مطالب مرتبط:
نماینده مردم هرمزگان در مجلس: به نیروهای بومی در زمینه استخدام در صنایع استان ظلم می شود
ادامه روند درمان نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری
نماینده مردم بستان آباد: مجلس از طرح اقدام ملی مسکن حمایت می کند
همزمان با اربعین حسینی، موکب های فارس در چهار قالب به مردم خدمت رسانی می کنند
هیأت های مذهبی از فرصت اربعین برای رفع مشکلات مردم در مناطق محروم استفاده کنند
-239 5 + 1
یارانه ها
مسکن مهر
قیمت جهانی طلا
قیمت روز طلا و ارز
قیمت جهانی نفت
اخبار نرخ ارز
قیمت طلا
قیمت سکه
آب و هوا
بازار کار
افغانستان
تاجیکستان
استانها
ویدئو های ورزشی
طنز و کاریکاتور
بازار آتی سکه
دوشنبه، 31 شهریور 1399 ساعت 08:452020-09-21اقتصادي

هیچ صدای مردم پسندی از بهارستان به گوش نمی رسد/مجلس یازدهم هم برای حل مشکلات مردم کاری نکرد/نماینده فارس: مردم انتظار معجزه نداشته باشند


حدود 4ماه از آغاز عمر مجلس یازدهم می گذرد و هنوز خبری از طرح یا برنامه ای که نشانگر ورود جدی پارلمان به مناسبات اقتصادی سیاسی کشور باشد، مشاهده نمی شود.

- به گزارش سایت قطره و به نقل ازخبرنگار ایلنا طنز ماجرا نیز آنجاست که از روز تشکیل مجلسی که شعاراصلی نمایندگانش بهبود وضعیت اقتصادی کشور بود، شاخص های اقتصادی روز به روز با نزول و سقوط بیشتری همراه بوده و بهای ارز، طلا، مسکن، خودرو و حتی سبد خانوار خانواده ها با تورمی افسارگسیخته در حال رکوردزنی است.

اما بهارستان نشینان در این 113 روز چه اقداماتی انجام داده اند و چرا تنها صدایی که از مجلس به گوش نمی رسد، پژواک شعارهای ساکنان پارلمان در ایام انتخابات و مطالبات بر زمین مانده شهروندان است؟ آن طور که انصاری، سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس می گوید: در حدود 4 ماهی که از عمر مجلس می گذرد موضوعات متعددی مانند تایید اعتبار نامه های نمایندگان، تشکیل کمیسیون ها، انتخابات هیئت رییسه و .

وقت زیادی را از مجلس گرفت.

وی با بیان اینکه بخشی از دستورکارهای فعلی مجلس در ادوار گذشته هم بوده، می گوید: متاسفانه بعضی از این دستورکارها در شورای نگهبان رد شده است و نباید فراموش کرد که نمایندگان موظفند طبق آیین نامه مجلس اولویت ها را رعایت کنند.

موضوعات بیرون با درون مجلس متفاوت است مجید انصاری در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه افرادی که از بیرون به فعالیت های مجلس توجه می کنند باید این نکته را مد نظر داشته باشند که موضوعات بیرون با واقعیت های داخل مجلس متفاوت است می افزاید: الزاماتی که نمایندگان موظف به رعایت هستند باعث کند شدن برخی از حرکت های نمایندگان می شود.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس در ادامه با اشاره به اینکه با وجود مشکلاتی که مجلس یازدهم با آن مواجه بود نمایندگان توانستند بر اساس نیاز جامعه و موضوعات معیشتی و مسکن طرح های دو الی سه فوریتی را مطرح کنند ادامه می دهد: نمایندگان جهت بررسی موضوعات در بخش ها و حوزه های مختلف در مرحله نخست باید به بررسی نکات و مشکلات وزارتخانه ها بپردازند تا بتوانند در جریان امور قرار بگیرند.

آمار بالای جلسات مجلس ایران نسبت به پارلمان های دنیا نماینده ممسنی و رستم در مجلس با اشاره به اینکه با بررسی از پارلمان های دنیا متوجه می شوید که مجلس شورای اسلامی ایران بیشترین جلسات را نسبت به دیگر کشورها برگزار می کند می گوید: این در حالی است که جلسه های نمایندگان از یک شنبه صبح آغاز می شود و تا شامگاه چهارشنبه ادامه دارد و نمایندگان مرتبا با حضور در جلسات مختلف، فراکسیون ها ، کمیسیون ها، سفر های استانی، دیدار با وزرا و .

در حال فعالیت هستند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس می افزاید: فاصله زیاد نهاد های مدنی و حلقه های واسط مانند شورای شهر ها و روستا به جایگاه واقعی خود باعث شده که فشار بر روی افراد و نمایندگان تشدید شود.

وی با بیان اینکه مشکلات متعدد و فراوان کشور باعث شده که مردم به مجلس امید داشته باشند که این مهم سبب افزایش حجم کار مجلس شده است می گوید: اگرچه نمایندگان علاقمندند که جهت برطرف کردن مشکلات به بعضی از بخش ها و به صورت تخصصی تمرکز کنند اما شرایط و اتفاقاتی که خواسته یا ناخواسته رخ می دهد باعث می شود که این اتفاق با سرعت کند پیش رود.

انصاری می گوید: شروع به کار خوب نمایندگان، شادابی نمایندگان جوان، و تجربه بسیار بالای نمایندگان، انقلابی و دینی بودن نمایندگان دور یازدهم بیانگر این موضوع است که می توان به این مجلس امیدوار بود.

مردم در 113 روز انتظار معجزه نداشته باشند نماینده ممسنی ورستم با اشاره به اینکه نباید انتظارات افراد را به گونه ای بالا ببریم که مردم و جامعه انتظار ایجاد معجزه در صد روز داشته باشند تصریح می کند: اما می توان اقداماتی انجام داد که به تبع آن مردم از مجلس انقلابی انتظار ریل گذاری های مناسب و برداشتن گام های مناسب داشته باشند.

نمایندگان از بوروکراسی های اداری ناراضی اند انصاری با اشاره به اینکه نمایندگان هم از وضعیت بوروکراسی های اداری و حجم زیاد حواشی تحمیل شده و جلسات مختلف هم ناراضی اند می گوید: با توجه به اینکه آهنگ آیین نامه داخلی مجلس چندان به گوش بعضی افراد خوش نمی نوازد اما معتقدم مجلس یازدهم در مسیر مناسبی گام بر می دارد.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به اینکه بخش عمده کار به قوه مجریه ارتباط دارد می گوید: تجمعاتی که اصناف و تشکل ها برای مطالبه گری در مقابل مجلس برگزار می کنند بیانگر این موضوع است که مردم از نمایندگان مجلس انتظار رفع مشکلات را دارند این در حالی است که مخاطب اصلی این افراد دولتی ها و قوه مجریه است.

موضع مجلس انتقادی است نماینده ممسنی و رستم می افزاید: با بررسی فعالیت نمایندگان در نطق ها و دعوت وزرا و .

متوجه می شویم که موضع مجلس نسبت به گرانی های لجام گسیختگی و مشکلات کشور، انتقادی است.

وی با اشاره به اینکه باید بپذیریم که مجلس و نمایندگان به هیچ وجه نمی توانند پیگیر امور اجرایی باشند، می افزاید: نمایندگان به عنوان ناظر باید به دقت مشکلات را نظارت کنند.

سخنگوی مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به اینکه فعالیت نمایندگان فارس در مجلس با شیب مثبت در حال جریان است ادامه می دهد: اگرچه در اوایل فعالیت مجلس یازدهم نمایندگان فارس به دلیل عدم شناخت از یکدیگر، نگاه بخشی نگری، نداشتن نگاه متشکل و واحد به استان پهناور فارس و.

انسجام مناسبی نداشتند اما در حال حاضر و در یک ماه گذشته آهنگ فعالیت اتحاد نمایندگان استان به خوبی پیش می رود و اگرچه هنوز فاصله زیادی تا نقطه ایده آل داریم اما روند این بخش رو به بهبودی است.

نمایندگان دور یازدهم نمی توانند اقدامات خاصی را انجام دهند اکبری نماینده دور دهم شیراز در مجلس هم با اشاره به اینکه دو سوم نمایندگان دور یازدهم تجربه حضور در مجلس را ندارند می گوید: این مهم از نکات مهم تاثیر گذار بر فعالیت و اقدامات مجلس محسوب می شود.

علی اکبری در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه آشنایی نمایندگان جدید با چارچوب و فعالیت ها زمان بر است می افزاید: بی شک با توجه به شرایط موجود کشور نمایندگان دور یازدهم نمی توانند اقدامات خاصی را در کوتاه مدت انجام دهند.

وی بیان می کند: اگرچه نمایندگان در دوره انتخابات و برای ورود به مجلس شعارهایی را سر دادند اما معتقدم که بیشتر حرف ها و شعارها نادرست بود به طوری که در حال حاضر و با گذشت حدود 4 ماه از عمر مجلس شاهدیم که قیمت ارز، منزل، طلا و.

افزایش یافت به طوری که وجود بحران پشت سر بحرانی دیگر جامعه را با مشکلات متعددی مواجه کرده است.

این نماینده دور دهم در ادامه با اشاره به اینکه نمایندگان دور یازدهم تاکنون اقدام خاصی انجام نداده اند می افزاید: معتقدم که با توجه به شرایط موجود کشور انجام کار و فعالیت بسیار سخت است.

اکبری با بیان اینکه متاسفانه در زمان فعالیت دور دهم مجلس صدا و سیما علیه مجلس فعالیت می کرد،می گوید: اگرچه اصلاح طلبان با داشتن حدود 85 کرسی در مجلس یازدهم اکثریت مجلس را در اختیار نداشتند اما صدا و سیما تنها با داشتن حدود 20 نفر از نمایندگان در آن دوره، از نظرات آنها استفاده می کرد.

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما مدام در حال تخریب مجلس بود می گوید: متاسفانه صدا و سیما در دور قبل متعلق به نظام نبود بلکه به جناح خاص تعلق داشت.

این نماینده دور دهم با اشاره به اینکه صدا و سیما در حال حاضر هم با استفاده از نظرات نمایندگان دور یازدهم در حال تخریب دولت است می افزاید: بی شک چنین رفتارهایی هیچ تاثیری در نتیجه گیری ندارد.

نظارت نمایندگان در حد گفتمان است وی با اشاره به اینکه متاسفانه نمایندگان دور یازدهم در بخش نظارتی هم موفق عمل نکردند ادامه می دهد: اگرچه نظارت در بخش های متفاوتی انجام می شود اما تاکنون تاثیری رخ نداده است و نظارت نمایندگان در شرایط فعلی تنها در حد گفتمان است.

وی درباره انتخابات آینده ریاست جمهوری هم می گوید: در حال حاضر تمام شرایط به نفع طیف حاکم بر کشور است اما هنوز پیش بینی برای انتخابات 1400 زود است ونتیجه ها در حد گمانه زنی است.


کلید واژه ها: مجمع نمایندگان استان فارس - مجلس یازدهم - اقتصادی - بهبود وضعیت اقتصادی - نمایندگان - بهارستان - مجلس - شاخص های اقتصادی - مناسبات اقتصادی - پارلمان - مجمع نمایندگان - حل مشکلات مردم - وضعیت اقتصادی - یازدهم - مردم - افسارگسیخته - استان فارس - خانواده ها - سبد خانوار - حل مشکلات - صدای مردم - کشور - حدود - انتخابات - فارس - شهروندان - مناسبات - خبرنگار - خانواده - مطالبات

آخرین اخبار سرویس:
خیز بلند بیت کوین!

افزایش 10 درصدی ظرفیت فرآورش گاز ایران تا پایان سال

افزایش قیمت خانه تا کجا ادامه دارد؟/ فرمول عجیب وزیر راه برای کاهش قیمت مسکن

مسیر بازگشت نفت ایران و ونزوئلا به بازار کوتاه می شود

کاهش وزن عجیب و تغییر ظاهر حیرت آور «آرون افشار»/ عکس

فروش 1 میلیارد دلار بنزین در بورس انرژی

کاهش وزن عجیب و تغییر ظاهر حیرت آور «آرون افشار»/ عکس

شناخت ارزش های نهفته شهر با توسعه پیاده محوری

درخت مورینگا برای نخستین بار در زرآباد بلوچستان کاشت شد+فیلم

100 میلیون یورو در کام روستاهای سیستان و بلوچستان

نابسامانی های آرد و گندم از کجا سرچمه می گیرد؟

جزییات تخصیص ارز به کالاهای رسوبی در بنادر

چرا خودرو هنگام رانندگی خاموش می شود؟

صعود بورسها در آمریکا و آسیا

گرانی سفر هوایی لغو نشد

سهمیه بنزین آبان واریز شد +جدول

صعود بورسها در آمریکا و آسیا

سهمیه بنزین آبان واریز شد

شستا در بخش دامپروری استان اردبیل سرمایه گذاری می کند/ مشارکت شستا در تکمیل جاده کلور - درام

افتتاح پمپ بنزین دریایی در دوبی

ارزش تجارت جهانی امسال 9 درصد سقوط می کند

سهمیه بنزین آبان واریز شد

قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتالی افزایش یافت

پیش بینی مسئولان از آینده قیمت دلار در ایران

چند نوع برنج داریم و چه ویژگی هایی دارد؟

اجرای سیستم نوین آبیاری در 37.4 هزار هکتار اراضی استان بوشهر

طرح های اقتصاد مقاومتی شهرستان کنگان حمایت شوند

افزایش واردات انسولین و کاهش واردات سر سوزن

نرخ تورم انگلیس دوباره بالا رفت

خیز بلند بیت کوین!

شرایط رکود به خرده فروشی بازگشت

لزوم بازنگری در دستمزد کارگران/ زندگی برای بازنشستگان سخت است

بورس همچنان برنده بازارها

نرخ تورم انگلیس دوباره بالا رفت

خیز بلند بیت کوین!

روش تهیه املت هندی

اقتصاد ایران باوجود تحریم های آمریکا در مواجهه با شیوع کرونا موفق بود

تمدید مسابقه بزرگ کتابخوانی هفت شهر عشق/ جوایز میلیونی در انتظار برندگان

افزایش امنیت حساب جی میل

مظنه رهن و اجاره آپارتمان در امانیه

8 راه برای تشخیص ایراد کمک فنر های خودرو

نابسامانی های آرد و گندم از کجا سرچمه می گیرد؟

در سطح استان اردبیل کمبود آرد نداریم/ برخورد جدی با نانوایی های متخلف

بورس، راهکاری برای خروج اقتصاد از رکود تورمی

شرایط رکود به خرده فروشی بازگشت

صادرات «پای مرغ» از کوهدشت به کشورهای جنوب شرق آسیا

10 هزار واحد راکد و غیرفعال در شهرک های صنعتی داریم

تعداد کرونایی ها در خراسان جنوبی 4 برابر شاخص های کشوری

کاهش 9 درصدی تجارت در 2020

جیب کرونا زده کارگر و کارفرما

مالیات بر کالا و ناهمگونی در سلیقه

در انتظار تثبیت

تجارت خارجی با تهاتر نفت رشد می کند

بالاخره قیمت خمیردندان خارجی چند است؟

انجام بیش از 26 هزار متر حفاری اکتشافی توسط ایمپاسکو

انجام بیش از 26 هزار متر حفاری اکتشافی توسط ایمپاسکو

موسسان اپلیکیشن اینترنتی در چند ساعت میلیاردها دلار پولدارتر شدند!

آغاز اجرای محدودیت 60 درصدی ظرفیت هواپیما/ قیمت بلیت بزودی تعیین میشود

موسسان اپلیکیشن اینترنتی در چند ساعت میلیاردها دلار پولدارتر شدند!

خدمات پزشکی در منزل با آلفا طب

بالاخره قیمت خمیردندان خارجی چقدر است؟

افزایش شمار قربانیان کرونا در ترکیه به 9513 نفر

قیمت نان در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه نزدیک به ۳۰ درصد افزایش یافت

همسان سازی تبعیض آمیز حقوق بازنشستگان

مؤدیان مالیاتی پایانه های فروشگاهی را زودتر راه اندازی کنند

ارزش تجارت جهانی امسال 9 درصد سقوط می کند

شرایط رکود به خرده فروشی بازگشت

بالاخره قیمت خمیردندان خارجی چقدر است؟

درآمد نفتی ایران از زمان مظفرالدین شاه تا سال 91 چقدر بود؟

احیای پروازهای خاورمیانه کندتر از میانگین جهانی خواهد بود

تورم کانادا روی دور صعودی

بازار سرمایه نیازمند قوانین برخورد با شایعات

همسان سازی تبعیض آمیز حقوق بازنشستگان

نرخ تورم انگلیس دوباره بالا رفت

تکنیک های استفاده از زبان بدن

لرزش بازار خودرو با موج ارزی/ قیمت ها تا 30 میلیون افت کردند

هند با بالاترین سطح ورود سرمایه گذاری خارجی در تاریخ روبرو شد

تاریخی ترین افت ماهانه بورس

تولید سالانه 250 هزار تن شیر در لرستان/ اعلام قیمت تنظیم بازار

این هم وعده ارزانی مسئولان؛ مرغ رسماً گران شد

30 هزار میلیارد تومان هزینه جدید روی دست دولت

تحلیلی بر دلایل افزایش نرخ ارز

خسارت سالانه 6 هزار میلیارد تومانی گرد وغبار به 5 استان کشور

توزیع یارانه کالایی به انحراف کشاندن فضای اقتصاد است

واکنش جهانگیری به درخواست بسیج دانشجویی درباره هزینه کرد یک میلیارد یورو برای کرونا

سرقت سارقان با آبمیوه مسموم

طرز تهیه مربای به | نکات کلیدی برای خوشرنگ شدن این مربای خوشمزه

روغن کاری چرخ دنده های صنعت با نوسازی خط تولید/ شکاف تکنولوژی در صنایع کارخانه ای

3 مرحله مهم برای راه اندازی کسب وکار دیجیتال که حتما باید بدانید

نگاهی به گالری های تهران در پاییز کرونایی

واریز سهمیه بنزین آبان ماه +جدول

انتقاد مشاوران املاک از کاهش نرخ حق کمیسیون/ بنگاه داری دیگر سودی ندارد

رشد کم سابقه ارزهای دیجیتال/ بیت کوین 12 هزار دلاری شد+ جدول

کرونا به واحدهای گردشگری رفسنجان 10 میلیارد تومان خسارت وارد کرد

تکمیل و بهره داری از 190 هزار مسکن روستایی تا پایان سال

پل قدس آخر 1401 افتتاح خواهد شد

کاهش 9 میلیون تومانی متوسط قیمت مسکن تهران با حذف معاملات مناطق 1 و 3

پل قدس آخر 1401 افتتاح خواهد شد

گروگانگیری در گرجستان

واگذاری اکتشاف و بهره برداری 200 محدوده معدنی در قم

هیچ صدای مردم پسندی از بهارستان به گوش نمی رسد/مجلس یازدهم هم برای حل مشکلات مردم کاری نکرد/نماینده فارس: مردم انتظار معجزه نداشته باشند

هیچ صدای مردم پسندی از بهارستان به گوش نمی رسد/مجلس یازدهم هم برای حل مشکلات مردم کاری نکرد/نماینده فارس: مردم انتظار معجزه نداشته باشند