مطالب مرتبط:
سردار نقدی: خروج آمریکا از منطقه حداقل پاسخ به شهادت حاج قاسم است / حضور سپاه در منطقه به درخواست مردم و دولت آن کشورهاست
سردار نقدی: حداقل پاسخ به شهادت سردار سلیمانی خروج آمریکا از منطقه است/ حضور سپاه در منطقه به درخواست مردم و دولت آن کشورهاست
سردار محمدرضا نقدی: حداقل پاسخ به شهادت سردار سلیمانی خروج آمریکا از منطقه است/ حضور سپاه در منطقه به درخواست مردم و دولت آن کشورهاست
آمریکا هنوز پاسخ به شهادت رساندن حاج قاسم را دریافت نکرده است
نقدی: آمریکا پاسخ شهادت حاج قاسم را نگرفته
-61 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 7 مهر 1399 ساعت 16:302020-09-28سياسي

واکنش سردار نقدی درباره دلایل حضور نظامی سپاه در کشورهای منطقه | آمریکا هنوز پاسخ به شهادت رساندن حاج قاسم را دریافت نکرده است


سردار نقدی در پاسخ به این سؤال که «پاسخ سپاه به شهادت سردار سلیمانی چه بود؟» گفت: پاسخ این است که آمریکا باید از منطقه برود و می رود، عین الاسد تنها اعلام اراده جمهوری اسلامی برای پاسخ گویی بود و هنوز آمریکا پاسخش را نگرفته است.

- واکنش سردار نقدی درباره دلایل حضور نظامی سپاه در کشورهای منطقه آمریکا هنوز پاسخ به شهادت رساندن حاج قاسم را دریافت نکرده است" سردار نقدی در پاسخ به این سؤال که پاسخ سپاه به شهادت سردار سلیمانی چه بود؟ گفت: پاسخ این است که آمریکا باید از منطقه برود و می رود، عین الاسد تنها اعلام اراده جمهوری اسلامی برای پاسخ گویی بود و هنوز آمریکا پاسخش را نگرفته است.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازهمشهری آنلاین به نقل از فارس، سردار محمّدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران در برنامه بدون توقف که ششم مهرماه از شبکه سه سیما پخش شد در پاسخ به این سؤال که پاسخ سپاه به شهادت سردار سلیمانی چه بود گفت: پاسخ این است که آمریکا باید از منطقه برود و می رود، عین الاسد تنها اعلام اراده جمهوری اسلامی برای پاسخگویی بود، هنوز آمریکا پاسخش را نگرفته، ضربه ای که به عین الاسد زده شده ضربه مهمی بود و تمام ابرقدرت های دنیا پیام دادند که ما جرأت چنین کاری را نداشتیم، دنیا فهمید که جمهوری اسلامی چقدر مقتدر است و آمریکا تا چه حد ضعیف شده، تبعات این حمله بسیار بزرگ بود، اما آن انتقام سخت نبوده است.

وی در پاسخ به این سؤال که دلایل حضور نظامی سپاه در کشورهای منطقه چیست؟ اظهار کرد: ما به عنوان یک انسان مسلمان قبول می کنیم که صدای مظلومیت ملتی را بشنویم؟ و کمک نکنیم؟ و یا اینکه اگر تجاوز و ظلمی در حق ما شود می پسندیم که دیگران نگاه کرده وهیچ کمکی نکنند؟ ضمن آنکه هر جایی که جمهوری اسلامی حضور پیدا کرده بنا به درخواست مردم و یا دولت آن کشور و در همان حدی که خواستند بوده نه بیشتر، هر چقدر نیاز صحنه بوده بنا به تصمیم شورای امنیت ملی این کمک صورت گرفته، اینطور نیست که سپاه هر جا دلش خواسته بدون اجازه وارد شده باشد، شورای امنیت ملی این حضور و نقش آفرینی ها و جنبه های دیپلماتیک، نظامی و امنیت ملی آن را بررسی کرده و بعد تصمیم گرفته شده که سپاه برود و وظیفه اش را در حدی که مطالبه شده انجام دهد.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: در پاسخ به این سؤال که این شائبه مطرح است که جمهوری اسلامی نسبت به یمن کم کاری کره است یادآور شد: مرم ایران در همین شرایط به مردم یمن بیشترین کمک را کردند، اگر رهبران یمن از ما درخواست لشکر کنند بنابر تصمیمات شورای امنیت اعزام می کنیم، اما مردم یمن این توانایی را کسب کردند و می گویند ما خودمان رزمنده داریم و از ما درخواست کمک نکردند، چون نوع جنگی که در آنجا وجود دارد متفاوت است.

معاون هماهنگ کننده سپاه در پاسخ به این مطلب که ایران با توجه به اینکه می خواهد قدرت منطقه ای خود را حفظ کند همچون دیگر کشورها نسبت به یمن و کرانه باختری حساس نیست گفت: این را شما باید قضاوت کنید یا مردم آن کشورها؟ از شعارها و اعلام مواضع شان می توانید تشخیص دهید کم لطفی شده یا نشده، هر جایی اقتضای خودش را دارد به اقتضای آن درخواست آن جایی که توانایی اش بوده و مصلحت و امنیت ملی ما حفظ می شده ایران کمک خودش را دریغ نکرده، هر جا که مؤلفه های امنیت ملی ما حفظ می شده و سنجیده شده و از آن طرف هم درخواست وجود داشته به تناسب این درخواست کمک شده، این را هم بگویم آن روزی که روزش باشد مشخص می شود که کرانه باختری چه خبر است.

وی ادامه داد: البته رسانه های غربی تبلیغاتی را برای جریحه دار کردن احساسات مردم انجام می دهند که باید حواس مان باشد، مثلا در زمان سیل خوزستان یک عده از حشدالشعبی با تجهیزات برای کمک آمدند، خواستند علاقه خودشان را نشان دهند، غربی ها چه جنجالی راه انداختند که اینها برای سرکوب مردم ایران آمدند، حالا یعنی ایران جوان انقلابی که برای کنترل افرادی که برای بر هم زدن امنیت به خیابان ها می آیند کم دارد که از عراق وارد کند، یا عراقی ها نیرو کم دارند که از ایران وارد کنند، دشمن چون می بیند که احساسات ملت ها از اینکه کسی در امور داخلی شان دخالت کند جریحه دار می شود این تبلیغات منفی را در جبران و توجیه شکست های خود که دلارهای نفتی را پای شبکه ها می ریزند تا یک اغتشاشی برای بر هم زدن اوضاع کشورها یا ایجاد کودتا انجام دهند می کنند.

سردار نقدی در پاسخ به این سؤال که ما با همه خدماتی که انجام دادیم نتوانستیم افکار عمومی مردم عراق، سوریه و لبنان را با خود همراه کنیم و مثلا رییس جمهور فرانسه در یک روز می آید و افکار عمومی را دست می گیرد عنوان کرد: رییس جمهور فرانسه جرأت دارد وسط مردم لبنان برود، من با همین لباس می روم وسط مردم، محبوبیت در اوج است، باید از نزدیک ببینید احساسات این مردم نسبت به ما چیست؟ هزینه ای که می کنیم در مقابل اثری که می بینیم بسیار ناچیز است، این سؤال بزرگ تمام مؤسسات و آکادمی های راهبری آمریکاست که چرا جمهوری اسلامی 40 سال مانده، به خاطر اینکه به مظلومین کمک کرده و خدا هم به او کمک کرده است.

وی افزود: از جهت استراتژیک هم درست این است که به جای اینکه حمله را در کشور خودتان به شما تحمیل کنند بروید دو هزار کیلومتر آن طرف تر با دشمن بجنگید، اگر این حضور نبود، به فرموده رهبری الان در همدان و کرمانشاه باید با داعش می جنگیدیم.

عکس فرماندهان، حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری روی قلب مردم این کشورها و در خانه های آنهاست، یک مسئله سطحی که با یک جنگ روانی در یک روز به وجود می آید و فردا پاک می شود نشان دهنده پایگاه اجتماعی نیست، این موج پایدار نیست، کدام لبنانی در خانه اش عکس رییس جمهور فرانسه را زده است.

این سردار سپاه در پایان درباره برنامه های سپاه در گام دوم انقلاب تصریح کرد: برنامه سپاه در گام دوم معماری نوین برای پیشرفت صد برابری است، مقام معظم رهبری 10 مهر 98 در دیدار با فرماندهان سپاه فرمودند من از سپاه صد در صد راضی هستم ولی قانع نیستم، سپاه همان طور که از ابتدای انقلاب تا به حال این پیشرفت را داشته از این به بعد هم می تواند پیشرفت صد برابری داشته باشد ما هم باید برای تحقق این جمله برنامه ریزی کنیم لذا ستاد آن تشکیل شده تا برنامه ریزی انجام شود.

اگر خطاهای خودمان را نشناسیم قطعا جزء خاسرین هستیم، هر نهادی باید دائماً در حال محاسبه باشد و اصلاح شود و روش های خودش را نو و اصلاح کند تا آینده نگری و پژوهش مثبتی داشته باشیم، اگر قرار باشد در اشکالات مان بمانیم که نمی شود.


کلید واژه ها: پاسخ - سردار نقدی - شهادت سردار سلیمانی - آمریکا - سردار - کشورهای منطقه - سردار سلیمانی - جمهوری اسلامی - معاون هماهنگ کننده سپاه - شهادت سردار - نقدی - منطقه - سپاه - شهادت - حضور نظامی - عین الاسد - پاسخ گویی - برنامه بدون توقف - حاج قاسم - سلیمانی - سپاه پاسداران - اسلامی - رساندن - جمهوری - اعلام - اراده - واکنش - نظامی - بدون توقف - حضور

آخرین اخبار سرویس:
هشدار نسبت به عواقب پرداخت یارانه جدید به 60 میلیون نفر

امام جمعه: گتوند باید تحت پوشش مناطق جنگی قرار گیرد

سرلشکر سلامی: پایگاه های بسیج به پایگاه حافظان سلامت تبدیل می شود

«یارانه سوم» دچار اماواگر شد

چرا لندن به پرونده زاغری حساس است؟

جلوگیری آمریکا از حضور دو اندیشمند در وبینار علمی در قم

ائمه جمعه اهل سنت خراسان هتک حرمت پیامبر اعظم (ص) را محکوم کردند

مطالبه مردم برای استفاده از طب سنتی در درمان بیماران کرونا را تا انتها پیگیری میکنم

امام جمعه: گتوند باید تحت پوشش مناطق جنگی قرار گیرد

اجرای دومین دوره طرح جهاد تحول برای تربیت دبیر دینی و انقلابی

رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش شهادت «حکیمه شب روا» شهید مدافع سلامت را تسلیت گفت

کلیات لایحه تعیین وظایف و اختیارات وزارت تعاون بررسی می شود

تشییع پیکر شهید مدافع سلامت ارتش در هرمزگان

اراده ای در مسؤولین برای مبارزه با گرانی وجود ندارد

370 واحد مسکن محرومان در سمیرم احداث می شود

آخرین وضعیت و آمار کرونا در ایران امروز جمعه 9 آبان 99/استان های در وضعیت قرمز و هشدار

گام معیشتی مجلس در مقابل دولت

ارتش آذربایجان 9 روستای دیگر را از اشغال ارمنستان آزاد کرد

سپاه بسته معیشتی می دهد + جزییات

تردید درباره هولوکاست جرم است، اما توهین به پیامبراعظم(ص) آزادی بیان است؟!

درس خارج فقه امام جمعه اهواز برگزار می شود

تصاویری از شست وشوی گنبد بارگاه علوی در آستانه میلاد پیامبر(ص)

رییس دانشگاه تقریب مذاهب اسلامی: توهین خبیثانه مکرون سبب وحدت بیشتر مسلمانان می شود

روایت مهدویان از دختری که این روزها خبرساز شده است+ عکس

سلامت مردم اولویت ستاد ملی کرونا باشد

370 واحد مسکن محرومان در سمیرم احداث می شود

845 تن جو احتکار شده در استان کرمانشاه کشف شد

حفظ وحدت یکی از اهداف مهم پیامبر اکرم(ص) بوده است

آزادی بیان ملعبه دشمن برای کوبیدن اسلام است

مسابقه تایم تریل کوهستان

نماز جمعه در هفت شهر خراسان جنوبی اقامه شد

تأمین آب شرب نیمی از جمعیت کشور در گروی اجرای صحیح طرح های انتقال آب

انسداد صفحه اینستاگرام فرانسوی سایت رهبر انقلاب پس از صدور پیام

نماز جمعه در هفت شهر خراسان جنوبی اقامه شد

آغاز طرح تکمیلی مقابله با کرونا از 20 آبان

جلسه شورای معتمدین مناطق اصفهان

نامه اساتید دانشگاه های ایرانی به استادان فرانسوی درباره اهانت ماکرون به پیامبر(ص)

موج جدید ابتلا به کرونا در ساختمان بهشت

بیانیه جامعه اسلامی کارمندان درباره اظهارات ضداسلامی مکرون

روایت دستیار رییس جمهور آذربایجان ار روابط تهران و باکو

بیانیه کمیته ملی پارالمپیک در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص)

تاریخ مأموریت سرنشین دار بعدی اسپیس ایکس مشخص شد

تعطیلی باغ رستوران های متخلف در شیراز/بازرسی اکیپ های نظارت بر اماکن عمومی

آغاز طرح تکمیلی مقابله با کرونا، 20 آبان

شورای عالی قرآنی افغانستان توهین رییس جمهور فرانسه به پیامبر اسلام(ص) را محکوم کرد

امام جمعه خرمشهر: حمایت رییس جمهوری فرانسه از توهین به پیامبر نابخردانه بود

مسابقه تایم تریل کوهستان

امام جمعه زاهدان: اشتراکات مسلمانان زیاد است ، وحدت را عملی ثابت کنیم

امام جمعه خرمشهر: حمایت رییس جمهوری فرانسه از توهین به پیامبر نابخردانه بود

برنامه های دومین روز سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی

امید دموکرات ها به پیروزی در تگزاس

امروز دشمن از گسترش اسلام و اسلام خواهی در سطح دنیا نگران است

واکنش آیت الله سعیدی به هتاکی رییس جمهور فرانسه /چرا تردید در هولوکاست را جرم می دانید اما اهانت به پیامبر(ص) آزاد است؟

ما خود را مدیون این مردم و مکلف به خدمت میدانیم

امام جمعه اراک: وحدت ستون فقرات امت اسلام است

اقتصاد مردم گروگان ملاحظات سیاسی شده است

توجه به پدافند غیرعامل از ضرورت های جزیره خارک است

حضور یکصد بانوی جهادگر بسیجی در بیمارستان های قم

سریال خانه امن از فردا آغاز می شود/ داستانی واقعی از تقابل وزارت اطلاعات با داعش + فیلم

راهکار رهایی از انگاره بی نیازی به موعود در عصر تکنولوژی

امام جمعه اراک: وحدت ستون فقرات امت اسلام است

پوستر سایت رهبری با کامنت های ترامپ و نتانیاهو

محکومیت توهین به ساحت مقدس نبی مکرم اسلام

پیامبر (ص) واسطه ای برای ایجاد وحدت است

صفحه اینستاگرام فرانسوی سایت رهبر انقلاب مسدود شد

پیام تسلیت معاون سیما

کشور های عضو شانگ های با اتحاد از حقوق بشر دفاع کنند

درخواست ویژه مجلسی ها از محمدجواد ظریف

اسحاق جهانگیری و محسن هاشمی نامزد انتخابات 1400 می شوند؟

سرتیپ حیدری: خطری مرزهای شمال غرب کشور را تهدید نمی کند

رییس قوه قضاییه درگذشت حجت الاسلام قاضی نیاز نقوی را تسلیت گفت

پیشنهاد نمایندگان برای افزایش هر 6 ماه حقوق کارگران

اخبار مشروح 13 جمعه، 9 آبان 99

برگزاری مصاحبه علمی تخصصی استعدادهای برتر مدرسه علمیه خواهران برازجان

اراذل واوباش پیاده نظام استکبار در جریان اغتشاشات هستند

اجرای طرح «آمران سلامت» در دیشموک/خانه هلال به مصاف کرونا می رود+تصاویر

توهین به پیامبر اکرم(ص) نشانه درماندگی و ضعف دشمنان/ وظیفه مسلمانان حفظ وحدت است

امام جمعه نایین: نظارت ها کم است، بازار را کنترل کنید

بیانیه دبیر کل مجمع خیرین سلامت درباره ورود خیرین به میدان مبارزه با کرونا

ثبت یک رکورد جدید در تاریخ انتخابات آمریکا

بیانیه دبیر کل مجمع خیرین سلامت درباره مبارزه با کرونا

شناسایی 26 مورد مثبت؛ 500 نفر مشکوک به کرونا

رییس جمهور فرانسه مسلمانان را متحدتر کرد

امام جمعه نایین: نظارت ها کم است، بازار را کنترل کنید

تودهنی و ضربات ایران به آمریکا تاریخی و ماندگار است

تمدید محدودیت های 10 گانه کرونایی در خراسان جنوبی

پایگاه های مقاومت باید به پایگاه حافظان سلامت تبدیل شوند / ارائه بسته معیشتی به آسیب دیدگان کرونا

اهانت به پیامبر اکرم (ص) نشانه ناکامی سیاست مداران دنیای غرب است

امام جمعه هشترود: اهانت به پیامبر اکرم(ص) آغاز دور جدید اسلام هراسی است

کردستان نماد وحدت آفرینی در کشور باشد

اتحاد توییتری علیه هتاکی به پیامبر اسلام(ع)

بیانیه جامعه اسلامی کارمندان درباره اظهارات ضداسلامی مکرون

اهانت به پیامبر(ص) نشانه ترس دشمنان از گسترش اسلام است

تو دهنی و ضربات ایران به آمریکا تاریخی و ماندگار است

امت اسلامی باید با آگاهی جلوی توطئه ها را بگیرد

امام جمعه هشترود: اهانت به پیامبر اکرم(ص) آغاز دور جدید اسلام هراسی است

امام جمعه لارستان خواستار تحقق سه طرح مهم حوزه حمل ونقل این شهرستان شد

پویش جهانی پیامبر رحمت راه اندازی شد

امام جمعه خلخال: قطع زنجیره کرونا در گرو همت جدی مردم است

قالیباف کجا قرنطینه شد؟

واکنش سردار نقدی درباره دلایل حضور نظامی سپاه در کشورهای منطقه | آمریکا هنوز پاسخ به شهادت رساندن حاج قاسم را دریافت نکرده است

واکنش سردار نقدی درباره دلایل حضور نظامی سپاه در کشورهای منطقه | آمریکا هنوز پاسخ به شهادت رساندن حاج قاسم را دریافت نکرده است