موضوعات داغ: - باشگاه پرسپوليس - باشگاه استقلال - نقل و انتقالات - كمبود ويتامين - هواداران پرسپوليس - ستاد اجرايي فرمان امام - ريحانه پارسا - ستاد اجرايي فرمان - همسان سازي حقوق بازنشستگان - حقوق بازنشستگان - محمد قوسي - چلي سفلي - خريد برنج - كانون توحيد - روابط اسراييل و عربستان - نوذر رودنيل - دستبافت - جاماندگان سهام عدالت - مركز اسناد و تحقيقات دفاع مقدس - اوتماعي - مسعود كرباسيان - حراست دانشگاه آزاد اسلامي - دولتي

مطالب مرتبط:
پویش شور عاطفه ها در استان البرز
نگاهی به برنامه های مواسات و همدلی مرکز جامعه بیت الزهرا(س)
رزمایش مواسات، همدلی و کمک های مومنانه - بجنورد
دفاع مقدس، صحنه حضور و همدلی اقوام مختلف ایرانی
کمک های مومنانه و همدلی امروز مجاهدت است
-2 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
یکشنبه، 6 مهر 1399 ساعت 08:402020-09-27اجتماعي

شور عاطفه ها نمادی از نیکی و همدلی


ایرنا - هر ساله برای تامین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت ، کمک های مردمی در قالب یک برنامه های سراسری که نمادی از نیکی و همدلی مناطق مختلف کشور از جمله البرز برای حمایت از علم آموزی است ، - کرج - ایرنا - هر ساله برای تامین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت ، کمک های مردمی در قالب یک برنامه های سراسری که نمادی از نیکی و همدلی مناطق مختلف کشور از جمله البرز برای حمایت از علم آموزی است ، جمع آوری می شود.

فرهنگ غنی ایرانی - اسلامی همواره یکی از فرهنگ های تمدن ساز بشری در خصوص نوعدوستی و کمک به نیازمندان بوده است و مردم در موقعیت های مختلف به صورت خودجوش در برنامه های کمک رسانی و انجام امور خیر در زمینه های مختلف عملکرد درخشانی از خود نشان داده اند.

مردم در هر حادثه ناگوار و تهدید با حضور همدلانه و ایثارگرانه مردم به دور از قشر بندی اجتماعی و سیاسی مشارکت داشته اند و رسانه ها نیز بارها صحنه های زیبایی از این حس زیبای نوعدوستی را در قالب دوربین و خبری به نمایش گذاشتند.

امسال به سبب شرایط حاکم بر جامعه به دلیل شیوع ویروس کرونا و توسعه آموزش مجازی، برنامه شورعاطفه ها با هدف جمع آوری ملزومات آموزش غیرحضوری برای دانش آموزان بی بضاعت برگزار می شود.

برنامه " شور عاطفه ها با هدف تامین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان تحت حمایت با اولویت " ملزومات آموزش غیرحضوری " در استان ها از جمله ایران کوچک اجرایی شده است.

مرحله سوم کمک های مردمی آسیب دیدگان کرونا با توجه به آغاز سال تحصیلی به سمت تامین نیاز دانش آموزان بی بضاعت سوق داده شده است.

در این برنامه، تهیه نوشت افزار و گوشی هوشمند به منظور حضور در کلاس های درس مجازی برای دانش آموزان نیازمند دراولویت کمک های مردمی قراردارد.

کمک به نیازمندان البته نباید محدود به زمان و مناسبت خاصی باشد بلکه این مهم باید همواره مورد توجه و دغدغه خیران و مومنان قرار بگیرد.

پس از فرمان مقام معظم رهبری در خصوص اجرای رزمایش های همدلی و مواسات و کمک های مومنانه به منظور کمک به آسیب دیدگان کرونا شاهد راه اندازی نهضت و حرکت بزرگی دراین زمینه در شهرهای مختلف کشور از جمله استان البرز بودیم که این حرکت درسال تحصیلی جدید به سمت حمایت از دانش آموزان نیازمند هدایت شد.

کمک به همنوعان روانشناس البرزی گفت: دستگیری از محرومان و کمک به نیازمندان از توصیه های دین مبین اسلام و مورد سفارش پیامبر گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) بوده است.

دکتر یونس جاوید نسب با اشاره به اینکه کمک به همنوعان و نیازمندان یک تکلیف شرعی و دینی است، افزود: کمک به نیازمندان البته نباید محدود به زمان و مناسبت خاصی باشد بلکه این مهم باید همواره مورد توجه و دغدغه خیران و مومنان قرار بگیرد.

وی توجه به عزت نفس نیازمندان حین اهدای کمک های مردمی را ضروی دانست و خاطرنشان کرد: توزیع کمک های مردمی باید به گونه ای باشد که کرامت و عزت نفس نیازمندان دچار آسیب و خدشه نشود.

وی بیان داشت: درشرایط سخت فعلی معیشت و وضعیت آموزشی عده ای ازخانواده ها دچار تنگنا شده است که وظیفه شرعی ما ایجاب می کند برای حمایت از اقشار ضعیف و نیازمند هر کاری که از دستمان برمی آید، انجام دهیم.

جاوید نسب ادامه داد: شورعاطفه ها درآموزش و پرورش آماده است سال تحصیلی که همراه با شور و شعور حسینی بار دیگر شاهد مشارکت کمک های مردمی به دانش آموزان نیازمند باشد.

وی تصریح کرد: یکی از نیازهای محرومان در حوزه تحصیل، ارتقای سطح علمی و حضور شایسته تر در جامعه است که اگر به این نیاز توجه شود یکی از مهمترین بسترهای محرومیت زدایی فراهم می شود.

روانشناس البرزی اضافه کرد: شاید این جمله را بارها شنیده باشیم که همیشه از هر دستی بدهی، از همان دست پس می گیری به ویژه در کمک به دیگران این جمله معروف بیشتر مصداق پیدا می کند تا جایی که گفته شده است که کمک به دیگران با سلامت روانشناختی و جسمانی ارتباط مستقیمی وجود دارد.

وی یادآورشد: بی شک بسیاری ازما انسان ها به خصوص در شرایط شیوع کرونا و بد شدن وضعیت اقتصادی، آنقدر درگیر مشکلات مالی و به تبع آن، دچار اضطراب و نگرانی در زندگی خود شدیم که شاید اصلا به فکر کمک به دیگران دراین شرایط سخت نیفتادیم یا اگر هم در ذهنمان خطور کرد، بلافاصله با خود گفتیم که در یک زمان دیگری که وضعمان بهتر شد، با آرامش بیشتری، کار خوبی برای کسی که نیازمند است انجام خواهیم داد، اما آموزه های دینی مان دقیقا برعکس آن تصوراتمان، تأکید دارد که در اوج فشارها باید به همنوع خود کمک کنیم.

جاوید نسب تاکید کرد: امسال دراین وضعیت کرونایی که بیشترکلاس های درس در بستر شاد برگزار می شود می طلبد والدین دانش آموزان و فرهنگیان دست در دست هم دهند تا طرح "هر مدرسه یک تبلت" را برای کمک به دانش آموزان نیازمند عملیاتی کنند.

روحیه بسیجی وار مسوول بسیج دانش آموزی استان البرز نیز گفت: بسیاری از مشکلات را می توان با روحیه و تفکر بسیجی داشتن و همچنین با نگاه احسان ورزی برطرف کرد.

سید جلیل موسوی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب در ماه شعبان بر اجرای طرح مواسات در جامعه اسلامی برای کاهش مشکلات آسیب دیدگان ازشیوع بیماری کرونا تاکید فرمودند، افزود: عمل به فرمایش ایشان تا زمانی که این بیماری شایع است، باید تداوم داشته باشد تا بخشی از نیازهای خانواده های نیازمند تامین شود.

وی بیان داشت: عده زیادی به خاطر شیوع بیماری کرونا با تنگی معیشت مواجه شده اند که باید با همراهی همه مردم به آنان کمک کرد.

با توجه به برنامه شور عاطفه ها در آغاز سال تحصیلی ، کمک های مومنانه نیز به این سمت هدایت شده است تا با مشارکت نیکوکاران زمینه آموزش غیرمجازی برای دانش آموزانی که تجهیزات آموزشی هوشمند ندارند، بوجود آید.

چشم انتظاری 6 هزار دانش آموز معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: 6 هزار دانش آموز این استان برای درس خواندن در شبکه شاد فاقد تجهیزات آموزشی هوشمند از جمله تبلت دانش آموزی هستند.

فرشته فهمیده با اشاره به اینکه پویش شورعاطفه ها در فضای مجازی ویژه مدارس با شعار" هر مدرسه یک پایگاه همدلی" در استان البرزدرحال اجراست، افزود: این پویش به منظور تحقق دستورات دین مبین اسلام و ترویج فرهنگ انفاق و نوعدوستی و ضرورت مشارکت فعال در مواجهه با نیازهای فوری و عمومی جامعه و با هدف کمک به دانش آموزان نیازمند و تامین مایحتاج تحصیل آنان با مشارکت مرکز نیکوکاری فرهنگیان و کمیته امداد امام خمینی (ره) اجرایی شده است.

وی تصریح کرد: مشارکت دانش آموزان، اولیا ،فرهنگیان و خیرین در این اقدام خداپسندانه با اهدا کمک های نقدی و غیر نقدی در واقع پیام دین محوری، کمک به دیگران ، مهرورزی و زبان شکر گفتن از خداوند به خاطر همه نعمت هایی که به ما عطا کرده را درجامعه انتشارو ترویج می کنند.

فهمیده ادامه داد: در این پویش شماره حساب 0110769749001 با شناسه پرداخت 682825464 و شماره کارت مجازی 6037997929700459 به نام مرکز نیکوکاری فرهنگیان استان البرز برای اهدای کمک های نقدی در نظرگرفته شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش البرز، افزود: با توجه به وضعیت کرونایی، آموزش دانش آموزان دراین استان به صورت حضوری و غیرحضوری است .

شور عاطفه ها هشتم مهر همزمان با سراسر کشور در استان البرز با شعار" نیازشان واقعی است " برگزار می شود که در این برنامه فرهنگی همه دانش آموزانی که تجهیزات آموزشی هوشمند ندارند، چشم انتظار دست های مهربان مردم درحمایت از دانش آموزان نیازمند هستند.

استان البرز 500 هزار دانش آموز دارد که 26 هزار آن درطول سال نیاز به حمایت تحصیلی دارند.


کلید واژه ها: دانش آموزان بی بضاعت - کمک های مردمی - دانش آموزان - مختلف - مردم - برنامه - کمک به نیازمندان - همدلی - سراسری - فرهنگ - تامین - مناطق - مردمی - حمایت - ایرنا - بضاعت - البرز - نیازمندان - کمک رسانی - کشور - دانش - رسانه ها - اجتماعی - مشارکت - عملکرد - اسلامی - ایرانی - یکی از - سیاسی - عاطفه

آخرین اخبار سرویس:
سردرگمی وزارت آموزش و پرورش در تعیین اولویت های کاری/ رفع مشکلات آموزشی مهمتر است یا طرح کنترل چاقی دانش آموزان؟

کمیته دما در آذربایچان غربی بالاخره به زیرصفر رسید

12 هزار کلاس درس آذربایجان شرقی ایمن نیست

نتایج نهایی کنکور تا 10 آبان اعلام می شود

افزایش آلودگی هوای اصفهان تا نیمه دوم آبان

کسب جایزه بنیاد ملی موقوفه البرز از سوی دانش آموزان کردستانی

احتساب دوره سربازی به عنوان مشاغل سخت

احتساب دوره سربازی به عنوان مشاغل سخت

عکس تکان دهنده از زوج کرونایی در بیمارستان +عکس

کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند همکاری تمامی نهاد های فرهنگی است

معاون بهزیستی همدان: دعوت کودکان به چالش مومو کودک آزاری است

زنانی که برای نوشیدن آب سالم کولبری آب می کنند

قانون درباره استخدام حق التدریسی ها و نهضتی ها چه می گوید؟

ساخت حسینیه «سردار سلیمانی» در روستای سرپوشیده شهرستان باغملک

جمع آوری واحد های آلاینده دپوی پسماند در شهرستان ری

شروع اجرای «خیابان کامل» در مناطق شهرداری تهران

فراخوان مسابقه «استندآپ کمدی» ویژه دانش آموزان

کاهش آسیب های اجتماعی نیازمند همکاری تمام نهاد های فرهنگی است

مرگبارترین بزرگراه های پایتخت در حوزه ترافیک

سیر پیش رونده بیماری کرونا در خراسان رضوی

مرگبارترین بزرگراه های پایتخت در حوزه ترافیک

صفر تا 100 ماجرای کوه خواری کارخانه سیمان تهران

راه اندازی 3 سایت زباله سوز در مازندران

سوار کردن مسافران بدون ماسک ممنوع

تداوم آلودگی هوای اصفهان تا پایان هفته جاری/کاشت نهال و اجرای طرح های آبخیزداری ضرروری است

هوای آرام از جنس پاییز

کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

مرگبارترین بزرگراه های پایتخت

خودرو های تک سرنشین نگران جریمه ماسک نباشند

استاندار تهران: شهرداری مراکز نگهداری معتادان در زمستان را آماده کند

تمدید تعطیلی مدارس تربت حیدریه تا 15آبان

درخواست از شهروندان برای استفاده از تاکسی در ساعات پیک جابجایی در شهر/ 50 درصد ظرفیت تاکسی ها خالی است

مرگبارترین بزرگراه های پایتخت

کاهش دمای هوا در خراسان رضوی ادامه دارد

اعلام مرگبارترین بزرگراه های پایتخت / 48 درصد فوتی ها راکبان موتورسیکلت هستند

مهمترین راهکارهای پیشگیرانه والدین برای کاهش خطرات فضای مجازی چیست؟

پیش بینی وضع هوا در شهر های استان

کاهش 44 درصدی جمعیت دانش آموزان مدارس غیردولتی

توزیع 408هزار تُن نهاده دامی در خراسان رضوی

کمک های مالی و فرهنگی یک زوج نیکوکار از دیار خمین

کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه های حساس

اهدای 7000 بسته نوشت افزار توسط یک خیر به دانش آموزان کمیته امداد در اصفهان

با کمبود مربی بهداشت و پرورشی مواجهیم

فعالیت 4 مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین در خراسان جنوبی

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان چهارشنبه 7 آبان

تعطیلی آموزشگاه های رانندگی لرستان تا اطلاع ثانوی

جدول زمانی آموزش تلویزیونی دانش آموزان چهارشنبه 7 آبان

محرومیت برخی دانش آموزان گیلانی از شبکه شاد

مرگبارترین بزرگراه های تهران/ 30 درصد قربانیان تصادفات در 3 بزرگراه

تمدید تعطیلی مدارس در تربت حیدریه

آغاز شمارش معکوس برای شلیک تیر خلاص به رودخانه کرج

اعلام مرگبارترین بزرگراه های پایتخت/ 30 درصد قربانیان تصادفات برای 3 بزرگراه است

کاهش نسبی دما در نوار شرقی کشور طی امروز و فردا

توزیع 408 هزار تن نهاده دامی در خراسان رضوی

حافظان انفال الهی همیشه بیدارند

مرگبارترین بزرگراه های تهران کدامند

مراسم یادبود پدران و مادران فعالان قرآنی کشور برگزار می شود

80 کودک کار از سطح شهر جهرم جمع آوری شدند

برگزاری صبحگاه مشترک دانش آموزان بسیجی

مسابقه «استندآپ کمدی» ویژه دانش آموزان در البرز آغاز شد

قانون درباره استخدام حق التدریسی ها و نهضتی ها چه می گوید؟

هوای تهران برای چندمین روز متوالی ناسالم شد

مراسم یادبود پدران و مادران آسمانی برگزار می شود

40 هکتار زمین برای ساخت پردیس علم و فناوری استان قزوین اختصاص یافت

امضای تفاهم نامه ساخت مدرسه در اهواز

لزوم اتخاذ تدابیر ویژه در ایام وارونگی هوا

تهران غرق در دود

برگزاری مسابقه استندآپ کمدی ویژه دانش آموزان در کرج

تاکید بر خودداری از خروج از منزل هنگام وارونگی هوا

مجتمع فرهنگی هنری نایسر 700 متر فضای کتابخانه ای دارد

801 برنامه ویژه دانش آموزان و فرهنگیان گلستان

28 مدرسه ویژه دانش آموزان معلول جسمی حرکتی در کشور وجود دارد

کرونا، مراکز تعویض پلاک 6 شهرستان کرمانشاه را به تعطیلی کشاند

هشدار های شرکت گاز در خصوص استفاده از وسایل گرمایشی

6 واحد غیرمجاز تفکیک زباله در خاوران شهرری تعطیل شد

تجهیز 94 هنرستان کار و دانش در مناطق کم برخوردار سمنان

اعلام مرگبارترین بزرگراه های پایتخت/ 30 درصد قربانیان تصادفات برای 3 بزرگراه است

جمعیت هلال احمر خراسان شمالی «ماسک رایگان» به شهروندان می دهد

تعطیلی مدارس تربت حیدریه تمدید شد

گنجینه کلیمیان ایران در جوباره اصفهان/ تصاویر

80 کودک کار خیابانی از سطح شهر جهرم جمع آوری شدند

توزیع 700 بسته نوشت افزار بین دانش آموزان محروم سربیشه با همت کاروان نذر آب

نباید هیچ سوادآموزی در شرایط فعلی از آموزش باز بماند

سرانه فضای ورزشی دانش آموزان در استان البرز تنها 9 سانتیمتر مربع است

700 بسته نوشت افزار بین دانش آموزان نقاط محروم سربیشه توزیع می شود

شاهد تجمع در برخی ادارات شیروان هستیم/ مقابله با کرونا فرهنگ شود

کاهش زمان قانونی حضور دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به علت شیوع کرونا

فصل جدیدی از برنامه های قرآنی در زیست بوم جدید

انباشت آلاینده ها در شهر های صنعتی و پرجمعیت

هوای 8 شهرخوزستان در وضعیت ناسالم

روایتی متفاوت از خانواده هایی که یک پا معلم شده اند

آشنایی با بهترین ایده های کادو شب یلدا تا دیر نشده است!

آشنایی با بهترین ایده های کادو شب یلدا تا دیر نشده است!

تجهیز 94 هنرستان کار و دانش در مناطق کم برخوردار استان

رشد 75 درصدی اعتبارات خدمات توانبخشی

شکوفایی استعداد ها در دانش آموزان با برگزاری جشنواره ها

700 بسته نوشت افزاربین دانش آموزان نقاط محروم سربیشه توزیع می شود

آموزش یک ساله بیش از 52 هزار حق التدریسی در دانشگاه فرهنگیان

باد شدید و غبار بر هوای استان سمنان غالب می شود

کیفیت هوای تهران 7 آبان 99/ شاخص کیفیت هوا به 100 رسید

شور عاطفه ها نمادی از نیکی و همدلی

شور عاطفه ها نمادی از نیکی و همدلی