟
هفتم مهر 1359/ اعلام پشتیبانی اقشار مختلف مردم از نیروهای جمهوری اسلامی ایران
زیرساخت های ارتباطی نباید به بن بست برسد/ تولید 35 درصد قطعات خودرو در تبریز
جزییات برگزاری آزمون زبان دکتری پیام نور اعلام شد/آغاز توزیع کارت از 19 مهر
-15 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 7 مهر 1399 ساعت 22:302020-09-28اجتماعي

پرداخت 25 درصد از بیمه معلمان مدارس غیردولتی تا پایان مهر


پرداخت 25 درصد از بیمه معلمان مدارس غیردولتی تا پایان مهر سال تحصیلی 1400ـ1399 از 15 شهریور آغاز شد و درهای مدارس کشور به روی دانش آموزان باز شد؛ - سال تحصیلی 1400ـ1399 از 15 شهریور آغاز شد و درهای مدارس کشور به روی دانش آموزان باز شد؛ البته با توجه به اینکه در شرایط کرونا قرار داریم، اختیار حضور دانش آموزان در مدارس به والدین سپرده شده است و بچه ها [.

] پرداخت 25 درصد از بیمه معلمان مدارس غیردولتی تا پایان مهر سال تحصیلی 1400ـ1399 از 15 شهریور آغاز شد و درهای مدارس کشور به روی دانش آموزان باز شد؛ البته با توجه به اینکه در شرایط کرونا قرار داریم، اختیار حضور دانش آموزان در مدارس به والدین سپرده شده است و بچه ها می توانند از آموزش های حضوری، تلویزیونی و در بستر اینترنت استفاده کنند.

از اواخر اسفند سال تحصیلی گذشته که مدارس به دلیل پیشگیری از شیوع کرونا یک ماهی تعطیل شده بود، بحث نگرانی خانواده هایی که فرزندانشان را به مدارس غیردولتی سپرده بودند، مطرح شد؛ نگرانی از بابت اینکه برای فرزندانشان هزینه کرده بودند اما به دلیل تعطیلی مدارس، نمی توانستند بازخورد خوبی دریافت کنند.

از سوی دیگر با اعلام ادامه حضور کرونا در کشور، بحث هایی مبنی بر انتقال دانش آموزان از مدارس غیردولتی به دولتی از سوی برخی خانواده ها مطرح شد.

برخی مخاطبان این خبرگزاری نیز در سامانه فارس من با درج سوژه هایی با عناوین پایان به تبعیض حقوق معلمان مدارس غیرانتفاعی توسط وزارت آموزش و پرورش ، معلمان مدارس غیرانتفاعی: کسی صدای ما را نمی شنود لزوم عدم بازگشایی مدارس غیردولتی در این شرایط ، عدم راه اندازی سامانه شاد در بعضی مدارس غیردولتی ، شهریه مدارس غیرانتفاعی بر اساس نوع آموزش دریافت شود و خواستار پیگیری بودند.

در حال حاضر حدود یک میلیون و 700 هزار دانش آموز از 15 میلیون دانش آموز کشور در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند؛ به سراغ مجتبی زینی وند معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش رفتیم و از وی درباره وضعیت مدارس غیردولتی در سال تحصیلی جدید به گفت وگو نشستیم: ** مدارس غیردولتی علاوه بر سامانه شاد از پلتفرم های آموزشی خودشان هم استفاده می کنند * مدارس غیر دولتی مانند مدارس دولتی از 15 شهریور دایر شده اند؛ در بازدیدهایی که صورت گرفته است، وضعیت چگونه بود؟ مدارس غیر دولتی مانند سایر مدارس از 15 شهریور دایر شدند.

در تهران روزانه 5، 6 تیم بر فعالیت مدارس نظارت دارند و رصدی از کل مدارس کشور داشتیم.

چند موضوع را هدف گذاری کردیم و نظارت می کنیم.

یکی از موارد این است که نحوه حضور دانش آموزان به چه شکلی است.

در خصوص نحوه حضور در حال حاضر اکثر مدارس ما هم به صورت حضوری و هم به صورت غیرحضوری هستند یعنی همزمان یک گروه صبح می آیند و کلاس را برگزار می کنند و یک گروه دیگر آموزش آنلاین برای دانش آموزان و اولیا دارند.

چون مدارس ما علاوه بر سامانه شاد از پلتفرم های آموزشی خودشان هم استفاده می کنند.

یعنی از آن خدمات افزوده بر سامانه شاد استفاده می کنند و اکثریت قریب به اتفاق مدارس ما آموزش انلاین دارند.

* یکسری از والدین مدارس غیردولتی عنوان می کنند که دانش آموزان زمان زیادی را در مدرسه می گذرانند آیا این موضوع قانونی است یا خیر؟ آیا این موضوع متضاد با کاهش ساعت آموزش بر اساس پروتکل های بهداشتی نیست؟ وزارتخانه بر اساس بخشنامه اجازه داده است که شورای مدرسه تصمیم بگیرد و اگر این اتفاق افتاده است تصمیم گیری و برنامه ریزی شورای مدرسه است؛ همان طور که می دانید در شورای مدرسه، اولیا نیز حضور دارند و با هماهنگی اولیا تصمیم گیری انجام می شود البته بنده نیز این خبر را شنیدم که برخی مدارس تا ساعت 13 کلاس دارند اما مصوبه شورای مدرسه را گرفتند.

همچنین آن دسته از اولیای دانش آموزان که نمی خواهند فرزندانشان در مدرسه حضور پیدا کنند به صورت غیر حضوری و آنلاین آموزش می بینند.

مدارس غیر دولتی مانند سایر مدارس از 15 شهریور دایر شدند.

در تهران روزانه 5، 6 تیم بر فعالیت مدارس نظارت دارند مدرسه غیر دولتی از نظر آموزشی به ویژه استفاده از آموزش های آنلاین و استفاده از ظرفیت پلتفرم ها برای تکالیف دانش آموزی و آزمون های آنلاین عملکرد بسیار مثبتی دارند یعنی آمارهایی که ما گرفتیم و بازدیدهایی که داریم حاکی این موضوع است.

هر روز بازدید ها از مدارس غیر دولتی توسط تیم های نظارتی انجام می شود.

** امسال فوق برنامه غیر آموزشی در مدارس غیردولتی نداریم * امسال چه تعداد دانش آموز در مدارس غیردولتی داریم؟ امسال خیلی کاهش تعداد دانش آموز نداشتیم.

یک میلیون و 700 هزار دانش آموز داریم که در 17 هزار مدرسه غیردولتی تحصیل می کنند.

* برخی خانواده ها از هزینه ها مدارس غیردولتی گلایه داشتند که مدارس هزینه بالا یا هزینه فوق برنامه دریافت می کنند؟ امسال فوق برنامه غیر آموزشی نداریم و والدین فقط باید آن چیزی که در الگوی شهریه اعلام کردیم، پرداخت کنند و آن چیزی که در چارچوب الگوی شهریه اعلام نشده است را می توانند پرداخت نکنند .

* منظور شما این است که مثلا خانواده به سایت مشارکت ها مراجعه می کند، اگر رقم اعلام شده مدرسه همان باشد که در سایت درج شده است باید پرداخت کند اما اگر بالاتر بود چه کند؟ اگر مدرسه هزینه ای به غیر از آنچه که در الگوی شهریه از اولیا خواست، آنها پرداخت نکنند.

قابل رصد هم هست یعنی هم از طریق سامانه مشارکت ها و هم سامانه استان ها کاملا قابل رصد است.

* برای شکایت و گلایه به کجا باید مراجعه کنند؟ شماره 4317 در این راستا فعال است و همچنین می توانند به اداره مشارکت های مردمی مناطق و استان ها مراجعه کنند و اگر نیاز باشد، ما هم در سازمان آمادگی پیگیری داریم.

** کیفیت آموزش در مدارس غیردولتی رصد می شود * بازدیدهایی که از مدارس داشتید، موردی از اینکه دانش آموزان و معلمان مبتلا به کرونا شده باشند، گزارش شده است؟ خیر، ما موردی نداشتیم.

اتفاقا روی این موضوع حساس بودیم.

بازدیدهایی که داریم، موضوعی است یعنی 7، 8 موضوع را مشخص کردیم و اعلام کردیم که روی این موضوعات پیگیری کرده و نظارت کنید.

یکی از این موارد نحوه ارتباط مدارس با اولیاست؛ مورد دیگر نحوه آموزش است و اینکه از چه شبکه ای استفاده می کنند.

آیا فقط از شبکه شاد است و اگر از خدمات افزوده استفاده می کنند، از چه پلتفرم ها و سامانه هایی استفاده می شود.

مورد دیگر نحوه حضور دانش آموزان در مدارس است که آیا دانش آموزان کاملا حضوری، نیمه حضوری یا غیرحضوری هستند؟ این موارد باید مشخص شود.

* وقتی مدارس غیردولتی از پلتفرم های دیگر استفاده می کنند، چگونه می توان نظارت کرد؟ قابل رصد است.

زمانی که بازرسان در مدرسه حضور پیدا می کنند، با اولیا هم تماس می گیرند و کیفیت آموزش را رصد می کنند؛ خوشبختانه تا امروز مدارس غیردولتی به خوبی پیش رفتند البته مدارسی هم داشتیم که اولیا از نحوه آموزش رضایت نداشتند و در این راستا پیگیری کردیم و مجبورشان کردیم که سامانه هایی استفاده کنند که رضایت ایجاد کند.

الان اولیا از مدارس غیردولتی انتظار دارند که آموزش ها آنلاین برگزار شود؛ درصد افرادی که گله مندی به عمکرد مدارس داشتند خیلی کم بود.

البته هزینه های آموزش آنلاین بسیار بالاست و مسؤولان غیردولتی تمام تلاش خود را می کنند.

** ایجاد سامانه شفافیت حقوق تا پایان مهر * معلمان مدارس غیردولتی در سال تحصیلی گذشته، گلایه های متعددی نسبت به حقوقشان در شرایط کرونا داشتند؛ امسال برای آنها چه کردید؟ سال گذشته سامانه ای را در قالب الگوی شهریه ایجاد کردیم که دسترسی مان به میزان پرداختی حقوق معلمان توسط مؤسسان مشخص شود.

این ظرفیت اکنون هست که یک سامانه ای را ایجاد کنیم تا بتوانیم به کل میزان پرداختی ها دسترسی داشته باشیم و مصر هستیم که تا پایان مهر این سامانه را ایجاد کنیم که حداقل در سازمان مدارس غیردولتی به میزان پرداختی حقوق معلمان توسط مؤسسین و مدیران مدارس دسترسی داشته باشیم.

امسال 200 میلیارد تومان اعتبار صندوق حمایت داریم و تلاش می کنیم تا 25 درصد از بیمه معلمان را از مهر ماه پرداخت کنیم گله مندی معلمان مدارس غیردولتی را شنیدیم و با تعدادی از نمایندگان آنها جلسه داشتیم و امسال خیلی سعی کردیم که این موضوع را مرتفع کردیم و در این خصوص کارهای زیادی داشتیم.

در سامانه الگوی شهریه قبلا از مؤسسین، نظرات را گرفتیم و میزان پرداختی هایشان به معلمان را در سامانه خوداظهاری کردند اما خوداظهاری مدیران را باید در قالب یک سامانه بیاوریم که در حال پیگیری هستیم تا بدانیم حقوق یک معلم در هر منطقه چقدر است و آیا بیمه آنها پرداخت می شود.

ما امسال 200 میلیارد تومان اعتبار صندوق حمایت داریم و تلاش می کنیم تا 25 درصد از بیمه معلمان را از مهر ماه پرداخت کنیم.

* یعنی از همین ماه؟ بله، پایان مهر.

این بودجه در صندوق حمایت از مدارس غیردولتی پیش بینی شده است و امیدواریم بتوانیم بگیریم و پرداخت شود و کمکی به معلمان مدارس غیردولتی باشد.

* اسم آن سامانه حقوق معلمان چه خواهد شد؟ سامانه شفافیت حقوق معلمان است البته هنوز عنوان مشخصی ندارد و با هدف شفافیت میزان پرداختی حقوق معلمان، سامانه ای را راه اندازی می کنیم تا در جریان پرداختی حقوق معلمان توسط مؤسسین باشیم.

حتی در سازمان اینگونه برنامه ریزی کردیم که مؤسس اعلام کند این مبلغ حقوق معلم است، معلم باید این قرارداد را تأیید کند و بگوید این قرارداد را قبول دارم و این حقوق را دریافت می کنم؛ یکی از دغدغه های بنده پرداخت حقوق معلمان است که خدای ناکرده حقی از آنها ضایع نشود.

* این سامانه چه زمانی ایجاد می شود؟ امیدواریم تا قبل از پرداخت حقوق در مهرماه، این سامانه را ایجاد کنیم.

* بررسی گلایه های والدین از مدارس غیردولتی * یعنی سامانه شفافیت حقوق معلمان مدارس غیردولتی هم تا پایان مهر ایجاد می شود؟ بله همینطور است.

چون حقوق معلمان در پایان مهر پرداخت می شود و قبل از آن باید سامانه شفافیت حقوق معلمان را ایجاد کنیم.

البته کار را شروع کردیم و ممکن است حتی زودتر هم آماده شود.

باید قراردادهای معلمان توسط مؤسسین در سامانه بارگذاری شود و معلمان تأیید کنند.

مهم رویکرد و هدفگذاری ما در این است که شفافیت در پرداخت حقوق معلم توسط مؤسسین انجام شود.

* چه تعداد معلم در مدارس غیردولتی فعالیت می کنند؟ سال گذشته حدود 205 هزار معلم بود و امسال هم در حال جمع آوری اطلاعات هستیم و تا آخر ماه اطلاعات تمام را جمع بندی می کنیم.

* در بررسی و بازدیدها موردهایی بوده است که برخورد کنید؟ بله، به عنوان مثال شکایت داشتیم در تهران که اولیا از نحوه آموزش گلایه داشتند و خواهان این بودند که کلاس های درس حضوری باشد اما مدرسه به آنها اعلام کرده بود که امکان برگزاری کلاس حضوری ندارد.

این خانواده ها می گفتند ما در منزل نیستیم و فرزندمان را به مدرسه غیردولتی فرستادیم که سر کلاس حضور پیدا کند.

در این راستا، بازرس فرستادیم و مدرسه را مکلف کردیم که با رعایت پروتکل ها، حتی اگر یک دانش آموز خواست که در مدرسه حضور یابد، کلاس درس تشکیل دهند.

چندین مورد چنین تقاضاهایی را داشتیم.

* اینها برعکس والدینی هستند که می ترسند فرزندشان را به مدرسه بفرستند؟ اقتضائات مدارس غیردولتی متفاوت است.

مثلا یک دانش آموز هم پدر و هم مادرش شاغل هستند و نمی توانند فرزند را در خانه تنها بگذارند و کسی را هم در اقوام در نزدیکی خود ندارند که فرزندشان را به او بسپارند.

اما درباره موارد دیگر شکایت هم باید بگویم که برخی موارد از نوع آموزش بود و بعضی خانواده های می گفتند که مدرسه در آموزش مجازی از سیستم آنلاین استفاده نمی کند و این در حالیست که به آنها وعده داده بودند که آموزش آنلاین دارند؛ ما اینها را موظف کردیم که حتما بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری برای آموزش های آنلاین بر اساس قولی که به اولیا دادند، فراهم کنند.

برخی اولیا هم درباره شهریه گلایه داشتند یعنی گلایه از شهریه اضافه تر از شهریه مشخص شده در الگوی شهریه مطرح بود و عنوان می کردند که مثلا در سامانه مشارکت ها، میزان شهریه 12 میلیون ذکر شده است ولی مدرسه بالاتر می گیرد که بازدید کردیم و مدرسه موظف شد که شهریه خود را بر اساس الگوی شهریه دریافت کند.

* مورد توقف فعالیت مدرسه غیردولتی در سال تحصیلی جدید را داشتید؟ میزان توقف فعالیت مدارس کم نبود اما میزان راه اندازی هم داشتیم و به نظر می رسد که میزان توقف و میزان راه اندازی تناسب داشتند.


کلید واژه ها: دانش آموزان - مدارس - مدارس غیردولتی - سال تحصیلی - مدارس کشور - دانش - شهریور - پرداخت - معلمان - پایان - کرونا - کشور - والدین - حضور - بیمه - درصد - بچه ها - سپرده - شرایط - قرار - پیشگیری - اینترنت - استفاده - اسفند - گذشته - آموزش - تعطیل - شیوع - ماهی - بستر

آخرین اخبار سرویس:
جدول زمانی آموزش تلویزیونی دروس دانش آموزان برای روز پنجشنبه اول آبان 99 اعلام شد.

حاجی میرزایی: ابتدای راه تحول در مدرسه، معلمان و دانش آموزان هستیم

کاریکاتور/ همه ناشاد از شاد !

لزوم ساماندهی و پاکسازی رودخانه بالیقلو چای اردبیل

جدول پخش مدرسه تلویزیونی ایران 1 آبان 99/ فهرست برنامه های شبکه آموزش و چهار

کشف تازه تابوت های باستانی در گورستان ممفیس + تصاویر

توزیع بیش از 2 هزار بسته حمایتی بین نیازمندان اسلامشهر

استخدام 200 معلم تربیت بدنی و مراقب سلامت در خراسان رضوی

تعطیلی مراکز تفریحی و تفرجگاه های استان

طرح منزلت کارت ویژه سالمندان و زنان سرپرست خانوار در شورای رشت ارایه شد

ثبت ملی هفت اثر دفاع مقدس در خوزستان

خودکشی دختر دانش آموز در آذربایجان غربی به خاطر نداشتن گوشی بوده است

دریاچه چشمه سبز، مکانی مناسب برای ماهیگیری

افتتاح7 فضای ورزشی در مدارس زنجان

لغو یخشودگی جرائم رانندگی در امسال

پلیس: 7 میلیون بانو دارای گواهینامه به عنوان راننده از کاربران ترافیک هستند

حفاظت از پلنگ ایرانی و غاز پیشانی سفید کوچک دراستان بوشهر

تجلیل از رانندگان قانونمدار در بیرجند

40 هزار کودک و نوجوان تحت پوشش فعالیت های کانون پرورش فکری لرستان

بازدید معاون اداره کل پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از مجتمع تصادفات اهواز

بارش شدید باران در گیلان و مازندران/ وضعیت هوای تهران

13 مدرسه در طرح آجر به آجر در فریدونشهر احداث می شود

چند نفر از خانم های ایرانی گواهینامه رانندگی دارند؟!

معاون استاندار بوشهر: سرعتی بخشی در روند اجرا پروژه های شهری ضروری است

40 هزار کودک و نوجوان تحت پوشش فعالیت های کانون پرورش فکری لرستان

سرما و مه حال و هوای اردبیل را دگرگون کرد

آخرین وضعیت ترافیکی خیابان های شهر اصفهان

سرما و مه حال و هوای اردبیل را گرگون کرد

اولویت شهرداری بوشهر تکمیل طرح های نیمه تمام است

طرح اخوت سپاه و ناجا-کرمان

مشارکت 84 درصدی خیرین در ساخت مدارس استان

شهادت آزاده و جانباز 70 درصد گلستانی

خانواده ها در پروژه کنترل وزن و چاقی دانش آموزان مشارکت کنند

اهداء کلاه ایمنی به موتورسواران درمیامی 

نخستین تفاهم نامه مهارت آموزی درآموزش و پرورش البرز منعقد شد

نقش موثر بانوان در ارتقاء فرهنگ ترافیک

یک بز وحشی زال در شهرستان خواف خراسان رضوی مشاهده شد

سوانح جاده ای و حمل و نقل، دومین عامل مرگ و میر

30 واحد صنفی متخلف تخریب فضای سبز در سقز شناسایی شدند

تقدیر از زحمت کشان شهر

پاییز آن روی خود را به یزدی ها نشان می دهد/ یزد سردتر می شود

زمان پخش برنامه های درسی دانش آموزان برای پنجشنبه اول آبان

کشوری شدن سه اثر از آموزگاران بافقی

خیر اهل شهرری مدرسه 9 کلاسه در کهریزک احداث می کند

خودکشی دختر دانش آموز به علت نداشتن تلفن همراه تکذیب شد

خودکشی دختر دانش آموز به علت نداشتن تلفن همراه تکذیب شد

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان پنجشنبه اول آبان

تقویت زیرساخت های آموزشی نیازمند استفاده از ظرفیت خیران است

محمدرضا فربود توزیع بسته ی معیشتی در مسجد نصیرالملک شیراز

فعالیت 12 سمن محیط زیست در استان اردبیل/ لزوم فرهنگ سازی حفظ محیط زیست در جامعه

بهسازی 72 مدرسه با همت دانش آموزان بسیجی

بسته خبری به مناسبت هفته نیروی انتظامی

سفر کرونا در ایران

آموزش های همگانی در خانه های هلال قزوین ارائه می شود

آموزش و پرورش ایران برگرفته از تفکرات مذهبی و ملی است

جهادگران حامی خانواده های نیازمند + آلبوم

آزمون جامع مهارت آموزان آذر امسال برگزار می شود

تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال بعد حداکثر 30 درصد با تاثیر مثبت

آموزش 10 هزار شاغل حوزه گردشگری

فعالیت بیش از 25 هزار بانوی فرهنگ یار ترافیک

مرحله بازسازی و بازتوانی بعد از سوانح مهم است

پیوستن خودرو و موتورسیکلت جدید به ناوگان خودرویی پلیس راهور

حرکت دستگاه های متولی برای بهبود کیفیت هوا کند بوده است

طراحی اطلس استعدادی دانش آموزان در فارس

آزمون جامع مهارت آموزان آذر امسال برگزار می شود

صدور اجراییه چک به دفاتر اسناد رسمی واگذار شد

الحاق خودرو و موتورسیکلت جدید به ناوگان خودرویی پلیس راهور

ارسال تجهیزات ورزشی به مناطق محروم فارس + فیلم

تجهیز و نوسازی لوازم ورزشی مدارس فارس

وزش مهر همدلی در هرمزگان / تلاش برای تامین تبلت دانش آموزان نیازمند + فیلم

فرود در فاصله 320 کیلومتری زمین| ناسا برای اولین بار از یک سیارک نمونه برداری کرد

اصابت حدود 10 گلوله جنگی به روستاهای شهرستان خداآفرین

کییفیت هوای تهران در آخرین روز مهرماه چگونه بود؟

فعالیت بیش از 100 خانه هلال در استان زنجان

احداث 2 هزار واحد مسکونی در آذربایجان غربی

اولین جاده سلامت روستایی در دهلران افتتاح شد

برگزاری نشست تخصصی وقف و رسانه

رژه موتورهای سنگین و خودروهای کلاسیک در مشهد برگزار شد

ایجاد بستر های لازم برای تسهیل فرآیند فعالیت های سوادآموزان

راهنمای مدیریت جریان تربیت و یادگیری در شرایط بیماری کووید 19 به استان ها ابلاغ شد

84 درصد جانباختگان تصادفات مشهد عابران پیاده و موتورسواران هستند

آزمون جامع مهارت آموزان آذر امسال برگزار می شود

تصاویری از قدبلندترین کودک جهان

انعقاد پیمان نامه پاسداری از زیست بوم فارس

تکذیب ادعای خودکشی دانش آموزی در ارومیه به دلیل نداشتن گوشی هوشمند

4 هزار قطعه فلامینگو مهمان تالاب های نقده

الحاق خودرو و موتورسیکلت جدید به ناوگان خودرویی پلیس راهور

ثبت یک پدیده نادر در حیات وحش خراسان رضوی

مشمولان پایه خدمتی آبان 99 به خدمت سربازی فرا خوانده شدند

مهرواره داستان نویسی «دنیای ما زیباست» تا 15 آبان تمدید شد

جو آرام و پایدار طی دو روز آینده در لرستان

80 درصد سوانح موتورسواران در قزوین به مرگ منجر می شود

تغییر در زمان اعزام مشمولان وظیفه عمومی پایه خدمتی آبان ماه 

معرفی مدیرکل نوسازی مدارس چهارمحال و بختیاری

پاییز در رنگ های مختلف

محدودیت تردد در جاده ها دوباره در تعطیلات اجرا می شود؟

بازدید معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه از مجتمع تصادفات اهواز

الحاق 680 دستگاه خودرو و موتورسیکلت جدید به پلیس راهور + تصاویر

پیوستن خودرو و موتورسیکلت جدید به ناوگان خودرویی پلیس راهور

تکذیب ادعای خودکشی دانش آموزی در نازلوی ارومیه به دلیل نداشتن گوشی هوشمند

پرداخت 25 درصد از بیمه معلمان مدارس غیردولتی تا پایان مهر

پرداخت 25 درصد از بیمه معلمان مدارس غیردولتی تا پایان مهر