موضوعات داغ: - مهدي رسول پناه - باشگاه پرسپوليس - باشگاه استقلال - جمهوري آذربايجان - يحيي گل محمدي - سرپرست باشگاه پرسپوليس - شجاع خليل زاده - رييس جمهور آذربايجان - تيم فوتبال پرسپوليس - دانشگاه علوم پزشكي - استقلال اسكاتلند - آموزش مجازي دانشگاه ها - محمود شيعي - ابراهيم صادقي فر - ادولف هيتلر - شهرداري مشكين دشت - تاتر - سلمان دانشور - ورزشگاه استمفورد بريج - نظر آقا - دانشگاه كارآفرين - برهاني - هادي زاده

مطالب مرتبط:
اعتراض پرسپولیس به اقدام عجیب AFC/ چرا مهاجم قطری بخشیده شد؟
اعتراض پرسپولیس به اقدام عجیب AFC/ چرا مهاجم قطری بخشیده شد؟
درج نام مادر روی کارت های ملی منوط به اصلاح آیین نامه مصوب هیأت وزیران
فرار مالیاتی 190 هزار میلیارد تومانی معادن، چرا دولت ساکت است؟
آیین نامه اجرایی نگهداری، حمل، مصرف و ایمنی مواد خطرناک
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
سه شنبه، 1 مهر 1399 ساعت 08:252020-09-22سياسي

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟


با گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون کار، ماده 7 قانون کار، همواره زمینه ساز مجادلات فراوان بین کارگران، کارفرمایان و دولت بوده است.

پژوهشگران، - کارشناسان کار و فعالان کارگری معتقدند در سه دهه اخیر، یک بخش مهم از حقوق کارگران که در این ماده و دو تبصره الحاقی آن مندرج است، هنوز از کارفرمایان استیفا نشده و هیچیک از دولت ها نیز در این زمینه به مطالبه کارگران توجه نکرده اند.

به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا، با گذشت نه ماه از ابلاغ آیین نامه هیات وزیران درباره تبصره یک ماده هفت قانون کار، هنوز خبری از اجرای این آیین نامه و نظارت بر اجرای آن نیست.

این موضوع شائبه تبلیغاتی و نمایشی بودن این ابلاغ را ازسوی تشکل های کارگری و نمایندگان کارگران برانگیخته است.

از سوی دیگر، کارگران درخصوص تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز مطالبات بر زمین مانده، قانونی و صریحی دارند.

مطالبه کارگران در خصوص هر دو تبصره نشان می دهد که امروز با افزایش افسارگسیخته میزان موقتی سازی کارگران در اقتصاد کشور، موضوع القای قانونی و واقعی موقتی سازی کارگران به کانون مطالبات کارگران و تشکل های کارگری در کشور تبدیل شده است.

اما این پدیده که امروز به یک بحران کارگری در کشور بدل شده، از کجا آغاز شد تا به وضع امروز کشید؟ شش خط قانون بحث ­برانگیز با گذشت بیش از سه دهه از تصویب قانون کار در کشور، ماده 7 قانون کار، همواره زمینه ساز مجادلات فراوان بین نیروهای کار، کارفرمایان و دولت بوده است.

پژوهشگران، کارشناسان کار و فعالان کارگری معتقدند در سه دهه اخیر، یک بخش مهم از حقوق کارگران که در این ماده و دو تبصره الحاقی آن مندرج است، هنوز از کارفرمایان استیفا نشده است و تمام دولت ها در این زمینه به مطالبه کارگران توجه نکرده اند.

ماده 7 قانون کار چیست و چه می گوید؟ طبق ماده 7 قانون کار، قرارداد کار عبارت است از قرارداد کتبی یا شفاهی که به موجب آن کارگر در قبال دریافت حق السعی کاری را برای مدت موقت یا مدت غیر موقت برای کارفرما انجام می دهد.

اما این ماده، دو تبصره مهم نیز دارد که بیشتر دردسرها و مشکلات شغلی و معیشتی کارگران، از عدم اجرا درباره تبصره اولی و تفسیر نادرست درباره تبصره دومی نشات می گیرد.

اما این دو تبصره چه می گویند: تبصره یک: حداکثر مدت موقت برای کارهایی که طبیعت آنها جنبه غیرمستمر دارد، توسط وزارت کار و امور اجتماعی تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

تبصره دو: در کارهایی که طبع آنها جنبه مستمر دارد، در صورتی که مدتی در قرارداد ذکر نشود، قرارداد دائمی تلقی می شود.

طبق تبصره یک ماده هفت قانون کار که در سال 1369 به تصویب مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید، مقرر شده است که دولت آیین نامه ای را درباره تعیین وضعیت کارگران با قراردادهای موقت یعنی کارگرانی که در مشاغل غیرمستمر و پروژه ای کار می کنند، صادر کند.

تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز به ضرورت دائمی شدن قرارداد کارگران در مشاغلی که ماهیت مستمر دارند، اشاره می کند.

اما بر سر این شش خط قانون و نیز کم و کیف اجرای آن، سه دهه است که کارگران و کارشناسان کار کشور در حال تلاش، مباحثه، مطالبه و اعتراض هستند.

با این حال، هنوز خبری از اجرای تبصره یک و اصلاح تفسیر تبصره دو نیست.

فوریت اجرایی: آیین نامه تبصره یک پس از تصویب قانون کار در جریان مجادلات طولانی در دهه شصت، از همان ابتدا مسئله تبصره یک این ماده یعنی تاخیر مکرر دولت ها در ابلاغ آیین نامه اجرایی آن منشا مناقشات فراوان شد به طوری که 29 سال طول کشید تا آیین نامه ای که قرار بود چندماه پس از تصویب قانون کار و درسال 1369 ابلاغ شود، نهایتا دست کم روی کاغذ در بهمن ماه سال 1398 ابلاغ شود.

یعنی کارگران نزدیک به سه دهه برای ابلاغ یک آیین نامه قانونی، تلاش، مطالبه و صبر کردند.

حسین حبیبی (عضو هیات مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار) در خصوص دلیل این تاخیر تقریبا سی ساله در ابلاغ یک آیین نامه ساده ولی مهم از سوی هیات وزیران به ایلنا می گوید: دلیل اصلی این تاخیر و پشت گوش اندازی دولت ها در تصویب و ابلاغ این آیین نامه در سه دهه اخیر، آن است که اگر این آیین نامه صادر می شد، آن وقت ابهام و گنگی در خصوص تمایز بین مشاغل مستمر و غیرمستمر تا حد زیادی از بین می رفت یعنی مشخص می شد که بالاخره چه شغلی مستمر است و چه شغلی غیرمستمر.

در نتیجه تکلیف کارگران و رابطه حقوقی آنها با کارفرمایان تا حد زیادی مشخص تر می شد.

کارفرمایان چون همیشه به دنبال استثمار کارگران بوده اند، در برابر ابلاغ این آیین نامه مقاومت می کنند و دولت ها نیز با آنها همراه هستند با این حال از اوایل دوره دوم روی کار آمدن دولت دوازدهم و با فشارهای روزافزون کارگران و افکار عموم، بحث تصویب آیین نامه مربوط به تبصره یک ماده هفت قانون کار در افواه و افکار عمومی می چرخید.

آنطور که گزارش ها نشان می دهد، در دوره وزیر کار سابق توافقی ضمنی بین نمایندگان رسمی کارگری و وزیر کار، در خصوص شروع ابلاغ این آیین نامه صورت می گیرد.

حبیبی در خصوص این توافق یا معامله با علی ربیعی می گوید: آقای ربیعی به ما قول داد که کمیته ای برای تصویب، ابلاغ و اجرای تبصره یک ماده هفت قانون کار، تشکیل شود.

بعد از روی کار آمدن دولت، این کمیته تشکیل شد که در آن، خود من و آقای علی خدایی به عنوان نماینده کارگران، آقای آهنی ها به عنوان نماینده کارفرمایان و نیز مسئولان وزارت کار حضور داشتند.

نهایتا این آیین نامه تهیه و به دولت ارائه شد.

سقف حداکثری که ما برای قرارداد موقت در مشاغل با ماهیت غیرمستمر در آن آیین نامه تعیین کرده بودیم، سه سال بود اما وقتی به دولت و هیات وزیران رفت، دولت آن را به چهار سال تغییر داد.

نهایتا ما نیز چون می خواستیم کار پیش برود، مخالفتی نکردیم اما نهایتا در دوره وزیر کار بعدی، یعنی آقای شریعتمداری، تقریبا همان آیین نامه ابلاغ شد.

هرچند هنوز انگار با اجرای آن فاصله داریم.

اما آیین نامه تصویب شده در خصوص تبصره یک چه می گوید؟ طبق این آیین نامه، از این پس در همه مشاغلی که ماهیت غیرمستمر دارند، اگر مدت زمان کار کارگر در آن واحد به چهارسال برسد، پس از آن، کارگر دائمی محسوب خواهد شد و باید مطابق با شرایط یک نیروی کار دائمی، با او برخورد کرد و از مزایای نیروی کار دائمی مندرج در قانون کار ازجمله بیمه بیکاری و غیره بهره مند خواهد شد.

آن طور که از نص این آیین نامه، اظهارات کارشناسان کار و نمایندگان مختلف کارگری برمی آید، از این پس کارگران شاغل در کارهایی از قبیل راهسازی، سدسازی و ساخت کارخانه پس از چهار سال کار، باید کارگر دائمی تلقی شوند.

اما حتی ابلاغ آیین نامه مربوط به تبصره یک ماده هفت قانون کار در زمستان 1398 هم نتوانست تاثیری روی اجرا و نظارت بر اجرای آن بگذارد، زیرا به نظر نمی رسد دولت و نهادهای نظارتی روابط کار، چندان تمایل و عزمی برای اجرای این آیین نامه داشته باشند.

فوریت قضایی: اصلاح تفسیر تبصره دو با این حال مشکلات کارگران فقط به تبصره یک ماده هفت قانون کار و تاخیر در ابلاغ آیین نامه هیات وزیران و عدم اجرا و نظارت بر آن محدود نمی شود.

کارگران درباره تبصره دو ماده هفت قانون کار نیز مطالبات و بحث های فراوانی دارند.

ریشه تاریخی مشکلات کارگران در خصوص تبصره دو نیز به دهه هفتاد شمسی برمی گردد.

ماجرا از آنجا شروع شد که در سال 1372 بخشنامه ای به شماره 35723 توسط وزارت کار صادر و به ادارات کار سراسر کشور ابلاغ شد.

در این بخشنامه آمده است که در صورت تمدید مدت قراردادهای کار مدت معین برای مدت معین دیگر، قرارداد کار نامحدود یا مستمر نخواهد بود.

در واقع، معنای این بخشنامه جنجالی سال 1372 آن بود که تمدید یک قرارداد موقت در مشاغل مستمر، به معنای دائمی شدن آن قرارداد نیست.

در همان سال، ابلاغ این بخشنامه، منجر به اعتراضات گسترده کارگران و کارشناسان و پژوهشگران روابط کار شد؛ اما در کمال شگفتی، در نهایت دیوان عدالت اداری در سال 1375، دادنامه 179 را صادر کرد؛ این دادنامه مستفاد از مفهوم مخالف تبصره 2 ماده 7 قانون کار، تصریح می کند که در صورت ذکر مدت در قرارداد، قرارداد موقت تلقی می شود و غیردائم خواهد بود.

از زمان ابلاغ این دادنامه تاکنون که نزدیک به 25 سال می گذرد، کارگران و نمایندگان کارگری همواره به نحوه تفسیر این رای توسط دیوان عدالت اداری معترض بوده اند.

آنها معتقدند این رای به وضوح کل قانون کار را از حیز انتفاع خارج کرده و اجازه موقتی سازی همه کارگران را صادر ساخته است.

در واقع به دلیل همین دادنامه 179، آرایش و شکل روابط کار در کشور طی کمتر از سه دهه کاملا عوض شد؛ به طوری که در اوایل دهه هفتاد، میزان قراردادهای موقت در کل کشور کمتر از 15 درصد بود و میزان قراردادهای دائمی تقریبا 85 درصد بود اما در عرض کمتر از سه دهه با همین دادنامه به ظاهر ساده، روابط کار در کشور زیر و رو شد؛ به طوری که طبق آمارهای رسمی هم اکنون 95 درصد قراردهای کار موقت است و چیزی کمتر از 5 درصد قراردادهای کار با گارگران، به طور دائمی بسته می شود.

به عبارت دیگر، این دادنامه 179، انقلابی در روابط کار به سود کارفرمایان و به زیان کارگران ایجاد کرد.

اعتراضات کارگران و کارشناسان کار طی این 25 سال به ابلاغ و اجرای این دادنامه همواره تداوم داشته است تا سرانجام در اسفندماه سال 1398 نامه ای از سوی کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان تهران به ریاست جدید قوه قضاییه نوشته شد.

طبق این نامه، کارگران از ریاست قوه قضاییه خواستار اعمال ماده 91 قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری مصوب سال 1392 در خصوص دادنامه شماره 179 سال 1375 این دیوان شدند.

رییس قوه قضاییه نیز در همکاری با این نامه کارگران، موضوع را به دیوان عدالت اداری برای رسیدگی ارجاع داده اند.

با ای حال هنوز دیوان عدالت اداری به این موضوع مورد مطالبه کارگران، رسیدگی نکرده است.

(تصویر این نامه در ذیل موجود است) اکنون اگر دیوان عدالت اداری در این خصوص به استیفای حقوق کارگران طبق قانون کار رای دهد، می توان گفت پس از 25 سال، کارگران به بخش کوچک اما مهمی از حقوق قانونی خود دست خواهند یافت.

به نظر می رسد مطالبه کارگران در خصوص بازنگری دیوان عدالت اداری درخصوص دادنامه 179 بر حق و قانونی است؛ زیرا اگر قرائت مفهوم مخالف درست باشد، آنگاه تبصره دو با تبصره یک در تناقض قرار خواهد گرفت.

در یک کلام، هرگونه تفاوت بین مشاغل مستمر و غیرمستمر از بین خواهد رفت و در واقع تمامی مشاغل در زمره مشاغل موقتی قرار خواهند گرفت؛ مسئله ای که بیش از دو دهه، منشا بسیاری از مشکلات و مضایق شغلی و معیشتی کارگران بوده است.

سه دهه نقض حق قانونی کارگران امروز تقریبا تمامی تشکل های کارگری رسمی و غیررسمی، نمایندگان کارگری، کارشناسان روابط کار ، پژوهشگران اجتماعی و کلیت افکار عمومی، بر این دو مطالبه قدیمی، قانونی و همیشگی کارگران متفق القول هستند که اولا درخصوص تبصره یک ماده هفت قانون کار یعنی اجرا و نظارت بر آِیین نامه مشاغل غیرمستمر، باید اراده لازم در دولت و ادارات کار به وجود آید.

ثانیا درخصوص تبصره دو ماده هفت قانون کار، لازم است قوه قضاییه و دیوان عالی کشور بر مطالبه کارگران درخصوص ابطال یا اصلاح دادنامه 179 توجه کند و در رسیدگی به نامه کارگران تسریع ایجاد کند.

این در حالی است که امروز حتی در خصوص آیین نامه دولت در خصوص تبصره یک ماده هفت قانون کار، به رغم ابلاغ این آیین نامه، به لحاظ اجرایی و نظارتی تحول خاصی صورت نگرفته است.

فتح الله بیات (رییس اتحادیه کارگران پیمانی و قراردادی کشور) در این خصوص به ایلنا می گوید: به رغم اعلام وزارت کار، هنوز آیین نامه دائمی شدن کارگران موقت اجرایی نشده است و دوستان ما در هیات های تشخیص و حل اختلاف ابلاغی در این خصوص دریافت نکرده اند.

سوال ما به عنوان نماینده کارگران این است که اگر آیین نامه ای تصویب و ابلاغ شده است، چرا اجرا نمی شود و بر آن نظارت صورت نمی گیرد؟ این درحالی است که حاتم شاکرمی (معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) گفته است: پیش بینی می کنیم بیش از 2 میلیون کارگر غیرمستمر در کشور مشغول باشند که تمامی آنها مشمول این مصوبه جدید هیأت دولت خواهند شد.

اگر این مصوبه به درستی اجرا نشود، تمام هیأت های حل اختلاف کارگری موظف به رسیدگی به شکایات کارگران هستند.

در واقع با این شواهد، به نظر می رسد هنوز تفاوت بین حرف تا عمل مسئولین زیاد است.

به عبارت دیگر، در خصوص اجرای تبصره یک و اصلاح تفسیر تبصره دو، چشم بستن به حرکت از سوی دولت یا دستگاه قضا، بدون پیگیری و مطالبه گری کارگران، کاری از پیش نخواهد برد.

در این خصوص حسین حبیبی نیز می گوید: اگر دولت تصمیم به ابلاغ آیین نامه تبصره یک ماده هفت قانون کار گرفته است، باید آن را رسما در رادیو و تلویزیون و رسانه ها اعلام کند.

مهمتر از این، به هیات های تشخیص و حل اختلاف نیز این مصوبه را ابلاغ کند تا آن را اجرا کنند و خود نیز از طریق ادارات کار بر آن نظارت کند.

به هر حال به نظر می رسد کارگران در مقابل دولت و کارفرمایان تنها مانده اند و تا اطلاع ثانوی، فقط اتحاد کارگران برای تحقق این دو طلب قانونی، شاید بتواند این نهادها را به سمت پذیرش حق قانونی کارگران هدایت کند.

گزارش: سینا چگینی
کلید واژه ها: کارگران - قانون کار - آیین نامه - قانون - کارفرمایان - ماده - اجرا - آیین - نامه - کارگری - زمین - دولت - حقوق کارگران - تصویب قانون - هیات وزیران - ابلاغ - کارشناسان - نمایندگان - تبلیغاتی - خبرنگار - مطالبات - اعتراض - مطالبه - قانونی - فعالان - نمایشی - تصویب - گزارش - نظارت - موضوع

آخرین اخبار سرویس:
کمک مؤمنانه| از میزهای خدمت تا پویش های مردمی

وحشت آمریکایی ها از واکنش ایران به ترور شهید حاج قاسم سلیمانی + فیلم

ذکر تعجیل فرج رمز نجات بشر است

حقایق کمتر شنیده شده درباره تک چشمی که در آخرالزمان ظهور می کند؛ دجال چه فتنه ای می کند و چگونه کشته می شود؟

اعلام زمان برگزاری انتخابات هیئت کشتی هرمزگان/ 2 استان در انتظار استعلام صلاحیت ها

وقتی سلبریتی و لاکچری جای مثل ها را می گیرند

بیانیه اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی درمحکومیت تحریم های غیرقانونی آمریکا

مدافعان حرم از محمد (ص) تا ظهور مهدی (عج)

قانون و اخلاق؛ خط قرمز انجام وظایف نمایندگی

تصویری از حضور رهبر انقلاب در یک جمع صمیمی و متفاوت

قانون و اخلاق؛ خط قرمز انجام وظایف نمایندگی

آبگوشت قمنبید، خورش دیرین اهل قم

چرایی رویگردانی برخی جمهوری خواهان سرشناس از ترامپ

دانلود مداحی شهادت امام حسن عسکری علیه السلام/ مهدی اکبری

پایگاه بسیج و بسیجیان ظرفیت بسیار خوبی برای کنترل ویروس کرونا است

حاج قاسم دو ساعت قبل از شهادت پیگیر چه موضوعی بود؟ + فیلم

ترتیل صفحه 522 قرآن کریم +فیلم و متن آیات

نوام چامسکی: ترور سردار سلیمانی همانند آن است که ایران پمپئو را ترور کند

اوقات شرعی به افق یاسوج

سفیر ایران در کرواسی: تحریم های ظالمانه آمریکا غیر انسانی است

«دولت تکنوسیاسی» به تسریع بهبود اوضاع لبنان کمک می کند

نگرانی مدیریت شهری تهران از فرصت های طلایی رقیب/ شورای شهری ها به انتظار ثمره کدام عملکردشان هستند؟

دلیل نگاه کردن بایدن به پایین در مناظره

روش درست کردن الکل 70 درصد برای ضـد عفونی کردن دست ها +تصویر

اوقات شرعی سوم آبان در سمنان

مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه شهادت حجت الاسلام صفراُف را تسلیت گفت

نماینده UNDP در تهران با انتشار این عکس تاثیر ماسک زدن را یادآوری کرد

آبگوشت قمنبیت، خورش دیرین اهل قم

آیا تسلیت حجاریان به شجریان «سیاسی» بود؟

علی دهقان سفر رییس کمیته امداد به گلستان

فرمانده نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی غرب: هیچ خطری کشور را تهدید نمی کند

خبر خوب| هزینه اولین سالگرد رحلت پدر شهید زنگویی به امور خیریه اختصاص یافت

تجلیل از خانواده شهدای عرصه نظم و امنیت گلستان+ فیلم

واکسن کرونا عرصه ای جدید برای رقابت بین المللی

برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد

پیگیری مسائل دانشجویان ایرانی در بلاروس

نماینده برنامه عمران سازمان متحد در تهران با این عکس دعوت به ماسک زدن کرد

حضور مقام بلند پایه سپاه در محل اصابت راکت ها و موشک های جنگ قره باغ در ایران+عکس

سفر عادی سازان روابط به مسجد الاقصی با هجوم شهرک نشینیان فرقی ندارد

فیلم | بدون تعارف با حامی 67 هزار کودک یتیم

واکنش های بسیار تند به تعیین تکلیف حجاریان برای شجریان

پیکر مفتی دمشق در مسجد جامع اموی تشییع شد

پیگیری مسائل دانشجویان ایرانی در بلاروس

فرمانده نیروی زمینی سپاه از شهرستان خداآفرین بازدید کرد

«بایدن» برنده آخرین مناظره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد

انتخاب اعضای اصلی جبهه پایداری با حضور نماینده وزارت کشور

کردستان| ماجرای تعطیلی عروسی مخفیانه و بازداشت داماد در سقز

اسراری درباره سیاهچاله ها

ترامپ از برگزاری جشن هالووین استقبال کرد

مرکز مدیریت حوزه های علمیه تعطیل شد

مانور جهادی تعمیرات شبکه برق سیستان و بلوچستان برگزار شد

مشکلات اقتصادی در صدر دغدغه های ذهنی مردم است

بازنشر/ صوت بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از اساتید، فضلا و طلاب نخبه حوزه علمیه قم 2 آبان 89

تعطیلی مراسم عروسی در سقز،به دلیل نقض محدودیت های کرونایی/ داماد بازداشت شد

هتک حرمت به قرآن کریم در برابر ساختمان پارلمان سوئد

اقامه نماز جمعه در برخی از شهرهای استان

نتیجه انتخابات امریکا تاثیری در منافع ما ندارد

اقامه نماز در برخی از شهرهای استان

برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد

پائولو مالدینی تولد 80 سالگی پله را تبریک گفت + عکس

برگزاری آزمون استخدامی تامین اجتماعی در کهگیلویه و بویراحمد

هتک حرمت به قرآن کریم در برابر ساختمان پارلمان سوئد

برای مدیرعاملی سه گزینه در نظر گرفته شده است / برگزاری جلسه هیات مدیره قطعی نیست

نگرانی از اسلام هراسی در ملبورن در پی مثبت شدن تست کرونای دانش آموز مسلمان

بیگانگی از والدین چیست؟

پلوسی: کرونا در رویا و خیال واهی ترامپ مهار شده است

امام جمعه خرمشهر: تحریم تسلیحاتی لغو شد

پلوسی: به خیال واهی ترامپ ، کرونا در آمریکا مهار شد

دانلود مداحی شهادت امام حسن عسکری علیه السلام/ حسین سیب سرخی

پلوسی: ترامپ خیال کرده که کرونا را مهار کرده است

دو پیشگوی بزرگ انتخابات آمریکا درباره نتیجه انتخابات امسال چه می گویند؟

مجلس عزاداری شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) در دفتر آیت الله شبیری زنجانی برگزار می شود

فیلم | مطالبه گری امام جمعه جوان و جهادی

اصلاح ساختار بودجه، از پیشنهادات 62 گانه بذرپاش تا وعده نوبخت

اعضای جدید شورای مرکزی حزب پایداری انتخاب شدند

هفته هفتم کورس سوارکاری آق قلا برگزار شد

حضور فرمانده نیروی زمینی سپاه در مناطق مرزی خداآفرین

چند نکته مهم برای مقابله با اگزمای پوستی ناشی از مصرف مواد ضد عفونی کننده

آیا همچنان ترامپ آرای رهبران دینی را به نفع خود دارد؟

پاکبان با وجدان و امانتدار

مستند ویژه جماران از محل زندگی و کار مرحوم آیت الله العظمی صانعی

کردستان| ماجرای تعطیلی عروسی مخفیانه و بازداشت داماد در سقز

روایت متفاوت رسانه های معاند از ماجرای دختر آبادانی

دستور دادستان کل کشور برای پیگیری فوری ضرب وشتم زن جوان در آبادان

عکس/ خوابیدن عروس در مراسم ازدواج!

بسته های لوازم التحریر به دست دانش آموزان شهر های لالی و هفتکل رسیدند

کفر «حجود» چه نوع کفری است؟ + صوت

رییس شورای روابط خارجی آمریکا: دیپلماسی ترامپ در گرفتن عکس خلاصه می شود

انتخابات شورای مرکزی حزب پایداری برگزار شد

80 تخت ICU به بخش درمانی تربت حیدریه تعلق می گیرد

روش دانشجویی نخست وزیر استرالیا برای تنظیم لپ تاپ +تصویر

برعهدی که بسته ام پایبندم/ از هیچ رسانه ای شکایت نخواهم کرد

چه کسانی به عضویت شورای مرکزی جبهه پایداری در آمدند؟

پیام تقدیر آیت الله اعرافی از نماینده ولی فقیه و مدیر حوزه علمیه استان فارس

80 تخت ICU به بخش درمانی تربت حیدریه تعلق می گیرد

پیروزی «آرسه» در انتخابات بولیوی رسما تایید شد

| اختصاصی| روش درست کردن الکل 70 درصد

عده ای که فکر می کنند انتخابات آمریکا برای ما نفع و یا ضرری دارد سخت در اشتباه اند/ مجلس وظیفه سؤال کردن را فراموش نکند

لغو دسته عزاداری آیت الله وحید خراسانی در روز شهادت امام حسن عسکری(ع)

در جنگ قره باغ، صحبت از راه حل سیاسی واقع گرایانه نیست

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟

سه دهه اعتراض بر سر شش خط/ چرا آیین نامه دولت پس از نه ماه هنوز اجرا نمی شود؟