مطالب مرتبط:
ماجرای هفت تپه در گیلان تکرار می شود؟
ماجرای هفت تپه تکرار می شود؟
ماجرای هفت تپه تکرار می شود؟
ماجرای 20 ساله جاده ای شلوغ و پرخطر در گیلان
ثبت تاریخ شفاهی گیلان بر مبنای ادبیات پایداری شکل گرفته است
-107 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 شهریور 1399 ساعت 11:002020-09-21اقتصادي

ماجرای هفت تپه در گیلان تکرار می شود؟


«در چند سال گذشته شاهد بودیم که مدیران وقت به دنبال آن بودند که اول زیرساخت ها را خارج کنند.

حال اگر بخش خصوصی وارد شود به 25 هکتار این کارخانه چشم خواهد دوخت و از آنجا که سابقه واگذاری های قبلی دچار مشکل بوده، - در چند سال گذشته شاهد بودیم که مدیران وقت به دنبال آن بودند که اول زیرساخت ها را خارج کنند.

حال اگر بخش خصوصی وارد شود به 25 هکتار این کارخانه چشم خواهد دوخت و از آنجا که سابقه واگذاری های قبلی دچار مشکل بوده، انتظار نداریم این واگذاری انجام شود و پس از آن دنده عقب برگردند و بگویند این واگذاری اشتباه بود و دوباره باید به دولت بازگردد .

به گزارش سایت قطره و به نقل ازروز نو :شرکت نساجی ایران پوپلین رشت که در زمان کرونا، به دلیل اجبار برای حضور کارگران بر سر کار در روزهای قرنطینه، خبرساز شده بود، حالا خبر می رسد که بنا به مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، در لیست واگذاری شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی وابسته به بانک ملی قرار گرفته است.

واگذاری ای که آخرین فرصت را برای آن تا پایان مهر در نظر گرفته اند و همین امر نگرانی هایی را برای کارگران مجموعه ایجاد کرده است.

کارشناسان و بسیاری که این شرکت نساجی را به خوبی می شناسند، معتقدند که اگر خریداری به سراغ این شرکت با بدهی های کلان بیاید، چشم به اموال و اراضی 25هکتاری آن خواهد داشت و براساس این نیز هشدار می دهند که احتمالا مانند سایر واگذاری های انجام شده در کشور و به ویژه با سابقه ای که در استان گیلان برای شرکت پارس الکتریک و شرکت نساجی پوشش، فرش گیلان و ابریشم، رخ داد، تولید و ر فع مسائل کارگری، ملاک عمل واگذاری نخواهد بود.

ماجرای هفت تپه تکرار می شود؟ در همین راستا، رییس و هیئت مدیره انجمن صنفی کارگری کارگران شرکت ایران پوپلین به نیابت از کارگران این کارخانه در مخالفت با واگذاری این واحد نساجی به بخش خصوصی نامه سرگشاده ای خطاب به آیت الله رییسی نوشتند.

حال این سؤال وجود دارد که آیا باید در انتظار تکرار ماجراهای هپکو و هفت تپه این بار در شمال ایران باشیم؟ با واگذاری مخالفیم پرویز زعیمی، رییس انجمن صنفی کارگران شرکت ایران پوپلین، وضعیت این شرکت را چنین شرح می دهد: براساس مصوبه ای که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استانداری در تاریخ 18/4/1399 مصوب شد، کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گیلان با موافقت شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی بانک ملی ایران، تصمیم به واگذاری به بخش خصوصی یا اجاره به شرط تملیک شرکت ایران پوپلین گرفت .

در این مصوبه آمده است: برای حفظ اشتغال و تداوم تولید استمهال لازم، درباره بدهی های (آب، برق، گاز) شرکت یادشده حداکثر تا پایان شهریور 1399 ازسوی دستگاه های مربوطه انجام شود: کمیته ای متشکل از اعضای تخصصی و خبره، دستگاه های نظارتی (دادگستری، دادستانی، بازرسی) به همراه استانداری گیلان تشکیل شد تا درباره واگذاری شرکت به ملک جدید حداکثر تا پایان مهر تصمیم گیری و اجرا شود.

ضمنا شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی حداکثر تا پایان تابستان سال جاری به قید فوریت اقدامات لازم به منظور شناسایی بخش خصوصی توانمند و فرایند واگذاری را اجرایی کند.

همچنین شرکت سرمایه گذاری مزبور برنامه مدون عملیاتی تولید شرکت را حداکثر تا 10 روز آتی به دبیرخانه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید آستان ارائه کنند .

زعیمی در این باره می افزاید: پس از این مصوبه، گروه های مختلفی برای بازدید به کارخانه آمدند؛ اما هنوز مشخص نیست که با کدام سرمایه گذاری بخش خصوصی در مذاکره به توافق رسیده اند.

آنچه ما به عنوان نمایندگان کارگری آن را مطرح می کنیم، سابقه نامبارک خصوصی سازی بنگاه های مختلف اقتصادی است که در نهایت محتوم به آسیب جدی به آن بنگاه اقتصادی شده است.

این شرکت به عنوان یکی از شرکت های نمونه در زمینه نساجی کشور به شمار می رود که با ظرفیت 60 تا 70 درصدی مشغول به فعالیت است .

او ادامه می دهد: سهام داران این شرکت شامل بانک ملی، بانک ملت، تجارت و در صد کمی سهام داران جزء اگر اندکی سرمایه به این شرکت تزریق کنند؛ اما نکته آن است که چون نظارتی روی این شرکت وجود ندارد و حتی حراست و بازرسی برای آن درنظر نگرفته اند، خروجی مناسبی نیز در این زمینه ارائه نمی شود.

از آنجا که بانک ها ملزم به خروج از بنگاه داری شده اند، توصیه می شود نهادهای مردمی و غیرانتفاعی مانند بنیاد برکت، ستاد اجرایی فرمان امام (ره)، بنیاد مستضعفان و.

به این شرکت سرمایه تزریق کنند تا از بن بست خارج شود .

این فعال کارگری در ادامه با اشاره به اینکه بخش خصوصی در گیلان سابقه خوبی به یادگار نگذاشته، می گوید: شرکت نساجی بزرگ پوشش ایران که یکی از شرکت های نساجی مشهور و مهم کشور محسوب می شد، به بخش خصوصی واگذار شد و به خرابه تبدیل شد.

پارس الکتریک و فرش گیلان نیز به همین ترتیب پس از واگذاری همه ورشکسته شدند.

حال اگر این شرکت نیز واگذار شود، چه کسی تضمین می دهد که این شرکت نیز به این سرنوشت دچار نشود؟ .

چشم طمع خریداران به اراضی 25هکتاری ایران پوپلین او با اشاره به نبود نظارت در این شرکت، ادامه می دهد: در چند سال گذشته شاهد بودیم که مدیران وقت به دنبال آن بودند که اول زیرساخت ها را خارج کنند.

حال اگر بخش خصوصی وارد شود به 25 هکتار این کارخانه چشم خواهد دوخت و از آنجا که سابقه واگذاری های قبلی دچار مشکل بوده، انتظار نداریم این واگذاری انجام شود و پس از آن دنده عقب برگردند و بگویند این واگذاری اشتباه بود و دوباره باید به دولت بازگردد .

رییس انجمن صنفی کارگران شرکت ایران پوپلین با بیان اینکه دولت نتوانسته در این مدت از بار هزینه ای 270 کارگر شاغل در این مجموعه برآید، هشدار می دهد که بخش خصوصی چگونه از پس مشکلات برخواهد آمد؟ زعیمی با اشاره به دوران جنگ تحمیلی ادامه می دهد: این شرکت در زمان جنگ، در جایگاه بالایی قرار داشت و حتی یک روز حقوق معوقه نداشت؛ اما امروز شاهدیم که این شرکت با دو ماه حقوق معوقه روبه روست.

چطور در زمان جنگ با آن همه مشکل و کمبود، این شرکت در اوج بود؛ اما امروز از پسِ حقوق های ناچیز کارگری هم برنمی آید؟ این امر فقط به سوءمدیریت مدیران این شرکت بازمی گردد .

رییس انجمن صنفی کارگران شرکت ایران پوپلین با اشاره به اینکه بیش از یک سال طیف مدیریتی مجموعه به انتخاب بانک ملی تغییر کرده، می گوید: مدیران جدید بانک به علت تخصصی که دارند، کارخانه را به خوبی اداره می کنند؛ اما مشکل آن است که نقدینگی کافی در این بخش وجود ندارد .

او درباره بدهی های این مجموعه می گوید: در حال حاضر این شرکت با 276 نیروی انسانی فعال کارگری که همه مراحل تولید منسوجات ازجمله ریسندگی، بافندگی و مراحل چاپ، رنگرزی و تکمیل انواع پارچه های پنبه ای و پلی استر را انجام می دهد و حالا بیش از هفت میلیارد بدهی مالیاتی برای آن به ثبت رسیده است.

بیش از دو میلیارد به شرکت برق، بیش از دو میلیارد به شرکت گاز و.

بدهی وجود دارد.

همه این موارد به سوءمدیریت مدیران قبلی برمی گردد.

بانک ملی در دوره های قبل، وام های کلان بانکی در قالب نوسازی در اختیار این مجموعه قرار داده؛ اما چون نظارتی روی آن وجود نداشته است، این وام صرف امورات شخصی مدیران سابق شد و برای هزینه های جاری این شرکت نیز حتی خرج نشد.

بانک نیز در قبال بدهی های خود ترجیح می دهد که بخشی از اراضی این شرکت را به نام خود کند، همان طور که درپی سوءمدیریت در سال های اخیر، بیش از 70 درصد مالکیت این بانک به بانک ملی تعلق گرفت .

زعیمی با اشاره به اینکه این شرکت در دهه 80 از بورس خارج شد، تصریح می کند: پس از آن ایران پوپلین به شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی بانک ملی ایران واگذار شد و از آن روز به این سو به صورت مداوم حقوق معوقه برای این مجموعه به ثبت رسید و مدیران وقت، این شرکت را با انبوهی از بدهی به مدیران بعدی سپردند .

او با اشاره به اعتراضات کارگری در این باره، توضیح می دهد: عجیب آنکه وقتی این روند با اعتراض کارگران همراه شد، در سال 96، بنده به عنوان رییس انجمن صنفی کارگران شرکت ایران پوپلین به همراه برخی دیگر از همکاران از سوی شورای تأمین شهرستان رشت، فقط به واسطه مطالبه گری درباره حقوق های معوقه اخراج شدیم و اکنون نیز با درخواست های کارگران دوباره به کار بازگشتیم.

درحالی که اقدامات ما کاملا مطابق قانون و اعتراضمان نیز صنفی بود .

رییس انجمن صنفی کارگران شرکت ایران پوپلین با ابراز نگرانی از واگذاری این مجموعه می گوید: این شرکت زمانی در آلمان و تهران دفتر داشت و همه را فروختند.

فروشگاه این مجموعه اکنون در رهن بانک ملی است.

در دو سال 96 و 97، 48 دستگاه بافندگی ایران پوپلین را به یک تبعه پاکستانی فروختند و در اعتراضات کارگری، توانستیم با حکم قضایی جلوی فروش 24 دستگاه آن را بگیریم؛ اما 24 دستگاه دیگر فروخته شد.

چطور این دستگاه ها که به ادعای برخی مدیران فرسوده و مستهلک هستند و هزینه های بالای برق را به بار می آورد، می توانند در پاکستان کار کنند؛ درحالی که هزینه های انرژی در این کشور بسیار بالاتر از ایران است؟ .

به گفته او انجمن صنفی کارگری کارگران شرکت ایران پوپلین به نیابت از کارگران این کارخانه در مخالفت با واگذاری این واحد نساجی به بخش خصوصی نامه سرگشاده ای خطاب به آیت الله رییسی نوشتند تا شاید بتوانند جلوی این روند را هرچه زودتر بگیرند یا آنکه اگر سرمایه گذاری اقدام به خرید این مجموعه می کند، تضمین های لازم از او گرفته شود تا خریدار به طمع 25 هکتار زمین سرسبز ایران پوپلین یا 48 واحد مسکونی این مجموعه که با پیشرفت فیزیکی 60درصدی از دهه 70 تاکنون، متوقف شده، اقدام به خرید آن نکرده باشد .

در این زمینه تلاش کردیم تا با بانک ملی، به عنوان مالک 70درصدی این شرکت، صحبت کنیم؛ اما متأسفانه با وجود پیگیری، این گفت وگو میسر نشد.

دولت روی منابع حاصل از واگذاری ها در کنار نفت، حساب باز کرد محمدتقی فیاضی، کارشناس اقتصادی، نیز با نگاهی به پیشینه واگذاری ها در سال های قبل می گوید: این خصوصی سازی که در کشور اتفاق افتاد، خصوصی سازی به معنای واقعی نبود؛ بلکه افرادی که خود را به واسطه روابطی که در گذشته داشتند، ذی نفع می دانستند یا براساس مطالباتی که برخی سازمان ها و ارگان ها از دولت داشتند، مالکان جدید شرکت ها و مجموعه هایی شدند که پیش تر در ید اختیار دولت بود .

فیاضی با بیان اینکه دولت با فشار کسری بودجه و بدهی روبه رو بود و بر اساس این درآمد حاصل از واگذاری شرکت ها و کارخانه ها را در بودجه در کنار منابع حاصل از فروش نفت در نظر گرفت، ادامه می دهد: به همین دلایل، تصمیمی که در ابتدا برای خصوصی سازی گرفته شد، تصمیمی با هدف تسویه بدهی های دولت بود؛ زیرا عمده طلبکاران از دولت، بخش های عمومی غیردولتی بودند.

از آنجا که از ابتدا نیت تقویت بخش خصوصی وجود نداشت، مسیر به انحراف رفت و بخشی از منابع عمومی و اموال دولتی، تحت عنوان بدهی دولت به بخش غیردولتی و نهادهای عمومی منتقل شد و منجر به ایجاد بخش خصولتی در اقتصاد ایران شد که به دلیل فقدان قانون نظارتی بر آنها، منجر به خروج نهادهای واگذار شده از نظارت دولت و مجلس شد .

او در ادامه با اشاره به اینکه منابع عمومی از این طریق به تصرف بخش خصولتی درآمد، ادامه می دهد: از این طریق، منابع دولتی کوچک و در عین حال مصارف آن بزرگ باقی ماند .

فیاضی با اشاره به تخلفات رخ داده در این روند، تصریح می کند: در این میان تخلفات گسترده ای شکل گرفت و مشکلات کارگری متعددی نیز برای شرکت ها ایجاد شد؛ زیرا عمدتا مدیران بی تجربه در این بخش حضور یافته و چشم شان به منابع و اموال و املاک شرکت ها و کارخانه ها بود.

از سویی عمده این شرکت ها زیر ارزش واقعی خود به بخش غیردولتی واگذار شد که گاهی به عنوان ثمن بخس از آن یاد شد .

ضرورت توقف واگذاری ها تا اطلاع ثانوی به گفته او، با وجود تخلفات گسترده، دولت هیچ گاه روند واگذاری ها را متوقف نکرد تا به اشکالات آن رسیدگی کند و همین امر منجر به آن شد که اکنون بسیاری از بنگاه های سودده وقت، پس از واگذاری با مشکلات عدیده ای روبه رو شده و دولت مجبور به بازپس گیری آنها برای رفع مشکلات تولید و کارگری آنها شود.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه اکنون دیگر شرکت ارزنده ای برای واگذاری وجود ندارد، ادامه می دهد: آنچه اکنون در قالب واگذاری مطرح می شود، عمدتا به علت وجود منابع فیزیکی آنها مانند زمین و مستغلات است؛ بنابراین توصیه می شود دولت توقف روند واگذاری ها را در دستور کار قرار دهد تا خریداران به صرف دست یافتن به منابع فیزیکی شرکت ها و کارخانه های در لیست واگذاری، برای خرید آنها پا پیش نگذارند .


کلید واژه ها: واگذاری - کارگروه تسهیل و رفع موانع - زیرساخت ها - بخش خصوصی - کارخانه - زیرساخت - کارگروه تسهیل - مدیران - سرمایه گذاری - خصوصی - گذشته - سابقه - هکتار - گزارش روز - توسعه ملی - قبلی - دچار - شرکت - شاهد - مشکل - کارگران - کارگروه - هفت تپه - انتظار - اشتباه - سرمایه - توسعه - گزارش - نساجی - موانع

آخرین اخبار سرویس:
قیمت روز نبشی در بازار (10 آبان) + جدول

بارسا در آستانه ورشکستگی ؛ اثرات مدیریت بارتومئو مسی را به بیرون می اندازد؟

تشدید نظارت ها برای مقابله با احتکار کالا

اجرای سیستم های نوین، راندمان آبیاری را 200 الی 300 درصد افزایش می دهد

معادن متخلف قزوین بعد از سه بار تذکر تعطیل می شوند

سقوط چشمگیر خرید جواهرات در ایران

زمان واریز یارانه معیشتی|کاهش نرخ ارز|رشد 17 هزار واحدی بورس

جزییات فروش فوق العاده سه محصول ایران خودرو از فردا 11 آبان

عراق|اظهارات الکاظمی درباره «نقشه راه» حل بحران و مشکلات

محدودیت های کرونایی قم چند روز دیگر تشدید می‎شود

پیش بینی امید بخش درباره بورس فردا

تمدید یک هفته ای محدودیت های کرونایی در قم

پرداخت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به 3400 متقاضی اصفهانی

ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش تنباکوی معسل در سامانه جامع تجارت الزامی است

8200مورد بازرسی از نانوایی های استان سمنان انجام شد

74 هزار تن گندم در استان سمنان ذخیره شد

تلاش گسترده دلالان برای بالا ماندن قیمت/ کاهش 6 تا 60 میلیونی قیمت خودروها

تلاش دلالان برای بالا ماندن قیمت/کاهش 6 تا 60 میلیونی نرخ خودرو

ضرورت اتمام پروژه های طرح ضربتی فاضلاب پیش از شروع بارندگی/هیچ گونه توجیهی در زمینه تعلل پروژه های فاضلاب پذیرفته نیست

قیمت روز صفحه ستون در بازار (10 آبان) + جدول

ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش تنباکوی معسل در سامانه جامع تجارت الزامی است

مشکلات خلازیل و موقوفه های منطقه 19 حل شد

افزایش 100 دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل شهری تهران

17 هزار نفر از جمعیت روستایی سراوان از نعمت آب شرب بهره مند می شوند

تعطیلی موقت 50 مهدکودک تهران

74 هزار تن گندم در استان سمنان ذخیره شد

بررسی تاثیر سئو تکنیکال بر رپورتاژ آگهی

فعالیت اقتصادی معادن مجوز تخریب محیط زیست نیست

تمدید یک هفته ای محدودیت های کرونایی در قم

بورس سیگنال های مثبت را گرفت/ شرط سبزی شاخص چیست؟

قیمت جدید محصولات ایران خودرو اعلام شد

قیمت جدید محصولات ایران خودرو اعلام شد

آغاز به فعالیت صندوق بازارگردانی شستا از این هفته

پلمب 150 دفتر مشاور املاک بدون مجوز در غرب تهران

کاهش قیمت طلا به بازار سکه سرایت کرد + آخرین نرخ ها

گوجه فرنگی ارزان نشد!

خیران تهران 36 میلیارد ریال به پویش ایران همدل کمک کردند

شرکت های ملی نفت، گاز و پالایش و پخش چقدر کارمند دارند؟

گوجه فرنگی ارزان نشد!

جدول قیمت گوشی شیائومی امروز شنبه 10 آبان 99

افزایش نظارت ها برای جلوگیری از احتکار کالا/انجام 4 هزار بازرسی هوشمند از انبارها

پیشرفت پروژه های بزرگراهی آذربایجان شرقی 46 درصد است

آخرین وضعیت بازار بورس امروز شنبه 10 آبان 99

خدمات مشاوره تبدیل به کالایی لوکس شده است/تعیین تعرفه همچنان در انتظار تصویب دولت

شعر طنز زیبای موج سوم کرونا با اجرای فوق العاده ی خیالِ کج / اُف بر آنکس که می خورد دائم * هم مِنَ التوبره هم ز آخورُنا

پیشرفت پروژه های بزرگراهی آذربایجان شرقی 46 درصد است

آمارهای رسمی از عملکرد شش ماهه سیتا نشان داد؛ سودآوری عظیم در هلدینگ سیمانی شستا

قیمت خودرو با فروش لیزینگی ارزان می شود؟ | موعد تحویل خودروها همچنان نامعلوم

بهره برادری از خانه های جدید در قطور خوی

پروژه های زیرساختی سیستان و بلوچستان با جدیت بیشتری دنبال شود

امکان عرضه مرغ با نرخ مصوب وجود دارد؟

گوشت و روغن نباتی در فروشگاه های زنجیره ای آذربایجان شرقی توزیع می شود

یوآن چین از همه رقبای آسیایی خود بیشتر رشد کرد

شهرهای جهانی صنایع دستی، مزیت ایران برای توسعه گردشگری

فروش فوق العاده سه محصول ایران خودرو از فردا

بیش از 46 میلیون و 197 هزار مبتلا به کرونا در جهان

قیمت سکه پارسیان، امروز 10 آبان 99

پروژه های زیرساختی سیستان و بلوچستان با جدیت بیشتری دنبال شود

هر میزان که کارآفرینان داخلی بخواهند، برق آن ها را تأمین می کنیم

قیمت روز ناودانی در بازار (10 آبان) + جدول

500 پنل خورشیدی برای اشتغال مددجویان فارس افتتاح می شود

معادن متخلف قزوین بعد از سه بار تذکر تعطیل می شوند

فهرست کامل قیمت خودرو کارخانه ایران خودرو در فصل سوم سال 99

محصولات ایران خودرو هم گران شد!

رشد 40 درصدی حجم معاملات در بورس کالا

300 فعالیت اقتصادی در کاشمر به تایید رسید

شاخص کل بورس، امروز 10 آبان 99 / بورس در آغاز هفته انتخابات آمریکا، سبزپوش شد

پلمب 150 دفتر مشاور املاک بدون مجوز در غرب تهران/ متری 15 میلیون؛ قیمت خانه در حاشیه پایتخت!

اعطای تسهیلات مسکن روستایی در اولویت قرار گیرد

قول منطقه آزاد اروند به کارکنان دروازه های گمرک

بازار عرضه آرد و نان در استان سمنان باثبات است

اختصاص 12 میلیارد تومان برای نگهداری پل میانگذر دریاچه ارومیه

اینفوگرافیک | محدودیت های جدید کرونا در کدام شهرها و برای کدام مشاغل و اصناف اجرا می شود؟

استاندار: مناطق با محدودیت شدید کرونایی در آذربایجان غربی به 9 شهرستان رسید

فروش مسی به خاطر فرار از ورشکستگی

دستگاه های اجرایی، در کار تولید تاخیر و تردید ایجاد نکنند

افتتاح شعب صلح وسازش در صنایع + فیلم

اعطای تسهیلات مسکن روستایی در اولویت قرار گیرد

ماجرای جلسه سری در بام نیاوران چه بود؟ | جزییات خروج چمدان های پول از ایران | خرید خودرو و ساعت لوکس برای مدیران بانکی و برخی بازیگران

زمان شروع ششمین فروش فوق العاده ایران خودرو + جزییات

قیمت روز خودروهای داخلی و خارجی در 10 آبان 99/ تلاش دلالان برای افزایش قیمت‎ها

استاندار: مناطق با محدودیت شدید کرونایی در آذربایجان غربی به 9 شهرستان رسید

پیش بینی بورس در یکشنبه 11 آبان 99 / بازار مثبت ادامه می دهد؟

ماجرای جلسه سری در بام نیاوران چه بود؟ | ماجرای خروج چمدان های پول از ایران | خرید خودرو و ساعت لوکس برای مدیران بانکی و برخی بازیگران

آبزی پروری؛ طرفیتی بی بدیل اقتصادی کشور

قیمت گوشت قرمز در خراسان رضوی به کمتر از میانگین کشوری رسید

قیمت گوشت قرمز در خراسان رضوی به کمتر از میانگین کشوری رسید

یوآن چین از همه رقبای آسیایی خود بیشتر رشد کرد

تلاش گسترده دلالان برای بالا ماندن قیمت خودرو

کاهش ساعت کار شعبه بانک ایران زمین در استان کردستان

رشد 35 درصدی توزیع اعتبارات در گیلان؛ مدیران اجرایی از فعالان بخش خصوصی حمایت کنند

یوآن چین از همه رقبای آسیایی خود بیشتر رشد کرد

شرکت های هواپیمایی مسافری خارجی متقاضی ارائه خدمات

رییس اتاق بازرگانی فارس: باید مانع تعطیلی واحدهای تولیدی شد

قیمت روز پروفیل در بازار (10 آبان) + جدول

بانک اطلاعاتی جامع از ایثارگران متقاضی اشتغال استان سمنان تدوین شود

آزادسازی 390 کیلومتر از نوار ساحلی

رییس اتاق بازرگانی فارس: باید مانع تعطیلی واحدهای تولیدی شد

استاندارسیستان وبلوچستان: اصلاح ساختار بودجه یک ضرورت جدی است

1618 تن روغن نباتی به خراسان رضوی اختصاص یافت

ماجرای هفت تپه در گیلان تکرار می شود؟

ماجرای هفت تپه در گیلان تکرار می شود؟